PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل دیر کانکت شدن (وصل شدن) GPS - جی پی اس

hosseinansari
04-04-2010, 23:27
سلام دوستان

امروز بعد از مدتها فهمیدم مشکل دیر کانکت شدن GPS گوشیم چیه...
گوشی من نوکیا 5800 هست.
شاید باورتون نشه .... ولی مشکل از سیم کارته..
من سیم کارت خودم خط ثابت همراه اول هست ولی به محض اینکه سیم کارت ایرانسل انداختم تو گوشی GPS سه سوت کانکت شد!
شما هم میتونید امتحان کنید.
حداقل خیالم راحت شد که گوشی مشکلی نداره.

تازه یک قابلیتی که سیم های ایرانسل دارند میتونند آنتنی که از اون سرویس میگیرند رو روی گوشی مشخص کنند.یعنی نام محلی که آنتن درون هست رو رو گوشی میگه که این قابلیت رو تو سیم کارتهای همراه اول ندیدم.

اگه از دوستان کسی اطلاعی در مورد فعال کردن این سیستم روی سیم های همراه اول داره اطلاع بده!
آیا مشکل من رو امور مشترکین میتونه حل کنه؟

VAIAV
05-04-2010, 09:48
سلام.
قاعدتا GPS نباید به سیم کارت ربطی داشته باشه.
من هم از سیم کارت ایرانسل و گوشی 5800 استفاده می کنم. قبل از آپدیت کردن Firmware زمان زیادی برای اتصال GPS منتظر می موندم ولی بعد از آپدیت وضعیت خیلی بهتر شد.

hobgoblin
06-04-2010, 08:44
این زمان معمولا چقدر باید باشه؟

ghahremanimehdi
06-04-2010, 09:16
برای اینکه زود ماهواره ها رو پیدا کنه باید هر هفته افمریزها رو آپدیت کنید . گوشیهای HTC این قابلیت رو دارند . گوشی شما رو نمیدونم.

---------- Post added at 10:13 AM ---------- Previous post was at 10:11 AM ----------

اگر مکانی که قرار دارید باز باشه (دشت مانند) و افمریز رو هم آپدیت کرده باشید در کمتر 15ثانیه حداقل 6 ماهواره پیدا میکنه و در سی ثانیه تا 11 ماهواره پیدا میکنه . برای موقعیت یابی باید بتونه روی حداقل 4 ماهواره لاک کنه .

---------- Post added at 10:15 AM ---------- Previous post was at 10:13 AM ----------

توی شهر (با وجود ساختمان ها ) به خاطر ایجاد خطای Multi Path بیشتر طول میکشه (حدودا یک دقیقه)

---------- Post added at 10:16 AM ---------- Previous post was at 10:15 AM ----------

در ضمن سیمکارت هیچ ارتباطی به سیگنالهای GPS که از طریق ماهواره دریافت میشه ندارد.

enimonte
06-04-2010, 10:21
سیم کارت ایرانسل چون قابلیت متصل شدن به اینترنت رو داره واسه همین جی پی ار اس زودتر کانکت میشه

ghahremanimehdi
06-04-2010, 17:51
سیم کارت ایرانسل چون قابلیت متصل شدن به اینترنت رو داره واسه همین جی پی ار اس زودتر کانکت میشه

GPRS چه ربطی به GPS داره .

enimonte
06-04-2010, 21:10
GPRS چه ربطی به GPS داره .

ربط اون به اينه که 5800 قابليت AGPS داره

ghahremanimehdi
06-04-2010, 21:22
ربط اون به اينه که 5800 قابليت AGPS داره

تمام گوشیهایی که GPS دارند قابلیت AGPS رو هم دارند . ضمنا ، IR-TCI هم قابلیت اتصال به GPRS رو داره (خیلی وقته)

enimonte
06-04-2010, 21:54
تمام گوشیهایی که GPS دارند قابلیت AGPS رو هم دارند . ضمنا ، IR-TCI هم قابلیت اتصال به GPRS رو داره (خیلی وقته)

----------------------------
با اون یکی اومدم
ببینید من با اسمارت کام کار میکنم.وقتی سیم کارت ایرانسل روش میذارم به راحتی و با اتصال به اینترنت حدود 20 ثانیه طول میکشه که به ماهواره متصل بشه ولی همون سیم کارت رو اگر به جایی ببرم که موبایل انتن نده حدود 5 دقیقه طول میکشه.با سیم کارت همراه اول هم همینطور.از 5 دقیقه به بالا.پس ربط به جی پی ار اس داره.هر دفعه اتصال 3 تومن از شارژم کم میکنه
--------
این رو اضافه کنم توی محل سکونت من جی پی ار اس همراه اول راه نیفتاده

NaKhoda BiBaK
06-04-2010, 22:35
میگم ! من شهرستان هستم و واسه شهر ما نقشه کالیبره نیست !
یعنی gps رو نمیتونم کار کنم ؟ که مکانم رو روی نقشه نشون بده ؟

Royce
19-04-2010, 13:34
5800 گوشی خوبیه فقط تنها مشکلش ضعیف بودن gps اشه خصوصا در مقایسع با پاکت پی سی ها که اگه سیمکارتتون gprs داشته باشه تا حدود زیادی مشکل و حل میکنه چون با سند و رسیو کردن یه مقدار خیلی کمی از اطلاعاتِ میتونه موقعیت ماهواره ها رو پیدا کنه در نتیجه زودتر کانکت میشه.

