PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري دو کامپيوتر شبکه با هم adsl رو شریکی (share) استفاده کنند؟

fareed_tam
07-04-2006, 19:37
دو تا كامپيوتر داريم كه با هم شبكه هستن...
يكيشون adsl داره
چه طوری می تونه به اون یکی اینترنت بده؟
(اگه تکراریه شرمنده!)

ebinem173
07-04-2006, 20:56
باید از مودم با پورت lan استفاده کنید بعلاوه یک دستگاه هاب و به راحتی میتونید هر دو کامپیوتر از adsl استفاده کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fareed_tam
07-04-2006, 21:19
ممنون از جوابتون..
اين جوري كه شما گفتين يه كم خرج رو دستم مي ذاره... :happy:
منظورم اين بود كه كامپيوتر دوم از طريق كامپيوتري كه dsl داره به اینترنت وصل بشه... یعنی در واقع فکر کنم این جوری باشه که برای کامپیوتر دوم اصلا فرقی نداره که نوع اینترنت اولی چیه.. فقط می خواد از اینترنتش استفاده کنه !!

ebinem173
07-04-2006, 22:34
خوب اینطوری که خیلی ستمه اونوقت حتما باید کامپیوتر میزبان همیشه روشن باشه که کامپیوتر میهمان بتونه از adsl اون استفاده کنه
و برای این کار کامپیوتر میزبان باید کانکشن خودش رو share کنه

AviZon
07-04-2006, 22:58
سلام
اگه نزديك به هم هستن 1 مقدار كابل و 2 عدد كارت شبكه .
اگه هم از هم دور هستن بهتر كه 2 تا كارت شبكه وايرلس بگيري .
بعد هم شبكشون كن .
همين

sentimental
07-04-2006, 23:48
فقط بايد دو كامپيوتر رو شبكه كني و بعد با انتخاب ip از range 192.168.0.x براي كامپيوتر هاي خود و انتخاب ip کامپيوتري كه به اينترنت وصل به عنوان default getway , ارتباط خود(adsl connection) را share کنید.

sentimental
07-04-2006, 23:50
در ضمن هاب نمی تواند به عنوان روتر ارتباط را share کند.

ebinem173
07-04-2006, 23:56
در ضمن هاب نمی تواند به عنوان روتر ارتباط را share کند.

دوست عزیز ما بوسیله هاب داریم از adsl شریکی استفاده میکنیم

sentimental
08-04-2006, 00:02
خوب هاب اينجا اگه اينترنت را به اشتراك بزاره در نقش روتر عمل مي كنه.

ebinem173
08-04-2006, 00:20
ببین ما از مودم با پورت lan استفاده میکنیم و اونو به هاب وصل کردیم و از هاب هم به دو کامپیوتر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaFia
08-04-2006, 00:21
مودم هايي كه الان هست براي ADSL خودش چهار پورت Ethernet و ... هم داره مثل Pheenet
ديگه احتياجي به هاب و ... نيست

sentimental
08-04-2006, 00:23
ببین میشه روتر روتعریف کنی؟

sentimental
08-04-2006, 00:26
احتیاجی به هاب نیست در ضمن نمی شه از هاب استفاده کرد.

ebinem173
08-04-2006, 00:42
اون موقع مودمها فقط یه پورت داشتن و ما مجبور بودیم از هاب استفاده کنیم

fareed_tam
08-04-2006, 06:41
فقط بايد دو كامپيوتر رو شبكه كني و بعد با انتخاب ip از range 192.168.0.x براي كامپيوتر هاي خود و انتخاب ip کامپيوتري كه به اينترنت وصل به عنوان default getway , ارتباط خود(adsl connection) را share کنید.
ممنون از همه جواب ها...
من دنبال همچين راهي بودم..اميد هنوز امتحانش نكردم.. اميد وارم كار كنه :happy:
در ضمن در باره روشي كه ebinem گفت.. منظورت این بود که من بیام از مودم دو تا سیم بدم به کامپیوتر ها؟...نمی دونم بشه یا نه.. مودم من فقط یک پورت usb می خوره...آیا می تونم تبدیلش کنم به دو تا lan ؟

vahid114
08-04-2006, 08:34
از دوستان عزيز خواهش مي كنم اگر در اين زمينه اطلاعي ندارند دوستان ديگر را دچار سردرگمي نكنند.
البته اساتيد محترم ببخشيد قصد توهين ندارم.

ebinem173
08-04-2006, 16:39
ممنون از همه جواب ها...
من دنبال همچين راهي بودم..اميد هنوز امتحانش نكردم.. اميد وارم كار كنه :happy:
در ضمن در باره روشي كه ebinem گفت.. منظورت این بود که من بیام از مودم دو تا سیم بدم به کامپیوتر ها؟...نمی دونم بشه یا نه.. مودم من فقط یک پورت usb می خوره...آیا می تونم تبدیلش کنم به دو تا lan ؟

