PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن لپتاپ دل مدل وسترو 1510 لطفا کمک کنید

sunrise07
09-04-2010, 20:10
سلام دوستان
من یه لپتاپ دل مدل وسترو 1510 دارم که هیچ مشکلی نداشت. یه ساعت پیش که خواستم روشنش کنم دیدم که روشن نمیشه در واقع مانیتور روشن نمیشه و چراغ هارد هم یه لحظه روشن میشه و سپس خاموش میشه همینطور از چراغ روی کیبورد اون چراغی که شکل قفل هستش و یه علامت فلش رو به پاین داره روشن میشه و چراغی که علامت قفل داره و شماره 9 داره چشمک میزنه!!
باتری رو در اوردم و دوباره گذاشتم فایده نداشت.
هیچ کاری هم نکرده بودم فقط یه مموری رو به قسمت موری ریدر وارد کردم موقع بیرون اومدنش در نمیومد به زور کشیدمش بیرون بعدش هم هایبرنیتش کردم دیگه روشن نشد ممکنه از این باشه؟
متشکرم اگه کمک کنید

biostar
09-04-2010, 20:26
مشکل را خودتون نمی تونید حل کنید ، به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

sunrise07
09-04-2010, 20:44
مشکل را خودتون نمی تونید حل کنید ، به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

مرسی
حالا نمیدونین مشکل چرا بوجود اومده؟ یا از کدوم قطعه هستش؟ ایا به خاطر این مموری که وصل کردم بوجود اومده؟

biostar
10-04-2010, 18:56
نمی شه همین جوری نظر داد ، اگر مموری را بد جور کشیده باشین بیرون شاید مشکل بوجود اومده باشه.
به نظرم مشکل به احتمال زیاد یا از هارد هست یا از رم.
اگر این امکان برای شما وجود داره ، یک هارد 2.5" دیگر را بر روی دستگاه خود بزارید.... و امتحان کنید.

sunrise07
18-04-2010, 17:20
ببخشید دوباره لپتاپم به مشکل برخورد ، البته قصد دارم آخر هفته برم خونمون اصفهان پیش یه متخصص نشون بدم ولی ممنون میشم اگه بتونید کمک کنید و نظرتون رو بگید. لپتاپم یک هفته درست شد و خوب کار می کرد بعد از اون دوباره همون حالت بوجود اومد . بعضی وقت ها هم روشن میشه و ویندوز هم بالا میاد ولی وسط کار قفل میکنه و یه صدایی عجیبی میده ، گاهی اوقات هم تو همون set up سیستم قفل میکنه ، ضمنا چیزی که اوندفعه یادم رفت بگم اینکه از وقتی این جوری شده باتری خیلی سریع خالی میشه حتی اگه خاموشم باشه باتری خالی میشه

farman-h
23-04-2010, 22:32
یه بار Bios ت رو رست کن شاید درست بشه اگه درست نشد مشکل از هادرته من هم همین مشکل رو داشتم با 1510 هارد رو عوض کردم.

nakok
05-07-2010, 13:37
من هم امروز دقیقا با مشکل شما برخوردم با این تفاوت که هیچ ضربه و هیچ چیز غیر عادی برای لپتاپ من رخ نداده شب کاملا عادی خاموشش کردم،صبح دیگه روشن نشد، و هفته‌ی آینده هم تحویل پروژه دارم ...
مونیتور اصلا روشن نمی‌شه و هیچ چیزی رو نشون نمی‌ده،سه الی چهار ثانیه بعد از روشن شدن سیستم ، سه بوق متوالی می‌کشه و همونطور باقی می‌مونه و تنها کاری که میشه کرد اینه که با باتن پاور ، خاموشش کنی.(تا ونجایی که من دیدم هیچ آپشن نرم افزاری وجود نداره چون صفحه کلید هم قفل می‌شه و هیچ کدوم از چراغ ها و دکمه هاش ظاهرا کار نمی‌کنند)
کسی واقعا می‌دونه مشکل چیه و باید چکار کرد؟
Vostro 1510

nakok
05-07-2010, 13:41
من هم امروز دقیقا با مشکل شما برخوردم با این تفاوت که هیچ ضربه و هیچ چیز غیر عادی برای لپتاپ من رخ نداده شب کاملا عادی خاموشش کردم،صبح دیگه روشن نشد، و هفته‌ی آینده هم تحویل پروژه دارم ...
مونیتور اصلا روشن نمی‌شه و هیچ چیزی رو نشون نمی‌ده،سه الی چهار ثانیه بعد از روشن شدن سیستم ، سه بوق متوالی می‌کشه و همونطور باقی می‌مونه و تنها کاری که میشه کرد اینه که با باتن پاور ، خاموشش کنی.(تا ونجایی که من دیدم هیچ آپشن نرم افزاری وجود نداره چون صفحه کلید هم قفل می‌شه و هیچ کدوم از چراغ ها و دکمه هاش ظاهرا کار نمی‌کنن،مانیتور هم کلا هیچی نشون نمی‌ده،فقط چراغ هارد هرازچند گاهی یکم کار می‌کنه)
Vostro 1510

hamid.7003
05-07-2010, 15:51
کلا وقتی یه لپ تاپ روشن بشه بعد از چند لحظه خاموش بشه نشونه اتصالیه که باید بررسی بشه که از کجاس و فقط و فقط کار تعمیر کاره اصلا بازش نکنید خودتون

---------- Post added at 04:51 PM ---------- Previous post was at 04:47 PM ----------

مونیتور اصلا روشن نمی‌شه و هیچ چیزی رو نشون نمی‌ده،سه الی چهار ثانیه بعد از روشن شدن سیستم ، سه بوق متوالی می‌کشه و همونطور باقی می‌مونه و تنها کاری که میشه کرد اینه که با باتن پاور ، خاموشش کنی.(تا ونجایی که من دیدم هیچ آپشن نرم افزاری وجود نداره چون صفحه کلید هم قفل می‌شه و هیچ کدوم از چراغ ها و دکمه هاش ظاهرا کار نمی‌کنن،مانیتور هم کلا هیچی نشون نمی‌ده،فقط چراغ هارد هرازچند گاهی یکم کار می‌کنه)
Vostro 1510

نمیخوام بزنم تو ذوقت ولی 1510 اصلا دستگاه تعریفی نیست مخصوصا اون دی وی دی رایتر مسخرش
اولین احتمال اینه که بایوس خالی شده باشه و باید بدی تعمیرکار با پروگرامر فلشش کنه احتمالا همین باشه
اگه این نبود دیگه باید با تست ولتاژ ولتاژا منطقه ای گرفته بشه تا معلوم بشه مشکل از کجاس

majid_3ma
05-07-2010, 15:54
متاسفانه از BGA میباشد که اتصال یکی از پایه ها قطع شده است
اگر هم تعمیر بشه نمیشه زیاد بهش فشار اورد و اینکه زود خراب میشه
بهترین راه تعویض مادربرد هستش

amd>intel
05-07-2010, 15:55
رم میتونه باشه حتما با یک رم سالم تست کن

hamid.7003
05-07-2010, 16:22
متاسفانه از BGA میباشد که اتصال یکی از پایه ها قطع شده است
اگر هم تعمیر بشه نمیشه زیاد بهش فشار اورد و اینکه زود خراب میشه
بهترین راه تعویض مادربرد هستش

عزیز من اینجوری که نمیشه فهمید از BGA هست!!
با یه مشکل اینجوری که سری 300-400 تومن نمیزارن رو دس صاحب بیچاره لپ تاپ که مادر برد باید تعویض شه!اینجوری که اسمش تعمیرکار نیست میشه تعویض کار!:31:
در ضمن لپ تاپ که فقط یه چیپ BGA نداره شمالی- جنوبی- گرافیک و تو بعضی لپ تاپا I/O چیپ BGA هست و احتمالشم هست که از کانورتورهای منطقه ای یا سلف ها هم باشه!
اون چیزی که من احتمال میدم باشه اول بایوس بعد یا پل جنوبی یا I/O چون به مموری ریدر فشار اومده احتمال اتصالی اونجا هست!
خواهشن دوستان دیگه هم نظر بدن مشکل دوستمون حل بشه داداش سامان عزیز هم که نیست چند وقته!:19:

---------- Post added at 05:22 PM ---------- Previous post was at 05:19 PM ----------

رم میتونه باشه حتما با یک رم سالم تست کن

ممنون از یاد آوری این دوستمون
اینو یادم رفت واسه دستگاه هایی که بعد از چند ثانیه خاموش میشن اول باید رم و سی پی یو اونا با اسپری خشک شسته بشه و اگه نشد تعویض بشه بعد بری سراغ اتصالی تو مدار

nakok
05-07-2010, 16:24
گرافیک چی ؟ مشکل گرافیک می‌تونه باشه؟
امکانات فعلی تعمیر من خیلی محدوده ، الان تو شهرستانم و هفته‌ی آینده هم باید برم پروژه‌ام رو تحویل بدم که تو همین لپتاپه!!!!

nakok
05-07-2010, 16:24
امکانات فعلی تعمیر من خیلی محدوده ، الان تو شهرستانم و هفته‌ی آینده هم باید برم پروژه‌ام رو تحویل بدم که تو همین لپتاپه!!!!

majid_3ma
05-07-2010, 17:10
یچه ها کسی نیست دیگه که تو سخت افزار حرفه ای باشه؟
ممنون از آقاحمید بابت اشارشون

hamid.7003
05-07-2010, 23:16

اگه سیستم روشن میشه بعد چند ثانیه خاموش میشه فکر نمیکنم از گرافیک باشه
خروجی مانیتور ازش گرفتی؟
اگه مانیتور PC دم دستت هست یه سوکت داره بغل لپ تاپ مانیتور رو به اون بزن ببین تصویر تو مانیتور داره؟ که بعید میدونم!
اگه فعلا نمیتونی این کارا رو انجام بدی هارد لپ تاپت رو در بیار مستقیم بزن به PC مثل خود هارد PC یه کابل دیتای ساتا و یه کابل برق ساتا بزن بهش هارد رو میشناسه و میتونی اطلاعاتت رو از توش در بیاری و پروژتم تحویل بدی!