PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نامه الکس فرگوسن به ناصر حجازي

امير موسر
20-04-2010, 16:58
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرالکس فرگوسن، سرمربي افسانه‌اي منچستريونايتد، طي نامه‌اي براي يک ايراني مقيم انگلستان از ناصر حجازي، اسطوره فوتبال ايران ،احوالپرسي کرده و براي شفاي او دعا کرده است. جاويد جعفري فراهاني، ايراني مقيم انگلستان ،نقطه آغاز ماجراست.

او که از علاقه‌مندان پروپاقرص فوتبال است و در مسائل فني هم دستي بر آتش دارد در حين تعطيلات دانشگاه و در پي تماشاي بازي منچستريونايتد و چلسي در اولدترافورد به فکر ايجاد ارتباط حجازي و فرگوسن مي‌افتد و به همين منظور به باشگاه منچستر مي‌رود. تقاضاي او ساخت قطعه فيلمي کوتاه با حضور اعضاي تيم منچستر و سرمربي شهير آن است که در آن همگي با زبان فارسي براي ناصر خان آرزوي سلامتي مي‌کنند.

گرچه اين درخواست به دلايل موجهي عملي نشد اما مسئول رسانه‌اي باشگاه به اطلاع اين ايراني خوش ذوق مي‌رساند که سرالکس شخصا نامه‌اي براي اسطوره فوتبال ايران نوشته است. حجازي که در دوران اوجش سابقه حضور در تمرينات منچستر را داشته در اين نامه با احوالپرسي گرم و احساسات فوق‌العاده فرگوسن مواجه شده است. اين نامه احتمالا با پاسخ ناصر حجازي هم روبرو خواهد شد .

متن نامه محبت‌آميز فرگوسن به اين شرح است:
ناصر عزيز!
من از جاويد جعفري فراهاني نامه‌اي دريافت کردم و بايد بگويم که وقتي شنيدم حال شما خوب نيست متاسف شدم. به اين فکر افتادم که پيغام بازيکنان و دستيارانم را برسانم .دوست دارم بداني که همه جا به فکر تو هستيم. شخصا به خاطر همه فداکاري‌ها و تلاش‌هايت براي باشگاه تشکر مي‌کنم. اين فداکاري‌ها بسيار ارجمند است. مي‌دانم که ماه‌هاي اخير را به سختي پشت سر گذاشتي اما مطمئن باش که با دعاها و افکار ما آرامش پيدا خواهي کرد.

فوتبال 3 !

pourya_bo2pmc
20-04-2010, 17:30
چه جالب و چه خوش ذوق ، دمش گرم

همه ی ما ایرانیان آرزوی بهبودی کامل و شفای هر چه سریعتر این بازیکن بزرگ سالهای نه چندان دور کشورمون رو داریم

الهی آمین

fery joon
20-04-2010, 17:45
زنده باد ناصر خان :40:

اميدوارم هرچه زودتر سلامتيشو بدست بياره ....

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:45 PM ----------

زنده باد ناصر خان :40:

اميدوارم هرچه زودتر سلامتيشو بدست بياره ....

ali-07
20-04-2010, 17:55
ممنون چه حال كردم ايول به فرگوسن و ايول به حجازي
اميدوارم هرچه زودتر اين اسطوره فوتبالمون سلامتيشون رو بدست بيارن

jamshidjap
20-04-2010, 18:39
دم داش الکس گرم ....

خداييش اين فرنگي ها چقدر فرهنگ دارن... چقدر به انسانيت اهميت ميدن ...

pcforlife
20-04-2010, 19:27
ایشالا حال ناصر حجازی هر چه سریعتر خوب بشه...:40:
وقتی دیشب این خبر رو تو نود شنیدم، یک بار دیگه و البته از نوع کاملا ایرانیش!! افتخار کردم که مربی تیم مورد علاقه ام فرگوسن:40: هستش!
یاعلی:11:

iman_abi
20-04-2010, 21:13
واقعا ببينيد چقدر به آدما اهميت ميدن!
ناصرخان يه زماني قرار بوده بره منچستر اونوقت اين نامه رو واسش فرستادن!
تو ايران كه ميذارن طرف بميره بعد ميگن ال بود بل بود....

mmiladd
20-04-2010, 21:16
امروز تو روزنامه شرق خوندم..

