PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه مانیتور LED را از LCD تشخیص دهیم ؟

abbas13677_2005
29-03-2010, 12:26
سلام.
من یک لب تاپ دل گرفتم که تو مشخصاتش نوشته مانیتور LED. ولی من هنگام مثلا فیلم دیدن هر وقت سرم را اینور آن ور بکنم آدم هاش ترسناک میشن. مثل LCD ...
خوب یعنی الکی نوشتن LED ??? چون ال ای دی باید عملکرد خیلی بهتری داشته باشه
ترفندی هست بشه فهمید مانیتور LCD است یا LED ?!

Pami
29-03-2010, 20:50
زاویه دید ربطی به LED یا LCD بودن نداره دوست عزیز
فکر میکنید LED چی هست ؟ تکنولوژی نوردهی توسط دیود هست که با نوردهی توسط لامپ های فلورسنت در LCD جایگزین شده . اصولا LED همون LCD هست ولی به خاطر بازارگرمی و رقابت بیشتر و سود بیشتر روی این اسم مانور میدن و به عنوان تکنولوژی جدید به خورد مشتری میدن .
کلا کیفیت پانل های LED در شفافیت و روشنایی بیشتر اون خلاصه میشه وگرنه کیفیت رنگ LCD ها به مراتب بهتر هست ( به نظر من )
نمونه این مقایسه سونی FW و F
مدل رو بگید تا بهتون بگم LED هست یا نه

REGISTERED-USER
30-03-2010, 00:03
تایید میشه ... نوردهی LED بیشتره و رنگ سفید هم بیشتر به چشم میخوره

البته پیام جان باتری و ضخامت lid فراموش نشه !

اصلا سری FZ اون سری که Xbrite Hicolor بود به نظرم بهترین کیفیت رو داشت که هیچی هنوز رو دستش نزده !

tinajan826
20-08-2013, 07:52
سلام . شرمنده من اصلا نمیدونم کجا باید سوالم رو بنویسم واسه ی همین جایی پیدا نکردم اینجا نوشتم خواهش میکنم راهنماییم کنید من عضو شدم ولی نمیدونم باید کجا برم سوالامو بپرسم

tinajan826
20-08-2013, 07:54
حالا سوالم رو میپرسم . این حقیقت داره که صفحه led , lcd برای چشم بسیار کمتر ضرر دارد تا crt ?

alonzo
22-09-2013, 22:03
حالا سوالم رو میپرسم . این حقیقت داره که صفحه led , lcd برای چشم بسیار کمتر ضرر دارد تا crt ?

بله عزيز سعي کن سي ار تي رو فراموش کني بالاخص وقتي ۶ ۷ سال از عمر سي ار تي ميگذره کم کم تيوب و شيشه سرب ازاد ميکنه و کم کم اشعه ايکس ازش رد ميشه..ديگه خودت حساب کن سرب پودر که ميره تو ريه ات.. اشعه ايکس که خود سرطانه
به علاوه شدت نور ورنگ بندي که تو پتانسيومتر برد از تنظيم خارج ميشه و چشم رو اذيت ميکنه....