PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : *** بهترین سیستم عامل گوشی موبایل در ایران ***

djmilad_mrb
22-04-2010, 08:14
خوب در این تاپیک میخواهیم در مورد بهترین os موبایل در حال حاضر در ایران باهم بحث کنیم :31:
سیستم عامل های زیادی در حال حاضر وجود دارن به این صورت:

android
mac os
windows mobile 6.5
symbian
bada
.
.
.

از اونجایی که من به غیر از ویندوز (pc ) با هیچ سیستم عامل دیگیه ای کار نکردم و برایه من ( و شاید خیلی از کاربرا) دسترسی به کدهای سیستم عامل مهم نباشه( متن باز بودن سیتم عامل)

تا اونجایی که من متوجه شدم سیستم عامل iphone به دلیل مچ بودن با تمامیه سخت افزارهایه استفاده شده در گوشی بهترین هست اما خوب خیلی از قابلیتهای این سیستم عامل در ایرن کاربرد چندانی ندارند:41:

با توجه به اینکه همگی ما ها در ایران زندگی:2: میکنیم و تحت ت ح ر یم هستیم (یا احتیاج به مستر کارت داریم) کدوم سیستم عامل بیشترین کارایی و در ایران داره؟

دوستان با دلیل خواهشا :11:

djmilad_mrb
22-04-2010, 08:26
فکر میکنم یکی از مشکلات سیستم عامل آندروید اینکه تنوع سخت افزاریه(پلت فرم) بیشتری نسبت به mac os داره و از این نظرتقریبا مانند ویندوز موبایله

و اما کارایی که مد نظر من ( وشاید خیلیا) باشه ساپورت بسیار خوب شرکت سازنده وهمچنین تنوع برنامه و نصب اون به راحتی در گوشیه
همونطور که مطلعید بیشتر نرم افزار ها در ایران،کرک شده هستند و برایه نصب این گونه برنامه ها باید گوشی رو ه ک کرد

مثلا ایفون باید جیلبریک بشه یا آندروید باید روت بشه توسط رام و کاستوم پک ه ک بشه و ..... که اشاید انجام این کارا برایه یه کاربر معمولی سخت باشه:41:
خلاصه کلام از نظر شما کدوم سیستم عامل برتر هست :11:

ebinem173
22-04-2010, 09:06
من با تمام این سیستم عاملها کار کردم
به جرات میتونم بگم سیستم عامل آیفون یک سر و گردن از همه جلو هست و ضعیف ترینشون هم ویندوز موبایل هست البته ورژن 7 رو نمیدونم ولی تا همین 6.5 از همه ضعیفتره

djmilad_mrb
22-04-2010, 09:24
من با تمام این سیستم عاملها کار کردم
به جرات میتونم بگم سیستم عامل آیفون یک سر و گردن از همه جلو هست و ضعیف ترینشون هم ویندوز موبایل هست البته ورژن 7 رو نمیدونم ولی تا همین 6.5 از همه ضعیفتره
خوب دوست عزیز اگر ممکنه در مورد برنامه ها و طریقه نصب اون هم توضیحاتی رو بدید :11:
مثلا برنامه ها به راحتی نصب میشن یا باید حتما گوشی رو جیلبریک کرد؟

من هنوز متوجه نشدم android یه سیستم عامل هست یا نه؟
چون تا اونجایی که من متوجه شدم بر اساس جاوا نوشته شده و از کدهای اون استفاده میکنه این رو ببینین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا آندروید دقیقا در کدوم لایه اس ؟

golmohammadi
22-04-2010, 13:28
djmilad_mrb
جاوا سیستم عامل نیست
که در پست 1 تو لیست گذاشتی

در کل برای ایرانهیا سیمبیان خوبه
و البته بیشترین فروش را همین گوشیهای سیمبیان در ایران دارند

ضعیف ترینشون هم ویندوز موبایل هست
میشه واضحتر بگی؟
ویندوز موبایل چطور میتونه ضعیفترین باشه ؟
در حال حاضر بهترین برنامه های کاربردی را ویندور موبایل داره ....

djmilad_mrb
22-04-2010, 13:45
جاوا سیستم عامل نیست
که در پست 1 تو لیست گذاشتی

پست اول ویرایش شد:40:
اما اینجا یه مساله ای هست !! جاوا یه زبان برنامه نویسیه اینو قبول دارم منتها این زبان فکر نکم به قدرت c,c++ و... باشه
(الان کدوم سیستم عامل امکانات بیشتری رو به برنامه نویس میده؟)

سیمین فکر نکنم سیستم عامل قویه ای باشه البته این نظر منه:43:
اما فکر میکنم تو ایران بهترین سیستم عامل همین سمبینه:27:

djmilad_mrb
22-04-2010, 14:00
بهتره که هر کدوم از سیستم عامل ها رو بهتر بشناسیم

ابتدا ایفون:

سیستم عامل آیفون چیست؟
iphone یا OS X سیستم عاملی است که توسط کمپانی apple برای دستگاه های iphone و ipod touch ساخته شده است. این سیستم عامل بر پایه ی Darwin OS بنا شده است و شامل 4 لایه ی انتزاعی در پیاده سازی است. لایه ی CORE و Services و Media layer و Cocoa Touch layer که لایه ی رابط کاربری آیفون است. (یعنی همان صفحه ی لمسی مولتی تاچ) حجم این سیستم عامل 240 مگابایت است. بد نیست اگر بدانید تا سپتامبر 2009 حدود یکصد هزار برنامه برای آیفون نوشته و بیش از 2 میلیارد بار از وب سایت اپل دانلود شده است.

از لحاظ سخت افزاری: آیفون بجای پردازنده های X86 از پردازنده های ARM استفاده میکند. این پردازنده 32 بیتی است و به دلیل سادگی و سبک بودن در دستگاه های موبایل ، کنسول های بازی همراه، دستگاه های پخش موسیقی ،ماشین حساب ها و ... کاربرد دارد.

اپلیکیشن های تحت وب: اپل در سال 2007 امکان نوشتن برنامه های تحت وب و اجرای آنها بر روی آیفون را با استفاده از مرورگر SAFARI فراهم کرد. با توجه به دشوار بودن برنامه نویسی برای آیفون، این امکان برای طراحان بسیار جذاب بود . زیرا براحتی میتوانستند تکنولوژی هایی مانند آجاکس را به آیفون بیاورند. اما قوی نبودن موتور جاوااسکریپت مرورگر سافاری باعث شد تا برنامه های تحت وب آیفون چندان دلچسب نباشند و طرفداران زیادی نداشته باشند.

محیط برنامه نویسی آیفون: اپل در سال 2008 یک IDE برای آیفون ارائه کرد . این SDK -محیط برنامه نویسی- در Xcode اجرا میشود. Xcode همان محیط برنامه نویسی Mac OSX است. این محیط یک شبیه ساز آیفون نیز برای تست برنامه های نوشته شده دارد. اما برای ایجاد فایلی که روی دستگاه آیفون اجرا شود حتما باید یک نسخه کامل از این IDE را خریداری کرده باشید. برنامه نویسان میتوانند برنامه های خود را روی APP Store قرار دهند و بفروشند که در ازای هر خرید، 70% قیمت نرم افزار به برنامه نویس تعلق میگیرد. برنامه نویسان همچنین میتوانند نسخه های رایگانی از نرم افزار خود را روی APP Store قرار دهند.

زبان برنامه نویسی آیفون: زبان برنامه نویسی آیفون Objective-C است، که سینتکس آن شبیه C بوده و فقط قابلیت های زبان smalltalk به آن اضافه شده است. (آشنایی با objective-C ) کامپیوتری که امکان اجرای این SDK را داشته باشد باید حداقل سیستم عامل mac osx leopard داشته باشد. (در مورد ویندوز حتی فکرش را هم نکنید!)

جاوا، بزودی برروی آیفون: شرکت SUN اعلام کرده است که بزودی نسخه ماشین مجازی خود را برای اجرا بر روی آیفون ارائه خواهد کرد تا برنامه های JAVA ME بر روی آیفون و ای پاد تاچ نیز قابل اجرا باشند.

دات نت بر روی آیفون : امکان اجرای دات نت فریم ورک موبایل بر روی آیفون ممکن نیست. زیرا آیفون از پردازنده ی ARM استفاده میکند. اما با استفاده از Monotouch میتوان نتایج مشابهی را به دست آورد. مونوتاچ یکی از زیرشاخه های پروژه ی MONO است که امکان کامپایل کدهای DotNet را برای اجرا بر روی پردازنده های ARM فراهم میکند.

Flash بر روی آیفون : هم اکنون آیفون و مرورگر سافاری اش امکان نمایش فایل های فلش را ندارند. اما کاربران میتوانند نسخه ی Flash Lite را برای دیدن فایل های فلش روی آیفون نصب کنند. اما مشکل همچنان باقی است. FLASH در اصل یک virtual machine با یک کامپایلر just in time است که هنگام اجرای فایل های فلش باید کد های خارجی ای را روی آیفون اجرا کند که آیفون امکان چنین چیزی را به هیچ برنامه ای نمی دهد. شرکت ادوبی در نسخه فلش CS5 در حال اضافه کردن بخشی به این نرم افزار است که امکان کامپایل کردن فایل های فلش را به اپلیکیشن های آیفون میدهد. بنابراین تعداد بازی های آیفون به ناگهان چندین برابر خواهد شد. با این وجود همچنان امکان مشاهده ی فایل های اصلی فلش بر روی آیفون ممکن نیست.
منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اندروید

آندروید به زبان ساده سیستم عاملی است برای دستگاه های موبایل و گوشی های هوشمند که توسط بیش از 30 کمپانی معروف پشتیبانی می شود. آندروید اوپن سورس است و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Android SDK برنامه های مختلفی برای این سیستم عامل بنویسند. در واقع آندروید بستری را فراهم می کند تا برنامه نویسان بتوانند هرچه سریعتر و بهتر برنامه هایی بسازند که از تمام ویژگی های یک گوشی هوشمند استفاده کند. آندروید به معنای واقعی “باز” (=Open) است، یعنی برنامه نویس می تواند از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کند. آندروید امکان استفاده از توابع داخلی گوشی موبایل همچون شماره گیری، فرستادن SMS یا استفاده از دوربین گوشی را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند اپلیکیشن های قدرتمند و کاربردی برای کاربران بسازند.
تمام برنامه ها برای آندروید یکی اند. آندروید فرقی میان یک برنامه third-party و توابع هسته سیستم عامل در اجرا نمی گذارد و هر دو می توانند دسترسی مساوی به قابلیت های گوشی داشته باشند. گوشی هایی که سیستم عامل آندروید را خواهند داشت به کاربرشان اجازه می دهند تا از تمام قابلیت های یک گوشی هوشمند بهره ببرند. کاربران این گوشی ها به معنای واقعی می توانند دستگاه خود را بر اساس سلیقه ی خود تغییر دهند و محیط سیستم عامل گوشی خود را سفارشی و شخصی سازی کنند. حتی کاربران می توانند برای گوشی تعیین کنند که عکس هایشان با چه برنامه ای باز شود.

ویژگی ها و خصوصیات آندروید :

* آندروید تمامی تکنولوژی های اتصال (=Connectivity) شامل GSM/EDGE, CDMA, EV-DO, UMTS, Bluetooth و Wi-Fi را پشتیبانی می کند.
* آندروید از فرمت های مختلف فایل های مالتی مدیا مثل MPEG-4, H.264, MP3, AAC, AMR, JPEG, PNG, GIF پشتیبانی می کند.
* SMS, MMS و XMPP فرم هایی هستند که آندروید برای ارسال پیغام های متنی یا همان SMS از آن ها پشتیبانی می کند.
* مرورگر موجود در آندروید بر اساس فریم ورک اوپن سورس WebKit توسعه یافته است.
* SQLite نرم افزاریست که برای ذخیره داده ها و مدیریت بانک های اطلاعاتی سبک در آندروید در نظر گرفته شده است.
* ماشین مجازی جاوا (=Java Virtual Machine) در آندروید به صورت پیش فرض تعبیه شده است.
* تمام برنامه های آندروید باید به زبان جاوا نوشته شوند. البته این نسخه از JVM برای دستگاه های موبایل بهینه شده است.
* ابزارهای مختلف آندروید برای توسعه دهندگان به راحتی در دسترس است و توسط شرکت گوگل پشتیبانی می شوند.
* این ابزارها شامل کتابخانه ها، خطایاب، شبیه ساز گوشی و یکم پلاگین برای اکلیپس است.
* آندروید از سخت افزارهای مختلف همچون GPS و دوربین های متنوع پشتیبانی می کند.
* تصاویر و فایل های گرافیکی بوسیله OpenGL پردازش می شوند که کیفیت بالاتری خواهند داشت

djmilad_mrb
22-04-2010, 14:09
symbian چیست ؟
در ابتدا تلفن های همراه دارای ساختار پیچیده ای نبودند . سخت افزار محدود نیاز به نرم افزارهای پیچیده نداشت ، تا اینکه شرکتهای مطرح ساخت گوشی های تلفن همراه نسل های دوم و سوم گوشی های خود را عرضه کردند . این گوشی ها دارای امکانات سخت افزاری بیشتری بودند که شامل سی پی یو ، رم و هارد بوده و تقریبا به صورت یک کامپیوتر کوچک طراحی شدند . در این زمان بود که این شرکتها به اهمیت نرم افزار در این گوشی های پی برده و رقابت نرم افزاری در کنار رقابت سخت افزاری شروع شد . مایکروسافت یکی از شرکتهایی بود که قبلا روی سیستم عامل کامپیوتر های جیبی خود کار کرده بود و Windows CE را به همین منظور طراحی کرده بود . این ویندوز قابلیت این را داشت که روی موبایل ها نیز نصب شود . بعد از رسمیت یافتن موبایل های نسل جدید شرکت های مطرح در این صنعت که به مشکلات بی شمار Windows CE پی برده بودند و نمی خواستند نرم افزار این صنعت را در انحصار یک شرکت نگه دارند با همکاری هم سیستم عامل جدیدی برای موبایل ها به وجودد آوردند که Symbian نام گرفت . البته رقبای دیگری نیز مثل سیستم عامل Linux در این صنعت وجود دارند که فعلا به صورت عمده استفاده نشده اند . در اصطلاح به موبایل هایی که از این سیستم عامل استفاده می کنند SmartPhone گفته می شود .

پیدایش و حیات Symbian :
شرکت نرم افزاری Symbian برای اولین بار در ماه ژوئن سال 1998 به صورت کاملا مخفی و خصوصی برای کار بر روی سیستم عاملی برای کار روی موبایل ها تاسیس شد . مقر اصلی این شرکت در انگلیس تاسیس شد اما هم اکنون دارای حدود 750 کارمند در کشورهای انگلیس ، ژاپن ، سوئد و آمریکاست که درکار تحقیق و برنامه نویسی برای گسترش سیستم عامل و نرم افزارهای آن هستند . تا اواخر سال 2003 هیجده موبایل از پنج شرکت معروف سونی ، نوکیا ، فوجیتسو ، موتورولا و زیمنس با این سیستم عامل عرضه شد و علی رغم قیمت بالا مورد استقبال قرار گرفت و حدود 26 موبایل هم در برنامه این شرکتها و چند شرکت دیگر با این سیستم عامل در برنامه ساخت قرار گرفت . هم اینک نیز 48 مورد از این موبایل ها به بازار عرضه شده و یا به زودی عرضه خواهد شد . آمار فروش موبایل های Symbian تا پایان سال 2003 به 6.7 میلیون موبایل رسید و در سال 2004 نیز با رشد بی سابقه فروش مواجه شد به طوری که طبق آمار شرکت در سال 2004 فروش این نوع موبایل ها رشد 201 درصدی داشته است . به علت فروش بالای موبایل های Symbian هر روزه بر تعداد برنامه نویسان آن افزوده شده و نرم افزارهای فوق العاده ای برای این سیستم عامل طراحی می شود . تا اواخر تابستان سال 2004 تعداد این برنامه ها 3254 مورد گردیده است .

