PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درد در قفسه ی سینه و مری

AliSub
30-03-2010, 09:54
سلام
من وقتی غذا می خورم مری من درد میگیره. انگار از تو داره یکی داخلی مری منو با یه چیز تیز خط خطی مکنه :27: البته این قضیه بعد از 5 دقیقه اتمام قضا خوردن پیش میاد. درد هم در قفسه سینم از همه جا بیشتره و بعضی مواقع دردش میزنه به سرم.
به نظرتون از چی میتونه باشه؟

S0R3N4
30-03-2010, 10:10
شما غذارو خوب میجوید؟و در ضمن آیا سریع و با شتاب غذا میخورید؟در مورد همه ی غذاها اینطور مشکل دارید یا نه فقط یه سری غذاهای خاص؟

eMer@lD
30-03-2010, 10:14
سلام
درد سینه شما همراه با تنگی نفس هست؟

درد هم در قفسه سینم از همه جا بیشتره

در کدام قسمت؟ جناق سینه؟
در حال دویدن هم قفسه سینه در د دارد؟
قسمت قفسه سینه را فشار دهدید درد دارد؟

AliSub
30-03-2010, 10:20
شما غذارو خوب میجوید؟و در ضمن آیا سریع و با شتاب غذا میخورید؟در مورد همه ی غذاها اینطور مشکل دارید یا نه فقط یه سری غذاهای خاص؟

به نظر خودم نه خوب نمی جوم/ تو چند دقیقه قضامو تمام میکنم.
درمورد بیشتر قضا ها همینجوریه ولی در قضا های خشک کمی بیشتر.

درد سینه شما همراه با تنگی نفس هست؟
خیر

در کدام قسمت؟ جناق سینه؟
بله / یکم درطرف راست بدنم هست

در حال دویدن هم قفسه سینه در د دارد؟
خیر

قسمت قفسه سینه را فشار دهدید درد دارد؟
اصلا

S0R3N4
30-03-2010, 10:32
خب
به نظر میاد به خاطر نوع غذا خوردنتون!سعی کنید هر لقمه رو خیلی خوب بجوید،پیشنهاد من اینه که 20-48 بار هر لقمه رو بجوید خصوصا غذاهای خشک رو تا با بزاق شما خوب مخلوط شه و نرم شه!احتمالا این خوب نجویدن ها و سریع خوردن شما خصوصا در غذاهای خشک و برنده باعث میشه سلول های پوشاننده ی حفره ی مریتون آسیب بینه...
میتونی از یه نوشیدنی ملایم مثل آب پرتغال هم در حین خوردن غذا استفاده کنی ولی نه زیاد که باعث شه گوارش شما خوب صورت نگیره...

AliSub
30-03-2010, 10:43
حتی بعضی موقع ها یه شیرینی میخورم هم این اتفاق میوفته / ولی با درد کمتر.
این به دیابت میتونه ربط داشته باشه؟
آخه پدرم دیابت دارم / یه وقت نگرفته باشم؟

S0R3N4
30-03-2010, 16:06
میتونی آزمایش بدی.
نه فقط واسه دردی که الا اذیتت میکنه...

eMer@lD
30-03-2010, 16:08
سلام
ممکنه استخوانهای قفسه سینه دچار التهاب شده باشند که با داروهای ضد التهاب درمان میگیره و یابه آنزین صدری دچار شده باشید البته سوزش قفسه سینه علامتی از حمله قلبی هست و باید جدی گرفته بشه.
به پزشک مراجعه کنید و به هیچ عنوان همراه غذا آب ننوشید و مایعات خنک و سرد نیز همچنین.

