PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه مشكل در مورد ويندوز(خيلي فوري)

Ronaldiniho
21-02-2005, 20:51
دوباره سلام اقا امير
كامپيوتر من هر چند وقت يكبتر بالا نميايد و مجبور ميشوم ويندوزم را عوض كنم وقتي ويندوز را عوض ميكنم نه فايلم را فرمت ميكند و نه اون تنظيمات براي ساعت و غيره ميايد بعد هم كه نصب ميكند كلي از فايل ويندوزم پر است لطفا كمك كنيد :cry:

Ronaldiniho
21-02-2005, 20:54
ببخشيد من يكبار را يكبتر نوشتم :oops:

Navid
21-02-2005, 20:59
دوست عزیز می شه بگی چه میندوزی استفاده می کنی ؟

-----------------
در ضمن اگه یه جایی از متنتو اشتباه نوشتی می تونی روی دکمه ویرایش کلیک کنی و متنتو اصلاح کنی

Ronaldiniho
21-02-2005, 21:06
ويندوز من xp است از اينكه به اين زودي جواب دادين متشكرم :D

Navid
21-02-2005, 21:11
شما می تونید به محیط داس برید و از اونجا درایو ویندوزتونو فرمت کنید بعد با استفاده از سی دی Bootable برید ویندوزو نصب کنید
یه راه دیگه هم هست که شما وقتی دارید ویندوز خودتونو از تو داس نصب می کنید در قسمتی که از شما می پرسه فرمت درایوتون چی باشه باید در اونجا فرمت درایو را انتخاب کنید و همچنین گزینه ای را انتخاب کنید که اون درایو رو فرمت می کنه
----------------------------------------
احتمالا مشکل شما اینه که میندوز خودتونو روی ویندوز قبلی نصب می کنین که نباید این کار رو انجام بدین
اگه بازم مشکلی بود من و دوستان آماده جواب دادنیم :D

Ronaldiniho
21-02-2005, 21:16
ببينيد اقا امير يه قسمت هست كه درايو هات رو مشخص ميكنه قاعدتا بايد بشه در همون جا فرمت كرد ولي نميشه راستي اون سوالمم رو جواب ندادين كه چرا هر چند وقت يكبار وقتي دستگاه را روشن ميكنم ويندوز بالا نمي ايد :oops:

M.R.M
21-02-2005, 22:27
سلام دوست عزيز.
احيانا شما از فرمت NTFS براي درايو ويندوزتان استفاده نميكنيد؟
ضمنا ميشه دقيقا بگيد كه چطوري ويندوز بالا نمياد؟ يعني مثلا پيغام خطاي خاصي ميدهد يا اينكه براي مثال روي صفحه Welcome گير ميكند و ...
موفق باشيد.

Ronaldiniho
21-02-2005, 22:34
اقاي M.R.M اولا تشكر كه به فكر من بوديد بايد بگويم كه همه فرمت هاي منfat است و بعد هم بايد بگو يم اصلا اون ويندوز اكس پي هم كه مينويسد و بعد ولكام ميايد اون هم نميايد :D

M.R.M
21-02-2005, 22:52
سلام امين عزيز.
پس قاعدتا بايد يك پيغام خطا يا يك چنين چيزي را مشاهده كنيد.
يك سوال :
آيا بعد از روشن كردن سيستم فعاليت شناسايي پارتيشن ها انجام ميشود يا خير؟ ( همان مواقعي كه ميگوييد ويندوز بالا نمي آيد )
اگر پارتيشنها شناسايي ميشوند و بعد صفحه متوقف ميشود در اين حالت دقت كنيد ببينيد در پايين صفحه پيغام خطايي را ميبينيد يا نه. اگر ميبينيد لطفا بگوييد.
موفق باشيد.

Ronaldiniho
21-02-2005, 22:59
نه هيچ پيغام خطايي ديده نميشه فقط تصوير سياه ميشه و بعد دستگاه دوباره ري استارت ميشه :D

M.R.M
21-02-2005, 23:09
سلام.
آقا امين پس با اين حساب ميتوني كمي واضح تر بگي كه چطور ويندوز را دوباره نصب ميكني؟؟؟
چون با اين توضيحات سيستم شما اصلا مجال شناختن درايوها را ندارد ( حتي براي استفاده از سي دي بوت و يا وارد شدن به Setup دستگاه ).
ببين امين جان اگر برات امكان دارد كامل و دقيق توضيح بده و از اول قضيه را مو مه مو بيان كن. با اين كار نه تنها به من بلكه به سايرين هم در حل مشكلت كمك ميكني.
منتظرم.
موفق باشي. :D

Ronaldiniho
21-02-2005, 23:32
BEBAkhshid ke finglish minvisa nmi danam chera farsi nminvisi
gahi ogat vagti dastgah ra roshan mikonamta gabl az arm windows miayad v bad nemiayad hala agar bekhham windows ra nasb konam ba greftan delet formatam ra cdrom mikonm bad mire ta anja ka asm drive ha ra miavarad bad bayad beshvad ke deraiv ha format shavad vali nmishavad fagat inestal mishavad :D [/img][/list][/code]

M.R.M
21-02-2005, 23:47
سلام امين عزيز.
ببينيد با اين توضيحي كه شما ميگوييد درايو فرمت نميشود تنها ميتواند به دليل NTFS بودن آن درايو رخ دهد. در هر حال شما يك بار از طريق همان سي دي بوت قسمت فرمتها را انتخاب كرده و مجددا درايو خود را در حالت FAT فرمت كنيد ( حتي اگر فكر ميكنيد فرمت درايو شما Fat است ) اگر بازهم مشكل برطرف نشد آنوقت من به شما ساخت يك درايو جديد به وسيله همان سي دي بوت را پيشنهاد ميكنم. اين درايو را ساخته و سپس ويندوز را در آن نصب كنيد ( اگر با اين روش آشنا نيستيد بگوييد تا راهنمايتان كنم ).
اگر باز هم مشكل حل نشد پس از بك آپ گيري از اطلاعات مهم يك بار هارد خود را FDISK كنيد ( البته اين كار را راه حل آخر بدانيد ).
با اين توضيحات و تفاسير احتمال اشكال در كلاستر هاي هارد شما دور از انتظار نيست.
موفق باشيد.