PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرکت دوربین هماهنگ با حرکت چرخش سر کارکتر

specter-1369
16-04-2010, 23:26
حتما شما هم تا حالا این جلوه رو دیدید که حرکت دوربین هماهنگ با حرکت چرخش سر کارکتر تغییر می کنه میخواستم ببینم اگر کسی اطلاعاتی یا آموزشی از پیاده کردن این کار داره در اختیار من و همه ی دوستان قرار بده تا همگی استفاده کنن برای درک بیشتر این ویدیو رو دانلود کنید و از دقیقه ی 2:18 مشاهدا کنید تا متوجه بشید من چی میگم
(لینک اصلاح شد) حجم : 324kb

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mr Andersson
18-04-2010, 01:54
درود;

فایل فشرده شدت مشکل داره یکبار دیگه سالمشو آپ کن.

.......

lion_sun
18-04-2010, 14:35
عزیز این از پلاگین خاصی استفاده نشده با یکم سلیقه که جناب بوشهری داشتن و استفاده از camera و blur میتونید اینکارو انجام بدین.
سوالی بود در خدمتم

specter-1369
18-04-2010, 15:18
عزیز این از پلاگین خاصی استفاده نشده با یکم سلیقه که جناب بوشهری داشتن و استفاده از camera و blur میتونید اینکارو انجام بدین.
سوالی بود در خدمتم
من نگفتم پلاگین :) در حدی که شما توضیح دادید اطلاع داشتم.اما سئوال بنده اینه که این تکنیک آیا به وسیله کروماکی هست با واقعا دوربین رو به بدن کارکتر متصل می کنن مثل تصویر زیر البته من فکر می کنم که این روش دیگه منسوخ شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza2kn
18-04-2010, 19:12
سلام دوست عزیز...
منسوخ؟:18: همچین خیلی قدیمی هم نیست این روش دوست عزیز ، بعضی از فیلم ساز های داخل ایران حتی هنوز از وجود این تکنیک با خبر نیستن...
اولین باری که من راجع به این سیستم چیزی دیدم شاید 3-4 سال پیش بود که روی ویدئو محمد این کار رو کرده بودن که تو دوربین نگاه میکنه و میخونه و دوربین به کمرش بسته شده و با حرکت بدن خواننده حرکت میکنه...
راجع به این ویدئو هم تو دقیقه 53 :1 که همچین صحنه ای پیاده شده رو فکر میکنم به صورت دستی تو نرم افزار Edit این کارو کردن
اون قسمت 15 :2 که خودت اشاره کردی رو هم فکر کنم بشه تو نرم افزار درست کرد ، به این صورت که حرکت صورت رو ترک کنید ، بعد یه دوربین وارد کنید و حرکات ترک شده رو به دوربین تو افتر بدید ، البته لایه فیلم هم باید 3D باشه و با کمک جادوی موشن بلار به این صحنه میرسیم ( البته بازم میگم ممکن هست که نشه چون خودم امتحان نکردم)
یادش بخیر اون موقعی که این کلیپ رو دیدم اونم نسخه اصلی کارگردان:18: یه حالی شده بودم که اصلا:31: درکل خیلی کلیپ جالبی هست و همین چیزی هم که من توضیح دادم ، حتی اگه درست هم دربیاد باید با دانش فیلمبرداری همراه باشه که چجوری فیلم بگیریم که بعد بتونیم تو کامپیوتر اون چیزی رو که میخوایم بگیریم:40:
موفق باشید:11:

specter-1369
18-04-2010, 21:06
سلام دوست عزیز...
منسوخ؟:18: همچین خیلی قدیمی هم نیست این روش دوست عزیز ، بعضی از فیلم ساز های داخل ایران حتی هنوز از وجود این تکنیک با خبر نیستن...
اولین باری که من راجع به این سیستم چیزی دیدم شاید 3-4 سال پیش بود که روی ویدئو محمد این کار رو کرده بودن که تو دوربین نگاه میکنه و میخونه و دوربین به کمرش بسته شده و با حرکت بدن خواننده حرکت میکنه...
راجع به این ویدئو هم تو دقیقه 53 :1 که همچین صحنه ای پیاده شده رو فکر میکنم به صورت دستی تو نرم افزار Edit این کارو کردن
اون قسمت 15 :2 که خودت اشاره کردی رو هم فکر کنم بشه تو نرم افزار درست کرد ، به این صورت که حرکت صورت رو ترک کنید ، بعد یه دوربین وارد کنید و حرکات ترک شده رو به دوربین تو افتر بدید ، البته لایه فیلم هم باید 3D باشه و با کمک جادوی موشن بلار به این صحنه میرسیم ( البته بازم میگم ممکن هست که نشه چون خودم امتحان نکردم)
یادش بخیر اون موقعی که این کلیپ رو دیدم اونم نسخه اصلی کارگردان:18: یه حالی شده بودم که اصلا:31: درکل خیلی کلیپ جالبی هست و همین چیزی هم که من توضیح دادم ، حتی اگه درست هم دربیاد باید با دانش فیلمبرداری همراه باشه که چجوری فیلم بگیریم که بعد بتونیم تو کامپیوتر اون چیزی رو که میخوایم بگیریم:40:
از توضیحاتتون ممنونم دوست عزیز ،بله قبول دارم که تو ایران تازه این روش رو کشف کردن :) از راهنماییتون در مورد بلور و تراک هم ممنونم مطمئنم کردید.پس مراحل به این صورت در میاد که :
1:استفاده از پرده ی سبز و کروماکی (این گزینه حذف شد :) )
2:تراک کردن نقطه ای دلخواه از سر کارکتر مثلا وسط پیشانی
3:استفاده از دوربین مجازی و 3d کردن لایه کارکتر و بکگراندی که قراره استفاده بشه
4:لینک کردن موقعیت تراک به موقعیت دوربین
5:استفاده از بلور پویا برای جذاب تر شدن کار