میگم ! من شهرستان هستم و واسه شهر ما نقشه کالیبره نیست !
یعنی gps رو نمیتونم کار کنم ؟ که مکانم رو روی نقشه نشون بده ؟

توی سایت موبایلستان برو به قسمت مربوطه بگرد معمولا نقشه ی شهرهای خیلی کوچیک هم داره.در ضمن شما میتونید با google map نقشه ی هرجایی که باشید و ببینید فقط نقشه رو از طریق اینترنت لود میکنه که همچین یکم براتون هزینه داره البته بعد از یه بار لود شدن سیو میشه و برای بار دوم دیگه احتیاجی نیست دوباره از اینترنت دانلود کنه.مثلا میتونید از طریق وایرلس کل نقشه ی شهرتون و لود کنی و بعد دیگه حالشو ببری

H A M E D
19-04-2010, 17:39
بغیر از خاصیت AGPS گوشی وقتی که به اینترنت کانکت میشه موقعیت ماهواره ها رو بر اساس اولین ماهواره ای که کانکت شده به گوشی و سیگنالش در حال دریافت هست رو دانلود میکنه و به این ترتیب به سرعت روی اونها لاک میکنه/
در حالت عادی gps بعد از کانکت شدن به چند ماهواره مختلف موقعیت نسبی رو تشخیص میده که یه مقدار زمان بر هستش

pink_pink28
19-04-2010, 21:03
سلام دوستان
gps اصولا مخصوص ویندوز موبایله که زورکی رو گوشیهایی مثل 5800 گذاشتن
گوشی 5800 با ورژنای 30 به پایین خل بازی در میاره اما من ورژن 40 که زدم خل بازی نمیکنه سرعتش بهتر شده و به نظر من به قیمتش بهترین گوشیه

NaKhoda BiBaK
20-04-2010, 19:18
توی سایت موبایلستان برو به قسمت مربوطه بگرد معمولا نقشه ی شهرهای خیلی کوچیک هم داره.در ضمن شما میتونید با google map نقشه ی هرجایی که باشید و ببینید فقط نقشه رو از طریق اینترنت لود میکنه که همچین یکم براتون هزینه داره البته بعد از یه بار لود شدن سیو میشه و برای بار دوم دیگه احتیاجی نیست دوباره از اینترنت دانلود کنه.مثلا میتونید از طریق وایرلس کل نقشه ی شهرتون و لود کنی و بعد دیگه حالشو ببری

بعد اگر نقشه شهرم رو گیر بیارم ! راش که بندازم ! روی نقشه بهم نشون میده که کجای شهر هستم ! اسم خیابون ها و ... نشون میده مکانم رو ؟؟؟

pooria.rio
20-04-2010, 19:59
تمام گوشیهایی که GPS دارند قابلیت AGPS رو هم دارند

خیر
بعضی از مدل های موبایل ،این قابلیت رو دارن،نه همشون
ضما گوشی من LG RENIOR هستش
اتفاقا تو تاپیکش هم بحث شد ،
با قابلیت A-GPS که وصل میشم،از شارژم اصلا کم نمیشه،بقیه بچه ها هم اونجا تایید کردن
بارها چک کردم

---------- Post added at 08:59 PM ---------- Previous post was at 08:56 PM ----------

بعد اگر نقشه شهرم رو گیر بیارم ! راش که بندازم ! روی نقشه بهم نشون میده که کجای شهر هستم ! اسم خیابون ها و ... نشون میده مکانم رو ؟؟؟

بله،اگه نقشه کالیبریش دقیق باشه،دقیقا محل قرارگیری رو نشون میده،من این سایت رو بهتون پیشنهاد میدم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نقشه ی خیلی جاها رو بصورت کامل داره و شهرای کوچیکش رو هم داره کامل میکنه
هر قسمتی رو که میخواین علامت گذاری میکنین،بعدش DOWNLOAD MAP رو میزنین و میریزین تو گوشی و حالش رو میبرین
البته نقشه های این سایت رو من با برنامه ی ترک بادی استفاده میکنم
نمیدونم روی گارمین یا اسمارت کام هم جواب میده یا نه

ghahremanimehdi
20-04-2010, 20:03
با قابلیت A-GPS که وصل میشم،از شارژم اصلا کم نمیشه،بقیه بچه ها هم اونجا تایید کردن
بارها چک کردم

یعنی چی ؟ کدوم تاپیک ؟

pooria.rio
20-04-2010, 20:23
یعنی چی ؟ کدوم تاپیک ؟

همون تاپیک رنوار
منظورم اینه که الزاما استاده از A-GPS باعث استفاده از شارژ سیم کارت نمیشه
من حتی در حالت flight mode با A-GPS وصل میشم

NaKhoda BiBaK
20-04-2010, 20:48
من کل نت رو گشتم ! نقشه مربوط به شهرم رو پیدا نکردم !
راه دیگه ای نیست ! از برنامه ای چیزی بتونم نقشه ای گیر بیارم که این جی پی اس گوشیم رو راه بندازم ؟

ghahremanimehdi
20-04-2010, 21:20
همون تاپیک رنوار
منظورم اینه که الزاما استاده از A-GPS باعث استفاده از شارژ سیم کارت نمیشه
من حتی در حالت flight mode با A-GPS وصل میشم

ببین پوریا جان با من زیاد کل کل نکن!:46: چون من رشته ی تخصصیم اینه .
ببینید نیازی نیست که دائما A-GPS اطلاعات مداری ماهواره رو از طریق یک سرور اینترنتی دریافت کنه .
کافیه هفته ای یکبار به اینترنت وصل بشه و افمریزها رو دریافت کنه . به همین خاطر هست که همیشه از شارژتون کم نمیکنه (حتی اگر دائما A-GPS فعال باشه) . به این شکل هست که یکبار شما به اینترنت وصل میشی و سریع افمریزها از طریق اینترنت آپدیت میشن و هر وقت که A-GPS فعال هست ، GPS از افمریزها استفاده میکنه . معمولا هر هفته موقعیت مداری وساعت ماهواره ها تغییر میکنند و نیاز هست که دوباره آپدیت بشن.

pooria.rio
20-04-2010, 22:44
ببین پوریا جان با من زیاد کل کل نکن!:46: چون من رشته ی تخصصیم اینه .
ببینید نیازی نیست که دائما A-GPS اطلاعات مداری ماهواره رو از طریق یک سرور اینترنتی دریافت کنه .
کافیه هفته ای یکبار به اینترنت وصل بشه و افمریزها رو دریافت کنه . به همین خاطر هست که همیشه از شارژتون کم نمیکنه (حتی اگر دائما A-GPS فعال باشه) . به این شکل هست که یکبار شما به اینترنت وصل میشی و سریع افمریزها از طریق اینترنت آپدیت میشن و هر وقت که A-GPS فعال هست ، GPS از افمریزها استفاده میکنه . معمولا هر هفته موقعیت مداری وساعت ماهواره ها تغییر میکنند و نیاز هست که دوباره آپدیت بشن.

