PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سریال هوش سیاه

صفحه ها : [1] 2

Jang Bogo
07-04-2010, 07:37
پخش مجموعه تلويزيوني «هوش سياه» به كارگرداني مسعود آب پرور از روز دوشنبه آغاز مي‌شود.

به گزارش فارس، مجموعه تلويزيوني «هوش سياه» در 13 قسمت 50 دقيقه‌اي ساخته شده و از روز دوشنبه 23 فروردين ماه ساعت 20:15 به روي آنتن خواهد رفت.

بنا بر اين گزارش ، تهيه كننده اين سريال سيد عباس فاطمي نويسي است و آتيلا پسياني ، رضا رويگري ، حسين ياري ، كيكاووس ياكيده ، رضا آشتياني ، كمند امير سليماني ، افشين كتانچي ، روح الله كماني ، سپيده گلچين ، سودابه بيضايي ، بهزاد خداويسي ، رضا توكلي ، محمد حاتمي ، صدرالدين حجازي ، محمدجواد طاهري ، داريوش اسدزاده ، كيانوش گرامي ، سپند اميرسليماني ، ارسلان قاسمي ، عليرضا حق شناس ، سيامك قاسمي ، بهرنگ علوي و... در آن ايفاي نقش كرده‌اند.

در خلاصه داستان «هوش سياه» آمده است: سرگرد احمدي معاون دايره پيشگيري و مبارزه با جرايم رايانه‌اي پليس ، همراه با دستياران خود حسام شريفي ، اميد شهابي و نگار عزيزي در طول مجموعه با پرونده پيچيده يك خرابكار در حوزه رايانه و الكترونيك «كامران پوريايي» درگير شده و به موازات آن پرونده‌هاي ديگري را هم رسيدگي مي‌كند...

در هر قسمت اين مجموعه پليس ضمن پيگيري مستمر پرونده كامران بوريايي بعضا پرونده جديدي را مفتوح و رسيدگي مي‌كند و اين پرونده‌ها در همان قسمت به سرانجام رسيده و بسته مي‌شود.

موضوعاتي كه در قسمت‌هاي گوناگون به آن اشاره مي‌شود عبارتند از بلوتوث، سرقت نرم افزار ، تلاش براي هك بانك و بيمه، شركت‌هاي هرمي، دوستي‌هاي مخرب اينترنتي، مزاحمت از طريق اينترنت و...

این سریال از شبکه 3 پخش میشود

Jang Bogo
09-04-2010, 11:07
فکر کنم پس از مدتها بالاخره یک سریالی میبینیم که خبری از ازدواج و عشق و عاشقی توش نیست

dimah2005
09-04-2010, 14:10
بلوتوث، سرقت نرم افزار ، تلاش براي هك بانك و بيمه، شركت‌هاي هرمي، دوستي‌هاي مخرب اينترنتي، مزاحمت از طريق اينترنت و...

این سه تا که توی هر فیلم پلیسی ایتالیایی ، یه چند قسمتی برا خودش داره ،

mohsen_gh1991
09-04-2010, 17:53
فک نکنم سریال خوبی باشه یه چیزی تو مایه های هویت باید باشه.

Jang Bogo
13-04-2010, 23:22
دوستان 2 روز پیش کسی این سریال رو دید ؟

Vahid.Mob.14
14-04-2010, 21:27
من الان تبلیغشو دیدم. به نظر میاد فیلم خوبی باشه. مخوف و مرموز!!!

Jang Bogo
15-04-2010, 11:16
دوستان ساعت و روز فیلم عوض شده
از 28 فروردین، روزهای شنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه ساعت 20:15 از شبکه سه سیما

C0OPeR
15-04-2010, 12:21
چه فايده ! وقتي به خودشون زحمت نميدن حتي يه بچه 6 ساله كه با كامپيوتر كار كرده رو بيارن بهشون بگه دكمه اينتر كجاي كيبورده !!
هر چي سريال ميبينيم طرف داره 6 دستي دكمه هاي روي كيبورد رو ميزنه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يه فيلم ايراني بود (اسمشو نميگم) طرف بانك رو هك كرده بود بعد پليس ميخواست رديابيش كنه اين هكر هم پشت سيستمش نشسته بود توربو پاسكال باز بود داشت باهاش كار ميكرد (كه نتونن رديابيش كنن :18:) حالا جالبيش اينه فقط داشت توي محيط برنامه دستورات از قبل نوشته شده رو پاك ميكرد بعد undo ميزد همه برميگشت :27:

pcforlife
15-04-2010, 12:27
منتظر بازی های افتضاح از بازیگر های ناشناس می مانیم!!!:41:

Jang Bogo
15-04-2010, 19:57
منم یه بار یه فیلم ایرانی دیدم که یارو Volume Control رو چند بار باز کرده بود و همینطور نرم افزار خود ویندوز به نام Sound Recorder و داشت باهاشون کارهای صوتی و استراق سمع میکرد
باید ببینیم این یکی چطوریه

بی باک بی بال
16-04-2010, 11:55
فکر کنم پس از مدتها بالاخره یک سریالی میبینیم که خبری از ازدواج و عشق و عاشقی توش نیست

غیر ممکنه :21:

online_amin
16-04-2010, 18:51
به قول یارو میگفت یه فیلم ایرانی بود که زنه داشت یه چیزی تایپ میکرد در Word. بعد یه دفعه این Word یه پیغامی داد ولی این طرف هنوز داشت با سرعت ما فوق نور تایپ میکرد بی توجه به صفحه.

MaaHta
17-04-2010, 15:32
بازیگراش ناشناسن؟؟؟؟

شاید چون اتیلا بازی میکنه خوب باشه

Jang Bogo
18-04-2010, 00:14
دیشب من که نتونستم ببینم
اگه کسی دیده بگه چی شد ؟
فردا تکرارش کی هست ؟

Sara
18-04-2010, 07:17
من دیشب نصفشو دیدم . کلا سریالهای پلیسی توی ایران ساختار محکمی نداره و یه کمی زیادی قابل پیش بینیه ! مخصوصاً این سریالهای شاه محمدی که 2 دقیقه داستان رو توی 1 ساعت کش میده و بازیها هم فوق العاده تصنعیه . به جز سریال خواب و بیدار البته . داستان اینو کامل متوجه نشدم اما نوع فیلم برداریش و در کل روندش اولیش سریالی که یادم انداخت 24 بود . نه اینکه مسلماً قابل مقایسه باشه به نظرم بیشتر تقلیدی از طرز ساخت 24 بود .

MaaHta
18-04-2010, 11:39
اره
خواب و بیدار رو شبا ساعت 12/30 1 شبکه اول نشون میده

XirowN
18-04-2010, 12:41
24 ایرانی رو دارن می سازن اینا !

Kit_Kat
18-04-2010, 21:52
قسمت اول اين سريالو اگه ديدين مقايسش كنين با فيلماي پليسي خارجي(هرچند به هيچ وجه قابل مقايسه نيست) سرعت كلي سريال و پليس ها و حتي اون به اصطلاح دزدها خيلي كم بود
تازه عمرا پليس ايران مجهز به اين وسايل الكترونيكي پيشرفته باشه البته واسه جاسوسي اينا تجهيزاتشون كامل كامل هست ولي پليس نه:18::41:

REGISTERED-USER
18-04-2010, 21:55
چه مسخره ... اومدن یه lcd تاچ گذاشتن با ویندوز سون نسخه تاچ ، فکر کردن حالا ملت میگن وای چه سریالی چه تکنولوژی !!!

مسخره ها آخرش رو گند زدند بهش ! انگار نه انگار درگیری شد در دژبانی بانک ایران و اروپا ... تق تق !!!

---------- Post added at 09:55 PM ---------- Previous post was at 09:54 PM ----------

اره
خواب و بیدار رو شبا ساعت 12/30 1 شبکه اول نشون میده

من ترجیح میدم خواب و بیدار رو ببینم ... الحق بهترین سریال پلیسی ایران بود :10:

msshamraz
18-04-2010, 21:58
فکر نکنم مزخرف تر از این فیلم در ایران ساخته شده باشه

یک جور فرافکنی در این فیلم صورت گرفته . درست تمام امکاناتی رو که ازش محروم هستند در فیلم در اختیار دارند :دی

کسانی که موتور فی ترینگشون مشکلات اساسی داره و بعد از یک ماه هنوز می نویسه سال نو مبارک :دی در این فیلم چنان پیشرفت کردند که کشورهای فاقد اینترنت ذغالی از این تکنولوژی عاجزند .

در کل رویا پردازی خوبی برای سازندگان فیلم بود و آرزو هم بر جوان عیب نیست .

mr_khodaei2008
20-04-2010, 11:13
به نظر منم اینا امودن بگم ما هم تکنولوژیمون بالاست ولی خیلی مسخره است

ardalan_zapata
20-04-2010, 14:01
مثل بقیه سریال های ایرانی
مضمومنش اینه که اینترنت عامل فساده و هرکی نشست پای کامپیوتر و اینترنت عامل ترویج فساده
هر کی هم بلوتوث فرستاد داره عکس مستحجن میفرسته :دی

دیگه تابلو شده این بازیا !!

b3st.programmer
20-04-2010, 14:17
چه فايده ! وقتي به خودشون زحمت نميدن حتي يه بچه 6 ساله كه با كامپيوتر كار كرده رو بيارن بهشون بگه دكمه اينتر كجاي كيبورده !!
هر چي سريال ميبينيم طرف داره 6 دستي دكمه هاي روي كيبورد رو ميزنه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يه فيلم ايراني بود (اسمشو نميگم) طرف بانك رو هك كرده بود بعد پليس ميخواست رديابيش كنه اين هكر هم پشت سيستمش نشسته بود توربو پاسكال باز بود داشت باهاش كار ميكرد (كه نتونن رديابيش كنن :18:) حالا جالبيش اينه فقط داشت توي محيط برنامه دستورات از قبل نوشته شده رو پاك ميكرد بعد undo ميزد همه برميگشت :27:

آره.من هم دیدم و کلی خندیدم.
ولی به نظر من با اینکه خیلی مشکلات و غلو های زیادی داشتن توی این فیلم.ولی با این سیستم های جدیدی که خریدن مثل imac و..
فیلم باحال شده.

دیشب که اون مرده از توی اینترنت فیلم بخیه کردن رو داشت می دید.من :18: شدم.
بابا چه سرعت اینترتنی داشت.:18::18:
خالی بندی توش زیاد داره.ولی من خوشم اومد.
ولی زیادی هم شما منفی نگاه نکنید به این سریال که می خوان بگن جو اینترنت مبتذل هست.:5:
چون همین یه تیکه که میشه از گوگل سرچ کرد که چطوری جراحی کنیم و گلوله رو در بیاریم خودش + هست.:46::31:

rambo_1386
20-04-2010, 14:19
حالا نکته جالبش اینجاست سرگرد عکس مستهجن میبینه هیچ تذکری نمیده ولی همین که میفهمه زن رفیقشه تازه یادش میفته پلیسه:27:

b3st.programmer
20-04-2010, 14:28
حالا نکته جالبش اینجاست سرگرد عکس مستهجن میبینه هیچ تذکری نمیده ولی همین که میفهمه زن رفیقشه تازه یادش میفته پلیسه:27:

ایول:31:

جالب تر اینه که گوشی دوستش که بلوتوثه توشه توی جیبش گذاشته و... :31:

rmashmoul
20-04-2010, 14:51
بد نيست اين پليس ها را كه ما تو همه فيلمهايمون گيج و احمق نشون ميديم ميبينيد اين سريال ris را با اينكه مثلا سيستم هاي ماهره اي و رايانه كه نشون ميدن واقعا وجود نداره ولي درست ميكنن و قدرت پليس را هميشه القا ميكنن ولي ما چي هميشه اين پليس ها رو چطور نشون ميديم

sina2013
20-04-2010, 17:15
واقعا سریال مزخرفیه ،دو تا کامپیوتز گذاشتن بگن ما خیلی پیشرفتع ایم اما ما که ای تجهیزات رو تا حالا ندیدیم .کارگردان های ایرانی فیم پلیسی نسازن سنگینترن (به جز مهدی فخیم زاده)

S@eid
20-04-2010, 18:57
با این که چند سال و اندی از ساخته شدن خواب و بیدار می گزره هنوزم نمی تونن سریال رو دستش بسازن تو ژانر پلیسی ، اکشن . :13:
بیچاره هوش سیاه که بخشش مصادف شده با تکرار خواب و بیدار ، ناخوداگاه یه مقایسه بین این دو تا سریال بووجود میاد که برنده ش هم فک کنم مشخص باشه . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تیم بازیگری خواب و بیدار حرف نداره البته از لادن طباطبایی شوما فاکتور بگیرید ..! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی اون قسمت درگیری و تیراندازی و دراگونوف اینا بد در نیومده بود ، خوشم اومد ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دیشب که اون مرده از توی اینترنت فیلم بخیه کردن رو داشت می دید.من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شدم.کارگردان تو این قسمت یا داشته به اولتیماتوم بورن فک می کرده یا شوتر ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان خودم جدی میگم ..! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا نکته جالبش اینجاست سرگرد عکس مستهجن میبینه هیچ تذکری نمیده ولی همین که میفهمه زن رفیقشه تازه یادش میفته پلیسه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Jang Bogo
21-04-2010, 10:00
من نمیدونم چرا همه همش انتقاد میکنند ؟
یعنی این فیلم نمیتونه حتی یک نکته مثبت داشته باشه ؟
البته نظر من هم اینه که رو دست ((خواب و بیدار)) نیومده

b3st.programmer
21-04-2010, 12:18

ما انتقاد هامون سازنده است آخه:31:
اگه همین منتقد های فیلم نباشن که هنر هفتم .پـــــــــــــــــــــــ ــر.:5:

راستی امیدوارم این آقای مسعود آب پرور.به قسمت های بعدی سریال، آب زیادی نبسته باشه.:31:

Sara
21-04-2010, 16:20

دلیل اینکه این چند سال اخیر انتقادها انقدر زیاد شده چون مثل قدیما نیست که مردم فقط تی وی خودمون رو ببینن و سریالهای خارجی رو هم با دوبله و سانسورهای ملی ! الان یه سریال مثل 24 رو دیدیم و ساختار محکم و تجهیزات و احترام به شعور بیننده یا یه سریال پزشکی مثل House M.D یا مثلاً Prison Break و ... که نکته مهم توی همه این سریالها احترام به هوش و شعور بیننده است . اما هنوز صدا و سیمای ما خودشو نتونسته به 20% شخصیت پردازی و فیلنامه و کارگردانی و بازیگری این طور سریالها برسونه . البته پروژه پایین نگه داشتن سطح توقع مردم امری کاملاً عمدی و برنامه ریزی شده است به نظرم ! جالب اینکه روز به روز هم پسرفت داره و نمونه سریالهای خوب ایرانی مربوط به دهه های پیشه . خب چه توقعی میشه داشت ؟ از کدوم نکته مثبت این سریال دفاع کنیم ؟

Vahid.Mob.14
21-04-2010, 20:22
اه حالم بهم خورد. این تنها چیزی که نداره هیجانه. از اول تا آخر فقط میخوان نکات آموزنده بریزن تو کله مردم. اینترنت بده. تکثیر سی دی و خریدنش و از این جور کارا بده. پرداخت قبضها با اینترنت. (تازه ایقدم کیف میده:31:)

satttanism
21-04-2010, 21:25
عجب سریال چرندی

جالب اینه که از اصطلاحاتی استفاده میکنند که 90% مردم ایران نمیدونن یعنی چی!!!!!!

ferdfe
21-04-2010, 21:29
من فقط قسمت اولش رو دیدم کلی حالمون هم به هم خورد :2:

یه چیزی مثل یه lcd بزرگ بود که تاچ هم بود باهاش کار می کردن این چی بید !!!!

a.z.p.z
21-04-2010, 21:37
من فقط قسمت اولش رو دیدم کلی حالمون هم به هم خورد :2:

یه چیزی مثل یه lcd بزرگ بود که تاچ هم بود باهاش کار می کردن این چی بید !!!!

منکه این فیلم رو ندیدم ! ... میز مانند بود ؟ ... اگه باشه بنظرم مایکروسافت surface باید باشه که بعیید میدونم !

Vahid.Mob.14
22-04-2010, 12:08
آره محصول جدید مایکروسافت بود.
عمرا ایران این تجهیزات و دم و دستگاه ها و این سیستم الکترونیکی رو داشته باشه.

senaps
22-04-2010, 13:50
خاک تو سر ایرانمون کنن که با این همه تمدل و سابقه ی درخشانش،میاد همچین چرندیاتی میسازه!!!!البته تقصیر هیچکسی جز خودمون نیست!!!!
من یه بار دیدم فهمیدم هیچی ازش در نمیاد،بازم دوباره سیم انتن رو بریدم(اخه مزاحمه از جلو دیش رد میشه لامصب!) و رفتم سراغ بی بی سی و طپش!!!!فارسی وان یا صدا و سیمای ملی ایران،شعبه ی دوبی هم فک کنم اخرش ما رو کلمبیایی یا کره ا میکنه...
یه سریال 24 کار کردن که نمی دونم اگر اون رو نداشتن کسی میدید شبکشون رو یا نه!!!!
البته قدرت سینمای ما نسبت به کلمبیا و کره ی جنوبی خیلی بالاتره!نه؟
اون فیلم هایی که رفقا بهش اشاره کردن رو دقیقا یادم هست خیلی وقت پیش دیدم وقتی هنوز تی وی رو تحریم نکرده بودم!
اوان هم مزخرف مطلق بودن!
به نظر فیلم توی این ژانر رو باید بدن فخیم زاده درست کنه و بس.....بهترین فیلم ها،مال دوران قبل از بالاتر رفتن حجم ایران در حالت مکعب بودش!!

Diego
22-04-2010, 14:36
نقد کامل من از اولین قسمت سریال: (اولین باره که میبینم تو یه قسمت این همه سوتی داده شده!)
من اولین بار که تبلیغش رو دیدم با خودم گفتم که برای خنده هم شده باید قسمت اولش رو ببینم!
بگذریم از اینکه از اول تا آخر اپیزود از خنده روده بر شده بودم.میخواستم همون موقع نقدشو بنویسم ولی دسترسی به اینترنت نداشتم و اکثر سوتی ها رو یادم رفته:
گذشته از اینکه نحوه فیلم برداری رو با لرزش های دوربین و زاویه شات ها رو دقیقاً از روی سریال 24 کپی کردن و حتی لحظه هایی که 3 چهار تصویر کنار هم قرار میگیره و به صورت real time وقایع رو نشون میده رو هم از رو 24 کپی شده.فقط اون تایمره رو کم داره!

1_صحنه ی اول دقیقاً مثل شرکت هیولا ها بود!:31: جایی که هیولاهه سوتی میده و تازه میفهمیم که شبیه سازی بوده!

2_بازی ها و اسکریپتها واقعاً مسخره اس.بازیها به شدت هر چه تمامتر مصنوعیه.انگار دارن از رو کتاب روخوانی میکنن

3_اگه سارقین محترم اینقده پیشرفته بودن و امکانات داشتن، چرا برای کپی یه دونه نقشه از روی موبایل میان طراح رو به صورت تابلو میکشن تا فقط گوشی شو سرقت کنن؟
میتونستن گوشیشو -- کنن یا حافظشو کش برن یا ...نمیان طرفو تابلو بکشن بندازن یه جایی که ظرف یه ساعت کشف بشه

4_جناب کاراگاه سر صحنه جنایت در کسری از ثانیه تشخیص داد که انگیزه قاتل سرقت گوشی بوده!(انگار هیچ احتمال دیگه ای وجود نداره!)

5_کدوم نابغه ای،اون یه آدم تحصیل کرده ی دانشمند و متخصص نرم افزار میاد نقشه های فوق امنیتی رو بریزه رو پاکت پی سی، اونم رمزنگاری نشده! :27:انگار mp3 ریخته رو گوشی! به راحتی میشه encrypt کرد فایلها رو که ظرف چند سال هم نشه قفلشو شکست!

6_اگه دقیق نگاه کرده باشین صحنه های اولی که دو تا کماندو! داشتن سیستم امنیتی صندوق رو امتحان میکردن،خیلی از پیغام های کامپیوتر ها افکت ادیت شده ی تصویری بود! یعنی عوامل فیلم زحمت نکشیدن یه اپلیکشن ساده 10 کیلوبایتی! تولید کنن که یه اخطار رو به صورت طبیعی رو سیستم نشون بده!:41:

7_جالبه سیستمهای پلیس مک بود!:21:(خواستن کلاس بذارن!)

8_مثل سریال 24 که تو چند اپیزودش فایلها از مکانیزم self destruct (نابودی خود به خود فایلها) استفاده شده بود،تو این سریال هم خواستن تقلید کنن،منتها سوتی دادن که:ایمیل ها از طریق سرور ایمیل خود به خود دیلیت شد! گویا اون شخص به سرور ایمیلش دسترسی داشته و یه اسکریپت مخصوص رو سرور ایمیلش نصب کرده بوده!:27:

9_تو اداره کاراگاهه به دستیارش میگه تمام اطلاعات این سیستم رو واسم در بیار و یارو دقیقاً بعد از 3 ثانیه این کارو میکنه! باز هم خیلی جالبه که طرف که نابغه کامپیوتر و طراح سیستم فوق امنیتی بوده نقشه هاش encrypt نشده بوده!:27: حتی رو سیستمی که اونا رو طراحی کرده!
احتمال دیگه هم اینه که: رمزگذاری شده بوده، ولی آقایون اونا رو -- کردن! که جالبه! چرا؟ چون اگه از سوپر کامپیوتر هم استفاده میکردن معلوم نیست چندین ماه طول میکشید که بتونن فایل رو -- کنن.(تازه اگه چند سال طول نکشه!)

10_یه گروه از تبهکاران بین المللی که اینقدر خفن هستن،جالبه تا به حال کلمه ای به نام سنگر گرفتن به گوششون نخورده!:8::19: صحنه ی مبارزه جلوی بانک خیلی خنده دار بود.کاش میشد دوباره ببینم کلی بخندم.10 نفری یه جا جمع شدن پلیسها به اونا تیر اندازی میکنن،اونا هم به پلیسها!کسی هم جایی کاور نمیگیره.(یاد بچگیها افتادم که دقیقاً همینطوری با تفنگ آپ پاش به همدیگه هدف میگرفتیم!:27:)

سوتیها فراوون بود و من هم بیشتر از این یادم نمیاد.

Inter
22-04-2010, 14:59
دردمون یکی دوتا نیست که

تازه اون سریال کیمیاگر رو بگو که گند زد به زکریای رازی شاهکاری دیگر از محمدرضا ورزی :2:

بابا این که امتحانش رو با سه تا گندی که قبلا زد ، رد شد دیگه آخه چرا اجازه میدن چپ راست گند بزنه به تاریخ و دانشمندان ایرانی

پارتی هم اینقدر کلفت

من اگه مسئول سریالا بودم نمی ذاشتم حتی تو یه سریال کتک خور بشه چه برسه به کارگردان مجموعه های تاریخی به این مهمی

ای خدا کی این مختارنامه حاضر میشه :19:

senaps
24-04-2010, 10:13
لرزش صدای بازیگران و خیلی مشکلات دیگه!
مثلا به یارو دستور داد بره از رو کارت سوخت بره ادرسش رو بیاره،طرف رفت بیرون و دوباره با یه a4 برگشت که اقا اینم ادرسش!

یا مثلا با 206 پلیسه رو زد و ماموره تا نشست رو زمین بهش شلیک کرد!!!!(تازه دستش ظاهرا از قبل شکسته بود!)
حالا این چه موقع پخش میشه بشینیم ببینیم یه خورده بخندیم؟

yahoda
24-04-2010, 14:17
سوژه خوب و بروزیه که طبق معمول با بد سلیقگی و اشفته تنظیم شده . با کمی دفت توی دیالوگها میشه بوی کلیشه ای بودن رو حس کرد .

HOJ-JAT
25-04-2010, 19:26
بنظر من بیشتر تبلیغ لپ تاپ اپل هست ...(که البته فوق العاده هستند)

یک چیز خیلی ضایع اون یارو چه جوری تونس تمام هارد پلیس رو از طریق اینترنت کپی کنه؟
بنده به عنوان دانشجو مهندسی کامپیوتر میگم این فیلم 99 درصدش مشکل فنی و علمی داره..

fight club
25-04-2010, 19:39

یک چیز خیلی ضایع اون یارو چه جوری تونس تمام هارد پلیس رو از طریق اینترنت کپی کنه؟
بنده به عنوان دانشجو مهندسی کامپیوتر میگم این فیلم 99 درصدش مشکل فنی و علمی داره..

سریال های آبکی صدا و سیما ! همین قسمت از سریال را دیدم ، خیلی مضحکه بود .