شرکت های به وجود آورنده :
14 شرکت اصلی و چند شرکت فرعی از به وجود آوردندگان این محصول بودند ، بعضی از این شرکتها در زمینه نرم افزار و بعضی از آنها در زمینه سخت افزار به رشد این سیستم عامل و موبایل های آن کمک کرده اند . از اصلی ترین شرکتها می توان به Nokia ، Sony-Erricson ، LG ، Samsung ، Motorola ، Arima ، BenQ ، Fujitsu ، Lenovo ، Sanyo ، Sendo ، Mitsubishi Electronics و Siemense اشاره کرد .

تکنولوژی Symbian :
Symbian شبیه دیگر سیستم عامل های مدرن و امروزی که برای PC ها وجود دارند ، به وجود آمده است . بنابراین دارای امکانات خوبی مثل Multitasking ، MultiThreading و همچنین مدیریت حافظه می باشد . در طراحی اولیه مبنای کار را بر روی این موضوع بنا نهاده اند که این سیستم عامل می بایست روی امکانات سخت افزاری بسیار کم ( مثل 4 مگابایت رم ) کارایی فوق العاده ای داشته باشد . به همین دلیل این سیستم عامل می تواند روی موبایل های امروزی فوق العاده سریع کار کرده و حداقل مشکل را داشته باشد . مبنای کار این سیستم عامل بر اساس event ها بنا نهاده شده است ( شبیه دیگر سیستم عامل های امروزی مثل ویندوز ) و سی پی یو طوری مورد استفاده قرار می گیرد که کمترین میزان بار روی موبایل قرار گیرد . هم اکنون با اینکه نسخه هشتم Symbian عرضه شده است اما نسخه 7 این سیستم عامل روی موبایل ها قرار می گیرد و تا به حال نسخه های مختلفی از آن بدون اینکه به صورت کامل استفاده شوند به فراموشی سپرده شده اند . جالبترین مورد برای این سیستم عامل به وجود آمدن اولین کرم و ویروس موبایل روی این سیستم عامل در سال 2004 بود . این کرم که Cabir نام دارد می تواند با استفاده از تکنولوژی Bluetooth خود را به موبایل های دیگر منتقل کند .

زبانهای برنامه نویسی برای Symbian :
بدون شک زبان اصلی برنامه نویسی برای Symbian زبان C++ است اما زبانهای مختلفی برای برنامه نویسی در این سیستم عامل به وجود آمده اند . از جمله مهمترین زبانها می توان به OPL ، Python ، Visual Basic ، Perl و Personal Java اشاره کرد . هر یک از این زبانها می توانند امکانات کامل برنامه نویسی در Symbian را فراهم نمایند . رشد زبانهای برنامه نویسی در این سیستم عامل بسیار سریع می باشد . به طوریکه نصف این زبانها همین امسال وارد این سیستم عامل شده اند و بدون شک این رشد با ورود زبانهای دیگر ادامه خواهد یافت . ابزارهای برنامه نویسی مختلفی از جمله ادیتورهای متنوع نیز برای کار با این زبانها به همراه شبیه سازهای موبایل ( برای تست برنامه روی PC قبل از نصب آن روی موبایل ) به بازار عرضه شده است .

رابط های کاربری :
هم اکنون دو رابط اصلی کاربری برای Symbian به وجود آمده است . اولین رابط که بیشترین استفاده را در موبایل ها دارد توسط نوکیا نوشته شده است . این رابط دارای نسخه های مختلفی است اما Series 60 نسخه اصلی این رابط است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است . رابط کاربری دوم با نام UIQ به وجود آمده است که دارای امکانات بسیار خوبی است و رفته رفته در حال باز کردن جای خود در بین شرکت های تولید کننده موبایل است . هر دوی این رابط ها به صورت کاملا گرافیکی و شبیه به هم طراحی شده اند و کار با آنها بسیار راحت است .

بازی بر روی Symbian :
خوشبختانه سیستم عامل Symbian یکی از غنی ترین سیستم عامل ها برای بازی کردن است . به خصوص بعد از تولید N-gage اولین کنسول بازی موبایلی توسط نوکیا که بر اساس Symbian و رابط کاربری Series60 به وجود آمد ، سیل بازیهای مختلف و حرفه ای به سوی این موبایل و در کنار آن این سیستم عامل سرازیر شد . حتی شرکت های مطرح بازی سازی هم اکنون به صورت حرفه ای روی این سیتم عامل و موبایل های دارای این سیستم عامل سرمایه گذاری می کنند .

djmilad_mrb
22-04-2010, 16:40
خوب از دوستان کسی نبود در این مورد نظری بده؟:19:

ninja3000sh
22-04-2010, 20:46
من تقریبا با همه سیستم عاملها کار کرده ام و تو ایران بهترینها از لحاظ نداشتن دنگ و فنگ بصورت زیر هستش:
1:ویندوز موبایل
2:سیمبیان
3:maemo os
4:آندروئید
5:مک

noisymind
23-04-2010, 11:45
من میگم بر چند اساس طبقه بندی کنید. مثلا بر اساس اینترفیس و یوزرفرندلی بودن , قر و فر نداشتن برنامه , سنگین بودن ( به نسبت پردازنده یکسان ) , موجود بودن برنامه و ...

djmilad_mrb
23-04-2010, 12:04
من تقریبا با همه سیستم عاملها کار کرده ام و تو ایران بهترینها از لحاظ نداشتن دنگ و فنگ بصورت زیر هستش:
1:ویندوز موبایل
2:سیمبیان
3:maemo os
4:آندروئید
5:مک
دوست عزیز خیلی عالیه که شما با همه سیستتم عاملها کارکردید:40:
فقط معیارتونو واسه دنگو فنگ بگید:27:

چیزی که واسه خیلیا مهمه اینه که اون محصولی رو که میخرن تا چه حد میتونن از قابلیتهاش تو ایران استفاده کنن!!

شاید در نگاه اول کسی سیمبین رو در حد سیستم عاملهایی مثل آندروید یا مک اوس به حساب نیاره اما ما باید شرایط کشور خودمون رو هم در نظر بگیریم

djmilad_mrb
23-04-2010, 12:20
من میگم بر چند اساس طبقه بندی کنید. مثلا بر اساس اینترفیس و یوزرفرندلی بودن , قر و فر نداشتن برنامه , سنگین بودن ( به نسبت پردازنده یکسان ) , موجود بودن برنامه و ...

حرف شما کاملا درست و منطقیه :10: من به جز سیمبین تجربه استفاده از سیستم عامل دیگه ای رو ندارم :2:

انشالله دوستانی که تجربه استفاده از هر کدوم از سیستم عاملها رو دارن بیان و در مورد سیستم عامل گوشیشون (بدون تعصب) نظر خودشنو اعلام کنن:11:

مطلبتون به این صورت باشه و نمراتی رو از 1 تا 10 به os گوشیتون بدید
1-سرعت بارگزاری گوش(بوت شدن گوشی)
2-اینتر فیس
3- کارایی
4- تسلط بر سیستم عامل
5- میزان برنامه های موجود برایه گوشی در ایران

اطلاعات تکمیلی رو خودتون اضافه کنید:11:

godaze
23-04-2010, 12:21
به نظر من:
ویندوز موبایل بیشتر مناسب کاربران حرفه ای و تحصیل کرده و اونایی که از گوشی کارهای حرفه ای و در حدد پی سی انتظار دارن هست.
مک مناسب افراد اهل بازی و سرگرمی و البته پولدارها! و افراد اهل پوز هست.
سمبین که آسونترین و راحترین سیستم عامل از نظر کار کردن باهاش است مناسب افرادی که زیاد اهل دردسر و کنجکاوی نیستن مثل افراد میانسال و پیر والبته تاحدی خانوم ها هستش.
آندرویید هم کمی تازه وارد هست ولی می خواد بین ویندوز و مک قرار بگیره یعنی هم کاربردی هم سرگرمی سیستم عامل آیندس با این رشد سریعی که داره سهم زیادی از بازار رو خواهد گرفت.
گوشی های بدون سیستم عامل هم که اصطلاحا جاوا بیس ها مال اونایی هست که از گوشی انتظاری جز گوشی بودن ندارن.
در کل به نظر من مقایسه بین این ها مثل مقایسه بین آدم هاست یعنی نمیشه مقایسه کرد چون کاملا سلیقه ای بوده و بسته به نیاز کاربر هر کدوم نقاط قوت و ضعف خاص خودشو داره.

djmilad_mrb
23-04-2010, 12:33
به نظر من:
[SIZE=3][COLOR=Lime]در کل به نظر من مقایسه بین این ها مثل مقایسه بین آدم هاست یعنی نمیشه مقایسه کرد چون کاملا سلیقه ای بوده و بسته به نیاز کاربر هر کدوم نقاط قوت و ضعف خاص خودشو داره.
دوست من این حرف شمارو تا حدی قبول دارم :11: منتها زمانی که شما قصد دارید با 700000:31: پول نقد یه گوشی مثلا ویندوز موبایل یا آندروید بخرید مخصوصا این دومی:27: فرق نمیکنه یا آیفون (البته 200 تومن ناقابل باید بزاری رو پولت:27:)تا چه حد این گوشیها تو ایران کارایی دارن؟؟
به قول معروف اونقدری که پول میدی آش میخوری یا نه؟:31:

godaze
23-04-2010, 13:18
دوست من این حرف شمارو تا حدی قبول دارم :11: منتها زمانی که شما قصد دارید با 700000:31: پول نقد یه گوشی مثلا ویندوز موبایل یا آندروید بخرید مخصوصا این دومی:27: فرق نمیکنه یا آیفون (البته 200 تومن ناقابل باید بزاری رو پولت:27:)تا چه حد این گوشیها تو ایران کارایی دارن؟؟
به قول معروف اونقدری که پول میدی آش میخوری یا نه؟:31:

گفتم که این بستگی به کاربرد شخص داره.مطمئنا انتخاب افراد علاوه بر توان مالی به نیازها و کابردهاشون هم بستگی داره همون طور که قطعا نیاز من با نیاز شما در رنج 700 تومن متفاوت خواهد بود.شاید یکی آندرویید رو پسند کنه یکی ویندوز موبایل یکی هم مک و ... در کل همه این سیستم عامل ها (اگه اشتباه نکنم) ایران رو تحریم کردن:41: و فکر کنم ما ایرانی ها هم توی این مدت روش دور زدن این تحریم ها رو تا حد زیادی یاد گرفتیم!:31: حتی این نوکیا خیر ندیده که بیشترین سهم بازار ایران را داره و بدتر از اون مثلا نمایندگی داره و بدتر از همه سایتش فارسی را هم ساپورت میکنه عوضی OviStore ایران رو تحریم کرده!یعنی فقط پول گوشی و ساپورت رو میگیرن بدون ساپورت!:18:فکر کنم فقط مردمش تحریمن نه ...:27:البته من منکر این نیستم که فرق نمیکنه اتفاقا من میگم فرق دارن اساسی منتها اینکه کدوم اوله کدوم دومه ... اینا رو زیاد قبول ندارم.

SevenHaft
23-04-2010, 14:13
به نظر من هم ویندوز موبایل بهتره البته برای من.
من خودم برنامه نویس کامپیوتر هستم و رشته مهندسی نرم افزار خوندم پس بدون تعصب میگم که کسی که بخواد کارهای حرفه ای بکنه نظیر برنامه نویسی و برنامه سازی برای گوشی و کارهای از این دست باید بره سراغ ویندوز موبایل.
به عنوان مثال من خودم بازی X-O که همه ما حداقل یه بار در دوران مدرسه بازی کردیم رو با زبان #C برای ویندوز موبایل طراحی کردم و نوشتم.
از لحاظ برنامه سازی و برنامه نویسی بهترین گزینه ویندوز موبایله چون که غول نرم افزاری دنیا مایکروسافت پشتشه و ازش حمایت میکنه و بخاطر همین هم هست که نرم افزارهای کاربردی ((دقت کنید گفتم نرم افزار نه بازی)) براش بیشتره.
در کل اگه بخوام بگم اینطوری میشه:
1-برای کسانی که کارهای حرفه ای میکنند و برنامه های حرفه ای میخوان ویندوز موبایل بهترین گزینه هست.
2-برای کسانی که بیشتر اهل تفریحات و سرگرمی هستند سیستم عامل آیفون بهترین گزینه هست.
3-برای کسانی که از گوشی استفاده های معمولی و ساده میکنند و از گوشی انتظارات زیادی ندارند سیستم عامل سیمبیان بهترین گزینه هست.
آندورید هم فعلا زوده که در موردش بخوایم قضاوت کنیم چون هنوز امتحان خودش رو پس نداده.
در آخر به نظر من هم نمیشه این سیستم عامل ها رو رتبه بندی کرد چون هر کسی صلیقه ای داره و نیازش در یک زمینه ای هست پس با توجه به صلیقه و نیازش باید انتخاب کنه.
با سپاس.

merikh_merikh
23-04-2010, 15:58
به نظره من بسته به نیاز افراد میشه سیستم عامل ها را نسبت به هم برتری داد

ali racer
23-04-2010, 16:35
الان بیشترین ساپورت از لحاظ بازی و نرم افزار رو مک داره
اگه یه کمی از انحصار طلبی و روی مخ کاربر قدم زدنش برداره اپل
میتونیم بگیم در حال حاضر بهترین سیستم عامله
چون آپشن های ریاد و مختلفی برای یوزر هاش باز میکنه

djmilad_mrb
23-04-2010, 19:01
الان بیشترین ساپورت از لحاظ بازی و نرم افزار رو مک داره

شما مشکلی از این نظر نداری؟ چون برایه نصب برنامه بر رویه گوشیه آیفون شما باید گوشیتونو جیلبریک کنی!!!
شما میتونی از تمامیه برنامه هایه موجود برایه گوشیه آیفون استفاده کنی؟

به نظره من بسته به نیاز افراد میشه سیستم عامل ها را نسبت به هم برتری داد
قبول دارم از ابتدایه بحث باید هدف از بررسی مشخص میشد اما علت اینکه این کار رو انجام ندادم این بود که برنامه های کاربردی و متنوعی برایه گوشیهایه تحت سیمبین و گوشیهایه تحت جاوا ارائه شده که شاید لزوم خرید این گوشی حتی اگه کاربر حرفه ای هم باشید در عمل نباشه اما بازم حرف شما صحیح هست شاید برایه ما ایرانیا هنوز ضرورت استفاده از smartphone ها احساس نشده:19:

به نظر من هم ویندوز موبایل بهتره البته برای من.
من خودم برنامه نویس کامپیوتر هستم و رشته مهندسی نرم افزار خوندم پس بدون تعصب میگم که کسی که بخواد کارهای حرفه ای بکنه نظیر برنامه نویسی و برنامه سازی برای گوشی و کارهای از این دست باید بره سراغ ویندوز موبایل..
خوب دوست عزیر میشه در مورد کارایی های این سیستم عامل برنامه های کاربردی و دیگر مشخصاتش بیشتر توضیح بدید:11:

SevenHaft
23-04-2010, 19:25
خوب دوست عزیر میشه در مورد کارایی های این سیستم عامل برنامه های کاربردی و دیگر مشخصاتش بیشتر توضیح بدید:11:
سلام دوست عزیز.
ببینید اگه بخوام به طور خلاصه برای شما بگم اینه که شما تقریبا هر نرم افزار کاربردی رو که در ویندوز کامپیوتر استفاده میکنی به طور تقریبی نمونه اش در ویندوز موبایل هم وجود داره و از جهت تنوع نرم افزاری سیستم عامل ویندوز موبایل از بقیه سیستم عامل ها بالاتره.
و اگه شما به طور حرفه ای با کامپیوتر کار میکنید و برنامه سازی و برنامه نویسی میکنید بهترین انتخاب برای برنامه سازی برای یک سیستم عامل همراه همین ویندوز موبایله چونکه شما تقریبا میتونی هر برنامه ای رو که در ویندوز کامپیوتر طراحی میکنی و مینویسی در ویندوز موبایل هم میتونی طراحی کنی و بنویسی به عنوان مثال من خودم نیمی از پروژه های برنامه نویسیم روی ویندوز موبایل بود.
و در آخر بهت بگم که وقتی شما خودت یه برنامه یا بازی رو طراحی کرده باشی و بنویسی و ازش در PPC خودت استفاده کنی چنان لذتی میبری که قابل وصف نیست.((برنامه نویسان کامپیوتر کاملا متوجه منظورم میشن))
امیدوارم خوب تونسته باشم توضیح بدم.
با سپاس.

djmilad_mrb
23-04-2010, 19:36
پس اگه بخوایم تا اینجایه کار به یه جمع بندی منطقی برسیم ویندوز موبایل دارایه بیشترین کارایی و امکانات نرم افزاری در ایرانه
ضمن اینکه ظاهرا مشکل ساپورت 16 میلیون رنگ و مولتی تاچ هم تو ورژن جدیدش(7) برطرف شده :46:

دوست عزیز شاید خیلیا یکی از مشکلات ویندوز موبایل رو هنگ کردن زیاد این سیستم عامل بدونن نظر شما در این رابطه چی هست؟:40:

SevenHaft
24-04-2010, 09:29
پس اگه بخوایم تا اینجایه کار به یه جمع بندی منطقی برسیم ویندوز موبایل دارایه بیشترین کارایی و امکانات نرم افزاری در ایرانه
ضمن اینکه ظاهرا مشکل ساپورت 16 میلیون رنگ و مولتی تاچ هم تو ورژن جدیدش(7) برطرف شده :46:

دوست عزیز شاید خیلیا یکی از مشکلات ویندوز موبایل رو هنگ کردن زیاد این سیستم عامل بدونن نظر شما در این رابطه چی هست؟:40:
دوست عزیز من از ویندوز موبایل 6.1 و 6.5 استفاده میکنم و میتونم به جرات بگم که تا حالا هیچ هنگی از این سیستم عامل ها ندیدم و اگه هر کسی هم به طور استاندارد از این سیستم عامل ها استفاده کنه محاله هنگی در این سیستم عامل ها ببینه.
کلا در علم نرم افزار این یک قاعده است که اگر از حداکثر توان یک سخت افزار بخوای استفاده کنی روی نرم افزار دستگاه تاثیر خواهد گذاشت به عنوان مثال:
شما اگه در ویندوز موبایل چندتا برنامه سنگین ((دقت کن گفتم برنامه سنگین از لحاظ نرم افزاری)) رو به طور همزمان بخوای اجرا کنی و از همشون استفاده کنی خوب به طور طبیعی یک مقدار سیستمت کند عمل کنه و در بعضی موارد شاید هنگ کنه که این موضوع در کامپیوتر های خانگی هم وجود داره و اگه شما چند برنامه سنگین رو در کامپیوترت همزمان بخوای اجرا کنی مانند اینکه بخوای فتوشاپ و یک کامپایلر زبان برنامه نویسی و یک بازی رایانه ای و یک پلیر برای گوش دادن به موسیقی و همینطور یک اکسپلورر برای گشت و گذار در اینترنت رو به طور همزمان اجرا کنی میبینی که کامپیوتر هم کند میشه و ریستارت میکنه یا که هنگ.
در مورد صفحه نمایش هم بهت بگم که درسته که ویندوز موبایل 65 هزار رنگ ساپورت میکنه ولی من به جرات بهت میگم که اگه گوشیت Omnia II باشه اصلا متوجه این موضوع نمیشی چونکه صفحه نمایشش از نوع AMOLED هست و کیفیت تصویرش فوق العاده است و از گوشیهایی که 16 میلیون رنگ رو ساپورت میکنند کیفیت تصویرش بالاتره و اگه این حرفم رو قبول نمیکنی برو به کلوب Omnia II و از دارندگان این گوشی این موضوع رو بپرس.
با سپاس.

golmohammadi
24-04-2010, 23:41
این 16 میلیون رنگ زیاد فایده نداره
بیشتر جنس صفحه و رزولیشن مهمه
اکثر گوشیهای پاکت پی سی صفحه عالی دارند با اینکه 65 کیلو رنگ ساپورت میکنند

ویندوز موبایل یه چیز خوبی هم داره
برنامه ها و بازیها را به راحتی میتونی نصب کنی
که در سیمبیان باید گوشی -- بشه یا برنامه ها را ساین کرد
بقیه سیستم عاملها هم مشکلاتی شبیه اینا دارند

ما بحث هنگ کردن
ویندوز موبایل شاید کم هنگ کنه
ولی درصدش از سیمبیان بیشتره
سیمبیانهای امروز تقریبا هنگ نمیکنند
بقیه سیستم عاملها هم نمیدونم احتمالا اونا هم کمتر هنگ بکنند
سرعت بالا اومدن ویندز موبایل نیز نسبتا کمتره
مخصوصا بعد از مدتی کار کردن و نصب برنامه هایی که در استارتاپ قرار میگیرند
ویندوز موبایل کلا شباهت زیادی به ویندوز داره

djmilad_mrb
25-04-2010, 07:27
این 16 میلیون رنگ زیاد فایده نداره
بیشتر جنس صفحه و رزولیشن مهمه
اکثر گوشیهای پاکت پی سی صفحه عالی دارند با اینکه 65 کیلو رنگ ساپورت میکنند
ظاهرا تو نسخه جدید (7) 16 میلیون ساپورت میشه:46:

ویندوز موبایل یه چیز خوبی هم داره
برنامه ها و بازیها را به راحتی میتونی نصب کنی
که در سیمبیان باید گوشی -- بشه یا برنامه ها را ساین کرد
بقیه سیستم عاملها هم مشکلاتی شبیه اینا دارند

دقیقا حق با شماست :11: ویندوز موبایل واقعا از این نظر برتر هست
فقط یه سوال الان برام پیش اومد خوب میدونیم ویندوز موبایل شبیه سازی شده خود ویندوزه و ممکنه مشکلات ویندوز رو کم و بیش داشته باشه
سوال مهم اینه که آیا ویندوز ویندوز موبایل رو هم میشه مثل ویندوز عو ض کرد؟؟؟( نه ار تقا ورژن منظورم وقتیه که ویندوز کند میشه )

golmohammadi
27-04-2010, 01:03
ظاهرا تو نسخه جدید (7) 16 میلیون ساپورت میشه:46:

دقیقا حق با شماست :11: ویندوز موبایل واقعا از این نظر برتر هست
فقط یه سوال الان برام پیش اومد خوب میدونیم ویندوز موبایل شبیه سازی شده خود ویندوزه و ممکنه مشکلات ویندوز رو کم و بیش داشته باشه
سوال مهم اینه که آیا ویندوز ویندوز موبایل رو هم میشه مثل ویندوز عو ض کرد؟؟؟( نه ار تقا ورژن منظورم وقتیه که ویندوز کند میشه )

بله به راحتی میشه اینکارو کرد
در ویندوز کامپیوتر اگر ویندوز خراب بشه باید سی دی ویندوز را پیدا کنی و ویندوز جدید نصب کنی
اما در پاکت پی سیها (ویندوز موبایل) نیازی به سی دی و .. نیست
ویندوز در قسمتی از پاکت پی سی کپی شده
این قسمت در ویندوز موبایل رام نامیده میشه
بعد از هارد ریست کردن پاکت پی سی ویندوز از روی رام مجددا ریخته میشه
پس با یک هارد ریست ویندوز مثل روز اولش میشه ....

kamran2000
01-05-2010, 01:44
لطفا درباره bada یکم بیشتر اطلاعات بدین.
الان چه گوشی هایی بااین سیستم عامل در ایران وجود داره؟

kaveh.VB
07-05-2010, 11:36
هیچ گوشی با سیستم عامل بادا توی ایران نیست اولین گوشی که این سیستم عامل رو داره ویو سامسونگه که هنوز ایران نیومده

مشکلات ویندوز موبایل از نظر من 1- سیستم عامل بیش از حد از منابع سیستم استفاده میکنه مثلا میگیم اکسپریا با سی پی یو 522 و رم 255 همه میگن حتما خیلی سریعتر از مثلا گوشی 5800 نوکیا که سی پی یو 400 هست کار میکنه که اصلا اینطور نیست و سرعتش معمولی هست نسبت به سیمبین و مک و اندرود و غیره
2- توی خود ویندوز من ظرف یکسالی که ویندوز موبایل داشتم هنگ ندیدم اما توی نرم افزار های جانبی تا دلتون بخواد هنگ میکرد مثلا من Core player رو نصب کرده بودم یهو قاطی میکرد و هنگ میکرد یعنی خیلی هنگ میکردا همینطور نرم افزار های مشابه توی ویندوزهای مختلف من امتحان کردم و این مشکل بود.........
3 - برنامه هاش خیلی زودتر و اسانتر از برنامه های مثلا آیفون و غیره کرک میشدند واسه همین دولاپرها اشتیاق زیادی به نوشتن مثلا بازی های خوف برای این سیستم عامل رو ندارند.

مزیت هم که خوب زیاد داره یکی اینکه از اینترفیس ویندوز موبایل هیچ کس خسته نمیشه برعکس سیمبین و ایفون به 1000 نوع چهره و شکل مختلف میتونید در بیارید که واقعا جالب بود / یکی هم برنامه نویسی براش خیلی راحتتره کافیه شما یک ویژوال استادیو نصب کنید تا تمام امکانات برنامه نویسی در اختیار شما قرار بگیره /نصب نرم افزار و مدیریت آنها واقعا خیلی راحتته اصلا مشکلات سیمبیان یا جیل کردن آیفون رو نداره ../برنامههاس تخصصی خوی برای رشته های مختلف براش نوشته شده مثلا برنامه رای مهندسین معمار و یا عمران و یا دکتر ها و پرستار ها من خوم اینها رو که گفتم رو خودم دارم مثلا برنامه آپتودیت که مرجع خیلی خوب برای دکترها و پرستارها هست برنامه مشابه ای هم برای مهندسین وجود داره خواستید بگید نام ببرم /

huti_421
07-05-2010, 14:15
خوب یعنی بلاخره ما نباید یه تکونی به خودمون بدیم ؟

وقتی انتظار یه گوشی درست و حسابی با امکانات خیلی زیاد داریم، به جای اینکه هزینه‌ی میلیونی فقط برای یه قلم جنس بکنیم، بیایم چند قلم جنس رو کنار هم بذاریم تا بهترین نتیجه رو بگیریم ( مثل : گوشی + کابل کامپوزیت یا احیاناً HDMI + اکسس پوینت برای اینترنت بی‌سیم + ... )

دیگه اونوقته که میتونیم حداقل تو خونه‌ی خودمون از اکثر قابلیت‌های گوشیمون استفاده کنیم

در رابطه با سیستم عامل‌ها، بحث نرم‌افزاری گرمه و هر شرکتی که از این لحاظ، سیستم عامل خودش رو بیشتر پشتیبانی کنه برتری داره

تو ایران هم مسیر سایر کشور‌ها، دیگه داره کم‌کم بحث شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، توئیتر و گوگل‌باز مطرح میشه و به طبع کاربر‌ها به فکر گجت‌هایی هستن که از این جهت به بهترین نحو نیاز‌هاشون رو برطرف کنه

دوستای عزیزی که میفرمایند مک مینی یا آندروید بیشتر به بخش سرگرمی توجه داره، باید تو دید خودشون تجدید نظر کنن و همه چیز رو به پای سرگرمی نذارن

دیگه الان پشت سیستم عامل Dos نشستن کلاس گذاشتن نداره یا قدرت و اطلاعات فرد رو نشون نمی‌ده، بلکه متحجر بودن فرد رو به رخ میکشه

سیستم عامل ویندوز هم سیستم عامل خیلی خوبیه، ولی تا جایی که من مارکتش رو نگاه کردم حرفی واسه گفتن نداره ( کاری به نرم‌افزارهای خارجی که سراسر وب هست ندارم )

ovi هم چک کردم، اون هم فعلا داره گل کوچیک بازی می‌کنه

از لحاظ Sync بودن با سخت‌افزارها هم در درجه‌ی اول Mac و در بعد Android و Symbian رو می‌پسندم

البته در مورد خرید گوشی آیفون هم دیگه به نظر من خریدش اصلا به صلاح نیست، ولی خرید آیپد رو حتی با قیمت کمتر ( یا برابر ) رو پیشنهاد می‌کنم

و در اخر بگم که امید خیلی خیلی زیادی به Windows phone 7 دارم و مطمئناً میتونه یکی از رقبای سرسخت مک و آندروید باشه

merikh_merikh
09-05-2010, 19:50
به نظره منم ویندوز موبایل گزینه ی بسیار خوبیه ولی برای کسی که بخواد استفاده کنی ولی کسی که یه استفاده ی معمولی داره به نظرم لازم نیست خودشو گرفتاره پیچدگی های ویندوز کنه....
مثلن من الان لپ تاپ دارم و به نظرم یه سیستم عامل مثل سیمبین برای من خوبه چون کارای تخصصی را میشه با لپتاپ به راحتی انجام داد.....

hamid reza1636
13-05-2010, 22:31
اينجا كي با آنرويد كار كرده؟
آنرويد بهتره يا ممو )n900( ؟
من تعريف آنرويد و ممو رو زياد شنيدم
ميشه يه مقايسه كنيد؟

Arashdn
14-05-2010, 08:27
آندرویید از مائمو خیلی بهتره
البت این نظر من بود

merikh_merikh
14-05-2010, 12:18
اينجا كي با آنرويد كار كرده؟
آنرويد بهتره يا ممو )n900( ؟
من تعريف آنرويد و ممو رو زياد شنيدم
ميشه يه مقايسه كنيد؟
اندرویید بهتره چون پشتیبانیه بسیار بهتری داره ولی ممو هنوز معلوم نیست که پشتیبانیه خوبی داره یا نه

hamid reza1636
14-05-2010, 13:35
اندرویید بهتره چون پشتیبانیه بسیار بهتری داره ولی ممو هنوز معلوم نیست که پشتیبانیه خوبی داره یا نه
پس فيلا N900 نخرم بهتره آره؟

arsess2012
15-05-2010, 12:37
کلا نخری بهتره.!!!!!!
سیستم عاملش فقط به درد اینترنت میخوره!!!!!!!

merikh_merikh
15-05-2010, 14:46
به نظره من نخريد بهتره.
ميتونيد به جاش گوشي هايي مثل ايکس10 يا ويواز يا ايکس2 يا اومنيا2 يا اچ دي2......بگيرين

drm66
15-05-2010, 19:55
سلام
می شه از معایب سیستم اندرویید و سیمبیان(به طورمقایسه ای بنویسید تا بتونم بین اینا انتخابخوبی داشته باشم؟ مرسی
درضمن کدوم یکی از سیستم ها می تونه اپتودیت(یه نرم افزار پزشکی) رو بخونه؟

hamid reza1636
15-05-2010, 23:26
به نظره من نخريد بهتره.
ميتونيد به جاش گوشي هايي مثل ايکس10 يا ويواز يا ايکس2 يا اومنيا2 يا اچ دي2......بگيرين
امنيا اچ دي بگيرم بهتر يا امنيا 2
؟ ! ! !