با آزمایش قند خون ناشتا متوجه وجود یا نبود قند میشوید .

saba_moha
30-03-2010, 18:28
سلام

به طور کلی درد قفسه سینه میتونه علل مختلفی داشته باشه:1.گوارشی2.تنفسی3.ناشی از عضلات و اسکلت جدار قفسه سینه 4.قلبی 5.هیجانی

علت اغلب درد سینه های ما اون4 تا علتن،یعنی بدون علت قلبی.(به خصوص در افراد غیر مسن)

ما دونوع درد قفسه سینه داریم ، یک نوع از این دردها دردهای تیپیک هستند یعنی درد روی جناق قفسه سینه پخش است و در یک نقطه خاصی نیست وممکنه بازو و گردن منتشر بشه اما دردهای دیگه ای هم وجود دارن که مبهم ، کوتاه و زود گذر هستند ودر یک نقطه می باشند وهمانطور که می دونید قفسه سینه عناصر زیادی مثل ماهیچه ،عضله ، مفصل وریه است که ممکن است یکی از عوامل درد باشه.

با توضیحاتی که دادید در جواب دوستان،به نظر میرسه درد شما ار نوع غیر تیپیکه،و چون به موقع غذاخوردن اشکار میشه،به احتمال زیاد به خاطر مشکلات گوارشی هست وبه خصوص مشکل در عضلات مریتون...اینجا یه توضیح مختصر درباره این مشکلات هست:

اين اختلالات شامل بازگشت اسيد معده به مري و ترش كردن، اختلالات عضلات حركتي مري، زخم‌هاي معده و اثني‌عشر، بيماري‌هاي كيسه صفرا و مجاري صفراوي همانند سنگ كيسه صفراست. با توجه به اینکه برگشت اسيد نوعا باعث درد سوزشي عميق در ناحيه زير جناغ سينه و قسمت بالاي شكم مي‌شود دو حالت درازكش يا هنگامي كه معده خالي از غذاست از علل شدت درد به حساب می ایند. اين درد با مصرف بعضي از غذاها يا داروهايي نظير آسپرين تشديد مي‌شود. اختلالات عضلاني مري به صورت گرفتگي عضلات حركتي آن، آسيب به جدار مري به واسطه بلع مواد سوزاننده، تهوع‌هاي شديد و مكرر يا عوامل فشارنده خارجي موجب بروز دردهاي پشت جناغ سينه میشوند كه با فعاليت‌هاي فيزيكي هيچ ارتباطي ندارد.

درد های قلبی جزء همون دردهای تیپیک هستن و بیشتر در افرادی که سایر ریسک فاکتورها مثل:چاقی و کم تحرکی،کشیدن سیگار،کلسترول بالا،سابقه بیماری قلبی در خانواده،سابقه سکته قلبی و... دیده میشن.

با این حال حتما برید دکتر تا دقیقا مشکلتون مشخص بشه و درمان بشید.:20:

AliSub
30-03-2010, 18:46
باتشکر از دوستان
اینجور که معلومه تا چند وقت دیگه بیشتر زنده نیستم. // اینم ازراییل:4://
درضمن در خانواده پدری و مادری من تمام فامیلای 2-3 نسل قبل من از سکته قلبی مردن. یعنی همه سکته کردن مردن /شاید باورتون نشه ولی این واقعیته.

راستی نشانه های دیابت چی میتونه باشه؟ نام ببرید کافیه.

---------- Post added at 07:46 PM ---------- Previous post was at 07:44 PM ----------

خب
به نظر میاد به خاطر نوع غذا خوردنتون!سعی کنید هر لقمه رو خیلی خوب بجوید،پیشنهاد من اینه که 20-48 بار هر لقمه رو بجوید خصوصا غذاهای خشک رو تا با بزاق شما خوب مخلوط شه و نرم شه!احتمالا این خوب نجویدن ها و سریع خوردن شما خصوصا در غذاهای خشک و برنده باعث میشه سلول های پوشاننده ی حفره ی مریتون آسیب بینه...
میتونی از یه نوشیدنی ملایم مثل آب پرتغال هم در حین خوردن غذا استفاده کنی ولی نه زیاد که باعث شه گوارش شما خوب صورت نگیره...

این کار کردم و امروز اصلا درد نداشتم. ممنون دوست عزیز //// ولی آروم غذا خوردن خیلی سختا:41:

S0R3N4
30-03-2010, 18:50
باتشکر از دوستان
درضمن در خانواده پدری و مادری من تمام فامیلای 2-3 نسل قبل من از سکته قلبی مردن. یعنی همه سکته کردن مردن /شاید باورتون نشه ولی این واقعیته.

راستی نشانه های دیابت چی میتونه باشه؟ نام ببرید کافیه.

---------- Post added at 07:46 PM ---------- Previous post was at 07:44 PM ----------

این کار کردم و امروز اصلا درد نداشتم. ممنون دوست عزیز //// ولی آروم غذا خوردن خیلی سختا:41:

عادت میکنی...دیدی چیز زیاد نگران کننده ای نبود؟
دیابت یک نوع اختلا ل در سوخت و ساز بدن است که در آن یا انسولین به تعداد کافی در بدن وجود ندارد یا انسولین موجود قادر نیست تا وظایف خودرا به درستی انجام دهد و در نتیجه به علت وجود مقاومت در برابر آن، قند خون بالا می رود. انسولین هورمونی است که توسط سلول های «بتا» واقع در پانکراس ترشح می شود و وظیفه اصلی آن کاهش قند خون است، پانکراس نیز یکی از غدد دستگاه گوارش است که در پشت معده قرار دارد بالا بودن قند خون در دراز مدت باعث بروز عوارض در سیستم قلب و عروق، کلیه، چشم و سلسه اعصاب می شود.
● دیابت نوع یک:
اغلب به نام دیابت وابسته به انسولین یا دیابت جوانان خوانده می شود.
در این نوع دیابت، تولید انسولین بسیار کم و یا متوقف می شود.
درمان شامل تزریق انسولین همراه با تغییرات رژیم غذایی و فعالیت بدنی مناسب می باشد.
دیابت نوع یک معمولا در دوران کودکی یا نوجوانی آغاز می شود اما ممکن است در هر سنی شروع شود. بهبودی کامل ندارد. یک بیماری خود ایمنی است به این معنی که بدن علیه سلول های خود فعال می شود. قبل از کشف انسولین درسال ۱۹۲۰ بیماران مبتلا به دیابت نوع یک معمولا درهمان سال های اول تشخیص بیماری فوت می کردند ولی پس از کشف این دارو همه چیز تغییر کرد.
علا ئم و نشانه های دیابت نوع یک :
علا ئم و نشانه های دیابت نوع یک با میزان افزایش گلوکز خون مرتبط می باشد اغلب افرادی که به دیابت نوع یک مبتلا می شوند نشانه هایی خواهند داشت که با معاینات پزشکی مشخص خواهد شد.
شایعترین نشانه های دیابت نوع یک شامل:
-دیر بهبود یافتن بیماری عفونی و افزایش استعداد ابتلا به اینگونه بیماری ها
- افزایش حجم ادرار
-تشنگی شدید
- کاهش وزن علیرغم افزایش اشتها
- خستگی مفرط
● دیابت نوع یک چگونه تشخیص داده می شود؟
جمعیت کثیری از افرادی که به دیابت نوع یک مبتلا می شوند پس از گذشت یک ماه از پیشرفت نشانه ها تشخیص داده می شود. در موارد نادر، وقتی که نشانه ها مبهم تر هستند، ممکن است تشخیص بیماری طولانی تر شود. تست های در دسترس برای تشخیص دیابت نوع یک شامل موارد ذیل هستند:
▪ قند خون تصادفی:
در یک تست تصادفی قند خون، نمونه خون به صورت تصادفی در هر زمان از روز بدون توجه به زمان مصرف غذا آزمایش می شود. طبق نظر انجمن دیابت آمریکا سطح گلوکز قند خون تصادفی بیشتر از mg/bl ۲۰۰وقتی که با نشانه های دیابت همراه باشد، تشخیص دهنده دیابت می باشد.
▪ قند خون ناشتا:
