PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با برد D-link 2640u

...ALI...
08-04-2010, 15:50
دوستان من جدیدا این مودم رو تهیه کردم که که با یک پرت به کامپیتر خودم وصل هست.

یه کامپوتر هم در طبقه ی بالا داریم که می خوام به وصیله ی بی سیم به اون هم اینترنت بدم.

یه کارت شبکه ی بی سیم براش خریدم

ولی هرکار می کنم کامپوترم در طبقه ی بالا هیچ network پیدا نمی کنه .با یک لپ تاپ هم چک کردم اونم نمی تونست در طبقه ی بالا شبکه ای پیدا کته.
ظاهرا این مودم باید تا 100 متر برد بده فروشنده هم می گفت امکان پذیره.
فاصله مودم تا طبقه ی بالا 20 متر بیشتر نیست.
آیا راهی هست که من بتونم این رو امکان پذیر کنم؟ یا می تونه مشکل از مودم یاشه

dsa dsa
08-04-2010, 17:36
کلا که این 2640 مشکل داره - حالا جلوش دیوار و در و مانع هم هست که دیگه ..

linksys wag 120 n رو خب می گرفتی ..

برای رفع این مشکل احتمالا باید از یک access point دیگه استفاده کنی !!

مشخصات مودم رو سرچ کن شاید الکی بهت گفته !!

!As@d
08-04-2010, 19:13
سلام.... منم از این مودم دارم.... اینجا یه آموزش درباره پیکره بندی اون نوشتم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تو تست های من که راحت از دورترین نقطه خانه با یک دیوار هم سیگنال داده... اما این بار میرم از پارکینگ تست کنم تا ببینم همچین مشکلی م هست یا نه!

راستی فاصله هر طبقه با هم که نهایتا 6 -5 متر هست... نه 20 متر!

...ALI...
09-04-2010, 22:24
سلام.... منم از این مودم دارم.... اینجا یه آموزش درباره پیکره بندی اون نوشتم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تو تست های من که راحت از دورترین نقطه خانه با یک دیوار هم سیگنال داده... اما این بار میرم از پارکینگ تست کنم تا ببینم همچین مشکلی م هست یا نه!

راستی فاصله هر طبقه با هم که نهایتا 6 -5 متر هست... نه 20 متر!

ممنون دوست عزیز تست کردی خبری بده حتما. من دقیقا فاصله ی مودم و کارت شبکه ی طبقه ی بالا اندازه گرفتم که می شه 20 متر بالا سر هم نسیتن.
می تونه ربطی به تنظیماتش داشته باشه؟؟
من وقتی پشت دیواری که مودم هست می رم یک خونه از آنتن دهی مودم کم می شه؟!!!

...ALI...
11-04-2010, 21:42
راه نجاتی کسی سراغ نداره؟؟

!As@d
12-04-2010, 22:24
سلام..... بالاخره تست كردم... :13:

طبقه اول هستيم و تقريبا 14 پله با همكف فاصله داريم. وقتي درست زير سقف قرار مي گيرم سيگنال 100 كامل هست... و در همان جا با برداشتن 12 قدم به اطرف هم از 63 تا 32 درصد نوسان (درست نوشتم!) دارم... در محدوده اي حتي تا فاصله 30 قدم هم 50 تا سيگنال دارم! (در محوطه بيرون و احتمالا از طريق عبور امواج از پنجره ) :31:
البته لازم به ذكر كه اين تست ها با پي اس پي انجام شده و از آنجايي كه اين دستگاه از استاندارد 802.11b پشتيباني مي كنه... تا حدودي از كارايي كم مي شه... اما ظاهرا برد اين استاندارد با 802.11g يكي هست.... (در حداكثر 140 متر)

چنانكه نتوانستيد مشكل را با جابجايي دستگاه ها حل كنيد بهتر كه مودم و كارت شبكه را به استاندارد جديدتر 802.11n ارتقا دهيد! گفته مي شود حداكثر برد در اين سري به 250 متر رسيده است. :13:

...ALI...
17-04-2010, 23:17
سلام..... بالاخره تست كردم... :13:

طبقه اول هستيم و تقريبا 14 پله با همكف فاصله داريم. وقتي درست زير سقف قرار مي گيرم سيگنال 100 كامل هست... و در همان جا با برداشتن 12 قدم به اطرف هم از 63 تا 32 درصد نوسان (درست نوشتم!) دارم... در محدوده اي حتي تا فاصله 30 قدم هم 50 تا سيگنال دارم! (در محوطه بيرون و احتمالا از طريق عبور امواج از پنجره ) :31:
البته لازم به ذكر كه اين تست ها با پي اس پي انجام شده و از آنجايي كه اين دستگاه از استاندارد 802.11b پشتيباني مي كنه... تا حدودي از كارايي كم مي شه... اما ظاهرا برد اين استاندارد با 802.11g يكي هست.... (در حداكثر 140 متر)

چنانكه نتوانستيد مشكل را با جابجايي دستگاه ها حل كنيد بهتر كه مودم و كارت شبكه را به استاندارد جديدتر 802.11n ارتقا دهيد! گفته مي شود حداكثر برد در اين سري به 250 متر رسيده است. :13:

دوست عزیزم واقعا از لطفت ممنونم.
فقط یکم درست متوجه نشدم:

دوست عزیز یعنی مودم طبقه ی همکف هستشو شما طبقه ی اول. و وقتی دقیقا بالای مودم در طبقه ی اول می ایستید سیگنال 100 هستش و وقتی که به اطراف قدم می زنید امواج تا 30 افت می کنند.
درست گرفتم؟