PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هدفون در خواب

mr6768
15-04-2010, 15:25
سلام.
من گاهی اوقات که میخوام بخوابم قبلش با پلیرم آهنگ میزارم گوش میکنم.
اما شده بعضی اوقات خوابم برده و پلیر همینجور داشت تو گوشم میخوند.
میخواستم بدونم این همین طوری تو گوش موقع خواب بخونه مشکلی پیش نمیاد ؟ مثلا برای گوش یا ...؟
هدفون من in ear هست و وقتی مخوابم ازیتم نمیکنه

a.z.p.z
15-04-2010, 15:42
مشکل که به مرور زمان میتونه به وجود بیاره اما نکته مهم در هدفون های in ear این هست که در این هدفون ها اصلا نباید صدا رو خیلی بلند بکنید چون میتونه به شدت به گوش اسیب برسونه پس این نکته رو مد نظر بگیر ! ...

در ضمن امروزه اکثر پلیرهای حرفه ای مثل ایپاد که خودم کار میکنم باهاش یه تایمر واسه پخش موسیقی داره که مثلا میتونی تنظیم بکنی بعد 40 دقیقه یا چند ساعت خودش موزیک رو pause بکنه !

mamad gonzo
15-04-2010, 17:04
جالبه ...
میشه بگی تو کدوم قسمت و چجوری باید اینکارو کرد؟

online_amin
15-04-2010, 17:15
سلام.
میخواستم بدونم این همین طوری تو گوش موقع خواب بخونه مشکلی پیش نمیاد ؟ مثلا برای گوش یا ...؟

به نظر مشکلات روانیش بیشتر از جسمانی اش هست.

seymour
15-04-2010, 19:38
سلام.
از نقطه نظر سلامت گوش، اگه صدا زیاد نباشه (همونطور که دوستمون گفت باید از بلند کردن صدا شدیداً حذر کرد -- و البته بعد این سوال پیش میاد که اصلاً چطور خوابش برده تو اون سروصدا!) -- یه مساله شخصیه.. گزارش قطعی ای نداشته ایم که ثابت بشه به گوش آسیب می رسه یا مشکلی از نظر روحی پیش میاد.. از نظر فیزیکی هم مگر اینکه فرضاً فرد به یه سمت بخوابه و در نتیجه گوشی زیاده از حد درون یکی از گوشاش فشرده بشه که خب باز ساختار این گوشی ها طوری طراحی میشه که چنین اتفاقی خیلی بعیده..

من بیشتر از شما نگران هدفون هستم که بر اثر جابجا کردن سر و فشاری که گوش روش میاره، یه بلایی سرش نیاد!!

جالبه ...
یادم نمیاد توی xfi2 برای این کار گزینه ای باشه .. یه idle shutdown هستش که تقریباً همون کار رو می کنه .. (فرضاً اگه یه پلی لیست رو اجرا کنی و بعد بگی وقتی پلی لیست تموم شد کاری نکنه -- اون وقت فرضاً 5 دقیقه که بیکار موند خاموش میشه) .. یه گزینه auto(matic) shutdown رو هم ببین.

mr6768
15-04-2010, 21:09
منم توی پلیرم ( Cowon i7 ) یه گزینه SLEEP هست.
از نظر فیزیکی همونطور که گفتم چون In ear وقتی گوشم رو بالشه اصلا دردی احساس نمی کنم.
من بیشتر دنبال خطر های روحیش هستم .

خدا رو شکر من دنبال صدای زیاد نیستم.پلیرم 40 تا ولوم داره و من هیچ وقتبیشتر از 20 نرفتم

seymour
17-04-2010, 18:28
منم توی پلیرم ( Cowon i7 ) یه گزینه SLEEP هست.
از نظر فیزیکی همونطور که گفتم چون In ear وقتی گوشم رو بالشه اصلا دردی احساس نمی کنم.
من بیشتر دنبال خطر های روحیش هستم .

خدا رو شکر من دنبال صدای زیاد نیستم.پلیرم 40 تا ولوم داره و من هیچ وقتبیشتر از 20 نرفتم
پس با این ترتیب ایشالا مشکلی پیش نمیاد...

جالبه ...
اتفاقاً منم یادم اومد که توی کارای کریتیو هم یه گزینه sleep timer هستش که دقیقاً همین کار رو می کنه... یادم رفته بود.

a.z.p.z
06-06-2010, 10:49
جالبه ...

ممد جان نمیدونم شما کدوم مدل ایپاد رو داری من منظورم ایپاد هست :
اگه نانو و کلاسیک باشه تو قسمت alarm یه بخش داره به نام sleeper که در اونجا زمان های مختلفی مثل 15 30 45 و یک ساعت هست که میتونی انتخاب و بعد از اون زمان موزیک pause میشه ...
تو ای تاچ هم تو بخش ساعت قسمت تایمر هر زمانی رو مشخص بکنی وقتی که زمان تموم بشه هم زمان موزیک هم pause میشه ! ...