در یک تست قند خون ناشتا، نمونه خون بعد از یک دوره حداقل ۸ ساعته بدون خوردن و نوشیدن گرفته می شود. نمونه خون صبح قبل از صرف صبحانه گرفته می شود. طبق نظرانجمن دیابت آمریکا اگر سطح گلوکز خون ناشتا در دو مرتبه آزمایش بیشتریا مساوی mg/bl ۱۲۶ باشد تشخیص دیابت قطعی می شود. متداولترین تستی که برای تشخیص دیابت به کار می رود قند خون ناشتا می باشد.
▪ تست تحمل گلوکز خوراکی:
در طی یک تست تحمل گلوکز خوراکی، ابتدا یک نمونه قند خون ناشتا گرفته می شود، سپس از فرد خواسته می شود تا ۷۵ گرم گلوکز مصرف کند و قند خون دو ساعت بعد اندازه گیری می شود.
سطح قند خون کمتر از mg/bl ۱۴۰ بعد از دو ساعت نرمال تلقی می شود. سطح قند خون بیشتر از mg/bl ۲۰۰ بعد از دو ساعت مشخص کننده دیابت است. سطح قند خون بین ۱۴۰ تا mg/bl ۲۰۰ بعد از ۲ ساعت نشانه اختلال تحمل گلوکز می باشد. این افراد باید در آینده از نظر ابتلا به دیابت مرتبا بررسی شوند.
اختلا ل تحمل گلوکز یک عامل خطر برای بیماری های قلبی است.
● دیابت نوع دو چیست؟
آنچه در دیابت تخریب می شود فعالیت انسولین است. انسولین ماده ای است که به گلوکز اجازه می دهد توسط ارگان های مختلف بدن مصرف شود.
بر خلا ف دیابت نوع یک که تولید انسولین به طور کامل از بین می رود، علت دیابت نوع دو عدم هماهنگی بین نیاز بدن به افزایش ترشح انسولین و توانایی بدن در انجام این کار می باشد، مهم ترین دلا یل افزایش نیاز به انسولین افزایش توده چربی بدن و کاهش فعالیت فیزیکی می باشد.
از این رو موثرترین درمان شامل کاهش وزن و ورزش منظم است. استفاده از قرص ها می تواند به تحریک ترشح انسولین و موثر شدن انسولین کمک کند.
● علائم و نشانه های دیابت نوع دو
متاسفانه دیابت یک بیماری بی سر و صدا است. در واقع سطح نسبتا بالا ی قند خون ۲۰۰-۱۸۰ (mg/bl ) نشانه ای در بیمار ایجاد نمی کند و ممکن است برای ماه ها یا سال ها علا مت دار نشود در حالی که آسیب های آن متوجه بدن می شود.
همچنین سطوح بسیار بالا ی قند خون (mg/bl ۲۲۰۰-۲۰۰) فقط نشانه های خفیفی راایجاد می کند که شامل افزایش حجم ادرار، تشنگی غیرطبیعی می باشد در حالی که می تواند برای سال ها بدون علا مت باشد.
در همین زمان ممکن است ضعف و گرفتگی عضلا ت و سایر نشانه های کوچک اتفاق بیفتد.
سایر نشانه ها مانند کاهش وزن علیرغم افزایش اشتها و خستگی و افزایش استعداد ابتلا به عفونت ها می باشد. علا یم نوروپاتی (عوارض عصبی پاها) و یا اختلالا ت بینایی نیز می توانند از علا ئم افزایش قند باشد که باعث مراجعه فرد به پزشک می شود.
اغلب، دیابت نوع دو به طور تصادفی تشخیص داده می شود وبسیاری از بیماران از افزایش قند خود آگاه نمی باشند.
دیابت نوع دو چگونه تشخیص داده می شود؟
● دیابت و تغذیه
تغذیه در دیابت در مورد رژیم غذایی افراد دیابتی به شما حق می دهم اگر سر در گم باشید متاسفانه دراین زمینه اطلا عات کم نزد پزشکان متخصص و کادر واحدهای درمانی کشور موجود است.
حقیقت در مورد بیماران دیابتی این است که بدن این افراد تحمل میزان بالا ی قند خون را ندارد و به همین جهت باید وعده های غذایی آنها را به صورتی تنظیم نمود که در مدت زمانی کوتاه میزان قندی که وارد بدنشان می شود زیاد نباشد.
برای این منظور چند راه پیشنهاد می شود:
کاهش میزان مصرف از مواد غذایی شیرین و حاوی مقدار زیاد کربوهیدرات; موادی نظیر انواع مرباها و نوشابه ها، قند و شکر و بیسکوئیت های شیرین و شیرینی و...
- کم نمودن حجم غذای خورده شده در هر وعده: به عنوان مثال یک فرد دیابتی به جای آن که هر روز از سه وعده غذایی و سه میان وعده استفاده نماید لا زم است از ۳ وعده کم حجم و ۵ یا شش میان وعده استفاده نماید که حتما یکی از آنها باید قبل از خواب باشد تا هنگام شب از خواب نپرند و با دیدن انواع خواب های آشفته و کابوس دچار کم خوابی نشوند.
- استفاده بیشتر از سبزیجات به همراه وعده های غذایی و همچنین استفاده از انواع میوه جات و غلا ت و حبوبات پوست گیری نشده.
● دیابت و بارداری
دیابت حاملگی، نوعی از دیابت است که اولین بار در یک خانم حامله به دنبال حاملگی پدیدار می شود. در آمریکا ازهر ۱۰۰ خانم حامله، حدود ۳تا ۸ مورد به دیابت حاملگی مبتلا می شوند، دیابت هم به بیماری اطلا ق می شود که قند خون بالا تر از حد طبیعی است.
بدن شما برای تولید انرژی گلوکز را مصرف می کند اما وقتی که میزان گلوکز خیلی بالا باشد برای بدن شما مضر خواهد بود، وقتی مبتلا به دیابت بارداری هستید، قند خون بالا برای جنین شما مضر است.
عوامل خطر مبتلا به دیابت حاملگی چیست؟
مبتلا بودن یکی از اقوام درجه یک به دیابت
سن بالا ی ۲۵ سال
اضافه وزن
داشتن سابقه دیابت بارداری و تولد نوزاد با وزن بیش از ۴/۵ کیلوگرم
اگر اضافه وزن دارید و یا سابقه دیابت بارداری یا دفع قند در ادرار داشته اید، شما در معرض خطر بالا ی ابتلا به دیابت بارداری هستید.
اگر یک یا تعداد بیشتری از عوامل خطر را داشتید خطر متوسطی جهت ابتلا به دیابت بارداری دارید.
اگر هیچ یک از عوامل خطر را نداشتید خطر ابتلا به دیابت بارداری در شما پایین است.
دیابت بارداری چگونه تشخیص داده می شود؟
▪ تست تحریکی غربالگری گلوکز(GCT):
برای این تست، یک نوشیدنی شیرین میل خواهید کرد و پس از یک ساعت سطح قند خون شما چک خواهد شد. این تست درهر زمانی از روز قابل انجام است. اگر نتیجه این تست بالا تر از حد طبیعی باشد شما نیاز به بررسی های بیشتری دارید.
▪ تست تحمل گلوکز(OGTT)
حداقل ۳ روز قبل از انجام این تست، شما باید رژیم غذایی عادی داشته باشید و حداقل ۸ ساعت قبل از انجام این تست ناشتا باشید. قند خون، قبل از انجام تست اندازه گیری می شود. پس از آن شما یک نوشیدنی شیرین(حاوی ۱۰۰گرم گلوکز) می نوشید و قند خون شما، یک ساعت، دوساعت و سه ساعت بعد از آن چک می شود. اگر قند خون حداقل در دو مورد بالا تر از حد طبیعی باشد شما مبتلا به دیابت بارداری هستید.
دیابت بارداری چه اثراتی بر روی کودک من خواهد داشت؟
تولد نوزاد با وزن بالا ; که این حالت می تواند منجر به زایمان سخت و آسیب به نوزاد شود.
کاهش قند خون نوزاد بعد از تولد
مشکلا ت تنفسی
ناهنجاری های جنینی
دیابت بارداری چگونه درمان می شود؟
یک الگوی غذایی مناسب
جهت طراحی یک الگوی غذایی مناسب برای خود و جنین با یک متخصص تغذیه مشورت کیند. از الگوی غذایی استفاده کنید که قند خون را در محدوده طبیعی حفظ کند. این الگوی غذایی شما را راهنمایی می کند که چه نوع غذاهایی بخورید، چقدر بخورید و چه وقت بخورید. نوع، مقدار و زمان مصرف غذا سه نکته مهم در حفظ قند خون در محدوده طبیعی می باشد.
مصرف شیرینی جات را محدود کنید.
سه وعده غذایی و همچنین یک تا سه میان وعده مصرف کنید.
از فیبرهای موجود در میوه ها، سبزیجات، غلا ت و نان، در رژیم روزانه خود استفاده کنید.
بر خلا ف تصور، نیاز پایه بدن به انرژی در حاملگی بالا تر نمی رود بلکه کمتر می شود و داشتن رژیم غذایی تحت نظر پزشک آسیبی به مادر یا جنین نمی رساند.
▪ فعالیت بدنی مناسب
فعالیت هایی فیزیکی، از قبیل پیاده روی و شنا کردن به شما کمک می کند تا قند خونتان به حد طبیعی برسد. در مورد بهترین نوع فعالیت با پزشک خود مشورت کنید. اگر در حال حاضر فعالیت شما زیاد است از پزشک خود بخواهید شما را راهنمایی کند که الگوی ادامه فعالیت چگونه باشد.
تزریق انسولین (در صورت نیاز)
برخی از خانم های مبتلا به دیابت بارداری، برای رسیدن به قند خون طبیعی علا وه بر الگوی غذایی و فعالیت فیزیکی به انسولین نیاز دارند. در صورت نیاز به انسولین پزشک دوز انسولین و نحوه تزریق را به شما آموزش خواهد داد. انسولین برای جنین شما مضر نیست و از طریق جریان خون به جنین منتقل نمی شود.
بعد از تولد نوزاد، چگونه می توانم از بهبودی دیابت اطمینان حاصل کنم؟
شما باید ۶تا ۱۲ هفته بعد از تولد نوزاد تست قند خون را انجام دهید. در اکثر خانم های مبتلا به دیابت بارداری، بعد از اتمام بارداری، دیابت از بین می رود ولی شما همچنان خطر ابتلا به دیابت بارداری در حاملگی های بعدی و ابتلا به دیابت نوع دو را خواهید داشت.
در صورتی که قند خون در دوران بارداری تحت کنترل نباشد، بررسی و پایش نوزاد در ۲۴ ساعت اول ضروری است.
چگونه می توانم از ابتلا به دیابت نوع دو جلوگیری کنم؟
- رسیدن به وزن ایده آل و حفظ آن: اگر وزن شما بالا تر از حد ایده آل باشد، ۵ تا ۷ درصد کاهش وزن، تغییرات زیادی را ایجاد می کند.
- حداقل ۳۰ دقیقه در روز فعالیت فیزیکی از قبیل پیاده روی، شنا داشته باشید.
- الگوی غذایی سالم داشته باشید میزان زیادی حبوبات، میوه و سبزیجات در رژیم روزانه خود مصرف کنید.
- از مصرف چربیها و غذاهای با کالری بالا خودداری کنید. متخصص تغذیه در طراحی یک الگوی غذایی مناسب می تواند کمک کند.
چگونه می توانم از سطح قند خون خود آگاهی یابم؟
پزشک جهت کنترل قند خون، استفاده از دستگاه کوچکی که گلوکومتر نامیده می شود به شما توصیه خواهد کرد. شما باید یاد بگیرید که:
- چگونه از این دستگاه استفاده کنید.
- چگونه یک قطره خون از نوک انگشت خود بگیرید.
- محدوده طبیعی قند خون کدامست.
- چه زمانی قند خون خود را اندازه گیری کنید.
زمان هایی که باید قند خون را اندازه بگیرید:
وقتی از خواب بیدار می شوید.
دقیقا قبل از صرف غذا
۱ تا ۲ ساعت بعد از صرف غذا
تا ۲ ساعت بعد از صرف ناهار
۱ تا ۲ ساعت بعد صرف شام
جدول زیر مقادیر قند خون طبیعی را در یک خانم حامله نشان می دهد:
کمتر از ۹۰
کمتر از ۱۴۰-۱۳۰
کمتر از ۱۲۰-۱۱۰
بعد از برخاستن از خواب
یک ساعت بعد از غذا
۲ ساعت بعد از غذا.

