PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اولين كنسولي كه خريدين چي بوده....؟؟؟؟

صفحه ها : [1] 2

CHEGUEVARA.
28-03-2010, 22:04
سلام
اولين كنسولي كه خريدين چي بوده....؟؟؟؟كدوم كنسولتون رو از همه بيشتر دوست داريد{در حال حاضر}:)
--------------------------------------------------------------------------
خواستم يه تنوعي ايجاد كرده باشم......لطفا" همكاري كنيد.:20:

alborz_k
28-03-2010, 22:14
من اولین کنسوم اتاری بود!! :دی اون موقع خیلی بچه بودم ، چیز زیادی ازش یادم نیست ! فقط اون دستش که شبیه سکتن هوا پیما بود با دو دکمه!! :دی
بعدش هم کنسول خاصی تداشتم تا play station 1که جدأ دوران بسیار خوبی باهاش داشتم(فکر کنم که اول راهنمایی بودم ، دقیق یادم نیست! :20: و بعدش هم ps2 (فکر کنم که سوم راهنمایی بودم) اون هم خوب بود ، ولی از اون جایی درس زیاد می خوندم و دسکتاپ خوبی هم تو خونه داشتیم ، دیگه کم کم بازی با اون رو کنار گذاشتم تا این که به یکی از دوستام فروختمش(اون موقع نمی دونستم که ps2 چه قدر خفنه و هر کسی که داشته باشدش می تونه کلی باهاش پز بده و احساس گیمر بودن و ..... داشته باشه !!:31:)
سوم و پیش دانشگاهی هم که فقط درس می خوندم (دسکتاپ داشتم ولی کارت گرافیکش جالب نبود) و بعد از کنکور (تابستان 87 ) یک سیستم دیگه با radeon4850 گرفتم که تا به امروز از بازی کردن باهاش لذت می برم!:20:

CATALONIA
28-03-2010, 23:00
من اولين كنسول كه خريدم سگا بود !‌
خيلي هم با حال بود اون موقع 
مخصوصا بازي شورش در شهر 
يادش بخير ..

ms368
28-03-2010, 23:08
اولیش آتاری بود که بابام واسه یه کاری رفته بود بند عباس واسم خرید
دومیش سگا طلایی ( فک کنم ) که هنوز نخریده سوخته بود
سومی PS که مثه .... ازش کار کشیدم و الانم توی کمد افتاده ( البته صحیح و سالمه )
چهارمی PS3 که فقط 4 تا بازی بیشتر نتونستم واسش بخرم ( ورشکست شدم )
پنجمی رو که Ps3 رو فروختم و یه PSP 3004 خریدم که از این یکی هم خیر ندیدم چون مموری خراب بود و حال و حوصله تعویضشو نداشتم و فروختم به خود صاحب مغازه ای که ازش گرفتم

من توی اینا فقط ps1 رو خیلی خیلی بیشتر از بقیه باهاش حال کردم و حدود 200 بازی باهاش انجام دادم

A.N.A.P
28-03-2010, 23:16
سلام
اولين كنسولي كه خريدين چي بوده....؟؟؟؟كدوم كنسولتون رو از همه بيشتر دوست داريد{در حال حاضر}:)
اولیش سگا بود !!!

الان هم فقط x360

SamGun
28-03-2010, 23:38
خب ما هم بگیم دیگه :31:

من که اولش آتاری گرفتم همونی که دکمه های Start و Select اش کجه و رنگ چهار تا دکمش مثل Xbox 360 هست.
اون موقع مدرسه نمیرفتم :31:

بعدش هم یه سگا گرفتم با پول خودم :31: خیلی با مورتال کومبتش حال کردم .
اینم سال سوم دبستان بودم .
بعد دیدم دیگه جواب نمیده این بازی ها و یه PS1 گرفتم که واقعا لذت دنیا رو باهاش اون موقع بردم !!
اینو هم سال پنجم دبستان گرفتم.

به مدتی گذت (2 سال) دیدم گرافیک بازی ها کلا عوض شده ! رفتیم یه PC خف خریدم و دقیقا خرید PC مصادف شد با حضور PS2

که دیگه نتونستم بگیرمش ! و با PC رفتم فضا :31:
اینو هم سال دوم دبیرستان بودم.

بعدش که اومدیم سال اول دبیرستان دیدیم بابا Xbox 360 میخواد بیاد !!! دیگه تو پوست خودم نمیگنجیدم !!
آقا اینم اومد همون اول تر زد تو حال ما !! خراب از آب در اومده بود !! ما هم بیخیال شدیم تا همین پارسال (اسفند 87)
که خریدمش و احساس میکردم بهترین کنسول بازی رو خزدیم واقعا تو حال خودم نبودم !! اولین بازیم هم Gears of war 2 بود !
(هرچی پول داشتم داده بودم واسه خوده دستگاه بازی رو هم به زور از یارو گرفتم :31:)
وای خدا چه گرافیکی , چه عظمتی !!

دقیقا یک سال بعدش هم (اسفند 88) PS3 گرفتم و تمام رویا های بچگیم که با PS1 داشتم برام تداعی شد.

تاپیک خوبیه محمد رضا جان ممنون.

starpars
28-03-2010, 23:51
منم اولش با آتاری عموم بازی میکردم همون دسته خلبانیا
بعدش اولیشو که خریدم یه میکرو بود البته اون موقع ایران نبودیم
بعدش سگا خریدم فکر کنم 40 دلار خریدمش
بعد اومدیم میهن ps خریدم
آخری هم x360

rezaxp
28-03-2010, 23:54
اولینش یه میکرو بود که از بندرعباس خریدم ... اینقدر با این دسته هاش خشن رفتار می کردم ، که هر دو ماه باید یه دسته جدید می خریدم :31:

Rohallah_tavakoli
28-03-2010, 23:54
اولی آتاری

آخری xbox360

ManUtd$1366
28-03-2010, 23:59
میکرو(ما میگفتیم نینتندو)
وقتی بردمش خونه در قفل بود،این قد ذوقشو داشتم با چاقو باز کردم پنجرمونو رفتم تو، بعد بابام اومد
و... زد تو گوشم!گفت میبره پس میده ولی نداد:27::27:

alidata2010
29-03-2010, 00:06
منم میکرو داشتم 6 تومن خریده بودم. روش که ننوشته بود میکرو شایدم یه چیز دیگه بود:31: همونی که یک دکمه ی سیاه بزرگ وسطش داشت برای در اوردن نوار بازی . دوستان راهنمایی کنید:31:

tekken god
29-03-2010, 00:53
من بچه که بودم یه میکرو با یه سگا داشتم دقیق یادم نیست کدومو زود تر خریدم :دی
بعدا رفتیم یه ps1 گرفتیم که روزی 3-4 ساعت پاش بودم !
با ps1 ام کشتی می گرفتم :دی یعنی من نمی گرفتم ، خواهرم کوچیک بود آخرم منفجرش کرد :دی انقد پاش خورد به اینور اونوره دستگاه که پکید :دی
بعدش یه ps2 گرفتم که با اونم خیلی حال کردم مخصوصاً با tekken 5 اش !
بعد از ps2 عید 87 بود که رفتیم با بابام و خواهرم بازار ! خواهرم گریه کرد بابام psp خرید :27:
الانم که با هزاران اصرار ( اول تابستون 88 ) یه xbox 360 خوشگل با یه هارد 120 گرفتم الانم دارم حالشو می برم :دی
البته با ps1 خیلی حال کردم مخصوصاً به این دلیل که منو با tekken آشنا کرد !!!( تکن 2 رو خیلی دوست داشتم ! )

maziarb
29-03-2010, 01:02
میکرو و فقط سوپر ماریو:40: الان چند وقتیه pc قدیمیه ولی ارتقاش میدم که به زندگیم ادامه بدم

maziarb
29-03-2010, 01:09
ایم عکس قشنگی هستش:40:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 02:09 AM ---------- Previous post was at 02:08 AM ----------

ایم عکس قشنگی هستش:40:

maziarb
29-03-2010, 01:15
..................

سونامی
29-03-2010, 01:29
من سگا داشتم

maziarb
29-03-2010, 01:29
..................

Arrowtic
29-03-2010, 01:31
به ترتیب:
NES
PS1
PSP

بهترین: PSP

Bs_panzer
29-03-2010, 04:24
به ترتیب
NES
PS1
PS2
xbox360
wii
psp
ps3

roteal2007
29-03-2010, 09:25
اولین کنسولم آتاری از این دسته خلبانی ها با اون دو تا دگمه قرمز رنگ (یادش بخیر).
بعدشم سگا سر بازی (شورش در شهر ) با پسر خاله هام کل مینداختیم.
بعدشم شد pc و اولین بازی هازو یادمه IGI+ SECRET SERVICE بودن که نصب کردن هر برنامه ای رو روی PC از همین دوتا بازی یاد گرفتم اون زمون.
الانم یه PC پوکیده دارم که فقط میتونم کارای معمولی رو باش انجام بدم.
الانم دوستدار xboX360 هستم اما قسمت نشده که بخرم.:20:

masud-000000
29-03-2010, 11:04
من هم
اول آتاری
بعد میکرو
بعدش سگا
بعد بعدش pS1
بعد بعد بعدش(که الان باشه) XBOX 360 Arcide
.
.
.
تابستون امسال هم تبدیلش می کنم به الیت:31:

ManUtd$1366
29-03-2010, 13:06
سلام

خوب خودتونم همکاری کنید دیگه!
شما که نگفتی

a.z.p.z
29-03-2010, 13:07
اتاری / میکرو / Ps1 / Ps2 / PSP .......

alierna
29-03-2010, 13:41
اولی tv game
آتاری و دسته خلبانی..
میکرو
سگا
پلی 1
پلی 2
psp
xbox
خیلی کم ps3 اما حوصلمو سر برد:20:
الانم که xbox دارم

$$Don Corleone$$
29-03-2010, 15:59
1. میکرو :یادم میاد یه ماه نشد سوزوندمش:20:
2. PS1 :فقط کرش با هاروستمونش حال می داد ودر حال حاظر مسن ترین کنسولمه:20:
3.PS2: اوج اعتیادم به گیم بود و کم کم داشتم گیمر می شدم:5:
4.PSP phat: از این که خریدمش منصرفم.:13:و طی این مدت فقط با پی سی حال می کردم
5.XBOX 360:دنیای جدید من و افزایش ساعت بازیم به بالای 10 ساعت(البته این برای خیلیا چیزی نیس):40::40::40::31:

only4u-m
29-03-2010, 16:35
من اولش که میکرو خریدم با 6 تا فیلم هر کدوم 6 -7 لبه (به قول خودمون اون وقتها می گفتیم :20:) هنوز هم دارمش.. .البته یادمه هر یکی دو ماه 1 دسته و یک آداپتور باید براش می گرفتم:31: .

بعد از اون هم PS1 گرفتم که اوج بازی کردن من بود... این هم تصویر منه (اون موقع ها...) که دارم از مادرم خواهش می کنم اجازه بده یک ساعت دیگه بازی کنم ==> :42: ...................... :20:

آخرین کنسولی هم که خریدم و هنوز دارم PS2 بوده که به خاطرش PS1 ام رو فروختم :45::

در مورد بهترین کنسول هم PS1 بود که به نظر من PS2 هم به عنوان دنباله ی اونه و جفتشون رو دوست دارم.

STON-COLD
29-03-2010, 16:44
میکرو و امثالهم
ps1
pc
دیگه کنسول نمیخرم:21:

resident_evil
29-03-2010, 16:48
Super Nintendo
Nintendo 64
PS2
XBOX360
PS3

الان 360 رو بيشتر دوست دارم اما كلا 2 كنسول اولم رو خيلي دوست دارم . هر كدوم جذابيت هاي خودشون رو دارن .

shetmobile
29-03-2010, 18:05
اول آتاری مخصوصا اون بازیه هواپیمایی
دوم میکرو
سوم سگا
بعدش هم یه کامپیوتر گرفتم

CHEGUEVARA.
29-03-2010, 18:38
خب اولين كنسولم ميكرو كه برميگرده به 16 سال پيش و من 5 سالم بود....!!!
چون من و بردر دوقولوم بچه هاي آخر بوديم خيلي كم اجازه بازي بهمون ميدادند....فقط هم خونه سازي....!!!!
تقريبا" 2 سال بعد يه سگا گرفتند كه ما هم از فنچ بودن در اومده بوديم و بيشتر سونيك و تاز ماني و شينو بي بازي ميكرديم.....
3 سال بعد هم كه نوبت رسيد به ps one كه واقعا" در اون موقع لذت بخش بود....مخصوصا" mgs1 كه فكر كنم 7/8 باري تمومش كردم.....هنوز هم 120 تا از بازي هاش مونده رو دستم اما كنسولشو فروختم.
4 سال بعدش هم ps2 گرفتيم كه بازيهاش حرف نداشت و اون هم فروختم....!!! اما 100 تا از بازيهاشو به عنوان ياد بود نگه داشتم.....تا 3 ماه پيش هم كه x360 و ps3 رو با هم گرفتم.....
ps2 رو هم از همشون بيشتر دوست دارم......:20:

pedram_sad
29-03-2010, 18:58
خوب ما هم نظر بدیم ::31:

==========================

1371 در سن 5 سالگی

Atari 2600

از نسل دوم کنسول ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هم سنم کم بود هم چیزی حالیمون نبود و معروف ترین بازیش که یادمه همون river raid بود :31:
که چقدر ما کل انداختیم سرش :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

================================================== ==============

1373 در سن 7 سالگی

nintendo famicom

که باندل ژاپنی همون NES بود
از نسل سوم کنسول ها :

که خدا چقدر ما بااین بازی کردیم
چقدر دسته خراب کردیم به خصوص سر بازی TARZAN

=============================================

1374 در سن 8 سالگی

sega genesis

از نسل چهارم کنسول ها :

خاطراتی که من با این کنسول دارم فراموش نشدنیه
بازی های مثل سری :
Street of the rage
Sonic
Mortal Kombat
و ...
و تک بازی های فوق العاده ای همچون:
Comix
Moon walker
Tiny Toon
و ....
که هنوزم emulator این کنسول با حدودا 574 بازی به صورت smd تو pc دارم و گاهی بازی میکنم

=============================================

سال 1377 در سن 11 سالگی

Sony Playstation

از نسل پنجم کنسول ها

موفقیت های این کنسول رو همه میدونن

بهترین دوران gaming من هم با همین کنسول بود که تحول این صنعت رو رقم زد
با اون سیستم cd-rom و اون گرافیک و اون صدا و اون کنترل و اون library عظیم از اون همه بازیه بزرگ و شاهکار که اکثرشون همین الان با شماره های جدیدش ملت سرگرم هستن من نزدیک به 320 بازی موقع فروش این کنسول داشتم که بهترین بازی که روش انجام دادم و هیچ وقت یادم نمیره silent hill بود اونم ساعت 1 شب

=======================================

1380 در سن 14 سالگی

همزمان با اومدن نسل ششم کنسول ها
ما اومدیم سر وقت pc

===========================================

1383 در سن 17 سالگی

Sony Playstation 2 Slim

از نسل ششم کنسول ها

دیگه نخریدن Playstation 2 اجتناب ناپذیر شده بود با اون همه عنوان مخوف و گرافیک بالا و انحصاری
موقع فروش حدودا 330 تا بازی داشتم

=======================

1387 در سن 21 سالگی

Microsoft Xbox 360

از نسل هفتم کنسول ها

که واقعا مساوی است با زندگی

البته از اخر 87 سیستم رو هم برای compare و supportive بودن ارتقا دادم

================================================== =

1388 در سن 22 سالگی

Sony Playstation 3 Slim

از نسل هفتم کنسول ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته به صورت اشتراکی و صرف انجام معدود بازی های انحصاری :31:

============

اینم بود قصه 18 ساله ما :31:

D r i v e r
30-03-2010, 10:30
من داستانم زیاد طولانی نیست :دی
اولین کنسولم میشه گفت کامپیوتر بود
در سن 4 سالگی
از اونا که فکر کنم اسم پردازندشون 386 بود یا یه همچین چیزی
بازی زیاد داشتم رو ولی بهترین بازی که اونموقع خیلی باهاش حال میکردم Prince of Persia بود
بعد دیگه اون کامپیوتر قدیمی شد و برای بازی به فکر یه سگا افتادیم کلاس پنجم بودم که برام خریدن البته اونموقع PS1 هم بود ولی از اونجایی که پدر اینجانب واقعا با بازی کردن با کنسول ها مخالفه همین سگا رو هم با 1000 بدبختی گرفتم :دی
بعدش یه PC گرفتم
بعدش دوباره این PC قدیمی و کند حساب میشد این PC جدید تر رو گرفتم
و دوباره بعدش وقتی دیدم که پول خرج کردن برای بالا بردن مشخصات کامپیوتر پول حروم کردنه و از اونجایی که دوستم همش تعریف 360 رو میکرد و میگفت که لذت بازی کردن با کنسول چیز دیگه ای هست و واقعا هم همینطوره حدود 3 ماه پیش 360 گرفتم و واقعا راضیم دیگه خیلی از دردسر هارو ندارم

narotu
30-03-2010, 15:23
اولین کنسولم اتاری بود

valapeji
30-03-2010, 16:03
اولیش اتاری بود
سگا رو خیلی دوست دارم

p3yman_xl
30-03-2010, 16:36
داستان من کمی عجیبه...
انگار از وقتی به دنیا اومدم و خودم رو شناختم، زندگیم با بازی و کنسول گره خورده بود..
یادش به خیر.. اول از همه با اتاری بود؛ رفته بودیم خونه ی همسایه روبروییمون اتاری داشتن با هم این بازیه سفینه که خمیر دندون پرتاب میکرد رو بازی کردیم..بعدش سگا بود که خونه ی خالم همش بازی میکردم ... شورش در شهر ... یادم نمیره.. بعدش tv game بود که از صبح تا شب دستم بود... فقط تتریس بازی میکردم.. کنسول بعدی که میــکرو صداش میکردیم بود که باز هم از صبح تا شب ماریو بازی میکردم ... سیو هم نمیشد کرد از صبح تا شب بازی میکردیم سر مرحله ی آخر گیر میکردیم دوباره از اول ... :31::40:.
بعد هم خوره ی playstation 1 افتاد به جونم؛ گرافیکش داشت دیوانه ام میکرد... بالاخره یه دونه ژاپنی ترو تمیز خریدیم که تا همین چند وقت پیش هم داشتمش که متاسفانه دادمش رفت.. بعد هم Ps2 و الان هم x360....
تو زندگیم تقریبا با تمام کنسول ها کار کردم و میتونم بگم بهترینش کنسول ps1 هست؛ من خاطرات زیادی با این کنسول دارم...
چقدر زود میگذره این عمر لعنتی...

wonderful
01-04-2010, 16:39
هی.. خوب شد نگاهی به گذشته انداختیم:20:

اولین کنسولی که داشتم ... micro genius بود 12 سال پیش یعنی 4-5 سالگی چه عشقی میکردیم با قارچ خور:31:

دومیش کنسول طلایی ps1 بود 8 سال پیش خریدمش
تو فوتبالش یه رقیب داشتم اونم داییم بود
یادمه یه بار از ساعت 10 شب تا 6 صبح فرداش با داییم soccer می زدیم:31:

سومیش pc بود. 6.5 -7 سال پیش خریدمش

اولاش زیاد باهاش بازی نمیکردم ولی از 4-5 سال پیش شروع کردیم به خوردن بازی های pc .الان هم یه pc اورکلاک شده دارم که 99 درصد بازیهارو روی کیفیت high میاره.