من اگه هفته ای یه بار به مدت 10 هفته با FLIGHT MODE با A-GPS وصل شدم،شما چی میگی ؟

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:42 PM ----------

من کل نت رو گشتم ! نقشه مربوط به شهرم رو پیدا نکردم !
راه دیگه ای نیست ! از برنامه ای چیزی بتونم نقشه ای گیر بیارم که این جی پی اس گوشیم رو راه بندازم ؟

اون سایتی که گفتم رو رفتی ؟

ghahremanimehdi
20-04-2010, 23:39
من اگه هفته ای یه بار به مدت 10 هفته با FLIGHT MODE با A-GPS وصل شدم،شما چی میگی ؟

خوب این صحبتهای منو نقض نمیکنه . شما اگر دیر به دیر افمریزها رو دریافت کنی سرعت اتصال اولیه میاد پایین.
اینم بگم که موقعی که GPS گوشی رو روشن میکنی با توجه به آرایش ماهواره ها ، مدت زمانهای مختلفی ممکنه طول بکشه که متصل بشی یعنی فرضا ممکنه شما الان GPS گوشی رو فعال کنی در عرض 15 ثانیه ، روی 9تا ماهواره لاک کنه . ولی 6 ساعت بعد از همونجا باز GPS رو روشن کنی ولی 45 ثانیه طول بکشه تا روی 5 تا ماهواره لاک کنه . (بستگی به موقعیت مداری ماهواره داره)

daryosh999
21-04-2010, 07:10
اقا من یه N97 دارم gps به طز باور نکردنی کنده یعنی تو شهر که بالای ده دقیقه به سختی جواب می ده بیرون هم 5 دقیقه ای موقعیت ادمو پیدا می کنه . ولی وقتی می زنی واسه نشون دادن رو نقشه map خود گوشیو باز می کنه مپ گوشیم واسه نشون دادن نقشه نیاز به کانکت شدن داره که زمان زیادیو می بره و پول زیادیو می خواد . راه دیگه ای نیس . مثلاً از یه سایت که نقشه ها رو بگیریم . تو کجای کوشی بریزیم . ( کجا کپی کنیم ) . با چه برنامه ای اونا رو اجرا کنیم.

pooria.rio
21-04-2010, 08:37
خوب این صحبتهای منو نقض نمیکنه . شما اگر دیر به دیر افمریزها رو دریافت کنی سرعت اتصال اولیه میاد پایین.
اینم بگم که موقعی که GPS گوشی رو روشن میکنی با توجه به آرایش ماهواره ها ، مدت زمانهای مختلفی ممکنه طول بکشه که متصل بشی یعنی فرضا ممکنه شما الان GPS گوشی رو فعال کنی در عرض 15 ثانیه ، روی 9تا ماهواره لاک کنه . ولی 6 ساعت بعد از همونجا باز GPS رو روشن کنی ولی 45 ثانیه طول بکشه تا روی 5 تا ماهواره لاک کنه . (بستگی به موقعیت مداری ماهواره داره)

من حرفم اینه که A-GPS هزینه نداره،یا از سیم کارت استفاده نمیکنه به هر نحوی

ghahremanimehdi
21-04-2010, 09:36
من حرفم اینه که A-GPS هزینه نداره،یا از سیم کارت استفاده نمیکنه به هر نحوی

A-GPS باید داده هاش رو از طریق اینترنت در یافت کنه (یا GPRS یا وایرلس لن) . لازم هم نیست دائما به اینترنت وصل بشه (فقط یه لحظه ی کوتاه در حد چند کیلوبایت).
اینجا رو هم نگاه کنید :

pooria.rio
21-04-2010, 10:03
A-GPS باید داده هاش رو از طریق اینترنت در یافت کنه (یا GPRS یا وایرلس لن) . لازم هم نیست دائما به اینترنت وصل بشه (فقط یه لحظه ی کوتاه در حد چند کیلوبایت).
اینجا رو هم نگاه کنید :

پس چرا هیچ وقت از اعنبار من کم نشده ؟

ghahremanimehdi
21-04-2010, 10:06
پس چرا هیچ وقت از اعنبار من کم نشده ؟

خوب به این خاطره که A-GPS از داده های جدید استفاده نمیکنه (از داده های قدیمی استفاده میکنه).

ghahremanimehdi
21-04-2010, 10:14
اگر صحبتهای بنده برای شما سندیت نداره ، این مطلب رو از سایت نوکیا براتون میذارم :
مثلا گوشی بنده که HTC هست ، داده های افمریز رو از سرور HTC میگیره (با نرم افزار Quick GPS ) و گوشی های نوکیا هم همین داده ها رو از سرور نوکیا دریافت میکنه . اون قسمتی که قرمز کردم رو دقت کنید.

Assisted GPS : A-GPS

Assisted GPS (A-GPS) is used to retrieve assistance data over a packet data connection, which assists in calculating the coordinates of your current location when your device is receiving signals from satellites.

When you activate A-GPS, your device receives useful satellite information from an assistance data server over the cellular network. With the help of assisted data, your device can obtain the GPS position faster.

Your device is preconfigured to use the Nokia A-GPS service, if no service provider-specific A-GPS settings are available. The assistance data is retrieved from the Nokia A-GPS service server only when needed.