دلیل ساخت سریال : فرهنگ سازی ، مبارزه با کپی رایت ، محفوظ بودن آثار ناشرین الخصوص کارگردانان سینما !

تمام اینها یعنی کشک ! در کشورهای اروپایی و آمریکایی مجازات جدی برای متخلفین در نظر گرفته شده است ! اما در ایران ، وقتی هیچ یک از استانداردها با قوانین بین المللی سازگار نیست ، تحریم توسط کشورهای پیشرفته ، غیر قانونی بودن فروش دی وی دی ها وسی دی های اورژینال ( مانند فیلمهای هالیوودی ) ، نبود کیفیت ! بالا بودن قیمت محصولات اورژینال داخلی برای هموطنان و ..... عدم مجوز نمایش برای فیلمها و در نهایت فروش فیلم در کنار خیابانها ! وقتی تمام این موارد اصلاح شد و استاندارهای ما همانند استاندارهای بین المللی شد آن وقت " هوش سیاه " را بسازند ! این فیلم فقط و فقط جو گیری بود و بس ! خودشان به خوبی میدانند کار جای دیگری می لنگد

C0OPeR
25-04-2010, 19:55
بابا اینا خیلی باحالن :دی
خدایی مثل سریال ها و فیلم های قدیمی که طرف 6 دستی تو ورد تایپ میکرد کار میکردن سنگین تر بودن تای اینطوری خودشونو ضایع کنن !! یعنی این سریال هر دقیقه داره به بیننده فحش میده :دی تنها چیزی که اهمیت نداره شعور بینندست !!

پسره کوچیکه تو مترو نمیدونم یه چیزی در مورد یه پیغام خطا گفت ! خدایی من موندم این چی گفت ! یعنی بیل گیتس هم میشنید هنگ میکرد :18:
بعد موندم از طریق اینترنت (dialup) کل اطلاعات هارد طرف رو داره میکشه بیرون اونم با سرعتی در حد لا لیگا :18:
بماند که اون نرم افزاری که داشت باهاش -- میکرد یه نرم افزار مدیریت عکس بیش نبود و فقط داشت توی درایو های سیستم خودش جا به جا میشد :دی

caca_caca888
25-04-2010, 20:14
از نظر من رقیب سرسختی برای فرار از زندان هست...
جالب اینه که تا حالا یه قسمتم ندیدم:دی

---------- Post added at 09:14 PM ---------- Previous post was at 09:14 PM ----------

:دی

masoudtr
25-04-2010, 23:14
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تازه پسره دیال اپ داشت
البته اینو بالاتر دوستمون هم گفت
اینا هم میخوان یک چهره مردم پسند و قابل قبول نشون بدن هم میخوان پلیس ها را پاک و سالم و عاشق خانواده نشون بدن یک جورایی مثل شیر پاستوریزه
برای همین همذات پنداری باهاشون غیر ممکنه

وقتی وقت صرف نمیکنن نتیجه اش همین اشغال ها میشه

چند وقت پیش یک مصاحبه از دیوید فینچر دیدم که میگفت اون قسمت از فیلم هفت که تو اتاق مطالعه قاتله مورگان فریمن داره خاطرات اونو میخونه
تمام کتاب هایی که اونجاست به صورت دستی و با هزینه چند ده هزار دلاری نوشته شده تا صحنه واقعی تر در بیاد در حالی که مورگان فریمن یکی را بیشتر باز نکرده بود ولی برای همون صحنه 10 ثانیه ای کلی خرج کردن
حالا اینا نکردن لااقل یک برنامه بنویسن انقدر با asd see طرف تو کامپیوترش سرچ نکنه:31:

caca_caca888
25-04-2010, 23:20
ای بابا
من متعجبم که شما چرا نگاه میکنید

میدونید چیه؟
اینا بهتر که همون فیلمای عشق و عاشقی بسازن.

b3st.programmer
26-04-2010, 15:48

تایید میشه شدیدا":5::10:

Sara
26-04-2010, 19:58
من جدیداً به این نتیجه رسیدم 4 سال نرم افزار نخوندم آبیاری گیاهان دریایی خوندم .
+
یه خبر فوق العاده هم براتون دارم از فردا تا چند ماه دیگه همه یا باردار میشن یا به قتل میرسن آقا و خانوم هم نداره !
+
چرا طریقه درست استفاده از برترین فن آوری دنیا رو نشون نمیدن ؟ هر کس به نوعی با کامپیوتر کار میکنه خلافکار درجه یکه یا قربانی یک خلافکار . به خدا مردم عصر حجر از ما روشن فکر تر و بافرهنگ تر بودن ! چند ساله که موضوع داغ اینترنت شده دعوت به پارتی و قربانی شدن و در نهایتم به قتل رسیدن . چند نفر از شماها تو این سالها که با نت کار میکنین به این مواردی که اینا نشون میدن برخورد داشتین ؟!

C0OPeR
26-04-2010, 20:38
اگه کسی فهمید تو این قسمت اون مکان کافی نت بود ؟ ISP بود ؟ Server بود ؟ به ما بگه ما هم بفهمیم :دی
اگه جا داشت اون مکان تبدیل به وب هاستینگ و یا اپلود سنتر هم میشد :27:

toolhelp
27-04-2010, 14:16
فكر كنم ديگه وقتش شده كه يك كلاس ACDL واسه كل كارگردانها و فيلمسازان و فيلمنامه نويسان ايراني بذارن كه لااقل بفهمن كامپيوتر چيه.... :31: حالا نخواستيم برنامه واسه فيلماشون بنويسن
عموي بزرگوار بنده از وقتي اين سريال رو ميبينه كامپيوتر بچشو (19 سالشه !) جمع كرده كه مبادا بره تو اينترنت مخشو بزنن !!!

ali-07
27-04-2010, 17:05
حالا جالبيش اينجاس دختره و پسره توي مدت كوتاهي با هم رفيق شدن و دختره ميگه"دلم برات تنگ شده!" تازه قبل از اونم ميگه "بايد برم به درسام برسم" حالا چند قسمت ديگه هم حتما نشون ميدن دختره حامله شده .... واقعا نميدونم با اينكاراشون ميخوان چيو ياد مردم بدن

فكر كنم ديگه وقتش شده كه يك كلاس ACDL واسه كل كارگردانها و فيلمسازان و فيلمنامه نويسان ايراني بذارن كه لااقل بفهمن كامپيوتر چيه.... :31: حالا نخواستيم برنامه واسه فيلماشون بنويسن
عموي بزرگوار بنده از وقتي اين سريال رو ميبينه كامپيوتر بچشو (19 سالشه !) جمع كرده كه مبادا بره تو اينترنت مخشو بزنن !!!
دقيقا منم يه همچين چيزيو از دوستام شنيدم باباي طرف تا اين قسمت رو ديده رفته اينترنت پسرشو تا اطلاع ثانوي قطع كرده:20:
با اين فيل كاري ميكنن كه مردم فكر كنن هركسي چت ميكنه ديگه بد عالمه و حتما اخرش يا طرف ميميره يا حامله ميشه يا از بالا پرت ميشه پايين ...
اما با همه ي اين خرابكاري ها بازم فكر ميكنم استارت خوبي براي ايرانيا باشه و دست از سر فيلم هاي عشقولانه بردارن ويه چيز جديد نگا كنن:31::46:
:11:

caca_caca888
27-04-2010, 17:49
اما کار خوبیه که اینترنتو پدر مادرا جمع کنن...
راستش واقعا چیز خوبی نیست...
چیه بابا؟؟!!؟!

AAKOJ
27-04-2010, 18:03
چرا توی کوچه های اینا هیچ کسی نیست ؟؟؟؟ فقط بازیگران تشریف دارن و هیچ کس مزاحم نیست (اینو به این خاطر گفتم که تو کشور و خیابان ها ما اصلا فضول نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

بعد جلوی کافی نت آقا پلیسه با نردبان میره ولی بدون نردبان میاد !!!!!!!!!!!! این برام جالب بود .... ... فکر کنید .... ماشین روا (یا 405) ...... اون نردبان را کجا جاسازی کرده بودن نمیدونم .....

toolhelp
27-04-2010, 18:28
اما کار خوبیه که اینترنتو پدر مادرا جمع کنن...
راستش واقعا چیز خوبی نیست...
چیه بابا؟؟!!؟!

آخه بدبختي اينه كه بيشتر پدرو مادرا فكر ميكنن كه اينترنت توي خود كامپيوتره !!! يعني توشه واسه همين بهش ميگن اين ترنت !!! پس هركي با كامپيوتر كار ميكنه و كامپيوتر داره ميره توي اينترنت.... عجب!
حالا هروقت پشت كامپيوتر نشسته بودين مشغول تايپ كردن مقالاتون بودين باباهه فكر ميكنه شما توي اينترنت تشريف دارين و مشغول چت كردن هستين...

Cleeev
27-04-2010, 19:13
این سریال و امثال این برنامه ها جزو اهداف 30یاc "اینترنت هراسی" هستن که میخوان مغز خانواده ها و به خصوص پدر و مادرها که اکثراً چیزی از واقعیت موضوع نمیدونن رو شستشو بدن و جوانانی که هنوز با اینترنت آشنایی کافی ندارن و بسیار مذهبی و غیره هستن رو از شبکه جهانی بترسونن...

آخه از قدیم گفتن : اینترنت (و همچنین سرعت بالاترش) = آگاهی فکری مردم و پایان عصر رسانه های تک قطبی و به دست گرفتن مغز مردم با سانسور اطلاعاتی

sise
27-04-2010, 19:25
هدف دو چیزه:
1- آهای پدر مادرها از اینترنت بترسید.
2- آهای ملت. حساب دستتون بیاد که چقدر ما سیستم اطلاعاتی قوی داریم. و خلاصه چقدر ما حالیمونه.
فکرش را بکنید. کلی هزینه . همه اون اسمهایی که در آخر این سریال -که دوریال هم نمی ارزه - اومده بابت این ساخته کلی پول میگیرن و بدبختی اینه که فکر میکنن دارن شاهکار خلق میکنن.

caca_caca888
27-04-2010, 21:13
من که تا حالا این فیلمرو ندیدم
اما خوب شما نگاه کنید تو گوگل یه زمان هر حرفی که مینوشتید پایینش سریع ادامه حرفتونو مینوشت(بر اساس سرچ بقیه مردم و تعداد سرچم سمت راستش مینوشت)
خوب اونموقع همین که حرف س یا ک یا فی(فیلم) رو که میزدیم یه لیستی از بدوبیرا:دی رو میدیدیم.جالب اینه که به زبون فارسی هم هستند در صورتی که کلمات عربی هم اون پایین مینویسه.و کلمه های ایرانی اولشه
به نظر شما اونارو کی سرچ کرده؟؟تازه با این همه ف ی ل ت ر اینطوریه اگه فیلظر نبود چی میشد؟
اما من الان هر کاری میکنم دیگه اون لیست پایین نوشته هام نمیاد. فهمیدید چیو که گفتم؟
تو روم های چت هم که میبینید : یک دختر زیبا جهت ...... از مثلا تهران پی ام بده.
یا یه همچنین چیزایی ...
همه که عین ما نمیان تو پی سی ورلد:دی

اما این راهش نیست که بکوبیم تو سر اینترنت...

ardalan_zapata
27-04-2010, 21:23
من که تا حالا این فیلمرو ندیدم
اما خوب شما نگاه کنید تو گوگل یه زمان هر حرفی که مینوشتید پایینش سریع ادامه حرفتونو مینوشت(بر اساس سرچ بقیه مردم و تعداد سرچم سمت راستش مینوشت)
خوب اونموقع همین که حرف س یا ک یا فی(فیلم) رو که میزدیم یه لیستی از بدوبیرا:دی رو میدیدیم.جالب اینه که به زبون فارسی هم هستند در صورتی که کلمات عربی هم اون پایین مینویسه.و کلمه های ایرانی اولشه
به نظر شما اونارو کی سرچ کرده؟؟تازه با این همه ف ی ل ت ر اینطوریه اگه فیلظر نبود چی میشد؟
اما من الان هر کاری میکنم دیگه اون لیست پایین نوشته هام نمیاد. فهمیدید چیو که گفتم؟
تو روم های چت هم که میبینید : یک دختر زیبا جهت ...... از مثلا تهران پی ام بده.
یا یه همچنین چیزایی ...
همه که عین ما نمیان تو پی سی ورلد:دی

اما این راهش نیست که بکوبیم تو سر اینترنت...

خوب عزیز من چیز عجیبی نیست تو مملکتی که این گونه بد و بیرا ها به قول شما ممنوعه هست همه به محیط مجازی حمله ور میشن :31:
ولی کلا چیزی که هدف اینا هست از نشون دادن سریال های این گونه همونطور که بچه ها گفتن میخان دید مردم رو نسبت به اینرتنت بد کنن که دیگه خودتون میدونید چرا >!؟!:13:

MaaRyaaMi
27-04-2010, 21:43
این کلکا دیگه قدیمی شده

راستی الان کی میره تو چت روم ها چت کنه؟!!

elendil
27-04-2010, 21:54
اگه کسی فهمید تو این قسمت اون مکان کافی نت بود ؟ ISP بود ؟ Server بود ؟ به ما بگه ما هم بفهمیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه جا داشت اون مکان تبدیل به وب هاستینگ و یا اپلود سنتر هم میشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من یه ساعت داشتم کلنجار میرفتم که اون کافی نت چه ربطی به آی اس پی داره هی میگه isp بعد نتیجه گرفتم سوتی بعدی سریال هستش =)))))))))))))))))))

+

کیکاووس کل هارد سرگرد/سرهنگ رو تو 2ثانیه کپی کنه نکنه جفتشون خط 1گیگ دارن و به ما نمیدن =))))))))))

fight club
27-04-2010, 22:00
کارگردان فیلم مثل اینکه سریال 24 را شدیدا جدی گرفته ! یکی نیست به این طرف بگه اینجا ایرانه ! نه آمریکا که سرعت اینترنشان همچون نور است اما ما برای یک 512 باید مدرک دکترا داشته باشیم

M3HRD@D
28-04-2010, 13:27
حتما این سریال رو هم در راستای مبارزه با جنگ نرم ساختن!
یکی نیست اینا رو از این توهم جنگ نرم برداره

b3st.programmer
28-04-2010, 13:52
راستی اون برنامه ای که باهاش چت می کردن چی بود؟؟ :31:

Luxe
28-04-2010, 17:29
کلا سریال مزخرفیه والسلام...

Kaptian Black
28-04-2010, 19:51
اصلی ترین پیام های این سریال زیبا :2: :
اینترنت اخه :31: و بدرد بعضیا میخوره فقط !!
پلیس ایران پرقدرته :27::16:

far2009
28-04-2010, 20:06
جریان هایی مثل بلوتوث و کپی رایت تا حدود زیادی خلاف واقعیت ایران هست ولی جریان کلی فیلم جذاب هست. اگر از انصاف هم نگذریم فیلم خوبیه حداقل یک تحول در فیلم های پلیسی ایجاد کرده است.

Jang Bogo
29-04-2010, 11:05
البته فکر کنم منظور شما (ICDL (International Computer Driving License هست

toolhelp
29-04-2010, 11:35
البته فکر کنم منظور شما (ICDL (International Computer Driving License هست

آره منظورم همون چيزا هست يه چيزي تو مايه هاي همون كه شما گفتي
مثل اينكه خيلي قضيه رو جدي گرفتي نكنه فيلمسازي كارگردوني چيزي باشي :31:
بي خيال بابا ملا نباش....

almata
29-04-2010, 13:03
این سریال خیلی شبیه به سریال جنایت های غیر حرفه است

mohsen_gh1991
29-04-2010, 17:22
کلا فقط دارن از یه جنبه به اینترنت نگاه میکنن نمیدونم چرا نمیخوان که مردم رو از اینترنت فراری بدن؟

arvinivra
29-04-2010, 18:03
راستی این سریال کمدیه ؟
من هر وقت دیدم کلی خندیدم به سوتیاش ، به مسخره بازیاش ، به الکی حرف زدن

باران
01-05-2010, 04:58
با سلام
دوستان از اينكه سرياهاي ما با سريالهاي جهاني فاصله داره اصلا شكي نيست واينكه تا ما به اوت درجه برسيم سالها طول ميكشه هم بحث نداره
ولي من به عنوان كسي كه يه چيزايي دز اين ضمينه ميدونم دوست دارم كمي دوستان كمك كنم تا بهتر بتونن به نقذ سريال بپردازن
از اولين مسئله بسيار بسيار بسيار مهم شروع ميكنم!
به نظرتون اگه به كارگردان سريال 24 ميگفتن كه عزيز جون شما براي حداقل يك سيزن از اين سريال حداكسر 20000-30000 دلار دستمزد ميگيريد و البته اين پول تقريبا 4-5 ماه بعد از نمايش سريال به دستتون مي رسه ايا قبول مي كرد يه پلان بگيره؟

فكر ميكنيد دستمزد بازيگراي اين سريال چقدر بوده؟
من يكيشون ميدونم مثلا آقاي كماني دوست خود بنده همونيكه به قول بعضي از دوستان 6 انگشتي تايپ ميكنه كه در بارش توضيح ميدم ماهي 2 مليون تومن بهش دادن يعني معادل 2000 دلار امريكا كه اين دست مزد در امريكا شايد براي 1ساعت بازيگر هم نباشه 1000000 دلار ماهي
از لحاظ تجهيزات و بقيه مسائل كه ديگه نگو
به طور كلي هزينه كلي ساخت هر يك دقيقه اين برنامه بيشتر از 1000000 تومن نبوده يعني تقريبا كل سريال ميشه حدوده 300 هزار دلار در مقابل سريال 24 كه چندصد ميليون دلار هزينش شده
مسئله دوم
دوستان نقد فيلم يا سريال به چند بخش تقسيم ميشه
من بطور كلي مهماش ميگم
فيلمنامه
كارگرداني
فيلمبرداري
صدا برداري
بازيگري
تدوين
صحنه و لباس
و....
خوب فيلم برداري، صدابرداري و تا حدود زيادي تدوين مسائل كاملا تخصصي هستند كه فكر نميكنم از دوستان كسي تخصصي در اين ضمينه ها داشته باشه چون من تو پستها چيزي كه خلاف اينو ثابت كنه رو نديدم
ميرسيم به قصه، كارگرداني، بازيگري و صحنه و لباس كه شايد يه مقدار صحبت كردن در بارشون راحتر باشه خب حالا برايه چي اين تخصص ها رو گفتم؟
چون وقتي شما ميخواين در باره فيلم يا سريالي صحبت كنيد بايد تمام اين جنبه ها رو در نظر بگيريد
من تو اين 8 صحفه فقط ديدم كه گفته شد اين سريال اشغاله چون قصه اش ضعيفه
بعدشم اينو فراموش نكنيد كه اصلا نبايد وارد جزئيات شد مثلا چرا طرف رفت بيرون زود برگشت يا مثلا چرا اينجوري چت ميكردند يا چرا....
يكي ديگر از نكاتي كه بايد به اون در نقد سريال توجه كنيد اينه كه فرق سريال با فيلم سينمايي اينه كه بيننده سريال بسيار زياد تر و متنوع تر از فيلم سينماييه يعني اينكه سريالو يه بابايي تو نياوران با ال اي دي 50 اينچ داره ميبينه و هومن سريالو يه نفر ديگه تو روستاي علي اباد (كه داره به تازگي شهر ميشه) با تلويزيون 14 اينچ ذوغالي مي بينه
در ضمن اين نكته هم بگم شايد بيشتر باهام حال كنيد(شوخي) وقتي تو نمايش مي بينيد يه نفر داره تايپ مي كنه اونم 8 انگشتي و به سرعت نور شك نكنيد كه نيومده تست تايپ بده براي استخدام بلكه داره به بيننده تفهيم ميكنه كه اين بابايي كه داره با كامپيوتر كار ميكنه خيلي حاليشه چون اگه حاليش نباشه كه نميتونه مثلا مدارك طرف رو از پاكت پيسيش بيرون بياره برايه اينكه خيالتون هم راحت بشه اينو بدونيد كه اين بابا در واقعيت اصلا نميدونه كه كامپيوتربا كدوم خ مينيويسن كه البته خودش هم از اين مسئله خيلي ناراحته و بارها به من گفته كه حتما در اين ضمينه بيشتر كار مي كنه و البته از من كمك خواسته
حالا زياد از بحث دور نشيم در اخر ميخوام يه پيشنهاد بدم
دفعه بعدي كه خواستين اين سريال يا هر سريال ديگه اي رو تماشا كنيد به اين چيزايي كه ميگم بيشتر توجه كنيد:
1-تصوير رو خوب نگاه كنيد و سعي كنيد حركت دوربين تشخيص بدين وضوح تصوير خيلي مهمه
2- صدارو به خوبي گوش كنيد ايا ديالوگ ها به خوبي شنيده ميشوند ايا افكت هاي صوتي مثل بسته شدن در يا شليك گلوله يا زنگ موبايل يا هر صداي ديگه اي بجز ديالوگ ها طبيعي و به موقع شنيده ميشوند
3- در مورد بازيگري ايا بازيگر تونسته شخصيت مورد نظر رو خوب در بياره مثلا شما ميتونيد باور كنيد كه طرف يه دزد حرفه اي يا ادم پولداريه؟
به طور كلي يه خورده حرفه اي تر به سريال نگاه كنيد
و سعي كنيد ناراحتياتونو سر فيلم خالي نكنيد
البته حرف اخرم از همه مهم تره كه ايا فيلمي كه ديديد ارزش اينو داره كه ادم تا شروع تبليغات بين سريال دستشويي نره و وقتي سريال تموم شد دوستاشتين قسمت بعديش همون لحظه شروع بشه
اميدوارم تونسته باشم كمكتون بكنم اگه سوالي داشتين من در خدمتم
با تشكر

hoomi_gta
01-05-2010, 08:52
دقت کردین چقدر از 24 تقلید کردن؟ لرزش دوربین ها وقتی از نمای بسته فیلم میگیره! چند تیکه شدن صفحه ها و نشون دادن نما های مختلف دوربین! منتها فرقشون اینکه تو 24 وقتی دوربین لرزش داره بهت هیجان میده تو هوش سیاه سرگیجه میگیری! :دی .
سریالهای پلیسی فقط سریالهای فخیم زاده تا حدودی موفق بوده تو ایران مخصوصا خواب و بیدار که محشر بود و به نظر من اشتباه محض بود که آخرش تموم شد و ناتاشا کشته شد میتونست یک سریال خوب تبدیل بشه در ایران . هوش سیاه هم واقعا مسخرس به نظر من!

Diego
01-05-2010, 09:07
با سلام
دوستان از اينكه سرياهاي ما با سريالهاي جهاني فاصله داره اصلا شكي نيست واينكه تا ما به اوت درجه برسيم سالها طول ميكشه هم بحث نداره
ولي من به عنوان كسي كه يه چيزايي دز اين ضمينه ميدونم دوست دارم كمي دوستان كمك كنم تا بهتر بتونن به نقذ سريال بپردازن
از اولين مسئله بسيار بسيار بسيار مهم شروع ميكنم!
به نظرتون اگه به كارگردان سريال 24 ميگفتن كه عزيز جون شما براي حداقل يك سيزن از اين سريال حداكسر 20000-30000 دلار دستمزد ميگيريد و البته اين پول تقريبا 4-5 ماه بعد از نمايش سريال به دستتون مي رسه ايا قبول مي كرد يه پلان بگيره؟

فكر ميكنيد دستمزد بازيگراي اين سريال چقدر بوده؟
من يكيشون ميدونم مثلا آقاي كماني دوست خود بنده همونيكه به قول بعضي از دوستان 6 انگشتي تايپ ميكنه كه در بارش توضيح ميدم ماهي 2 مليون تومن بهش دادن يعني معادل 2000 دلار امريكا كه اين دست مزد در امريكا شايد براي 1ساعت بازيگر هم نباشه 1000000 دلار ماهي
از لحاظ تجهيزات و بقيه مسائل كه ديگه نگو
به طور كلي هزينه كلي ساخت هر يك دقيقه اين برنامه بيشتر از 1000000 تومن نبوده يعني تقريبا كل سريال ميشه حدوده 300 هزار دلار در مقابل سريال 24 كه چندصد ميليون دلار هزينش شده
مسئله دوم
دوستان نقد فيلم يا سريال به چند بخش تقسيم ميشه
من بطور كلي مهماش ميگم
فيلمنامه
كارگرداني
فيلمبرداري
صدا برداري
بازيگري
تدوين
صحنه و لباس
و....
خوب فيلم برداري، صدابرداري و تا حدود زيادي تدوين مسائل كاملا تخصصي هستند كه فكر نميكنم از دوستان كسي تخصصي در اين ضمينه ها داشته باشه چون من تو پستها چيزي كه خلاف اينو ثابت كنه رو نديدم
ميرسيم به قصه، كارگرداني، بازيگري و صحنه و لباس كه شايد يه مقدار صحبت كردن در بارشون راحتر باشه خب حالا برايه چي اين تخصص ها رو گفتم؟
چون وقتي شما ميخواين در باره فيلم يا سريالي صحبت كنيد بايد تمام اين جنبه ها رو در نظر بگيريد
من تو اين 8 صحفه فقط ديدم كه گفته شد اين سريال اشغاله چون قصه اش ضعيفه
بعدشم اينو فراموش نكنيد كه اصلا نبايد وارد جزئيات شد مثلا چرا طرف رفت بيرون زود برگشت يا مثلا چرا اينجوري چت ميكردند يا چرا....
يكي ديگر از نكاتي كه بايد به اون در نقد سريال توجه كنيد اينه كه فرق سريال با فيلم سينمايي اينه كه بيننده سريال بسيار زياد تر و متنوع تر از فيلم سينماييه يعني اينكه سريالو يه بابايي تو نياوران با ال اي دي 50 اينچ داره ميبينه و هومن سريالو يه نفر ديگه تو روستاي علي اباد (كه داره به تازگي شهر ميشه) با تلويزيون 14 اينچ ذوغالي مي بينه
در ضمن اين نكته هم بگم شايد بيشتر باهام حال كنيد(شوخي) وقتي تو نمايش مي بينيد يه نفر داره تايپ مي كنه اونم 8 انگشتي و به سرعت نور شك نكنيد كه نيومده تست تايپ بده براي استخدام بلكه داره به بيننده تفهيم ميكنه كه اين بابايي كه داره با كامپيوتر كار ميكنه خيلي حاليشه چون اگه حاليش نباشه كه نميتونه مثلا مدارك طرف رو از پاكت پيسيش بيرون بياره برايه اينكه خيالتون هم راحت بشه اينو بدونيد كه اين بابا در واقعيت اصلا نميدونه كه كامپيوتربا كدوم خ مينيويسن كه البته خودش هم از اين مسئله خيلي ناراحته و بارها به من گفته كه حتما در اين ضمينه بيشتر كار مي كنه و البته از من كمك خواسته
حالا زياد از بحث دور نشيم در اخر ميخوام يه پيشنهاد بدم
دفعه بعدي كه خواستين اين سريال يا هر سريال ديگه اي رو تماشا كنيد به اين چيزايي كه ميگم بيشتر توجه كنيد:
1-تصوير رو خوب نگاه كنيد و سعي كنيد حركت دوربين تشخيص بدين وضوح تصوير خيلي مهمه
2- صدارو به خوبي گوش كنيد ايا ديالوگ ها به خوبي شنيده ميشوند ايا افكت هاي صوتي مثل بسته شدن در يا شليك گلوله يا زنگ موبايل يا هر صداي ديگه اي بجز ديالوگ ها طبيعي و به موقع شنيده ميشوند
3- در مورد بازيگري ايا بازيگر تونسته شخصيت مورد نظر رو خوب در بياره مثلا شما ميتونيد باور كنيد كه طرف يه دزد حرفه اي يا ادم پولداريه؟
البته حرف اخرم از همه مهم تره كه ايا فيلمي كه ديديد ارزش اينو داره كه ادم تا شروع تبليغات بين سريال دستشويي نره و وقتي سريال تموم شد دوستاشتين قسمت بعديش همون لحظه شروع بشه
با تشكر

دوست عزیز،بیشتر منتقدان بزرگ، کارگردان یا فیلم بردار نیستن،بلکه ژورنالیستهای روزنامه های معتبر آمریکایی و اروپائی هستند.هیچ وقت یه فیلم بردار یا کارگردان نمیاد بشینه بگه کار فلانی ضعیفه یا غیره...
با این نگرشی که شما دارید عملاً اعلام میکنید که مردم چون چیزی نمیفهمند حق اظهار نظر در مورد فیلم رو ندارن.
نکته ی دیگه اینکه تعجب میکنم که چطور میگید نباید وارد جزئیات شد؟ غیر از اینه که جزئیات، کلیات رو میسازند؟
غیر از اینکه وقتی فیلمی از پس یه صحنه ی فوق اعلاده جزئی برنمیاد، چطور میخواد یه صحنه ی مهم دیگه رو به تصویر بکشه؟
اگه هم دقت کرده باشید، تو صفحه های قبل غیر از داستان فوق العلاده ضعیف، به نکات دیگر هم به کرات اشاره شده.
بازیگری ضعیف و فوق اعلاده(تاکید بسیار میکنم) فوق العلاده مصنوعی
جلوه های ویژه ی فوق العلاده چیپ و با در نظر گرفتن اینکه شعور بیننده پائینه
کارگردانی که جای خود داره و نیاز به نقد نیست !:41:
و همینطور الی آخر...
در مورد مقایسه شما با سریال خارجی هم باید بگم که:
اگه امکاناتشو ندارن که سریالی مثل 24 بسازن، اصلاً چه اصراریه که از روی 24 کپی برداری کنن؟
دستمزدها و هزینه ی ساخت سریال های ایرانی نسبت به وجه رایج مملکت بسیار زیاده و بودجه های کلان داره و دستمزد پائین و ...صحت نداره.
نکته ی دیگه اینکه سوتیهای فوق اعلاده زیاد این سریال در هر اپیزود ربطی به مسائل مالی نداره.بلکه برمیگرده به ضعف فیلمنامه و بازیگر و مسئولین جلوه های ویژه و کارگردانی .
نکته ی دیگه هم که باز هم شما شعور منتقدین این سریال رو پائین تلقی کردید نکاتی بود که راجع به نحوه ی دیدن فیلم و سریال کردید.مطمئن باشید که بچه های این تاپیک و کسانی که از این سریال انتقادی کردن بار اولشون نیست که فیلم یا سریالی رو تماشا میکنن و امکانات سخت افزاری برای دیدن فیلم زیاد دارن.(tv lcd و ...)
من هم همونطور که قبلاً گفتم با دقت فقط و فقط برای اینکه پیش بینی میکردم که چه تعداد سوتی ممکنه رخ بده برای شمردن تعداد سوتیها!(صرفاً برای انتقاد) پای دیدن اولین قسمت نشستم.

toolhelp
01-05-2010, 12:37
با این نگرشی که شما دارید عملاً اعلام میکنید که مردم چون چیزی نمیفهمند حق اظهار نظر در مورد فیلم رو ندارن.
.

دقيقا !
اين دوستمون كه فكر ميكنه خيلي حرفه اي هستش بهتره بدونه كه سريال ساخته شده تا بيننده عام بشينه نگاه كنه و ازش لذت ببره و چيز ياد بگيره اگه همين بيننده عام سريال جناب كارگردان رو نگاه نكنه كه كارگردون بايد بره كارگردانيشو بفروشه واسه بچش كتاب بخره :31:

وقتي همين بيننده عام داره ميگه سريال مزخرفه و دليل منطقي مياره ديگه بايد قبول كنين مزخرفه... چرا هيچكس از سريال خواب و بيدار اينقدر بد تعريف نكرده با اينكه اين سريال چند سال پيش و با امكانات قديمي تر ساخته شده ! با اينكه تكرارش داره پخش ميشه هنوز خيليا ميشينن با لذت نگاه ميكنن...

واقعيت امر اينه اين دسته از سريالها دو نوع بيننده اصلي دارن يكي مردم كوچه خيابون كه اصلا نميفهمن كامپيوتر چيه و چون از سريال چيزي نميفهمن ترجيح ميدن نگاه نكنن ديگه !
دسته ديگه قشر تحصيل كرده هست كه با ديدن اين سريال احساس ميكنه به شعورش توهين شده پس كلا اين سريال بيننده نداره !

به منه بيننده اصلا ربطي نداره كه جناب كارگردان چجوري اين سريالو ميسازه و چرا كيفيت صدابرداري بالا يا پايينه .. من ميخوام چند دقيقه از وقت آزادمو بشينم پاي تلويزيون و بدون اينكه درگير مسايل فني توليد و مزخرفات ديگه بشم از ديدن برنامه لذت ببرم...

اگه قرار مردم در مورد چيزي كه براي اونها ساخته شده نظر ندن پس ديگه چرا اين برنامه ها پخش ميشه؟ جماعت فيلم ساز بشينن واسه خودشون ببينن و به به چه چه كنن واسه خودشون !

C0OPeR
01-05-2010, 13:06
وقتي تو نمايش مي بينيد يه نفر داره تايپ مي كنه اونم 8 انگشتي و به سرعت نور شك نكنيد كه نيومده تست تايپ بده براي استخدام بلكه داره به بيننده تفهيم ميكنه كه اين بابايي كه داره با كامپيوتر كار ميكنه خيلي حاليشه
دیگه بچه دبستانی و مهد هم میدونه بخوای یه عکس رو باز کنی با یک کلیک کار انجام میشه ! حالا طرف میخواد یه عکس باز کنه قبلش 6 سری کل دکمه های کیبورد رو میزنه ! این یعنی طرف خیلی وارده ؟! :دی

بعد جالب اینجاست تو همه سریال ها حتی در پیت ترین اونها وقتی دارن یه کاری میکنن دوربین صفحه مانیتور رو نشون میده و پلیس روی تصاویر مانیتور صحبت میکنه ولی توی این سریال خود پلیس رو نشون میده که پشت سیستم نشسته و پشت مانیتور به سمت بیننده هستش و طرف مدام داره واسه خودش دیالوگ میگه و حالا بیننده باید تجسم کنه روی مانیتور چیه !! :27:

اگه قرار مردم در مورد چيزي كه براي اونها ساخته شده نظر ندن پس ديگه چرا اين برنامه ها پخش ميشه؟ جماعت فيلم ساز بشينن واسه خودشون ببينن و به به چه چه كنن واسه خودشون !

دقیقاً نکته همینجاست . اینا واسه من و شما که سریال نمیسازن ! واسه جیب خودشون میسازن (البته نه همه . منظور
این سریال های آبکی و امثالهم هستش) . در نهایت هم راه میفتن تو خیابون از 4 نفر نظرشون رو در مورد سریال میپرسن . طرف هم میگه عالی بود بازم از اینا پخش کنین :دی

nimanimaoo
01-05-2010, 13:11

این سه تا که توی هر فیلم پلیسی ایتالیایی ، یه چند قسمتی برا خودش داره ،

سریال متفاوتی هست :46:
انصافا یک کلاس بالاتر از سریال های پلیسی ساخت ایرانه :27:

البت اشکالاتی هم داره :11:

باران
01-05-2010, 22:07
با سلام
چقدر شولوغش كردين من هدفم اين بود كه يه مقدار توضيحات حرفه اي تر بدن گفتم شايد دوستاشته باشين بدونين به هر حال هر كسي نظري داره فقط اينو در اخر ميگم كه اين سريال قرار نيست شاهكار تاريخ تلويزيون جهان بشه پس 100% ايرادات بسياري داره از اونجايي كه من پشت صحنه اين سريال رفتم ميدونم اين تيمي كه اين سريالو كار كردن نسبتا تيم حرفه اي هستن و براي تك تك ديالوگ ها و صحنه ها خيلي وقت گذاشتن
به هر صورت من خيلي خوشحالم كه وقت ميزارين و در مورد سريالها بحث مي كنيد و حرفتونم كاملا درسته سريالي موفق كه بيننده زيادي داشته باشه و البته هرچي بيننده بيشتر باشه اون ها سود بيشتري ميكنند
نظر من هم در باره اين سريال اينه:
فيلم نامه تعريفي نداره
بازي ها همه معمولي
شايد نقطه مثبتش اين باشه كه براي اولين باره كه دارن به طور تقريبا حرفه اي در باره كامپيوتر صحبت ميكنن
ديد منفيه اين سريال در مورده چيزهايي كه ما دوست داريم تقريبا ديگه عادي شده چون توي اكثر سريالا اينو ميبينيم
در ضمن ساخت اين سريال يكسال و نيم از ابتداي كار تا پخش سريال طول كشيده
در مورد تعداد بيننده اين سريال هم سعي ميكنم بپرسم و به اطلاع دوستان برسونم
راستي هر سوالي هو در باره اين سريال داريد بپرسين من در خدمتتون هستم
با تشكر

shadli_m7
03-05-2010, 11:51
با سلام
چقدر شولوغش كردين من هدفم اين بود كه يه مقدار توضيحات حرفه اي تر بدن گفتم شايد دوستاشته باشين بدونين به هر حال هر كسي نظري داره فقط اينو در اخر ميگم كه اين سريال قرار نيست شاهكار تاريخ تلويزيون جهان بشه پس 100% ايرادات بسياري داره از اونجايي كه من پشت صحنه اين سريال رفتم ميدونم اين تيمي كه اين سريالو كار كردن نسبتا تيم حرفه اي هستن و براي تك تك ديالوگ ها و صحنه ها خيلي وقت گذاشتن
به هر صورت من خيلي خوشحالم كه وقت ميزارين و در مورد سريالها بحث مي كنيد و حرفتونم كاملا درسته سريالي موفق كه بيننده زيادي داشته باشه و البته هرچي بيننده بيشتر باشه اون ها سود بيشتري ميكنند
فيلم نامه تعريفي نداره
بازي ها همه معمولي
شايد نقطه مثبتش اين باشه كه براي اولين باره كه دارن به طور تقريبا حرفه اي در باره كامپيوتر صحبت ميكنن
ديد منفيه اين سريال در مورده چيزهايي كه ما دوست داريم تقريبا ديگه عادي شده چون توي اكثر سريالا اينو ميبينيم
با تشكر

سلام
تو پست قبلی گفتین که این دوست بازیگرتون هیچی در مورد کامپیوتر نمی دونه . اینطور که مشخصه نه کارگردان و نه بقیه تیم سازنده ی فیلم از کامپیوتر هیچی نمی دونن . اینا که به قول شما می خواستن یه فیلم حرفه ای در مورد کامپیوتر بسازن ، بهتر بود اولا خودشون یاد بگیرن که کامپیوتر چی هست و اینترنت یعنی چی . و دوما کارشناسی تو تیم می آوردن که بهشون میگفت که چنین تایپ وحشتناکی نشانه ی حرفه ای بودن نیست و بهشون یادآوری می کرد که حداکثر پهنای باند موجود تو کشور چقدره . و هم چنین حداقل بهشون چند تا نرم افزار تریسر و -- می داد که اینقدر از طریق my computer -- نکنن !
همه ی جوونای امروزی می دونن کامپیوتر چیه و اینترنت چیه و این فیلم با این همه سوتی توهین آشکار به مخاطبه .و کارهایی که بازیگرا تو این فیلم انجام می دن اونقدر مضحک و ساده لوحانه ست ، که هیچ کسی نمی شینه پای این سریال !

Open-Source
03-05-2010, 12:19
من از این سریال خوشم نیومد.
یه جورایی مردم رو احمق فرض کردن و میخوان اونا رو بترسونن.

Sara
03-05-2010, 14:24
ب برايه اينكه خيالتون هم راحت بشه اينو بدونيد كه اين بابا در واقعيت اصلا نميدونه كه كامپيوتربا كدوم خ مينيويسن كه البته خودش هم از اين مسئله خيلي ناراحته و بارها به من گفته كه حتما در اين ضمينه بيشتر كار مي كنه و البته از من كمك خواسته
با تشكر

برام جالبه جدبداً توی چند تا تاپیک خوندم که یه نفر میاد و میگه با عوامل سریال در ارتباطه و بقیه هر سئوالی دارن ازش بپرسن :46: حالا بگذریم از این موضوع این بابایی که شما میفرمایید آقای کیکاووس یاکیده از بهترین دوبلورهای ایران هستند که چند کتاب هم منتشر کردند و من به شخصه اصلاً نمیتونم ناآشنایی ایشون رو با کامپیوتر قبول کنم و اینکه از شما کمک خواستن !
در مورد دستشویی رفتن و اینها هم که اصلاً با دید بسیار کارشناسی شما جور در نمیاد !
درباره دستمزد که دوستان دیگه کاملاً توضیح دادند .

در مورد فیلمبرداری و صدا برداری از نظر من سریالی ارزش بحث در مورد این مسائل رو داره که جنبه های اصلی صریال مثل فیلنامه - کارگردانی - بازیگردانی و بازیگری هنرپیشه های سریال قابل قبول باشه . وقتی سریالی فاقد ارزشمندی این عناصر باشه چه فرقی میکنه که وقتی داره با شعور بیننده بازی میشه دوربین از چه زاویه ایی این صحنه رو فیلمبرداری کنه !!! در مورد صدا گذاری هم چون تا حد زیادی بسته به کیفیت بلندگوهای تی وی داره که منتفیه .
اما پرداختن به جرئیات ، دقت کنید در سایت IMDB کوچکترین گاف های سریالها و فیلمها گفته میشه ، پس مسلماً پرداختن به جزئیات مهمه البته مشکل این سریال اینه که اصلیات سریال هم مشکل داره . دوست عزیز وقتی شما تنونی جزئیات یک سریال رو تا حد امکان بدون نقص طراحی کنی چطور میتونی چهارچوب اصلی سریال رو درست بنا کنی ؟!
ضمنناً کسی ناراحتی نداره که سر این فیلم خالی کنه ، واکنش همه دفاع از دانش و سطح شعور خودشونه .

piroooz
03-05-2010, 18:16
شما چقد ساده اید!:31: تموم این فیلم برای اینه که شما رو منصرف کنن که دنبال حق طبیعیتون( اینترنت پرسرعت) نرید

free_touch
03-05-2010, 18:36
شما چقد ساده اید!:31: تموم این فیلم برای اینه که شما رو منصرف کنن که دنبال حق طبیعیتون( اینترنت پرسرعت) نرید

+

اینکه مردم رو بترسونن که بله ما هم می تونیم تو فضای سایبری افراد رو تحت کنترل داشته باشیم یا حتی شناسایی و دستگیر کنیم تا ............

Cleeev
04-05-2010, 01:06
کلاً صدا و سیمای دولتی ایران در چند سال گذشته هر روز بدتر از دیروز داره همه چیز رو cyaسی میکنه...

حتی فیلمای خارجیم نمونه های بسیاری رو نشون دادن که با سانسور کردنای بی مورد و عوض کردن داستان و تعویض لغات و جملات و ملیت ها و مذاهب، حتی الکی ترین فیلما رو هم به ابزاری سیyaci تبدیل کردن و میکنن... و تقریباً میشه گفت 99.99 درصد برنامه های تلویزیون با هدف س***سی و تأثیر روانی پخش میشن (ایرانی و خارجی)...

این سریالم تنها هدفش اینترنت هراسی و عمل به جمله معروف "اینترنت سگ هاری است که باید مهار شود" ـه و نه بیشتر...

هدف: ترساندن مردم و جوانان بی تجربه از اینترنت و همچنین ایجاد رعب و وحشت و هراس از اینترنت در میان قشر اعظم جامعه که هیچ گونه آشنایی و اطلاعی در مورد فناوری های نوین ندارن که نتیجه ـش جلوگیری خانواده ها از استفاده فرزندان و اطرافیانشون از اینترنته... البته این اولین باری نیست که صدا و سیما به این موضوع میپردازه (کار همیشگیشه) ولی این تقریباً اولین باریه که به صورت جدی زده تو وسط خال موضوع و با سریالی طولانی مدت و با تبلیغات زیاد به این موضوع وارد شده...

در ادامه هدف اینترنت هراسی و ترسوندن مردم از فضای مجازی و دنیای آزاد اطلاعات (که تنها جاییه که نمیتونن جلوش رو بگیرن) ، هدف بعدی ، آماده کردن افکار و جو جامعه برای حاکم کردن اینترنت ملی هستش که با شعار امنیت و مقابله با استکبار جهانی و این چیزا اجرا خواهد شد و کم کم شاید حتی شاهد قطعی، ممنوع شدن و حتی مجوزی شدن اینترنت واقعی باشیم...

در ادامه این syaست ، مجموعه سریال های تبلیغاتی توی بخشای خبری صدا و سیما هستن (که مجموعه های کوتاه تبلیغاتی سیستم هستن و معمولاً وسط و یا آخر همه بخشای خبری با یه صدای تهدید آمیز پخش میشن)... به طوری که هر چقدر میگذره شاهد تعداد بیشتری از این بسته های خبری در مورد اینترنت هستیم که در آخرینشون گوگل و جیمیل رو نشون داد و در حالی که حتی تلفظ درست گوگلم بلد نبود به مواردی سر و ته زده در قوانین فارسی گوگل اشاره کرد که "گوگل اطلاعات شما رو نگه میداره و میتونه ازشون استفاده کنه" (البته اصلش اینه که برای بهبود سیستماش میتونه استفاده کنه)... این در افکار مردم بی اطلاع خیلی تأثیر میگذاره ولی همه میدونن که گوگل با پردازش اطلاعات و سرچ های مردمه که انقدر پیشرفت کرده و هوشمند شده...

واقعاً باید به حال این کشور و آینده ـش گریست... :19:

باران
04-05-2010, 01:20
با سلام
اميدوارم توضيحات من بدرد خورده باشه
جواب حرفاي كودكانه رو نميدم
ولي دوست عزيز اينو بدونين كه در يك فيلم صدا و تصوير از همه چيز مهمتره البته بعد از كارگرداني و البته قصه چون اين دو موضوع تاثير بسزايي در صدا و خصوصا تصوير دارند
بازيگر با وجود اينكه معروفترين افراد در سينما و تلويزيون هستند ولي نقششون از همه كم تره براي اثبات اين موضوع مثال مي زنم
فيلم ميليونر ذاغه نشين اكثر ديديند يا حدقال در بارش شنيدين با وجود نداشتن بازيگر جزو فيلم هاي موفق شناخته شده
فوتبال و سينما كاملا با هم متفاوتند ولي يك وجه مشابه دارند و اونم اينه كه بازيكن فوتبال مثل بازيگر سينماست كيفيت جفتشون تاثير گذار هست ولي تايين كننده نيست
كلا دوستان خوبه من منظور سريال هوش سياه نيست منظور نگاه درست به فيلم و سرياله خب شماها جزو كساني هستيد كه كامپيوتر رو خيلي خوب مي شناسيد و اين حاكي از اين كه به راحتي ميتونيد از اين سريال سوتي بگيريد چون تخصصتونه من خودم در زمينه موسيقي فعاليت دارم و به جرعات مي تونم بگم كه تا بحال فيلم يا سريالي نديدم كه در اون سازي بدرستي نواخته بشه البته بجز فيلم سنتوري
منظورم اينه كه توي فيلم اصلا و اصلا و اصلا اين موارد ملاك نيست و شما هيچ وقت نميتونيد يك سريال ايراني با بيننده 20-30 ميليوني رااينجوري انتقاد كنيد و بطور كلي بازم ميگم اينها جزعيات هست نه كليات
ما هنوز كليات سريالامون مورده بحث و مشكلات فراواني دارن
شما الان اسكلت ساختمونو ول كردين چسبيدين به پنجره اتاق كه درست كردن پنجره دردي از اسكلت نابسامان سينماي مارو دوا نميكنه
البته اين خيلي خوبه كه جزئيات رايت بشه ولي اين ماله حالا حالا ها نيست چون مشكلات بمراتب سخت تري در سينما داريم
وقتي نگاه بيننده حرفه اي بشه ديگه فيلم اخراجيهاي 2 پرفوروش ترين فيلم تاريخ سينماي ايران نميشه
اميدوارم ايندفعه منظور من فهميده باشيد

system1000
04-05-2010, 01:21
سلام
من کلا یه قسمتم ندیدم .
اما چند صحنشو شانسی دیدم مثلا یه جاش که 2 تا بچه می گفتن که : مگه اینجا آمریکاس که بتونن فردی رو تو اینترنت گیر بندازن که همون موقع پلیس تونست گیرشون بیاره.
همون جور که دوستان فرمودن کسایی که این فیلمو ساختن یه جورایی عقده فیلم های خارجی رو دلشون مونده بود که با اغراض سی یا 30 همراهش کردن و یک فیلم چرند رو دارن خورد ملت می دن.
فکر کردن با 4 تا ای مک و surface تکنولوژیشون زده بالا :41:

nimanimaoo
04-05-2010, 01:54
با سلام
فيلم نامه تعريفي نداره
بازي ها همه معمولي
با تشكر

صد در صد میتونه اشکالاتی داشته باشه ولی انصافا حال و هوای فیلم از سکانس بندی ها گرفته تا تم و استیل پیشروی داستان ادمو یاد سریال های خارجی میندازه ..
انصافا سریال با ریتم تند و حرفه ای هست که میتونم بگم بی نظیره حداقل در ژانر خودش !!!

shadli_m7
04-05-2010, 09:59
با سلام
ولي دوست عزيز اينو بدونين كه در يك فيلم صدا و تصوير از همه چيز مهمتره البته بعد از كارگرداني و البته قصه چون اين دو موضوع تاثير بسزايي در صدا و خصوصا تصوير دارند
بازيگر با وجود اينكه معروفترين افراد در سينما و تلويزيون هستند ولي نقششون از همه كم تره براي اثبات اين موضوع مثال مي زنم
فيلم ميليونر ذاغه نشين اكثر ديديند يا حدقال در بارش شنيدين با وجود نداشتن بازيگر جزو فيلم هاي موفق شناخته شده
فوتبال و سينما كاملا با هم متفاوتند ولي يك وجه مشابه دارند و اونم اينه كه بازيكن فوتبال مثل بازيگر سينماست كيفيت جفتشون تاثير گذار هست ولي تايين كننده نيست
كلا دوستان خوبه من منظور سريال هوش سياه نيست منظور نگاه درست به فيلم و سرياله خب شماها جزو كساني هستيد كه كامپيوتر رو خيلي خوب مي شناسيد و اين حاكي از اين كه به راحتي ميتونيد از اين سريال سوتي بگيريد چون تخصصتونه من خودم در زمينه موسيقي فعاليت دارم و به جرعات مي تونم بگم كه تا بحال فيلم يا سريالي نديدم كه در اون سازي بدرستي نواخته بشه البته بجز فيلم سنتوري
منظورم اينه كه توي فيلم اصلا و اصلا و اصلا اين موارد ملاك نيست و شما هيچ وقت نميتونيد يك سريال ايراني با بيننده 20-30 ميليوني رااينجوري انتقاد كنيد و بطور كلي بازم ميگم اينها جزعيات هست نه كليات
شما الان اسكلت ساختمونو ول كردين چسبيدين به پنجره اتاق كه درست كردن پنجره دردي از اسكلت نابسامان سينماي مارو دوا نميكنه
البته اين خيلي خوبه كه جزئيات رايت بشه ولي اين ماله حالا حالا ها نيست چون مشكلات بمراتب سخت تري در سينما داريم
وقتي نگاه بيننده حرفه اي بشه ديگه فيلم اخراجيهاي 2 پرفوروش ترين فيلم تاريخ سينماي ايران نميشه

کل ساختمان که مشخصه می خواد چی بگه . اینترنت خیلی بده . اینترنت خیلی خطرناکه !!
اینکه دارن از رو فیلم های موفق تقلید میکنن خوبه، چون تقلید خوبیها باعث پیشرفت می تونه باشه .
مثالی که در مورد موسیقی زدین در این مورد صدق نمی کنه . چون موسیقی تخصصه . اما کامپیوتر در حدی که تو فیلم استفاده می شه تخصص نیست ! بلکه مثل با سواد بودنه . از چند سال پیش اعلام شده که معیار سواد ، بلد بودن کامپیوتره نه سواد نوشتن .
اگر فیلم یا سریال دیگه ای بود بله حق با شما بود و اینها همه جزئیات بود اما زمانی که ادعا میکنن فیلمی در مورد کامپیوتر ساختن پس اینا دیگه جزئیات نیست ! و همه بیننده ها انتظار دارند که در فیلمی با چنین ادعایی ، ساده ترین چیزها در مورد کامپیوتر رو بدونن.
این تیکه ای از متنی است که در مورد این سریال ادعا شده :

"«هوش سياه» سريال پليسي 13 قسمتي است درباره جرائم الكترونيكي كه قرار است در آن تعدادي از نوابغ كامپيوتر هوش و استعدادشان را به رخ مخاطبان شبكه 3 سيما بكشند.
هوش سياه قرار نيست سريالي پر از صحنه‌هاي اكشن و پليس‌بازي‌هاي بي‌منطق و غيرواقعي باشد. آن‌طور كه سازنده‌ها و بازيگرانش مي‌گويند، قرار است عده‌اي نابغه رايانه با كار حرفه‌اي‌شان شگفت‌زده‌مان كنند."

واقعا هم که به راستی این نوابغ با کار حرفه ایشان شگفت زده امان کردند:27:

136209
04-05-2010, 13:09
من از این سریال خوشم نیومد.
یه جورایی مردم رو احمق فرض کردن و میخوان اونا رو بترسونن.

همه رو که نمی خوان بترسونند اونهایی که به حریم شخصی دیگران تجاوز می کنند رو می خوان بترسونن

Diego
05-05-2010, 19:19
با سلام
1_دقیقا مشخص کنید کدوم حرفها کودکانه است دوست عزیز،تا نویسنده پست بتونه از خودش دفاع کنه.

2_دوست عزیز بحث سر مشهور بودن بازیگر نیست(کما اینکه 99% بازیگر های فوق مشهور ایران بازیهای روبات مانند و مصنوعی دارن،چه برسه به غیر مشهور) بحث سر اینکه چرا حتی یه دونه بازی طبیعی تو این سریال دیده نمیشه؟حتی چند روز پیش چند لحظه قسمتی رو که خدابیامرز ملک مطیعی بازی میکرد رو دیدم که با وجود تجربه ی گرانبهای ایشون باز هم بنا به ضعف های جانبی مثل دیالوگ ها و کارگردانی خیلی مصنوعی از کار در اومده بود.

3_اتفاقاً در سینما به شدت تعیین کننده است.حتی یه نقش جانبی،حتی یه نقش نیم دقیقه ای در سینما و سریال به شدت هر چه تمامتر تعیین کننده است.بر عکس نظر شما در فوتبال هم اتفاقاً به شدت تعیین کننده است...(بستگی به دید حرفه ای داره البته ،که جای بحثش تو این تاپیک نیست)

4_شما بارها و بارها روی این نکته که: "حرفه ای نگاه کنید" تاکید بسیار کردیدنخست یه تعرفی جامع از دید حرفه ای بدید، تا ما بدونیم کدوم یک از این حرفهایی که زدیم غیر حرفه ای بوده.
خودتون قضاوت کنید:
اینکه یه نفر میاد روی ریز و درشتمسائل دقیق میشه و انتقاد میکنه میشه یه آدم غیر حرفه ای!
ولی کسانی که میگن: بی خیال این مشکلات، عجب چیز باحالیه! میشه یه دید پروفشنال!!!

5_میشه بگید پس چه چیزی میتونه ملاک باشه؟ چون به گفته ی شما نحوه ی بازیکردن،فیلم نامه،کارگردانی، اطلاعات غلط و گاف های بی نهایت و ....ملاک نیست.پس ملاک چیه؟

6_چرا نباید انتقاد کنیم؟!!!

7_هم جزئیات مورد اتقاد هستن،هم کلیات.یه دور دیگه پستهای من و دوستان رو یه نگاه بندازید.

8_مشکل اینه که این ساختمون روی هواست کلاً!!! اسکلتش به شدت ایراد داره.به شدت هرچه تمام تر.

9_ و در آخر:اگه دید بیننده حرفه ای بشه، نباید این سریال پر بیننده بشه...(چون دلایل کاملاً واضحی وجود داره)

shahab_f
05-05-2010, 19:30
حالا هر هدفی که دارن ، به هر حال فیلمش خوب ساخته شده

far2009
05-05-2010, 19:48
از سریال هایی ایرانی که نمی توان انتظار فیلم های مثل "جنایت های غیر حرفه ای " داشت . این تازه اول راه هست و باید این فیلم ها نقد بشوند تا بهبود پیدا کنند نه این که بدون دلیل اظهار نظر کنیم.

toolhelp
05-05-2010, 20:53
تو قسمت امشب يارو گفت تشخيص چهره نقطه به نقطه گفتم الان داره دوتا عكس و ميذاره كنار هم بعد با يك نرم افزار ايميج پروسسينگ (هوش مصنوعي) تشخيص ميده كه دوتا عكس ماله يك نفره ديدم داره با برنامه Morph كار ميكنه :31: چه باحال نميدونستم پليس از اين جينگولكا هم استفاده ميكنه. با اين برنامه ميشه يك آدم رو تبديل به ببر كرد حالا شما حساب كنين كه با اين برنامه دو تا عكس كه ماله يك نفر هم هست رو به هم تبديل كردن بعد با افتخار نتيجه گرفتن كه عكسا مال يك نفره. بيچاره دزدايي كه گيره اينا بيفتن چون ميتونن شبيه هر كسي بشن ! :31:

Diego
05-05-2010, 21:01
از سریال هایی ایرانی که نمی توان انتظار فیلم های مثل "جنایت های غیر حرفه ای " داشت . این تازه اول راه هست و باید این فیلم ها نقد بشوند تا بهبود پیدا کنند نه این که بدون دلیل اظهار نظر کنیم.

ممنون از لطف و مهربانی و ادب شما دوست عزیز.:11:

John Cena723
05-05-2010, 21:04
بدم نمیاد از سریالش و نسبت به "ایران" خیلی در سطح بالایی قرار داره . فقط امشب اون عکس دسته جمعی که نشون دادند خیلی ضایع مونتاژ کرده بودند به طوری که واضح بود اصلا اون سرها به اون بدنها تعلق نداره . فکر نمیکنم گرفتن یه عکس دسته جمعی خیلی وقت گیر بوده باشه تا اینکه بیان اینطوری ضایع عکس ها رو مونتاژ کنند.

Luxe
05-05-2010, 21:12
این سریال خیلی شبیه به سریال جنایت های غیر حرفه است

تقریبا موافقم.ولی داستان اون خیلی سرتره.فیلمبرداری کاراکتراش خیلی جذابتره.

به نظرم این بابا که اصلا نقش کاراگاه بهش نمیاد.باید میرفت همون جنوب فیلم بندری بازی میکرد.:27:

online_amin
05-05-2010, 21:16
خداییش من خیلی روی این مسائل فکر کردم.

من هیچ وقت فیلم وسریال ایرانی نگاه نمیکنم. اما بعضی ها رو هنگاه غذا خوردن و مهمان بودن یا... میبینم.

من همیشه از چرت و پرت بودن فیلم های ایرانی گلایه داشتم. همیشه... هیچ وقت نشده یه فیلم ایرانی من رو مجذوب کنه (البته به جز یه دونه). همیشه کلیشه ای بازی میکنن همیشه یه جور خنده داری هستن...

اما چرا اینطوریه؟ واقعا چرا وقتی یه آی مک میاره حال ما به هم میخوره. اما اگر همچین صحنه ای با همون آی مک در یک فیلم خارجی دیده بشه جذابیتش خیلی بالاست؟

من که به جواب رسیدم. شما هم که عمیق تر فکر کنید خواهی رسید.

سلام
من کلا یه قسمتم ندیدم .
اما چند صحنشو شانسی دیدم مثلا یه جاش که 2 تا بچه می گفتن که : مگه اینجا آمریکاس که بتونن فردی رو تو اینترنت گیر بندازن که همون موقع پلیس تونست گیرشون بیاره.
همون جور که دوستان فرمودن کسایی که این فیلمو ساختن یه جورایی عقده فیلم های خارجی رو دلشون مونده بود که با اغراض سی یا 30 همراهش کردن و یک فیلم چرند رو دارن خورد ملت می دن.
فکر کردن با 4 تا ای مک و surface تکنولوژیشون زده بالا :41:

من این سریال رو ندیدم اما از تیزرهاش معلومه و اینطور که داداشم میگفت اینا خیال کردن هر کس که چت میکنه حتما هکره و یا خیلی حرفه ای هست.

Sara
05-05-2010, 23:10
نمیدونم شاید مشکل اینه که مثلاً من یا خیلی از دوستان اونقدر سریالها و فیلمهای مطرح و خوب رو دیدیم که به نظرمون اینطور سریالها خیلی ضعیفه . اما در کل من میگم وقتی من یا خیلی های دیگه که کارگردان یا فیلمساز یا نویسنده حرفه ایی نیستیم به راحتی میتونیم از سریال ایراد بگیریم چرا سازنده ها این ایرادات رو نمیبینن ؟! تا کی بیایم بگیم اشکال نداره درست میشه ... بازم خوبه ... حالا ببینیم چی میشه ! کلا انگار همه خسته شدن ، راضی شدیم به همه نقصها ...

shadli_m7
06-05-2010, 09:45
من این سریال رو ندیدم اما از تیزرهاش معلومه و اینطور که داداشم میگفت اینا خیال کردن هر کس که چت میکنه حتما هکره و یا خیلی حرفه ای هست.

شاید بخاطر اینه که خودشون هیچی در مورد کامپیوتر و اینجور چیزا نمی دونن و وقتی می بینن کسی می شینه اینور دنیا می نویسه "سلام" و چند لحظه نشده یکی اونور دنیا می تونه این "سلام" رو بگیره ، میگن وایییی چقدر حرفه ای!!:31: حالا واسه اینکه خیلی حرفه ای تر باشه سیستمش رو هم آی مک می کنیم دیگه می ترکونن !:27:

mmiladd
06-05-2010, 09:48
یعنی هنوز کسی تی وی نگاه می کنه...؟

shadli_m7
06-05-2010, 09:53
نمیدونم شاید مشکل اینه که مثلاً من یا خیلی از دوستان اونقدر سریالها و فیلمهای مطرح و خوب رو دیدیم که به نظرمون اینطور سریالها خیلی ضعیفه . اما در کل من میگم وقتی من یا خیلی های دیگه که کارگردان یا فیلمساز یا نویسنده حرفه ایی نیستیم به راحتی میتونیم از سریال ایراد بگیریم چرا سازنده ها این ایرادات رو نمیبینن ؟! تا کی بیایم بگیم اشکال نداره درست میشه ... بازم خوبه ... حالا ببینیم چی میشه ! کلا انگار همه خسته شدن ، راضی شدیم به همه نقصها ...

به نظر من بزرگترین مشکل این فیلم جدا از همه ضعف های کارگردانی و فیلمنامه و ...اینه که دارن سفید رو سیاه نشون می دن و سیاه رو سفید. و دارن از چیزی هیولا می سازن که همه ی ما چندین ساله هر روز چند ساعتی باهاش کار میکنیم . قضیه اینه که خط فکری ما و سازندگان فیلم جداست .

shadli_m7
06-05-2010, 09:59

با اینکه من خودم تی وی نمی بینم و این شامل همه ی کانالها چه اونور و چه اینور میشه اما اینکه در جواب کسی که میگه چرا فلان سریال ضعیفه . بگیم مگه تی وی می بینی ؟ درست نیست . تلویزیون دیدن حق مردمه و ساختن سریالهای با کیفیت وظیفه ی مسئولینه .

unartig
06-05-2010, 10:31
شاید بخاطر اینه که خودشون هیچی در مورد کامپیوتر و اینجور چیزا نمی دونن و وقتی می بینن کسی می شینه اینور دنیا می نویسه "سلام" و چند لحظه نشده یکی اونور دنیا می تونه این "سلام" رو بگیره ، میگن وایییی چقدر حرفه ای!!:31: حالا واسه اینکه خیلی حرفه ای تر باشه سیستمش رو هم آی مک می کنیم دیگه می ترکونن !:27:

کسیکه پشت الاغ باد به غبغب بیندازد ، چون اسب سوار شود پاک دیوانه خواهد شد . ارسطاطالیس

Smartie7
06-05-2010, 17:00
این که میخوان اونایی رو که از کامپیوتر و اینترنت بد استفاده میکنن رو بترسونن خوبه ولی بدبختی اینجاست که بعضی از پدر و مادرا تر و خشک رو با هم میسوزونن ... فلانی رفته چت کردن و علافی و ... رو اینترنت پس تو هم ممکنه به اون سمت کشیده بشی ... فلانی دین و ایمان نداره، فلانی بد فرم تیپ میزنه، فلانی این طور کرده ، فلانی اون طور کرده ... این مقایسه واقعا ناعادلانه هست.

مشکل اینجاست که سطح آگاهی مردم پایین هست ولی به جای اینکه راه استفاده ی درست رو به مردم نشون بدن و آگاهشون کنن اونا رو میترسونن ... البته توی این فیلم یه کاراکتر هست که قبلا از علم کامپیوترش در راه خلاف استفاده میکرده الان اومده توی نیروی پلیس ... این یکی از نکات مثبت فیلم هست ... حالا هیچکی به این توجه نمیکنه همه جنبه ی منفی رو میگیرن... اصلا کل مردم ایران همین طورن ...

بعضی چیزا توی این فیلم بهتر شده مثلا :
اینکه دوباره داستان عشق و عاشقی نیست خودش خیلیه
همون imac و touch
بازیگراشم همچین گم نام نیستن .... آتيلا پسيانی ، رضا رويگری ، حسين ياری ... کی میگه اینا گم نام هستن؟

ولی هنوز لنگ میزنن توی بعضی از قسمتا... که بعضی از دوستان هم اشاره هایی کردن ... همون ACD See ، کافی نت و ISP ، دانلود اطلاعات پلیس با اون سرعت، ...

masoudtr
06-05-2010, 18:12
این قسمت سوتی های فراوانی داشت
یکی اش اینکه برای اینکه ببینه عکس اون فرد با عکسی که ازش دارن مال یک شخص است اومدن ابله ها از نرم افزار morph استفاده کردن که اساسا کارش تبدیل یک عکس به عکس دیگره که اخرش هم همین را نشون میداد
بابا 5 هزار تومن میدادین با دلفی براتو یک برنامه مینوشت که مثلا این دوتا عکس را با هم چک کنه و بعد مثلا بگه 100 در صد match

XirowN
10-05-2010, 13:01
خیلی تخیلیه این فیلم !
رئیسشون انگار شرلوک هلمزه !

ali-07
10-05-2010, 20:59
حيف اميد توي اين فيلم كلا فقط از اون پسر خوشم ميومد كه اونم كشتن....
اما من واقعا از يه چيز خيلي تعجب ميكنم با اين همه تبليغ و بحث و ... در مورد اين شركت هاي هرمي ،چطور هنوز تعداد كثيري از مردم ما پولشونو توي همچين جاهايي سرمايه گذاري ميكنن؟ :31:

bisquit
11-05-2010, 20:54
سلام
چند صفحه آخر این تاپیک رو خوندم ....علاقه مند شدم منم نظر بدم...:31:
اینکه این سریال در مقایسه با سریالهایی از این دست که همه جای دنیا مردم دنبالشون میکنند خیلی ضعیفه چیز معلومیه .(دلیل خوب بودن چیه؟! کم نقص بودن در همه زمینه ها) اماچند تا کشور سریال خفن بی عیب می تونن بسازن؟!
اوصولا ایران با کشورهای صاحب این صنعتها خیلی فاصله داره....اما اگه علاقه مند باشیم که توی این زمینه پیشرفت کنیم این سریال با این مشخصات میتونه امیدوار کننده باشه(خصوصا اگه اونو با وضع اسفبار سریالی مثل کلانتر مقایسه کنیم) موضوع سریال هم موضوع خوبیه ...
قبول ندارم که این سریال اینترنت هراسی رو تبلیغ میکنه ...
چیزی که اصرار به گفتنش داره اینه که به اونچه که توی اینترنت میبینید میشنوید و میخونید اعتماد نکنید.که این مطلب درستیه همونطور که شما حرف یا پیشنهاد هر غریبه ای رو توی خیابون نمیپذیرید.دلیلی برای اعتماد کردن به کسی که نه تنها اونو نمیشناسید بلکه حتی نمیبینید (لزوما اونکه میبینید مخاطب شما نیست) وجود نداره...واین چیزیه که همه کشورها به مردمشون آموزش میدن...(والبته همه شما دوستان اینو بهتر از من میدونید)
خلاصه این سریال نمره زیر صفر نمیگیره و نکته مثبت اینه که مشقی نوشته شده که داریم ازش غلط میگیریم...کلا کسی از بچه کلاس اولی انتظاری رو که از یه دبیرستانی داره نداره !(حالت هایی رو که یچه دبستانی IQبالا و دبیرستانیه احمقه رو درنظر نمیگیریم!) حالا هر چقدر هم که کوچیکه ادعا داشته باشه...:20: برا همین ایراد های سریال رو گفتن کار مثبتیه اما سرکوفت زدن خیلی ناجوانمردانه ست...

Behroooz
13-05-2010, 19:33
این سریال برای شروع کار خوب بود . داستان اینترنت خیلی حرف برای گفتن داره و فیلمهای خوبی میشه از روش ساخت .

بی باک بی بال
13-05-2010, 19:54
برای شروع خیلی خوب اما خیلی توش گاف دادن

senaps
15-05-2010, 12:25
عزیزم شما چه ببینی چه نبینی بارش پول میدی!(قسمتی بزرگی از مالیاتت میره به صدا و سیما!)
حالا باید مقایسه کرد که مردم امریکا مالیات میدن برای بیشتر از 400 کانال که همون فاکس و sky و abc و nbc براشون کافیه!!!الان سریال هایی که داشتن پخش میکردن تو چند سال اخیر رو ببینید؟

رفیقمون گفتن پولی که ما میگیرم با پولی که اونا میگیرن! وقتی گفتی برا این فیلم یه بابایی 2میلیون ماهی میگرفته،مخم سوت کشید! مگه چیکار کردن؟ فیلمی پر از باگ از هر لحاظ!

رفیقمون گفتن که به چیزایی که درباره ی کامپیوتر نوشتن زیاد توجه نکنین اینا جزییاته!
متاسافنه اشتباه همینه! این فیلم دقیقا درباره ی کامپیوتره!
یعنی بین این همه ادمی که کار میکردن،یه نفر ادم عاقل نبود که بگه رفقا چجوری این همه عکس دیجیتالی با حجم حداقل 800کیلوبایت(فک کنم این حداقلشه عکس های من معمولا بالای 1.5 مگ هستن!) رو توی 5دقیقه کانکت شدن بچه گرفتی؟!!!!طرف داشت عکس ها رو نیگا میکرد و انتخاب میکرد!!!!
من با 512 کیلو سرعت نشست تو خونه و وقتی میرم رو سایت بی بی سی که عکس هاش رو ببینم پدرم ر میاد تا یکی یکی بیان رد بشن!!!!
چرا باید یه همچین چیزایی تو فیلم باشه؟!
یا مثلا یه جای دیگه اون بابایی که از دیوار میافته پایین،طنابی که بهش وصل بوده کاملا مشخصه!!!!اون اقایون ادیتوری که این کارو کردن،نمی تونستن بگن اقا اب پرور ما بلد نیستیم این طنابو حذف کنیم اینو نگیر؟!طناب کاملا واضح بود پشت یارو!
می تونستن این صحنه رو در بدترین حالت،کروماکی بگیرن!اصلا می توننست بپره روی اون چیزای بادی!(اسمشون رو نمی دونم شرمنده!) دیگه چرا باید حتمی از طناب استفاده بشه؟

هزاران مشکل دیگه هم داشت.........
بیچاره ما مردم! میریم 5 میلیون میدیم که 50 تا اینچ تی ویمون باشه،اونوقت یارو میاد با کیفیت 360p برامون سریال پخش میکنه!!!جالبیش اینه که بهش افتخار هم میکنه!
کیفیت 720p دیگه قدیمی شده و ملت دارن میرن طرف1080 اقا تازه داره میره 480p اخه این انصافه؟! تصویر رو من شطرنجی دیدم!
درضمن ایشون میگن که صدا هم خوب بوده! صدا مزخرف تر این نمی شد! بابا صدا ها ادیت بود! یعنی توی این صدا و سیمایی که این همه خبر های بزگر دنیا رو 180 درجه میچرخونه،چار نفر رو 10000000000000نفر نشون میده و 10000000000000000نفر رو 10 نفر،نیم تونست هزینه کنه یه نفر بیاد یه برنامه ی 100کیلوبایتی براشون بنویسه که حرفه ای تر باشه کارهای -- کردن و چک کردن سیستم ها و...؟!
خیلی سخت بود که بجای برنامه های پیشرفض سیستم های مختلف،10 دلار میدادن یه برنامه میخریدن که حداقل ملت ندیده باشن؟

saeedadash
15-05-2010, 17:32
فکر کنم از بحث سریال خارج شدید ...

