PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد تعریف فیلد Auto increment

king.james
15-04-2010, 19:30
با سلام،
من تو برنامم به زبان php یک جدول تعریف کردم که چندتا فیلد داره اولیش هم یک ID Auto increment هستش و بعد به اینا مقدار دادم ولی در پایگاه داده ذخیره نمی شه، مشکل از این فیلد Auto increment هست، تو رو خدا راهنمایی کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mamadfelfel1988
16-04-2010, 00:10
معادل auto number هست واسه pk استفاده میشه یعنی کلا عدد میندازه به صورت auto

neopersia
16-04-2010, 07:16
با سلام،
من تو برنامم به زبان php یک جدول تعریف کردم که چندتا فیلد داره اولیش هم یک ID Auto increment هستش و بعد به اینا مقدار دادم ولی در پایگاه داده ذخیره نمی شه، مشکل از این فیلد Auto increment هست، تو رو خدا راهنمایی کنید:

کوئری که نوشتید اشکال داره. قسمت مربوط به idtable1 رو باید NULL بدبد نه اینکه بدون مقدار با کاما اسکیپ کنید.

معادل auto number هست واسه pk استفاده میشه یعنی کلا عدد میندازه به صورت auto
این جواب کدوم قسمت سوال بود؟

king.james
16-04-2010, 11:23
کوئری که نوشتید اشکال داره. قسمت مربوط به idtable1 رو باید NULL بدبد نه اینکه بدون مقدار با کاما اسکیپ کنید.

این جواب کدوم قسمت سوال بود؟

وای خیلی ممنون، نمی دونی چه کمک بزرگی به من کردی.. یک دنیا تشکر
راستی یک سوال دیگه: چه طوری می تونم Unicode رو فعال کنم الان تو My sql فارسی ساپورت نمی شه!:13:

tazphoenix
16-04-2010, 16:05
راه های زیادی هست اما سادهترین راه اینه که توی فایلی که اطلاعات اتصال به دیتا بیس هست چند خط کد پی اچ پی رو بهش اضافه کنی:

David.Jn
16-04-2010, 16:08
پست قبلی جواب رو داده بود من دیگه ویرایش کردم:10:

king.james
16-04-2010, 19:19
راه های زیادی هست اما سادهترین راه اینه که توی فایلی که اطلاعات اتصال به دیتا بیس هست چند خط کد پی اچ پی رو بهش اضافه کنی:

این خط رو اضافه کردم حالا دیگه Table هم نمی سازه!!!!

neopersia
16-04-2010, 20:04
وای خیلی ممنون، نمی دونی چه کمک بزرگی به من کردی.. یک دنیا تشکر
راستی یک سوال دیگه: چه طوری می تونم Unicode رو فعال کنم الان تو My sql فارسی ساپورت نمی شه!:13:
یکی از دو تا کوئری زیر رو بعد از اتصال به دیتابیس اجرا کنید باید کافی باشه بیشتر از این دوباره کاری میشه!

یا

این خط رو اضافه کردم حالا دیگه Table هم نمی سازه!!!!

اگر جدولی رو که قبلن ساختید حذف نکرده باشید دوباره نیمشه یک جدول دیگه با همون نام ساخت.
راه حل بیشتر خطاها تو اروری که توابع بر میگردونن هست! اگر ارورها رو هم موقع پست دادن بزارید بهتر میشه جواب داد

king.james
16-04-2010, 23:25
چه طور باید ارور رو نمایش بدم؟
و این که من جدول رو حذف کردم ولی مجدداً Create نکرد
ممنون

David.Jn
17-04-2010, 06:35
با اجازه داداش یاسر گلم

چه طور باید ارور رو نمایش بدم؟
و این که من جدول رو حذف کردم ولی مجدداً Create نکرد
ممنون
واسه نمایش ارور از تابع mysql_error() استفاده میشه
یه نمومنش