اما مطمئن باش که با دعاها و افکار ما آرامش پيدا خواهي کرد

این قسمتش بد معنی شده..

درستش اینه که در دعاها و افکار ما جای خواهی داشت...

......

مرسی سِر آلکس... یکم فرهنگ یادمون دادی..!

hummer_1990
21-04-2010, 00:39
فرگوسن و عشقه پرچم استقلال بالا.:40:

به امید روزی که ناصر خان بهبود پیدا کنه و شاهد قهرمانی استقلال تو آسیا و جهان باشه.

بگو ایشاالله.

fery joon
21-04-2010, 02:30
به اين ميگن فرهنگ بالا و نوع دوستي

توي مملكت ما كه حتي جون آدما هم بي ارزشه چه برسه به ....

دمت گرم الكس

sia-saketi
21-04-2010, 05:38
با این که از فرگوسن بدم میاد ولی باید بگم از این کارش شدیداً لذت بردم و دمش گرم!

فکرش رو بکن!!! ببین کی برای حجازی نامه داده!

S0R3N4
21-04-2010, 15:33
چه قد حال کردم با کار سر الکس فرگوسن....

arsess2012
21-04-2010, 15:53
ایول به فرگوسن و البته ایول به ناطر خودمون. کاش جلوشو نمی گرفتن!!!!

NaKhoda BiBaK
23-04-2010, 13:21
:40::40::40::40::40::40::40: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :40::40::40::40::40::40::40:

شاید سر الكس فرگوسن هم در 32 سال پیش در هنگام بازی ایران و اسكاتلند در جام جهانی 1978 با تعجب به صفحه تلویزیون خیره شده بود و شاهد بود كه الی مك لوید سر مربی پر ادعای تیم ملی اسكاتلند كه صحبت از قهرمانی در جام جهانی می كرد چگونه با یارانی چون آرچی كیل و جو جور دن و گرام سونز و كنی داگلیش و آلن راف و...
شاید سر الكس فرگوسن هم در 32 سال پیش در هنگام بازی ایران و اسكاتلند در جام جهانی 1978 با تعجب به صفحه تلویزیون خیره شده بود و شاهد بود كه الی مك لوید سر مربی پر ادعای تیم ملی اسكاتلند كه صحبت از قهرمانی در جام جهانی می كرد چگونه با یارانی چون آرچی كیل و جو جور دن و گرام سونز و كنی داگلیش و آلن راف و... در مقابل تیمی ناشناس از قاره كهن یعنی ایران دست بسته شده است شاید همان روزها فرگوسن كه در دهه سی زندگی خود بود با تعجب به توپهائی چشم می دوخت كه همگی در دستهای دروازه بان استثنائی ایران آرام می گرفتند شاید فرگوسن هیچگاه نمی توانست تصور كند كه بعد ها سر مربی و اسطوره مربیگری در تیمی شود كه پس از جام جهانی از حجازی دعوت به همكاری كرد و به طور حتم فرگوسن نمی توانست تصور كند به همت جاوید جعفری , روزنامه نگار و یكی از مربیان جوان ایرانی كه امروز در دانشگاه بنگور درس روانشناسی ورزش را می خواند دست به قلم ببرد و برای ناصر حجازی نامه هم دردی بنویسد و شاید پیش خود فكر كند كه یعنی چگونه می شود كه آن اسطوره بزرگ ایرانیان ناگهان در چنگال بیماری افتد و این گونه است كه از او نه بعنوان یكی از كسانی كه روزگاری در منچستر یونایتد بوده است بلكه بعنوان یكی از فوتبالیستهائی كه در جام جهانی بازی كرده و دومین دروازه بان قرن آسیا است یادی كند آری حكایت فرگوسن حكایت اكنون است او به زمان حال می اندیشد برای او زندگی در حال جریان دارد و می خواهد برای كسانی كه هم اكنون وجود دارند كاری كنند زیرا فرگوسن می داند امروز او نمی تواند برای كسانی چون الی مك لوید سر مربی فقید تیم ملی اسكاتلند و جرج بست و سر الف رمزی و بابی رابسون كاری كند اما قدرانی از ناصر حجازی برای او كار شدنی بود و او به همت یك ایرانی وطن پرست این كار را بكرد اما قصه ما قصه زیستن در گذشته است و چنین است كه ناصر حجازی با دل آشفته و سخنی درد آلود می گوید " ما منتظریم كسی بمیرد تا بعدا برای او گریه كنیم " او راست می گوید مگر این كار رابرای دهداری نكردیم ؟ برای عزت جانملكی و علی دانائی فرد و ایرج پازوكی و صفر ایرانپاك و منوچهر سالیا و حسین فكری و مبشری و استاد صدقیانی و.... هزاران نفر دیگر این كار را مگر نكرده ایم؟ مثلی معروفی است كه می گوید ُ ایرانی ها برای گذشته زندگی می كنند " و این كار را بارها تكرار كرده ایم و این زیستن برای گذشته را با یك جمله كلیشه ای " شاید برای وقتی دیگر " همراهی می كنیم می گوئیم مگر نمی گفتند كه ناصر حجازی چك سفید است ؟ پس چرا این چك را بر گشت دادند ؟ آیا باید با ناصر حجازی چون یك برگه چك برگشتی رفتار می شد ؟ شاید توقع ما زیاد باشد كه از كسانی كاری بخواهیم كه حتی خود همدیگر را قبول ندارند چه برسد به ناصر حجازی كه نه اهل زد و بند است و نه میانه یا برای سیاست بازی دارد اما می گوئیم اگر قرار بود با حجازی این رفتار را بكنید چرا به توصیه او كه از زبان فرزندش گفته شد و اعلام كرد كه هیچ كس از مسئولین به ملاقانش نیاید گوش نكردند ؟ چرا با او عكس گرفتند ؟ چرا به او لقب چك سفید دادند ؟ و حالا چرا باز حكایت شاید وقتی دیگر تكرار می كنند این قصه شاید وقتی دیگر را امروز هم می شنویم محمد دادكان فردی كه رئیس فدراسیون فوتبال بوده و مدیر ورزشی بوده و فوتبالیست ملی و پرسپولیس بوده اما باز هم همان وعده آینده دادن را مطرح می كند او می گوید هر وقت ورزش از آلودگی رهائی یافت من خواهم آمد از دادكان می پرسیم وقتی ورزش از آلودگی نجات پیدا كرد چرا باید آن را از مدیرانی كه آن را از آلودگی پاك كرده اند گرفته و به شما تقدیم كنیم ؟ چرا این وعده" شاید وقتی دیگر "را شما هم می دهید ؟آیا به قول ناصر حجازی می خواهید حتما فوتبال بمیرد بعدا بفرمائید بر سر جنازه اش گریه كنید ؟براستی چرا همواره در فوتبال ما امروز را رها كرده و دل به فردائی می دهیم كه شاید بسیار دیر باشد؟

ghermezeteh
23-04-2010, 14:28
وظیفش بوده
کار همچین بزرگی هم نکرده
بیخودی گندش کردن

hummer_1990
23-04-2010, 15:41
وظیفش بوده
کار همچین بزرگی هم نکرده
بیخودی گندش کردن

پرسپولیسی حسود:31:

:21:

majid_potter7
23-04-2010, 16:57
منم واقعا افتخار میکنم سرمربی تیمم سر الکس فرگوسن هست..:40:...کسی که هم تو بازی خودشو نمشون میده...هم تو اخلاق...
تبریک به منچستری ها..و خوش به حال استقلالی ها با این ستارشون.....
با آرزوی بهبودی برای ناصر خان....

H a m e e d
24-04-2010, 23:47
اینقدر زود باور نباشید! از کجا معلوم این خبر صحت داشته باشه؟ دست نوشته فرگوسن یا متن انگلیسی این خبر رو از یه خبرگزاری معتبر بین المللی بذارید تا باور کنم.
نه فوتبال 3 قابل اعتماده نه بخش فارسی گل

mmiladd
24-04-2010, 23:59
من ندیدم ؛ ولی مثل این که تو برنامه نود عادل متنشو داشته..!

sia-saketi
25-04-2010, 05:36
خیالت راحت باشه عمو جان؛ عادل رو من می شناسم، از اون آدمایی نیست که هر متن و خبر دروغ و نا مطمئن رو تو برنامش بگه یا حداقل اگه بگه خودش اشاره می کنه که ممکنه دروغ باشه...

الان هم این مطلب کامل صحیحه

fire159
25-04-2010, 07:57
دوستان بیاید همه برای سلامتی دوباره ناصر حجازی دعا کنیم :11: