PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل دیویدی رایتر

B.J.U
05-04-2010, 20:36
من دیویدی رایترم خراب شده و کار نمی کنه یعنی فقط یه تعداد معدودی از سیدی هایی که دارم رو میخونه ولی اون سیدی هایی که نمیخونه رو تویه یه کامپیوتر دیگه تست کردم کار میکنه و وقتی می خوام یه بازی نصب کنم که چند تا دیویدی داره دیویدی اول رو که نصب میکنم دیویدی دوم رو نمیخونه ولی بعد از یه مدتی که میزارم به حال خودش باشه(30 دیقه) درست میشه راهنمایی کنید

GOLI87
05-04-2010, 22:14
من که خودم درایوم مشکلی شبیه مشکل شما پیدا کرده بود uninstall ش کردم و دوباره نصبش کردم مشکلم حل شد اگه می خواید این راه رو استفاده کنید شاید جواب داد.

mjzaret
06-04-2010, 00:09
من دیویدی رایترم خراب شده و کار نمی کنه یعنی فقط یه تعداد معدودی از سیدی هایی که دارم رو میخونه ولی اون سیدی هایی که نمیخونه رو تویه یه کامپیوتر دیگه تست کردم کار میکنه و وقتی می خوام یه بازی نصب کنم که چند تا دیویدی داره دیویدی اول رو که نصب میکنم دیویدی دوم رو نمیخونه ولی بعد از یه مدتی که میزارم به حال خودش باشه(30 دیقه) درست میشه راهنمایی کنید

کابل برق و کابل دیتای اون رو تعویض کنید.

Scrat
06-04-2010, 00:43
من 2 ، 3 روزه به یه مشکل عجیبی با دی وی دی رایترم برخوردم !
سی دی که میذارم توش " حالا هر سی دی ! اورجینال ، غیر اورجینال ، فیلم ، آهنگ ، خلاصه هر چی ! " تا سی دی شروع میکنه به چرخیدن کاممپیوترم هنگ میکنه و ریستارت میشه !!!!
مشکل چیه ؟

ebicross
06-04-2010, 13:53
من 2 ، 3 روزه به یه مشکل عجیبی با دی وی دی رایترم برخوردم !
سی دی که میذارم توش " حالا هر سی دی ! اورجینال ، غیر اورجینال ، فیلم ، آهنگ ، خلاصه هر چی ! " تا سی دی شروع میکنه به چرخیدن کاممپیوترم هنگ میکنه و ریستارت میشه !!!!
مشکل چیه ؟

اگر DVD-Writer نو هستش و تازه خریدین برین عوضش کنید.
در غیر این صورت تنظیمات Setup رو دیفالت کنید. رایتر رو هم کاملا Unistall کنید و ریست کنید تا دوباره نصب بشه.

مشکل میتونه از ضعیف شدن Optic باشه. به بعضی سرعتهای بالا یا پایین و یا بعضی سی دی ها حساس میشه.
من خودم این مشکل رو داشتم رفتم یک DVD رایتر نو خریدم.

head_djmusic
20-04-2010, 17:54
معمولا در رایترهای جدید با یک فلت خیلی کوچک استپ موتور به بورد رایتر وصل میشه ، اکثر رایترهای سونی این مشکل رو دارند ، برای درست شدنش رایتر رو باز کنید و از سفت بودن فلت استپ موتور مطمئن شید برای این کار اگه شل بود یه کاغذ تا کنید و با اون فلت را جا کنید تا سفت شه چون اگه فلت حتی صدم ثانیه قطع شه استپ موتور ایست میکنه و رایتر حکم باکس پیدا میکنه