PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : anti-TPO و رابطه آن با کم کاری و پرکاری تیروئیدقله بلند
09-04-2010, 01:33
با سلام. anti-TPO چیست و چه رابطه ای با کم کاری و پر کاری دارد؟ اگر مثبت باشد و اگر منفی باشد؟ اگر anti-TPO=1000 باشد یعنی چه؟

eMer@lD
14-04-2010, 18:23
سلام اصطلاحا به آنتی بادیهای پاد تیروئید گفته میشه که عامل سقط جنین هستند
آنتی tpoکمک میکنه انزیمی باعث تولید ید شود .

اگر anti tpo و anti tg اختلاف سطحشون زیاد باشه احتمال سقط جنین بالا میره

مثبت بودن آنتیtpoبه سقط شدن جنین مربوط میشه
وجود آنتي بادي آنتي تيروئيد در طي حاملگي يك شاخص افزايش ريسك سقط و پروگنوز بد است

قله بلند
16-04-2010, 18:16
با سلام. با توضیحات شما سوالی در ذهنم به وجود آمد. اگر بیماری، ازدواج نکرده باشد و تیروئید پرکاری نیز داشته باشد، عدد حاصله از anti-TPO به چه کار پزشک می آید، خواه مثبت باشد یا منفی؟

eMer@lD
16-04-2010, 19:51
با سلام. با توضیحات شما سوالی در ذهنم به وجود آمد. اگر بیماری، ازدواج نکرده باشد و تیروئید پرکاری نیز داشته باشد، عدد حاصله از anti-TPO به چه کار پزشک می آید، خواه مثبت باشد یا منفی؟

سلام

مثبت بودن پاد تیروئید پراکسیداز باعث سقط جنین میشه و اگر شخص مذکور قصد بارداری دارند باید حتما زیر نظر پزشک در طول بارداری باشند.

البته برای این موضوع بهتره با متخصصان غدد و زنان و زایمان مشورت بفرمایید.

معمولا مثبت بودن anti-TPO در بیماری ویتیلیگو بسیار مشهود هست.

موفق باشید.

قله بلند
17-04-2010, 00:25
می بخشید، یک سوال دیگه. محدوده این عدد چیست؟ یعنی ماکزیمم و مینیمم آن در چه حدی است؟ بالاتر بودن anti-TPO از حد ماکزیمم یعنی وخامت اوضاع؟

eMer@lD
17-04-2010, 17:50
محدوده این عدد چیست؟

تقریبا بین 10/95 میشه گفت

ماکزیمم
تقریبا ممکنه از 35 بزنه بالا

بالاتر بودن anti-TPO از حد ماکزیمم یعنی وخامت اوضاع؟

بله. با دارو و رسیدگی باید درمان کرد.

قله بلند
20-04-2010, 18:48
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا سلام
در اینجا TPO نشان می دهد که اوضاع خوب نیست. حالا TSH و Free T4 چه می خواهند بگویند؟
یکی از موضوعاتی که پزشک به ان حساس بود و می خواست با دقت بیشتری مقدار TPO را بداند، این بود که اگر TPO بالا مثبت باشد نباید در تیروئید چند گره داشته باشیم، پس وجود چند گره و TOP ی مثبت یعنی تناقض! نظر شما چیست؟

قله بلند
21-04-2010, 11:28
سلام. من امروز رفتم دکتر. دکتر گفتند که تیروئید من هم چند گره ای هست و هم خود امینی. تیروئید کم کار هم شده. خوردن ید هم فعلاً صلاح نیست. این تیروئید، زیاد بالا و پایین می کنه و آزمایش باید هر 3 ماه یکبار به جای هر 6 ماه یکبار انجام بشه. این بود قصه تیروئید بنده.
یه ضرب المثلی هست که می گه: هر چه خوبان دارند تو یکجا داری. حالا درباره من هم انگار یه جورایی صدق می کنه البته از نوع بیماری!

eMer@lD
21-04-2010, 13:29
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا سلام
در اینجا TPO نشان می دهد که اوضاع خوب نیست. حالا TSH و Free T4 چه می خواهند بگویند؟
یکی از موضوعاتی که پزشک به ان حساس بود و می خواست با دقت بیشتری مقدار TPO را بداند، این بود که اگر TPO بالا مثبت باشد نباید در تیروئید چند گره داشته باشیم، پس وجود چند گره و TOP ی مثبت یعنی تناقض! نظر شما چیست؟

سلام

گاهی اوقات به دلیل اختلال در کارکرد غده ی تیروئید چنین مواردی پیش میاد
با توجه به هر آزمایشگاهی رفرنس مورد نظر متفاوت هست ..
بنظرم تناقضی در کار نیست ؛ در تیروئید چند گره ای داریم که منجر به گواتر سمی میشه
شما الزاما دنبال درمان قطعی و مداوم باشید

موفق باشید.

قله بلند
21-04-2010, 20:22
سلام. ضمن تشکر
من 3 سال پیش که اسکن و آزمایش دادم، نتیجه اون سمی بودن تیروئید بود. آزمایش و اسکن یک سال پیش، اشاره ای به سمی بودن نکرده بود و نوشته بود پرکار.
پس با این آزمایشی که چند روز پیش انجام دادم و تیروئید کم کار هم شده و TPO هم بالا گزارش شده یعنی بیشتر از 75 به نتیجه زیر می رسیم:

تیروئید من چند گره ای، خودایمنی و سمی. درست است؟
یه مساله دیگه اینکه به خاطر خودایمنی بودن و چند گره ای بودن، دکتر گفتند که فعلاً ید خوردن صلاح نیست. چرا؟
یه سوال: مگه علت بیشتر پرکاری و کم کاری تیروئید، خودایمنی نیست؟

eMer@lD
21-04-2010, 23:19
سلام

تیروئید من چند گره ای، خودایمنی و سمی

با نشان دادن tpoبالا پی به خود ایمنی برده و چون anti tpo برای تولید ید کارکرد داره خوردن ید برای شما منع شده

امکانش هست شما پرکاری تیروئید دارید و در عین حال anti tpoنیز بالاست که منجر به گریوز و گواتر سمی شده

خیر پر کار ی تیروئید ربطی به خود ایمنی نداره و در اصل خود ایمنی در مورد tpo هست

قله بلند
22-04-2010, 00:02
پس تشخیص پزشک درست هست و نباید ید بخورم. پزشکم گفتند که فعلاً مقدار متی مازول کم بشه تا از حالت کم کاری خارج بشه و هر 3 ماه یکبار هم آزمایش تیروئید بدم.میزان TPO ] چگونه پایین می آید تا در حد طبیعی قرر بگیرد؟

قله بلند
23-04-2010, 01:12
با سلام. ببخشید که اینقدر سوال می کنم ولی خیلی دلم می خواد بدونم.
مگر نه اینکه پرکاری تیروئید یعنی: ترشخ زیادتر از حد نرمال ید در خون و خوردن قرص متی مازول یعنی: وادار کردن تیروئید برای تشرح کمتر ید در خون؟
اگر اینگونه است پس چرا یکی از راه های درمان پرکاری تیروئید=خوردن ید است؟ تیروئید که زیاد ید ترشح می کند و از طرفی، ید رادیو اکتیو نیز یعنی وجود ید.
با نشان دادن tpoبالا پی به خود ایمنی برده و چون anti tpo برای تولید ید کارکرد داره خوردن ید برای شما منع شدهدر اینجا TPO بالا است و تیروئید نیز ید زیادی در خون می ریزد. حالا با خوردن ید چه اتفاقی می افتد که پزشک آن را منع کرده است؟
چرا قبل از این کسی به TPO حساس نبود و اصلاً جزو موارد آزمایشی از آن نام نمی برد در صورتیکه تیروئید من 3 سال پیش سمی گزارش شد؟

eMer@lD
24-04-2010, 15:11
با سلام. ببخشید که اینقدر سوال می کنم ولی خیلی دلم می خواد بدونم.


چرا قبل از این کسی به TPO حساس نبود و اصلاً جزو موارد آزمایشی از آن نام نمی برد در صورتیکه تیروئید من 3 سال پیش سمی گزارش شد؟

سلام:)

خیلی خوبه که علاقه مندی و ریز بین


مگر نه اینکه پرکاری تیروئید یعنی: ترشخ زیادتر از حد نرمال ید در خون و خوردن قرص متی مازول یعنی: وادار کردن تیروئید برای تشرح کمتر ید در خون؟نه! پرکاری تیروئید هیپرتیروئیدیسم ترشح میکنه یعنی در حد نرمال نیست وبیش از اندازه ی معمول ترشح میشه...


اگر اینگونه است پس چرا یکی از راه های درمان پرکاری تیروئید=خوردن ید است؟پس این سوال خود به خود محو میشه

در اینجا TPO بالا است و تیروئید نیز ید زیادی در خون می ریزد. حالا با خوردن ید چه اتفاقی می افتد که پزشک آن را منع کرده استantiTPOکارش ترشح ید هست وچون بسیار فعال شده شما هرگز نباید ید و مواد ید دار بخورید.پس تشخیص پزشک درست هست و نباید ید بخورم. پزشکم گفتند که فعلاً مقدار متی مازول کم بشه تا از حالت کم کاری خارج بشه و هر 3 ماه یکبار هم آزمایش تیروئید بدم.میزان TPO ] چگونه پایین می آید تا در حد طبیعی قرر بگیرد؟ شما مراجعات رو به موقع انجام بدید
بستگی به پاسخ بدن داره

موفق باشی عزیز

این مطلب در مورد پرکاری تیروئید هست
امیدوارم خوشت بیاد:)


آشنایی با غده تیروئید
غده ی تیروئید، غده ی پروانه ای شکل کوچکی است که در جلوی گردن قرا ر دارد. این غده علیرغم کوچکی اندازه اش، نقش بسیار عمده و حیاتی در سلامت کل بدن دارد. غده تیروئید مسوول تولید و ترشح هورمون هایی به نام های تیروکسین و تری یدوتیرونین است، که میزان سوخت و ساز بدن یا سرعت مصرف انرژی و سرعت رشد و بلوغ را تنظیم می کنند.
به طور کلی ترشح منظم این هورمون ها بسیاری از اعمال و ساختار بدن را از میزان ضربان قلب گرفته تا ساختار پوست ، تحت تأثیر قرار می دهد. به علاوه هورمون کلسیتونین که در سوخت وساز کلسیم و فسفر شرکت می کند، از این غده ترشح می شود. عملکرد طبیعی غده ی تیروئید به عوامل متعددی از جمله عملکرد صحیح هیپوتالاموس، غده هیپوفیز، دریافت کافی ید و تبدیل هورمون تیروکسین به تری یدو تیرونین بستگی دارد .
هنگامی که هر یک ا ز عوامل فوق به هر دلیلی، از تعادل خارج شوند، فرد، متبلا به پرکاری یا کم کاری تیروئید خواهد شد. اختلال در میزان تولید و ترشح هورمون های تیروئید از شایع ترین بیماری های مربوط به غده ی تیروئید است.
پرکاری تیروئید در بین زنان شایع تر از مردان (۴ به ۱) است و بیش تر در سنین ۴۰-۲۰ سالگی بروز می کند.
پرکاری تیروئید (هیپرتیروئیدیسم)
شایع ترین علت این عارضه (۸۵ درصد موارد) بیماری گریو است، که ناشی از تحریک بیش از حد غده ی تیروئید توسط سیستم ایمنی است. مصرف بیش از اندازه ی هورمون تیروئید یا داروهای حاوی هورمون تیروئید، فعالیت بیش از حد ندول های غده ی تیروئید و همچنین التهاب تیروئید که باعث ذخیره شدن و ترشح مقدار زیادی هورمون در خون می شود از سایر عوامل ابتلا به پرکاری تیروئید هستند.
پرکاری تیروئید در بین زنان شایع تر از مردان (۴ به ۱) است و بیش تر در سنین ۴۰-۲۰ سالگی بروز می کند. افزایش ترشح هورمون های تیروئید می تواند سطح متابولیک بدن را ۱۰۰-۶۰ برابر افزایش دهد. این امر باعث بروز دامنه ی وسیعی از علائم زیر می شود.
علایم پرکاری تیروئید
کاهش وزن سریع ( علی رغم افزایش اشتها و حتی مصرف زیاد غذا)، بی حوصلگی و تحریک پذیری شدید، کاهش تمرکز، ایجاد حالات و تنش های عصبی، اضطراب و نگرانی ، اختلال خواب، افزایش- ضربان قلب و تپش قلب به دنبال انجام کارهای معمول، افزایش فشار خون، تعریق بیش از حد، ضعف عضلانی، لرزش و تنشهای غیرارادی،( خصوصاً در دستان و انگشتان) مشکلات بینایی و بیرون زدگی غیر طبیعی کره ی چشم یا اگزوفتالمی، گواتر یا بزرگ شدن غده ی تیروئید، افزایش حساسیت و تحریک پذیری نسبت به گرما، تغییر حرکات طبیعی روده ی بزرگ،( اسهال و یبوست) و ریزش مو .
درمان
این بیمار به محض تشخیص، باید تحت درمان قرار گیرد. معمولاً از ید رادیواکتیو، داروهای ضد تیروئید و در برخی موارد ازروش های جراحی برای برداشتن بخشی از غده، استفاده می شود. در هر یک از این روش های درمانی، تغییر شیوه ی زندگی، تغییر و اصلاح رژیم غذایی و تطابق فعالیت می توانند نقش بسیار مهمی در جهت بهبودی بیمار داشته باشد.
رژیم غذایی در پرکاری تیروئید (هیپرتیروئیدیسم)
۱- از آنجا که میزان انرژی مورد نیاز در این شرایط ۶۰-۵۰ درصد درصد افزایش می یابد، بیماران باید از رژیم پرکالری (حدود ۴۰ کیلوکالری به ازای هر کیلوگرم وزن بدن) استفاده نمایند. بهتر است بیماران تعداد وعده های غذایی را افزایش دهند و در مقابل، از حجم هر وعده مقداری کم کنند.
۲- دریافت پروتئین نیز باید بین ۷۵/۱ – ۱ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن افزایش یابد. گنجاندن تخم مرغ، گوشت قرمز، گوشت ماکیان و ترکیب غلات و حبوبات در رژیم غذایی برای تأمین نیاز پروتئینی توصیه می شود. در صورت تخلیه ی ذخایر پروتئینی بدن، استفاده از مکمل های پروتئینی به ویژه قبل و بعد از عمل جراحی زیر نظر متخصص تغذیه، می تواند مفید باشد.
۳- با توجه به افزایش نیاز به ویتامین ها، استفاده از مکمل ویتامین C، ویتامین B کمپلکس خصوصاً ویتامین های B1 ، B2 ، و B12 همراه رژیم غذایی بسیار مفید می باشد. به طور کلی استفاده از مولتی ویتامین و مولتی مینرال توصیه می شود. منابع غذایی ویتامین های فوق که باید در رژیم غذایی این بیماران گنجانده شوند عبارت اند از: انبه، مرکبات ، کیوی ، شیر و فرآورده های آن، سبزیجات سبز رنگ، جوانه ی حبوبات و ماهی .
به نظر می آید مقادیر زیاد ویتامین A باعث مهار عملکرد غده ی تیروئید و بهبود علایم بیماری گریو می شوند. مکمل ویتامین C نیز برای بهبود علایم و شرایط متابولیکی مفید است. لازم است بدانید دریافت غیرضروری ویتامین ها در بدن مانند دارو، اثر خواهند کرد و می توانند اثرات جانبی متعددی بر سلامت شما داشته باشند.
۴- از مصرف زیاد ید پرهیز شود. لازم به ذکر است از آن جا که بعضی از مکمل های ویتامینی و مواد معدنی، دارای مقادیری ید نیز هستند، مبتلایان به پرکاری تیروئید، باید از مصرف این قبیل مکمل ها و هرگونه مکمل ید پرهیز کنند. در ضمن از مصرف برخی غذاهای دریایی، علف ها و جلبک های دریایی هم که غنی از ید هستند، باید اجتناب نمایند.
۵- مصرف کلیه ی غذاها و نوشیدنی های تحریک کننده مانند شکلات، نوشیدنی های کافئین دار( مانند چای ، قهوه ، کولا) و همچنین کشیدن سیگار باید در این بیماران محدود شود.
۶- از گواتروژن های طبیعی استفاده شود. منظور از گواتروژن ها ترکیباتی هستند که باعث کاهش عملکرد غده ی تیروئید می شوند. بنابراین استفاده از آنها به هنگام پرکاری تیروئید موثر خواهد بود. منابع عمده ی گواتروژن ها عبارت اند از: سبزیجات خانواده ی کلم ،(از قبیل کلم ، گل کلم، کلم قمری، کلم بروکلی و بروکسل) اسفناج، شلغم ، گلابی ، هلو، همچنین بادام زمینی و سویا . جالب است بدانید ترکیبات گواتروژن به دنبال حرات از بین می روند.
نسبت به دریافت توام گواتروژن های طبیعی با داروهای ضد تیروئید باید کاملاً احتیاط نمود، زیرا این ترکیبات می توانند باعث افزایش عوارض جانبی داروها شوند. البته همان طور که اشاره شد پخت مواد غذایی فوق می تواند این اثرات را کاهش دهد. سایر سبزیجات مفید در هیپرتیروئیدیسم عبارت اند از: هویج ، کرفس، فلفل سبز، جعفری، تره آبی، زردآلو ، سیب ، زغال اخته، گریپ فورت و آناناس.
با توجه به این که سوخت و ساز کلسیم در مبتلایان به بیماری گریو تغییر می کند این افراد بیشتر در معرض پوکی استخوان (استئوپروز) قرار دارند. بنابراین مصرف مکمل کلسیم زیر نظر متخصص می تواند مفید باشد.
در شرایطی که فرد مشکل کلیوی یا قلبی خاصی نداشته باشد، مصرف روزانه ی ۴-۳ لیتر آب در روز توصیه می شود. در بعضی از بیماران مبتلا به اگزوفتالمی نیز شاید مجبور به محدود کردن مقدار مایعات و نمک دریافتی باشیم.

قله بلند
24-04-2010, 19:27
با عرض سلام و شرمندگی به خاطر اینهمه سماجت
باز هم سوال برام مطرح شد. یعنی احساس می کنم اگر بفهمم خیلی بهتره. واقعاً من رو ببخشید که شما رو هم دارم خسته می کنم.
شایع ترین علت این عارضه (۸۵ درصد موارد) بیماری گریو است، که ناشی از تحریک بیش از حد غده ی تیروئید توسط سیستم ایمنی است. مصرف بیش از اندازه ی هورمون تیروئید یا داروهای حاوی هورمون تیروئید، فعالیت بیش از حد ندول های غده ی تیروئید و همچنین التهاب تیروئید که باعث ذخیره شدن و ترشح مقدار زیادی هورمون در خون می شود از سایر عوامل ابتلا به پرکاری تیروئید هستند.
خیر پر کاری تیروئید ربطی به خود ایمنی نداره و در اصل خود ایمنی در مورد tpo هست 1-الان من از این دو نقل قول می فهمم که 85 درصد پرکاران تیروئید به خاطر خود ایمنی به وجود می آیند یعنی TPO ی بالا. درست گفتم؟ اگر جواب درست است پس چرا پزشکان ید تجویز می کنند و اصلاً در آزمایش های خود از anti-TPO استفاده نمی کنند؟ واقعاً برای من جای سوال دارد؟2-در نقل قول اول آمده است که: ....باعث ذخیره شدن و ترشح مقدار زیادی هورمون در خون می شود....: منظور هورمون های T3، T4 و... است؟ آیا اینها باعث ترشح ید در خون می شوند؟

قله بلند
13-05-2010, 19:51
با سلام
در آزمایشی که در تاریخ 23/1/89 انجام دادم:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو در آزمایشی که اخیرآ در تاریخ 12/2/89 انجام دادم:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچرا با وجود اینکه اوضاع در حالت عادی است، anti-TPO بالاتر رفته؟

morsadr
15-05-2010, 11:23
سلام
دوست عزیز من مطالب این تاپیک را مطالعه کردم ( البته خیلی سریع ) یکسری نکات هست که باید روشن بشه .

تیرویید یک غده در جلوی گردنه که کارش ترشح هورمونی می باشد بنام تیروکسین یا T4 و T3 . غده تیروئید ید را می گیرد و متابولیزه میکند و این هورمونها را تولید می کند . حال اگر ترشح هورمون تیروئید کم شود می شود کم کاری تیروئید یا هیپوتیروئیدسم و اگر ترشح این هورمونها افزایش یابد می شود پرکاری تیروئید یا هیپر تیروئیدسم . تشخیص کم کاری و پر کاری تیروئید با اندازه گیری سه اندکس در خون می باشد T3 T4 TSH مخصوصا TSH اهمیت زیادی دارد .
TPO آنزیمی هست که در پروسه تولید هورمون های تیروئید شرکت دارد .
در مواردی سیستم ایمنی بدن از تعادل خارج شده و بر علیه سلولها و مواد تشکیل دهنده خود آنتی بادی می سازد که به این حالت می گویند بیماریهای خود ایمنی . یکی از این آنتی بادیها Anti TPO می باشد که این آنتی بادی بتدریج غده تیروئید را تخریب کرده و باعث کم کاری تیروئید می شود . این بیماری در حقیقت یک التهاب تیروئیده ( تیروئیدیت ) بنام تیروئیدیت هاشیموتو می باشد .
در حقیقت این آنتی بادی نه نشانه کم کاری تیروئیده و نه نشانه پر کاری آن همچنین هیچ ارتباطی با تیروئید چند گرهی یادم نمیاد :41:
در هر صورت آزمایشات شما در مرحله اول نشاندهنده یک کم کاری اتوایمیون غده تیروئید بوده که در ازمایش اخیر ظاهرا کم کاری بهبود یافته ( با دارو یا خودبخود ) و تیتر آنتی بادی شما بالا است که این نشانه اتوایمیون بودن بیماری شماست.
میزان این آنتی بادی اطلاعات خاص دیگری نمی دهد و فقط می تواند نشانگر شدت فعالیت سستم ایمنی شما باشد .

اگر سوال دیگری باشه سعی می کنم پاسخ بدم
موفق باشید :11:

قله بلند
15-05-2010, 12:58
سلام
ممنونم از اینکه به صورت روان توضیح دادید.
می شه راجع به خوردن ید رادیواکتیو برای اینگونه تیروئید هم صحبت کنید. من توی این 8 سال که پیش اطباء مختلف رفتم گفتند باید ید بخوری ولی اخیراً دکترم گفتند که چون anti-TPO بالا است نباید ید بخوری.

morsadr
15-05-2010, 15:35
سلام
ممنونم از اینکه به صورت روان توضیح دادید.
می شه راجع به خوردن ید رادیواکتیو برای اینگونه تیروئید هم صحبت کنید. من توی این 8 سال که پیش اطباء مختلف رفتم گفتند باید ید بخوری ولی اخیراً دکترم گفتند که چون anti-TPO بالا است نباید ید بخوری.

ید رادیو اکتیو در مواردی بکار میره که غده تیروئید شما بیش از حد فعاله و این فعالیت با دارو کم نمی شه و باید غده را تخریب کرد که این کار را با ید رادیو اکتیو یا عمل جراحی انجام داد .
با تجویز این دارو غده تیروئید که قدرت بالایی در جذب ید دارد این ید را جذب کرده و این ید جذب شده تشعشع رادیو اکتیو از خود ساطع می کند و این امر موجب تخریب بافت غده تیرویید شده و بدنبال آن کارکرد آن پایین آمده و حتی کم کار میشه .:20:
در مورد بالا بودن Anti TPO خود این آنتی بادی غده را کم کار می کند پس نیازی به ید رادیو اکتیو نیست .:40:

ghahremanimehdi
15-05-2010, 16:10
ببخشید بالا بودن پارامترهای TSH و T4 به معنی پرکاری تیروئید میباشد درسته ؟

morsadr
15-05-2010, 16:32
ببخشید بالا بودن پارامترهای TSH و T4 به معنی پرکاری تیروئید میباشد درسته ؟

پایین بودن TSH مهمترین راه تشخیصه .
بالا بودن T4 هم می تونه کمک کنه

قله بلند
15-05-2010, 16:37
سلام. جناب ghahremanimehdi، جواب سوال شما رو به خاطر اینکه دائم در حال آزمایش دادن این مقادیر هستم براتون می نویسم:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر اینجا نشون می ده که TSH پایین ، T4 و T3 بالا است و پرکاری شدید مشاهده می شه. پس TSH خلاف T3 و T4 است.

ghahremanimehdi
15-05-2010, 17:17
سلام. جناب ghahremanimehdi، جواب سوال شما رو به خاطر اینکه دائم در حال آزمایش دادن این مقادیر هستم براتون می نویسم:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر اینجا نشون می ده که TSH پایین ، T4 و T3 بالا است و پرکاری شدید مشاهده می شه. پس TSH خلاف T3 و T4 است.

TSH: 0.35 [UP to 4]

Up to 4 مگه به معنی " تا 4" (حداکثر 4) نیستش ؟ پس 0.35 تو رنج نرمال باید باشه؟!

قله بلند
16-05-2010, 22:10
در مورد بالا بودن Anti TPO خود این آنتی بادی غده را کم کار می کند پس نیازی به ید رادیو اکتیو نیست .سلام. شما فرمودید که بالا بودن anti-TPO، غده تیروئید را کم کار می کند. پس چرا تیروئید من کم کار نمی شود؟ وقتی میزان متی مازول رو کم کردم، تیروئید از حالت کم کار به حالت معمولی متمایل شد و anti-TPO، افزایش یافت. حالا اگر قرص متی مازول رو از این هم کمتر کنم، تیروئید پرکارتر شده و anti-TPO افزایش بیشتری پیدا می کند. پس چرا anti-TPO قدمی برای کم کاری بر نمی دارد؟

قله بلند
16-05-2010, 22:32
TSH: 0.35 [UP to 4]

Up to 4 مگه به معنی " تا 4" (حداکثر 4) نیستش ؟ پس 0.35 تو رنج نرمال باید باشه؟!

سلام. به نظر up to 4 یعنی تا 4. حالا نمی دونم منظور آزمایشگاهی ها از این چیه؟ ولی توی آزمایش اخیر که TSH=6.2 بود، محدوده رو بین 0.4 و 6.2 ذکر کرده که برای من نرمال است. توی آزمایش قبلی هم، TSH=12.2 بود که بالاتر از حد نرمال بود و تیروئید هم کم کار شده بود.

morsadr
17-05-2010, 16:24
دوست Anti TPO یک آنتی بادیه بر علیه اون آنزیمی که عرض کردم و می تونه باعث کم کاری هم بشه ولی دلیلی نداره که حتما غده را کامل تخریب کنه که کم کاری ایجاد بشه . شاید بنده قبلا این را خوب بیان نکرده باشم. :11:
فرد میتونه تیتر بالای این آنتی بادی را داشته باشه همرا با کم کاری . عملکرد طبیعی و یا حتی پر کاری تیرویید . این آنتی بادی فقط نشانگر اتو ایمیون بودن بیماریه نه عملکرد غده :41:
بالا رفتن Anti TPO با کم کردن متی مازون نباید ارتباطی داشته باشه .
دوز متی مازول شما رو به کاهشه و این شاید نشانه این باشه که عملکرد تیرویید شما در حال کاهش به سمت کم کاری باشه . البته شاید .Up to 4 مگه به معنی " تا 4" (حداکثر 4) نیستش ؟ پس 0.35 تو رنج نرمال باید باشه؟!
در جلوی هر آزمایشی حد اقل و حد اکثر میزان طبیعی را ذکر می کنند مثلا 0.4-6.2 . پس 0.35 پایین تر از حد طبیعی می باشد .

قله بلند
17-05-2010, 18:43
بالا رفتن Anti TPO با کم کردن متی مازون نباید ارتباطی داشته باشه .سلام. من بر اساس این سیر آزمایشی به این نتیجه رسیدم:آزمایش در 23 فروردین امسال:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآزمایش در 12 اردیبهشت امسال:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا وقتی تیروئید پرکار هم می شه و متی مازول بیشتر می شهف anti-TPO هم بالاتر می ره:آزمایش در اوایل اردیبهشت 1388:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعجب بحثی این تیروئید!!

javadi_mx
06-09-2010, 18:36
ببخشید رنج هر کدوم از این چندتا هورمون به وزن و جنسیت بستگی داره ؟ مثلا یکی از دوستان سطح نرمال t3 رو واسه خودش 80 تا 280 نوشته در صورتی که تو آزمایش من نرمال رو بین 24 تا 35 نوشته - خیلی تفاوتش زیاده - عجیب نیست ؟

morsadr
06-09-2010, 19:10
ببخشید رنج هر کدوم از این چندتا هورمون به وزن و جنسیت بستگی داره ؟ مثلا یکی از دوستان سطح نرمال t3 رو واسه خودش 80 تا 280 نوشته در صورتی که تو آزمایش من نرمال رو بین 24 تا 35 نوشته - خیلی تفاوتش زیاده - عجیب نیست ؟

محدوده نرمال ممکنه در هر آزمایشگاهی کمی متفاوت باشه ولی نه این میزان که شما می گید شاید واحد سنجش آنها با هم متفاوت بوده .

computer.eng
10-11-2010, 14:29
سلام
من 3 سال پیش پر کاری شدید داشتم که کاهش وزن شدید و ضعف نشونه هاش بود. بعد از کلی زحمت پزشکا فهمیدن مشکل چیه و روزی 9 تا متیمازول می خوردم. بعد تبدیل شد به کم کاری. Anti TPO هم چنان بالاست که تو آزمایشاتم بعضی وقتا میزنه بیشتز از 300 مثلا.
چند بار دارو رو قطع کردم که باز عوارض پیش میاد و مجبور میشم دوباره بخورم. همه عوارض ها هم مربوط به کم کاری هستن.
الانم 8 ماه هست که دارو نمی خورم. و آزمایشام طبیعیه اما این Anti TPO واسه خودش سر به فلک میزنه.
حالا می خوام بدونم
اساسا خوراکی ها روی عملکرد تیروئید من و این آنتی بادی لجباز اثری دارن یا نه؟ مثلا کلم و بادوم زمینی و اینا که ید طبیعی دارن.
من نمی تونم لووتیروکسین پشت سر هم مصرف کنم چون بعد یک مدتی عوارض چپه میده. هر دو سه ماهی هم از تذس به هم ریختن یک آز جدید می دم.
اینقدر آز دادم که واسه دکترم همشونو بردم رو نمودار و براش می برم تا راحت ببینه.
حالا من چه کار می تونم بکنم که این آنتی بادی با من راه بیاد؟
اصلا راهی داره یا همینطوری با تیروئید باید ساخت؟

morsadr
10-11-2010, 18:21
سلام
من 3 سال پیش پر کاری شدید داشتم که کاهش وزن شدید و ضعف نشونه هاش بود. بعد از کلی زحمت پزشکا فهمیدن مشکل چیه و روزی 9 تا متیمازول می خوردم. بعد تبدیل شد به کم کاری. Anti TPO هم چنان بالاست که تو آزمایشاتم بعضی وقتا میزنه بیشتز از 300 مثلا.
چند بار دارو رو قطع کردم که باز عوارض پیش میاد و مجبور میشم دوباره بخورم. همه عوارض ها هم مربوط به کم کاری هستن.
الانم 8 ماه هست که دارو نمی خورم. و آزمایشام طبیعیه اما این Anti TPO واسه خودش سر به فلک میزنه.
حالا می خوام بدونم
اساسا خوراکی ها روی عملکرد تیروئید من و این آنتی بادی لجباز اثری دارن یا نه؟ مثلا کلم و بادوم زمینی و اینا که ید طبیعی دارن.
من نمی تونم لووتیروکسین پشت سر هم مصرف کنم چون بعد یک مدتی عوارض چپه میده. هر دو سه ماهی هم از تذس به هم ریختن یک آز جدید می دم.
اینقدر آز دادم که واسه دکترم همشونو بردم رو نمودار و براش می برم تا راحت ببینه.
حالا من چه کار می تونم بکنم که این آنتی بادی با من راه بیاد؟
اصلا راهی داره یا همینطوری با تیروئید باید ساخت؟

دوست عزیز شما به میزان آنتی بادی کاری نداشته باشید مساله مهم برای شما کارکرد تیروئید شماست که بهترین راه بررسی آن میزان TSH می باشد . در ضمن مصرف لووتیروکسین تا حد درمانی عوارض چندانی ندارد .

computer.eng
11-11-2010, 19:11
دوست عزیز شما به میزان آنتی بادی کاری نداشته باشید مساله مهم برای شما کارکرد تیروئید شماست که بهترین راه بررسی آن میزان TSH می باشد . در ضمن مصرف لووتیروکسین تا حد درمانی عوارض چندانی ندارد .
سلام مرسی از جوابتون.
درسته الان وضعیت عادیه.
یعنی اینکه هر از گاهی تیروئید کم کار میشه دلیلش این آنتی بادی نیست؟
این آنتی بادی در بارداری و سقط جنین تاثیر داره؟
واسه مواد غذایی نگفتید باید رعایت بشه یا مهم نیست.
ممنون

orangootan
01-03-2012, 21:17
سلام.

خانمی 40 ساله هستم. تا دو سال پیش (قبل از زایمان) هیچ سابقه کم کاری تیروئید نداشتم تا اینکه پس از زایمان آزمایشات نشان داد که من کم کاری تیروئید دارم و شش ماه داروی لووتیروکسین مصرف کردم. نتیجه آزمایش پس از این مدت نشان میداد که مشکل برطرف شده. با نظر پزشک معالج دارویم را بمدت شش ماه قطع کردم و مجددا آزمایش انجام دادم که نتیجه آن :
TSH : 6.4 و ANTI TPO : 216 می باشد.
با توجه به این آزمایشات و مطالعاتی که در این زمینه از طریق اینترنت داشتم شدیدا دچار نگرانی شدم و قبل از اینکه به پزشکم مراجعه کنم کنجکاوم که نظر شما عزیزان را هم در این مورد بدانم. ممنون میشم اگر مرا راهنمائی کنید. با تشکر فراوان

morsadr
02-03-2012, 11:12
سلام.

خانمی 40 ساله هستم. تا دو سال پیش (قبل از زایمان) هیچ سابقه کم کاری تیروئید نداشتم تا اینکه پس از زایمان آزمایشات نشان داد که من کم کاری تیروئید دارم و شش ماه داروی لووتیروکسین مصرف کردم. نتیجه آزمایش پس از این مدت نشان میداد که مشکل برطرف شده. با نظر پزشک معالج دارویم را بمدت شش ماه قطع کردم و مجددا آزمایش انجام دادم که نتیجه آن :
TSH : 6.4 و ANTI TPO : 216 می باشد.
با توجه به این آزمایشات و مطالعاتی که در این زمینه از طریق اینترنت داشتم شدیدا دچار نگرانی شدم و قبل از اینکه به پزشکم مراجعه کنم کنجکاوم که نظر شما عزیزان را هم در این مورد بدانم. ممنون میشم اگر مرا راهنمائی کنید. با تشکر فراوان

با توجه به آزمایشات ظاهرا شما مجددا دچار کم کاری می باشید . بهتره نظر قطعی را در این مورد پزشکتون بدهند . موفق باشید :11:

haghighyomid
07-08-2012, 18:43
سلام
من جدیدا آزمایش دادم و نتیجه آزمایشم به شرح زیر است:
T3 (ECL)= 0.9
T4 (ECL)=9.0
TSH (ECL)= 2.16
Anti-TPO (ECL)= 102.7
با توجه به اینکه همه 3 مورد اول در رنج نرمال آزمایش هستند میشه لطفاً بگید بالا بودن میزان آنتی تی پی او به چه معنی است؟

morsadr
12-08-2012, 11:22
سلام
من جدیدا آزمایش دادم و نتیجه آزمایشم به شرح زیر است:
T3 (ECL)= 0.9
T4 (ECL)=9.0
TSH (ECL)= 2.16
Anti-TPO (ECL)= 102.7
با توجه به اینکه همه 3 مورد اول در رنج نرمال آزمایش هستند میشه لطفاً بگید بالا بودن میزان آنتی تی پی او به چه معنی است؟

سه اندکس اول کارکرد تیروئید را نشان می دهند ولی مورد آخر یک آنتی بادی می باشد که به کارکرد تیروئید مربوط نیست . بالا بودن آن در بسیاری از موارد همراه با کم کاری تیروئید می باشد ولی همیشه خیر . بعضی وقتها بدون علت بالا می باشد و شاید پیگیری خاصی را هم نیاز نداشته باشد

حسن زالي
18-11-2012, 15:33
بنده 37 ساله هستم و ازمايش دادم و به من اعلام كردند كه كم كاري تيروييد دارم و اين رو به من گفتند ميخواستم بدون نظر شما را دراين باره و كلياتي درباره بيماري كم كاري تيروييد ايا خطر ناك است يا نه؟ پايين بودن t4 تيروييد عليرغم ثابت بودن tsh
ممنون اگر هر چه سريعتر به من جواب دهيد؟
در ضمن مزه دهانم ترش هم ميشود

amot
03-12-2012, 12:06
سلام میشه بگید من مشکل کم کاری یا پر کاری دارم با توجه به این آزمایشم . البته من دوبار سقط داشتم . ممنون میشم بهم جواب بدین .

t3 118
t4 8.22
tsh 1.90
anti tpo 214

elle_foorough
09-12-2012, 00:56
سلام
من آزمایش خون دادم و Anti TPO من رو زده 2000< و 50>: Negetive ا
این به چه معناست؟

Narsic.M
09-12-2012, 13:00
سلام من 23 سالمه و حدود سه ماهه که به خاطر کم کاری تیروییدم لووتیروکسین میخورم.آزمایش جدیدم یه مورد جدید بود که از حد نرمال خیلی بالاتره anti tpo =464 خیلی نگرانم !!:n03: خطرناکه ؟

zohre60
06-02-2013, 12:07
با سلام. من 31 سالمه و قصد بارداری دارم. این اولین بارداری منه. آزمایش هورمونی من به این شکله T.S.H 2.6 mIU/I
% T3 Uptake 35
Prolactine 17.5 ng/ml
TPO(Antibody) 346 IU/ml
همان طور که میبینید آنتی بادی من خیلی بالاست(نرمال نوشته که کمتر از 16 باید باشه). متخصص غدد برام قرص لووکسین(روزی نصف) تجویز کرده. از ماهی که قرص میخورم (4ماهه) دو روز قبل از عادت ماهیانه لک میبینم و باردار هم نشدم. چی کار کنم؟؟؟؟؟
من باید حتما باردار بشم، به خاطر سنم نگرانم:n28:
لطفا منو راهنمایی کنید

aghrab_love
06-08-2013, 21:01
من الان آزماش دادم و Anti TPO : 35.6T4 : 10.6T3 : 2.45TSH : 6.72من لاغرم ... چجوری میشه من تیروییدم کم کار باشه ولی از اونور لاغر باشم و زیاد هم عرق کنم و پوستمم چرب باشه !!!! همینطور 8 ماه پیش هم که آزماشی دادم TSH : 8 بود

V E S T A
07-08-2013, 01:52
با سلام. من 31 سالمه و قصد بارداری دارم. این اولین بارداری منه. آزمایش هورمونی من به این شکله T.S.H 2.6 mIU/I
% T3 Uptake 35
Prolactine 17.5 ng/ml
TPO(Antibody) 346 IU/ml
همان طور که میبینید آنتی بادی من خیلی بالاست(نرمال نوشته که کمتر از 16 باید باشه). متخصص غدد برام قرص لووکسین(روزی نصف) تجویز کرده. از ماهی که قرص میخورم (4ماهه) دو روز قبل از عادت ماهیانه لک میبینم و باردار هم نشدم. چی کار کنم؟؟؟؟؟
من باید حتما باردار بشم، به خاطر سنم نگرانم:n28:
لطفا منو راهنمایی کنید

سلام

سه ماه اول بارداری جنین وابسته به هورمون های تیروئید مادر هست بعد از 3 ماه اول جنین خودش هورمون های تیرویید رو می سازه

که برای ساخت هورمون نیاز به ید داره و این ید رو از طریق مادر دریافت می کنه .کنترل نشدن میزان بالای tpo باعث سقط جنین میشه

هم کم کاری و هم پرکاری تیرویید روی تخمک گذاری تاثیر داره و می تونن مانع تخمک گذاری یا مانع لقاح تخمک بشن

بهتر هست با دکترتون درباره دوز تجویز شده دارو مشورت کنید سنتون هم برای باردار شدن مناسب هست بازم زمان دارین...

Miiu
07-10-2013, 15:01
سلام .
اینکه Anti TPO- 930 باشه خیلی زیاده ؟ چه عوارضی داره ؟

khodash
18-10-2013, 00:27
سلام.ببخشید اگه مقدوره به سوال منم جواب بدید.24 سالمه (TSH 3.5) ( F T4 16.6)و TPO 3 هستش در صورتیکه توی رینج نوشته Up to 50
بنظرتون TPO در این سطح چطوره/خوبه یا بد
:n03:

ronin_2607
02-05-2014, 19:48
سلام. همسر من یک آزمایش خون داده که تو بخش ایمونولوژی (Immunulogy) و هورمون (Hormones) آزمایش، نتایج به شرح زیر هستند:

تاریخ آزمایش 93/2/2

Toxoplasma Ab-lgG...............<3.0 IU/mL...........Method : CLA
Negative: <7.2
Borderline: 7.2-8.8
Positive: >8.8

Toxoplasma Ab-lgM...............<3.0 AU/mL...........Method : CLA
Negative: <6.0
Borderline: 6.0-8.0
Positive: >8.0

TPO (microsomal Ab).................169 IU/mL.........Method: CLA
1-16

HBs Ag..................................Negative index Negative<0.9
Borderline 0.9-1.0
Positive >1.0

HBs Ab.................................. <2.00 IU/L method: ECL
<10 IU/L : Negative
>10 IU/L : Positive

HCV Ab (Elisa)..........................................N egative
HIV Ab (1+2) (Elisa) ..................................Negative

TSH............................................... 2.11 mIU/L method: ECL
0.2- 4.2
FT4 ...............................................1.1 1 ng/dl method: ECL
0.93-1.7

قبلا هم آزمایش خون انجام داده بود و نتایج زیر مربوط به آزمایشه:
تاریخ آزمایش 92/01/27

Anti Rubella Ab-lgG (Elisa)...............82 ......IU/mL.................Negative: <8
Positive: >11
borderline :8-11

Anti Rubella Ab-lgM (Elisa)...............Negative
HBs Antigen (Elisa) ......................Negative

TSH.........................................2 MicIU/mL 0.4-6.0
Prolactin....................................10 miu/l Males :1.8-20
Females: 1.2-28


در خصوص این دو آزمایش دو مورد خیلی منو نگران کرده، در آزمایش اول TPO که ظاهرا به خودایمنی بدن ارتباط داره. و در مورد آزمایش قبلی Rubella که مقدارش 82 و خب هیچی ازش نمیدونم. اولین سوالم اینه : آیا با دیدن این نتایج مورد حادی دیده میشه؟؟
سول دوم: ما قصد داریم برای بچه دار شدن اقدام کنیم. بالا بودن TPO خطرناکه؟ آیا خطر سقط جنین خیلی بالا است؟ آیا این TPO درمانی داره؟؟ ممنون.

DrH.motasami
02-05-2014, 21:04
سلام. همسر من یک آزمایش خون داده که تو بخش ایمونولوژی (Immunulogy) و هورمون (Hormones) آزمایش، نتایج به شرح زیر هستند:

تاریخ آزمایش 93/2/2

Toxoplasma Ab-lgG...............<3.0 IU/mL...........Method : CLA
Negative: <7.2
Borderline: 7.2-8.8
Positive: >8.8

Toxoplasma Ab-lgM...............<3.0 AU/mL...........Method : CLA
Negative: <6.0
Borderline: 6.0-8.0
Positive: >8.0

TPO (microsomal Ab).................169 IU/mL.........Method: CLA
1-16

HBs Ag..................................Negative index Negative<0.9
Borderline 0.9-1.0
Positive >1.0

HBs Ab.................................. <2.00 IU/L method: ECL
<10 IU/L : Negative
>10 IU/L : Positive

HCV Ab (Elisa)..........................................N egative
HIV Ab (1+2) (Elisa) ..................................Negative

TSH............................................... 2.11 mIU/L method: ECL
0.2- 4.2
FT4 ...............................................1.1 1 ng/dl method: ECL
0.93-1.7

قبلا هم آزمایش خون انجام داده بود و نتایج زیر مربوط به آزمایشه:
تاریخ آزمایش 92/01/27

Anti Rubella Ab-lgG (Elisa)...............82 ......IU/mL.................Negative: <8
Positive: >11
borderline :8-11

Anti Rubella Ab-lgM (Elisa)...............Negative
HBs Antigen (Elisa) ......................Negative

TSH.........................................2 MicIU/mL 0.4-6.0
Prolactin....................................10 miu/l Males :1.8-20
Females: 1.2-28


در خصوص این دو آزمایش دو مورد خیلی منو نگران کرده، در آزمایش اول TPO که ظاهرا به خودایمنی بدن ارتباط داره. و در مورد آزمایش قبلی Rubella که مقدارش 82 و خب هیچی ازش نمیدونم. اولین سوالم اینه : آیا با دیدن این نتایج مورد حادی دیده میشه؟؟
سول دوم: ما قصد داریم برای بچه دار شدن اقدام کنیم. بالا بودن TPO خطرناکه؟ آیا خطر سقط جنین خیلی بالا است؟ آیا این TPO درمانی داره؟؟ ممنون.

سلام
چرا با پزشک همسرتان ملاقات نمیکنید ؟با این کار هم به سلامت وی کمک کرده اید و هم اهمیت وجودش را بیان میکنید.

ronin_2607
02-05-2014, 21:12
آقای دکتر من قطعا با پزشک صحبت خواهم کرد. منتهای مراتب چون ما در کلینیک درمان ناباروری پرونده پزشکی داریم هنوز چند آزمایش باقی مونده که ماه آینده باید بدیم، و نوبت ما برای ماه آینده است بنابراین باید 1 ماه در فشار و استرس باشیم.

Sent from my LT29i using Tapatalk

Kamila7
27-08-2015, 15:44
Anti tpo من 259.1 میباشد لطفا به من بگید خیلی خطرناکی؟ چکار باید بکنم

M.R.S.
27-08-2015, 21:46
Anti tpo من 259.1 میباشد لطفا به من بگید خیلی خطرناکی؟ چکار باید بکنم

این آزمایش بیشتر در تشخیص علت کم کاری تیروئید کمک کننده هست،و بیشتر نشاندهنده وجود کم کاری تیروئید اوتوایمیون هست که شایع ترین فرم این بیماری هست؛پس نگران صعب العلاج یا پر عارضه بودن بیماری نباشید.
شما باید تحت نظر فوق تخصص غدد قرار بکیرید و درمان و پیگیری های لازم رو انجام بدین

محمدی122
07-05-2016, 22:08
ازمایشی برای تیروئید دادم قبلا سابقه کم کاری تیروئید داشتمدارو مصرف میکردم مدتی بود که رفع شده بود و به گفته دکتر مصرف دارو رو از یکی کامل به نصف رسوندم . بعد از این ازمایش T4=9.1 و TSH=2.4شده دکتر گفت چون Tpo abمقدارش 33.6 شده و از 16 بیشتر هستش احتمال ابتلا به کم کاری تیروئید دارم اگر ممکن هست بنده رو راهنمایی کنید.
با تشکر

AHMADUSE
16-07-2016, 23:00
درمان های موازی کم کاری تیروئید - بعد از سالها تحقیق بدست آوردم - بدون هیچ چشم داشتی حاضرم به دوستان کمک کنم - فقط در مورد کم کاری تروئید فعلن نتایجم رضایت بخشه -
در مورد پرکاری 100 درصد نیست.
-------------------------------------------
پیام خصوصی در خدمتم.

مریم نازین
15-02-2017, 18:37
با سلام من قصد بارداری داشتم که متوجه شدم کم کاری تیرویید مبتلا شدم. این نتیجه آزمایشم هست
tpo:586.9
anti endomesial Ab:0.1
tsh:6.8
آزمایش قبلیم tsh:10 بود.
من نمیدونم دو پارامتر اول مربوط به چیست و چرا این پارامتر ها را پزشک واسم نوشته انجام بدم؟لطفا اطلاعات بهم بدهید. رژیم غذایی که تاثیر گذار باشد بیزحمت واسم پیشنهاد دهید؟ تشکر فراوان

M.R.S.
15-02-2017, 21:45
با سلام من قصد بارداری داشتم که متوجه شدم کم کاری تیرویید مبتلا شدم. این نتیجه آزمایشم هست
tpo:586.9
anti endomesial Ab:0.1
tsh:6.8
آزمایش قبلیم tsh:10 بود.
من نمیدونم دو پارامتر اول مربوط به چیست و چرا این پارامتر ها را پزشک واسم نوشته انجام بدم؟لطفا اطلاعات بهم بدهید. رژیم غذایی که تاثیر گذار باشد بیزحمت واسم پیشنهاد دهید؟ تشکر فراوان

رژیم غذایی موثر نیست
با توجه به TSH احتمال زیاد کم کاری تیرویید وجود دارد؛البته بدلیل نبود T4 نمیتونم قاطعانه اظهار نظر کنم؛
دو مورد دیگر هم مربوط به تیرویید هستند که به پزشک برای نوع درمان کمک میکنه؛
تقریبا میتونم بگم به احتمال زیاد نیاز به تجویز قرص هورمون تیرویید هست

Sent from my E5823 using Tapatalk

sgss1396
27-09-2017, 13:39
با سلام دختر بنده مجرد هست و اخیرا در آزمایش تیروئید متوجه شدیم تیروئید ایشان کم کار میباشد. دکتر معاینه کرد و تشخیص دادنذ گره موجود است و تست گره گرفتند که هنوز جوابش آماده نشده است و همپنین آزمایش آنتی TPO نوشتند که متاسفانه جواب نشون میده خیلی بالا است یعنی 204. بسیار نگران شدم. لطفا اگه کسی در این خصوص اطلاعاتی داره و امکان داره برام توضیح بدین تا بدونم چه باید انجام بدیم. با تشکر