دوست عزیز شما به 3 روش میتونی از این اینترنت بهره مند بشی در ضمن گفته بودی که الان با هم شبکه هستید.
1.طبق روش جناب mafia از مودمهایی با چند پورتEthernet استفاده کنی که در این صورت قیمت این مودمها 45000 تومان طبق گفته شرکت داتک میباشد که به نظر من بهترین روش میباشد.
2.از مودم با یک پورت لن بعلاوه هاب استفاده کنی که نسبت به روش اول مقرون به صرفه نیست و پیشنهاد نمیکنم
3.کانکشن اینترنت در کامپیوتر اول را share کنی که کامپیوتر دوم از اون استفاده کنه که با اینکه این کار هیچ هزینه ای برای شما نداره ولی ایراد زیاد داره که مهترینش اینه که در مواقعی که کامپیوتر اول خاموش باشه شما نمیتونی از اینترنتش استفاده کنی.
با توجه به مودم کنونی شما غیر از روش سوم راه دیگه ای نداری
امیدوارم که جواب گرفته باشی.

fareed_tam
08-04-2006, 17:00
سلام.. با تشكر از دوستان..
آقا من هر كاري مي كنم نميشه.. ميشه يكي دقيق بهم بگه که ip ها رو چه جوری ست کنم..

ebinem173
08-04-2006, 17:15
سلام.. با تشكر از دوستان..
آقا من هر كاري مي كنم نميشه.. ميشه يكي دقيق بهم بگه که ip ها رو چه جوری ست کنم..
yahoo id خودت رو تو پیام خصوصی به من بده شاید بتونم مشکلت رو حل کنم

sentimental
08-04-2006, 18:19
ip از range 192.168.0.x

omidmobham
11-04-2006, 17:26
بچه ها اينجا چه خبره

ba_maram
31-10-2006, 10:27
دوستان من دقیقا همین مشکل را دارم برای همین تایپیک جدید نزدم لطفا همین جا جواب دهید
تمام کار هایی را که گفتین هم انجام دادم ولی نمیشه
من از مودم به هاب وصل کردم و از هاب به کامپیوتر ها و با یک کامپیوتر وصل میشم و اتصال را مشترک می کنم و بعد ip می دهم من ip سرور را دیفالت گت وی دستگاه دیگر و سرور می دهم ولی باز هم دستگاه دیگر اینترنت ندارد
در شبکه هست ولی اینترنت ندارد
یعنی وقتی اکسپلورر را باز می کنم (مثلا سایت یا هو)ip سایت را در زیر اکسپلورر می زند و finding سایت را هم می زند ولی دیگه پر نمی کند و صفحه نمی دهد؟
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
یا حق

FX64 Dual Core
03-01-2007, 21:11
با سلام

برای سهولت در تنظیم IPها و اطمینان از صحیح بودن اتصالات شبکه داخلی به صورت دستی IPها را وارد کنید. و قبل از هر گونه اقدامی Firewall ( های ) مربوط به خود سیستم عامل و یا نرم افزارهای امنیتی نصب شده بر روی سیستم را غیر فعال کنید.

با توجه به تنظیمات زیر کارت های شبکه سیستم ها را IP تنظیم کنید.

تنظیمات IP برای سرور ( سیستم سرویس دهنده ) :

IP address : ------192.168.0.1

Subnet Mask :--- 255.255.255.0

Default Getway :---------------- Non

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Prefrred DNS server :--------- 192.9.9.3

Alternate DNS server : ----------------Non

برای دیدن تصویر کلیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کنید

تنظیمات IP برای کلاینت 1 ( سیستم کاربر اول ) :

IP address : ------192.168.0.2

Default Getway : ------192.168.0.1

Alternate DNS server :---------------- Non

تنظیمات IP برای کلاینت X ( سیستم کاربر دوم ، سوم یا . . . )

IP address : ------192.168.0.X

Default Getway : ------192.168.0.1

Alternate DNS server :---------------- Non

نکـتـه : برای اتصال سیستم های بعدی به شبکه به جای X به ترتیب از اعداد 3 ، 4 و ... استفاده کنید.

arman13
17-01-2007, 15:07
سلام (من تازه واردم)
من شنیده بودم میشه با خط تلفن به کامپیوتری که اینترنت ADSL داره وصل بشی و از اینترنت اون استفاده کنی اما باید یه سری تنظیمات توی کانکشنها انجام بدی من خیلی باهاش ور رفتم فقط با remote desktop میشه .آیا کسی در این باره چیزی شنیده و یا بلده ؟

silver189
18-01-2007, 23:56
دوست عزيز شما كه توضيح دادي اما من اين كارو كردم ولي به محض اينكه كامپيوتر اول خاموش ميشه روتر هم از كار مي افته و اينترنت بقيه دستگاه هم از كار مي افته در ضمن من مي خواستم بدونم استفاده از كارت هاي وايرلس به جاي سيم كشي به صرفه است يا نه اگه هست يه توضيح بده .
ممنون

hp980
19-01-2007, 10:36
سلام
من هم با اشتراك اينترنت adsl در شبكه مشكل داشتم ولي با دادن اين آي پي ها مشكلم حل شد
خيلي ممنون

secure
02-02-2007, 23:34
سلام (من تازه واردم)
من شنیده بودم میشه با خط تلفن به کامپیوتری که اینترنت ADSL داره وصل بشی و از اینترنت اون استفاده کنی اما باید یه سری تنظیمات توی کانکشنها انجام بدی من خیلی باهاش ور رفتم فقط با remote desktop میشه .آیا کسی در این باره چیزی شنیده و یا بلده ؟

میشه اینکار رو انجام داد ولی به هیچ وجه با Remote Desktop نمیشه برای اینکه از خصوصیات این سرویس هستش که نمیتونه Internet Connection رو Share کنه شما اگه نیازی به این کار دارید باید از سرویس NAT و Remote Access و Deman Dial با هم استفاده کنید.

secure
02-02-2007, 23:40
ببین میشه روتر روتعریف کنی؟

روتر دستگاهی هستش که وظیفش انتقال پاکت ها بین دو نتورک مجزا هست که به دو قسمت روتر های سحت افزاری و نرم افزاری تقسیم میشه روتر های سخت افزاری نظیر سیسکو و نرم افزاری نظیرروتر های موجود بر روی سیستم عامل های سرور

شبکه شما یک نتورک هست و اینترنت هم یک شبکه دیگه بنا بر این یه جوری بایدبا یکدوم روش هایی که ذکر شده عمل route کردن pocket ها رو به سمت اینترنت و بلعکس انجام بدید

در ضمن از مودم های router دار زمانی میتونید استفاده کنید که نمی خواید هیچ سروری در شبکه برای Internet Connection Sharing استفاده کنه.

به این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم میتونید مراجعه کنید

parlaq
03-07-2009, 10:36
سلام مدیر محترم تایپیک و دوستان
من در محل کار، کامپیوترم به شبکه وصل است. قبلا اینترنت adsl شبکه بدون محدودیت باز بود و همکاران استفاده میکردند. چند روزی است که این اتصال قطع است. احتمالا مدیر سایت محدودیت ایجاد کرده ولی چیزی نمیگوید. آیا احتمال دارد نرم افزار --- این کار را بکند یا یک نرم افزار دیگر؟
من زیاد از شبکه سر در نمی آورم و خواهش دارم دوستان اطلاعات مفیدی در اینمورد بدهند. فقط می خواهم به اینترنت دسترسی داشته باشم. حالا قاچاقی یا قانونی!
از همه تان متشکرم. فقط اورژانسی یه

behzadIE
17-11-2009, 20:18
مدتیه گذشته ولی فکر می کنم لازمه که بگم:
من یه مشکلی دارم
من همه IP ها رو وارد کردم. الان همه چیز درسته. فایل های هر دوتا کامپیوتر رو، رو هم دیگه می بینم. جالب اینه که روی لپ تاب هم میگه که یه اینترنت connect شدم ولی سایتی باز نمیشه. تو این آدرس زیر چند تا دستکاری کردم می خوام بدونم درستش چیه؟
advance> internet concetion sharing> setting> service
اینجا Name یا IP address چی باید باشه؟ همه تیک باید داشته باشن؟
به جز این، ایراد میتونه از چیز دیگه ای هم باشه؟ همه چیزو چک کردم

moritak
18-11-2009, 00:01
باسلام
آیا میشه از یک خط اینترنت ADSL برای دو کامپیوتر بطور همزمان استفاده کرد به طوریکه اگه کامپیوتر دومی در حال استفاده بود لازم نباشه که کامپیوتر اولی حتما باید روشن باشه ؟ با تشکر

undertaker_ss
18-11-2009, 09:51
مدتیه گذشته ولی فکر می کنم لازمه که بگم:
من یه مشکلی دارم
من همه IP ها رو وارد کردم. الان همه چیز درسته. فایل های هر دوتا کامپیوتر رو، رو هم دیگه می بینم. جالب اینه که روی لپ تاب هم میگه که یه اینترنت connect شدم ولی سایتی باز نمیشه. تو این آدرس زیر چند تا دستکاری کردم می خوام بدونم درستش چیه؟
advance> internet concetion sharing> setting> service
اینجا Name یا IP address چی باید باشه؟ همه تیک باید داشته باشن؟
به جز این، ایراد میتونه از چیز دیگه ای هم باشه؟ همه چیزو چک کردم

شما dns رو روی سیستمهایی که به اینترنت وصل نمی شن ست کردی؟
اگه نه اینو بذار dns: 4.2.2.4

این مسیر که گفتی روی کانکشن ایه که شیر هست؟

behzadIE
18-11-2009, 15:33
واقعا ممنونم undertaker_ss ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این dns و که رو اون گذاشتم، درست شد
باز هم منون. موفق باشی