PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش تعمیر دستی فایل ناقص دانلود شده

Spy
10-04-2006, 01:19
با سلام خدمت اساتید پی سی ورلد ....
بعضی از مواقع برای ما پیش میاد که فایلی رو دانلود میکنیم و بعد از دانلود آن متوجه میشیم که فایل ناقص دانلود شده و خراب هست ...دلایل زیادی ممکن است .

1- اشکال در دانلود منیجر .
2- مشکل در پراکسی سرور
3- مشکل در وب سرور
4- مشکلاتی که ناشی از خود کامپیوتر شما میشه

دانلود دوباره فایل ها مخصوصا اگر (برای ما ایرانی ها :sad: ) بیشتر از 5 مگابایت باشد بسیار دردناک است و در اینجا هیچ نوع گارانتی هم وجود ندارد که فایلی که دوباره دانلود میکنیم سالم باشد !
در چنین شرایطی بهترین کار تعمیر دستی فایل ناقص با دانلود بایتهای خراب شده هست که در این آموزش شما آن را یاد میگیرد .

ابزارهای مورد نیاز:
WinHex
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

CURL

مراحل کار بشرح زیر است
1- از فایل دانلود شده خود بک آپ تهیه کرده آن را با WinHex باز کنید
2-سگمنتهای معیوب را پیدا کنید . سگمنت هایی که ما مجبور به پیدا کردن آن هستیم و احتمال زیاد سگمنت های معیوب هستند را میتوان با این نشان پیدا کرد " تعداد زیاد 0 های پشت سر هم "
3-سگمنت معیوب را دوباره دانلود کنید .با استفاده از نرم افزار CURL
4-سگمنت های معیوب را با سگمنت های سالم پر کنید و فایل را سیو کنید

برای اینکه مطالب کاملا برای شما روشن شود مثالی میزنم.

یک فایل ناقص داریم با اسم corrupted.rar .آن را با نرم افزار WinHex باز میکنیم و مراحل زیر را طی میکنیم

1- با کلیک بر ناحیه Offset نحوه نمایش این قسمت را از Hex به decimal تغییر دهید

2- دنبال سگمنتهای معیوب بگردید . نشانه قسمتهای معیوب فایل "تعدادی صفر پشت سر هم " است و ما میتونیم این قسمت ها رو از بایت اول فایل پیدا کنیم .
فایلهایی که از اینترنت میگیریم غالبا فشرده هستند .فایلهای فشرده خالی از تکرار متاوالی صفر و یا هر کاراکتری دیگری میباشند و این کار ما رو راحت میکنه .(یعنی تکرار کاراکتری پشت سر هم مبنی بر خراب بودن آن قسمت میباشد)
میتوانیم با زدن کلید ترکیبی CTRL+ALT+F شروع به سرچ کردن کنیم . میتوانید برای سزچ کردن از زدن چند صفر متوالی پشت سر هم استفاده کنید اگر جایی چند صفر یا کاراکتری تکرار شده بود شک نکنید که این قسمت معیوب است ! آدرس Offset ابتدا و انتهای قسمت خراب را یادداشت کنید

3- حالا ما باید با استفاده از نرم افزار CURL قسمت های خراب فایل را دوباره دانلود کنیم .
این بهترین راه دریافت قسمت های خراب یک فایل است . در این مثال ما درخواست دریافت مجدد قسمت معیوب از آدرس 01094304 را تا آدرس 01094512 داریم .
در یک شرایط عادی و واقعی این مقدار میتونه بیشتر و یا کمتر هم باشه .
Commandprompt را باز کرده تایپ میکنیم :

"curl -r 1094304-1094512 _[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] -o 01094304.bin"

این دستور باعث میشه بایتهای ارجینال فایل از آفست 1094304 تا 1094512 فایل اصلی دانلود بشه و در فایلی به نام 01094304.bin و در پوشه برنامه curl ذخیره بشه .حالا ما سگمنت دانلود شده را با Winhex باز میکنیم و با زدن کلید های ترکیبی CTRL+A -> CTRL+C تمامی این سگمنت رو به حافظه کلیب بورد کپی میکنیم
برمیگردیم به فایل ناقص و همون شروع قسمت ناقص فایل در این مثال : 01094304 ....حالا باید با زدن کلیدهای ترکیبی CTRL+B بایت های اورجینال رو در این فایل overwrite کنیم . این قسمت خیلی مهمه یک offset چپ و راست کردن یعنی خراب شدن همه چیز!
بعد از پایان این کار میتونیم فایل رو با زدن کلیدهای ترکیبی CTRL+S سیو کنیم . (برای فایلهای در مقیاس بزرگ بهتره از حالت edit mode به حالت place mode برویم ...با زدن کلید F6 )

مشاهده میکنید که قسمت های خراب فایل با بایت های اورجینال پر شده و فایل سالم شده . البته اون هم با دانلود کردن چند کیلوبایت ناقابل...!
پایان .
و چند مطلب....
1-در این مثال فقط یک سگمنت خراب داشتیم ولی معمولا در موارد واقعی سگمنت های خراب بیش از یکیست . پس برای تعمیر هر قسمت باید تمامی مراحل بالا را انجام بدین
2-توجه داشته باشید طول صفرها که شما باید پیدا کنید میتونه کوچکتر یا بزرگتر از این مثال یکه در اینجا زدیم باشه .
3- از این آموزش میشه فقط در سرورهایی که Resume Support هستند استفاده کرد . در سروری مثل سرورهای رایگان سایت راپیدشر این عمل غیرممکن است .

و در آخر اینکه اگر قسمتی از آموزش غلط املایی یا دستور زبانی چیزی میبینین به بزرگواری خودتون ببخشید ...

Written By Spy…

masoudkhsh
16-04-2006, 13:05
اسپاي جان ممنون از آموزش خوبت اما winhex كه معرفي كردي آزمايشيه وكرك شده نيست.
در ضمن ما رو با خودت مقايسه نكن و يكم سطح پايين توضيح بده . من همشو متوجه شدم الا CURL رو .راستي حجمش 220 كيلو هستش؟؟؟؟؟
وقتي اجراش ميكنم يه صفحه باز ميشه و بلافاصله بسته ميشه.
يكم در مورد اين دستور توضيح بده لطفا.
"curl -r 1094304-1094512 _[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] -o 01094304.bin"
اين سايت مربوط به چيه؟؟؟؟
خيلي ممنون.

Spy
17-04-2006, 09:35
مسعود عزیز :
یه پوشه بساز به اسم curl در درایو c
بعد فایل های curl رو آن زیپ کن و بریزشون توی این پوشه
توی run بنویس cmd که باعث میشه command prompt باز بشه ...
توی خط فرمان بنویس
C:\curl\curl.exe -r "1" "2" "-o" "3"

1- آدرس قسمت شروع خراب شده تا پایان رو بنویس
2- آدرس فایلی که دانلود کردی و حالا خراب شده رو بنویس (آدرس اینترنتیشو )
3- نام فایلی رو بنویس که میخوای قسمتی که دانلود میشه توی اون قرار بگیره

یه چیزی میشه تو این مایه ها:

امیوارم تونسته باشم کمکت کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به عنوان مثاله ....یه فایله که خراب دانلود شده

اینم وین هگز فول:

SRMR
05-05-2009, 16:33
سلام دوست عزیز

ممنونم از راهنماییت ولی یه سوال

حالا اگر سروری که ما دانلود می کنیم سایت هایی مثل Rapidshare باشه چی ؟

آیا اگر یوز و پس داشته باشیم از این سایت ها در curl می شود وارد کرد ؟ اگر جواب مثبت هست چه جوری ؟

ممنونم.

ماوا
31-12-2009, 17:07
با سلام خدمت SPY عزیز. مطلب کمی قدیمی است و من هنگام جستجو پیدا کردم.
اما نکته مورد سوال من اینجاست که چطور می توان قسمت خراب فایل را تشخیص داد؟
بر خلاف چیزی که گفتید فایلهای من قسمت خرابشان با 0 پر نشده.
تا به حال چند بار فایل سالم را هم دانلود کرده ام و با winHex آن رابا فایل خراب compare کردم.
هیچ رابطه منطقی که مثلا کدها شیفت کرده باشند یا چیزی پیدا نکردم.
ممنون می شوم اگر اطلاعاتی در اختیارم بگذارید

koo2oole
05-01-2010, 13:49
استاد من به جای "win hex" که کرک میخاد برنامه HxD رو پیشنهاد میکنم.
این آموزش کلی از فایهای من رو بهم برگردوند. دستت طلا مستر اسپای

Hamid323
29-01-2010, 15:07
کل این کار ها رو این برنامه انجام میده:

البته بیشتر برای اونهایی که دانلود آفلاین میکنن و فایل هاشون زیاد خراب میشه کاربرد داره اما بازم میشه برای ترمیم استفاده کرد

hamid228
05-02-2010, 10:25
با سلام خدمت اساتید بزرگوار
یک فایل زیپ با حجم بالا دانلود کردم بعد از دانلود متوجه شدم یکی از فایل های مجموعه نیست شاید توسط آنتی ویروس کامپیوتر حذف شده . آیا راهی هست بتونم اون فایل رو به صورت تکی دانلود کنم ؟ یا اینکه حتما باید کل فایل زیپ رو دانلود کنم ؟ آخه الان به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارم ممنون میشم کمکم کنید. درضمن سایتی که ازش دانلود میکردم امکان pause دانلود داره و فایل زیپ پسورد نداره .

asghar_30bil
15-03-2010, 23:15
وقتی روی durl در cmd میرم ای پیغام رو می ده.
curl: try 'curl --help' or 'curl --manual' for more information

ehsane1366
17-03-2010, 13:36
[PHP]ذددددددددددددددددددددددد

asghar_30bil
08-04-2010, 12:30
آقا برنامه crul این ارور را می ده:
curl: try 'curl --help' or 'curl --manual' for more information

scott_tomes
31-08-2010, 04:12
سلام من یه فایل تصویری دانلود کردم 99 درصد ارور میده باز نمیکنه چیکار کنم اخرش مشکل داره نمیشه همنجوری بازش کرد بدون این دردسر ها فقط میخوام باز بشه .

mehdisib
07-02-2013, 13:03
سلام بر شما
اگه می شد می فهمیدم چی میگی واقعا عالی میشد
نمیشه آموزش تصویری شو بذاری اگه بذاری واقعا واقعا واقعا ممنون می شم:n16::n12: آخه خیلی گنگه:n13:

من یه فایل 4گیگ و خورده ای رو دانلود کردم اگه میشه آموزش تصویری شو بذار لطفا:n14:

mehdisib
07-02-2013, 20:02
سلام
به خاطر مطلب مفیدتون ممنون :n16:

ولی برای من هم مشکل برنامه CURL که نمیاد پیش اومد، توی ران سرچ کردم اومد، توی درایو C هم پوشه curl ساختم و اونا رو ریختم توش ولی یه مشکل، خودت به عکس نگاه کن نمی دونم باید چی بنویسم؟:n13:

yons55
30-01-2016, 15:46
نرم افزار CURL رو باید از کجا دانلود کنیم؟