PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با IE?

ali zi zeperto
11-04-2010, 12:26
من مشکل تیکنیکی با IE ندارم.کمی قاطی کردم از دست این مرورگر مزخرف.می خوام نظرات و حرف های دیگران رو هم در مورد این مرورگر بشنوم.امیدوارم که مدیرا ممانعت نکنند.
من برای دومین بار یه صفحه وب طراحی کردم و چون تازه کارم کلی هم وقت واسش گذاشتم تا بالاخره یه شکلی گرفت.اینقدر فهمیده ام که IE بیشتر با کدهای css مشکل داره واسه همین شالوده صفحه ام رو با جدول ها درست کردم.خوشحال و شادان صفحه رو آپلود کردم.از اونجایی که کاربر لینوکسم و IE در دسترسم نبود نتیجه رو در IE ندیده بودم.تا اینکه بعد از آپلود کردن رفتم تو ویندوز و دیدم.حالم از چیزی که دیدم بهم خورد.این مرورگر مزخرف حتی توان نمایش یه لوگو با زمینه transparent رو هم نداره.برگشتم تو لینوکس.اونجا نزدیک ۱۰ تا مرورگر دارم که بعضی هاشون رو شما حتی اسمش رو هم نشنیدید.همه اون ناشناخته ها هم صفحه من رو درست نشون دادن.اسماشون رو ببینید تو رو خدا.
epiphany-galeon-kazehakase-netsurfe
چرا IE اینطوریه؟من فقط برای یه قسمت صفحه ام از css استفاده کردم اون رو هم درست نشون نمیده.یعنی اینطوری کسی که می خواد یه صفحه درست کنه باید به سازه IE دیگه.
راهی هست که مثلا از یه صفحه دو تا نمونه هم برای IE هم برای بقیه بسازیم بعد اگر کسی با IE به سرور وصل شد اون سفحه های مخصوص رو براش بفرستیم؟این یه سوال.
سوال دوم آیا سایتی میشناسید که به مرورگر خاصی سرویس نده؟
سوال سوم کسی هست که از این مرورگر خوشش بیاد؟
سوال چهارم این مرورگر چه ویژگی ای داره که اینهمه کاربر داره؟

tazphoenix
11-04-2010, 12:49
جواب سوال اول:بله با چند خط کد نویسی میشه این کار رو کرد.
جواب دوم:با همون چند خط کد نویسی میتونی به جای این که به صفحه ی مربوط به IE هدایت کنی یه پیغام بزاری که دسترسی با IE ممنوع!
جواب سوال سوم:فک کنم تازه کارا!
جواب سوال چهارم:فک نکنم ویژگی خاصی داشته باشه فقط چون ویندوز پرکاربرد ترین و محبوب ترین سیستم عامله(من به شخصه مخالفم ولی آما این رو میگه!)و چون مرورگر پیشفرضش IE هست برای همین اینقدر استفاده داره:

یه پیشنهاد اونم چون تو وب تازه کاری به جای table از div استفاده کن حیلی خیلی خیلی بهتره.

ali zi zeperto
11-04-2010, 13:04
یه پیشنهاد اونم چون تو وب تازه کاری به جای table از div استفاده کن حیلی خیلی خیلی بهتره.
می دونم.یواش یواش می رسونم به اونجا.ولی چه فایده هر چی css بیشتر , دردسر درست کردن IE هم بیشتر.درسته؟
من هر چی سایت بسازم اگه واسه خودم باشه مراعات هیچ کس و نمی کنم و به IE سرویس نمی دونم.
امضام هم عوض کردم.این اولین پست با این امضاست.

tazphoenix
11-04-2010, 19:34
فک کنم از از Expression Web 3 استفاده کنی مشکلت حل شده منم از این استفاده میکنم تو ماشین مجازی.محصول ماکروسافت با IE سازگاره.

ali zi zeperto
11-04-2010, 20:00
فک کنم از از Expression Web 3 استفاده کنی مشکلت حل شده منم از این استفاده میکنم تو ماشین مجازی.محصول ماکروسافت با IE سازگاره.
ها ای که گفتی یعنی چه؟expression web 3 به چه دردی می خوره و اصولا کارش چیه؟

mamadfelfel1988
11-04-2010, 22:52
کلا راجب این داستان زیاد بحث شده شما نباید بیخیال ie بشید این یک قانون هست
۲. دستورات اگر به طوره استاندارد استفاده بشن cb مشکلی پیش نمیاد
۳.اگر از دستورات خاصی استفاده میکنید باید مثل همه ی سایت های معتبر ۲ تا css بسازید یکی استاندارد ie و دیگری ...
در کل سایتی که مینویسید باید تو همه جا جواب بده

ali zi zeperto
11-04-2010, 23:09
کلا راجب این داستان زیاد بحث شده شما نباید بیخیال ie بشید این یک قانون هست
۲. دستورات اگر به طوره استاندارد استفاده بشن cb مشکلی پیش نمیاد
۳.اگر از دستورات خاصی استفاده میکنید باید مثل همه ی سایت های معتبر ۲ تا css بسازید یکی استاندارد ie و دیگری ...
در کل سایتی که مینویسید باید تو همه جا جواب بده
این قانون نانوشته حرف زور دیگه جناب استالمن.شما که نباید این حرف رو بزنید.
تو پست اول هم گفتم که توی تمام مرورگرهایی که رو سیستمم نصبه همه صفحه ای که ساخته ام رو درست نشون میدن جز IE.من خط خودم رو مشخص کرده ام.توی سایتهایی که قراره برای خودم بسازم به مرورگر IE سرویس نمی دم.
تازه امروز گفتم شاید ورژنهای بعدی IE درست شده باشن.آخرین ورژن رو از سایت مایکروسافت دانلود و نصب کردم.خدا رو شکر یه لوگوی transparent رو تونست درست نشون بده.ولی مشکل کد css همچنان همون شکلی بود.

tazphoenix
12-04-2010, 13:08
Expression Web 3 یه برنامه تحت ویندوزه که اگه از لینوکس استفاده میکنی مجبور میشی از ماشین مجازی استفاده کنی برای طراحی سایته با IE سازگاره.