~ARDESHIR~
16-05-2010, 10:08
؟ ! ! !

اینجا مقایسه سیستم عاملها داره انجام میشه نه گوشی
ویندوز موبایل برنامه و بازی بیشتر داره در کنارش دردسرهای بیشتری داره البته خیلیم زیاد نیست
اگه میتونی با پیچیدگیهاش کنار بیای امنیا2 بهتره

hamid reza1636
17-05-2010, 00:56
من سيمباين رو قبول دارم ولي با ويندوز موبايل كار نكردم
ولي خوب تبق تعاريف چيز خوبي به نظر ميرسه
سوالاتم اينه كه مثلا برنامه اي كه با مثلا vb طراحي ميكنيم با فرمت exe ميشه رو windows mobile اجرا كرد؟!
و يكي ديگه از سوالاتم اينكه شنيده بودم مثلا براي ارسال بلوتوث مثل گوشي چينيها بايد رمز وارد كرد
و يكي ديگه كه 65هزار رنگ ساپرت بودنش تو نور آفتاب كلا گند ميزنه و مولتي مديا ويندوز موبايل ضعيفه
اينا دررستن؟
(مثال من سر omnia hd هستش)

~ARDESHIR~
17-05-2010, 09:51
سوالاتم اينه كه مثلا برنامه اي كه با مثلا vb طراحي ميكنيم با فرمت exe ميشه رو windows mobile اجرا كرد؟!
و يكي ديگه از سوالاتم اينكه شنيده بودم مثلا براي ارسال بلوتوث مثل گوشي چينيها بايد رمز وارد كرد
و يكي ديگه كه 65هزار رنگ ساپرت بودنش تو نور آفتاب كلا گند ميزنه و مولتي مديا ويندوز موبايل ضعيفه
اينا دررستن؟

ببین ویندوز موبایل اصلاً برنامه های pc رو اجرا نمیکنه ... برنامه هاش مخصوص خودش هستن
بعضی از برنامه های pc به طور ضعیفتر تو پاکت پیسی هستن
مثل آفیس یا paint
نباید انتظار داشته باشی کار pc رو برات انجام بده
به هر حال برنامه هاش بیشتر و حرفه ای تر از سیمبینه

در مورد بلوتوث متاسفانه اگه کسی بخاد برات چیزی بفرسته باید اول pair بشی
65 هزار رنگ خیلی تاثیر گزار نیست بیشتر رزولوشن صفحه مهمه ... البته بیشتر پاکت پیسیا تو نور مشکل دارن که احتمالاً به خاطر همون 65 هزار رنگه
امنیا2 صفحه amoled داره و کیفیتش از همه پاکت پیسیا بالاتره

مولتی مدیا هم تا حدودی درسته مخصوصاً htc که دوربین ضعیفی داره
ولی امنیا 2 دوربینشم خیلی خوبه کیفیت صفحشم که گفتم خیلی عالیه همینطور صدای اسپیکر و هدفون

merikh_merikh
17-05-2010, 10:00
؟ ! ! !
دوست عزیز ویندوز موبایل سیستم عامل بسیار خوبیه ولی در مقابل دردسر های زیادی هم داره و خدا اون روزو نیاره که گوشیت ویروس بگیره(میشه مثل کامپیوتر که وقتی ویروس میگیره) ولی ناگفته نمون که کاراییه بالایی داره ولی به نظره من کسی باید ویندوز بگیره که به کارش بیاد در غیر این صورت لازم نیست خودشو گرفتاره پیچیدگی های ویندوز موبایل کنه.....

در موردانتخاب بین 8910 و اومنیا2 من اگه باشم 8910 را انتخاب میکنم چون یه سری حرف ها در مورد اومنیا2 مثل پریدن مموریه داخلی میزنن که من دوست ندارم گوشی ای بگیرم که در موردش حرف هایی میزنن چون گوشی ای که ازش تعریف میکنن ایراد داره چه برسه دیگه ازش بد بگن(البته اومنیا2 گوشیه بسیار خوبیه و اگه با پریدن مموری مشکلی ندارین گوشیه بسیار خوبیه با توجه به قیمتش).....

در نهایت من بین این دو 8910 را انتخاب میکنم.البته به ویواز هم میتونید فکر کنید

~ARDESHIR~
17-05-2010, 10:10
دوست عزیز ویندوز موبایل سیستم عامل بسیار خوبیه ولی در مقابل دردسر های زیادی هم داره و خدا اون روزو نیاره که گوشیت ویروس بگیره(میشه مثل کامپیوتر که وقتی ویروس میگیره) ولی ناگفته نمون که کاراییه بالایی داره ولی به نظره من کسی باید ویندوز بگیره که به کارش بیاد در غیر این صورت لازم نیست خودشو گرفتاره پیچیدگی های ویندوز موبایل کنه.....

در موردانتخاب بین 8910 و اومنیا2 من اگه باشم 8910 را انتخاب میکنم چون یه سری حرف ها در مورد اومنیا2 مثل پریدن مموریه داخلی میزنن که من دوست ندارم گوشی ای بگیرم که در موردش حرف هایی میزنن چون گوشی ای که ازش تعریف میکنن ایراد داره چه برسه دیگه ازش بد بگن(البته اومنیا2 گوشیه بسیار خوبیه و اگه با پریدن مموری مشکلی ندارین گوشیه بسیار خوبیه با توجه به قیمتش).....

در نهایت من بین این دو 8910 را انتخاب میکنم.البته به ویواز هم میتونید فکر کنید

دوست عزیز این 10 بار
میگم بگو پشت امنیا2 چی میگن ؟
هی حرف خودشو میزنه
من میگم پشت x2 خیلی بد میگن و کلی ایراد داره اینم مدرک :

از سرعتش ناراضی هستم! میگن وقتی که آپدیت جدید بیاد، حل خواهد شد.

انقدر سرعت این رام کند هستش، که میترسم دوربین رو روشن کنم و گوشی هنگ کنه...
در سایت‌های رسمی، اعلام کردند که در ماه May آپدیت جدیدش که ویندوز موبایل ورژن 6.5.3 هستش، منتشر خواهد شد.
ما هم منتظر هستیم که این آپدیت منتشر بشه.

کیفیت فیلمبرداری بر اساس دوربینی که داره: بد

من خودم خریدم و کاملا پشیمانم چون update هم کردم ولی بدتر شد
اگه نمی خواین مثل من پشیمان نشین نخرین

واقعا خوب گفتي دوست عزيز منم خيلي پشيمانم از خريدش خيلي باگ زياد داره و سرعتش وحشتناك كمه و گير ميكنه
شركت سوني اريكسون چجوري اين گوشي رو با اين همه مشكلات روانه بازار كرده واقعا جاي تاسف داره

من زمانی x1 داشتم و واقعا سرعتش گاهی منو دیوونه میکرد ، حالا همون رم و رام و cpu اومده روی این گوشی با سیستم عامل سنگین تر و صفحه بزرگتر ... همه نقد ها هم خیلی از سرعت پایین این گوشی شکایت کردن ... نمیدونم سونی اریکسون چرا داره این سری اکسپریا رو دستی دستی نابود می کنه ...

سلام
آقا من 2 3 ماهی میشه x2 رو گرفتم .
از دبی و بدون گارانتی گرفتم .
وسط آپدیت سیستم هنگ کرد و شارژ هم کم اومد مجبور شدم ارتباط رو قطع کنم .
اما دیگه گوشی روشن نشد !
ظاهرا" dead شده .
تاحالا هیچکس نتونسته کمکم کنه . گفتن ببر نمایندگی . بردم .
8 روز توی شرکت کامتل گذاشتم گفتن نمیتونیم درست کنیم !
من چیکار کنم ؟؟؟ اعصابم به هم ریخته !

اینجا هم یکی حرفای منو تایید کرد
خودتم داشتیش میدونی چقد ایراد داشته و فروختیش !
بعد هی میای ازش تعریف میکنی
دیگه تعصب اینجوری ندیده بودیم !!!

merikh_merikh
17-05-2010, 10:12
اينا دررستن؟
برنامه های پی سی روی پاکت پی سی اجرا نمیشن ولی اکثر برنامه های پی سی برای پاکت پی سی ها وجود دارن ولی در سطح پایینتر و کند تر.
در مورد بلوتوث هم حق با شماست و بلوتوث دردسر هایی داره که البته اگه عادت کنی عادی میشه.
در مورد ال سی دی هم شاید 65 هزار رنگ از نظره شما ال سی دی را ضعیف بدونید ولی باید بدونید که روزولیشن در ال سی دی نقش بسیار مهم تری داره که در پاکت پی سی ها روزولیشن ال سی دی بسیار بالا میباشد که این امر باعث میشه پاکت پی سی ها ال سی دی های بسیار خوبی داشته باشنم فقط در زیر نور افتاب خواناییه کمی دارن.
در مورد مولتی مدیا الان پاکت پی سی های جدید اکثرن از مولتی مدیای خوبی برخوردارن.مثلن ایکس2 مولتی مدیای خوب و کاملی داره همچنین اومنیا2.....

merikh_merikh
17-05-2010, 10:57
دوست عزیز این 10 بار
میگم بگو پشت امنیا2 چی میگن ؟
هی حرف خودشو میزنه
من میگم پشت x2 خیلی بد میگن و کلی ایراد داره اینم مدرک :

اینجا هم یکی حرفای منو تایید کرد
خودتم داشتیش میدونی چقد ایراد داشته و فروختیش !
بعد هی میای ازش تعریف میکنی
دیگه تعصب اینجوری ندیده بودیم !!!
دوست عزيز شما بار ها پرسيدين و منم جواب دادم که اومنيا2 فقط مشکل پريدن مموري داره که مربوط به يک يا دو نفر نيست بلکه مربوط به خيلي ها ميباشد و در سايت هاي مختلفي در موردش بحث شده......
و من تنها اين ايراد (پريدن مموري) را از اين گوشي گرفتم و بنا به نظره شخصيم دوست ندارم در مورد گوشي اي که ميخوام بگيرم حرف هايي مثل پريدن مموري يا هر حرف ديگه اي بزنن چون گوشي همين جوريش ايراد داره ديگه چه برسه به اين يه چيزايي هم بگن(مثل ترک خوردن ايکس1 که اين مورد بسيار بد تر از پريدن مموري ميباشد)
همان طورم که گفتم کسي که بتونه با پريدن مموري کنار بياد و احتمال پريدن مموري را بده ميتونه اومنيا2 را بگيره چون بدون در نظر گرفتن پريدن مموري گوشيه بسيار خوبيه.

در مورد ايکس2 هم من اين گوشي را داشتم و خوب باش کار ميکردم و ايرادي ازش نديدم(البته ناگفته نمونه نسبت به گزينه هايي مثل اچ دي2 که يکي از دوستانم داره سرعت پايينتري داره) در کل بايد سرعت پايين و سخت افزار قديمي را از معايب اين گوشي دونست که البته در بين پاکت پي سي هاي کيبرد دار به نظره من يکي از بهترين گزينه ها ميباشد به خصوص با اين مولتي مدياي قوي و رابط کاربري ايکس پنل که بسيار زيبا ميباشد و امکان نصب تاچ فلو 3بعدي هم وجود داره.سرعتشم قابل قبوله ولي نسبت به گوشي هايي مثل اچ دي2 يا همين اومنيا2 از سرعت کمتري برخورداره.....

noisymind
17-05-2010, 11:11
من ویندوز موبایل نداشتم. میشه دردسر هایی که دوستان میگن رو بگین؟ فکر کنم سیمبین دردسرهاش بیشتر باشه که! اول که گوشی رو میگیری باید چند ماه منتظر بمونی تا -- بشه! بعد هر کدوم از پچها و بعضی از برنامه ها کلی قر و فر دارن و باید مثلا فلان فایل رو از فلان فولدر برداری و فلان جا کپی کنی و ... یعنی اگه یک روز گوشیت رو فرمت کردی باید بشینی هر کدوم از این تاپیکها رو پیدا کنی و چند ساعت وقت بذاری و دوباره این همه برنامه ها رو با این قر و فرهای خاص خودش نصب کنی. حالا میخوام ببینم وین مو و آندروید هم اینجوری هستن؟

merikh_merikh
17-05-2010, 11:19
درضمن بهتره در این جا در مورد سیستم عامل ها بحث بشه و بحث در مورد گوشی ها هم جای خودش

merikh_merikh
17-05-2010, 11:26
من ویندوز موبایل نداشتم. میشه دردسر هایی که دوستان میگن رو بگین؟ فکر کنم سیمبین دردسرهاش بیشتر باشه که! اول که گوشی رو میگیری باید چند ماه منتظر بمونی تا -- بشه! بعد هر کدوم از پچها و بعضی از برنامه ها کلی قر و فر دارن و باید مثلا فلان فایل رو از فلان فولدر برداری و فلان جا کپی کنی و ... یعنی اگه یک روز گوشیت رو فرمت کردی باید بشینی هر کدوم از این تاپیکها رو پیدا کنی و چند ساعت وقت بذاری و دوباره این همه برنامه ها رو با این قر و فرهای خاص خودش نصب کنی. حالا میخوام ببینم وین مو و آندروید هم اینجوری هستن؟
نصب برنامه در ویندو موبایل به نظره من راحت تره و کافیه که روی برنامه کیلید کنید تا گوشی شروع به نصبی برنامه کنه.
پیچیدگی های ویندوز موبایل مربوط به تنظیمات این گوشی میباشد که خیلی پیچیده و نکته بین هستن و همچنین کار با برنامه ها که خیلی دقیق و البته پیچیده هستن و در کل محیط شلوغیم داره....
ویندوز موبایل سیستم عامل بسیار خوبیه و اگه کسی ازش استفاده کنه خیلی لذت میبره به شرطی که واقعن به کارش بیاد....
دوستان دیگه ای هستن که بهتر میتونن توضیح بدن مانند اقای گل محمدی جان که امیدوارم یه توضیح جامع تری بدن

~ARDESHIR~
17-05-2010, 11:28

آره تو این جور موارد ویندوز بهتره ... تو نصب برنامه ویندوز از همه سیستم عاملا راحتره و هیچ دردسری نداره
آندرویدم به این راحتی نیست چون برنامه هاش راحت گیر نمیان و باید از مارکتش با خود گوشی بگیری که واسه ایران یکم دردسر داره ... آیفونم که دیگه بدتر
فقط یه سری موارد هست که البته اگه از کسایی که استفاده میکنن بپرسی و در جریان باشی که چه برنامه هایی برای گوشی مشکل ایجاد میکنه و از اونا استفاده نکنی مشکلی پیش نمیاد ... برنامه هایی منظورمه که گوشی رو به هم میریزن و مجبور میشی هارد ریست کنی ... وگرنه مشکل خاصی ندارن ... سرعتشونم که تازگی خیلی خوب شده
مثلاً امنیا 2 که سرعتش خیلی عالیه ... hd2 هم که دیگه حتا از x10 که آندروید خیلی سریعتره
ینی میدونی چجوریه ... ویندوز اگه سخت افزار خوبی داشته باشه از همه سریعتره ولی مثلاً سیمبین تو استفاده از سخت افزار محدودیت داره

drm66
17-05-2010, 11:47
سلام
می شه از معایب سیستم اندرویید و سیمبیان(به طورمقایسه ای بنویسید تا بتونم بین اینا انتخابخوبی داشته باشم؟ مرسی
درضمن کدوم یکی از سیستم ها می تونه اپتودیت(یه نرم افزار پزشکی) رو بخونه؟
:45:کسی معایب این 2تارو نمیدونه؟

hamid reza1636
17-05-2010, 12:32
:45:کسی معایب این 2تارو نمیدونه؟

اندرویید داره روز به روز قويتر ميشه و تا الان كه شنيدم پشتيباني رفع اشكال خوبي داشته
و اينكه گوگل قدرتمند هم اندرویید رو داره پشتيباني ميكنه و روز به روز قويترش ميكنه!