من یک بخشی از این سریال رو دیدم چنان سریع مجرم رو گیر اوردن که کلی سئوال تو مخ من جا شده تو کمتر از 4 ساعت تونستند بفهمند که کسی که داره از بیمه سو استفاده میکنه کیه اونهم یه بیمه بین المللی . تو قسمتی از فیلم یه نفر میخواد وارد سیستم حفاظتی بیمه بشه و از قسمتهای امنیتی گذر کنه و یه پرونده خیلی کلان رو بهش دستبرد بزنه وقتی پای این همه پول درمیونه چرا هکز تو ساعت شلوغی که هزاران ای پی تو منطقه انلاین هستند استفاده نمی کنه و کار رو گذاشته تو نیمه شب اصلا چرا از تهران داره اینکارو میکنه مگه نمی تونه بره یه کشور خارجی و با خیال راحت این کار رو انجام بده و چند تا سئوال دیگه من که شاخ در اوردم تو دیدن 20 دقیقه از این فیلم خیلی ها هستند که از اینترنت سر در نمیارن مثل من هر چی نشون داده بشه حالا مجبورا قبول میکنم .ولی بعضیها هم واقعا تو نت خیلی قوی هستند نمی دونم چرا علمی تر برخورد نمیکنن . چیزه دیگری که جالب بود اینکه تو یه سکانس از اداره پلیس یه خانم و یه اقا تو دفتر کسی که مثلا میتونه تو لیست مظنونین باشه نشستن این بابا که مظنون هست تو اون اداره سمت داره و یه منشی دفتر هم داره دیگه همینطور که با پلیس ها داره حرف میزنه یهو پسر خوانده اش کله اش رو میندازه میاد تو و نمی دونه که پلیس پیشه پدرشه منشی دفتر هم حتما رفته بوده اب بخوره و این ادم رو ندیده که بهش بگه رفتی تو کسی هست و نکته اینجاست .....
پسر وارد میشه و میگه : هی سلام ددی
پدر میگه : سلام پسرم این ها از اداره پلیس اومدن
مرد پلیس بلند میشه و میگه : سلام اقای فلانی
پسر میگه من پسر خونده هستم و اقای فلانی نیستم
مرد پلیس خداحافظی میکنه و صد در صد میفهمه که مجرم رو با یه مکالمه در این حد گیر اورده و زنگ میزنه به اداره و میگه خودشه تلفن این بابا رو کنترل کنید من فهمیدم مجرم کیه ....فکر کنم مامور ه هم داره سریال رو از تو خونه دنبال میکنه چون وقتی پسر خوانده رو میبینه در کمتر از قبل :31: مجرم رو شناسائی میکنه

.

sasan816
15-05-2010, 18:08
برای شروع خیلی خوب اما خیلی توش گاف دادن
موافقم مخصوصا همونجا که با خط تلفن عمومی میخوان جایی رو -- کنن

ali-07
16-05-2010, 08:14
بچه ها يه سوال برا من پيش اومد....
اون جريان تلفن و.... كه ديشب نشون ميداد چي بود؟چطوري اينقدر سريع جاي طرف رو پيدا كردن،اصلا مگه يه اين راحتي ميشه يه سيتم امنيتي قدرتمند رو تو 1 دقيقه هك كرد ؟ها؟:20:

shadli_m7
16-05-2010, 11:51
برای -- سریع جدا از توانایی -- کردن به کامپیوتر خیلی سریع که بتونه به سرعت پردازش کنه نیاز هست و خط خیلی سریع نیاز هست. نه اینکه با تلفن عمومی -- کرد اون هم نصفه شب !! پس زمینه ی ذهنی سازندگان فیلم از -- مثل دزدیه که از تلفن عمومی و نصفه شب استفاده کردن !:31:

دیشب وقتی داشتن که سیستم بیمه رو -- می کردن نوشته بود "Coping 3 files to Desktop ":27:

متاسفم....

mmiladd
16-05-2010, 11:59
من نمی دونم چرا این بحث این همه کش دار شده..!

آقا فیلم آبکیه دیگه... شکی توش نیست..

John Cena723
16-05-2010, 13:32
یه ایراد دیگه ای که تو این سریاله اینه که خیلی زود فرضیه هاشون به واقعیت می پیونده و از هیچی به هدفشون میرسند . در کل سریال خوبیه و من دنبالش میکنم...

saeedadash
16-05-2010, 16:52
از سریال 24 تا هوش سیاه

دیشب یه قسمتها ئی از هوش سیاه رو میدیدم فکر کنم نسخه کپی برابر اصل رو باید به این سریال داد

چند تا نکته بود که توجه منو جلب کرد

تو سریال 24 وقتی وارد سی تی یو میشدی یه سری تلفن زنگ می خورد که صدای خاصی داشت

تو هوش سیاه هم این اتفاق می افته هر وقت دوربین وارد اداره میشه اون زنگ تلفن هست

تو سریال 24 اخر سریال صفحه نمایش به دوقسمت تقسیم می شد

تو هوش سیاه هم باید باشه دیگه

تو سریال 24 فرزند جک باور یه جورائی با افرادی که تبه کار هستند بطور ناخواسته و نداسته در ارتباط بود

تو هوش سیاه هم فرزند مامور بدون اینکه بخواد یا بدونه با تبه کار در ارتباط هست

البته تو هوش سیاه دیشب اگهی هم پخش شد استفاده از سرویس ساتنا و ماشین بی ام دبلیو

این یارو تبه کاره هم که هر وقت من صداشو میشنیدم یا روغن مایع لادن می لفتادم چرا که همین صدا

صدائی هست که تو تبلیغات لادن ازش استفاده میشد

---------- Post added at 04:52 PM ---------- Previous post was at 04:48 PM ----------

یه چیز دیگه من فکر میکنم یا پیشنهاد من این هست که اگه کارگردان می امد و نظر خواهی میگذاشت تو همین سایت پی سی ورلد اونقدر کاربر حرفه ای دشت که بخواهند نظر بدن که هیچ طوری نشه از فیلم گاف گرفت ولی متاسفانه قدر مون رو نمی دونن دیگه :31:

P.1052
16-05-2010, 18:34
یه چیز دیگه من فکر میکنم یا پیشنهاد من این هست که اگه کارگردان می امد و نظر خواهی میگذاشت تو همین سایت پی سی ورلد اونقدر کاربر حرفه ای دشت که بخواهند نظر بدن که هیچ طوری نشه از فیلم گاف گرفت ولی متاسفانه قدر مون رو نمی دونن دیگه :31:
نکات جالبی رو نوشتی.ولی فکر کنم اسم سریال "هوش سیاه" هست شما نوشتی هوش مصنوعی

در کل خیلی شبیه 24 هست.مخصوصا سیزن اول 24.
دوستان به نظرم خیلی سریال اغراق داره.گرچه در بسیاری از کشور ها برای القای پیشرفت کشورشون این چیز ها رو نشون می دن ولی حداقل این فناوری رو دارن.ما نداریم باهاش پز هم میدیم.ولی یه چیزی خیلی جالبه اونم اون صفحه نمایش لمسیه هست تو اداره ی پلیس.حالا فرض کنید یکی از اون ها دست مامور های پلیس ما بیافده!!!دیگه کی کار می کنه؟همه یا میرن تو اینترنت .یا میشینن فیلم دیدن و هر دقیقه هم برای این که به صفحش دست بزنن یه دور صداش رو بالا پاییین می کنن.:31:

SPY.07
16-05-2010, 22:34
این یارو تبه کاره هم که هر وقت من صداشو میشنیدم یا روغن مایع لادن می لفتادم چرا که همین صدا

صدائی هست که تو تبلیغات لادن ازش استفاده میشد

آقای یاکیده از بهترین دوبلور های ایران هستن که تو خیلی از تبلیغات هم صداشونو مشنویم.
چند وقت پیش هم یه فیلم سینمایی ازش دیدم...

John Cena723
16-05-2010, 23:45
این کیکاووس یاکیده فوق العادست بازی کردنش . هم صداش تکه هم بازیش . من راستش اولین نقشی که ازش دیدم تو فیلم آتش بس بود که از همونجا عاشقش شدم و اینجا هم که گل کاشته . تو بحث صدا هم که فکر کنم همتون دیگه اون برنامه لذت نقاشی از شبکه 4 رو یادتونه که با صدای ایشون چقدر زیبا شده بود.

زوز
16-05-2010, 23:47
هوش سیاه واقعا جالبه

satttanism
17-05-2010, 00:05
نمیدونم چرا جدیدا من هر فیلمی میبینم (مخصوصا ایرانی) طرف دار نقش منفی های فیلم هستم و کلی با کاراشون حال میکنم :دی
نمیدونم چرا همه فیلما آخرش نقش منفی میمیره یا میگیرنش:دی
کاش یه فیلمی هم میساختن که آخرش نقش منفی بره دنبال خوشیش با پولایی که به دست آورده

Sara
17-05-2010, 00:37
این کیکاووس یاکیده فوق العادست بازی کردنش . هم صداش تکه هم بازیش . من راستش اولین نقشی که ازش دیدم تو فیلم آتش بس بود که از همونجا عاشقش شدم و اینجا هم که گل کاشته . تو بحث صدا هم که فکر کنم همتون دیگه اون برنامه لذت نقاشی از شبکه 4 رو یادتونه که با صدای ایشون چقدر زیبا شده بود.

آقای یاکیده از بهترین دوبلور های ایران هستن که تو خیلی از تبلیغات هم صداشونو مشنویم.

در عالی بودن کار دوبله آقای یاکیده که شکی نیست اما به نظر من بهتر بودن بازیگری رو تجربه نمیکرد . بیشتر صداش برای بیننده جذابه . بازیگریش در حد بسیار معمولیه .

XirowN
17-05-2010, 00:42
میگم یه سوتی !
اینا برای پیدا کردن جمشید میتونستن برن تو آرشیو مترو و همون ساعتی که امید رفت دنبال پسر پلیسه رو ببینن !
کار بسیار ساده
چرا به ذهنشون نرسید ؟

saeedadash
17-05-2010, 08:02

اینکه ایشون بهترین هستند و چنین و چنان بحثی نیست . تا اونجا که من سریال دیدم و به این رسیدم تو سریال

از کسانی استفاده میشه که چهره سینمائی معروفی نداشته باشند وگرنه تهیه کننده گان سریال های خارجی

مگه کم پول خرج میکنند ؟ نمی تونند مثلا تو سریال های مختلف زیاد از برد پیت رابرت دنیرو رابرت رد فورد

ال پاچینو مل گیبسن و ...................... خیلی های دیگه استفاده کنند ؟ پس با اینک اینها نیستند

سریال با شکست روبه رو نمی شه سریال لاست .. 24 .. فرار از زندان .. و خیلی های دیگه نه از بهترین

هنر پیشه ها و نه از بهترین صدا ها توش خبریه پس رازی در اون هست که باید بهش توجه کرد ....

و اما مطلب بعدی به نظرتون یه تبه کار تو خیابون اروم و بی صدا رفت و امد می کنه با یه ماشین معمولی یا

اینکه تو شهری که هر از گاه می بینی تو پیاده رو عابری و یا توماشینی شخصی با کراوات رنگ تیره و سنگین

در عبوره چطور میشه که طرف خیلی باهوش و ذکاوت معرفی میشه که همه جا دنبالش هستند ای

بابا با یه کراوات گل بهی با رنگ موی انچنانی و کت تک فلان رنگ میره تو یه بانک و سفارش میلیاردی میده ؟

شما همین الان با این تیپ برو بیرون ببین چنذ نفر حتی تو بالای شهر تهران زیر چشمی نگات میکنند ؟

برای اینکه اب و تاب سریال رو ببرن بالا بجای محتوای فیلم من فکر میکنم گاف فیلم رو دارن بیشتر میکنند با

این کارشون یه خورده معمولی تر اگه میشه از رنگ و لعابش اگه کم میکردند به نظر من تو یه قسمت گاف های

دو رقمی نمی دادند کدوم تبه کاری ولخرجی میکنه ؟ اقا وارد سایت شه یه سند رو زده سند رو باید عوض

بشه و دوباره بر گشت بشه به جای سند قبلی با طرف هم 50 میلیون حرف زدند نصف کار انجام شده سند

اومده بیرون هنوز عوض نشده و عودت داده نشده 50 میلون یارو رو دادند بهش من داشم شاخ در می اوردم

من نمی دونم با چه واحده پولی دو بسته اش میشه 50 میلون تومان دو تا گاف گنده تو یه سکانس کوچیک

هنوز کار تموم نشده پول داده شد و با چه واحدی اون دوبسته پول شد 50 میلون من که دارم اینو میبینم

چطوری باید باور کنم ؟

omid_p30
17-05-2010, 13:20
اینکه ایشون بهترین هستند و چنین و چنان بحثی نیست . تا اونجا که من سریال دیدم و به این رسیدم تو سریال

از کسانی استفاده میشه که چهره سینمائی معروفی نداشته باشند وگرنه تهیه کننده گان سریال های خارجی

مگه کم پول خرج میکنند ؟ نمی تونند مثلا تو سریال های مختلف زیاد از برد پیت رابرت دنیرو رابرت رد فورد

ال پاچینو مل گیبسن و ...................... خیلی های دیگه استفاده کنند ؟ پس با اینک اینها نیستند

سریال با شکست روبه رو نمی شه سریال لاست .. 24 .. فرار از زندان .. و خیلی های دیگه نه از بهترین

هنر پیشه ها و نه از بهترین صدا ها توش خبریه پس رازی در اون هست که باید بهش توجه کرد ....

و اما مطلب بعدی به نظرتون یه تبه کار تو خیابون اروم و بی صدا رفت و امد می کنه با یه ماشین معمولی یا

اینکه تو شهری که هر از گاه می بینی تو پیاده رو عابری و یا توماشینی شخصی با کراوات رنگ تیره و سنگین

در عبوره چطور میشه که طرف خیلی باهوش و ذکاوت معرفی میشه که همه جا دنبالش هستند ای

بابا با یه کراوات گل بهی با رنگ موی انچنانی و کت تک فلان رنگ میره تو یه بانک و سفارش میلیاردی میده ؟

شما همین الان با این تیپ برو بیرون ببین چنذ نفر حتی تو بالای شهر تهران زیر چشمی نگات میکنند ؟

برای اینکه اب و تاب سریال رو ببرن بالا بجای محتوای فیلم من فکر میکنم گاف فیلم رو دارن بیشتر میکنند با

این کارشون یه خورده معمولی تر اگه میشه از رنگ و لعابش اگه کم میکردند به نظر من تو یه قسمت گاف های

دو رقمی نمی دادند کدوم تبه کاری ولخرجی میکنه ؟ اقا وارد سایت شه یه سند رو زده سند رو باید عوض

بشه و دوباره بر گشت بشه به جای سند قبلی با طرف هم 50 میلیون حرف زدند نصف کار انجام شده سند

اومده بیرون هنوز عوض نشده و عودت داده نشده 50 میلون یارو رو دادند بهش من داشم شاخ در می اوردم

من نمی دونم با چه واحده پولی دو بسته اش میشه 50 میلون تومان دو تا گاف گنده تو یه سکانس کوچیک

هنوز کار تموم نشده پول داده شد و با چه واحدی اون دوبسته پول شد 50 میلون من که دارم اینو میبینم

چطوری باید باور کنم ؟

ببخشید دوست عزیز اما کیفر سادرلند و دیگر بازیگرای فیلم از بهترین صداها برخوردار هستند و بازی های خوبی هم ارائه می دهند(کیفر سادرلند به خاطر صدایش در بازی "ندای وظیفه 5" هم دوبله گفت)
شما در سریال 24 و فرار از زندان نمی توانی بگویی کسی نقشش را خوب بازی نکرد یا صدای خوبی نداشت

satttanism
17-05-2010, 20:08
دوستان سوالی برای من پیش اومده

این آقای هوش سیاه وسط خیابون اینترنت از کجا میاره؟

piroooz
17-05-2010, 21:23

خب بالاخره ایشون که مثل آب خوردن به سیستم بانکی نفوذ میکنه نمیتونه یه اینترنت بی سیم استفاده کنه ...
ولی خب در عمل اگه بخواهیم حساب کنیم با یه خونه اون اطراف که بصورت بی سیم شیر شده یا از یه دستگاه قوی دور برد برای استفاده از اینترنت استفاده میکنه

am_64
17-05-2010, 21:53
كي ميدونه اسم قهوه مورد استفاده هوش سياه چيه
يادم مياد وقتي رفت فروشگاه گفت فلان قهوه كه اسمش يادم نيست ولي يادم مياد گفت كه مارك red
بلكه ما هم بريم از اون قهوه ها بگيريم بخوريم بلكه هوش ما هم زياد شه
البته نه از نوع سياهش بلكه بي رنگش

kiuq
18-05-2010, 13:40
كي ميدونه اسم قهوه مورد استفاده هوش سياه چيه
يادم مياد وقتي رفت فروشگاه گفت فلان قهوه كه اسمش يادم نيست ولي يادم مياد گفت كه مارك red
بلكه ما هم بريم از اون قهوه ها بگيريم بخوريم بلكه هوش ما هم زياد شه
البته نه از نوع سياهش بلكه بي رنگش
روبوستا دوست عزیز ...
جالبه منم یه نظری بدم بد نیست..
کیکاووس یاکیده فوق العاده بازی میکنه .. هم بازی هم صداش عالیه..
کاش آخرش نتونن بگیرنش تا فیلم خراب نشه

Amin_4past
18-05-2010, 20:21
درسته نقصهای زیادی داره ولی خداییش نسبت به فیلم ایرانی بودنش عالیه. چرا شماها فقط دست گذاشتید رو نقاط ضعف؟

Amin_4past
18-05-2010, 20:39
درسته نقصهای زیادی داره ولی خداییش نسبت به فیلم ایرانی بودنش عالیه. چرا شماها فقط دست گذاشتید رو نقاط ضعف؟

kiuq
18-05-2010, 22:55

یه بار دیگه هم بگو:31:

من خودم فقط زیبایش رو گفتم ولی معمولا اینطوریه چون سریال ساخت ایرانه کلا با نگاه منفی بهش نگاه میکنن.
اینطوریه دیگه:31:

mohsen_gh1991
18-05-2010, 22:57
به نظر منم سریال خوبیه.فقط اون سرهنگه رئیس اداره خیلی آزاردهنده بازی میکنه.

scali
18-05-2010, 23:08

موافقم باهات . با اینکه نقاط ضعف زیاد داره ولی نباید با نگاه منفی نگاه کنیم .

از کیکاووس یاکیده خیلی خوشم میاد . صداش واقعا محشره .

.::SMS::.
18-05-2010, 23:18
درسته نقصهای زیادی داره ولی خداییش نسبت به فیلم ایرانی بودنش عالیه. چرا شماها فقط دست گذاشتید رو نقاط ضعف؟به نظر منم حرف درستیه.

این کیکاوس یاکیده قبلا فقط دوبلور بود. چند سالیه میبینم بازی هم میکنه که انصافا هم بازیگر خوبیه
خوش بحالش عجب صدای قشنگی داره

ویرایش: کاش بتونن خوب فیلم رو جمع کنن
نمیدونم چرا چشمم آب نمیخوره که فیلمای ایرانی بتونن پایان قابل قبولی داشته باشن

*Necromancer
18-05-2010, 23:27
روبوستا دوست عزیز ...
جالبه منم یه نظری بدم بد نیست..
کیکاووس یاکیده فوق العاده بازی میکنه .. هم بازی هم صداش عالیه..
کاش آخرش نتونن بگیرنش تا فیلم خراب نشه
تازگیا مد شذه دوبلورا بازیگر می شن
اولش هم از گوینده ی رادیو شرو شد که رفت تو سریال اغما بازی کرد
البته بد هم نیس چون هم صدای خوبی دارن هم اینکه از بس جای شخصیت فیلما حرف زدن فن بیان شون قوی شده: دی

میگم یه سوتی !
اینا برای پیدا کردن جمشید میتونستن برن تو آرشیو مترو و همون ساعتی که امید رفت دنبال پسر پلیسه رو ببینن !
کار بسیار ساده
چرا به ذهنشون نرسید ؟
اون جئری که دیگه سریال تموم می شد:31:

kiuq
19-05-2010, 09:48
فقط اون سرهنگه رئیس اداره خیلی آزاردهنده بازی میکنه.
آره یه فیلم هم بازی کرده بود که توش نقشه یه بی دین رو داشت که واسه خاطر نجات دخترش از کما رفت نماز خوند..
فیلمش به شدت هندی بود :دی:31:

xerxes again
19-05-2010, 10:09
با کیکاووس یاکیده موافقم
توی آتش بس هم قشنگ بازی کرد (حیف که با دو تا چاپلوسٍ ... ((گلزار و مهناز افشار)) بود)

mohsen_gh1991
19-05-2010, 10:10
این کیکاووس کدومشونه؟همون یارویی که همه دنبالشن؟

*Necromancer
19-05-2010, 10:34
این کیکاووس کدومشونه؟همون یارویی که همه دنبالشن؟
همون که صداش شبیه صدای باب راسه دیگه:31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sara
19-05-2010, 13:47
همون که صداش شبیه صدای باب راسه دیگه:31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جدا از بحث یکی از دلخوریهایی که یاکیده مطرح کرده بود ایین بود که چرا اسمی ازش برده نشده برای دوبله این مجموعه :41:

milad8m
19-05-2010, 15:45
جالب بود
قبول دارید اون پسر پلیس خیلی لوس بازی میکنه؟
میدونستید تو قسمت های بعدی میدزدنش؟

milad8m
19-05-2010, 17:55
من هوش سیاه رو میبینم فقط برا یاکیده و یاری . غیر اینا فیلم هیچه. ولی در کل بد نیست. به قول دوستمون نسبت به ایرانی بودنش خوبه.

John Cena723
19-05-2010, 19:48
جدا از بحث یکی از دلخوریهایی که یاکیده مطرح کرده بود ایین بود که چرا اسمی ازش برده نشده برای دوبله این مجموعه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب راستش من تا قبل این سریال اصلا روحمم خبردار نبود که این آقا اون برنامه رو دوبله کردند . حالا اگرم قبلش می فهمیدم زیاد توفیقی نمی کرد چون زیاد باهاشون اشنا نبودم ولی الان که یک مقدار باهاشون آشنا هستم وقتی این خبر رو تو ویکی خوندم یه حال دیگه ای بهم دست داد . در کل کارش درسته و در عین حال خوش قیافه و خوشتیپ. البته با سبیل بیشتر حال میده.

Vahid.Mob.14
19-05-2010, 21:04
خداییش این قسمتش قشنگ بود. چه نابغه ایه این هوش سیاه. پس حتما توی قسمت بعد پسر لوسه رو میدزدن.

miss_ava7
19-05-2010, 21:17
من یه قسمت امشبشو به خاطر یاکیده دیدم و واقعا حالم بد شد.
فیلم برداریش که همون طور که خیلی ها گفتن ادای 24 بود.
دیالوگهاش هم آدمو یاد سریال های آمریکایی می انداخت و معلوم بود فقط خواستن بگن ما هم می تونیم...
خیلی غیرواقعی بود.اصلا خوشم نیومد.حیف یاکیده...

بی باک بی بال
19-05-2010, 21:22

با وایمکس ایرانسل شما می تونید :31:

online_amin
19-05-2010, 21:29
من یه قسمت امشبشو به خاطر یاکیده دیدم و واقعا حالم بد شد.
فیلم برداریش که همون طور که خیلی ها گفتن ادای 24 بود.
دیالوگهاش هم آدمو یاد سریال های آمریکایی می انداخت و معلوم بود فقط خواستن بگن ما هم می تونیم...
خیلی غیرواقعی بود.اصلا خوشم نیومد.حیف یاکیده...

میتونستن خیلی خیلی خیلی بهتر کار کنند.

تو فیلم اگر یه صحنه رو غیر واقعی نشون بدن دیگه سخته بتونی بقیه رو باور کنی.

اون نگهبان موزه ها به شدت گند بازی کردن. به شدت هر چه تمام! نویسنده هم اصلا و اصلا روی این قضیه کار نکرده و همچنین کارگردان.

چرا وقتی طرف بی سیم میزنه میگه شما این صدا رو شنیدید و بعد دیگه ازش جوابی شنیده نمیشه اونا مشکوک نمیشن؟ چرا وقتی دوربین ها از کار میفته طرف میاد 3 ساعت جای نگهبان قبلی میخوابه و چای و قهوه و نسکافه میخوره و بعد 1 روز میره زنگ میزنه و بعدش هم کشته میشه؟

واقعا چرت و پرت.

- بابایی,
- چیه بابا, جون بابا
- دوستت دارم
- من هم همینطور

واقعا کدوم بچه ایرانی هست که بیاد اینطوری با باباش حرف بزنه؟ اون هم 14 ساله...

یه کوله پشتی دادن دزدها, مثلا میخواستن مثل فیلمهای دزدی خارجی کنن. طرف رفته در یه گاوصندوق خالی رو باز میکنه که فقط و فقط چهار تا سکه کهنه اونجاست, همچین سوت زد که گفتم حتما این جا گنج سلیمان رو قایم کردن.

یه هلیکوپتر دارن که هی دارن ازش کارهای مسخره میکشن مثلا میخوان نشون بدن طرف خیلی کامپیوتر حالیشه.

و 10001 مشکل دیگه.

ولی اون تیکه ای که طرف زنگ زد به نگهبان گفت برو دستبند بگیر و... قشنگ بود. حالا خود فیلم رو نمیگم کلا ایده این کار رو میگم. هر چند خود فیلم هم فقط در همون صحنه قشنگ بود.

online_amin
19-05-2010, 21:39
به نظر منم حرف درستیه.