behrad66
30-03-2010, 22:41
سلام دوستان،

مدتهاست که موقعی که مایعات میخورم وقتی قورت میدم توی مری من، پایین تر از گلو تقریبا نزدیک جناغ سینه ام درد میگیره و بقولی آب تو گلوم میشکنه. میخواستم بدونم دلیلش چیه؟

با تشکر :11:

Marichka
30-03-2010, 23:51
سلام

به طور معمول این اتفاق هنگامی می افته که یه مقدار گاز توی مری جمع شده باشه و با پایین رفتن آب فشار به دیواره های مری باعث میشه افزایش حجم غیر عادی پیدا کنه و سیگنال درد بفرسته. البته با بلعیدن مقدار زیادی آب در یک جرعه هم این مورد ممکنه پیش بیاد ولی کمتر هست و شایعترین علتش مورد اول هست.

موفق باشید

behrad66
31-03-2010, 08:40
سلام

به طور معمول این اتفاق هنگامی می افته که یه مقدار گاز توی مری جمع شده باشه و با پایین رفتن آب فشار به دیواره های مری باعث میشه افزایش حجم غیر عادی پیدا کنه و سیگنال درد بفرسته. البته با بلعیدن مقدار زیادی آب در یک جرعه هم این مورد ممکنه پیش بیاد ولی کمتر هست و شایعترین علتش مورد اول هست.

موفق باشید
ممنون. راستش کم یا زیاد بودن مقدار مایعات در هر قلپ زیاد تاثیری نداره. آروم هم بخورم همینطور میشه. حالا روی چای و مایعات گرم کمتره تا آب خنک یا دلستر. نوشابه هم اصلا نمیخورم. به بعد غذا یا قبل غذا هم ربطی نداره چون حتی همینطوری هم که تشنم میشه و مایعات میخورم بازم مشکل دارم، پس دلیل گاز رو نمیدونم برای چیه؟!

بنظر شما مشکل از کجاست و چطور رفع میشه؟

با تشکر

saba_moha
31-03-2010, 11:39

----------

حالا چرا عزراییلو میکشید وسط؟؟؟!

نگران نباشید،این موردی که میگید با توجه به حالاتتون ،به احتمال زیاد مربوط به گوارشتونه ،نه قلب.سابقه بیماری قلبی در خانواده تنها یکی از ریسک فاکتورهاست.یعنی حداقل یکی یا دو تا عامل دیگه هم باید باشن.به طور کلی سکته قلبی ،دیابت و اغلب سرطان ها جزء بیماریهای چندعاملی هستن.یعنی عوامل مختلف دخیل هستن از جمله وراثت و محیط...

وتا شرایط محیطی (در اینجا مثل چاقی ،سیگار،خوردن غذاهای چرب و غذاهایی که کلسترول رو بالا میبرن و...)فراهم نشه،عامل وراثت کاری نمیتونه بکنه.

پس سعی کنید اگاهیتونو در این رابطه بالا ببرید،و حتما حتما ورزش کنید،بهترین ورزش هم همون پیاده روی ارام یا دو هست،روزی 45 تا 50 دقیقه کافیه...این کار نه تنها برای شما ،بلکه برای همه ما لازمه ،تا در مراحل بعدی زندگیمون بسته به ریسک فاکتورهایی که داریم،دچار بیماری قلبی نشیم.

در رابطه با این موردتون هم برید دکتر ،تا از نزدیک معاینتون کنه و درمان بشید.:20:

Marichka
31-03-2010, 16:25
ممنون. راستش کم یا زیاد بودن مقدار مایعات در هر قلپ زیاد تاثیری نداره. آروم هم بخورم همینطور میشه. حالا روی چای و مایعات گرم کمتره تا آب خنک یا دلستر. نوشابه هم اصلا نمیخورم. به بعد غذا یا قبل غذا هم ربطی نداره چون حتی همینطوری هم که تشنم میشه و مایعات میخورم بازم مشکل دارم، پس دلیل گاز رو نمیدونم برای چیه؟!

بنظر شما مشکل از کجاست و چطور رفع میشه؟

با تشکر

سلام

ببینید یک بطری رو در نظر بیارید وقتی توی آب فرو می بریم پیش از این که بتونه پر بشه باید هوا به صورت حباب ازش خارج بشه. لوله ی گوارش هم همینطوری هست. در حالت عادی همیشه ما مقدار هوا به همراه تنفس یا خوردن و نوشیدن می بلعیم که ممکنه در بعضی افراد بیشتر از حد معمول باشه. و این حالت با خوردن نوشیدنیهای گازدار بیشتر بروز می کنه چون علاوه بر هوای عادی موجود در مرسی گاز موجود در نوشیدنی هم بهش اضافه میشه. حالا برای خلاصی از این حالت میتونیم جرعه جرعه آب بنوشیم و مصرف نوشیدنی های گازدار رو هم پایین بیاریم.

موفق باشید

behrad66
31-03-2010, 16:59
سلام

ببینید یک بطری رو در نظر بیارید وقتی توی آب فرو می بریم پیش از این که بتونه پر بشه باید هوا به صورت حباب ازش خارج بشه. لوله ی گوارش هم همینطوری هست. در حالت عادی همیشه ما مقدار هوا به همراه تنفس یا خودشن و نوشیدن می بلعیم که ممکنه در بعضی افراد بیشتر از حد معمول باشه. و این حالت با خوردن نوشیدنیهای گازدار بیشتر بروز می کنه چون علاوه بر هوای عادی موجود در مرسی گاز موجود در نوشیدنی هم بهش اضافه میشه. حالا برای خلاصی از این حالت میتونیم جرعه جرعه آب بنوشیم و مصرف نوشیدینی های گازدار رو هم پایین بیاریم.

موفق باشید
ممنون، نوشابه که اصلا نمیخورم. به نظر شما دلستر هم میتونه این موضوع رو تشدید کنه؟ من زیاد به آب تمایلی ندارم. در طول روز که با چای تشنگیمو رفع میکنم. شب هم بعد از شام یه لیوان دلستر خنک (نه خیلی یخ) میخورم.

Marichka
01-04-2010, 00:28
سلام

دلستر هم نوشیدنی گازدار هست بنابراین می تونه دلیلش باشه به خصوص که میگید بعد از شام می خورید که بی تحرکی بعد از شام و خواب باعث میشه گازها کمتر فرصت خروج پیدا کنن و توی مری و معده جمع بشن و تا روز بعد هم مشکل ادامه پیدا کنه.

پیشنهاد می کنم یه مدت مقدار دلستری که می نوشید رو کمتر یا قطع کنید.

موفق باشید

mahdi_shr
24-11-2016, 12:17
سلام من اشتبا یه قاشق حلیم داغ خوردم و الان مری و قفسه سینه ام درد میکنه
برم دکتر؟