PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا گولم زدن ؟!!

Abolfazl_2010
31-03-2010, 12:11
سلام دوستان
راستش من یه لب تاپ وایو ساخت آمریکا خریدم.چند روز پیش که رفتم dvd رایترشو عوض کنم ، وقتی که dvd رایتر قبلیمو بهم دادن نوشته بود ساخت چینه . میخوام بدونم آیا لب تاپ وایو که زده ساخت آمریکاس از dvd رایترایی استفاده میکنه که ساخت چینه یا اینکه اون تعمیرکاره نامردی کرده و یه dvd رایتر دیگه بهم داده؟(متاسفانه موقع تعویض خودم اونجا نبودم و dvd رایتر قبلیم هم خوب کار میکرد فقط این اواخر یه کم صدای عجیبی داشت).

درضمن اون dvd رایتره جدید که بهم داده صدای اضافه رو نداره ولی سرعتش نصف شده.امکانش هست نامردی کرده باشه و یه dvd رایتر دست دوم روی لب تاپم گذاشته باشه؟ یا اینکه چون مدل dvdرایتر فرق کرده سرعتش هم نصف شده ؟
شرمنده از اینکه زیاد سوال میپرسم آخه من هیچی از کامپیوتر اطلاعات ندارم. یه سوال خنده داره دیگه هم بپرسم: از کجا باید بفهمم آقای تعمیرکار چه مارکی از dvd رایتر روی لب تاپم نصب کرده چون هرچی میگردم نمیتونم اسمشو پیدا کنم.ویندوزم 7 هستش.
ممنون میشم اگه جواب بدین.

saman3230
31-03-2010, 12:47
سلام دوستان
راستش من یه لب تاپ وایو ساخت آمریکا خریدم.چند روز پیش که رفتم dvd رایترشو عوض کنم ، وقتی که dvd رایتر قبلیمو بهم دادن نوشته بود ساخت چینه . میخوام بدونم آیا لب تاپ وایو که زده ساخت آمریکاس از dvd رایترایی استفاده میکنه که ساخت چینه یا اینکه اون تعمیرکاره نامردی کرده و یه dvd رایتر دیگه بهم داده؟(متاسفانه موقع تعویض خودم اونجا نبودم و dvd رایتر قبلیم هم خوب کار میکرد فقط این اواخر یه کم صدای عجیبی داشت).

درضمن اون dvd رایتره جدید که بهم داده صدای اضافه رو نداره ولی سرعتش نصف شده.امکانش هست نامردی کرده باشه و یه dvd رایتر دست دوم روی لب تاپم گذاشته باشه؟ یا اینکه چون مدل dvdرایتر فرق کرده سرعتش هم نصف شده ؟
شرمنده از اینکه زیاد سوال میپرسم آخه من هیچی از کامپیوتر اطلاعات ندارم. یه سوال خنده داره دیگه هم بپرسم: از کجا باید بفهمم آقای تعمیرکار چه مارکی از dvd رایتر روی لب تاپم نصب کرده چون هرچی میگردم نمیتونم اسمشو پیدا کنم.ویندوزم 7 هستش.

ببین عزیز الان اکثر قطعات مصرفی لپ تاپ ها مثل دی وی دی شارژر باطری و .... ساخت چینه

نگران نباش و اما در باره دی وی دی رایتر هم بعید می دونم دسته2 باشه اما اگر مشکل سرعت داری فریم ویرشو آپدیت کنی حل مشه

Lisse
31-03-2010, 13:03
با سلام،

اینکه تعمیرکار شما را گول زده نمیدانام ولی‌ در حال حاضر اکثر قطعات کامپیوتر در چین تولید میشود و در کشورهای دیگر مونتاژ میشود و بنام ساخت آن کشور عرضه میشود.

اوریجینال تولیدی دیگر خیلی کم پیدا میشود چون مزد کارگر در آمریکا و اروپا خیلی بیشتر از چین و تایلند و ... می‌باشد و مقرون بصرفه نیست که کاملا در اروپا و یا آمریکا و یا ژاپن تولید شود. تولیدات چینی‌ دو نوع هستند یکی‌ قانونی و یکی‌ غیر قانونی که در ایران بنام اوریجینال و چینی‌ شناخته میشوند. اوریجینال بنا بدرخست شرکت مادر ساخته میشود و چینی‌ در شرکتهای مختلف چینی‌ بطور پنهانی و استاندارد کارخانه مادر.

در بایوس و یا device manager میتوانی‌ اسم قسمتهای مختلف کامپیوتر را میتوانی‌ ببینی‌.

علی‌

alborz_k
31-03-2010, 13:12
سلام دوستان

سلام. دوستان توضیح کامل دادن ، و من این رو اضافه می کنم که odd که سهله ، احتمالأ 100% قطعات لپ تاپ شما ساخت چین هست ، چون شرکت سونی خودش خط تولید نداره و اون رو به شرکت های دیگه می سپاره و شرکت های تولید لپ تاپ همگی تو چین هستن . پس قاعدتأ اگه لپ تاپ رو باز کنید ، به تعداد بسیار زیاد نام made in china بر خورد می کنید . ولی جای نگرانی وجود نداره ، چون کیفیت این محصولات هم بسیار بالاست و کاملأ با اون دیدگاه ما ایرانی ها از محصولات چینی تفاوت داره!