این کیکاوس یاکیده قبلا فقط دوبلور بود. چند سالیه میبینم بازی هم میکنه که انصافا هم بازیگر خوبیه
خوش بحالش عجب صدای قشنگی داره

ویرایش: کاش بتونن خوب فیلم رو جمع کنن
نمیدونم چرا چشمم آب نمیخوره که فیلمای ایرانی بتونن پایان قابل قبولی داشته باشن

محاله فیلم پایان دیگه ای داشته باشه.

فیلم حتما و حتما باید به نفع پلیس تموم بشه. چون بد آموزی داره.

راستی من فقط همین یه قسمت رو دیدم.

چون ممکنه بعضی ها برای پستی که نوشتم کمی خرده بگیرن و بگن اغراق کردی و از کجا میدونی اینطوریه شاید به خاطر ایرانی بودنش هست که داری این حرفها رو میزنی باید در جواب بگم:

اگر اشتباه میکردم هیچ وقت نمیتونستم فیلم رو پیش بینی کنم. من ثانیه به ثانیه سریال رو میتونستم پیش بینی کنم که الان چی میگه چه کار میکنه و... که کلا کلیشه ای شده و ادای خارجی ها رو میخوان در بیارن.

مثلا اینترنت ماهواره ای استفاده میکرد. یا حداقل میشه اینطور برداشت کرد.

خداییش این قسمتش قشنگ بود. چه نابغه ایه این هوش سیاه. پس حتما توی قسمت بعد پسر لوسه رو میدزدن.

و حتما همه میدونن که آخر طرف باید و حتما بمیره. پسره رو نمیگم یارو آدم بده رو میگم. همون که آخر صداست :دی

saeedadash
19-05-2010, 21:47
- بابایی,
- چیه بابا, جون بابا
- دوستت دارم
- من هم همینطور

واقعا کدوم بچه ایرانی هست که بیاد اینطوری با باباش حرف بزنه؟ اون هم 14 ساله...

ای بابا کاش همین یه دیالوگ بود پسر ناتنی این یارو تبه کاره ره به ره به پدر خوانده اش میگه د دی

am_64
19-05-2010, 21:54
من كه نگاه مي كردم در يه جايي از هيجان سريال با بازي كه به نمايش گذاشتند خيلي كم شد اون جا كه هوش سياه خودشو سرگرد احمدي جا ميزنه و ستوان رو دنبال نخود سياه مي فرسته ، واقعا خيلي غير عادي بود آخه كي باورش ميشه كه يه سرگرد بياد با خط تلفن معمولي به زيردستش دستور بده و بگه اين كارو بكن و اين كارو نكن ! پس بيسيم رو براي چي اختراع كردن

136209
19-05-2010, 21:57
و حتما همه میدونن که آخر طرف باید و حتما بمیره. پسره رو نمیگم یارو آدم بده رو میگم. همون که آخر صداست :دی

بایدم همین طوری باشه که در آخر آدم بده بمیره وگر نه سنگ روی سنگ بند نمی شه

online_amin
19-05-2010, 22:00
من كه نگاه مي كردم در يه جايي از هيجان سريال با بازي كه به نمايش گذاشتند خيلي كم شد اون جا كه هوش سياه خودشو سرگرد احمدي جا ميزنه و ستوان رو دنبال نخود سياه مي فرسته ، واقعا خيلي غير عادي بود آخه كي باورش ميشه كه يه سرگرد بياد با خط تلفن معمولي به زيردستش دستور بده و بگه اين كارو بكن و اين كارو نكن ! پس بيسيم رو براي چي اختراع كردن

اولین حرفی که من اونجا زدم, دقیقا همین بود. بقیه داشتن من رو آرومم میکردن. داشتم به خودم میلرزدیم و بقیه میگفتن آروم باش بابا.

فکر کنم نباید زیاد روی جزییات فکر کنیم. همون کلیات هم خوب باشه میتونه جزییات رو کاور بده. ولی کلیات هم خوب در نیومده. هر چند میدونم که اونا تلاششون رو کردن. اینکه واقعی در نمیاد نمیدونم چه سری هست.

kiuq
20-05-2010, 00:17
بی صبرانه منتظرم تا یه جوری آخر سریال به نفع یاکیده ( هوش سیاه ) تموم شه..:20:
همچین نابغه ای به دستان چند احمق گیر بیفته خیلی افته.:41:

---------- Post added at 01:17 AM ---------- Previous post was at 01:16 AM ----------

در آخر آدم بده بمیره وگر نه سنگ روی سنگ بند نمی شه
اگه بکشنش بد میشه ولی اگه خوذکشی کنه یه حال اساسی دهده.!

alex winson
20-05-2010, 00:46
اتفاقا من بر خلاف بعضیا این سریالو در حد و اندازه های خودش خوب میبینم، چون هرچقدرم که نقص داشته باشه ولی این ارزشو داره که کارگردان بشدت سعی کرده نوآوری کنه و بینندشو مجذوب خودش کنه تا فیلمش متفاوت از دیگران بشه که بنظر من شده که این در مورد گروه سنی تا 15 سال براحتی جواب میده چون اونا نمیان به نکات ریز توجه کنن و ماهیت فیلم هستش که دست روی هیجانات این گروه سنی میذاره اما در مورد بزرگترها چون دید وسیعتری دارند ممکنه زیبایی های نگرشی فیلم تحت الشعاع این بی دقتیها میشه خب متاسفانه همیشه شتابزدگی توی فیلمهای ایرانی زیبایی های یک فیلم رو به فنا میده، یه جورایی سنت شده چه توی فیلمهای تاریخیمون چه اکشن و درام. شما خودتون مقایسه کنید فیلم wanted رو با این فیلم(درسته که از نظر موضوع و نوع کاملا متفاوتند) اما می بینیم که wanted با هیچ و پوچ و فقط بخاطر هنرمندی بازیگراش و جلوه های فوق العاده چه هاا که نمیکنه در حالی که این فیلم با وجود خلاقیتهای فراوانی که درش دیده میشه از لحاظ جلوهای دیداری حرفی برای گفتن نداره و بهش ایراد هست و اونم بخاطر شتابزدگی و عدم سرمایه گذاری ها در تدوین و ساخت فیلم هستش. بگذریم من نفهمیدم که این جناب دکتر چطور نفهمید که طرف فقط چشماشو بسته و بیهوش نیست؟! یعنی کسی که چشماشو ببنده با کسی که بیهوشه هیچ فرقی نداره!؟
من كه نگاه مي كردم در يه جايي از هيجان سريال با بازي كه به نمايش گذاشتند خيلي كم شد اون جا كه هوش سياه خودشو سرگرد احمدي جا ميزنه و ستوان رو دنبال نخود سياه مي فرسته ، واقعا خيلي غير عادي بود آخه كي باورش ميشه كه يه سرگرد بياد با خط تلفن معمولي به زيردستش دستور بده و بگه اين كارو بكن و اين كارو نكن ! پس بيسيم رو براي چي اختراع كردن بنظر من بر خلاف عقیده شما، اگه دقت می کردید بنظر میومد که اون مامور نگهبان بشدت تازه کار و پی ترفیع و خوش فرمانی جلوی ما فوقهاشه وخیلی قشنگ اینو توی صحبت با سرگرد وقتی که میپرسه اسمت چیه نشون میده که بنظر من این قسمتش خیلی خوب بود در کل این قسمت(یکی مونده به آخر) نسبت به بقیش فوق العاده بود موفق باشید

Mohammad Hosseyn
20-05-2010, 01:57
به نظر من هم یاکیده بسیار عالی بازی میکنه و این نقشش مال خودش بود اصلا ... ولی حسین یاری به نظرم اصلا خوب بازی نمیکنه ... مصنوعیه انگار . کلا بازیگر قوی نیست . کلا پلیس های سریال خوب بازی نمیکنن .

این اواخرش هم قشنگ تر شده

shadli_m7
20-05-2010, 09:03
اتفاقا من بر خلاف بعضیا این سریالو در حد و اندازه های خودش خوب میبینم، چون هرچقدرم که نقص داشته باشه ولی این ارزشو داره که کارگردان بشدت سعی کرده نوآوری کنه و بینندشو مجذوب خودش کنه تا فیلمش متفاوت از دیگران بشه که بنظر من شده که این در مورد گروه سنی تا 15 سال براحتی جواب میده چون اونا نمیان به نکات ریز توجه کنن و ماهیت فیلم هستش که دست روی هیجانات این گروه سنی میذاره اما در مورد بزرگترها چون دید وسیعتری دارند ممکنه زیبایی های نگرشی فیلم تحت الشعاع این بی دقتیها میشه خب متاسفانه همیشه شتابزدگی توی فیلمهای ایرانی زیبایی های یک فیلم رو به فنا میده، یه جورایی سنت شده چه توی فیلمهای تاریخیمون چه اکشن و درام.

پس بفرمایین برنامه کودک و نوجوان هست :27:

به نظر من بزرگترین ایراد فیلم اینه که رو ایده هاشون کار نکردند . چه تو زمینه -- و کامپیوتر که به شدت تمام بی سوادی سازنده ها رو می رسوند و چه تو دیالوگ ها و صحنه های پلیسی .
وقتی بیننده تو یه قسمت این همه سوتی می بینه ، فرقی نمی کنه که حالا موضوع فیلم چقدر خلاقانه بوده !
در باره -- و کامپیوتر که وحشتناک کار کردند و از بس ضعیف بود که من جدا باورم نمی شد !
دیالوگ ها هم خیلی مشکل داشتند مثلا تو قسمت قبلی سرگرد به همکارش میگه که برو تعقیبش کن اما پلیس بازی در نیار !
یا همین دیالوگ پسره با پدرخوانده ش یا سرگرد با پسرش که یکی از دوستان اشاره کردن(که آخر لوس بازی بود ).
- بابایی
- چیه بابا, جون بابا
- دوستت دارم
- من هم همینطور

من هیچ وقت تو خانواده ی ایرانی چنین چیزی ندیدم . ترجمه ی برابر اصل ورژن خارجیشه .:27:

یا تو صحنه اي که پسر پليسه داره با مامانش شوخي ميکنه و اسلحه دستش گرفته و باباش از راه مي رسه . مامانش به باباش مي گه:
"همش تقصير توئه . از بس تو خونه راجع به جرم و جنايت و اينترنت صحبت کردين "!!!
اين سه تا يعني تو يه رده هستند ؟! جرم و جنايت و اينترنت !!

کلا رو هیچ بخش فیلم کار نشده . فقط یه خط اصلی داستان داشتند و بدون هیچ دقت تو جزئیات پیاده ش کردن . در حالی که جزئیات فیلم خیلی خیلی مهمه . همین مثالی که گفتند Wanted . با اینکه یه فیلم متوسطه اما وقتی می شینین این فیلم رو ببینین حس نمی کنین که کارگردان داره بهتون توهین می کنه و همه چیز سر جاشه . و بعد دیدن یه عده می آن خودشون رو می کشن تا یه سوتی پیدا کنن و بهش بخندن ! اما تو این فیلم نیازی نیست دنبال سوتی باشیم . تو هر قسمتش اونقدر سوتی داره که به گریه می افتیم که آخه چرا فیلم هامون این همه ضعیفن .:13:

Daren shan
20-05-2010, 09:04
حالا بعد از مدتها اومدن يه سريالي ساختن كه از حالت كليشه دراومده و نه توش كسي عاشق كسي ميشه ( البته يه جورايي ضايعس پورهادي از سروان عزيزي خوشش مياد ! :31:) و نه از عروسي و عزا و اين حرفا خبره . فيلم اين همه نقطه قوت داره . مثلا" كسي اومد بگه طراحي اكشنش و اجراش چقدر عالي بوده . اين بزرگترين نقطه قوت فيلم بود كه طراحيش به عهده مرحوم ابدي و اجراش توسط عليرضا قره خاني ( همون نقش محمود تو فيلم كه از ساختمونهاي بلند بالا ميره ) بوده . حالا شما اومدين اين همه نقطه قوت رو ناديده گرفتين و چسبيدين به مسائل كوچكي از قبيل "ددي" " بابا دوستت دارم " و اين مسائلي كه هيچ نقادي واسش ذره اي وقت نميذاره تا بررسيش كنه ؟؟؟ اصولا" توقعتون بالاس چون ميخواين تو ذهنتون يه فيلم ايراني رو با يه فيلم خارجي قوي مقايسه كنيد ولي بهتره يه فيلم ايراني با فيلم ايراني همسان خودش مقايسه بشه ( البته در حال حاضر ) . مثلا" بياين همين هوش سياه رو با كلانتر مقايسه كنيد . اصلا" قابل مقايسه نيستن . ته خندس ! اگه كارگردان فيلم كلانتر ميخواست فيلمنامه هوش سياه رو جمع كنه فكر كنم 3 سال مردم بايد ميشستن هوش سياه رو دنبال ميكردن ولي اين قوت يه كارگردانه كه تونسته چنين فيلمنامه ي قوي با سبك جديد ( در ايران ) رو توي 15 قسمت جمع كنه . نميدونم داستان "دوستان" كلانتر رو ديدين يا نه . با چنيني داستان مسخره و ضعيف مردم رو 6 هفته سر كار گذاشته بودن و از اول هم آخرش كاملا" معلوم بود . تازه اونم از صحنه ي واژگون شدن و آتش گرفتن ماشين تو بزرگراه كه يه بچه 10 سالم ميتونست با كامپوتر طراحيش كنه !

در مورد آخر داستان هوش سياه هم كه دوستان اشاره كردن . مشخصه كه پليس بايد موفق بشه در غير اينصورت از فردا كارگردان و تهيه كننده بايد به خاطر شكايت نيرو انتظامي آواره ي دادگاه باشه . خب البته طبيعي هم هست ، ما ايرانيا اگه جنبه داشتيم كه الان وضعمون اين نبود !

در كل بنده يكي از متعصبان اين سريال هستم و از بخش اكشن و فيلمنامه ي سريال هم به شدت دفاع ميكنم !

Smartie7
20-05-2010, 10:30
دیشب که پلیسه داشت واسه پسرش تروجان ها رو توضیح میداد، چرا گفت تروگان ؟!! مگه تروجان نیست؟ نکنه من اشتباه شنیدم!!! :31: همیشه که تروجان بوده لااقل تا دیشب که اینطور بود :31:

reza-atom
20-05-2010, 10:57
منم فقط بخاطر كيكاووس ياكيده اين سريال رو مي ديدم ! بازيش به نظر من جالب بود.
ولي در كل آدم ياد فيلماي خارجي ميفته خيلي جاهاش تقليدي بود !!! من نفهميدم آخر مخفي گاه كامران رو چه جوري پيدا كردن ؟ و يه چيز ديگه اين كه همدستاي كامران اينقدر گلابي بودن كه دودستي عطيقه ها رو به يك قاتل حرفه اي تقديم كرن يعني نميدونستن كشته ميشن ؟:13: كلاً هميشه آخر سريالاي ايراني بايد يه جوري سمبل بشه !!! همين ...

caca_caca888
20-05-2010, 11:20
اين طور كه من شنيدم از اول فيلم سمبل شده بود

saeedadash
20-05-2010, 11:30
اولین حرفی که من اونجا زدم, دقیقا همین بود. بقیه داشتن من رو آرومم میکردن. داشتم به خودم میلرزدیم و بقیه میگفتن آروم باش بابا.

فکر کنم نباید زیاد روی جزییات فکر کنیم. همون کلیات هم خوب باشه میتونه جزییات رو کاور بده. ولی کلیات هم خوب در نیومده. هر چند میدونم که اونا تلاششون رو کردن. اینکه واقعی در نمیاد نمیدونم چه سری هست.

سرش در این هست که داریم از یه نسخه سریال و یه نسخه تخیلات و یه نسخه بزرگنمائی کپی برداری میکنیم
سریال های زیبای داریم که واقعا الان هم وقتی به نمایش در بیان ادم لذت می بره مثل هزار دستان مثل سریال
پلیسی گاراگاه... و ... و... اونها ریشه در باور های ما داشتند حقیقی بودند و میشد باورشون کرد حتی سریال
حضرت یوسف با اینکه گاف زیاد داشت و لی چون کپی برداری نبود چون تو باور گنجانده میشد حتی گاف ها و دروغ هاش هم به طرز دلنشینی قابل قوبل بود اگه واقعا اونچه که تو جامعه قابل لمس هست رو به تصویر بکشند با یخورده بزرگنمائی و یه خورده کلک های سینمائی میشه پذیرفت ولی اینو نمی شه قبول کرد
کجای دنیا یه تبه کار حرفه ای راه میافته تون خیابون تا اواسط سریال هم تو نمی تونی چهره تبه کار رو ببینی طرف چند تا نوچه داره زیر دست داره اونها دارن کار ها رو رله میکنند پلیس هیچ تصویری از ادم بده نره و تو سریال ها اونها ترو میگذارن تو شک و تردید کجای دنیا یارو تبه کاره به خاطره یه قهوه دو تا ادم رو ناکار میکنه ؟
کجای دنیا ادم تبه کار عکسش تو قهوه فروشی هست ولی عکسش تو بانک نیست ؟ کجای دنیا یه تبه کار حرفه ای تو خیابون با دستکش جراحی تو خیابون راه میره ؟ باید یه چیزی باشه که قبول کنی درسته تو قسمتهای کم و کوچیک جزئیات رو نباید زیره ذره بین گذاشت ولی اینها که کلیات هستند ؟ ما پلیس قوی و قدرت مندی داریم اگه اون واقعی شو که با برخی جرائم که داره باهاش مبارزه میشه رو به تصویر بکشند واقعا دیدنی تر میشه

dehtoday
20-05-2010, 11:37
يه سوتي ديگه كه تو فيلم بود اين بود كه اگه هوش سياه خودشو به بيهوشي زده بود و اگه هم عملش كردن چطور تو عالم بيداري سر عمل واكنشي نشون نداده !!! حداقل وقتي كسي رو عمل مي كنن خب بيهوشش مي كنن و اگه اينكارو نكنن خب وحشتناك طرف درد ميكشه خب چجوري تحمل كرده ؟!!

- در كل به نظر من فيلم خوبي بود حداقلش اينكه جز اولين فيلم ها با اين موضوع بود ! و در كل واسه پر كردن وقت خوب بود !!!
مثل اينكه ميخوان 2 شم بسازن :31: نوشته داره فيلنامشو مينويسه تو 20 قسمت !!!!!!!!!

far2009
20-05-2010, 13:17
يه سوتي ديگه كه تو فيلم بود اين بود كه اگه هوش سياه خودشو به بيهوشي زده بود و اگه هم عملش كردن چطور تو عالم بيداري سر عمل واكنشي نشون نداده !!! حداقل وقتي كسي رو عمل مي كنن خب بيهوشش مي كنن و اگه اينكارو نكنن خب وحشتناك طرف درد ميكشه خب چجوري تحمل كرده ؟!!

- در كل به نظر من فيلم خوبي بود حداقلش اينكه جز اولين فيلم ها با اين موضوع بود ! و در كل واسه پر كردن وقت خوب بود !!!
مثل اينكه ميخوان 2 شم بسازن :31: نوشته داره فيلنامشو مينويسه تو 20 قسمت !!!!!!!!!
شما فرض کن بهوش آمده وبرای عمل دوباره بیهوشش کردند و این بیهوشی بعد از عمل بود.

ولی خیلی فیلم زیبایی هم موضوع فیلم بسیار زیباست هم بازی ها خوبه .

Luxe
20-05-2010, 14:43

بابا یارو خودشو عمل کرد تو قسمت های اول فیلم.رفت تو اینترنت آموزش بخیه زدن هم یاد گرفت.
وای آدم تنش ریش ریش میشه میبینه.

Mohammad Hosseyn
20-05-2010, 14:54

بعد از عمل ادم چند مدت ممکنه بی هوش باشه ... اینم که بیهوش نبود ... خودشو زده بود به بیهوشی .

قسمت فرار از بیمارستان رو خیلی خوب بازی کرد . طبیعی بود . چون من تجربه عمل و راه رفتن بعد از عمل رو دارم . مثل فیلم هندی نبود که طرف صدتا تیر خورده بازم عین چی میدوئه :31:

am_64
20-05-2010, 15:00

شايد موت اختياري داشته ، و موقع عمل تخليه روح كرده و كسي هم نتونسته تشخيص بده كه در چه حاليه :31:

4870x2
20-05-2010, 15:51
به نظرم بزرگ ترین سوتی این فیلم وقتی رفتن تو خونه هوش سیاه کابل رو به خط تلفن وصل کردن گفتش که بهش اینترنت وصله
اخه مرد مومن میشه با dial up تصویر ارسال کردش؟
اونم با این سرعت ایران؟
حالا اگه یه adsl باشه یه چیزی
که در این صورت دیگه خط تلفت اشغال نیست

vista7
20-05-2010, 16:20
بابا با این فیلم سازیشون:2:

mohsen_gh1991
20-05-2010, 16:30
آره خیلی گاف بزرگی بود.همچین ادمی از adsl هم استفاده نمیکنه چی برسه به دیال آپ

dampayi
20-05-2010, 16:38
سلام بر دوستان مهربون
سریال بدی نبود !

من یه سوال فنی دارم !
دوستان مگه آی پی با هربار قطع و وصل شدن به اینترنت عوض نمی شه ؟! این قسمت که داشت برا پسرش توضیح می داد چی می گفت یارو !!
همچین چیزی ممکنه؟!

بعد یکی که تو بیمارستان کار می کرده گفت که اولین اقدامی که یه نفر بعد از به هوش اومدنش انجام می ده (به صورت غیر ارادی ) اوق زدنه ..!:دی به خاطر اون لوله ای که تو دهنشه ... بعد این یارو با اون کلی اینور اونور رفت و ..:20:
عجب :دی

Daren shan
20-05-2010, 18:29
آقا من كلي دفاعيه از اين فيلم تحويل دادم پس چرا هيچ كدومشو مدير سايت تاييد نكرده ؟؟؟

mohsen_gh1991
20-05-2010, 18:55
اگه میخواستن به این نکته ها توجه کنن عمرا نمیشد تو 15 قسمت سریالو جمع کنن.باید این استثنائات رخ بده تا سریال تموم میشد.

moer
20-05-2010, 19:00
در كل از اين سريال هاي عشقي ايراني بهتر بود
خسته نباشدي ميگم به بروبچ سازنده

Smartie7
20-05-2010, 19:58
دیشب که پلیسه داشت واسه پسرش تروجان ها رو توضیح میداد، چرا گفت تروگان ؟!! مگه تروجان نیست؟ نکنه من اشتباه شنیدم!!! :31: همیشه که تروجان بوده لااقل تا دیشب که اینطور بود :31:
امروز ظهر تکرارش رو نگاه کردم دیدم نه درست میگه همون تروجان هست ... من اشتباه شنیده بودم.
//

آقای حسین یاری تو سریال "فرستاده" خیلی خوب بازی کرد واقعا بازیشون جالب بود ... ولی توی این سریال بیشتر هوش سیاه تو چشم بود ... هر چند که من تمام قسمت های سریال رو ندیدم .

dehtoday
20-05-2010, 20:26
ولي من هنوز تو يه چيز موندم اونم اينكه چطور خونه هوش سياه رو پيدا كردن ؟!! منظورم همون جايي هست كه توش زندگي ميكرد ! دوستان اگه كسي ميدونه چطور فهميدن بهم بگه ؟!!

xerxes again
20-05-2010, 20:27
نمی خواستم انتقاد کنم اما ولی...
دیالوگ های پلیسا و خانواده پلیسه رو اعصاب منه . حرف که میزنن انگار دارن انشا مینویسن.
100% آخر سریال میگیرنش چون پلیس جمهوری اسلامی ایران که نمازم میخونه به خانواده ام پایبنده مگه میشه از یه کافر شکست بخوره!!!!!!

sina2013
20-05-2010, 20:33
من همون اولم گفتم مزخرفه و فقط به خاطر کیکاووس یاکیده نگاش می کنم و اگه آخرش بمیره دیگه ------ از این فیلما ببینم ،پیشهاد میدم یه نظر سنجی بزاریم بزرگترین گافش انتخاب کنیم به نظر من دو تا گاف فوق العاده بزرگ داشت
1-تو یه قسمت جنایتهای غیرحرفه ای می خواستن دوربین عابر بانک رو تو روز گذشته چک کنن دو روز طول کشید ولی اینا دوربین سه تا ایستگاه مترو در 30 روز گذشته رو که فکر کنم هر ایستگاه حداقل 10 تا دوربین داره اونهم در 24 ساعت شبانه روز رو در 2 روز چک کردم و نکته جالب تر اینه که خانم پلیسه دید یه مرده ایستاده فهمید هوش سیاهه در حالی که من بعد از اونهمه زوم نتونستم خوب تشخیص بدم (شاید من خنگ باشم)
2-تو یه قسمت که می خواستن تطبیق چهره بدن نقاشی رو با عکس مطابقت دادند:دی
ولی اگه پایان قشنگی داشته باشه می شه از این گاف ها گذشت (منظورم اینه که اتفاقی بیفته که فکر کنن هوش سیاه مرده ولی هیچ وقت جنازه اش رو پیدا نکنن)

online_amin
20-05-2010, 21:38
ولی اگه پایان قشنگی داشته باشه می شه از این گاف ها گذشت (منظورم اینه که اتفاقی بیفته که فکر کنن هوش سیاه مرده ولی هیچ وقت جنازه اش رو پیدا نکنن)

محاله... از نظر من هر جور که تموم کنن باز هم چرت تموم میشه :دی

ولی مشخصه که آخرش کشته میشه یا خودش رو میکشه یا میکشنش. ظاهرا اونا میکشن.

فقط در صورتی سریال جالب تموم میشه که مثلا بیاد نشون بده طرف آدم بدی نبوده و با پلیسها کار میکرده و شاید اصلا خودش یه پلیسه... مثلا...!

750
20-05-2010, 21:46
من همون اولم گفتم مزخرفه و فقط به خاطر:40: کیکاووس یاکیده:40: نگاش می کنم و اگه آخرش بمیره دیگه ------

---------- Post added at 10:46 PM ---------- Previous post was at 10:43 PM ----------

خوش بحالش عجب صدای قشنگی داره :دی

100 درصد تائيد ميشه

Hamid Hamid
21-05-2010, 07:29
چه مسخره اين يارو هوش سياه و گرفتن با كلي دردسر و سختي.اونوقت تو بيمارستان 1مامور گزاشتن واسه كشيك دادن:13:

majid830
21-05-2010, 13:13
کیکاووس یاکیده رو بنده اولین باره بازیگریشو میبینم. واقعا" نقشش رو خوب بازی میکنم. الحق از زیبایی صداش هم که نمیشه گذشت

minizoro
21-05-2010, 13:28
این سریال ما تو یونی اسمشو گذاشتیم : هوش مشکی سریال علمی-تخیلی-طنز برتر سال :دی
ینی دیگه از این سریال چرت تر و تخیلی تر نمیشد بسازن درباره IT تقریبا نصف کاراهای کامپیوتری و حتی گاها داستان سریال تخیلی هست و تو ایران با این امکانات چرت امکان نداره دیگه خودتون برید ببینید. هر سری صحبتش میفته هر کدوم از بچه ها چار پنج تا از گاف های خیلی بزرگ سریال رو میگن ملت هم فک میکنن eeeee چقد ما پیشرفته ییم :دی هه هه

Mr.Crow
21-05-2010, 13:38
آقا این سریال چی داره نشون میده که همه فک و فامیل غیر کامپیوتری ما (کسایی که حتی بلد نیستن یه اسم فولدر رو عوض کنن :دی) عاشق کامپیوتر شدن ؟! یکی که تصمیم گرفته لپ تاپ بگیره !!!

unartig
21-05-2010, 14:07
آقا این سریال چی داره نشون میده که همه فک و فامیل غیر کامپیوتری ما (کسایی که حتی بلد نیستن یه اسم فولدر رو عوض کنن :دی) عاشق کامپیوتر شدن ؟! یکی که تصمیم گرفته لپ تاپ بگیره !!!
چیزخاصی نداره .فقط طرف با لپ تاپش یک بانک راهک کرد و 800هزاریوروبه حساب خودش تو سوییس ریخت همین.

senaps
21-05-2010, 14:20
چیزخاصی نداره .فقط طرف با لپ تاپش یک بانک راهک کرد و 800هزاریوروبه حساب خودش تو سوییس ریخت همین.
پس اینه؟! داییم گیر داده که باید یه لپ تاپ که عکس سیب پشتش باشه باید براش بخرم و بهش -- یاد بدم!!
طرف حتی بلد نیست به قول رفیقمون اسم یه فولدر رو عوض کنه اونوقت ایشون میخواد برا من بانک -- کنه!!!چه شود

scali
21-05-2010, 14:31
این سریال ما تو یونی اسمشو گذاشتیم : هوش مشکی سریال علمی-تخیلی-طنز برتر سال :دی
ینی دیگه از این سریال چرت تر و تخیلی تر نمیشد بسازن درباره IT تقریبا نصف کاراهای کامپیوتری و حتی گاها داستان سریال تخیلی هست و تو ایران با این امکانات چرت امکان نداره دیگه خودتون برید ببینید. هر سری صحبتش میفته هر کدوم از بچه ها چار پنج تا از گاف های خیلی بزرگ سریال رو میگن ملت هم فک میکنن eeeee چقد ما پیشرفته ییم :دی هه هه

شما از کجا خبر داری که انقدر پیشرفت نکردیم .

از اونهایی که اطلاع دارن بپرسید توجیهتون میکنن.

saeedadash
21-05-2010, 16:51
خدا رحمت کنه ژولورن رو میگفتند اون تو تخیلات حرف اول رو میزده

hassan_magic2000
21-05-2010, 16:57
سلام دوستان

تکرار این قسمتی که 4 شنبه پخش رو نمیزارن ؟

من همشو دیدم چهارشنبه و پنجشنبه کار داشتم نتونستم ببینم

ترافیک هم ندارم داونلود کنم ؟
چکار کنم ؟:13:

XirowN
21-05-2010, 19:59
سلام دوستان

تکرار این قسمتی که 4 شنبه پخش رو نمیزارن ؟

من همشو دیدم چهارشنبه و پنجشنبه کار داشتم نتونستم ببینم

ترافیک هم ندارم داونلود کنم ؟
چکار کنم ؟:13:
یه یکی بگو برات تعریف کنه :31:

hassan_magic2000
21-05-2010, 21:07
یه یکی بگو برات تعریف کنه :31:

شما خودت دیدی ؟ :31:
اگه آره که خود شما میشی اون یکی

saeedadash
21-05-2010, 21:36
اونقدر هم چیز خاصی رو از دست ندادی که بخوای نگران باشی اینجا اگه سر بزنی بچه تو انتقادات و گفتن سوتیها و گرفتن گاف ها اونقدر تبحر دارند که یخورده زرنگ باشی متوجه قسمتی که از دست دادی خواهی شد .نگرانیت بی مورده

edi2
21-05-2010, 21:37
خب بالاخره باید از یک جایی ساختن این گونه فیلم ها رو شروع کرد و بعضی از مشکلات فیلم هم مربوط میشه به دانش اندک نویسنده در زمینه فناوری اطلاعاتو یک سری از مشکلاتی رو که دوستان بیان میکنن مربوط میشه به نگاه بسیار بد بینانه به تولیدات داخلی است. خود بنده هم بسیاری از فیلمها و سریال ها رو متناسب با با سطح روز دنیا نمی بینم اما این باعث نباید بشه که بعضی اشکلاتی رو مد نظر بگیریم که با کمی فکر کردن خودمون درست نبودنش رو پی میبریم مطرح کنیم.مگر غیر از اینه که خود فیلمهای هالیوودی پر از تخلیات و صحنه های غیر واقعی است؟ هر چیزی که تو فیلمهای اونها وجود داره واقعیت اما برای ما نه؟

Electronic-Arts
21-05-2010, 21:48
اینی که 4 شنبه نشون داد قسمت چندشه؟

mohsen_gh1991
21-05-2010, 22:23
ولی انصافا فیلم خوبی بود علی رقم گاف هایی که دیده شد.

minizoro
22-05-2010, 00:51
شما از کجا خبر داری که انقدر پیشرفت نکردیم .

از اونهایی که اطلاع دارن بپرسید توجیهتون میکنن.
شوما راس میگی اما دیگه نه اینقدر ! نشون میده طرف با دیال آپ در عرض چند ثانیه کل اطلاعات رو کپی میکنه از طریق نت .... خیلی گافهای دیگه ... یا مثلا اکانت جیمیل که همه میدونیم ایران بهش دسترسی نداره (به یاهو داره) رو قشنگ میرن توش گشت میزنن! یا مثلا اون تبلتی که دیدین روی میز؟؟؟ دیدین؟ خب... پس دیگه چیزی نمیگم... اند ضایع بازار بود :31: طرف یه بشقاب فلزی رو خم کرد کردش دیش!!!! در حالی که درس کردن یه دیش اصلا هم راحت نیست باید فاصله کانونیش محاسبه بشه واینا ....

خدا رحمت کنه ژولورن رو میگفتند اون تو تخیلات حرف اول رو میزده
تایید میشه شدیداً :دی تو ایران هم جدیدا چند تایی داریم

ولی انصافا فیلم خوبی بود علی رقم گاف هایی که دیده شد.
نه خوب نبود علی رغم گافهاش .... فیلم برداری بد ... کارگردانی وحشتناک ... داستان پر از گاف و وحشتناکتر
تکانهای بیش از حد فیلم برداری خیلی ناشیانه بود (خواسته بودن مثل فیلمهای اکشن فیلمبرداری رو اکشن کنن ولی یکم ناشیانه عمل کرده بودن تو فیلمهای قبلی بهتر بود)
یه جوری نشون دادن که ما مخ هستیم و هرکی کج راه بره فوری مچشو میگیرم ! در حالی که اینطوری نیست تو کشوری که به IT از نون شب هم محتاجتره برای توسعه و اینا نباید دید بدی به مردم علی الخصوص والدین نشون داده بشه ... همیشه سیاستهای تنبیهی ... :41: جوری نشون دادن که ینی هرکی با اینترنت کار کنه و با کام سروکار داشته باشه منحرف میشه و آخرشم میگیرنش:13:

خب بالاخره باید از یک جایی ساختن این گونه فیلم ها رو شروع کرد و بعضی از مشکلات فیلم هم مربوط میشه به دانش اندک نویسنده در زمینه فناوری اطلاعاتو یک سری از مشکلاتی رو که دوستان بیان میکنن مربوط میشه به نگاه بسیار بد بینانه به تولیدات داخلی است. خود بنده هم بسیاری از فیلمها و سریال ها رو متناسب با با سطح روز دنیا نمی بینم اما این باعث نباید بشه که بعضی اشکلاتی رو مد نظر بگیریم که با کمی فکر کردن خودمون درست نبودنش رو پی میبریم مطرح کنیم.مگر غیر از اینه که خود فیلمهای هالیوودی پر از تخلیات و صحنه های غیر واقعی است؟ هر چیزی که تو فیلمهای اونها وجود داره واقعیت اما برای ما نه؟
تایید میشه برای شروع اگه بخاییم در نظر بگیریم خوب بوده اما دیگه نه اینقدر وحشتناک و غیر قابل تحمل
نگاه ما بد بینانه نیست واقع بینانه است ... چند شماره قبل بود تو کلیلک درباره این مطلب نوشته بودن و غیر مستقیم نقد کرده بودن ... صفجه لاگین ویندوز یا ورد رو نشون میده بعد میگه فایل ارسال شد!!!!!!! البته همونطوری که این دوستمون گفتن توجه نمیشه و بیسواد محض هستن نویسنده ها نمیخوان هم که با یکی مشورت کنن
درباره فیلمهای هالیوودی هم شما درست میگین تقریبا این قضیه همه جا صادفه اما همه ما میدونیم که اون تبلتی که تو این سریال نشون داده شد چیزی نبود جز یه مانیتور لمسی معمولی! که بعدا افکتهای تصویری بهش اضافه شده بود....چطوره که وقتی یه بار انگشتشو میزنه minimize میشه و دفعه بعدی که همون حرکت رو میکنه بزرگ میشه؟ یا بسته میشه ...؟؟؟:5:
ما بینندگان قرار نیست پشت صحنه فیلم رو تحلیل کنیم چیزی که بیرون میاد معیار قضاوت ماست ... و این بده که باید درست بشه اما کیه که به حرفمون گوش کنه؟؟ تا حالا چند تا هم اینجور سریال درست کرده بودن و بیشتر هم میشه تازه اما خیلی خیلی بعیده که درست بشه...

scali
22-05-2010, 01:33
من که نگفتم گاف نداشته . اتفاقا زیادم داشته .

ولی اگر قرار بر ایراد گرفتن باشه خیلی راحت میشه از فیلم های به اصطلاح حرفه ای خارجی هم ایراد گرفت .

نکته خیلی مثبت فیلم اینه که بالاخره یه بار ما تو فیلم های آبدوخیاری ایران ازدواج و عشق و عاشقی ندیدیم .

در مورد همون تبلتی که حرفش شد اگه همین کار تو فیلم های خارجی اتفاق بیفته آب از لب و دهن ما راه میفته که وای ببین چه

قدر پیشرفت کردن .

شـیـفــو
22-05-2010, 02:21
حتي از هندي ها هم بدتر تقليد مي كنند !!!
قسمت اول رو كه ديدم اينقدر از سازندهش لجم گرفت كه ديگه نميبينمش .
آخه اين چه فيلميه !!!
فيلم هاي فخيم زاده باز بهترند تا اين "موش سياه"
مخصوصا حرف زدن اون دوتا عينكي ها كه مثلا از بچگي تو سي پي يو بزرگ شدن و تخت خوابشون هارد بوده و تفريگاهشون رم و اوستاي بيل گيتس هم بودن .
فيلم عشقي بسازين هم بهتر ميسازن و هم تماشاچي بيشتري داره مثل همين دلنوازان !!!
تازه يه جاش يه دختره داشت با يكي چت ميكرد "My Computer" باز بود داشت تو اون تايپ ميكرد و فقط از صدا خوندش ميشد فهميد چي نوشته !!!

Electronic-Arts
22-05-2010, 08:18
اینی که 4 شنبه نشون داد قسمت چندشه؟
همتون این فیلم رو دیدید اون وقت نمیدونید قسمت چنده؟ 13 یا 14؟

dehtoday
22-05-2010, 08:55
همتون این فیلم رو دیدید اون وقت نمیدونید قسمت چنده؟ 13 یا 14؟

اون قسمت 14 بود ! ايني هم كه امشب پخش ميشه 15 (آخر) هست !!!!!!!!

Mohammad Hosseyn
22-05-2010, 10:28
حتي از هندي ها هم بدتر تقليد مي كنند !!!
قسمت اول رو كه ديدم اينقدر از سازندهش لجم گرفت كه ديگه نميبينمش .
آخه اين چه فيلميه !!!
فيلم هاي فخيم زاده باز بهترند تا اين "موش سياه"
مخصوصا حرف زدن اون دوتا عينكي ها كه مثلا از بچگي تو سي پي يو بزرگ شدن و تخت خوابشون هارد بوده و تفريگاهشون رم و اوستاي بيل گيتس هم بودن .
فيلم عشقي بسازين هم بهتر ميسازن و هم تماشاچي بيشتري داره مثل همين دلنوازان !!!
تازه يه جاش يه دختره داشت با يكي چت ميكرد "My Computer" باز بود داشت تو اون تايپ ميكرد و فقط از صدا خوندش ميشد فهميد چي نوشته !!!
ما ایرانی ها عادت کردیم فیلم ها رو اونجوری ببینیم که نباید ببینیم ... کسی منکر سوتی های فیلم نیست ... ولی از اون جهت هم ببینید که این فبلم اینقدر تو ایران خوب کار شده که در حد فیلم های فخیم زاده باشه . یه جور حرف می زنید که انگار ایران مهد فیلم پلیسی هست و اینا اومدن یه فیلم چرت ساختن .

بی باک بی بال
22-05-2010, 18:04
ما ایرانی ها عادت کردیم فیلم ها رو اونجوری ببینیم که نباید ببینیم ... کسی منکر سوتی های فیلم نیست ... ولی از اون جهت هم ببینید که این فبلم اینقدر تو ایران خوب کار شده که در حد فیلم های فخیم زاده باشه . یه جور حرف می زنید که انگار ایران مهد فیلم پلیسی هست و اینا اومدن یه فیلم چرت ساختن .

مهد فیلم پلیسی نیستم اما بعضی از سوتیها خیلی ضایعه هست می شد یه خورد دربارش فکر کنند

Mohammad Hosseyn
22-05-2010, 18:15
مهد فیلم پلیسی نیستم اما بعضی از سوتیها خیلی ضایعه هست می شد یه خورد دربارش فکر کنند
ای کاش بجای اینکه این همه به سوتی ها و ضعف ها فکر کنیم یکم هم به پیشرفت های این مدل فیلم ها فکر کنیم ...

milad8m
22-05-2010, 18:46
چرا ما عادت کردیم تا یه فیلم ایرانی زده میشه یه سره بزنیم تو سرش و نقطه ضعفاشو بگیم. با این طرز فکر به نظرم سریالای ما هیچ وقت پیشرفت نمیکنن. چرا وقتی این فیلم ساخته شد هیشکی نگفت یه فیلم به روز و جدیدیه و توش هیچ خبری از عشق و عاشقی نیست.

miss_ava7
22-05-2010, 19:31
من واقعا کسایی رو که از این سریال با این همه سوتی دفاع میکننن درک نمی کنم!
وقتی یه چیز بده باید گفت.همین سریال دارا و ندار که بدترین سریال عید بود و همه مردم هم شاکی بودن
باز ده نمکی میگفت سریال من خیلی عمیقه و.....
اگه همیشه بخوایم نیمه پر رو ببینیم درجا میزنیم.
اینجا همه از بازی یاکیده تعریف میکنن چون خوبه ولی نمیشه برای اینکه دل کارگردانش نشکنه بگیم نه همه چیز سریال خوبه...

وقتی یکی بودجه میگیره سریال بسازه وظیفه اش هست تا جایی که میتونه خوب بسازه.
چه طور میتونن فیلمبرداری 24 رو عین خودش کپی کنن ولی نمی تونن یه دیالوگ معمولی قابل قبول بنویسن؟
این به امکانات پایین ربطی نداره.بحث ماست مالی کردن و سر هم بندی کردنه

Mohammad Hosseyn
22-05-2010, 19:35
من واقعا کسایی رو که از این سریال با این همه سوتی دفاع میکننن درک نمی کنم!
وقتی یه چیز بده باید گفت.همین سریال دارا و ندار که بدترین سریال عید بود و همه مردم هم شاکی بودن
باز ده نمکی میگفت سریال من خیلی عمیقه و.....
اگه همیشه بخوایم نیمه پر رو ببینیم درجا میزنیم.
اینجا همه از بازی یاکیده تعریف میکنن چون خوبه ولی نمیشه برای اینکه دل کارگردانش نشکنه بگیم نه همه چیز سریال خوبه...

وقتی یکی بودجه میگیره سریال بسازه وظیفه اش هست تا جایی که میتونه خوب بسازه.
چه طور میتونن فیلمبرداری 24 رو عین خودش کپی کنن ولی نمی تونن یه دیالوگ معمولی قابل قبول بنویسن؟
این به امکانات پایین ربطی نداره.بحث ماست مالی کردن و سر هم بندی کردنه
یه جور میگید انگار بودجه این ها چقدر هست ... خیلی کمتر از بقیه جاهای دنیاست . اصلا کلا سینما ایران اینجوریه . تلوزیونش بدتر . ولی خروجی هاش رو ما داریم توش پیشرفت می بینم .
اینجا هم سوتی ها که من دیدم خلاصه میشه تو دیالوگ پسر با پدر ، پسر با مادر و یا فوقش دوتا همکار . یا مثلا چرا طرف مای کامیوترش باز بود ... اما یه سوتی بگین که واقعا جریان سریال یا نویسندگیش بد باشه و درست و حسابی نقدش کنید . ما که منکر ضعف هاش نیستیم ...

Vahid.Mob.14
22-05-2010, 19:43
پست بالا تایید میشه. البته من تو این چند قسمت آخر از این فیلم خوشم اومده. شما فکر کردید اینا چه قدر پول میگیرن تا بیان عین 24 بازی کنن؟

miss_ava7
22-05-2010, 20:04
یه جور میگید انگار بودجه این ها چقدر هست ... خیلی کمتر از بقیه جاهای دنیاست . اصلا کلا سینما ایران اینجوریه . تلوزیونش بدتر . ولی خروجی هاش رو ما داریم توش پیشرفت می بینم .
اینجا هم سوتی ها که من دیدم خلاصه میشه تو دیالوگ پسر با پدر ، پسر با مادر و یا فوقش دوتا همکار . یا مثلا چرا طرف مای کامیوترش باز بود ... اما یه سوتی بگین که واقعا جریان سریال یا نویسندگیش بد باشه و درست و حسابی نقدش کنید . ما که منکر ضعف هاش نیستیم ...
من نگفتم 24 بسازن.من میگم اینا که می تونن فیلم برداری رو نزدیک 24 کنن (چیزی که انتظارشو نداشتیم)چرا باید یه همچین فیلم نامه مزخرفی رو بنویسن؟یعنی یه کی نبود اونجا کامپیوتر بلد باشه اینجوری آبروریزی نشه؟

این سریال آبروی ما ایرانی ها رو داره می بره.از نظر شعور و سواد میگم نه امکانات فیلم سازی.

خدا رو شکر این چندساله که خوب دارن بودجه میدن.
اینا مگه آواتار میخوان بسازن که میگید کمه.به جای اون کامپیوترای آخرین سیستم یه ذره واسه نویسنده و مشاور پول خرج میکردن.

من نمی دونم چندتا سوتی دیگه باید دربیاریم تا شما قانع شین.مگه اینا کم سوتی هستن؟
ما که از ست نبودن لباس بازیگرا که ایراد در نیاوردیم که.

این سریال داره میگه اینترنت اخه.این رون سریاله و ایراد اصلی هم همین جاست.
تمام این سریال درباره -- و اینترنت و ... ایناست و سوتیاشم از همین کلیات هست نه جزییات.
تمام این سوتی ها از همین جریان سریال و نویسندگی بد هست و من وقتی پست بقیه رو میخونم
می بینم خیلی درست وحسابی و منطقی و از روی مدرک بچه ها سریالو نقد کردن.
من نمی دونم منظور شما از نقد چیه.من به این چند صفحه میگم نقد...

hessi19
22-05-2010, 20:44
چه خنده بود این قسمتش ..
فکنم فصل دومش (هوش سیاه : فرار از زندان اوین) باشه :31:

FarzadSport
22-05-2010, 20:46
این قسمت آخر به شکل عجیبی شبیه فیلم SAW نبود؟؟؟؟!!!!:18::18::18::18::18::18::18::1 8::18::18:
همون جا که از تو دوربین بشون گفت چه جوری بمب رو خنثی کنن!!!!!!!!!

نکته دوم : یعنی همچین آدم باهوشی(هوش سیاه) چشم بچه رو نمیبنده ؟؟!که متوجه نشه کجاست! که بخواد به باباش آدرس پارکینگ بده و حالا هم که نبسته ، اجازه میده تا واسه باباش خاطره تعریف کنه!!! الان دیگه برادرای بسیجی هم وقتی یکی رو میخوان ببرن ناکجا آباد چشمشو میبندن! :19:

نکته جالبه دیگه این بود که حساب اون یارو بد بخت پیرمرده رو مسدود نکردن که بگیرنش اما علاوه بر اینکه موفق نشدن طرفو بگیرن پول یارو رو هم به باد دادن!!:31:

راستی این فیلم تو کدوم کشور پر شده بود؟؟؟؟؟؟!!!!:question::question::questio n:
آخه اینترنت ایران اینقدر سرعتش زیاد نیست که بشه از خارج با یه دکتر ارتباط برقرار کرد و بیمار رو جراحی کنن!!:whistle::whistle:

و............... هزاران نکته ی دیگه که مجال گفتنش نیست!!

دمشون گرم....
این قسمت چون قسمت آخر بود تا اونجایی که تونستن واسه ملت قپی اومدن!:thumbsup:

MORINIO
22-05-2010, 20:46
این سریالای ایرانی اگه قسمت آخر نداشتن خیلی خوب بود! مخصوصا پلیسی ها !

MyEnd
22-05-2010, 20:50
آخرش چی شد؟
برا چی هوش سیاه رفت پشت بوم؟
اون طنابا چی بود آویزون کرده بود به خودش؟
مگه نمیخواست از کشور خارج شه؟
اون زنه چی شد؟

scali
22-05-2010, 20:52
تمام این سریال درباره -- و اینترنت و ... ایناست و سوتیاشم از همین کلیات هست نه جزییات.
تمام این سوتی ها از همین جریان سریال و نویسندگی بد هست و من وقتی پست بقیه رو میخونم

کجای این فیلم میخواد بگه اینترنت اخه ؟

MyEnd
22-05-2010, 20:56
دوستان خوندن این مقاله رو به شما پیشنهاد میکنم ، چون هدف همچین فیلمی رو بیان میکنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
خواهشا دوباره اخطار ندهید ... بحث سیاسی نیست ... اون لینک درباره این فیلم نکاتی رو گفته که فکر میکنم درست باشه

Vahid.Mob.14
22-05-2010, 20:56
این هوش سیاه مگه دیوانه بود اینهمه خودشو به زحمت بندازه و از بیمارستان فرار کنه تا عمدا بیفته دست پلیسا. خیلی راحت میتونست یه جا قایم شه یا فرار کنه.
بعد این " ولی...
این ماجرا ادامه دارد"
دیگه چه صیغه ایه. مثل کلانتر میخوان 2 و 3هم بسازن؟

N.E.G.A.R
22-05-2010, 20:57
بالاَخره تموم شد!

اگه قسمت آخر نداشت خیلی بهتر بود.

ولی در کل بد نبود.

FarzadSport
22-05-2010, 20:57
البته نا گفته نماند که من عاشق اون قسمت فیلم بودم که وقتی هوش سیاه رو تخت بیمارستان بود به پسرش داشت درس اخلاق میداد!!!!

راستی مگه اینو نشون پسرش نداده بود؟؟؟!!! پس چرا پسرش به طرف که خواست بدزدتش گفت" شما" :31::31:؟؟!

hassan_magic2000
22-05-2010, 21:02
واقعا هر چی توی قسمتای قبل باهوش بود اینجا احمق بود این هوش سیاه

آخه فردی به اون باهوشی به این راحتی از پشت بوم همون ساختمونی که کل پلیسا ظرف 5 مین محاصرش میکنن میخواد فرار کنه ؟
اونم با طناب و به اون ضایگی ؟

تازه یه 20 تومن از اون 1/333 پیرمرده رو خرج قیافش میکرد کسی نشناستش

بعدم یه چیز جالب
اون اتاق عمل
اخه آدمای باحال جراحی که اونطوری انجام میشه همه ی وسایلش ربات هست و فقط اون دکتر دستور میده

کل عمل به دست طلا بودن جراح هست نه به اطلاعاتش چون اون دکتری که میگفتن حتما به خاطر دست خوبش معروف شده بود زمان جنگ نه به خاطر علم خارق العادش

خیلی بد تموم شد دوست داشتم یکی از آدم مثبت های داستان میمرد تا این قدر پاستوریزه تموم نشه

scali
22-05-2010, 21:05
این هوش سیاه مگه دیوانه بود اینهمه خودشو به زحمت بندازه و از بیمارستان فرار کنه تا عمدا بیفته دست پلیسا. خیلی راحت میتونست یه جا قایم شه یا فرار کنه.

موافقم . میتونست خیلی راحت فرار کنه .

MORINIO
22-05-2010, 21:09
آخرش چی شد؟
برا چی هوش سیاه رفت پشت بوم؟
اون طنابا چی بود آویزون کرده بود به خودش؟
مگه نمیخواست از کشور خارج شه؟
اون زنه چی شد؟

واقعا این قسمت آخرش افتضاح بود!

اصلا چرا راه دور بریم بخوایم با فیلمای خارجی مقایسه کنیم همین سریال " خواب و بیدار " آخرش این ناتاشا دهن مهن پلیسا رو سرویس کرد تا تونستن بگیرنش اونوقت این کیکاووس به راحتی خودشو انداخت تو دام پلیسا اونم در حالی که یه گروگان داشت!

بیخیال هرچی بیشتر به جزئیات این قسمت آخر فکر کنیم اعصابمون بیشتر خورد میشه!:13:

بازم میگم همون قسمت قبل سریال تموم میشد خیلی کار درست تر بود ...

piroooz
22-05-2010, 21:12
واقعا وحشتناک ضایع بود این پایان ...:13:
آخه یکی نیست بگه آدم فیلم را میبینه که ببینه آخرش چی میشه ولی ...
حسابی جا خوردم ...

MAHDI 07
22-05-2010, 21:24
آره خب واقعاً خوب تموم نشد...
ولی به هر حال قبول کنیم که از خیلی از فیلم ها نابود تلویزیونمون بهتر بود!

John Cena723
22-05-2010, 21:37
این قسمت خیلی بد بود مخصوصا زمانی که سریع معماها رو حل می کردند . رو چه حسابی یه دفعه گفت بهترین کالا برای زود آب کردن ماشین هستش ، اینقدر حرکت ناشیانه بود که حتی قبلش اسم

چند تا کالا رو نبردند که از اونا به ماشین برسند گفتند پلیس باید شم داشته باشه ولی نه دیگه اینقدر. بعدشم تو اون فولکس چطوری تونست با دیل آپ که نیازمند خط تلفن می باشد ایشون به شبکه وصل

بشند تازه اونم با چه سرعتی باز می کرد . میگیم حالا برق رو از باطری تامین می کرد اما تلفن رو از کله باباش می گرفت؟ خیلی ضعیف کار کردند قسمت آخر رو مخصوصا زمان فرار جمشید کاظمی . آخه

مرتیکه جا دیگه نبود بخوای فرار کنی از قصد رفتی اون بالا که راه فرار نداشته باشی اصلا برای چی اسلحت رو انداختی کنار ؟ بعدشم وقتی اون پلیس اسلحش رو انداخت سه سوت میتونستی بپری

پایین . یه جوری داره از اون سکو میره بالا انگار یه وزنه یه تنی بهش وصل کردند. خلاصه من امیدوارم حداقل دست اندرکاران این مجموعه به یه طریقی از انتقادات و پیشنهاداتی که اینجا و هر جای دیگه ای

گفته شده باخبر بشند بلکه در شماره دومش شاهد سریالی جذاب تر با گاف های کمتر باشیم...!

FarzadSport
22-05-2010, 21:42
خدایی اگه همون قسمت قبل تموم میشد خیلی حرفه ای تر بود!

من یه چیز دیگه رو هم نفهمیدم! چه دلیلی داشت که پلیس بخواد باش مردونه و بدون اسلحه درگیر شه؟؟؟!!!:18: لابد که باز دوباره جلو بچش کلاس اخلاق و مردونگی بزاره!!
تازه دقت کردین که واسه یه همچین عملیات مهمی اسلحه سرگرد چند تا تیر داشت؟!! کم نبود؟!! (البته اگه زیاد بود میمرد:دی)

و نکته بسیار زیبای! فیلم این بود که به محض خطور اولین فرضیه دقیقا همون منجر به هدف میشد! دیدین چقدر جالب با یه فکر اساسی یه قدم ازش جلو افتادن؟!(خرید ماشین) به نظر من نویسنده زورکی یه قدم اینا رو جلو انداخت و بهشون گفته بود که یارو میخواد چی کار کنه!:27:

راستی طرف واقعا میخواست باش تصفیه حساب کنه که بش گفت الان ماشین منفجر میشه؟! اگه آره پس چرا بش گفت سیم قرمز رو بچین؟!! :19:

هدف اصلی فیلم (البته به نظر من) :

شما منظور سریال رو از اینکه هوش سیاه با یکی تو خارج از کشور صحبت کرد و گفت نهایت 24 ساعت وقت داره تو ایران بمونه رو متوجه شدین؟!
برداشت من اینه که میخواست بگه همه ی این خرابکاری ها از خارج از کشور هدایت میشه و بدست کشورای غربی اداره میشه و اینا هم همشون اغفال شده های اون کشوران!! و اینکه ادامه دارد هم موضوعش همین بود....
امیدوارم به کسی بر نخوره این نظر من!

نقطه قوت نسبت به سایر سریال های ساخت ایران :

در واقع این همه انتقادی که از این فیلم تو این تاپیک شد همش به خاطر اینه که ما هممون به خاطر اطلاعات زیادی که داریم و فیلم های فراوون خارجی که دیدیم این کار رو با اونا مقایسه میکنیم و طبیعیه که نقاط ضعف فراوونی داره!
اما به نظر من اگه بخوایم با سریال های مشابه پلیسی ساخت ایران مقایسه کنیم (مثلا کلانتر یا پلیس جوان یا ...) پیشرفت های چشمگیری داشتند که به حق نباید از اونا گذشت و البته نباید هم نادیده گرفت که این پیشرفت ها به دلیل بودجه ی عظیمی بود که واسه ی این سریال نسبت به سایر کارهای تلویزیونی داده بودند.
(چرا که مسئولین به این سریال به عنوان یک پروژه ی ملی نگاه میکردن و طبیعیه که واسش سرمایه گذاری کنن تا بتونن به اون هدفهایی که مورد نظرشون هست برسن که البته اینجا جای خوبی واسه مطرح کردن اون هدف ها نیست! هر چند که یکی از دوستان لینکش رو در همین صفحه گذاشتن و همه موضوعات روشن هست!)

امیدوارم این نظرات من باعث آزرده خاطر شدن دیگر دوستان نشه! به هرحال هرکسی با عینک مخصوص خودش اتفاقات پیرامونش رو دنبال میکنه!:11::11:

موفق باشید...
فــــــــــــــرزاد

.:HAMED:.
22-05-2010, 21:51
آره اينطوري هم خيلي كليشه اي شد
كاش مثلا بمبه منفجر ميشد و سروانه كشته ميشد بعد ادامه سريالو بعدا بازي ميكردن تا يكم تنوع داشته باشه

در كل خوب بود

kourosh_sos
22-05-2010, 21:55
Apple هم كه شده بود اسپانسرشون ديگه از مجرم و پليس دستشون يه اپل بود

.:HAMED:.
22-05-2010, 22:05
آقا اين صداي بيب بيب و ديد ديد و اينا چي بود گذاشته بودن تو دكمه هاي لبتاپا و پي سيا؟
اونم تمامي كامپيوترا اينطوري صدا ميداد
ماله ما چرا صدا نميده؟

scali
22-05-2010, 22:54
کاش همون قسمت قبل تموم میکردن خیلی خیلی بهتر بود .

ولی باز حالا خوبه اون پسره که تازه همکارشون شده بود و کشتن وگرنه آدم فکر میکرد پلیسا ضدضربه هستن .:31:

masoudtr
22-05-2010, 22:57
یک نکته مثبت داشت اونم اینه که هوش سیاه نمرد
میتونن تو سری های بعدی جوری نشون بدن که مثلا به پلیس داره کمک میکنه برای یک موضوعی
مثل سریال الیاس که وقتی مثلا میخواست بمب را خنثی کنه از خود نقش منفی کمک گرفت و.....
متاسفانه همیشه باید نشون بدن پلیس های ایرانی خیلی پاستوریزه و مثبت اند که غیر قابل باوره
بابا ما خودمون 2 سال بین همین ادم ها خدمت سربازی را تموم کردیم
و اینکه این زنیکه پلیسه چی بود گذاشته بودن تو سریال
زشت تر از این پیدا نکردن؟
نه خوشگل بود نه چیزی حالم بهم خورد حتما دختر خاله کارگردان بود با او چادر مسخره اش
افسران پلیس یک زمانی میگذاشت اونا افسر پلیسشون ویتالی بود ما چه ادم داغونی

ولی باز حالا خوبه اون پسره که تازه همکارشون شده بود و کشتن وگرنه آدم فکر میکرد پلیسا ضدضربه هستن
اونم برای اینکه قبلا سارق بود
من هم خواهرم گفت هوش سیاه یکیشون را کشته گفتم حتما این بوده

cj-afshin
22-05-2010, 23:09
من كه دوست داشتم جمشيد همه رو سركار بزاره و بره و گير افتادنش خيلي مصنوعي بود و به هوشش نميخورد.:2:
تو سريال جمشيد مثل يه قهرمان شده بود صداش هم خيلي عاليه.
راستي قسمت دومش هم ميخوان بسازن؟

Vamp!r3
22-05-2010, 23:17
نمیدونم چرا همیشه توی سریال های ایرانی پلیس ها او اینا باید برنده باشن...........یعنی به قول معروف یه پایان خوب....:2:

واقعا اگه جمشید برنده داستان بود ملت بیشتر میپسندیدن.......+......با داستان بیشتر تطابق داشت........

صحنه آخر هم روی پشت بوم مضخرف بود........بدتر از این نمیشد.........:2:

در کل داستان نسبتا جدیدی داشت.........ولی میتونست خیلی بهتر تموم بشه......

Mohammad Hosseyn
23-05-2010, 01:20
من نگفتم 24 بسازن.من میگم اینا که می تونن فیلم برداری رو نزدیک 24 کنن (چیزی که انتظارشو نداشتیم)چرا باید یه همچین فیلم نامه مزخرفی رو بنویسن؟یعنی یه کی نبود اونجا کامپیوتر بلد باشه اینجوری آبروریزی نشه؟

این سریال آبروی ما ایرانی ها رو داره می بره.از نظر شعور و سواد میگم نه امکانات فیلم سازی.

خدا رو شکر این چندساله که خوب دارن بودجه میدن.
اینا مگه آواتار میخوان بسازن که میگید کمه.به جای اون کامپیوترای آخرین سیستم یه ذره واسه نویسنده و مشاور پول خرج میکردن.

من نمی دونم چندتا سوتی دیگه باید دربیاریم تا شما قانع شین.مگه اینا کم سوتی هستن؟
ما که از ست نبودن لباس بازیگرا که ایراد در نیاوردیم که.

نقد در درجه اول داستان فیلم هست . در درجه بعد بازی بازیگرا . بعد مسائل فنی . من خودم قبول دارم که فیلم اشکال زیاد داره . مثلا همین اخرین قسمتش افتضاح بود . ولی از دیدگاه فیلم نامه و داستان . نه از دیدگاه های دیگه ... مثلا طرف از بیهوشی در اومده حتما باید بالا بیاره تا بگیم فیلم عالی بود !! من که بیشتر انتقاد ها رو اینطوری دیدم.

بطور کل من این فیلم رو از نظر داستان یکی از پلیسی های خوب می دونم . از این سوتی ها هم که اشاره میکنید در فیلم های فخیم زاده هم بود . در همین فیلم کلانتر که به شکل مسخره ای تمام فیلم نامه و سناریو بچه بازی میشه بعضی جاها .

امیدوارم قسمت بعدی فیلم که ساخته می شه بهتر از این باشه .

Mohammad Hosseyn
23-05-2010, 01:26
به نظر من بهتر بود بجای اینکه بگیرن طرف رو لت و پار کنن و مسخره بازی در بیارن ف میزاشتن همینجا فرار کنه تا داستان قسمت بعدی جذاب تر بشه .

این قسمت هم گاف های کارگردانی و هم نویسندگی زیاد داشت . طرف اینقدر دیوونه نبود که بمب اسباب بازی بزاره . سر تا پای خونه بمب گذاشته ، اینجا بازیش گرفته بود .

و یا در گیری بدون اسلحه افتضاح بود . کسی که تیر خورده از قبل هیچ وقت با یه نفر دیگه درگیری فیزیکی پیدا نمی کنه . چون نمیتونه .

+ صحنه دزدیده شدن پسره اصلا خوب کارگردانی نشده بود .

کلا ضعیفترین قسمت همین آخری بود .

ali-07
23-05-2010, 10:09
اين صحنه ي آخر خيلي بد تموم شد من گفتم الان جمشيده ترتيب پليسه رو ميده اما هيچي نشد انقدر هم ضايع دستگيرش كردن ،يا اون يكي قسمتش كه جمشيد تير خورد اونجا م خيلي ضايع بازي درآورده بودن...:22:

136209
23-05-2010, 10:46
آقا من فکر کنم که هوش سیاه از دستی می خواست خودشو تسلیم پلیسها بکنه فکر کنم نقشه ای داره وگر نه گارگردان این سریال این قدر ببو گلابی نیست که این قدر ضایع آخر این سریال رو بسازه

Gamemaster
23-05-2010, 12:05
واقعا این قسمت آخرش افتضاح بود! :31:

*M!L4D*
23-05-2010, 12:16
به معنای واقعی کلمه ی بد , بد بود :2:(قسمت آخر )

*Necromancer
23-05-2010, 12:23
آقا من فکر کنم که هوش سیاه از دستی می خواست خودشو تسلیم پلیسها بکنه فکر کنم نقشه ای داره وگر نه گارگردان این سریال این قدر ببو گلابی نیست که این قدر ضایع آخر این سریال رو بسازه
واقا این سر هم بندیای پایان سریالا دیگه داره اپیدمی می شه
پارسال سریال پنجمین خورشید که یادتونه؟
حس خوبی داره که بفهمی یه ماه سر کار بودی :|

online_amin
23-05-2010, 12:36
واقا این سر هم بندیای پایان سریالا دیگه داره اپیدمی می شه
پارسال سریال پنجمین خورشید که یادتونه؟
حس خوبی داره که بفهمی یه ماه سر کار بودی :|

یادم نمیاد, آخرش چی شد؟

راستی اون ویتالی در سریال افسران پلیس, کجاش قشنگ بود؟ تو خونه ما هر کی اون رو میدید میگفت این دختره چرا اینطوریه؟ همه بد تعریف میکردن. بعد یه بار که بهشون گفتم اون زیباترین دختر کشور سازنده فیلم هست دیگه انگار بهشون گفتم یه بمب اتمی تو مشهد منفجر کردن. :دی

واقعا این آخرش چقدر مذخرف بود. من که قسمت آخر رو ندیدم فقط همون تیکه آخر روی پشت بوم که بعدش اون نوشته امد: ولی این داستان ادامه دارد...! اصلا یه حسی بهم دست داد.

*Necromancer
23-05-2010, 12:53
یادم نمیاد, آخرش چی شد؟

راستی اون ویتالی در سریال افسران پلیس, کجاش قشنگ بود؟ تو خونه ما هر کی اون رو میدید میگفت این دختره چرا اینطوریه؟ همه بد تعریف میکردن. بعد یه بار که بهشون گفتم اون زیباترین دختر کشور سازنده فیلم هست دیگه انگار بهشون گفتم یه بمب اتمی تو مشهد منفجر کردن. :دی

واقعا این آخرش چقدر مذخرف بود. من که قسمت آخر رو ندیدم فقط همون تیکه آخر روی پشت بوم که بعدش اون نوشته امد: ولی این داستان ادامه دارد...! اصلا یه حسی بهم دست داد.

آخرش نشون دادن که طرف یه نویسنده ست و تمام حوادثی که اتفاق افتاده در اصل داستانی بود که اون نویسنده می نوشت :| :| :|

dehtoday
23-05-2010, 13:04

اينم حرفيه !!! چون اگه يادتون باشه به يكي زنگ زد و گفت 24 ساعت ديگه آمادس !!! ( تو همين مايه ها بود )
و اينكه تو يكي از قسمتاي مياني سريالم واسه يكي پيام زد كه همه چي عاليه و ... و اينكه حتي اون سلاح هايي كه تو سقف خونش بودم اونا فكر كنم واسش تهيه كردن !!!:31: در هر صورت اين احتمال وجود داره كه بقيش تو همين مايه ها باشه !!! يا شايدم هـــــــــوش ســـــياه : فصل دوم ( فرار از زندان ) :15:

reza-atom
23-05-2010, 15:02
این قسمت آخر به شکل عجیبی شبیه فیلم SAW نبود؟؟؟؟!!!!

آره دقيقاً‌ !!!!:27:

ای کاش بجای اینکه این همه به سوتی ها و ضعف ها فکر کنیم یکم هم به پیشرفت های این مدل فیلم ها فکر کنیم ...

چرا ما عادت کردیم تا یه فیلم ایرانی زده میشه یه سره بزنیم تو سرش و نقطه ضعفاشو بگیم. با این طرز فکر به نظرم سریالای ما هیچ وقت پیشرفت نمیکنن. چرا وقتی این فیلم ساخته شد هیشکی نگفت یه فیلم به روز و جدیدیه و توش هیچ خبری از عشق و عاشقی نیست.

موافقم !

یعنی همچین آدم باهوشی(هوش سیاه) چشم بچه رو نمیبنده ؟؟!که متوجه نشه کجاست! که بخواد به باباش آدرس پارکینگ بده و حالا هم که نبسته ، اجازه میده تا واسه باباش خاطره تعریف کنه!!! الان دیگه برادرای بسیجی هم وقتی یکی رو میخوان ببرن ناکجا آباد چشمشو میبندن! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif

اين كاراش خيلي ناشيانه بود !

بعد این " ولی...

آخه فردی به اون باهوشی به این راحتی از پشت بوم همون ساختمونی که کل پلیسا ظرف 5 مین محاصرش میکنن میخواد فرار کنه ؟
اونم با طناب و به اون ضایگی ؟

...اونوقت این کیکاووس به راحتی خودشو انداخت تو دام پلیسا اونم در حالی که یه گروگان داشت!

احتمالاً يه نكته اي تو اين نهفته است كه شايد تو سري بعدي (در صورت وجود) مشخص شه !!!:31:

راستی مگه اینو نشون پسرش نداده بود؟؟؟!!! پس چرا پسرش به طرف که خواست بدزدتش گفت" شما"

اينم يه سوتي بود ديگه !!!!

این قسمت خیلی بد بود مخصوصا زمانی که سریع معماها رو حل می کردند . رو چه حسابی یه دفعه گفت بهترین کالا برای زود آب کردن ماشین هستش ، اینقدر حرکت ناشیانه بود که حتی قبلش اسم

ههه به سرعت نور همه چي حل ميشد !!!!!! آخ حرصم مي گيره !!!!:13:

شما منظور سریال رو از اینکه هوش سیاه با یکی تو خارج از کشور صحبت کرد و گفت نهایت 24 ساعت وقت داره تو ایران بمونه رو متوجه شدین؟!
برداشت من اینه که میخواست بگه همه ی این خرابکاری ها از خارج از کشور هدایت میشه و بدست کشورای غربی اداره میشه و اینا هم همشون اغفال شده های اون کشوران!! و اینکه ادامه دارد هم موضوعش همین بود....

آره آره! آفرين ! زدي به هدف ! منم نفهيمده بودم واسه چي با اون صحبت كرد كه الآن گرفتم .

كلاً قسمت آخر خيلي در بر هم شده بود .ما رو باش داريم واسه پايان اين سريال بحث مي كنيم در صورتيكه چيزايي كه ما براي پايان اون ميگيم غير ممكنه چون به ضرر ...

saeedadash
23-05-2010, 16:39
[QUOTE=Vamp!r3
صحنه آخر هم روی پشت بوم مضخرف بود........بدتر از این نمیشد.........:2:

......[/QUOTE]

سکانس پشت بام که بیشتر شبیه مراسم تقدیر و قدر دانی از پلبس بود تا بگیر و ببند یارو هزار تا مشت خورد رو

پشت بام و بیهوش شد ولی جالب اینکه از 6 تا پله اهنی خودش اومد پائین داشتم شاخ در می اوردم جالب تر

اینکه اسلحه پلیس هم تیری درش نبود که بخواد شکلیک کنه سمت پلیس سئوال دیگه اینکه چرا رفت پشت

دیوار مخفی شد بجای اینکه از پشت بام خودشو با طناب بنداز پائین ؟

4870x2
23-05-2010, 16:56
اونوقت این کیکاووس به راحتی خودشو انداخت تو دام پلیسا اونم در حالی که یه گروگان داشت!
به یاد dark knight می افته ادم: دی
شاید اومدن جوکر بازی در بیارن: دی

dampayi
23-05-2010, 17:21
پس چرا پسرش به طرف که خواست بدزدتش گفت" شما"
باو این شما با اون شما فرق داره ؟:دی
یه جورایی حرف نعجب بود ....!

البته این که همیشه یه جورایی وصلش می کنن به اون ور آب غیر قابل انکاره ولی خداییش این سری ربطی نداشت !!!
می خواست بره اونور خب مثلا به آشناش زنگ زد دیگه ....! حالا چه ربطی به .... بیخیال آقا بلند بگو مرگ بر آمریکا :دی

سکانس پشت بام که بیشتر شبیه مراسم تقدیر و قدر دانی از پلبس بود تا بگیر و ببند یارو هزار تا مشت خورد رو

پشت بام و بیهوش شد ولی جالب اینکه از 6 تا پله اهنی خودش اومد پائین داشتم شاخ در می اوردم جالب تر

اینکه اسلحه پلیس هم تیری درش نبود که بخواد شکلیک کنه سمت پلیس سئوال دیگه اینکه چرا رفت پشت

دیوار مخفی شد بجای اینکه از پشت بام خودشو با طناب بنداز پائین ؟

:دی
دقیقا :دی
خیلی مضحک بود :دی

far2009
23-05-2010, 19:38
ولی چیزی مشخص نشد که بگیم بد بود . نه خوب بود واقعا پلیس ها را بازی داد و این هم جزء اهدافش بود.

شما همین فیلم جنایت های غیر حرفه ای را هم که ببینید در آخر مرد بمب گذار دستگیر می شه و هیچ کس ناراحت نمیشه .

البته من هم خیلی دلم می خواست جمشید دستگیر نشود :31: ولی به نظر هیچ چیز این فیلم به پایان نرسیده !:8:

HGH 878
23-05-2010, 19:51
ببخشید خانو پلیسه و نیازی چی شدند؟!!!امید هم که کلا یادشون رفت؟!!!