PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی کامل iphone os 4

Microsoft24
10-04-2010, 17:23
سرانجام فرم ور ۴ که مدت هاست زیر انواع شایعه ها بود دیروز معرفی شد ولی قبل از توضیح درباره این فرم ور لازم می دونم از آمار هایی که اول کنفرانس توسط استیو جابز گفته شد صحبت کنیم .

۱)در باره فروش آیپد. تاریخ ارائه آیپد ۳ آوریل بود و کنفرانس ۸ آوریل. گفته شد که طی این ۵ روز ۴۵۰۰۰۰ دستگاه آیپد فروش رفته.

۲)برنامه iBooks که با آیپد معرفی شد. در ۲۴ ساعت ابتدایی آغاز به کار این برنامه ۲۵۰۰۰۰ عدد کتاب دانلود شده بود و تا روز کنفرانس این عدد به ۶۰۰۰۰۰ رسید.

۳)آمار بعدی مربوط به برنامه های آیپد است که تا روز کنفرانس ۳.۵ ملیون برنامه برای آیپد دانلود شده. همچنین تعداد برنامه های آیپد رو در App store برابر ۳۵۰۰ برنامه اعلام کرد.

۴)تعداد کل برنامه های دانلود شده از فروشگاه اپل ۴ میلیارد برنامه اعلام شد.همچنین تعداد تمام برنامه های App store برابر ۱۸۵۰۰۰ برنامه اعلام شد.

۵)تعداد تمام آیفون های فروش رفته ۵۰ میلیون دستگاه هست.که اگر ایپاد تاچ ها رو هم به این آمار اضافه کنیم این عدد به ۸۵ میلیون دستگاه میرسه.

۶)مقایسه عناوین بازی های موجود در سه دستگاه قابل حمل برتر دنیا:
آیفون: ۵۰۷۰۰ عنوان
نینتندو دی اس: ۴۳۲۱ عنوان
پی اس پی: ۲۴۷۷ عنوان

۷)مجموعا ۱۰ میلیارد push notification به دستگاه های کاربران فرستاده شده.

۸)میزان browse کردن اینترنت در آمریکا از طریق موبایل به قرار زیر بوده:
۶۴ درصد با iPhone
۱۹ درصد با Android
۹ درصد با Blackberry
۸ درصد با سیستم های دیگه

خوب برسیم به فرم ور ۴ . من حدود ۳ سال هست که شبانه روز وقتم رو با آیفون میگذرونم ولی از این همه امکانات جدید واقعا گیج شدم

البته این امکانات کاملا سر بسته معرفی شدند بدلیل اینکه کارایی اصلی این فرم ور در نسل بعدی آیفون خواهد بود و اپل بخاطر سیاست هایی که دارد نمی خواد تا مشخصات آیفون نسل بعد از همین الان مشخص بشه

اولین و مهمترین قابلیت مولتی تسکینگ یا پردازش همزمان چند برنامه با هم است . اپل ادعا کرده این قابلیت رو بسیار هوشمندانه تر و کارامد تر از تمام موبایل های هوشمند انجام داده و علاوه بر اون به شکلی انجام شده که نه تنها سرعت را کم و مصرف باطری رو زیاد نکرده بلکه سرعت رو زیاد و مصرف باطری هم کم کرده و باز علاوه بر همه اینها کار با مولتی تسکینگ بسیار لذت بخش خواهد بود و با دوبار زدن کلید home منوی در زیر داک باز می شود که برنامه های باز شده را نشان می دهد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قابلیت دیگر توسط برنامه pandora انجام می شود . با این برنامه م یتونید در پس زمینه آیفون آهنگ گوش بدید مثلا در هنگام کار با سافاری و گشت و گذار در اینترنت موزیک هم گوش دهید .

قابلیت دیگر اضافه شدن یک قابلیت منحصر بفرد برای Gps است این برنامه بصورت دیفالت در فرم ور آیفون است که قدرت آن مثل برنامه پرطرفدار و البته گرون TomTom است. قابلیت دیگر که در آیفون ضروری به نظر میومد ایجاد فولدر است . براحتی می توانید فولدر درست کنید با اینکار محدودیت برنامه های آیفون از ۱۸۰ به بیش از ۲۰۰۰ برنامه رسید اینکار نیز به زیبایی انجام می شود یعنی با قرار دادن ۲ آیکون روی هم یک فولدر ایجاد می شود . قابلیت زیبای دیگر اضافه شدن برنامه ibook مانند آی پد در آیفون است که در اندازه کوچکتر می توانید از آن کتابخان مجازی استفاده کنید.

