PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست مقاله در مورد Multithreading و توضیح در مورد آن؟

MAR_Programmer
07-04-2006, 08:21
مقاله ای در مورد
Multithreading
و توضیحی در مورد چگونگی استفاده و محل استفاده از آن؟

باتشکر از توجه شما
:biggrin: :biggrin:

_LOVE_CODER_
08-04-2006, 01:13
يك سر به اين لينك بزن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو در اين مورد مقاله وچود داره

MAR_Programmer
08-04-2006, 15:54
از راهنمایی که کردی ممنون

mehdi_bjt
09-04-2006, 07:09
سلام
بچه ها ساختن Thread مشكله يا ميشه تحملش كرد...؟ :sad:

MAR_Programmer
09-04-2006, 08:28
منظورت از میشه تحملش کرد چیه؟!!!!!؟

MAR_Programmer
09-04-2006, 08:38
مقاله ای که معرفی کرده بودی خیلی کوتاه بود و اطلاعاتی که نیاز داشتم رو پیدا نکردم (من یه فصل رو تو یه کتاب در این مورد پیدا کردم اما توضیحات خیلی زیادی نداشت برای همین هم این سوال رو مطرح کردم) اگه ممکنه یه مقاله که توضیحات بیشتری داده رو معرفی کنن
بازم از توجهت ممنون
_Love_Coder

mehdi_bjt
11-04-2006, 07:07
منظورت از میشه تحملش کرد چیه؟!!!!!؟
سلام
من شنيدم كه نوشتن يك Thread نسبتا كار مشكليه . براي همين سوال كردم.

ma000055
11-04-2006, 09:38
با چه زباني برنامه مينويسيد؟

mehdi_bjt
11-04-2006, 16:03
با چه زباني برنامه مينويسيد؟
سلام
فكر كنم فقط با C و C++ بشه نوشت. احتمال 99 درصد.

netspc
11-04-2006, 16:52
در سي استاندار (standard C)چند نخ کشی معنا نداره
ولی در سی پلاس پلاس میشه اینکار رو کرد.
در زبانهایی مانند جاوا سری زبانهای دات نت و پیتون و خیلی دیگه از زبانهای قوی شما میتونید از این تکنولوژی استفاده کنید

_LOVE_CODER_
12-04-2006, 00:56
مقاله ای که معرفی کرده بودی خیلی کوتاه بود و اطلاعاتی که نیاز داشتم رو پیدا نکردم (من یه فصل رو تو یه کتاب در این مورد پیدا کردم اما توضیحات خیلی زیادی نداشت برای همین هم این سوال رو مطرح کردم) اگه ممکنه یه مقاله که توضیحات بیشتری داده رو معرفی کنن
بازم از توجهت ممنون
_Love_Coderببخشيد دير جواب دادم
چه اطلاعاتي نياز داري ؟

سلام
بچه ها ساختن Thread مشكله يا ميشه تحملش كرد...؟
اگر واسه بازي نويسي مي خواي بيخيال شو
چون دو برابر وقتي كه واسه نوشتن بازي مي ذاري بايد صرف پيدا كردن مشكلات Thread ها در برنامه ات كني

سلام
فكر كنم فقط با C و C++ بشه نوشت. احتمال 99 درصد.
سي پاسكال دلفي ويژال سي جاوا و خيلي از زبان هاي ديگه ميشه براي ساخت برنامه توشون Thread ها رو بكار برد

الان در ويندوز و لينوكس يا سيستم عامل هاي كه چند برنامهگي رو پشتيباني مي كنند Thread به صورت كتابخانه يا در سطح كرنل در خود سيستم عامل موجود هستند
مثلا در ويندوز Thread ( Ring 3) در سطح كاربر اجرا ميشن

اگر هم بخواي Thread ها رو خودت بسازي تقريبا تمام زبان هاي كه امكانات سطح پايين در اختيار برنامه نويس قرار مي دهند ميشه باهاشون Thread ساخت
ولي خوب سي اسمبلي و پاسكال زباني هاي هستند كه بيشتر سيسم عامل و Thread ها رو ميسازند

mehdi_bjt
12-04-2006, 06:56
سلام
براي بازي هم استفاده ميشه ولي من فعلا قصد استفاده از اون رو تو بازي ندارم.
براي طراحي يك نرم افزار لازم دارم.البته هنوز تصميم به نوشتن نكردم . به هر حال
از _love_coder ممنون كه اطلاعات مفيدي دادن.

MAR_Programmer
12-04-2006, 08:11
با زبان دلفی هم میشه این کار رو انجام داد خود دلفی یه آبجک به این نام داره که مثل یه یونیت داخل اون برنامه رو می نویسیم و بعد خیلی راحت استفاده می کنیم. من می خواستم ببینم چه جاهایی از این روش برای بهبود برنامه استفاده می کنند

netspc
12-04-2006, 11:52
جاهايي كه بخواي چندتا كار رو باهم انجام بدي بصورت پارالل
مثل اجراي چندين حركت همزمان تو يك بازي

_LOVE_CODER_
14-04-2006, 17:49
برنامه هاي كه كار هاي پردازشي سنگين انجام مي دهند بهتره كه از ريسمان ها ( Thread ) توشون استفاده بشه
وقتي كه يك پردازش سنگين در حال اجرا شدن هست تا اون پردازش كامل اجرا نشه نميشه كاري كرد انگار برنامه قفل كرده
اما اگر همين برنامه رو با چند ريسمان ها (Thread) بنويسيد برنامه خيلي روان اجرا ميشه

shilaa
02-05-2007, 00:54
ببخشيد دير جواب دادم
چه اطلاعاتي نياز داري ؟

اگر واسه بازي نويسي مي خواي بيخيال شو
چون دو برابر وقتي كه واسه نوشتن بازي مي ذاري بايد صرف پيدا كردن مشكلات Thread ها در برنامه ات كني

سي پاسكال دلفي ويژال سي جاوا و خيلي از زبان هاي ديگه ميشه براي ساخت برنامه توشون Thread ها رو بكار برد

الان در ويندوز و لينوكس يا سيستم عامل هاي كه چند برنامهگي رو پشتيباني مي كنند Thread به صورت كتابخانه يا در سطح كرنل در خود سيستم عامل موجود هستند
مثلا در ويندوز Thread ( Ring 3) در سطح كاربر اجرا ميشن

اگر هم بخواي Thread ها رو خودت بسازي تقريبا تمام زبان هاي كه امكانات سطح پايين در اختيار برنامه نويس قرار مي دهند ميشه باهاشون Thread ساخت
ولي خوب سي اسمبلي و پاسكال زباني هاي هستند كه بيشتر سيسم عامل و Thread ها رو ميسازند

این تاپیک منقرض شده؟

میخواستم بگم استاد ما گفت که Thread فقط تو زبانهای ویژواله.

میشه بگین تو پاسکال چه جوری Thread میشه ساخت؟؟!!

_LOVE_CODER_
03-05-2007, 17:41
تو اکثر زبانهای ویژال به صورت کتابخانه وجود داره

تو این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تایپک یک برنامه چند ریسمانی به زبان سی که با Turbo C کامپایل میشه وجود داره

simorgh14
10-06-2009, 11:40
ظاهرا در این تاپیک ، دست آخر به پرسش سوال کنند پاسخی داده نشده است ، یا اگر هم بوده ، کامل نبوده است :

بازم از توجهت ممنون

بنده یک مقاله thread را در اینجا معرفی میکنم که نیازهای ایشان و کسانی که بعدا بخواهد در این موضوع در سایت جستجو کنند را برآورده کند

این آموزش ، بر مبنای سر فصلهای درس سیستم عامل نوشته شده است . به همین دلیل ، علاوه بر علاقه مندان به مباحث C# ، این مقاله می تواند ویژه برای دانشجویانی که درس سیستم عامل دارند ، و برای درک مباحث این درس می تواند بسیار مفید و سودمند باشد .

بخش اول :

شامل مباحث :
ترد چیست؟
شرط رقابتی
ماتکس
بن بست
Thread در جاوا

بخش دوم :
پیاده سازی Thread در C#

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید