PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اوركلاك X4 810

TREASURES
07-04-2010, 10:00
دوستان عزيز من ميخوام X4 810 رو تا 3400 اور كنم چه تغييراتي بايد به HT &BUS SPEED &VCORE بدم تا استبل شه مادر برد هم MSI 790FX-GD70 هست متشكر :40:

ess_1362
07-04-2010, 11:09
فکر نکنم در این فرکانس به افزایش ولتاژ نیازی باشه ضمنا با اون برد میشه 2 مگ کش L3 را که لاک شده آنلاک کرد که مراحلش را خودت می دونی

اما اورکلاک پردازنده :

برای شروع کار تغییرات زیر را در بایاس اعمال کنید البته فعلا تا فرکانس 3.2 تا ببینیم وضیعیت دمایی سیستم چی میشه :

CPU FSB HOST : 200==>320
CPU RATIO(MULTIPLIER) : 13==>10
HT RATIO (MULTIPLIER) : 10X==>7X
SD RAM RATIO(MULTIPLIER) : 3.335==>2
NB RATIO(MULTIPLIER) : 10X==>7X

در این حالت فرکانس هسته 3.2،فرکانس رم 1320 هست

یک تست با PRIME95 بگیرید و دما را هم با HW MONITOR به من گزارش بدید

TREASURES
08-04-2010, 12:54
الان دما 42 درجه هست حالا چی؟

ess_1362
08-04-2010, 18:08
یعنی بعد از این تغییرات در فرکانس 3.2 دما 42 درجه هست؟؟

یا قبل از اعمال این تغییرات دما قبل از اورکلاک 42 درجه هست؟؟!

TREASURES
08-04-2010, 19:56
یعنی بعد از این تغییرات در فرکانس 3.2 دما 42 درجه هست؟؟

یا قبل از اعمال این تغییرات دما قبل از اورکلاک 42 درجه هست؟؟!

بعد از این تغییرات :31:

D3vil_A
08-04-2010, 20:31
ببخشید جناب Ess-1362 میشه دلیل اینکارتون که داخل پروفایلی که دادید مقدار CPU Multi رو از مقدار 13 به 10 کاهش دادین و مقدار Host Clock رو به مقدار خیلی شدید که این امر فقط باعث Unstable تر شدن سیستم میشه اینقدر زیاد پیشنهاد دادید؟!
این طریق اورکلاک اصلا پیشنهاد نمیشه و همیشه باید سعی کرد مقدار Host Clock از حد مجاز یعنی حدود 250 در پردازنده ها که تواناییی رسیدن به همین فرکانس رو با Multiplier بالا دارند بیشتر توصیه میشه مخصوصا برای مصرف های 24/7 و داشتن یک پروفایل Safe ........

موفق باشید .....

ess_1362
09-04-2010, 10:33
ببخشید جناب Ess-1362 میشه دلیل اینکارتون که داخل پروفایلی که دادید مقدار CPU Multi رو از مقدار 13 به 10 کاهش دادین و مقدار Host Clock رو به مقدار خیلی شدید که این امر فقط باعث Unstable تر شدن سیستم میشه اینقدر زیاد پیشنهاد دادید؟!
این طریق اورکلاک اصلا پیشنهاد نمیشه و همیشه باید سعی کرد مقدار Host Clock از حد مجاز یعنی حدود 250 در پردازنده ها که تواناییی رسیدن به همین فرکانس رو با Multiplier بالا دارند بیشتر توصیه میشه مخصوصا برای مصرف های 24/7 و داشتن یک پروفایل Safe ........

موفق باشید .....

راستش این کار تا حدودی جنبه غیر عمومی داره

راحت ترین کار هم این هست که مالتی پلایر پردازنده را زیاد کرد تا فرکانس بیشتر بشه

ولی من سعی می کنم اگر مادربرد حرفه ای باشه مثل مادربرد این دوستمون تمام پارامتر ها را با هم زیاد کنم و فقط روی فرکانس پردازنده تمرکز نداشته باشم

همین طور هم که می بینید علاوه بر فرکانس هسته ، فرکانس پل شمالی و همینطور میسر HT هم از مقدار پیش فرض 2 گیگا ترنسفر بیشتر هست

البته اینجور اورکلاک کردن را قبول دارم که یکم پیچیده تر هست و اگر به تمام پارامتر ها اشنایی نداشته باشیم موجب ناپایداری میشه ولی همونطور که می بینید سیستم پایدار هست و دماش هم نرمال هست

به هر حال میشه روی این قضیه بحث کرد تا دید کدوم روش هم پایدارتر هست و هم کارایی بیشتری به سیستم میده!!

در مورد این HOST CLOCK هم نظریات زیادی هست

مثلا در پلتفرم C2D اینتل بهترین راه برای رسیدن به کارایی بیشتر در اورکلاک این هست که FSB HOST را زیاد کرد حالا هر چقدر بیشتر کارایی بیشتری میگیری

مثلا در اون پلتفرم در مادربردها اگر این FSB به بیشتر از 550 برسه پهنای باند مسیر پردازنده با رم و سایر قسمتها پر میشه

ولی در مورد پلتفرم AMD خوب چون کنترلر رم در داخل پردازنده هست این قضیه 100% درست نیست ولی اگر هم در کارایی تاثیر گذار نبود خوب شرکت سازنده برد این پارامتر را حذفش می کرد

به هر حال بحث در مورد این موضوع زیاد هست و اگر هم واقعا به دنبال روشن شدن موضوع هستیم میشه روی پلتفرم خودتون این قضیه را به آزمون گذاشت و با نرم افزار های بنچ مارک گیری مشخص کرد که آیا کارایی سیستم نسبت به روش شما بیشتر هست یا کمتر!!

D3vil_A
09-04-2010, 10:49
ببینید به طور 100% این کار صحیحی نیست.چون مقدار بیش از حد افزایش Host Clock باعث ناپایداری میشه مخصوصا اگر پردازنده Black Edition باشه و همچنین برای مصرف 24/7 و داشتن یک Safe Profile .
البته پیچیدگی خواصی هم نداره فقط باید NB Multiplier / HT Link Multiplier / Dram Multi رو تغییر داد.
البته باز هم میگم که افزایش Host Clock درسته مقدار Performance بالاتری نسبت به افزایش Multiplier در همون فرکانس میتونه داشته باشه.ولی این مقدار حد و مرزی داره .
نظر بنده این هست روی همچنی پردازنده هایی برای مصرف 24/7 فقط Multi تغییر داده بشه.ولی برای انجام تست هایی مثل 3DMark/SuperPi/Wprime به طور قطعی Host Clock بیشتر باعث Score بالاتر میشه ولی باز هم تفاوت نا چیز هست که فکر نمیکنم برای کاربرد خانگی یا Gaming تفاوت خواصی داشته باشه.
به نظر من این پروفایل میتونه بهتر جواب بده:

Host Clock : 250MHZ
CPU Multi:14.5x
اگر در این حالت ضریب ها HT/NB رو به صروت Auto قرار بدین به صروت اتوماتیک بههمون حالت 2000MHZ بر میگردند.فقط میمونه DRam Milti که با توجه به Ram موجود باید ست بشه.
در این حالت فقط شما قدار Vcore رو از بالا به پایین ست کنید ببینید Min Vcore چقدره برای Stable بودن و همون رو ست کنید.

موفق باشید.

TREASURES
09-04-2010, 11:25
بابا مثل اینکه تاپیک مال منه ها خوب بگید 3.2 بیشتر میشه یا نه ؟:31:

D3vil_A
09-04-2010, 12:30
سلام...
خوب با توجه به بحث پیش اموده من دو تا تست زدم با استفاده از برنامه 3DMark06 زدم.
نکته جلب این بود که با اینکه هنگام تست روی NB:2700/Host Clock 300MHZ مقدار NB Frq بیشتر بود ولی Score مقدار نا چیزی پایین تر از حالت Host Clock 230/NB:2530MHZ بود !

PhenomII 965 X4 @ 3.9GHZ (230 * 17x)s
NB:2530MHZ/DDR3:1532MHZ CL8-8-7-20 1T

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

PhenomII 965 X4 @ 3.9GHZ (300 * 13x)s
NB:2700MHZ/DDR3:1600MHZ CL8-8-8-20 1T

[/][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با توجه به اینکه مقادیر NB/DDR3 در تست Host Clock 300MHZ مقدار محسوسی بیشتر از Host Clock 230 بود ولی Score بدست اومده مقدار پایین تر از حالت اول هست.:دی ولی در کل Score ها تقریبا یکی هست........(CPU Score ها دقیقا یکی هستند!)

ا مثل اینکه تاپیک مال منه ها خوب بگید 3.2 بیشتر میشه یا نه ؟اون Profile که رو پست قبلی دادم رو تست کنید..