You must have an internet access point defined in the device to retrieve assistance data from the Nokia A-GPS service over a packet data connection. To define an access point for A-GPS, select Menu > Applications > Location and Positioning > Positioning server >
Access point. A wireless LAN (WLAN) access point cannot be used for this service. Only a packet data internet access point can be used. Your device asks for the internet access point when GPS is used for the first time

IMQAcademy
21-04-2010, 10:18
مشکل فعلی می تونه از پارازیتی باشه که روی امواج بوجود آمده
بی تاثیر نیست

ghahremanimehdi
21-04-2010, 10:25
که منظورش از packet data internet access point همون GPRS هست (یا 3G که تو ایران نداریم).
گرچه تو گوشیهای HTC از طریق WLAN هم میشه A-GPS رو آپدیت کرد ولی تو گوشیهای نوکیابا توجه به مطلبی که بالا گذاشتم نمیشه (فقط با packet data)

---------- Post added at 11:25 AM ---------- Previous post was at 11:22 AM ----------

اینم سایت نوکیا :

pooria.rio
21-04-2010, 14:05
حرف شما درست
اما ما که اعتبار هیچ وقت از دست ندادیم
موفق باشین !

peaceful1
26-04-2010, 22:00
دوستان انقدر به هم گیر ندین همینی که من کلی چیز یاد گرفتم از بحث های شما دو عزیز کلی ارزش داره.
پس شما میگید که مال خیلی از برند ها مثل LG و یا HTC از نوکیا بهتر کار میکنه؟!
یعنی سریعتر لینک میده؟!
یک چیز دیگه انگار gps خیلی باطری استفاده میکنه تو 5800 باطری رو درسته میخوره کسی تو بقیه مارک ها تجربه داره بدونه چطوری هست اون ها هم همینطوری زود شارژ تموم میکنند.
دو ساعت روشن کرده بودم کل شارژ گوشیم رو خورد فول شارژ بود
بعد کم خطا ترین نقشه برای gps کدوم هست من عید کنار دریا بودم نشون میداد 600 متر تو آب ایستادم یا هفته پیش تو یک بزرگراه بودم نشون میداد لاین مخالف هستم و به هر انحرافی میرسیدم 100 متر به خطا تو انحرافی حرکت میکرد بعد به راه اصلی یک دفعه بر میگشت لطفا از تجربیاتتون درباره gps بقیه مارک ها بیشتر توضیح بدین

ghahremanimehdi
27-04-2010, 15:30
دوستان انقدر به هم گیر ندین همینی که من کلی چیز یاد گرفتم از بحث های شما دو عزیز کلی ارزش داره.
پس شما میگید که مال خیلی از برند ها مثل LG و یا HTC از نوکیا بهتر کار میکنه؟!
یعنی سریعتر لینک میده؟!
یک چیز دیگه انگار gps خیلی باطری استفاده میکنه تو 5800 باطری رو درسته میخوره کسی تو بقیه مارک ها تجربه داره بدونه چطوری هست اون ها هم همینطوری زود شارژ تموم میکنند.
دو ساعت روشن کرده بودم کل شارژ گوشیم رو خورد فول شارژ بود
بعد کم خطا ترین نقشه برای gps کدوم هست من عید کنار دریا بودم نشون میداد 600 متر تو آب ایستادم یا هفته پیش تو یک بزرگراه بودم نشون میداد لاین مخالف هستم و به هر انحرافی میرسیدم 100 متر به خطا تو انحرافی حرکت میکرد بعد به راه اصلی یک دفعه بر میگشت لطفا از تجربیاتتون درباره gps بقیه مارک ها بیشتر توضیح بدین

بهترین نرم افزار و نقشه ها برای Garmin XT هستش.
نقشه های کنار دریا معمولا دقیق نیست چون سطح دریا دائما بالا و پایین میره .

---------- Post added at 04:30 PM ---------- Previous post was at 04:27 PM ----------

در ضمن کی میگه GPS گوشی LG بهتر از نوکیا هست ؟ من که نگفتم.
در مورد HTC ، من که با GPS گوشی مشکلی ندارم و باتری هم در حد ایده آل مصرف میکنه .

ghahremanimehdi
27-04-2010, 16:10
در مورد خطا هم طبیعی است. بیضی خطاها برای GPS های دستی حدود 80 متر است.

worldwar_1914
09-05-2010, 16:39
سلام بر دوستان
من یه NOKIA 5230 خریدم .که در فضای باز حدود 15 ثانیه طول می کشه که موقیت رو پیدا کنه ولی تو مرکز شهر 5دقیقه هم منتظر بمونی بیش از 4ماهواره رو نشون نمی ده
خوب حالا مشکل از کجاست
با تشکر

ghahremanimehdi
09-05-2010, 18:12
سلام بر دوستان
من یه NOKIA 5230 خریدم .که در فضای باز حدود 15 ثانیه طول می کشه که موقیت رو پیدا کنه ولی تو مرکز شهر 5دقیقه هم منتظر بمونی بیش از 4ماهواره رو نشون نمی ده
خوب حالا مشکل از کجاست
با تشکر

مشکلی نیست ، طبیعیه .

DariushGreat
22-05-2010, 10:58
در مورد خطا هم طبیعی است. بیضی خطاها برای GPS های دستی حدود 80 متر است.

80 متر؟!!!! مطمئنی؟! :18: توی دفترچه راهنمای گوشی N82 زده بود میزان خطای GPS معادل 8 متر هست...! :18::18:

ghahremanimehdi
22-05-2010, 15:01
80 متر؟!!!! مطمئنی؟! :18: توی دفترچه راهنمای گوشی N82 زده بود میزان خطای GPS معادل 8 متر هست...! :18::18:

شاید در شرایط آرمانی دقتش به اون مقداری که شما گفتی برسه ولی در اغلب موارد ، 80 متر هست ، اگر از نرم افزار گوگل مپ استفاده کرده باشید خواهید دید که 80 متر میزنه .

Amir_Niknam
28-05-2010, 01:29
مال من هم دير كانكت ميشد ولي نميدونم چرا از وقتي Nokia ovi map رو نصب كردم يعني نقشه شهرهاي ايران رو بهش دادم يكدفعه درست شد و در عرض 30 ثانيه خيلي عالي كار مكينه

aramus
21-06-2010, 19:46
سلام

ما که اخر نفهمیدیم باید چیکار کنیم که زود وصل بشم
اگه میشه یکی برا یک بار که شده بیاد بگه ما چیکار کنیم
گوشی من n97

ممنون

taha_0095
28-06-2010, 13:28
سلام این خیلی ساده است که چون ایرنسل gps داخلی داره شاید دیده باشید که داخل دکستاپ بعضی گوشی ها می نویسه tehran-b یا karaj-1 و ...

DariushGreat
28-06-2010, 14:16
سلام این خیلی ساده است که چون ایرنسل gps داخلی داره شاید دیده باشید که داخل دکستاپ بعضی گوشی ها می نویسه tehran-b یا karaj-1 و ...