امکان بعدی wireless sync هست

شما در os 4 مجبور نیستید همه جا کابل usb رو با خودتون حمل کنید
شما می تونید در ورژن ۴ گوشی خودتونو به صورت wireless با آیتونز ۱۰ سینک کنید
این روش باعث بهبود روند باطری هم میشه چون برای یه سینک مجبور نیستید ۲ دقیقه گوشی رو توی شارژ نگه دارید و به مرور باعث ضعیف شدن گوشی بشید…

امکان جالب دیگر Game Center برای آیفون است

از اونجایی که آیفون تقریبا اکثر مشخصه های یک کنسول بازی پرتابل رو دارا شده ، خلا یک شبکه اجتماعی مختص بازی در اون کاملا احساس میشد
در ورژن ۴ کاربران می تونن از سیستمی به نام game center استفاده کنن ، که شباهت زیادی به Xbox Live داره.
از جمله شباهت های اون میشه به وجود Achievement در بازی ها و leaderboard ها اشاره کرد.

در کنار همه اینها پشتیبانی قوی از HTML 5 است که سرعت اون فوق العاده هست

و در کنار اینها سیستم جدید تبلیغاتی که خود اپل ابداع کرده است . این سیستم جدید باعث میشه که کاربران هر ۳ دقیقه یکبار یک تبلیغ جدید ببینند که تبلیغات توسط اپل میزبانی میشند و با ۶۰ درصد تخفیف برای developer ها همراه خواهد بود .
جابز اشاره کرد هنوز سیستم یکپارچه ای مثل Appstore برای iAd در نظر گرفته نشده است

و پشتیبانی از spell check و bluetooth KB همانند آیپد وامکان قرار دادن عکس در پشت منو ها

اینها امکانات جدیدی بود که در کنفرانس معرفی شد ولی با ارایه دادن فرم ور بتا ۴ یکسری از امکانات دیگر هم توسط کاربران مشخص شد

خوب یک امکان جدید رو که کشف کردم که در یکی از فیلم های کار با این فرم ور به اون برخوردم
در قسمت photo در آیفون قسمت faces اضافه شده مثل برنامه iphoto در مک
برای دوستانی که با iphoto کار نکردم باید بگم می توانید در قسمت faces افراد را بر حسب صورت ها جدا کنید و سپس خود این برنامه قابلیت تشخصی افراد رو با آنالیز صورتشون داره که پس از اینکار مثلا بر اسم کسی کلیک کنید کلیه عکس های اون شخص جدا می شوند

اپل خیلی محافظه کارانه os 4 رو معرفی کرد و تمام سعیش این بود که مشخصات آیفون نسل بعد از روی این فرم ور مشخص نشه ولی در کمتر از چند ساعت بعد از معرفی کم کم رازهای این فرم ور دوست داشتنی منتشر میشه

در فرم ور بتا ۴ نشانه هایی از برنامه ichat یافت شده

که این فرضیه داشتن دوربین در جلوی آیفون نسل بعد رو ثابت می کنه
و قابلیت جالب بعد به یکی از قابلیت های مک شباهت دارد یکی از بهترین راه ها برای سرچ در مک استفاده از Spotlight است که تقریبا کلمه درخواستی شما رو در همه حالت سرچ می کند و حتی فرمان ها ریاضی هم مانند یک ماشین حساب برای شما بدست می آورد.

خوب ظاهرا در iphone os 4 هم یک Spotlight تمام عیار گذاشته شده که بسیار قوی تر از چیزی است که هم اکنون در فرم ور ۳ آیفون آن را دارا می باشیم

خوب فعلا تا همین حد از امکانات این فرم ور با خبر شدیم البته در آینده و بخصوص بعد از معرفی آیفون نسل بعد که در تابستان انجام میشه بیشتر از این فرم ور خواهیم شنید .

این فرم ور برای همه نسل های آیفون جز آیفون ۲G است که متاسفانه باید گفت که دیگر دورانش به سر اومده . همه این امکانات در همه نسل های آیفون و آیپاد کار خواهد کرد جز قابلیت مولتی تسکینگ که فقط در ۳Gs و آیپاد نسل ۳ خواهد بود .

بردیا
11-04-2010, 22:16
قابلیت دیگر توسط برنامه pandora انجام می شود . با این برنامه م یتونید در پس زمینه آیفون آهنگ گوش بدید مثلا در هنگام کار با سافاری و گشت و گذار در اینترنت موزیک هم گوش دهید .این که الانم امکان پذیره:دی
من 3g دارم و جیلبریک هم نکردم ولی خب هم موزیک گوش میدم هم با سافاری همزمان گشت میزنم:دی
یه مثال دیگه بزن برای اجرای همزمان برنامه ها:دی

Microsoft24
11-04-2010, 22:19
بابا دم شما گرم! خیلی ممنون!:11:

32 نفر این تاپیک رو دیدن ، ولی هیچ کس نظری نداده!:18:

mohsenfhm
11-04-2010, 22:24
با اين توضيح هاي كامل شما مگه جاي سوال يا نظري مي مونه .

من فعلا با ديدن آمار زير شكه شدم :18::18::18:

۶۴ درصد با iPhone
۱۹ درصد با Android
۹ درصد با Blackberry
۸ درصد با سیستم های دیگه

Microsoft24
11-04-2010, 22:35
با اين توضيح هاي كامل شما مگه جاي سوال يا نظري مي مونه .

من فعلا با ديدن آمار زير شكه شدم :18::18::18:

۶۴ درصد با iPhone
۱۹ درصد با Android
۹ درصد با Blackberry
۸ درصد با سیستم های دیگه

البته این آمار مربوط به بروزر هاست! ولی چون تنها آیفون از بروزر سافاری استفاده میکنه پس میشه گفت سیستم عامل!

البته تو آمریکا با وجود اپراتور قدرتمند AT&T و فروش 300$ ! این آمار طبیعیه!

mr_rayan
12-04-2010, 04:07
این که الانم امکان پذیره:دی
من 3g دارم و جیلبریک هم نکردم ولی خب هم موزیک گوش میدم هم با سافاری همزمان گشت میزنم:دی
یه مثال دیگه بزن برای اجرای همزمان برنامه ها:دی
یه مثال ساده اینکه زمانی که وسط بازی واست اس ام اس میاد راحت میتونی جواب بدی و نیازی نیست از بازی خارج بشی.

kasra_khan2003
12-04-2010, 08:40
2تا سوال:

1. این فریم ویر باری 2G دارا نیست؟ اپل 2G دارا رو بیخیال شده؟

2. تفاوتش با نسخه 3G فقط تو نبود multitask هست؟

البته من که الان هیچ مشکلی با گوشیم ندارم! حتی اگه اپل فریم ویر 4 رو نمیداد هم راضی بودیم:دی

Microsoft24
12-04-2010, 12:34
2تا سوال:

1. این فریم ویر باری 2G دارا نیست؟ اپل 2G دارا رو بیخیال شده؟

خیر این فریمور ، برای 2G ارائه نشده! رو 3G م بعضی قابلیت ها مثل مالتی تسک وجود ندارد! فعلا فقط رو 3G S بطور کامل جواب میده!

البته با توجه به ااینکه استیو گفت:"100 قابلیت جدید" ولی هنوز هر چی میشمارم به 100 تا نمیرسه!

پس میشه نتیجه گرفت که فقط آیفون جدید است که از همه ی قابلیت های این فریمور استفاده می کند!

2. تفاوتش با نسخه 3G فقط تو نبود multitask هست؟

فعلا ،بله!

البته من که الان هیچ مشکلی با گوشیم ندارم! حتی اگه اپل فریم ویر 4 رو نمیداد هم راضی بودیم:دی

شما 2G داری ؟؟؟

اگر اینطوریه صبر کن! شاید به لطف هکرای عزیز تونستی به 4.0 آپ کنی!

NINTENDO_DS
13-04-2010, 11:53
حالا سوال اینه که این سیستم رو آیپاد تاچ هم جواب میده؟

GiggleClub
13-04-2010, 18:03
بله روی آیپادتاچ جواب میده

رو iPod touch 3G بصورت کامل (مثل 3GS)
و رو iPod touch 2G فقط بعضی امکانات (مثل آیفون 3G)
و iPod touch 1g هم ساپورت نمیشه (مثل آیفون 2G)

NINTENDO_DS
14-04-2010, 11:20
ببخشید این سوال رو می پرسم ولی از کجا می فهمیم آیپاد تاچ نسل چندمه؟
از رو ورژن یا شماره سریال؟