djmilad_mrb
17-05-2010, 13:45
دوستان خواهشا از موضوع تاپیک خارج نشن :11:ودر مورد اینکه چه گوشیه ای خوبه یا بد میتونن تو کلوپ همون گوشی برن و اونجا با هم بحث کنن:13:

این جوری نمیشه رو این موضوع به یه جمع بندی رسید :41:بزارید بحثمون رو رویه 5 سیستم عامل که از لحاظ کارایی بالاتر از بقیه هستند انجام بدیم این 5 سیستم عامل عبارتند از آندروید، ویندوز موبایل، مک اوس ، مائمو و بادا!! این آخریه جدیده و فعلا نمیشه روش بحثی کرد اما قطعا در آینده حرفایه زیادی واسه گفتن داره

drm66
17-05-2010, 13:59
دوستان خواهشا از موضوع تاپیک خارج نشن :11:ودر مورد اینکه چه گوشیه ای خوبه یا بد میتونن تو کلوپ همون گوشی برن و اونجا با هم بحث کنن:13:

این جوری نمیشه رو این موضوع به یه جمع بندی رسید :41:بزارید بحثمون رو رویه 5 سیستم عامل که از لحاظ کارایی بالاتر از بقیه هستند انجام بدیم این 5 سیستم عامل عبارتند از آندروید، ویندوز موبایل، مک اوس ، مائمو و بادا!! این آخریه جدیده و فعلا نمیشه روش بحثی کرد اما قطعا در آینده حرفایه زیادی واسه گفتن داره
پس سیمبیان چی؟!!سیمبیان مگه سیستم عامل نیست!!!

djmilad_mrb
17-05-2010, 14:48
پس سیمبیان چی؟!!سیمبیان مگه سیستم عامل نیست!!!
دوست عزیز نمیشه سمبین رو با ویندوز موبایل و... مقایسه کرد سمبین برایه گوشیهایه رده متوسط و پایین عرضه میشه
وتو اون رده قطعا گوشی ای که این سیستم عامل رو داشته باشه با گوشی هایی که فاقد سیستم عامل هستند بهتره

بگذارید هر سیستم عامل رو با توجه به هزینه ای که مبکنیم بررسی کنیم مثلا کسی که قراره 700-800 تومن پول بده بهتره کدوم سیستم عامل رو انتخاب کنه ؟؟؟
بچه ها نظرتون راجب به آندروید چیه؟؟ به نظر آینده درخشانی داره!!!!! تو این مدت کم خیلی پیشرفت کرده:18: :5:

merikh_merikh
18-05-2010, 13:12
البته سیمبین هم سیستم عامل خوب و پرکاربردی هست و خیلی ها از این سیستم عامل استفاده میکنن.
درسته ویندوز یا اندرویید بسیار پیشرفته هستن ولی سیمبین هم در این سال های طولانی برنامه ها و بازی های زیادی داره....

noisymind
18-05-2010, 17:14
من خودم گوشی بعدیم به احتمال زیاد دیگه سیمبین نخواهد بود. ولی به هر حال سیمبین هم سیستم عامل هست!!
یکی از دوستان که تو یکی از تاپیکهای حرف باحالی زد , گقت این سیستم عاملهای جدید امکاناتی مثل مولتی تسکینگ و تم! رو اینهمه تو بوق و کرنا میکنن در حالی که سیمبین چندین سال هم که همه اینها رو ساپورت میکنه و یک امر عادی هم هست براش!!!

golmohammadi
19-05-2010, 00:44
سیمبین خودش خوب هست
و اشکال خاصی نداره
بدترین ایراد سیمبیان اینه که بعد از اپدیت برنامه های سیمبیان قبلی را نمیتونه باز کنه
در کل سیمبیان کمبودی نداره و سیستم عامل خوبی هست
در ضمن من در حال حاظر سیمبیان را بهتر از مامو میدونم
بادا هم که معلوم نیست

در حال حاظر ویندوز موبایل خیلی خوبه
مشکلات هــک و ساین نداره
مثل مامو هم نیست که برنامه ها و بازیهاش رو آنلاین نصب کنی
براحتی میشه ویندوز گوشی را عوض کرد
و ....

مال اپل هم خوبه

yoosef_st
19-05-2010, 18:02
من فکر میکنم به درد ایرانی جماعت بیشتر از همه سیمبین میخوره.
چون هـکش هم آنچنان سخت نیست و برنامه هاش هم تا حد زیادی در هر زمینه ای پیدا میشن و...
تا حالا هرچی گوشی داشتم سیمبین بوده و با سیستم عاملهای دیگه هم زیاد کار نکردم.
البته اگر بخوام گوشی گرون بخرم تو قیمت 700، 800 تومن بدون شک به سراغ آندرویید میرم.
چونکه فکر میکنم از خیلی از جنبه ها از بقیه سیستم عاملها ، خصوصا ویندوز سرتره! حداقلش اینه که متن باز هست و میشه هر کاری دلت خواست باهاش بکنی.

hamid reza1636
20-05-2010, 00:25
دوست عزیز نمیشه سمبین رو با ویندوز موبایل و... مقایسه کرد سمبین برایه گوشیهایه رده متوسط و پایین عرضه میشه
وتو اون رده قطعا گوشی ای که این سیستم عامل رو داشته باشه با گوشی هایی که فاقد سیستم عامل هستند بهتره

بگذارید هر سیستم عامل رو با توجه به هزینه ای که مبکنیم بررسی کنیم مثلا کسی که قراره 700-800 تومن پول بده بهتره کدوم سیستم عامل رو انتخاب کنه ؟؟؟
بچه ها نظرتون راجب به آندروید چیه؟؟ به نظر آینده درخشانی داره!!!!! تو این مدت کم خیلی پیشرفت کرده:18: :5:
اشتباه ميكني دوست عزيز
اين درست كه آندرويد و ويندوز موبايلو . . . پيشرفته تر هستند ولي بشين سوابق قديمي سيمباين هم نگاه كن
چيزايي هم هستند كه سيستم عامل هاي جديد تازه بهش رسيدن و سيمباين از سال بوق اينا رو داشت
سيمباين خودش نخاسته پيچيده باشه
اصلا طراحيش اينطوره كه همه نوع كاربر(مبتدي-متوسط-حرفه اي) بتونند باهاش كنار بيان
منو تو با ويندوز موبايل و ... راحت كار ميكنيم ولي فلاني كه راحت نيست
و اينم داشته باشيد كه سيمباين هسته انعطاف پزيري هم داره
و در كل بايد بگم كه ميشه گفت يك سيستم عامل خوب و موفق
.
.
.
آره آندروید خيلي سريع پيشرفت كرد چون پشتيبان قوي داشت
گوگل قدرتمند بالا سرش بود!
به نظر من كه آينده درخشاني داره . . . :40:
من زياد با آنرويد ور نرفتم (يه x10 كه مال دوستمه)
ولي مك رو دوست دارم!

GiggleClub
20-05-2010, 07:09
یکی از دوستان که تو یکی از تاپیکهای حرف باحالی زد , گقت این سیستم عاملهای جدید امکاناتی مثل مولتی تسکینگ و تم! رو اینهمه تو بوق و کرنا میکنن در حالی که سیمبین چندین سال هم که همه اینها رو ساپورت میکنه و یک امر عادی هم هست براش!!!

هر ننه قمری بلده مالتی تسکینگ معمولی بذاره رو سیستم عاملش و پدر باتری و پرفومنس رو در بیاره!
شما لطفا یه تحقیقی در مورد مالتی تسکینگ iPhone و Android بکن!!

djmilad_mrb
20-05-2010, 14:04
اشتباه ميكني دوست عزيز
اين درست كه آندرويد و ويندوز موبايلو . . . پيشرفته تر هستند ولي بشين سوابق قديمي سيمباين هم نگاه كن
چيزايي هم هستند كه سيستم عامل هاي جديد تازه بهش رسيدن و سيمباين از سال بوق اينا رو داشت
سيمباين خودش نخاسته پيچيده باشه
اصلا طراحيش اينطوره كه همه نوع كاربر(مبتدي-متوسط-حرفه اي) بتونند باهاش كنار بيان
منو تو با ويندوز موبايل و ... راحت كار ميكنيم ولي فلاني كه راحت نيست
و اينم داشته باشيد كه سيمباين هسته انعطاف پزيري هم داره
و در كل بايد بگم كه ميشه گفت يك سيستم عامل خوب و موفق
.
.
.
آره آندروید خيلي سريع پيشرفت كرد چون پشتيبان قوي داشت
گوگل قدرتمند بالا سرش بود!
به نظر من كه آينده درخشاني داره . . . :40:
من زياد با آنرويد ور نرفتم (يه x10 كه مال دوستمه)
ولي مك رو دوست دارم!
بحث داره جالب میشه :31: میگم اونایی که میگن آندرویدفلان مقدار برنامه داره یا اپل یا ویندوز میشه لطف کنن و مثال بزنن و بگن مثلا چه برنامه هایه کاربردی هست که برایه سیمبین نیست :40: الان نوکیا نسخه جدیدی از سیمبین زده که مولتی تاچ هم هست
من که به شخصه دوست دارم روزی برسه که موبایل حالت pc پیدا کنه وبشه رویه اون چندتا سیستم عامل نصب کرد :31:

noisymind
20-05-2010, 15:58
هر ننه قمری بلده مالتی تسکینگ معمولی بذاره رو سیستم عاملش و پدر باتری و پرفومنس رو در بیاره!

من از سیمبین دفاع نمیکنم و دیگه هم سراغش نمیرم و راجع به اپل هم حرفی نزدم! ولی پیرو حرفت:
احتمالا همون ننه قمر ها و شما! میدونید که در سیمبین کسی احتیاج به مولتی تسکینگ گذاشتن نداره و پدر باطریش هم در نمیاد!!!
شما هم یک لطفی بکن و یک کم ادب داشته باش!!!

yoosef_st
20-05-2010, 16:20
خب شما که اطلاعات داری بگو ما هم مطلع بشیم.:5:

amir_70
20-05-2010, 16:35
چه جالب

من عاشق اینجور بحث های بیخود و الکی هستم:31:(شوخی)

ببینید دوستان تو رو به خدا این تفکر زمان ماکسیمیلیانوسی(همونی که تو اصحاب کهف بود :31:) رو بزارید کنار

بابا بیخیال

تا کی میخواید بگید که ایفون فقط به درد بازی میخوره و اندروید هم باید پیشرفت کنه و پس ویندوز موبایل یا سیمبین بهترن؟؟؟؟

ببینید من با همه کار کردم واقعآ باید بگم که مک و اندروید فوق العاده هستن
و از طرفی ویندوز موبایل با اون هنگ کردن های بیخودش اصلآ به درد نمیخوره
و سیمبین هم واسه کسایی که پول نمیخوان زیاد خرج کنن خوبه

میبینم که دوستان میگن که ویندوز موبایل بیشتر جنبه بیزنسی داره و ایفون جنبه سرگرمی؟؟؟

من یه سوال دارم

کسانی که میگن ایفون برا بازی و سرگرمی خوبه و ویندوز موبایل واسه دانشجو ها و افراد تحصیل کرده خوبه میخوام یه مثال بزنن که چه کاری هست که گوشیهای ویندوز موبایل میتونن انجام بدن و ایفون از انجامش عاجزه؟؟؟

بابا سیستم عامل اندروید یه زمانی پیشرفت نکرده بود ولی با این پیشرفت الانش مطمئنآ از ویندوز موبایل بهتره

اخه با 60000 برنامه تو مارکتش و با وجود این بازیهای با گرافیکی که جدیدآ براش اومده دیگه جای چه بحثی میمونه؟؟؟؟

مردم اینقدر دیدم همه میگن ویندوز موبایل بیزنسی تره و مک واسه بازیه و اندروید باید پیشرفت کنه

دلیل بیارید!!!

به خدا وقتی که ویندوز موبایل داشتم باید همش دعا میکردم که الان که دارم باهاش کار میکنم گوشیم هنگ نکنه

yoosef_st
20-05-2010, 19:19
من یه سوالی برام پیش اومده. جدا میخوام بدونم که
این مک و آیفون که حتی مالتی تسکینگ ساده ی ساده هم ندارن، چجوری میتونن بهترین باشن؟
نه راست راستی؟؟؟
الآن این آندرویید که تازه اُپن سورس هم هست، چی از مک کمتر داره مثلا؟؟؟؟

djmilad_mrb
20-05-2010, 19:31
من یه سوال دارم

کسانی که میگن ایفون برا بازی و سرگرمی خوبه و ویندوز موبایل واسه دانشجو ها و افراد تحصیل کرده خوبه میخوام یه مثال بزنن که چه کاری هست که گوشیهای ویندوز موبایل میتونن انجام بدن و ایفون از انجامش عاجزه؟؟؟

این سوال رو منم دارم البته کلی تر میخوام بدونم کلا این سیستم عامل ها چه برتری هایی نسبت به هم دارن مثلا همون کارایی که گفتید رو الان نسخه جدید سیمبین^3 هم میتونه انجام بده!!!!
نکته: همه که دولوپر نیستند :31:

2.5.8.14.1.13
21-05-2010, 00:42
قطعا بهترین سیستم عامل موبایل Mac OS هست و واقعا فوق العاده.
فقط یک سری اطلاعات باید داشته باشی که خودت بتونی از پسش بر بیای که نخوای هزینه و دردسر داشته باشی.
به جرات میتونم بگم اول Mac OS
و بعد از اون Android هست که اگه خوب پیش بره تا یکی دوسال دیگه میتونه رغیب Mac OS باشه...

amir_70
21-05-2010, 10:21
جواب سوالم رو نگرفتم

بازم میپرسم

hamid reza1636
21-05-2010, 10:42
جواب سوالم رو نگرفتم

بازم میپرسم

واسه آيفون برنامه زياد هست ولي برنامه هايي كه تو دسترس ما هستند جنبه سرگرمكنندهگي داره
و اينكه همه هم برنامه هاي دور خورشون جمع ميكنند كه قدرت سنسور آيفون رو نشون بده نه يه كاربرد قوي
من الانه ويندوز موبايل رو اصلا قبول ندارم ولي اطلاعات ويندوز موبايل 7 رو خوندم. ميشه گفت داره قدرت مند ميشه و خالي بنديهايي كه بخاطر اسمش واسش ميشه داره واقعي ميشه

amir_70
21-05-2010, 11:18
چه حرفیه؟؟؟

یعنی واقعآ این یکی از دلایلتونه؟؟؟؟

که بعضی ها میان برنامه هایی که روتیت بشن رو رو گشیشون میریزن که بگن گوشیمون سنسور داره؟؟؟؟

الان دیگه اکثر گوشیها سنسور دارن

نه دوست عزیز داستان این نیست

ایفون با بیش از 200000 برنامه دیگه از لحاظ نرم افزاری مشکلی نداره

هر نوع بازی و برنامه داره و از اونجا که همه برنامه ها باهاش کاملآ مچ هستن بدون هیچ مشکلی در اجرای انها میتونید باهاشون کار کنید

بازیها رو خیلی عالی با گرافیک خیره کننده اجرا میکنه

من وقتی تو قسمت ایپادم 2000 موزیک دارم و در چشم به هم زدن وقتی ایپاد رو میزنم باز میکنه این یعنی سرعت