:16::16::16:

اون ها نام دکل های BTS هستن که با فعال کردن Show Cell Information فعال می شن. چه ربطی دارن به GPS؟؟؟؟

:16::31::27:

kiwi
28-06-2010, 20:46
من یه مشکل دارم
جایی بهتر اینجا پیدا نکردم
جه چوری میشه با سیستم NAVIGATION کار کرد
هی میگه میخواد کانکت بشه چه تایید کنم چه رد از NAVIGATION خارج میشه.
باید چه کرد؟؟؟

DariushGreat
28-06-2010, 22:00
من یه مشکل دارم
جایی بهتر اینجا پیدا نکردم
جه چوری میشه با سیستم NAVIGATION کار کرد
هی میگه میخواد کانکت بشه چه تایید کنم چه رد از NAVIGATION خارج میشه.
باید چه کرد؟؟؟

از دو حالت خارج نیست:
1. برنامه مشکل داره
2. لایسنس نویگیشنت تموم شده یا نصفه نیمه نصب شده

شاد باشین :دی

kiwi
29-06-2010, 09:28
از دو حالت خارج نیست:
1. برنامه مشکل داره
2. لایسنس نویگیشنت تموم شده یا نصفه نیمه نصب شده

نه شکل نداره یا حداقل فکر کنم نداره.
وقتی یه ادرسو میدم تا منو ببره اونجا بعد چند ثانیه میگه ((برای فهمیدن محل های ترافیک باید کانکت بشم))

((online connetion required to enter the shop.conect now?))
اگه بزنم NO میاد بیرون از NAVIGATION
اگه بزنم YES میگه تو اینجا این سرویس رو نداری باز میاد بیرون.
چه کنم؟؟؟

DariushGreat
29-06-2010, 11:05
نه شکل نداره یا حداقل فکر کنم نداره.
وقتی یه ادرسو میدم تا منو ببره اونجا بعد چند ثانیه میگه ((برای فهمیدن محل های ترافیک باید کانکت بشم))

((online connetion required to enter the shop.conect now?))
اگه بزنم NO میاد بیرون از NAVIGATION
اگه بزنم YES میگه تو اینجا این سرویس رو نداری باز میاد بیرون.
چه کنم؟؟؟

سلام
حدسم درست بود. مورد دوم هست. لایسنست مشکل داره. می خواد وصل بشه به فروشگاه و خودشو بخره!!! :دی

kiwi
29-06-2010, 11:15
حال باید چکار کنم؟؟؟؟

DariushGreat
29-06-2010, 12:01
حال باید چکار کنم؟؟؟؟

برنامه رو کامل پاک کن. برای این کار برو به App Manager و سپس بگرد دنبال یه Lisence مانند. دست آخر اون رو پاک کن! :دی حالا برنامه کرک شده کامل رو نصب کن. یه بار برای احتیاط گوشی رو خاموش و روشن کن. مشکلت درست می شه...

kiwi
29-06-2010, 14:44
ممنون ولی نفهمیدم باید چیکار کنم
من از وقتی گوشیمو گرفتم کلا یه نقشه روش ریختم کار دیگه ای باهاش نکردم.
چز مشکوکیم تو App Manager نبود که بخام پاکش کنم.
ببینم مگه اصلا OVI map مجانی نیست؟؟

DariushGreat
29-06-2010, 14:50
ممنون ولی نفهمیدم باید چیکار کنم
من از وقتی گوشیمو گرفتم کلا یه نقشه روش ریختم کار دیگه ای باهاش نکردم.
چز مشکوکیم تو App Manager نبود که بخام پاکش کنم.
ببینم مگه اصلا OVI map مجانی نیست؟؟

من فکر کردم اووی مپ نگارش پایین کرک شده ریختی که این جوری شده! اصلا نریختی... خب واسه همینه که گوشی هی پیغام می ده! :دی
فقط اووی مپ 3.04 رایگان هست. نگارش های پیشینش همه پولی اند. شما 3.04 رو دانلود کن و بریز روی گوشیت مشکلت برطرف می شه

kiwi
29-06-2010, 20:48
ایول دمت گرم روحم شاد شد
حالا 2 تا مشکل دیگه
1- نقشه تهران به زبان انگلیسیه
2-من هنوزم GPS گوشیم دیر کانکت میشه

Help118
09-07-2010, 14:57
منوی گوشیتو فارسی کنی اونم فارسی میشه

arashdehghani
10-07-2010, 16:01
سلام
اول gps زیر سقف خیلی دیر یا اصلا وصل نمی شه
اگر gprs گوشیت فعال باشه خود گوشی به gprs وصل میشه و ما./ هوا .ره های مربوطه رو پیدا می کنه و سرعت وصل شدن gps خیلی کم میشه

tiyam 01
21-07-2010, 15:38
:16::16::16:

اون ها نام دکل های BTS هستن که با فعال کردن Show Cell Information فعال می شن. چه ربطی دارن به GPS؟؟؟؟

:16::31::27:

یه جایی خوندم اون دکلها خودشون به gps وصلن

peaceful1
21-07-2010, 15:51
یک چیزی رو چندین بار تجربه کردم هر موقع شارژ ایرانسلم تموم میشه گوشی تقریبا دیگه gps اش از کار می افته

tiyam 01
21-07-2010, 16:01
منم یه چیز رو تجربه کردم دو تا گوشی n95 8gb و 5800 بودن که به gps وصل نمیشدن (تو نوکیا اووی مپ موقعیت رو نشون نمیدادن) تا سیم کارت ایرانسل که gprs اش فعال بود انداختم روش فورا موقیعیت رو نشون دادن.
gprs به سریعتر پیدا شدن موقعیت کمک میکنه
تو این تاپیک هم دربارش بحث شده (صفحه2)

n73 جی پی اس نداره .. اما قسمت location برنامه نیمباز موقعیت دقیقمو نشون داد

peaceful1
21-07-2010, 22:55
منم یه چیز رو تجربه کردم دو تا گوشی n95 8gb و 5800 بودن که به gps وصل نمیشدن (تو نوکیا اووی مپ موقعیت رو نشون نمیدادن) تا سیم کارت ایرانسل که gprs اش فعال بود انداختم روش فورا موقیعیت رو نشون دادن.
gprs به سریعتر پیدا شدن موقعیت کمک میکنه
تو این تاپیک هم دربارش بحث شده (صفحه2)