S0R3N4
18-04-2010, 23:21
کلا کارای بوشهری قوی هستن دوستان
قبول دارید؟
به نظر یکم سخت میاد ساختن این صحنه...

specter-1369
18-04-2010, 23:49
قبول دارید؟
100% قبول دارم که حرفه ای کار می کنن البته خداییش بعضی کاراشونم کپی مشابه اصل با کارایی هست که کوپایلت و لیندا آموزش دادن البته قصدم اصلا دسته کم گرفتن یا تمسخر نیست چون به هر حال همون پیاده کردن کار هم نیاز به خلاقیت و دانش در این زمینه داره آخرین کارشونم فکر می کنم موزیک ویدیو i reach you هست که واقعا کار قوی هست این حرکت آهسته هاشون منو کشته احتمالا با دوربین 5 میلیونی کار می کنن :)

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

دوستان سعی میکنم این تکنیک رو پیاده کنم اگر به نتیجه رسیدم قول مردونه میدم که آموزششو تو همین تالار بزارم :27:

reza2kn
18-04-2010, 23:56
از توضیحاتتون ممنونم دوست عزیز ،بله قبول دارم که تو ایران تازه این روش رو کشف کردن :) از راهنماییتون در مورد بلور و تراک هم ممنونم مطمئنم کردید.پس مراحل به این صورت در میاد که :
1:استفاده از پرده ی سبز و کروماکی
2:تراک کردن نقطه ای دلخواه از سر کارکتر مثلا وسط پیشانی
3:استفاده از دوربین مجازی و 3d کردن لایه کارکتر و بکگراندی که قراره استفاده بشه
4:لینک کردن موقعیت تراک به موقعیت دوربین
5:استفاده از بلور پویا برای جذاب تر شدن کار
ممنون دسوت عزیز وظیفه بود:40:
چرا حالا استفاده از پرده سبز؟؟؟:13: فکر نمیکنم نیازی به پرده سبز باشه ، چون این حرکتی که ما میبینیم هم تو کارکتر هست هم تو بک گراند ، اگه بخوایم کاراکتر رو جدا بذایم و بک گراند رو جدا باید رکت رو به بک گراند هم بدیم و مچ کردن کارکتر با بک گراند که فکر میکنم کار اضافی باشه:13:

قبول دارید؟
تایید...
بله سخت هست ، من اینجوری توضیح دادم ولی در عمل واقعا سخته:31:

100% قبول دارم که حرفه ای کار می کنن البته خداییش بعضی کاراشونم کپی مشابه اصل با کارایی هست که کوپایلت و لیندا آموزش دادن البته قصدم اصلا دسته کم گرفتن یا تمسخر نیست چون به هر حال همون پیاده کردن کار هم نیاز به خلاقیت و دانش در این زمینه داره آخرین کارشونم فکر می کنم موزیک ویدیو i reach you هست که واقعا کار قوی هست این حرکت آهسته هاشون منو کشته احتمالا با دوربین 5 میلیونی کار می کنن :)

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

دوستان سعی میکنم این تکنیک رو پیاده کنم اگر به نتیجه رسیدم قول مردونه میدم که آموزششو تو همین تالار بزارم :27:

این رو هم تایید...
بله این کار I Reach U هم از اون آموزش اندرو استفاده کرده...
ولی خدایی خیلی کارشون درسته هم سواد فیلمبرداری دارن ، هم سواد ادیت:10:
تو اون I Reach U تیکه ای که طرف انگار رو هوا هست و دوربین دورش میچرخه به نظرم طرف رو تو یه اتاق سبز رو یه میز که روش پرده سبز کشیده باشن خوابوندن و تو اون حالت قرار گرفته و بعد دوربین رو با ریل دورش چرخوندن:20:
منتظر آموزشش هم هستیم:10:

specter-1369
19-04-2010, 00:12
چرا حالا استفاده از پرده سبز؟؟؟:13: فکر نمیکنم نیازی به پرده سبز باشه ، چون این حرکتی که ما میبینیم هم تو کارکتر هست هم تو بک گراند ، اگه بخوایم کاراکتر رو جدا بذایم و بک گراند رو جدا باید رکت رو به بک گراند هم بدیم و مچ کردن کارکتر با بک گراند که فکر میکنم کار اضافی باشه:13:

بله بله متوجه شدم حق با شماست نیازی به پرده سبز نیست :27:

specter-1369
26-04-2010, 09:36
خوب همونطور که قولش رو داده بودم بعد از تحقیقات فراوان (الکی!) :31: و رسیدن به نتیجه، آموزش این جلوه رو آماده کردم ، دوستان دانلود کنید و ما رو هم دعا کنید و یه چیزی یادتون نره اینکه رسما بتون حال دادم ! (شوخی می کنم وظیفه بود) :46: امیدوارم به دردتون بخوره البته من اینو سریع ساختم شما می تونید با صرف وقت و خلاقیت و حوصله بیشتر بهترشو درست کنید.موفق باشید

حجم:46.6
مدت زمان:4 دقیقه و 22 ثانیه
کیفیت:عالی
فرمت:MOV

دانلود از سرور RapidShare :

دانلود از سرور EasyShare :

دانلود از سرور DepositFiles :

دانلود از سرور 4Shared :

دانلود از سرور 4Shared :

دانلود از سرور MegaUpload :

دانلود از سرور Uploaded :

دانلود از سرور FileFactory :

reza2kn
26-04-2010, 12:48
سلام داداش:40:
آقا دستت درد نکنه خیلی فراوان بسی:10:
همونجوری حل شد با ترکینگ صورت؟؟؟
یه خورده کم حجم تر میذاشتی که بتونیم بگیریم :دی
زیادم Pimp My Ride میبینیا :دی
موفق باشی:11:

specter-1369
26-04-2010, 13:22
سلام داداش:40:
آقا دستت درد نکنه خیلی فراوان بسی:10:
همونجوری حل شد با ترکینگ صورت؟؟؟
یه خورده کم حجم تر میذاشتی که بتونیم بگیریم :دی
زیادم Pimp My Ride میبینیا :دی
موفق باشی:11:
سلام قابل نداشت زحمت خودتون بود بله کاملا درست گفتید همون ترکینگ و دوربین مجازی و یک لایه null حل شد.Pimp My Ride رو هم که بله هر هفته جمعه دربستشیم :31: و اینکه رسما بهمون حال میده ! والا اگر کم حجم میشد گزینه ها درست مشخص نمی شد برای همین دیگه گفتم با کیفیت بالا بهتر تره

albertoperanc
17-10-2010, 09:35
خوب همونطور که قولش رو داده بودم بعد از تحقیقات فراوان (الکی!) :31: و رسیدن به نتیجه، آموزش این جلوه رو آماده کردم ، دوستان دانلود کنید و ما رو هم دعا کنید و یه چیزی یادتون نره اینکه رسما بتون حال دادم ! (شوخی می کنم وظیفه بود) :46: امیدوارم به دردتون بخوره البته من اینو سریع ساختم شما می تونید با صرف وقت و خلاقیت و حوصله بیشتر بهترشو درست کنید.موفق باشید

حجم:46.6
مدت زمان:4 دقیقه و 22 ثانیه
کیفیت:عالی
فرمت:MOV

دانلود از سرور RapidShare :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود از سرور EasyShare :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود از سرور DepositFiles :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود از سرور 4Shared :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود از سرور 4Shared :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود از سرور MegaUpload :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود از سرور Uploaded :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود از سرور FileFactory :

این فایل ها همه پاک شدن...اگر کسی داره ذوباره آپلود کنه..با حجم کمتر.......

kali
27-12-2010, 20:45
آقا اگه میشه یه جای دیگه آپلودش کن لینکها پاک شدن

kali
31-12-2010, 21:20
آقا شما رو بخدا یه نفر این فایلو یه جای دیگه آپلود کنه . همه لینکها پاک شدن . حقیر شدیدا به این آموزش احتیاج دارم .:33:

specter-1369
03-01-2011, 02:21
دوست عزیز متاسفانه ویدیو رو روی هاردم ندارم دیگه! اما چندان هم به آموزش نیازی نیست تنها کافیه صورت کارکتر رو ترک کنی بعد کی فریم های ضبط شده رو روی یک camera لینک کنی همین!

kali
14-01-2011, 20:35
مرسی از راهنمایی شما اما من متاسفانه بازم نتونستم علتشم اینه که توی افتر تازه کارم . اگه امکانش هست یه آموزش تصویری لطف کنید و اینجا قرار بدین . خیلی ازتون ممنون میشم دوست عزیز

ya abbas
15-01-2011, 09:42
دوست عزیز ترجیحا سعی کن چند تا عکس قرار بدی که
هم توضیح میده وهم کم حجم تره. یا اگه خواستی pdf قرار بده

ممنون

kali
27-01-2011, 23:19
شما رو بخدا یه نفر این آموزشو بزاره اینجا ماهم یاد بگیریم