همونطور که یاسر جان گفتن استفاده یکی از کوئری ها Unicode کافیه
من که خودم از تگ html برای یونیکد استفاده میکنم
در مورد اینکه چرا تیبل ساخته نمیشه شما ارور رو نمایش بده و متن ارور رو اینجا قرار بده تا ببینیم چه خبره(من که دیگه نمیام یاسر میاد جواب میده :دی)

راستی شما مگه phpmyadmin نداری؟
چون phpmyadmin یه محیط GUI و خیلی سریعتر میتونی کارات رو انجام بدی منظورم اینه که کمتر کد نویسی میکنی.

king.james
17-04-2010, 14:54
یکی از دو تا کوئری زیر رو بعد از اتصال به دیتابیس اجرا کنید باید کافی باشه بیشتر از این دوباره کاری میشه!

یا

اگر جدولی رو که قبلن ساختید حذف نکرده باشید دوباره نیمشه یک جدول دیگه با همون نام ساخت.
راه حل بیشتر خطاها تو اروری که توابع بر میگردونن هست! اگر ارورها رو هم موقع پست دادن بزارید بهتر میشه جواب داد

ممنون اون مشکل ساخت جدول حل شد ولی در مورد unicode این eror رو می ده:

Parse error: parse error, unexpected T_STRING in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 30

از این دو کد دقیقاً باید کجا استفاده بشه؟

با تشکر

neopersia
17-04-2010, 15:18
ممنون اون مشکل ساخت جدول حل شد ولی در مورد unicode این eror رو می ده:

Parse error: parse error, unexpected T_STRING in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 30

از این دو کد دقیقاً باید کجا استفاده بشه؟

با تشکر
این دو تا کد نه! فقط یکیش کافیه.
این دو تا کوئری هستن برای مشخص کردن انکودینگی که در اتصال به دیتابیس بایداستفاده بشه. باید با mysql_query به mysql فرستاده بشن:

tazphoenix
17-04-2010, 17:47
من متوجه نمیشم یعنی شما یه فرم ساختی و میخای بوسیله ی اون فرم هر وقت اجرا میشه یه تیبل بسازی؟
خب داری اشتباه میکنی اگه اینطوریه بگو تا بت بگم کجا مشکل داری؟

king.james
17-04-2010, 19:22
با تشکر، مشکل تقریباً حل شد
یک سوال دیگه داشتم: چه طور می تونم یک فیلد داشته باشم که تاریخ فعلی رو در هر رکورد ذخیره کنه و بعدش یک صفحه درست کنم که یک بازه تاریخ رو بهش بدی بیاد اون رکورد هایی که در اون فواصل هست رو برات نمایش بده، با تشکر

king.james
17-04-2010, 19:27
راستی بچه ها یک سوال دیگه، کسی می دونه این یک خط چرا عمل نمی کنه:

این ارور رو می ده:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 5

لاین 5 همون تکه کد که گذاشتم

tazphoenix
18-04-2010, 12:10
یه فیلد درست کند type اون رو از نوع timestamp انتخاب کن.قسمت default هم رو از نوع CURRENT_TIMESTAMP انتخاب کن.از این به بعد وقتی چیزی insert میکنی تاریخ و ساعت رو به طور اوتومات تو این فیلد اضافه میکنه.مثل auto_increment.

king.james
20-04-2010, 19:02
یه فیلد درست کند type اون رو از نوع timestamp انتخاب کن.قسمت default هم رو از نوع CURRENT_TIMESTAMP انتخاب کن.از این به بعد وقتی چیزی insert میکنی تاریخ و ساعت رو به طور اوتومات تو این فیلد اضافه میکنه.مثل auto_increment.

ممنون تایپی نیست که فقط date رو به من نمایش بده؟!

tazphoenix
20-04-2010, 19:40
چرا که نه؟نوع فیلد رو از نوع date و پیشفرض یا همون default رو به صورت زیر تعریف کن:

البته به یه کوچولو php هم نیاز داری.

query دادن با php رو هم که حتما" بلدی؟

king.james
20-04-2010, 22:03
تشکرات فراوان، آره دیگه این یک قلم رو بلدم! :27: