PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آبخوردگي گوشي 6670

Asaderfani
09-04-2006, 12:22
دوستان عزيز روي گوشي 6670 من شيرعسل ريخته است ، فورا آنرا خاموش كردم اما بعد از روشن كردم صفحه كليد آن كار نمي كرد . دوباره خاموش كردم و بعد از مدتي كه روشن كردم تمام كليدها غير از چند تا بكار افتاده بود به مرور چند كليد ديگر هم راه افتاد اما الان نزديك دو هفته است كه چهار كليد قرمز ، مداد ، * و # از كار افتاده است . نكته جالب اينجاست كه اگر اين كليدها را چند ثانيه ( مثلا 30 ثانيه ) نگه دارم راه مي‌افتند ولي دوباره مشكل پيدا مي‌كنند . بردم نمايندگي گفتند به علت آبخوردگي قابل تعمير نيست . خودم بازش كردم و درونش را تميز كردم بعد از بستن تمام كليدها بكار افتاد حتي چهار كليد معيوب ولي دوباره بعد از چند دقيقه اين چهار كليد مشكل پيدا كرد . لطفا مرا راهنمايي فرماييد :rolleye:

Elfin-D
09-04-2006, 15:56
سلام
كمي صبر كن
با سشوار خيسي رو خشك كن
چند روز كه صبر كني درست ميشه

mehdi_mahan
09-04-2006, 23:10
دوستان عزيز روي گوشي 6670 من شيرعسل ريخته است ، فورا آنرا خاموش كردم اما بعد از روشن كردم صفحه كليد آن كار نمي كرد . دوباره خاموش كردم و بعد از مدتي كه روشن كردم تمام كليدها غير از چند تا بكار افتاده بود به مرور چند كليد ديگر هم راه افتاد اما الان نزديك دو هفته است كه چهار كليد قرمز ، مداد ، * و # از كار افتاده است . نكته جالب اينجاست كه اگر اين كليدها را چند ثانيه ( مثلا 30 ثانيه ) نگه دارم راه مي‌افتند ولي دوباره مشكل پيدا مي‌كنند . بردم نمايندگي گفتند به علت آبخوردگي قابل تعمير نيست . خودم بازش كردم و درونش را تميز كردم بعد از بستن تمام كليدها بكار افتاد حتي چهار كليد معيوب ولي دوباره بعد از چند دقيقه اين چهار كليد مشكل پيدا كرد . لطفا مرا راهنمايي فرماييد :rolleye:
ربطي به خيسي نداره! بعد از اينكه پشت گوشي رو باز كردي قسمت Lcd و Keypad كه يه تيكه هست از برد با دقت جدا كن! قسمت پايين برد يه كانكتور عريض بزگ به درازاي 2 سانتي متر هست كه رابط صفحه كليد و برد اصليه! اين كانكتور رو با مسواك آغشته به تينر فوري , خوب پاك كن! بعد از طريق هواي سرد سشوار خوب خشكش كن و ببند! مطمئنا مشكلت كلا و واسه هميشه حل ميشه!

Asaderfani
10-04-2006, 08:17
خيلي متشكرم mehdi_mahan عزيز ، البته من آن كانكتوري را كه مي‌فرماييد با اسپري امبرسيل تميز كردم ، نكته جالب اينجاست كه وقتي بعد از تميز كردن كانكتور گوشي را مي‌بندم ، تمام كليدها بكار مي افتند و بخوبي كار مي‌كنند اما بعد از مدتي مثلا يكساعت باز چهار كليد مذكور دچار مشكل مي‌شوند . بنظر شما مشكل چيست ؟
ضمنا از p-uI╛l3 هم تشكر مي‌كنم اما الان نزديك 20 روز است كه از آن اتفاق گذشته يعني هنوز هم درون موبايل خيس است ؟

Asaderfani
10-04-2006, 22:16
وقتي گوشي تو دستم هست و كمي گرم مي‌شه اين كليدها كار مي‌افته . يعني چه شه ؟ :ohno:

mehdi_mahan
10-04-2006, 22:22
وقتي گوشي تو دستم هست و كمي گرم مي‌شه اين كليدها كار مي‌افته . يعني چه شه ؟ :ohno:
ممكنه لحيم سردي باشه!

Asaderfani
11-04-2006, 08:29
آخه لحيم كاريش كه دست نخورده - حالا اگر هم اينطوره بايد چكار كنم ؟ :blush:

Asaderfani
11-04-2006, 22:44
آقا خودم مشكل رو پيدا كردم از كي‌پد است يعني همان بردي كه پولكي‌ها روي آن سوار شده ، با تميز شدن هم مشكلش حل نمي‌شود چون اينكار را كردم ، فقط لطفا بفرماييد :

1- از كجا بايد تهيه كنم ؟ و آيا نو آن موجود است ؟
2- قيمتش چند است ؟
3- چگونه آنرا از Lcd جدا و تعويضش كنم ؟

متشكرم اگر دقيق راهنمايي بفرماييد :)

Asaderfani
13-04-2006, 10:44
كسي جواب ما رو نمي‌ده ؟

Asaderfani
22-04-2006, 16:36
دوستان ديگه زحمت نكشيد ، خوشبختانه راه حلشو پيدا كردم و الان هم گوشي مثل ساعت كار مي‌كنه

H3SAM
22-04-2006, 16:43
Asaderfany خوب صفحه کلید و کیت پشت اون رو عوض کن.قطعاتش فکر کنم گیر بیاد.