وقتی هر بلایی سرش میارم که هنگ کنه و نمیکنه این یعنی قدرت

شما از یه موبایل چی میخواید؟؟؟؟

برنامه زیاد و کاربردی؟؟؟؟ که ایفون به نحو احسن داره

بازیهای خوب و زیاد؟؟؟؟

که ایفون دیگه از این لحاظ حرفی واسه گفتن نزاشته

سرعت خوب و هنگ نکردن؟؟؟ که هر چی باشه دیگه تعریف نکنم ولی ایفون سرعترین گوشی موجوده

میخواید کار با گوشی راحت باشه؟؟؟ خوب ایفون یه اینترفیس انقلابی پدید اورد

میخواید گرافیک محیط برنامه هاتون خوب باشه ؟؟؟؟ که ایفون بازم عالی عمل کرده

میخواید موزیک پلیر خوبی داشته باشید؟؟؟ که با وجود ایپاد بر روی ایفون یکی از بهترین ها در این زمینست اگه نگیم بهترینه

میخواید یه مرورگر اینترنتی خوب داشته باشید ؟؟؟؟ که ایفون با مرورگر سافاری و سرعت خیره کننده خودش لذت کار با اینترنت رو بهتون میده

کیفیت صدا میخواید؟؟؟ که بازم جز بهترین هاست و در هندزفری که دیگه ترکونده

بلوتوث میخواید؟؟؟؟ برنامه ibluenova رو نصب کنید

پشتیبانی خوب از ایمیل میخواید؟؟؟؟ قسمت میل ایفون بهترینه و خیلی راحت میتونید هر روز میل هاتون رو چک کنید

صفحه مالتی تاچ میخواید؟؟؟؟ این که دیگه اختراع خود ایفونه

ویدیو پلیر میخواید ؟؟؟؟ ایفون عالیه

من موندم دیگه چی میخواید؟؟؟ بگید
من هنوز جوابمو نگرفتم بازم میپرسم

djmilad_mrb
21-05-2010, 12:23
تمامیه حرفات منطقیه اما الان آیفون و مک اوس اون یکه تازیه سابق رو نخواهد داشت !!به چند دلیل الان اون امکاناتی رو که شما گفتید همگیه اونها توسط دو سیستم عام ویندوز 7و آندروید ساپورت میشه و بستر انجام این کارار درون این سیستم عاملها قرار داده شده فقط نبرد بر سر تعداد برنامه هایه موجود واسه این سیستم عامل هاست و ما باید بیشتر کیفیت این برنامه ها رو مد نظر قرار بدیم تا کمیت شاید از این 200000 برنامه ساخته شده واسه مک اوس ، اکثرشون تو ایرون کاربردی نداشته باشن !!! اون دوستمون هم منظورش راحتیه نوشتن برنامه برایه ویندوز موبایل بود :46:

به هر حال شما نمیتونی در حال حاضر سیستم عامل آیفون رو در همه زمینه ها برتر مطلق بدونی

Stream
21-05-2010, 13:15
ببخشید که طولانی شد! :31:

این مک و آیفون که حتی مالتی تسکینگ ساده ی ساده هم ندارن، چجوری میتونن بهترین باشن؟
نه راست راستی؟؟؟

دلیلش اینه که Apple همیشه اولین کسی نیست که از یک امکان استفاده می کنه، ولی همیشه وقتی اون امکان رو اضافه می کنه بهترین خواهد بود. نمونه اش Cut & Paste ... (کپی رایت، استیو جابز :31:)

اضافه کردن Multitasking "کیلویی" (نمونه چیزی که فعلا در ویندوز موبایل داریم!) کار خیلی ساده ای هست. نتیجه اش چیه، وقتی دو تا برنامه باز می کنید دوتاشون اجرا میشن، هر دوشون از منابع سیستم استفاده می کنند و هم مصرف باتری بیشتر میشه و هم سرعت پایین میاد.. دوستانی که ویندوز موبایل دارند چند بار شده یک برنامه براتون کند بوده و رفتید به Task Manager و همه رو Exit کردید و بعد سرعتتون خوب شده؟ ... بعضی ها حتی یک برنامه نصب می کنند که وقتی دکمه خروج رو می زنن به جای اینکه برنامه Minimize بشه (-> استفاده از مولتی تسکینگ ویندوز موبایل!) برنامه به کل بسته بشه (-> مولتی تسکینگ اینجوری نخواستیم!)

به هر حال حدود دو هفته باقی مونده تا عرضه iPhone OS 4.0 ، و اون موقع آیفون مولتی تسکینگ هم خواهد داشت. همین الان نسخه Developer عرضه شده و می تونید ببینید مولتی تسکینگ آیفون چقدر با مولتی تسکینگ های قبل فرق داره. Multitasking ای که نه باتری رو به سرعت تموم می کنه، و نه سرعت گوشی رو پایین میاره، و هم یک مولتی تسکینگ کامل و واقعیه .. درست گفتی آیفون مولتی تسکینگ ساده ی ساده (-> ویندوز موبایل و شرکا!) نداره، بلکه پیشرفته ترین مولتی تسکینگ دنیا رو داره! :31:

Android هم یکی از رقیب های اصلی iPhone OS هست و الان میشه گفت تنها رقیب جدی (شاید با عرضه Windows Phone 7 قضیه عوض بشه) ... در آینده رقابت شدیدتری بین این دو خواهیم دید.

اما الان چه چیز آیفون بهتره؟

iPhone OS SDK الان یکی از بهترین SDK های موجوده (حتی بعضی از Developer های آیفون این SDK و Documentation هاش رو بهترین توی تاریخ می دونند) .. Android SDK هم نه اینکه خوب نباشه، ولی هنوز به خوبی iPhone OS SDK نیست و به اندازه آیفون هم Documentation های کاملی نداره.

API هایی که توی iPhone SDK هست به Developer ها امکان تقریبا هر کاری با سیستم عامل رو میدن .. این API ها از نظر تعداد هم بیشتر از چند ده برابر API های Android SDK و شاید بیشتر از چند هزار برابر API های Windows Mobile فعلی هستند :دی چند وقته یه برنامه بدردبخور و قابل رقابت با برنامه های آیفون/Android برای ویندوز موبایل ندیدید؟

Interface Builder و Cocoa Touch جزو برگهای برنده iPhone OS هستند چون بسیار عالی برای Developer ها توضیح داده شدن... Android هم امکانات مشابهی داره.. ولی هنوز نه به پختگی iPhone OS .

این فقط بحث Developer ها .. بحث هایی مثل رابط کاربری و ... هم هست که اگه لازم باشه میشه بهش پرداخت. :46:

تمامیه حرفات منطقیه اما الان آیفون و مک اوس اون یکه تازیه سابق رو نخواهد داشت !!به چند دلیل الان اون امکاناتی رو که شما گفتید همگیه اونها توسط دو سیستم عام ویندوز 7و آندروید ساپورت میشه و بستر انجام این کارار درون این سیستم عاملها قرار داده شده فقط نبرد بر سر تعداد برنامه هایه موجود واسه این سیستم عامل هاست و ما باید بیشتر کیفیت این برنامه ها رو مد نظر قرار بدیم تا کمیت شاید از این 200000 برنامه ساخته شده واسه مک اوس ، اکثرشون تو ایرون کاربردی نداشته باشن !!! اون دوستمون هم منظورش راحتیه نوشتن برنامه برایه ویندوز موبایل بود :46:

به هر حال شما نمیتونی در حال حاضر سیستم عامل آیفون رو در همه زمینه ها برتر مطلق بدونی

تمامیه حرفات منطقیه اما الان آیفون و مک اوس اون یکه تازیه سابق رو نخواهد داشت !!صد درصد..
رقابت بیشتر = کم شدن یکه تازی یک جبهه.

به چند دلیل الان اون امکاناتی رو که شما گفتید همگیه اونها توسط دو سیستم عام ویندوز 7و آندروید ساپورت میشه و بستر انجام این کارار درون این سیستم عاملها قرار داده شدهوجود داشتنش با نحوه انجامش و کیفیتش تفاوت داره ... همشون خیلی از امکانات رو دارند ولی کیفیت وجود اون امکانات متفاوته .. نمونش همین Cut & Paste یا Multitasking

فقط نبرد بر سر تعداد برنامه هایه موجود واسه این سیستم عامل هاست و ما باید بیشتر کیفیت این برنامه ها رو مد نظر قرار بدیم تا کمیت شاید از این 200000 برنامه ساخته شده واسه مک اوس ، اکثرشون تو ایرون کاربردی نداشته باشن !!!صد درصد ... اگه از نظر تعداد App برتری اینچنینی به سمت Apple باشه، از نظر کیفیت این برتری چندین برابر میشه.. حداقل در مقایسه با ویندوز موبایل.

درسته بعضی از برنامه ها توی ایران کاربردی ندارن ولی این ربطی به سیستم عامل نداره .. مثلا یک برنامه فیـسبوک چه روی ویندوز موبایل باشه چه روی آیفون و چه Android باز هم کاربرد نداره .. برنامه هایی که توی ایران کاربرد دارند، آیا برنامه ای هست که مثلا ویندوز موبایل بطور عالی داشته باشه که آیفون/Android نداشته باشه؟ یا مثلا Android داشته باشه و آیفون نداشته باشه...؟

دیگه گذشت زمانی که آیفون/Android وسیله بازی و ... بود.

اون دوستمون هم منظورش راحتیه نوشتن برنامه برایه ویندوز موبایل بود :46:این مورد کاملا رد میشه!
این دوستمون احتمالا تا حالا یکبار هم iPhone SDK رو دانلود نکردند. :46:

نوشتن برنامه ها توی آیفون به شدت ساده است، یکی به خاطر Documentation های بی نظیر Apple و بعدش به خاطر فروم های برنامه نویسی که وجود داره .. وقتی 180,000 برنامه نوشته شده بالاخره این برنامه نویس ها اشکالاتشون رو یک جایی مطرح می کردن ..

من اگه همین الان شروع کنم یک برنامه تست IQ (به فرض اینکه سوالاتش رو از قبل داشته باشم، off topic :دی) برای آیفون/Android/Windows Mobile بنویسم همراه با قابلیت Tweet و Facebook کردن نتایج. برای آیفون بیشتر از 20 دقیقه وقتم رو نمی گیره .. ولی این زمان برای Android شاید حدود یک ساعت و برای ویندوز موبایل شاید دو سه ساعت باشه با اینکه روی Visual Studio و #C یا Java خیلی بیشتر نسبت به Objective-C و XCode تسلط دارم.

به هر حال شما نمیتونی در حال حاضر سیستم عامل آیفون رو در همه زمینه ها برتر مطلق بدونیصد درصد. هیچ وقت یک پلتفرم برتر مطلق نیست. ولی اگه Overall به موضوع نگاه کنید الان iPhone OS حرف اول رو می زنه و Android هم در رده دوم که داره به سرعت بهش نزدیک میشه و بقیه یک اختلاف کاملا محسوس نسبت به این دو دارند. Windows Phone 7 هم قول داده شرایط رو عوض کنه که باید عرضه بشه تا ببینیم.

-----------------------------------------------

در مورد دوستانی که می گند برنامه نصب کردن روی آیفون سخته و نیاز به Jailbreak و ... داره!

از طریق AppStore می تونید با یک کلیک برنامه به آیفونتون اضافه کنید. Gift Card های iTunes که در بازار پیدا میشه و می تونید پول نرم افزارهای پولی رو بدید (-> احترام به حقوق Developer های برنامه ها) ، حتی اگه نخواید پول نرم افزارها رو هم بدید باز هم Free ها رو با یک کلیک می تونید نصب کنید.

تنها مشکلی که هست در نصب غیر قانونی برنامه های پولی هست که نیاز به Jailbreak کردن داره، و خب مسلما وقتی شرایط خرید نرم افزارها فراهم است و قیمتشون هم بسیار معقول (0.99 دلار، 1.99 دلار، ...) دیگه کاربر های واقعی هیچ وقت نیاز به طی اون مراحل ندارند!

موفق باشید.

saman65
21-05-2010, 13:44
نه راست راستی؟؟؟

لول.من بگم؟قربون 3gs ام که الان با ورژن 3.1.3 مولتی تسک نداره ولی اگه آپدیت کنم به 4,مولتی تسک هم اضافه میشه!هیجوقت نبود مولتی تسک رو حس نکردم!
ولی.مرده شور X10 ام رو ببرن(آندورئید) که ..ده با مولتی تسکش.گوشی رو که روشن و خاموش میکنی 20 تا برنامه باز میشه.اگه با تسک کیلر همش رو نبندی 1 روز نشده باطریش ته میکشه...اگه ببندی به زور 1 روز!
عزیز با آیفون کار نکردی(نگو 2 بار دستم گرفتم که با 2 بار نمیشه مک رو شناخت)که بدونی مک و آیفون چیه
الان 40 روزه که با آندو دارم کار میکنم لذت استفاده 1 روز از مک رو نداشت...

Mah12
21-05-2010, 14:03
اگر آیفون یه چندتا ایرادشو حل میکرد خیلی خوب بود...
1) ریختن آهنگ و فیلم بدون نیاز به آیتیونز واسه برنامه زیاد مهم نیست( خدا نکنه بری جایی نداشته باشه تازه همه رو پاک میکنه بعد جدید میریزه)
2) پاک کردن آهنگ و فیلم از خود گوشی ( یه جور فایل منیجر رسمی نه ifile)
3) بلوتوث بدون جیلبریک
به قول engadget (اگه درست نوشته باشم) یکم آدم رو از مصرف کنندگی در بیاره:31:
با همه این شرایط من آیفون رو ترجیح میدم ...

تنها مشکلی که هست در نصب غیر قانونی برنامه های پولی هست که نیاز به Jailbreak کردن داره، و خب مسلما وقتی شرایط خرید نرم افزارها فراهم است و قیمتشون هم بسیار معقول (0.99 دلار، 1.99 دلار، ...) دیگه کاربر های واقعی هیچ وقت نیاز به طی اون مراحل ندارند!

متاسفانه واسه بعضی کارها ناگزیر به جیلبریک هستیم از جمله بلوتوث پس حتما دلیلش برنامه های پولی نیست...
در ضمن بعضی برنامه ها اصلا داخل اپ استور عرضه نمیشن...

ممنون

Stream
21-05-2010, 14:26
اگر آیفون یه چندتا ایرادشو حل میکرد خیلی خوب بود...
1) ریختن آهنگ و فیلم بدون نیاز به آیتیونز واسه برنامه زیاد مهم نیست( خدا نکنه بری جایی نداشته باشه تازه همه رو پاک میکنه بعد جدید میریزه)
3) بلوتوث بدون جیلبریک
به قول engadget (اگه درست نوشته باشم) یکم آدم رو از مصرف کنندگی در بیاره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با همه این شرایط من آیفون رو ترجیح میدم ...

اگه می کرد که خب خوشمون می اومد ولی خب وقتی نکرده نمیشه ازش ایراد گرفت این محدودیت ها یکم منطقی هستن. بالاخره هر چیزی 100 درصد بدون نقص نیست.

1. شما قاعدتا آهنگ ها رو باید بخرید تا گوش بدید .. خب با کامپیوتر خودتون یا مستتقیما با آیفون می خرید. نیازی نیست بتونید از کامپیوتر یک نفر دیگه آهنگ و فیلم منتقل کنید چون شما پولش رو ندادید اون داده :دی

2. این یکی رو موافقم بد نبود اضافه می شد.

3. واقعا چیزی برای ارسال نیست ... عکس ها و فیلم ها رو میشه فیسبوک/ایمیل کرد (متاسفانه ایران ...) و App/Music هم که میشه مستقیم دانلود کرد. البته برای ایران موافقم انتقال عکس/فیلم های گرفته شده با بلوتوث لازمه.

Engadget هم راست می گه ولی اکثر مردم دلشون می خواد مصرف کننده باشن! :دی

متاسفانه واسه بعضی کارها ناگزیر به جیلبریک هستیم از جمله بلوتوث پس حتما دلیلش برنامه های پولی نیست...
در ضمن بعضی برنامه ها اصلا داخل اپ استور عرضه نمیشن...

این هم درسته . ولی خب با امکاناتی که در اکثر مناطق جهان هست خیلی نیاز به بلوتوث نیست. برنامه هایی هم که در AppStore عرضه نمیشن حتما یک مشکلی با قوانین و ToS های Apple داشتند. مثلا همین Sync کردن وایرلس با iTunes که Apple اجازه نداد، چون بعضی ها میگن خودش قراره این امکان رو بطور بهتر در iTunes بعدی قرار بده.

ولی خب من منکر بعضی محدودیت های iPhone OS نیستم. بعضی هاشون توی ایران (مثل همین بلوتوث) به خاطر نبودن سایر امکانات می تونه اذیت کنه.

amir_70
21-05-2010, 16:32
خوب واقعآ جا داره از stream عزیز واسه توضیحات کاملشون تشکر کنم

اما حالا نتیجه نهایی بعد از این توضیحات رو من اعلام میکنم:31: (به نظر من)

با وجود اینکه به شدت طرفدار گوگل و اندرویدشم ولی باید اعتراف کنم که در مرتبه اول

1.مک
2.اندروید
3.سیمبین
4.ویندوز موبایل

البته در مورد سیمبین و ویندوز موبایل باید بگم که اگه یه ویندوز موبایل با سخت افزار درست حسابی و خیلی قوی داشته باشیم که گوشی کمتر هنگ کنه و مشکلات جانبی دیگه هی براش پیش نیاد مثلآ یه چیزی مثل htc hd 2 خوب من میگم وین مو از سیمبین بهتره ولی اگه سخت افزارش ضعیف باشه و مثلآ سی پی یو زیر 600 داشته باشه من سیمبین رو به ویندوز موبایل ترجیح میدم

Mah12
21-05-2010, 16:49
. شما قاعدتا آهنگ ها رو باید بخرید تا گوش بدید .. خب با کامپیوتر خودتون یا مستتقیما با آیفون می خرید. نیازی نیست بتونید از کامپیوتر یک نفر دیگه آهنگ و فیلم منتقل کنید چون شما پولش رو ندادید اون داده

اتفاقا من آهنگهایی که تو بازار باشه میخرم اما اینکه مجبور باشیم حتما از آیتیونز بخریم یکم زور داره یه آلبوم تو ایران 1500 بعد من هر آهنگ رو 1 دلار بخرم زور نداره؟

در هر صورت باید آیفون بعدی بیاد ببینیم چی میشه... انگار خیلی تغییر کرده باید جالب باشه...:5:

بعدشم بعضی فیلمها جزو فیلمایی نیستن که بشه خرید مثلا خانوادگی یا از رفقا ... اما خب اپله دیگه نمیشه کاریش کرد
من آیفون نداشتم اما آیپاد تاچ داشتم میدونم مک کاملا چیز جدیدی بود و سعی در بهینه کار کردن داره

golmohammadi
25-05-2010, 00:08
البته مولتی تسکی که ویندوز موبایل داره عالیه
حالا اینکه چقدر رم مصرف کنه بحثش به کنار
فرض کنید میخواهید با یک مینجر چت کنید
وکارهای دیگه ای نیز انجام دهید
وقتی پیغامی در چت داده میشه یه ریتم پخش میشه
و بسته به نوع برنامه ممکنه پیغام بصورت زیر نویس نیز در گوشی ظاهر بشه و ...
خلاصه مولتی تسک ویندوز موبایل هر چی که هست خوبه
مولتی تسک در سیستم عامل تحت لینوکس عالیه
یادکه در سیستم عامل نوپیکس 16 دسکتاپ دیدم که قابل افزایش بود
در هر دسکتاپی میتونستی کارهایی انجام بدی بدون اینکه افت سرعتی داشته باشی
واسه همین مولتی تسک ویندوز موبایل باعث کند شدن سرعت نیز میشه

3) بلوتوث بدون جیلبریک
به قول engadget (اگه درست نوشته باشم) یکم آدم رو از مصرف کنندگی در بیاره

1- منظورت چیه ؟
مگه اهنگها را چطوری میریزین ؟
یادمه در گوشی موتورولا v3i کلی اهنگ ریخته بودم گوشی اما موزیکپلیر لیست نمیکرد اونا را
تا اینکه خیلی سرچ کردم جایی هم چیزی نبود خلاصه روش لیست کردنش را یافتم
با ایتیونز اونم توسط پی سی نه خود گوشی ؟
یعنی یه چیزی شبیه این اره ؟
ایگه اینطوری باشه که بیخیال مک ... :(
2- نمیدونم چطوری میشه ساخت ...
3- دیگه توضیح اظافی نیاز نیست یک ایراد بسیار بزرگ هست حداقل برای ما ایرانیها
4- میشه در این مورد توضیح بدین ؟

amir_70
25-05-2010, 09:41
اینجوریام که میگن نیست

شما یه برنامه داری به اسم ایتونز

موزیک هاتو از روی ایتونز میریزی روی ایفونت

تا اینجا که خیلی معمولیه ولی در مورد اینکه بری از کامپیوتر یه شخص دیگه موزیک بریزی که منطقی نیست اخه هر ایتونزی مختص 1 ایفونه و همینجوری نمیشه که

من از ایتونز خودم استفاده میکنم و کس دیگهای هم از ایتونز خودش استفاده میکنه

البته این چیزها فقط برای زمانیه که شما بخواید موزیک هاتون رو با ایتونز سینک کنید ور نه با یه ایفون باکس میتونید خیلی راحت هر چی رو کامپیوترتون دارید بریزید رو ایفون تازه رو کامپیوتر دوستتون هم میشه این کارو کرد

خوبی ایفون اینه که اگه یه ایراداتی داره برنامه اینقدر براش هست که برطرفش کنی

mohsenfhm
25-05-2010, 09:52
1.مک
2.اندروید
3.سیمبین
4.ویندوز موبایل

کاملا با این ترتیب موافقم .

مک منحصر به فرده و رو دست نداره و نخواهد داشت .

البته سیستم عامل آندروید هم تازه کاره باید بهش فرصت بیشتری داد .

Stream
25-05-2010, 11:57
البته مولتی تسکی که ویندوز موبایل داره عالیه
حالا اینکه چقدر رم مصرف کنه بحثش به کنار
فرض کنید میخواهید با یک مینجر چت کنید
وکارهای دیگه ای نیز انجام دهید
وقتی پیغامی در چت داده میشه یه ریتم پخش میشه
و بسته به نوع برنامه ممکنه پیغام بصورت زیر نویس نیز در گوشی ظاهر بشه و ...
خلاصه مولتی تسک ویندوز موبایل هر چی که هست خوبه

اگه اینطوری نباشه که دیگه اسمش Multitasking نیست، اسمیش میشه سر هم بندی.

ابتدایی ترین Multitasking باید این امکاناتی که گفتید رو داشته باشه ... اینکه وقتی چند تا برنامه رو اجرا می کنید همه برنامه ها اجرا بشن و با یک سیستم Notification هم از وضع برنامه ها مطلع بشید ساده ترین امکانیه که Multitasking می تونه داشته باشه.

مشکل ویندوز موبایل اینه که برنامه ها فقط توش دو تا State دارند، یعنی یا به کل بسته هستن یا یا اجرا میشن، و وقتی اجرا میشن همه منابع سیستم عامل در اختیارشونه و با همه توانشون کار می کنن .. و هیچ فرقی بین یک برنامه Minimize شده و یک برنامه در حال اجرا نیست. این ساده ترین نوع Multitasking هست.

در iPhone OS قضیه به کل فرق می کنه و برنامه ها بر اساس نیازشون به منابع سیستم عامل چندین State مختلف می تونند داشته باشند، و Apple هم API های بسیار خوبی رو در iPhone SDK قرار داده تا برنامه نویس ها بتونند از همه امکانات این Multitasking استفاده کنند.

اینجوریام که میگن نیست

شما یه برنامه داری به اسم ایتونز

موزیک هاتو از روی ایتونز میریزی روی ایفونت

تا اینجا که خیلی معمولیه ولی در مورد اینکه بری از کامپیوتر یه شخص دیگه موزیک بریزی که منطقی نیست اخه هر ایتونزی مختص 1 ایفونه و همینجوری نمیشه که

من از ایتونز خودم استفاده میکنم و کس دیگهای هم از ایتونز خودش استفاده میکنه

اصلا اینطور نیست.

بهتره بگیم هر آیفون فقط می تونه در یک لحظه به یک iTunes Account وصل باشه (نه هر iTunes فقط با یک آیفون!!)

شما برید پشت یک کامپیوتر دیگه و در iTunes با اکانت خودتون (همون اکانتی که در آیفونتون رو باهاش Sync می کنید) لاگین کنید، حالا می تونید روی آیفونتون آهنگ و ویدیو بریزید و هیچ اتفاقی هم برای آهنگ های قبلیتون نمی افته. تنها کاری که نمی تونید انجام بدید انتقال آهنگ هایی هست که اون دوستتون با اکانت خودش از iTunes خریده چون حق اجازه اش فقط مال اون شخصه که خب در ایران بی معنیه.

اینکه بعضی از دوستان میگن اگه آیفون رو وصل کنید به یک iTunes دیگه نمیشه آهنگ انتقال داد یا آهنگ های قبلی پاک میشه .. دلیلش محدودیت آیفون نیست، عدم آشنایی اون افراد با iTunes است!

اگه iTunes Account نداشته باشید (که خیلی ها ندارند) .. بله .. نمیشه چنین کاری رو انجام داد.

pulp_152
25-05-2010, 17:05
به نظرم نمیشه با قاطعیت الان گفت کدوم سیستم عامل بهترینه ...

روی کاغذ که نگاه میکنم ... بادا فوق العاده بیس قدرتمندی داره ...

مک فوق العاده پشتیبانی عالی داره

اندروید اینده درخشان با گوگل همراهشه و داره کم کم خودشو به مک نزدیک میکنه

وین 7 هم نمیشه بیخیالش شد .. با این همه معطلی های مایکروسافت میشه انتظار بالایی ازش داشت و فکر میکنم در حد انتظار هم ظاهر بشه ...

میگو هم در حد معرفیه ... ولی به نظر میاد بتونه خودشو جا بندازه

اینها سیستم عاملانی هستند که اینده رو میتونن برای خودشون داشته باشند

اما به نظرم فعلا مک و اندروید بهتر از بقیه ظاهر شدند ...

بادا و وین 7 با هم میان ...

بین مک و اندروید ... به نظرم قیاس سامان درست نیست ...

x10 نسخه 1.6 رو داره .. ساپورت خوبی ازش نشده ... در حالی که تو نسخه froyo یا 2.2 عملکرد دستگاه 3 تا 4 برابر فقط با نسخه اکلیر یا همون 2.1 تفاوت داره چه برسه به 1.6 ...

اگر 4G تونست بهتر از galaxy s عمل کنه ..که یه پردازنده دارن.. به نظرم قیاس درستی باشه ... که من شانسو بیشتر برای galaxy s پیش بینی میکنم ..

حالا بیاد معلوم میشه

seyed kazem
25-05-2010, 17:57
بهترین و بی دردسر ترین سیستم عامل موبایل همه میدونند سیمبینه
برنامه تا دلتون بخواد داره
بازی تا دلتون بخواد داره شاید به مک نرسه از نظر تعداد ولی مگه اسباب بازیه ؟? به اندازه نیاز داره
محیط کاربری بسیار ساده جوری که اگه کسی تا حالا باهاش کار نکرده 3 سوت همه چیزشو یاد میگیره
مولتی تسکینگ داره
الان دیدم بحث سر مقایسه مولتی تسکینگ بین آیفون و ویندوز بود هر کدوم یه کمبودی دارن ولی سیمبین هیچ کمبودی نداره
به حدی سبکه که سخت افزار یه گوشی جاوا زیادشم هست
این ویژگیها رو بذارید کنار مولتی تاچ و اپن سورس و ساپورت نرم افزار های میگو
این همه ویژگی بی نظیر تنها بخشی از ویژگی های بی نظیر سیمبین^3
پس سیمبین^4 جایی برای رقبا نمیذاره

pulp_152
25-05-2010, 18:55
بهترین و بی دردسر ترین سیستم عامل موبایل همه میدونند سیمبینه
برنامه تا دلتون بخواد داره
بازی تا دلتون بخواد داره شاید به مک نرسه از نظر تعداد ولی مگه اسباب بازیه ؟? به اندازه نیاز داره
محیط کاربری بسیار ساده جوری که اگه کسی تا حالا باهاش کار نکرده 3 سوت همه چیزشو یاد میگیره
مولتی تسکینگ داره
الان دیدم بحث سر مقایسه مولتی تسکینگ بین آیفون و ویندوز بود هر کدوم یه کمبودی دارن ولی سیمبین هیچ کمبودی نداره
به حدی سبکه که سخت افزار یه گوشی جاوا زیادشم هست
این ویژگیها رو بذارید کنار مولتی تاچ و اپن سورس و ساپورت نرم افزار های میگو
این همه ویژگی بی نظیر تنها بخشی از ویژگی های بی نظیر سیمبین^3
پس سیمبین^4 جایی برای رقبا نمیذاره

بعضی وقتها داشتن ملاک نیست ...

مثلا میشه بگیم سمند نسبت به یک ماشین گرانقیمت تر مانند مگان چی کم داره ؟

خوب جدیدا میخوان براش ترمز abs بزارن ... کیسه هوا هم که بزارن .. حجم موتور هم که مانند هم هستش و حتی از نسخه 1.6 لیتری مگان هم قویتره .. خوب پس سمند بهتره ...چون ساپورتش بهتره

این اصل ماجرا نیست چون کیفیت و راندمان بالاتری مگان نسبت به سمند داره..

سیمبین هم داستانش مثل سمند به مگان هستش ... که یه روزی گالری تصاویرش قاطی پاتی بود .. مولتی تاچ ساپورت نمیکرد ... و ... حالا دارن این ایرادات رو رفع میکنن

ولی هنوز نتونستن اینترفیس خشکشو بهتر کنن حداقل در حد اندروید و مک ..

ولی قبول دارم چون تو ایران همه استفاده میکنن مثل سمند

فراوانیش بیشتره و ساده تریش هم بخاطر همین فراوانیشه ...

ولی هیچ وقت سیمبین به نظرم در حد وین موبایل هم ظاهر نشده .. چرا زیر 200 سیمبین ارزش خرید داره بالاش من یکی پول نمیدم ... مگه اینکه با گوشی چون ساتیو یا 8910 برخورد کنم ... نه بخاطر سیمبین بودنش بخاطر امکانات جانبی که داره

amir_70
26-05-2010, 17:29
اصلا اینطور نیست.

بهتره بگیم هر آیفون فقط می تونه در یک لحظه به یک iTunes Account وصل باشه (نه هر iTunes فقط با یک آیفون!!)

شما برید پشت یک کامپیوتر دیگه و در iTunes با اکانت خودتون (همون اکانتی که در آیفونتون رو باهاش Sync می کنید) لاگین کنید، حالا می تونید روی آیفونتون آهنگ و ویدیو بریزید و هیچ اتفاقی هم برای آهنگ های قبلیتون نمی افته. تنها کاری که نمی تونید انجام بدید انتقال آهنگ هایی هست که اون دوستتون با اکانت خودش از iTunes خریده چون حق اجازه اش فقط مال اون شخصه که خب در ایران بی معنیه.

اینکه بعضی از دوستان میگن اگه آیفون رو وصل کنید به یک iTunes دیگه نمیشه آهنگ انتقال داد یا آهنگ های قبلی پاک میشه .. دلیلش محدودیت آیفون نیست، عدم آشنایی اون افراد با iTunes است!

اگه iTunes Account نداشته باشید (که خیلی ها ندارند) .. بله .. نمیشه چنین کاری رو انجام داد.

شاید

اخه تا اونجا که من یادمه وقتی ایپاد تاچ خودم رو با ایتونز کامپیوتر خودم سینک میکردم و ویدیو و موزیک و عکس میریختم و میبردم خونه دوستم با ایتونزی که اون برای ایفونش استفاده میکرد میخواستم مثلآ یه عکس اضافه کنم اونوقت بود که تمام چیزایی که با ایتونز خودم سینک کرده بودم میپرید

من itunes acount داشتم ولی حقیقت این روش شما رو امتحان نکرده بودم

شاید حق با شما باشه

merikh_merikh
30-05-2010, 10:08
البته سيمبين ان چنان سيستم عامل بدي نيست.
الان اگه توجه کنيد اکثر برنامه هايي که براي سيستم عامل هاي ديگه مثل ويندوز موبايل وجود داره براي سيمبين نيز موجود ميباشد.
در کل قبول ميکنم که سيمبين نسبت به اين سيستم عاملا ها ضعيفتره ولي سيستم عامل بدي هم نيست و در مجموع ارزش خريدن را داره

AsireZendegi
15-06-2010, 22:35
از اول خوندم، بعد از کلی بحث دوباره برگشتین سر خونه اول!
به نظرم سیمبین دیگه عمرش رو کرده!
چون اگه فقط به این خاطر که تو ایران بیشتره پس بهتره بخوایم تصمیم بگیریم از دنیا عقب می مونیم
الان os به معنای واقعی ios, android, windows mobile هستش
که رده بندی:
1.ios
2.android
3.win
به نظر معقول تره
اینم در نظر بگیرید که وین 7 هرچقدر هم پیشرفته باشه صد در صد مایکروسافت مدت زیادی بهش دست نمی زنه
در حالی که آندرویید می تونه بلافاصله با یه آپدیت دوباره وین 7 رو جلو بزنه!

far2009
16-06-2010, 14:26
با این اوصاف من که نفهمیدم کدام بهتره ؟! شما روند تاپیک را نگاه کنید خیلی جالبه !
اول ویندوز موبایل میاد جلو همه سیستم عامل ها را پشت سر می گذاره و آدم می خواهد پاشه بره یکی را بخره
بعد توی صفحات آخر میبینی که آیفون که جنبه سرگرمی داشت حالا آمده شده رده اول و ویندوز موبایل رفته بعد از سیمبین !

خلاصه این تاپیک هیچ کدام از ابهامات را تا اینجا رد نکرده و حرف های زد و نقیض هم زیاد داره !

به هر حال اگر کسی فهمید کدام سیستم عامل بهتره به ما هم یک خبری بده ! چه سخت هست انتخاب یک سیستم عامل ؟!

noisymind
16-06-2010, 14:54
خب انتخاب سیستم عامل ( بهترین ) به عهده خود شخص هست و خود شخص باید ببینه با توجه به کارش و استفادش کدوم بهتره. وگرنه که اگه کلی میشد گفت کدوم بهتره که این همه مهندس و غول شرکتها خودشون به نتیجه میرسیدن و یکی رو انتخاب میکردن و بقیه سیستم عاملها رو میذاشتن کنار :31:

RaS0oL.M
16-06-2010, 15:06
مک
سیمبین
ویندوز
جاوا
چینی....................:21:

far2009
16-06-2010, 15:07
خب انتخاب سیستم عامل ( بهترین ) به عهده خود شخص هست و خود شخص باید ببینه با توجه به کارش و استفادش کدوم بهتره. وگرنه که اگه کلی میشد گفت کدوم بهتره که این همه مهندس و غول شرکتها خودشون به نتیجه میرسیدن و یکی رو انتخاب میکردن و بقیه سیستم عاملها رو میذاشتن کنار :31:
اگر واقعا سلیقه ای بود که خیلی خوب می شد ولی شما نگاه کن

یکی میگه ویندوز موبایل هنگ نمی کنه ولی یکی میگه خیلی هنگ میکنه
یکی میگه آیفون برای سرگرمی هست یکی میگه آیفون بهترینه
یکی میگه اندروید پیشرفت می کنه یکی میگه توی سخت افزاری کم میاره
یکی میگه سیمبین خوب و پیشرفته است یکی میگه ساده و برای پیرا

خلاصه چطوری میشه اینجوری تصمیم گرفت ؟ !

sltavakoli
23-06-2010, 00:28
دوستان من یه سوالی دارم!:

سیستم عامل لینوکسی برای موبایل چی ها داریم؟(به غیر از اندرویید)

yoosef_st
23-06-2010, 01:13
دوستان من یه سوالی دارم!:

سیستم عامل لینوکسی برای موبایل چی ها داریم؟(به غیر از اندرویید)
آندرویید مگه لینوکسیه؟
سیستم عامل گوشی N900 نوکیا، Maemo بر اساس لینوکس هست که خیلی هم فوق العادست...

S@nti@go_s&k
23-06-2010, 11:22
آندرویید مگه لینوکسیه؟هسته آندو لینوکسه

Technologically Android includes middleware and key applications and uses a modified version of the Linux kernel

:31:سلام

sltavakoli
23-06-2010, 18:20
آندرویید مگه لینوکسیه؟
سیستم عامل گوشی N900 نوکیا، Maemo بر اساس لینوکس هست که خیلی هم فوق العادست...

سلام برادر !

اگه open source هست خوب حتما کرنلش همون کرنل لینوکس هست دیگه!!

هسته ویندوز که نمیزارن توش

خداحافظ !

Guts
22-07-2010, 16:06
تو ایران Android بهترین سیستم‌عامله، کلاً Apple بهترین نرم‌افزارها رو داره در این شکی نیست ولی دلیل این‌که چرا Android بهتره تابلوه، چون تو ایران کسی برای نرم‌افزار پول نمی‌ده و از اون‌جا Android نزدیک 60٪ نرم‌افزارهاش مجانی هست بدون شک این‌جا بهترین انتخابه.

136209
22-07-2010, 21:21
تو ایران Android بهترین سیستم‌عامله، کلاً Apple بهترین نرم‌افزارها رو داره در این شکی نیست ولی دلیل این‌که چرا Android بهتره تابلوه، چون تو ایران کسی برای نرم‌افزار پول نمی‌ده و از اون‌جا Android نزدیک 60٪ نرم‌افزارهاش مجانی هست بدون شک این‌جا بهترین انتخابه.

خوب اپل هم بیشتر بازیهاش و نرم افزار هاش توسط هکر های عزیز مجانی میشه

برای سیستم عامل هم اگه راحتی رو میخوای سیمباین عالیه کار با هاش خیلی آسونه
طرف ویندوز موبایل هم نرو که خیلی اخه من خودم امتحانش کردم بد بود
اندو و مک هم تا حالا امتحان نکردم ولی میگن جفتشون خوبن ولی مک بهتره

farnazg
10-08-2010, 14:40
من نفهمیدم هنوز سیمبیان بهتره با اندروید؟؟؟؟ من الان بین دوتا گوشی گیر کردم که سیستم عاملاشون با هم فرق میکنه . کدوم رو انتخاب کنم ؟؟؟؟

maziarzar
10-08-2010, 14:56
در حال حاضر سیمبین گزینه اوله

BehzadKiNG
10-08-2010, 15:17
به نظر شخصی من :
1.اولا" ایران یا خارج ایران خیلی فرق نداره !
2. الان که ویندوز موبایل دارم ، خیلی وقت ها اعصابم را به هم میریزه !
اصلا" هم از حرف بعضی ها که ویندوز برای حرفه ای است و برای بیزنس من ها ساخته شده ، واقعا" سر در نمی آرم .
کلا" ویندوز موبایل داره نون اسمش رو می خوره !
3.سیمبیان هم که کلا" قبولش ندارم !
4.به تازگی شیفته اندروید شدم ! مطمئنا" هم گوشی آیندم یک اندروید خواهد بود !

ali_gh1771
29-08-2010, 01:21
سلام...دوستان من برادرم سوییسه...بگم برام apple 4 بیاره یا صبر کنم htc mondrian بیاد؟
در ضمن الان ویندوز استفاده می کنم و چنگی به دل منیرنه...

maziarzar
29-08-2010, 16:15
ویندوز موبایل خیلی وقته چنگی به دل نم یزنه ولی بهتره ایفون 4نخری چون ارزششو نداره بهتره وایسی گوشی دارای سیستم عامل اندرئید2.2 بیاد

tiyam 01
01-09-2010, 12:28
این تاپیک تا حالا که نتیجه ای نداشته

هنوز نمیدونن اسم سیستم عامل گوشی آیفون iphone os هست نه مک.
میان میگن مک بهترین سیستم عامله موبایله

جیلبریک کردن قانونی شد

چند تا عکس از محیط کاربری هر کدوم رو میزاشتید

محیط کاربری وین موبایل و سیمبیان رو از نزدیک دیدم. آیفون رو یه کم. بادا هم عکسش رو... آندروید رو عکسش رو هم ندیدم الان میخوام سرچ کنم:31:

javad33
16-09-2010, 15:38
سلام.
با خودم گفتم منم اظهار فضل کنم شاید بحث به نتیجه برسه:11:
اینطور که به ذهن من میرسه این بحث یه مشکل اساسی داره و اونم مقایسه خالص سیستم عاملهای گوشی بدون در نظر گرفتن بستر سخت افزاری و البته فاکتورهای موبایلی بودنشونه!
اینکه ما در درجه اول میخوایم یه گوشی موبایل بخریم نکته مهمیه و باید اینو در نظر بگیریم که سیستم عامل باید تماما در خدمت امکانات ارتباطی موبایل باشه.
حالا یه چندتا مثال میزنم فکر کنم به روند بحث تو این تاپیک کمک کنه. شما شرایط زیر رو در نظر بگیرید و بعد در مورد بهترین سیستم عامل نظر بدید.

رابط کاربری
این مثال خیلی ساده است. 5 تا گوشی سامسونگ رو در نظر بگیرید : امنیا2 با ویندوز موبایل، امنیا اچ دی با سیمبین، ویو با بادا، گالاکسی اس با آندروید و جت بدون سیستم عامل.
تمام اینها یه چیز مشترک دارند و اون رابط کاربری اختصاصی سامسونگ یعنی تاچ ویزه!
وقتی یه کاربری مبنای خریدش دوربین و شکل ظاهری و موزیک و ... باشه موقع کار کردن با گوشی قدرت سیستم عامل رو درک نمیکنه و فقط به بازخوردهای رابط کاربری عکس العمل نشون میده. توی یه همچین موقعیتی شما چطور میتونید این کاربر رو توجیه کنید که کدوم سیستم عامل مناسبشه؟ یا مثلا یه همچین اتفاقی تو گوشی های اچ تی سی با رابط کاربری سنس هم اتفاق میفته.

توجیه اقتصادی
ما ایرانی ها هرچقدر هم که از نظر اقتصادی تو تنگنا باشیم ولی در زمینه تجارت موبایل از بازار جهانی به هیچوجه عقب نمیمونیم. مثلا خرید آیفون 4 اونم با تفاوت 700-800 تومن نسبت به بازار دنیا واسه بعضیا عادیه!!
خب حالا شرایط این فاکتور رو میگم خدمتتون. اینجا بحث سخت افزاری مطرحه. ببینید خرید موبایل ابدا مثل خرید لپ تاپ و کامپیوتر نیست که هرچی سخت افزار قویتر باشه قیمت بالاتر میره! یعنی تا یه حدی فقط این قضیه صادق هست.
مثلا شما گوشی ویو سامسونگ رو در نظر بگیرید. از لحاظ سخت افزاری میشه گفت بیش از 80 درصد داره با آیفون 4 رقابت میکنه اما تفاوت قیمت رو ببینید بیش از دوبرابر! آیا خرید آیفون 4 حالا با اون سیستم عاملش که خیلیا طرفدارشن توجیه اقتصادی داره؟
عکاسی فیلمبرداری پخش صوت و فیلم و صفحه نمایش عالی و پردازنده گرافیکی قوی رو حتی ویو هم با این قیمت پایین داره و سیستم عامل بادا هم مولتی تسکینگ و مولتی تاچینگ و خیلی قابلیتهای دیگه رو فراهم کرده. با این اوصاف تو خرید گوشی و با توجه به فاکتورهای یک گوشی مناسب صرفا فروشگاه نرم افزاری بسیار قوی آیفون میتونه خریدش رو از نظر اقتصادی توجیه کنه؟

هوشمند بودن یعنی چه؟
خرید گوشی سیستم عامل دار یعنی اینکه شما دنبال این هستید که گوشیتون هوشمند باشه. هوشمند یعنی چه؟ چند تا معیار ارائه بدید و بعد این سیستم عامل ها رو از نظر نزدیکی به این معیار مقایسه کنید.
تا بحال معیار تمام دوستان صرفا بحث ساپورت نرم افزاری بود و البته در ادامه چند وظیفه گی و چند لمسی هم اضافه شد. فکر میکنم در نظر گرفتن این موضوع خیلی بتونه به جمع بندی بحث کمک کنه.

سیستم عامل مناسب گوشی نا مناسب!
واسه سیستم عامل آیفون که فقط روی یه مدل گوشی میاد و بادا که فعلا فقط یه مدل ویو داره این قضیه مطرح نیست و هروقت که شما به این نتیجه رسیدید که مثلا سیستم عامل آیفون بهترینه حتما میرید سراغ آیفون یا هروقت فهمیدید که بادا مناسب شماست میرید سراغ ویو.
اما ویندوز موبایل و سیمبین و آندروئید تازه بعد از انتخابشون باید رفت و دنبال گوشی مناسبشون گشت! یه مبنای مقایسه میتونه این باشه که این سیستم عاملها چه محدودیتهایی رو در گوشیهایی که از اینا استفاده میشه اعمال میکنن؟
مثلا قطعا ویندوز موبایل با محدودیت 65 کیلویی! رنگش تا اینجا یه مشکل جدی داشته که البته گویا در نسخه بعدی مرتفع شده. بهتره یه مقدار راجع به این چیزا هم صحبت بشه!

اینجا ایران است
مسلما هر گوشی ای که در ارائه امکاناتش بومی تر! رفتار کنه بیشتر به دل میشینه. مثل سامسونگ و پشتیبانی از زبان فارسیش با اون تقویم شمسی باحالش!
به نظر من یکی از فاکتورهای مناسب بودن یه سیستم عامل اینه که با زبان ما آشنا باشه و بتونه سرویسهای مناسب ارائه بده. کدوم سیستم عامل ها در این زمینه بهتر عمل کردند؟

سخت افزارهای یتیم!
این رو فقط یه مورد واسش به ذهنم اومد ولی شاید دوستان بتونن بسطش بدن. جی پی اس یکی از سخت افزارهای پرطرفدار موبایلهاست. تو کدوم یک از این سیستم عاملها بهترین نرم افزار برای جی پی اس قرار داده شده؟ البته قطعا منظورم با ساپورت ایران و شهرهای ایرانه. این فقط یه نمونه از این سخت افزارها و امکانات بوده هم میشه راجع به این بحث کرد هم اگر چیز دیگه ای به ذهن شما رسید اضافه کرد.

علی الحساب فکر کنم همینا واسه یه جمع بندی کامل کفایت کنه. البته قدرت نرم افزارها و قدرت پردازش گرافیکی و اینا هم مطرحه که خب خیلی بحث رو باز میکنه.