PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : OC Fail يعني چي؟؟؟؟

MZ_Love17
04-04-2010, 16:09
با عرض سلام و خسته نباشيد
دوستان من يه مشكلي از ديشب براي كامپيوترم پيش اومد كه نمي دونم براي چي هستش؟؟؟ :41:
اول كه ويندوز خراب شد بعد از سه بار دستكاري و تعويض ويندوز بلاخره تنوستم ويندوز رو نصب كنم اما قبل از لود ويندوز تو صفحه ي بوت ( داس) يه خطايي رو مي ده
اين رو مي ده::
OC Fail , Please enter setup to change OC Fail setting
اين يعني چي؟؟
براي چي اينو مي ده؟؟
بايد چي كار كنم؟؟
لطفا راهنماييم كنيد
اينم عكسش ::. :thumbsdow

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشخصات سيستم:
cpu 3000 intel ( دو هسته اي )
ram 2 Gb
گرافيك : 512 Geforc

:40: عيدتون مبارك :40:
:40: اميدوارم سال خوبي رو داشته باشين :40:

hamed2004_70
05-04-2010, 08:19
برو تو تنظیمات بایوس و default setting رو بزن باید درست شه.
اگه نشد باتری سیستمتو دربیار تا bios ریست شه.(یا اینکه جامپر cmos رو در بیار بزن تو پین 2و3 بعد دوباره بزن تو 1و2)

amd>intel
05-04-2010, 09:12
CLEAR_CMOS کنید

ebicross
05-04-2010, 10:12
برای Clear CMOS کردن کارهای زیر رو انجام بده:

در بغل کیس رو باز کن.
برق سیستم رو قطع کن کلا. (به کلید اعتماد نکن)
حالا باتری روی MotherBoard رو در بیار. کار راحتیه.
کنار باتری دو تا خار میبینی که به هیچ جا وصل نیستند و یا 3 تا خار میبینی که دو تاشون با یک جامپر (پل کوچولو) به هم وصل هستند.
در حالت اول اگر بود با سر پیچ گوشتی (که رسانای برق باشه) این دو خار رو به هم متصل کن. 5 ثانیه صبر کن.
در حالت دوم اون خار رو از دوتای سمت چپ (یا راست) بکش و به دوتای سمت راست (یا چپ) بزن. توجه کن خار وسط مشترکه.
کنار این خار عبارت CL_CMOS نوشته شده معمولا.
بعد از 5 ثانیه خار رو مثل اولش جا بزن.

حتما قبل از این کار باتری بیرون باشه و برق هم قطع باشه. در غیر این صورت MotherBoard آسیب میبینه.
بعدش باتری رو جا بزن و برق رو وصل کن.
ببین مشکل رفع میشه یا نه.

عکسهای زیر رو هم ببین برای اینکه تو کارت اشتباه نکنی.
موفق باشی.

MZ_Love17
07-04-2010, 08:16
سلام دوستان
مشكل كامپيوترم حل شد. :31:
از تمامي دوستاني كه بهم كمك كردن ممنون هستم
اما اين مشكل براي بار اول من باهاش رو برو شدم
مي خواستم بدونم كه :
1) چرا اين مشكل پيش اومد و دليلش چي بومد؟؟؟
2) اگه من تعمير نمي كردم چه مشكلاتي ممكن بود به وجود آيد؟؟؟

با تشكر از دوستاني كه به من كمك كردن:11:

upload_section
06-07-2010, 02:36
دوستان سلام خسته نباشید و کمک
اول بگم مادربورد من باسی که روش نوشته ساپورت میکنه 533 است اما من یک رم باس 667 یک گیگ داشتم روش و خواستم یه رم دیگه هم اضافه کنم (رم 1 گیگ باس 533) اما مثل اینکه رم جدید خراب بود چون شناخته نشد و سیستم اصلا با اون بالا نیومد و من هم رم 667 رو گذاشتم سر جاش رو مادر بورد و در ابتدا با پیغام OC Fail , Please enter setup to change OC Fail setting مواجه شدم که با default setting پیغام رفع شد اما یک مشکل جدید که به وجود اومده و منو خیلی نگران کرده اینه که در تنظیمات بایوس در قسمت MB Intelligent Twcaker(M.I.T (که عکس همه رو در زیر گذاشتم) ارور ها و پیغام های وارنینگ زیر نشون داده میشه . Clear CMOS رو هم که در بالا گفتید انجام دادم ولی هنوز پیغام ها هست . حالا من نمیدونم این Warning قبلا هم بوده و من تازه اونو دیدم یا الان اینطوری شده . آخه در قسمت Memory Ferequency همون طور که در عکس میبینید نوشته 533 و رم مورد استفاده من از اول 667 بوده . خواهشن کمک کنید چون مادر بورد رو تازه خریدم و نگرانم کرده.
ممنون

با تشکر پیشاپیش

ess_1362
06-07-2010, 12:21
دوستان سلام خسته نباشید و کمک
اول بگم مادربورد من باسی که روش نوشته ساپورت میکنه 533 است اما من یک رم باس 667 یک گیگ داشتم روش و خواستم یه رم دیگه هم اضافه کنم (رم 1 گیگ باس 533) اما مثل اینکه رم جدید خراب بود چون شناخته نشد و سیستم اصلا با اون بالا نیومد و من هم رم 667 رو گذاشتم سر جاش رو مادر بورد و در ابتدا با پیغام OC Fail , Please enter setup to change OC Fail setting مواجه شدم که با default setting پیغام رفع شد اما یک مشکل جدید که به وجود اومده و منو خیلی نگران کرده اینه که در تنظیمات بایوس در قسمت MB Intelligent Twcaker(M.I.T (که عکس همه رو در زیر گذاشتم) ارور ها و پیغام های وارنینگ زیر نشون داده میشه . Clear CMOS رو هم که در بالا گفتید انجام دادم ولی هنوز پیغام ها هست . حالا من نمیدونم این Warning قبلا هم بوده و من تازه اونو دیدم یا الان اینطوری شده . آخه در قسمت Memory Ferequency همون طور که در عکس میبینید نوشته 533 و رم مورد استفاده من از اول 667 بوده . خواهشن کمک کنید چون مادر بورد رو تازه خریدم و نگرانم کرده.
ممنون

:31::31:

دوست عزیز اینها ارور نیست!!

اینها HELP WARNING هست که یک نوع هشدار هست که شما قبل از تغییرات از اون آگاهی داشته باشید!!

ضمنا شما اگر رم با فرکانس 1066 هم روی سیستم بذارید روی 533 هم کار می کنه.البته با توجه به تنظیمات سیستم شما حدس میزنم که رم با فرکانس بالاتر را هم ساپورت کنه

upload_section
06-07-2010, 12:59
ممنون از جوابتون چند سوال دارم 1. وقتی از رم با باس بیشتر استفاده میکنم به سیستم آسیب نمیرسه ؟؟ 2. این HELP WARNING ها خطر ندارن برای سیستم ؟؟ 3. چطور اونهارو برطرف کنم ؟؟ با تشکر

ess_1362
06-07-2010, 13:27
1. وقتی از رم با باس بیشتر استفاده میکنم به سیستم آسیب نمیرسه ؟؟

خیر آسیبی که نمیرسه ولی با توجه به هزینه ای که باید پرداخت کنی چندان معقول نیست!

2. این HELP WARNING ها خطر ندارن برای سیستم ؟؟

خیر گفتم که فقط برای راهنمایی شما هستند و بس

3. چطور اونهارو برطرف کنم ؟؟

گفتم که فقط برای راهنمایی هست و جزء لاینفک بایاس هست و از بین نمیره

upload_section
06-07-2010, 14:48
یه سوال دیگه که شاید اینجا جاش نباشه اما جایه دیگه هم نبود
2 عدد رم 1 گیگ باس 533 میخوام شما ندارید ؟؟؟

ess_1362
06-07-2010, 18:13
یه سوال دیگه که شاید اینجا جاش نباشه اما جایه دیگه هم نبود
2 عدد رم 1 گیگ باس 533 میخوام شما ندارید ؟؟؟

خیر من فروشنده نیستم!!

البته با فرکانس 533 که گیر نمیاری و تازه 667 هم به سختی گیر میاد و باید 800 بگیری

mehdi2594
01-05-2011, 10:32
the file dmboo.sys is coruupted موقع نصب ويندوز اين پيغام ظاهر ميشه علتش چيه

jafarian
01-05-2011, 10:44
the file dmboo.sys is coruupted موقع نصب ويندوز اين پيغام ظاهر ميشه علتش چيه

سیدی نصب ویندوزچنج کنید درست میشه احتمالا

mb13951396
03-11-2022, 18:15
سلام دوستان خسته نباشید. ببخشید که توی تاپیک قدیمی میپرسم. وقتی اورکلاک میکنم cpu رو بعد چند روز کامپیوتر دچار مشکل میشه. یعنی مثلا فرکانس پایه رو از 270 میذارم روی 353 با ضریب میشه تقریبا (3.1 Ghz) چند روز خوب کار میکنه ولی بعدش وقتی روشن میکنم اسکرین چیزی رو نشون نمیده و بعد از چند بار ریست میگه over clocking failed تا یک مدت هم نمیتونم دوباره اور کلاک کنم. باتری بایوس هم عوض کردم. تا چند روز بعدش خوب بود ولی باز همونطوری شد.
درضمن از 3 تا هارد هاییی که دارم یکی قدیمیه رو وقتی جدا میکنم تا ی فرکانسی مثلا 315 جواب میده ولی بازم دیگه به 350 نمیرسه . و اینکه وقتی اورکلاک میشه توی فرکانس بالاتر از حدود 320 موقع ریستارت ، سیستم برای چند ثانیه کلا خاموش میشه و خودش دوباره روشن میشه. لطفا راهنمایی کنید یعنی مشکل میتونه از پاور باشه؟
مشخصات سیستم :
cpu: core 2 duo E8400
main:asus P5GX_MX1333
ram 2
gpu: GeForce 210
power:green 480 w