n73 جی پی اس نداره .. اما قسمت location برنامه نیمباز موقعیت دقیقمو نشون داد

آره این تاپیک از وقتی زده شده بود دنبال میکردم ولی این مال حالتی میگم که اینترنت رو غیر فعال کرده باشی

avayearam
30-07-2010, 14:00
دوستان عزیز من ان 97 دارم ولی بعضی مواقع خیلی دیر کانکت میشد (میرسیدم مقصد وصل میشد) ولی باید توی گوشیتون gprs فعال باشه تا سریعا به ماهواره وصل شه در حد 15 ثانیه و اینجا کار جی پی آر اس اینه که Cell ID رو سریعا میفرسته واسه ماهواره و دقیقا همون ماهواره بالاسره ما رو سریعا پیدا می کنه و اینو بهتون بگم نگران هزینه جی پی آر اس نباشید چون هر بار فقط 15 الی 20 کیلوبایت اطلاعات دریافت و سند می کنه که تازه بعضی مواقع 4 5 کیلو بایت میشه که از هزینه ارسال یه اس ام اس هم کمتر میشه واسه هر بار انصال که به نظر من ارزشش رو داره.

miladt6838
17-08-2010, 10:40
سلام
گوشیه من x6 فقط تو بعضی نقاط اهواز به gps وصل میشه حالا عیب از گوشیه یا شهر؟
مگه gps v, از ستلایت نمیگیره پس چه ربطی به منطقت داره؟

miladt6838
18-08-2010, 12:53
کی جواب میدین

MAX 01
07-09-2010, 06:11
سلام
مال منم 5800 موقع اتصال اگه با هاش ور بری زود تر بالا میاد مثلا مقعیت ماهواره هارو سرچ کن یا ...
در ضمن منم همراه اول دارم
البته به مقعیت ماهواره ها در اون لحظه نسبت به شما هم ربط داره که شانسی هستش نسبت به زمانی که وصل می شی
بعد تا اونجا که من می دونم GPS جدا از GPRS هست ولی وقتی از هر دوش استفاده می کنی معلوم خیلی زود تر بالا میاد:46:

MAX 01
07-09-2010, 06:18
سلام
مال منم 5800 موقع اتصال اگه با هاش ور بری زود تر بالا میاد مثلا مقعیت ماهواره هارو سرچ کن یا ...
در ضمن منم همراه اول دارم
البته به مقعیت ماهواره ها در اون لحظه نسبت به شما هم ربط داره که شانسی هستش نسبت به زمانی که وصل می شی
بعد تا اونجا که من می دونم GPS جدا از GPRS هست ولی وقتی از هر دوش استفاده می کنی معلوم خیلی زود تر بالا میاد[/FONT]:46:

mr.saeed32
08-09-2010, 14:02
سلام
من 2تا 5800 کناره هم گذاشتم سیمکارت جفتشونم ایرانسل بود gprs جفتشون غیر فعال بود ولی ماله من خیلی دیر تر از اون یکی کانکت میشه حتی بعضی جاها هم اصلا ماله من کانکت نمیشه در صورتی که اون یکی اصلا مشکلی نداره
باید چیکار کنم تو رو خدا کمک کنین :19:
بعد این صداش چطوری کار میکنه؟

ghahremanimehdi
08-09-2010, 20:53
سلام
من 2تا 5800 کناره هم گذاشتم سیمکارت جفتشونم ایرانسل بود gprs جفتشون غیر فعال بود ولی ماله من خیلی دیر تر از اون یکی کانکت میشه حتی بعضی جاها هم اصلا ماله من کانکت نمیشه در صورتی که اون یکی اصلا مشکلی نداره
باید چیکار کنم تو رو خدا کمک کنین :19:
بعد این صداش چطوری کار میکنه؟

Assisted GPS رو روشن کن.

J U N I P E R
08-09-2010, 23:02
Assisted GPS رو روشن کن.

ایشون می‌گه gprs جفتشون غیر فعاله، پس عملا اگر AGPS هم فعال کنن فرقی نمی‌کنه. برای من هم سواله، مشکل از کجاست؟

mr.saeed32
09-09-2010, 22:12
گوشیمو فروختم خیال راحت :31: خسته شدم اینقدر به خاطر جی پی اسش حرس خوردم:21:

ghafari88
12-09-2010, 13:09
بچه ها من ديروز رفته بودم بازار موبايل گوشي بخرم ديدم 5800 هاي جديد كه با گارانتي اومده هم جي پي آر اسش مادام العمره و احتياج به ريختن نداره، هم ( اگر اشتباه نكنم و درست بگم ) تو جعبش، نگهدارنده ماشين داره ... مبارك اونايي كه مي خرن! :8:

DariushGreat
12-09-2010, 13:24
بچه ها من ديروز رفته بودم بازار موبايل گوشي بخرم ديدم 5800 هاي جديد كه با گارانتي اومده هم جي پي آر اسش مادام العمره و احتياج به ريختن نداره، هم ( اگر اشتباه نكنم و درست بگم ) تو جعبش، نگهدارنده ماشين داره ... مبارك اونايي كه مي خرن! :8:
فکر کنم منظورت جی پی اسش بود دیگه... :31:

شاد باشین :31:

ghafari88
12-09-2010, 13:40
فکر کنم منظورت جی پی اسش بود دیگه... :31:

شاد باشین :31:

:22:دقيقاً .... ! .... بزاريد رو حساب خستگي! ... اصلاح مي شود: جي پي اسش!

ghafari88
13-09-2010, 09:38
آقا شماها كه انقدر گليد بگيد از كجاي نوكيا ميشه نقشه ها و اون صداي راهنما رو دانلود دستي كرد و بعد ريخت تو گوشي؟
ترجيحا اگرم بگيد چجوري بايد ريخت تو گوشي ممنون ميشم ....

amirhoseinmehri
13-09-2010, 09:52
آقا شماها كه انقدر گليد بگيد از كجاي نوكيا ميشه نقشه ها و اون صداي راهنما رو دانلود دستي كرد و بعد ريخت تو گوشي؟
ترجيحا اگرم بگيد چجوري بايد ريخت تو گوشي ممنون ميشم ....

mg74
13-09-2010, 21:45
با سلام خدمت اساتید محترم ؛
من هم X6 دارم اوایل که ورژن 20 روش بود و آپدیت نکرده بودم سریع به ماهواره ها قفل میشد ، ولی از وقتی که آپدیت شد اصلا و کلا قفل نمیشه ، یعنی ماهواره ها رو پیدا می کنه ولی قفل نمیشه .
برنامه Ovi Maps رو هم به ورژن 3.04 آپدیت کردم باز هم نشد .

بعد دیدم نمیشه گوشی رو ریست کردم البته با کد *#7370# ، همون موقع من تو یک پارک بودم و بعد از اینکه گوشی ریست شد من GPS رو فعال کردم و در عرض 5 ثانیه به 4 تا ماهواره قفل شد تعجب اینه که هیچ وقت تو خونه مون GPS فعال نمیشد ، همون شب فعال شد اون هم تو خونه.
شانس ما وقتی صبح بیدار شدم دیگه قفل نشد و تا الان موفق نشدم...
گوشی رو بردم بازار موبایل ایران در NOKIA Care ، برام نقشه هارو دوباره ریخت تو گوشی ...
باز هم نشد

الان ورژن Ovi Maps هم 3.03 شده

لطفا سریع پاسخمو بدید ...!

ghahremanimehdi
13-09-2010, 22:09
من هم X6 دارم اوایل که ورژن 20 روش بود و آپدیت نکرده بودم سریع به ماهواره ها قفل میشد ، ولی از وقتی که آپدیت شد اصلا و کلا قفل نمیشه ، یعنی ماهواره ها رو پیدا می کنه ولی قفل نمیشه .

بعد دیدم نمیشه گوشی رو ریست کردم البته با کد *#7370# ، همون موقع من تو یک پارک بودم و بعد از اینکه گوشی ریست شد من GPS رو فعال کردم و در عرض 5 ثانیه به 4 تا ماهواره قفل شد تعجب اینه که هیچ وقت تو خونه مون GPS فعال نمیشد ، همون شب فعال شد اون هم تو خونه.
گوشی رو بردم بازار موبایل ایران در NOKIA Care ، برام نقشه هارو دوباره ریخت تو گوشی ...
باز هم نشد

زمانی لاک میکنه و مختصات میده که DOP ماهواره ها خوب باشه.
ماهواره های GPS دائما در مدارشون در حرکتند و پوشش ماهواره ها همیشه کافی نیست و گاهی اوقات به دلیل داپ بدی که دارند دستگاه نمیتونه روی حداقل 4 ماهواره لاک کنه .
در هر صورت مشکل از گوشی شما نیست.

DariushGreat
14-09-2010, 00:26

باز هم نشد

سلام
افزون بر توضیحات خوب دوستمون هم باید بگم که اوضاع جوی هم خیلی تاثیر داره. هوا اگه ابری یا نیمه ابری یا حتی غبارآلود هم باشه بد وصل می شه به ماهواره ها. :5:
مورد بعدی هم اینه که بخاطر پارازیت هایی که دولت برای مسدود کردن شبکه های سی.یا.سی و مبتذل پخش می کنه، سیگنالها به شدت ضعیف هستن
در پایان هم باید اشاره کنم که GPS گوشی X6 چندان نیرومند نیست؛ چندان روش حساب باز نکنین :41:

شاد باشین :27:

brave_ie
17-09-2010, 22:03
منم x6 دارم gps خوبی داره ولی به قول دوستمون چندان قدرتمند نیست
مخصوصا توی محیط های بسته فقط میتونه محل شما رو نشون بده البته 1 بار موفق شدم تو اتاقم هم وصل شم ولی خوب نمیشه دیگه عوضش توی ماشین که نشستی توپ آنتن میده و راهنماییت میکنه به خاطر همینه فکر کنم که بهش میگن گوشی نه GPS :46:

J U N I P E R
17-09-2010, 23:55
یه مدته رفتم تو کار تست جی‌پی‌اس گوشیم.
هم با ایرانسل و هم با همراه اول، جی‌پی‌اس رو چند بار و تو زمان‌های مختلف تست کردم. روی یک گوشی (ویواز).

توی هر دو سیم‌کارت هم، GPRS فعال بودن. (مرور صفحات وب با هردو تست شد)

با AGPS تو سیم‌کارت ایرانسل تقریبا خوب موقعیت رو پیدا می‌کنه (زیر 1 دقیقه).
اما تو همراه اول (علی رغم فعال بودن اینترنت و agps) اصلا خوب عمل نمی‌کنه. زیر 10 درصد مواقع موقعیت رو پیدا می‌کنه.

شاید سرور های همراه اول، با سرورهایی که افمریزها رو آپدیت می‌کنه مشکل دارن. مثلا همراه اول اون سرورها رو فیـلترکرده باشه.
یا مثلا اون سرورها به رنج آی‌پی اینترنت همراه اول، پاسخ ندن.
نمی‌دونم مشکل از کجاس، اما به هر حال (حداقل برای بنده)، با سیم‌کارت همراه اول، AGPS درست مثل GPS عمل می‌کنه.
کلا گوشی من (ویواز) بدون کمک اینترنت خیلی خیلی سخت موقعیت رو پیدا می‌کنه. اما با AGPS، اگر اینترنت ایرانسل باشه، تقریبا راحت موقعیت‌یابی می‌شه.

GReeN MaN
03-10-2010, 13:53
سلام
افزون بر توضیحات خوب دوستمون هم باید بگم که اوضاع جوی هم خیلی تاثیر داره. هوا اگه ابری یا نیمه ابری یا حتی غبارآلود هم باشه بد وصل می شه به ماهواره ها. :5:
مورد بعدی هم اینه که بخاطر پارازیت هایی که دولت برای مسدود کردن شبکه های سی.یا.سی و مبتذل پخش می کنه، سیگنالها به شدت ضعیف هستن
در پایان هم باید اشاره کنم که GPS گوشی X6 چندان نیرومند نیست؛ چندان روش حساب باز نکنین :41:

شاد باشین :27:

گوشی من هم بعد از آپدیت شدن این مشکلو پیدا کرد ...

حالا چکار کنم ....

mostafa1400
05-10-2010, 12:21
منم احساس میکنم قدیما بهتر جی پی اس ام کار میکرد.

majidnewman
30-09-2013, 10:31
دوستان قابلیت gps هم به اینترنت سیم کارتتون ربط داره و هم نداره من با سعی و خطا بعد از یه هفته به نتیحه رسیدم و gps nokia 5800 درست شد و نقشه ها هم با آخربن ورژن ovimap کار میکنه روش کار تجربی من اینه:(سیم کارتمم همراه اول و خط 912 است)
1-کلیه برنامه ها و پوشه ها را از طریق mass storage به گوشی انتقال داده فایل ovimap v3.06 را نصب میکنیم
2-در فضای آزاد مثل حیاط رفته برنامه location را از درون برنامه های گوشی باز کرده و قسمت positioning را تنظیم میکنیم
در قسمت positioning method تیک همه را جز bluetooth GPS میزنیم
در قسمت positioning server گزینه اول را بروی always ask و در قسمت دوم access point را باید تنظیم کنیم برای تنظیم ان
3-یک پیام خالی به 8008 فرستاده تا تنظیمات mms برایمان ارسال شود سپس آنرا بع عنوان default acces point نصب کرده و طبق دستورات عمل میکنیم
دوباره به قسمت positoning server برگشته و access poiint را mcci mms قرار میدهیم
در قسمت سوم نیز server adress را supl.nokia.com مینویسیم
4-سپس back زده GPS data را کلیک میکنیم و سپس positon را کلیک میکنیم برای بار اول گوشی از اینترنت سیم کارت استفاده میکند و بعد از کمتر از 15 ثانیه
مختصات چغرافیایی را بما نشان میدهد
کار تمام است میتوان map گوشی را نیز باز کرده از روی نقشه نیز موقعیت فعلی را دید و پیمایش کرد
باز هم مشکلی بود بهم ایمیل بزنیدmajidnewman@gmail.com

mozafari20200
24-02-2014, 10:24
به نام خدا
نرم افزار جی پی اس جهت نوکیا با سیستم عامل سیمبین
نقشه کامل با مشخص کردن تمام جوانب حتی کوچه ها
بدون نیاز به اتصال به اینترنت
قابلیت تغییر محیط نرم افزار به نقشه واقعی سطح زمین

اینجانب محسن مظفری محصل در رشته IT نزدیک به یک سال و نیم است که گوشی نوکیا nokia n97 دارم...و تقریبا تمام نرم افزار های جی پی اس آن را یافته-تست کرده واستفاده نموده ام...

بهترین نرم افزاری که تست نموده واستفاده می کنم و واقعا کاربردی هست و بدون هیچ مشکلی کارشو انجام میده نرم افزار جی پی اس گوشی نوکیا ان 97 است که پس از روز ها تلاش و گشتن وتست نرم افزار های مختلف نرم افزاری را یافتم که نقشه اکثر شهر های ایران را دارا میباشد و از همه مهمتر با زبان فارسی شما را به مقصد هدایت میکند..این نرم افزار در مسافرتها واقعا کاربردی هستش و کلی در وقت و انرژی شما صرفه جویی میشه شما مثلا توی یک شهر دیگه هستید و اونجا رو خوب بلد نیستید .مکان هتل یا مسافرخانه ای رو که در اون مستقر شدید رو پس از ذخیره در نرم افزار ثبت و با خیال راحت هر نقطه شهر که میخاید برید برای بازگشت به محل ذخیره شده فقط کافیه رانندگی به اون نقطه رو انتخاب و بقیه کارا رو به اون واگذار کنید نرم افزار خودش بقیه کارا رو انجام میده........علاوه بر نمایش مسیر روی نقشه برای اینکه حواستون حین رانندگی پرت نشه بصورت صوتی و با صدای فارسی شما رو از کوتاهترین مسیر به مقصد میرسونه.....!!!! نکته دیگه اینه که شما میتونید حالت نقشه رو به ماهواره ای تغییر بدین و از نقشه واقعی استفاده کنید(همانند گوگل ارث که تصویر واقعی سطح زمین رو نشون میده .این مطالبی رو که گفتم همش رو خودم کاملا روی گوشیم دیدم وتضمینیه.ان شاءا...فیلمش رو هم تهیه میکنم و برای دیدن روی سایت میزارم.و در پایان از همه مهمتر این نرم افزار به هیچ عنوان به اینترنت نیازی نداره و بصورت آفلاین یعنی بدون دسترسی به اینترنت از آنها برروی موبایل خود استفاده نمایید..چون این نرم افزار بصورت کامل ارائه شده است (نقشه کامل اکثر شهر ها)نیاز به حدود دو گیگا بایت حافظه میباشد..در یک کلام این نرم افزار حرفی برای گفتن باقی نذاشته....و در یک کلام اگه میخواهید بدون هیچ دردسر و اعصاب خوردی و تلف کردن وقت بیهوده از جی پی اس گوشی تون لذت ببرید این فرصت رو از دست ندین ..........و حالا حاضرم این نرم افزار به همراه نقشه ها رو که با تلاش فراوان و پس از تست چندین نرم افزار بهش رسیدم رو در اختیار بقیه بزارم البته به همراه این نرم افزار یک نرم افزار دیگه هم برای شما فرستاده میشه که باید قبل از هر چیز اونو روی گوشی نصب کنید تا ورژن اون رو ببره بالا کسی هم اگه مشکلی داشت پشتیبانی و راهنمایی لازم توسط تماس تلفنی انجام میشه......جهت اطلاعات بیشتر با شماره 09159616792 تماس بگیرید........

باتشکر محسن مظفری از شهرستان سرایان

پس از نصب واستفاده از این نرم افزار شوکه خواهید شد

گوشی های تست شده

لیست گوشی های تست شده: N 97
N8-00
C7-00
C6-01
E7-00
E6-00
X7-00
5800
5530