PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لینوکس چطوریه

palet
02-04-2010, 00:25
سلام آقا من همیشه ویندوز داشتم و تاحالا لینوکس نصب نصب نکردم توی مجلات یه سری مطالب خوندم . اوبو نتو ....

حالا واقعا این سیستم تا حدی هست که بشه باحاش کار کرد. خوب اگه در حد ویندوزه خوب با اون کار کنیم که مسائل شرعی ویندوز( گران بودن آن و دزدی بودن و مصرف ویندوز) جلوگیری کنی

روی این سیستم عامل برنامه های گرافیکی مثل فتوشاپ و بازی های جدید میشه نصب کرد؟؟ ( میدونم اینا رو ویندوز میان) ولی گفتم شاید شبیه سازی باشه یا شرکت ها نسخه هایی هم برای این سیستم میزنند.

مرسی
در کل این یستم عامل به درد چه کسانی میخوره؟

dodor
04-04-2010, 14:40
سلام دوست من!
چند تا نکته:
۱- شما نخواهید تونست رنج وسیعی از بازی های جدید رو لینوکستون نصب کنید مگر:
۱-۱ با استفاده از نرم افزار متن باز wine
۱-۲ با استفاده از نرم افزار پولی cedega
۱-۳ شما می توانید بازی هایی که linux client دارند رو رو هر distro نصب کنید همانند enemy territory quake wars or world of goo or doom3 or UT2004..
۲- شما باید نوع لینوکسنون رو مشخص کنید یعنی بسته به راحنی نصب و کار کردن به اون
۳- این سیستم عامل به درد کسایی میخوره که کلا از ویندوز حالشون به هم میخوره(البته با مسایل شرعی هم در ارتباط است!!!!:31:) لینوکس بسیار سریعتر از ویندوز است و شما عموما برای کارهای برنامه نویسی مینونید از ش استفاده کنید
۴- اگر طرافدار گیم های جدید هستید به نظر میاد به درد شما نخواهد خورد!

palet
06-04-2010, 13:47
مرسی دوست عزیز . خیلی زیبا توضیح دادی.

خوب نصبت به جیب ما ویندوز اصل که یه خوابه. ولی خوب به خدا حدا اقل من به فکر حرام و حلالی این مسئاله هستم.
ولی هم خدا رو میخوایم هم خرما. گر چه اون دنیا پدرمون در اومده.

ولی مثل اینکه به درد من نمیخوره. جون من هم برنامه کار میکنم . هم بازی جدید بیاد باید بازی کنم.

بازم ممنون

dsa dsa
06-04-2010, 14:12
لینوکس سیستم عاملی حرفه ای برای حرفه ای ها می باشد ! بستگی داره بخوای باهاش چی کار کنی ؟! اگر برای کارهای معمولی می خوای ویندوز واقعا عالیه ! اگر برای شبکه و سرور می خوای لینوکس ! لینوکس گرافیکی معنا نداره تمام قدرت توی shell اون هست که هر کاری می تونید باهاش کنید !؟!

کتاب Linux for Dummies هم بد نیست !

تاکید می کنم این سیستم عامل برای کارهای سطح بالا مانند شبکه و روترها و فایروال ها بسیار کارآمد هست اما برای کارهای معمولی ویندوز خوبه !!

هر چند اگر هم دوست داری کار کنی OpenSuse عالیه 1 DVD هست که به راحتی دانلود میشه

Ubuntu هم برای خونه خوبه ! Debian روی دستش نیست !

taia
07-04-2010, 14:53
اینجا انجمن نرم افزارهای لینوکس هست لطفا اینگونه بحث ها رو در انجمن گنو/لینوکس مطرح کنید.