PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیفون OS 4 . 0 معرفی شد: سرانجام اضافه شدن Multitask

Mostajab
08-04-2010, 08:57
سلام
دلم نیومد این خبر رو هم برای شما نگذارم
امشب قرار هست اپل وژن جدید خودش رو با عنوان iPhone OS 4.0 معرفی کنه
این کنفرانس حدود ساعت 9 شب آغاز می شه

امشب همه منتظر باشید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

R@R#M@N
08-04-2010, 23:37

دقایقی پیش نسخه جدید پلتفرم آیفون رسما معرفی شد. داغ ترین خبر امکانی بود که همه سال ها است منتظر اش هستند و در نارنجی هم ‏ همین امروز به طور مفصل ‏ به آن پرداختیم: امکان چند وظیفه گی یا همان Multitask ‏

‪امکانی که اپل ادعا کرد به بهترین نحو در میان تمام تلفن های هوشمند پیاده سازی شده است. برای سوییچ کردن بین نرم افزارهای مختلف باید دکمه خانه را دوبار لمس کرد‬ تا یک داک نمایش دهنده نرم افزارهای فعال ظاهر شود. ‏

اپل حتی امشب ادعا کرد که این امکان را به گونه ای اضافه کرده که مصرف باطری یا سرعت اجرای نرم افزار برای نرم افزار فعال روی نمایشگر تغییری نمی کند. اما این تنها امکان اضافه شده به iPhone OS 4‪.‬0 نبود، بقیه امکانات جدید به این شرح است:
- امکان چک لغات Spell Check مانند آی پد. ‏
- پشتیبانی از کیبرد بلوتوت ( این هم مانند آی پد ) ‏
- امکان تعریف Wallpaper توسط کاربر ‏
‪-‬ امکان فوکوس هنگام ضبط ویدیو ها و اضافه شدن 5x زوم دیجیتال به دوربین عکاسی‪.‬ ‏
‪-‬ امکان ایجاد پوشه برای دسته بندی اپلیکشن های آیفون. ‏
- بهینه شدن سیستم Mail و اضافه شدن چندین امکان به آن‪.‬ ‏
- نرم افزار iBooks برای خواندن کتاب روی آیفون. درست مانند آی پد فقط در سایز کوچک تر. ضمنا می توانید کتاب ها را بین پلتفرم های مختلف مانند کیندل سینک کنید. ‏
- امکانات ویژه ای مانند ارسال نرم افزار از طریق وایرلس و مدیریت دستگاه ها از راه دور. ‏
- اضافه شدن یک Game Center مانند اکس باکس! اما برای بازی های آیفون. ‏
- همچنین مجموعه متنوعی از امکانات برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان آیفون معرفی شد‪.‬

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Microsoft24
09-04-2010, 02:41

دقایقی پیش نسخه جدید پلتفرم آیفون رسما معرفی شد. داغ ترین خبر امکانی بود که همه سال ها است منتظر اش هستند و در نارنجی هم ‏ همین امروز به طور مفصل ‏ به آن پرداختیم: امکان چند وظیفه گی یا همان Multitask ‏

امکانی که اپل ادعا کرد به بهترین نحو در میان تمام تلفن های هوشمند پیاده سازی شده است. برای سوییچ کردن بین نرم افزارهای مختلف باید دکمه خانه را دوبار لمس کرد تا یک داک نمایش دهنده نرم افزارهای فعال ظاهر شود. ‏

اپل حتی امشب ادعا کرد که این امکان را به گونه ای اضافه کرده که مصرف باطری یا سرعت اجرای نرم افزار برای نرم افزار فعال روی نمایشگر تغییری نمی کند. اما این تنها امکان اضافه شده به iPhone OS 4 . 0 نبود، بقیه امکانات جدید به این شرح است: ‏

- امکان چک لغات Spell Check مانند آی پد. ‏
- پشتیبانی از کیبرد بلوتوت ( این هم مانند آی پد ) ‏
- امکان تعریف Wallpaper توسط کاربر ‏
- امکان فوکوس هنگام ضبط ویدیو ها و اضافه شدن 5x زوم دیجیتال به دوربین عکاسی . ‏
- امکان ایجاد پوشه برای دسته بندی اپلیکشن های آیفون. ‏
- بهینه شدن سیستم Mail و اضافه شدن چندین امکان به آن . ‏
- نرم افزار iBooks برای خواندن کتاب روی آیفون. درست مانند آی پد فقط در سایز کوچک تر. ضمنا می توانید کتاب ها را بین پلتفرم های مختلف مانند کیندل سینک کنید. ‏
- امکانات ویژه ای مانند ارسال نرم افزار از طریق وایرلس و مدیریت دستگاه ها از راه دور. ‏
- اضافه شدن یک Game Center مانند اکس باکس! اما برای بازی های آیفون. ‏
- همچنین مجموعه متنوعی از امکانات برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان آیفون معرفی شد .

متاسفانه امکان مولتی تسک فقط برای آیفون 3GS و iPod touch جدید نسل سوم کار می کند و مدل های قدیمی تر این امکان را نخواهند داشت. این پلتفرم در تابستان برای کاربران ارایه خواهد شد. اما در مورد iPad این سیستم عامل در پاییز یعنی چند ماه بعد ارایه خواهد شد. بنابراین باید برای مولتی تسک روی آی پد چند ماه بیشتر صبر کنید. ‏

منبع : نارنجی

استیو گفته 100 قابلیت جدید اضافه شده!

هنوز خیلی از قابلیت ها مخفی مونده که با آیفون نسل بعد منتشر بشه
اپل جوری معرفی کرد که امکانات آیفون بعد لو نره!!!!!!!!!!:18:

Microsoft24
09-04-2010, 03:07
هفت ویژگی جدید اینها هستن:

1. مولتی تسکینگ. جابز گفت که ما در مورد مولتی تسکینگ اولین نبودیم، ولی مسلماً بهترین خواهیم بود. ( مثل Copy/Paste ) و برخلاف ابزارهای مشابه ( که اکثراً هم به جیلبرک نیاز دارن ) و باطری آی فون رو به سرعت خالی می کنن، اپل به گونه ای کار کرده که مصرف باطری خیلی کمتر می شه ( درست مثل Push Notification ـها ) و رابط کاربری بسیار قشنگی هم داره.

2. فولدر. در آیفون او اس 4 می شه برنامه ها رو در فولدرها قرار داد. برای دسترسی راحت تر.
با این کار می شه به جای 180 برنامه ( که حداکثر تعداد برنامه ها در iPhone OS 3 ـه ) ، تا 2160 برنامه داشت:18:

3. در میل هم تغییراتی داده شده. الآن میشه ایمیل های یاهو، گوگل، ... رو همه در یک جا دریافت کرد.

4. همون جور که انتظار می رفت، iBook برای آیفون هم اومد. و با خرید یک کتاب، می تونید اون رو هم در آی پد و هم آی فون و آی پاد بخونید. اپل خودش همه چی رو سینک می کنه ( حتی شمارۀ صفحه ها رو ! )

5. امکانات زیادی برای شرکت ها و سازمانها هم اضافه شده.

6. اپل انگار قصد رقابت با XBox Live رو داره! Game Center سرویسیه که تمام بازی ها می تونن بهش متصل بشن و در اون، کاربر می تونه امتیازات خودش رو با بقیۀ دنیا مقایسه بکنه، با بقیه چت بکنه، ...

7. سرویس تبلیغاتی iAd که فوق العاده جالب و قدرتمند به نظر می رسه و می تونه سود سرشاری رو نصیب اپل و برنامه سازها بکنه. و البته، برنامه های رایگان رو خیلی بیشتر بکنه.

نویسنده : دوست خوبم پوریا عظیمی در ایرماگ

دوستانی که می گفتند آندروید ، آندروید، تحویل بگیرند! (من بار ها گفتم گوگل فقط یک متور جستجو گر اینترنتی ه و بس!)

Microsoft24
09-04-2010, 03:19
اینا رو هم ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ... s-4-event

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ... -coverage

metallica is me
09-04-2010, 09:19
دوست عزیز مراسم دیشب و جایی برای دانلود گذاشتنش؟؟؟؟اگه آره بی زحمت لینکشو بده

Microsoft24
09-04-2010, 13:35
دوست عزیز مراسم دیشب و جایی برای دانلود گذاشتنش؟؟؟؟اگه آره بی زحمت لینکشو بده

فیلم مراسم با کیفیت بالا و حجم ۷۰۵ مگابایت در سایت اپل

و آی‌تیونز ( قسمت پادکست‌ها، پادکست Apple Keynotes )‌قرار داده شد.
زمان مراسم هم با توجه به حجم فایل یک ساعته و شامل پرسش و پاسخ انتهایی نیست.

اکیداً به کسانی که با اینترنت مسخرهٔ ایران قصد دانلود رو دارن توصیه می‌شه از آی‌تیونز دانلود کنن چون اگر سرعت دانلود از یک حدی پایین‌تر بیاد، اپل کلاً دانلود رو قطع می‌کنه و اگر از طریف آی‌تیونز دانلود کنید، قابلیت رزیوم داره و مشکلی پیش نمی‌آد.

kasra_khan2003
09-04-2010, 14:20
دمت گرم، فقط چه حیف که این MultiTask رو 3G من نمیشه:41:

اما اگه بتونن فرم ویر 4 رو هـک کنن ( جیلبریک بشه ) شاید گوشیم رو فروختم و یه 3GS خریدم. هرچند میترسم تا من خریدم، نصل جدید iPhone هم بیاد

amir_70
09-04-2010, 14:51
دوستانی که می گفتند آندروید ، آندروید، تحویل بگیرند! (من بار ها گفتم گوگل فقط یک متور جستجو گر اینترنتی ه و بس!) اولآ دوستانی که میگفتن اندروید الانم میگن اندروید

بابا چتونه شما
اپل خجالت نمیکشه بعد از یه قرن تازه داره با افتخار مالتی تسکینگ رو معرفی میکنه
دوست عزیز مالتی تسکینگ که تو اندروید یه چیز پیش پا افتادست
مثل اینکه زیاد ذوق زده شدید به خاطر یه مالتی تسکینگ و یه چند تا امکان پیش و پا افتاده ی دیگه
نه خدایی جز مالتی تسکینگه که واسه ایفون دارا چیز شاخیه :27::27: دیگه چه چیزی معرفی شده که بخواد خیلی خفن کار کنه و ادمو وسوسه کنه؟؟؟

بابا خودتون نگاه کنید مثلآ یکی از چیزا زوم دیجیتال تا 5x :27: خوب واقعآ اینا چیزاییه که اپل از فناوری روز عقب بوده و الان روش گذاشته تازه نه اونم به طرز خفن
اگه میگفت 16x دیگه چیکار میکردید؟؟؟

یا امکان اتصال کیبورد بلوتوث
تو رو خدا خودت باشی اقای microsoft 24 میای یه کیبورد بلوتوث به گوشیت وصل کنی؟؟؟
اخه چه نیازی دارید به این کیبورد
مگه اینکه کیبورد خودش مشکلی داشته باشه که ...

یا بقیه رو نگاه
اوه خدای من این ویژگی واقعآ من رو شگفت زده کرد بابا اپل تو دیگه کی هستی امکان تعوض والپیپر
تو رو خدا اصلآ ارزش گفتن رو داره؟وای خدای بزرگ یادم رفته بود شما ایفونی ها نمیتونید والپیپر واسه گوشیتون معرفی کنید

kasra_khan2003
09-04-2010, 16:02
اولآ دوستانی که میگفتن اندروید الانم میگن اندروید

بابا چتونه شما
مثل اینکه زیاد ذوق زده شدید به خاطر یه مالتی تسکینگ و یه چند تا امکان پیش و پا افتاده ی دیگه
نه خدایی جز مالتی تسکینگه که واسه ایفون دارا چیز شاخیه :27::27: دیگه چه چیزی معرفی شده که بخواد خیلی خفن کار کنه و ادمو وسوسه کنه؟؟؟

بابا خودتون نگاه کنید مثلآ یکی از چیزا زوم دیجیتال تا 5x :27: خوب واقعآ اینا چیزاییه که اپل از فناوری روز عقب بوده و الان روش گذاشته تازه نه اونم به طرز خفن

یا بقیه رو نگاه
اوه خدای من این ویژگی واقعآ من رو شگفت زده کرد بابا اپل تو دیگه کی هستی امکان تعوض والپیپر
تو رو خدا اصلآ ارزش گفتن رو داره؟وای خدای بزرگ یادم رفته بود شما ایفونی ها نمیتونید والپیپر واسه گوشیتون معرفی کنید

دوست عزیز، تعویض والپیپر از قبل هم بود! اما الان خود گوشی این امکان رو میده.

ضمن اینکه، این گوشی هست که دوربین داره، نه دوربینی که گه گداری زنگ هم میخوره:27: میخوای مثل این نوکیا برات دوربین 12 مگاپیکسلی بزارن؟ اما بدرد هیچی نمیخوره و بعد 3 ماه، 300-400 تومن میخوره تو سر گوشی!

4870x2
09-04-2010, 16:12
من توی ایفون 2g ورژن 1.1.1 میتونم والپیپر عوض كنم
حالا جریان این چیه؟

Doctor.Freeman
09-04-2010, 18:07
اولآ دوستانی که میگفتن اندروید الانم میگن اندروید

بابا چتونه شما

یا بقیه رو نگاه

دوستان لطف کنن واسه این پست بی توجهی طی کنن .
از این حرفا پشت سره آیفون زیاده . کسی که آیفون داشته باشه با هیچ گوشی عوضش نمکنه . این اراجیفی که واسه آیفون میگن از طرف کسانی هستش که تا حالا آیفونو لمس نکردن ( یعنی نطلبیدشون ) :31:
اگه واسه این پست اخطار هم بگیرم ارزششو داره
...
فعلا :11:

Microsoft24
09-04-2010, 22:57
دوستان لطف کنن واسه این پست بی توجهی طی کنن .
از این حرفا پشت سره آیفون زیاده . کسی که آیفون داشته باشه با هیچ گوشی عوضش نمکنه . این اراجیفی که واسه آیفون میگن از طرف کسانی هستش که تا حالا آیفونو لمس نکردن ( یعنی نطلبیدشون ) :31:
اگه واسه این پست اخطار هم بگیرم ارزششو داره
...
فعلا :11:

100 درصد تایید ، میشه!

ضمن اینکه ، اصلا نمیشه ، اپل رو با این همه سابقه ی در خشان نرم افزاری و سخت افزاری با یک متور جستجو گر سطح پایینی مثل گوگل مقایسه کرد!!!!

حتما فردا پس فردا یا هو ، هم میاد یک سیستم عامل دیگه میده ، بعدش هم ..... تا اینکه فکر کنم dolat.ir هم یک آندروید ملی میزنه! :27::27::27::27:

یدونه کروم زد دو تا سایت رو با هم باز میکنی کرش میکنه! حالا چه برسه به آندروید! :27:

من تحت SDK آندروید برنامه نویسی کردم ، دسترسی به کد های سیستم عامل اینقدر راحته ، که تو سه سوت میشه براش ویروس نوشت! میگی نه؟ خودم رو اولیش دارم کار میکنم!:21: پس صبر کن و ببین!

بزار یکبار دیگه یاداوری کنم گوگل فقط یک متور جستجو گر سطح پایین اینترنتی ه وبس!!!!

tirip
10-04-2010, 00:25
بچه ها من الان ۱ چیزی شبیه همین multi tasking دارم رو آیپادم ها !!!!!!!
اسم برنامه backgrounder هست و عین همین multi tasking کار میکنه
از بچه ها کسی با این برنامه کار کرده ؟؟؟

meshkiposh2200
10-04-2010, 11:43
با توجه به این عکس
این همه گوشی نوکیا با سیستم عامل سیمبین باید جزء other حساب بشه؟:18:[COLOR="Silver"]

ELVIS PRESLEY
10-04-2010, 11:44
ما که اپدیت کردیم.
بدون هیچ مشکلی.

واقعا عالیه.
فعلا دارم باهاش کار میکنم .بعدا نظرمو میدم.

در ضمن اگه کسی خواست ایفونشو جزو لیست دولوپرا ثبت کنه که بعد از اپدیت اکتیو بشه یه خبر به من بده تا نشانیه کسی رو که میتونه ثبت کنه رو بهتون بدم.

Doctor.Freeman
10-04-2010, 12:47
این همه گوشی نوکیا با سیستم عامل سیمبین باید جزء other حساب بشه؟:18:

تعجب شما 100% از دید یه آدم داخل ایرانه ( مثل من ) اما اگه به خارج ایران یه نگاه کوچیک بندازیم متوجه میشیم .
مشکل ما اینه که داریم اما بدون فرهنگ . کمتر کسی داخل کشور جرات ریسک داره . مثلا میذاریم یه گوشی خوب خریده بشه بعد میریم میخریم از لذت استفاده تازه گوشی چیزی نمیدونیم . یا میذاریم خوب ارزون بشه بعد میخریم .
فرهنگ های اشتباه .
و مشکل از ما نیست .
جنس اومده ولی فرهنگش نیومده

meshkiposh2200
10-04-2010, 23:38
منظور من توی ایران نیست اپل ایران را که اصلا جزء جایی حساب نمیکنه.منظور من همون امریکا است که نوکیا با این همه تولید که اکثرش هم سیمبین هست توی امریکا اینقدر کم فروشه که حتا نامشم نیاره و جزOTHER حساب بشه

S A M S U N G
11-04-2010, 09:50
با توجه به این عکس
این همه گوشی نوکیا با سیستم عامل سیمبین باید جزء other حساب بشه؟:18:[COLOR="Silver"]
دوست عزیز منظور استیو بازار آمریکا بوده .

نوکیا در آمریکا طرفدار خاصی نداره .

در جهان اول سیمبیان هستش !

مخلصیم .

perjixen
11-04-2010, 10:40
سلام

ميبينم كه خيلي خوب آسمون ريسمون به هم مي‌بافيد ! :31:
بيچاره گوگل رو چه به اپل ... اين كجا و آن كجا ...

درباره مولتي تسكينگ هم حواس بعضي از دوستان باشه كه ... در نسخه‌هاي قبلي OS اپل شما فقط از برنامه‌هاي خود شركت اپل ميتونستيد به صورت مولتي تسكينگ استفاده كنيد ... ولي حالا اين قابليت براي همه نرم‌افزارها استفاده ميشه !

درباره همين مولتي تسكينگ و ايجاد پوشه ... به نظرم ميشه گفت روي حافظه OS كار شده ... و يا الگوريتم OS فشرده يا همون بهينه شده !

در نهايت ... اپل كوفت هم توليد كنه ... هوادار‌هاي خاص خودش رو داره ... و شكي نيست كه اپل با آي‌فون انقلاب بزرگي انجام داده ... و كلاً در بازار نرم افزار و سخت افزار و OS حرفاي زيادي براي زدن داره !
در ارتباط به اون دوست عزيزي كه از گوگل خوششون مياد :31: ؛ به نظرم مقايسه اين دو شركت خيلي با هم درست نيست ... چون توي بعضي موارد ضمينه كاري مشابه دارن ... و توي اكثر ضمينه ها هيچ ربطي به هم ندارن !
در اينم شكي نيست كه آندوريد خيلي زودتر از اوني كه فكرش رو ميشه كرد ... محبوب شده ... ولي يادمون نره اگه ‌آي‌فوني نبود ... آندوريدي هم نبود !!!

ELVIS PRESLEY
11-04-2010, 10:50
دوستان توضیحی دربارهی مولتی تسکینگش بدم.

سیستمش واقعا جالبه.
اولا که تو نسخه ی بتا یک که دارم باهاش کار میکنم ۴۵ تا برنامه همزمان تو بکگراند بود.بدون کوچیکترین افت سرعتی.
البته چند api جدید مخصوص مولتی تسکینگ هم وارد sdk شده که برنامه نویسا برنامه هاشونو هر چی بیشتر با این سیستم منطبق کنن.
الان یه سری از برنامه ها که میره بکگراند وقتی دوباره بازشون میکنم عملا از اول شروع میشن که به خاطر همین عدم مطابقته.

اما نکته ی مهمتر اینه .
مصرف باتری

مصرف باتری تو این ورژن واقعا عالی شده.!!!!!!
یعنی با وجود این مولتی تسکینگ حدود ۳۰ درصد بهتر از ورژن ۳ کار میکنه باتری.
من دیروز صبح فول شارج بود باتریم.بعد که اپدیت کردم به ۴ و تا الان همش دارم باهاش ور میرم ۳۵ درصد باتریم مونده.
مصرف باتری در حالت روشن بودن وایرلس هم خیلی خوبه.فکر کنم یه ۳۰-۴۰ درصدی بهبود داشته.

فعلا این نسخه باگهای ناجوری داره.بتو بعضی موارد از جمله مال من با وارد شدن به بخش فوتو گوشی کرش میکنه.
زوم در عکاسی و فوکوس موقع فیلم برداریم خیلی عالی و سرعت شاتر دوربین هم دو برابر شده.

کلا این ورژن با اینکه بتاس خیلی روانتر و سریعتر از ۳.۱.۳ هست.

GiggleClub
11-04-2010, 19:33
دوستانی میگن اپل کاری نکرده که مالتی تسکینگ رو گذاشته و همه سیستم عامل از قبل اینو داشتن توجه داشته باشن که مالتی تسک معمولی مثل نوکیا اگه میخوست بذاره اپل هیچ کاری براش نداشت که راحت برنامه مینیمایز شه و تموم!!
ولی میدونید چقدر تو مصرف باتری و perfomance تاثیر داره؟

ولی این سیستم جدید تو OS4.0 شما هرتعداد برنامه باز کنید (حدود۴۰تا) تاثیری رو Perfomance و باتری نداره خیلی و همین نکته مهمه!

Microsoft24
11-04-2010, 21:24
دوستان توضیحی دربارهی مولتی تسکینگش بدم.

سیستمش واقعا جالبه.
اولا که تو نسخه ی بتا یک که دارم باهاش کار میکنم ۴۵ تا برنامه همزمان تو بکگراند بود.بدون کوچیکترین افت سرعتی.
البته چند api جدید مخصوص مولتی تسکینگ هم وارد sdk شده که برنامه نویسا برنامه هاشونو هر چی بیشتر با این سیستم منطبق کنن.
الان یه سری از برنامه ها که میره بکگراند وقتی دوباره بازشون میکنم عملا از اول شروع میشن که به خاطر همین عدم مطابقته.

اما نکته ی مهمتر اینه .
مصرف باتری

مصرف باتری تو این ورژن واقعا عالی شده.!!!!!!
یعنی با وجود این مولتی تسکینگ حدود ۳۰ درصد بهتر از ورژن ۳ کار میکنه باتری.
من دیروز صبح فول شارج بود باتریم.بعد که اپدیت کردم به ۴ و تا الان همش دارم باهاش ور میرم ۳۵ درصد باتریم مونده.
مصرف باتری در حالت روشن بودن وایرلس هم خیلی خوبه.فکر کنم یه ۳۰-۴۰ درصدی بهبود داشته.

فعلا این نسخه باگهای ناجوری داره.بتو بعضی موارد از جمله مال من با وارد شدن به بخش فوتو گوشی کرش میکنه.
زوم در عکاسی و فوکوس موقع فیلم برداریم خیلی عالی و سرعت شاتر دوربین هم دو برابر شده.

کلا این ورژن با اینکه بتاس خیلی روانتر و سریعتر از ۳.۱.۳ هست.

ببین ، شما کار خطر ناکی کردین!

چون با آپگرید با فریمور 4.0 بیس باند و مودم فریمور عوض میشه!

اگر این فریمور جیل نشه ! نمی تونید به 3.0 دانگرید کنید!

چند تا عکس از قابلیت های جدید بزارید! بد نیست! (البته از گوشی خودتتون!)

موفق باشید ،

M24

GiggleClub
11-04-2010, 22:07
مگه میشه جیلبریک نشه؟
محاله

به محض اومدن نسخه فینال برنامخه جیلبریک خواهد اومد
فعلا یه ۲-۳ ماهی رو باید بی جیلبریک سر کنی سینا جون :31:

Microsoft24
11-04-2010, 22:15
مگه میشه جیلبریک نشه؟

چرا نمیشه!

صبر کن و ببین!

اپل یک تیم جدید اضافه کرده که رو امنیت سیستم عامل آیفون کار کنند ! که نشه جیل کرد!:27:

ELVIS PRESLEY
12-04-2010, 09:50
ببین ، شما کار خطر ناکی کردین!

چون با آپگرید با فریمور 4.0 بیس باند و مودم فریمور عوض میشه!

اگر این فریمور جیل نشه ! نمی تونید به 3.0 دانگرید کنید!

چند تا عکس از قابلیت های جدید بزارید! بد نیست! (البته از گوشی خودتتون!)

موفق باشید ،

M24

ببینم نکنه خیال کردین تازه ایفون دار شدم و از این گلابیام؟؟؟

سابقه نداشته من کاریو بدون تحقیق و بررسی انجام بدم.
و تمام این نکاتم میدونم.

اولا که گوشیم انلاک فکتوریه.
دوما اکانت دولوپری برای گوشیم گرفتم که بعد از اپدیت انلاک بشه.
سوما فایلهای shsh ورژن ها ی 3.1-3.1.2-3.1.3 رو برا گوشیم گرفتم.
چهارما تازه فهمیدم که جیل چه ستم بزرگیه....هم مصرف باتری رو میبره بالا هم سرعتو میاره پایین.
برای برنامه ها هم مشترکن از اکانت یکی از بچه ها استفاده میکنیم و با گیفت کارت برنامه ها رو میخریم.
پنجما.این نسخه ی بتا به راحتی با داشتن فایل shsh به ۳.۱.۳ یا ورژنای پایین تر دانگرید میشه.
پس عملا هیچ مشکلی نداریم!!!!

تو پست بعد هم عکسها رو میزارم.

ELVIS PRESLEY
12-04-2010, 10:16
خب این از وضعیت ورژن جدید.

این از مولتی تسک

این از فولدر بندی

game center

قابلیت جدید ایمیل

شمارنده ی اس ام اس .

زوم در عکس برداری

اینا رو فعلا داشته باشین.
این ورژن ۴ یک باگ خیلی خفن در قسمت فوتو داره که عملا دست ادمو میبنده.
نه کامپیوتر گوشی رو به عنوان دوربین میشناسه نته راهی برا انتقال عکسها هست.
باید عکسامو به خودم ایمیل کنم.:31:

Microsoft24
12-04-2010, 12:29
ببینم نکنه خیال کردین تازه ایفون دار شدم و از این گلابیام؟؟؟

سابقه نداشته من کاریو بدون تحقیق و بررسی انجام بدم.
و تمام این نکاتم میدونم.

اولا که گوشیم انلاک فکتوریه.
دوما اکانت دولوپری برای گوشیم گرفتم که بعد از اپدیت انلاک بشه.
سوما فایلهای shsh ورژن ها ی 3.1-3.1.2-3.1.3 رو برا گوشیم گرفتم.
چهارما تازه فهمیدم که جیل چه ستم بزرگیه....هم مصرف باتری رو میبره بالا هم سرعتو میاره پایین.
برای برنامه ها هم مشترکن از اکانت یکی از بچه ها استفاده میکنیم و با گیفت کارت برنامه ها رو میخریم.
پنجما.این نسخه ی بتا به راحتی با داشتن فایل shsh به ۳.۱.۳ یا ورژنای پایین تر دانگرید میشه.
پس عملا هیچ مشکلی نداریم!!!!

تو پست بعد هم عکسها رو میزارم.

میدونم! سابقه تون رو تو "انجمن تخصصی آیفون" رو دیدم!

عالیه!

خب ، داشتم شما رو تست میکردم!

از الان به گروه دعوت شدید!

امیدوارم بتونید فعالیت خودتتون رو تو انجمن گسترش دهید!

در مورد جیلبریگ هم باید خدمتتون عرض کنم ، که بعضی جاها باید از سیدیا استفاده کرد!

منم اکثر نرم افزار ها و بازیهای گوشیم رو با مستر کارتم خریدم!

ولی هر کاری که بکنم ، سیدیا رو نمیشه بیخیال شد!

از احترام شما به حقوق برنامه نویسان اپل ممنونم! (از طرف همه)

payamf1
16-04-2010, 12:25
فریمور خوبیه ولی متاسفانه Multi Tasking روی 3G کار نمیکنه!

ELVIS PRESLEY
17-04-2010, 12:44

به صورت پیش فرض کار نمیکنه.
اتفاقا یه فیلیم رویوتیوب هست که تونستن با دستکاری فرمور قابلیت مولتی تسکو برای تری جی فعال کنن.
حتی احتمال به وجود اومدن یه فرمور -- شده برای ایفون ۲ جی هم هست.

Microsoft24
17-04-2010, 16:21

با دستکاری فریمور رو 3G هم کار میکنه!

اگر آپ کردین! بگید تا بهتون بگم چه جوری!

چون خیلی ساده است!

برای اینکار میتونید به مسیر System/Library/CoreServices/SpringBoard/NB2AP.plist/ برید و فایل زیر رو با نسخه ی اصلی جایگزین کنید :

almata
01-05-2010, 13:38
ابتدا پشت در های بسته !

منتظر شروع معارفه هستيم...

Steve Jobs بر روی صحنه می آيد...

ممنونم که آمديد ،،، قصد داريم در مورد چيز جالبی صحبت کنيم ،،،، iPhone 4 ...

قبل از اينکه شروع کنيم ، چند موضوع را مرور ميکنيم ،،، ابتدا آيپد ،،، به تازگی فروش آن را شروع کرديم،،،،

اسلايدی از صحبت های Walt Mossberg ، يکی ازمنتقدين Wall Street Journal نمايش داده ميشود:

به گفته Mossberg ، بعد از ساعت ها کار با آيپد، معتقد است اين ديوايس خوشگل و تاچ از اپل پتانسيل تغيير محاسبات پرتابل را دارد...

استيو ميگويد در روز اول 300،000 عدد آيپد به فروش رسيد و هم اکنون اين مقدار به 450،000 افزايه يافته است.

به من گفته شده که انبار Best Buy خالی شده است ، ما بايد بيشتر تلاش کنيم و ميزان توليد را افزايش دهيم،،،

تا کنون 600،000 دانلود از طريق iBooks داشته ايم، در اولين روز فروش آيپد، 1 ميليون برنامه دانلود شده است..

تا امروز ، تعداد دانلود برنامه ها به 3.5 ميليون رسيده است ..

فرای اين اعداد ، اين برای مهم است : دختر بچه اي که جعبه آيپد را باز ميکند...

و اما اخبار جديد از Appstore ,,,
هم اکنون 185،000 برنامه در Appstore موجود بوده و تعداد کل دانلود ها از مرز 4 بيليون گذشته است..

هم اکنون 3500 برنامه iPad در Appstore موجود است ،، واقعا برنامه های جالبی هستند ،، چند اسکرين شات از آنها را مرور ميکنيم...

حالا به سراغ آيفون ميرويم ،، ما جايزه JB Power سال 2010 را برديم، سه سال پی در پی اين جايزه از آن ما بوده است.

در آمريکا ، بيشترين ترافيک بروزينگ از طريق گوشی ، مربوط به آيفون است. 64% ترافيک ،،، جمع تمام ترافيک پلتفرم های ديگر، نصف آيفون است:

تا کنون 50 ميليون آيفون فروخته ايم و اگر آيپاد تاچ را به آن اضافه کنيم ، اين عدد به 85 ميليون ميرسد. اگر شما دولوپر هستيد، بازار بسيار خوبی برای شما فراهم شده است..

امروز iPhone OS 4.0 را معرفی ميکنيم، اين ورژن در تابستان امسال در دسترس عموم قرار خواهد گرفت ولی پريويوی نسخه دولوپر ها را امروز منتشر ميکنيم.

بيشتر از 1500 توابع API جديد در نسخه 4 موجود است، دولوپر ها به تقويم، گالری عکس ها و ... دسترسی خواهند داشت.

ما فريم ورکی به نام Accelerate منتشر کرديم که درواقع به صورت سخت افزاری، شتابدهنده اجرای توابع رياضی است.
علاوه بر آن، 100 امکان جديد به کاربران داده شده است..

قابليت هايی همچون ايجاد Playlist، زوم ديجيتالی تا 5x, تغيير Wallpaper در Homescreen، پشتيبانی از کيبوردهای بلوتوث, tag کردن عکس ها با موقعيت جغرافيايی يا Geotagging، Focus کردن بر روی ويدئو با Tab کردن و ..

ميخواهيم در ارتباط با 7 قابليت مهم صحبت کنيم، اولين آنها ، بزرگترين آنهاست ،،،، Multitasking....

در اين زمينه ، اولين نيستيم ، ولی ميخواهيم بهترين باشيم ، مثل قابليت Copy & Paste...

بسيار راحت است که اين کار را به روشی انجام دهيم که حسابی مصرف باتری را بالا ببرد و پرفورمنس را پايين بياورد، اگر اين کار را به درستی انجام ندهيد ، سرعت گوشی شما بسيار کند ميشود..

ما به خوبی اينکار را انجام داديم تا مشکلاتی که گفته شد پيش نيايد ...
اينکار به صورت Demo نمايش داده ميشود..

من Mail را اجرا ميکنم، يک URL در آن وجود دارد، پس به Safari ميروم, حال ميخواهم به Mail برگردم، کليد Home را دوبار کليک ميکنم و يک پنجره باز ميشود که تمام برنامه های در حال اجرا را نمايش ميدهد.

حال ميخواهم به Ebay بروم ، دقيقا به همان جايی ميروم که برنامه را رها کردم ، مثلا در يک بازی ، وقتی به يک برنامه ديگر ميروم و به بازی برميگردم از همان جايی که بازی را ترک کرده بودم ادامه ميدهم..

توضيح اينکه چگونه اينکار را انجام داده ايم که مصرف باتری را حفظ کنيم و پرفورمنس هم پايين نيايد بر عهده Scott Forstall....

ما هفت سرويس مولتی تسکينگ را به صورت API در اختيار دولوپر ها قرار داده ايم..
اجازه بدهيد با يک مثال پيش برويم ،،،، Pandora...

تا الان اگر شما اين برنامه را رها ميکرديد که به يک برنامه ديگر برويد موزيک stop ميشد. زين پس Pandora ميتواند در بک گراند موسيقی پخش کند و شما به برنامه های ديگر برويد . همچنين شما يک کنترلر در Lock Screen داريد تا بتوانيد بر روی Pandora کنترل داشته باشيد. Tim Westergren از Pandora بر روی صحنه می آيد.

اغراق نيست که بگويم آيفون ، آينده Pandora را تغيير داد ! ميتوانم اين ديوايس کوچک را در جيبم داشته باشم و موزيک متناسب با نيازم را انتخاب کنم..

نرخ رشد شنوندگان ما در طول شب ، دو برابر شد. ما يک روز ، 30،000 شنونده جديد از طريق آيفون پيدا کرديم...
آنها Multitasking را با استفاده از Pandora نمايش ميدهند

فرض کنيد يک موسيقی گوش ميدهم که فکر ميکنم قبلا آن را جايی شنيده ام، همان موقع ميتوانيد به iTunes برويد و آن موزيک را خريداری کنيد..

چيزی که تا الان در موردش صحبت کرديم API مربوط به Background Audio بود ، API بعدی ، VoIP است..

حالا وقتی در Skype هستيد ميتوانيد به برنامه های ديگر برويد

David Ponsford از Skype بالای صحنه می آيد..
دوستان ، ما هم اکنون نيم بيليون کاربر داريم و iPhone OS 4.0 استفاده از اسکايپ را راحت تر ميکند...

پيش از اين ، با رفتن به يک برنامه ديگر، شما Offline ميشديد ولی هم اکنون ميتوانيد تماس دريافتی داشته باشيد، اين تماس با يک Pop Up به شما نمايش داده ميشود..

Scott برميگردد،، سيستم سوم Background Location است...

دو نوع برنامه از اين قابليت استفاده ميکنند ، اول آنهايی که به صورت Turn By Turn شما را راهنمايی ميکنند، مثل TomTom ,,,
هم اکنون ميتوانيد به موسيقی گوش دهيد و همزمان جهت مسير خود را دريافت کنيد،،،

دومين دسته از برنامه هايی که از موقعيت جغرافيايی شما استفاده ميکنند برنامه های مربوط به Social Networking مثل Loopt هستند، برای اين تعيين موقعيت ، از برج های مخابراتی استفاده ميکنيم،،

اطلاعات شخصی نيز بسيار مهم است. در نسخه 4, در Status bar يک نشانگر داريم که نشان ميدهد برنامه اي از موقعيت جغرافيايی شما ميخواهد استفاده کند، ميتوانيم استفاده از اطلاعات موقعيت مکانی را برای هر برنامه فعال يا غيرفعال کنيم...

بعد از Background location به Push Notification ميرسيم، پروسه Push کردن از server های اپل نمايش داده ميشود:

Local Notification را بر پايه Push Notification ساختيم که ديگر نيازی به سرور های ما ندارد:

(من اطلاعی راجع به اين Notification ها ندارم ، برای همين نميتونم توضيح بدم که اين امکان جديد چی هست)

حال به Task Completion ميرسيم..
برنامه هايی وجود دارند که برای اجرای يک کار خاص احتياج به زمان دارند مثل آپلود عکس در Flickr, حالا شما ميتوانيد پروسه آپلود عکس را در بکگراند انجام دهيد...
آخرين سرويس ، Fast App Switching ميباشد که اجازه ميدهد برنامه ها ، با حفظ حالت فعلی، Stop شوند و بعدا از همان جايی که آنها را ترک کرديد ، استارت شوند.

اين هفت سرويس ما برای مولتی تسکينگ ميباشد،، اين اولين تغيير عمده در iPhone 4 بود، برای بررسی دومين تغيير، استيو جابز باز ميگردد.،،،
دومی ، folder است..

ميتوانيم برنامه ها را دسته بندی کنيم

فرض کنيد ميخواهيم فولدری شامل بازی ها درست کنيم، انگشت را بر روی آيکون يک برنامه گذاشته و آن را حرکت ميدهيم ، اين آيکون را بر روی آيکون ديگری ميبريم و در همان لحظه، يک Folder درست ميشود..

حالا يک آيکون به صورت Multi Icon داريم...

ميتوانيم اين فولدر را به Dock بياوريم..

امکاناتی به Homescreen نيز اضافه شده است.، ميخواهم توانايی تغيير Wallpaper را به شما نشان دهم،،،

شما قبلا 180 برنامه را ميتوانستيد در گوشی خود ببينيد ، اين عدد هم اکنون بيشتر از 2000 شده است:

مورد سوم ، Mail است.
اولين چيزی که به آن اشاره ميکنم ، Unified Inbox است...
تمام Mail های شما در يک Inbox موجود است ،
حالا شما ميتوانيد بيشتر از يک اکانت Exchange داشته باشيد..

اگر ميخواهيد بر روی يک اکانت خاص تمرکز کنيد، ما امکان Fast Inbox Switching را به شما داده ايم. علاور بر اين بالاخره شما توانايی سازماندهی با Thread را پيدا کرديد..

و Open Attachment ,, توانايی گرفتن Attachment ها و باز کردن آن با يک برنامه از Appstore...

شماره 4، اضافه شدن iBooks به iPhone OS 4 ميباشد،،،

برای معرفی شماره پنجم ، Scott برميگردد... شماره پنجم، Enterprise است.

حفاظت بيشتر از ديتا ، پشتيبانی از اکانت ها Exchange مختلف ، Exchange Server 2010 و امکانات جديد --- از مواردی است که اضافه شده است:

مورد ششم ، Game Center است.

بازی کردن بر روی iPhone و iPod Touch بسيار معمول شده است، ما 50،000 بازی داريم، عملکرد ما بسيار بهتر از PSP و DS است..

ما ميخواهيم تجربه Gaming روی آيفون را باز هم بهتر کنيم بنابراين يک شبکه اجتماعی Gaming ايجاد کرديم..

ظاهرا اپل هم Xbox Live را برای آيفون راه انداخت،،، Achievement , Leaderboards و غيره ...

حالا Steve Jobs برميگردد. مورد هفتم iAd ميباشد.

تبليغات از طريق موبايل...

دولوپرها به دنبال راهی برای کسب در آمد هستند. حالا ميتوانند در برنامه هايشان آگهی تبليغاتی بگذارند.
بر روی Desktop با سرچ کردن ، به تبليغات ميرسيم (کنايه به گوگل! ) ولی حالا بر روی گوشی ، کاربران از برنامه استفاده ميکنند و اين فرصتی برای تبليغات است.

معمولا کاربران روزی 30 دقيقه در روز ، از برنامه ها استفاده ميکنند ، اگر هر سه دقيقه ، يک آگهی ببينند ، يعنی هر ديوايس ، روزی 10 تا آگهی ميگيرد، اين يعنی 1 بيليون فرصت تبليغاتی در هر روز!

البته ما به دنبال کيفيت تبليغات نيز هستيم...

تبليغات موجود در سايت ها interactive هستند ولی Emotion ايی در آنها نيست ، ما با iAd هر دو را به کاربران نمايش ميدهيم....

هم اکنون وقتی بر روی يک آگهی کليک ميکنيد ، به يک Page ديگر منتقل ميشويد ، بنابراين کسی بر روی آنها کليک نميکند ، ولی با iAd در برنامه خود باقی ميمانيد ، تقسيم در آمد با دولوپر ها هم 60 به 40 است.

حالا يک سری Demo از اين تبليغات نمايش داده ميشود....
و اين هفتمين تغيير بود ،،، 93 تغيير بزرگ و کوچک ديگر نيز انجام شده است...

موارد تکميلی:

مولتی تسکينگ فقط برای iPhone 3GS و iPod Touch 3G خواهد بود.

نسخه 4 در تابستان برای آيفون و آيپاد منتشر شده و برای iPad در پاييز خواهد آمد.

تمام شد ،،،،،
به قسمت سوال و جواب رفتند..

تعداد عکس ها 98 عدد است، برای لود کامل صفحه ، کمی صبر کنيد...

منبع

gt333
15-05-2010, 22:21
آقا یعنی 3g نسخه جدید روش نصب نمیشه ؟

ELVIS PRESLEY
16-05-2010, 07:57
آقا یعنی 3g نسخه جدید روش نصب نمیشه ؟

چرا نصب میشه اما همه ی امکاناتش به صورت پیشفرض قابل استفاده نیست.

mkh-n71
24-05-2010, 14:19
من از آیفون خیلی خوشم میاد و حالا هم که os4 اومده بیشتر تا هفته ی دیگه یا 3gs میگیرم

Hamiti
05-06-2010, 11:43
یه سوال؟
اگه من 3gs بگیرم بعد می تونم به راحتی به os4 آپدیتش کنم!؟

payamf1
05-06-2010, 12:07
راحت تر از اونی که فکرشو بکنی