و

اخریش ..
از وفتی خریدمش بهم میگن معتاد بازی شدی:20:
psp رو یه سال پیش خریدم
از سال پیش تا حالا تقریبا 100 تا بازی رو تموم کردم:31:
.................................................. .............................................
.................................................. .............................................
هیچ موقع خاطرات ps1 رو فراموش نمیکنم..

اینم console story ما..
موفق باشید

malaki_mall
01-04-2010, 17:05
من اولین کنسولی که داشتم آتاری بود، ولی قبل از اون با نسل اول کنسول ها هم بازی کردم(البته این دومی واسه پسر عموم بود. 24 یا 23 سال پیش، یادش بخیر یاد م....ن افتادم، داغ دلم تاز شد.)

الانم یه 11 سالی هست پی سی دارم.

10 سالی میشه که فقط با فوتبال های کونامی حال می کنم.

ضمنا تا حالا ps3 , xbox رو از نزدیک ندیدم.

P A R S A
01-04-2010, 23:18
تنها کنســـول من : MicroSoft XBOX 360 خرداد گذشته!
در کنارش هم PC از سنین بچگی (3-4 سالگی!)...خاطرات مبهمی از بازی های تحت DOC و ویندوز 3.1 و اینها هم دارم! ... ادامه اش فیفا 97 یادمه با بازی های شبیه سازی شده سگا (SMD) ... مکس پین ... Call Of Duty ... تا ایکس.باکس!
تو فکر یه PS3 هستم برای آنلاین بازی کردن!

underali
06-04-2010, 15:59
اولين كنسول من دستگاه حرفه اي آتاري دستي بود همون پرتابل ها كلي حال ميداد 14 سال پيش
يكي دو سال بعد ميكرو با قارچ خور خريدم
بعدش سگا مورتال كمبات - فوتبال گزارشگر دار سونيك و................
بعدش كامپيوتر مكس پين 1 جنگهاي صليبي 9 سال پيش بود خيلي حال داد
بعدش سوني زياد بازي نميكردم مگه 99 يا مزرعه داران
در حال حاضر يك كامپيوتر با گرافيك 1 gb 4560 ati
و يك ps3 كه فعلا بدليل كسر بودجه فقط فيفا 09 با چند تا دمو

hamijoon
06-04-2010, 16:04
من اولين كنسولي كه خريدم آتاري بود ... كاش الان هم داشتم خيلي قشنگ بود
بعد سگا ، بعدش Ps1

الان هم Xbox360 دارم كه عاشقشم البته اونم عاشقمه :40:

*M!L4D*
06-04-2010, 16:50
به ترتیب
NES
SEGA
PS2
X360

با PS2 یجورایی بیشتر حال میکردم:40: ... بعد X360 :40:

شـیـفــو
06-04-2010, 19:59
اولين كنسولي كه باهاش بازي كردم ســگــا بود كه با بابام تو شــاپــــور رفتيم كلوپ و نينجا بازي كردم .
اون موقع 5 سالم بود :)
اما بعدش تو 7 سالگي همون سگامگادرايو رو خرديم 67 تومان حافظه دار با 10 تا بازي .
ديگه كنسول نخريدم و همون سگا اولين و تا الان آخريش بوده .
از 11 سالگي تا الان هم با كامپيوتر حــال ميكنم .
از همون موقع كه كامپيوتر خريدم خريد كنسول رو حماقت ميدونم ، چون كاراي خـــيــــلـــي مهمتري از بازي كردن هم هست.

lovei_2006
08-04-2010, 19:34
اولیش سگا بود بعدشم کلاس سوم دبستان که بودم پام شکست برای اینکه حوصلم سر نره واسم ps1 گرفتن بعدشم سوم راهنمایی که بودم پامو عمل کردم و واسم ps2 گرفتن حالا هم هنوز بلایی سرم نیومده چیزی بگیرم :31::41:

soha is the beSt
17-04-2010, 10:53
سلام
اولش اتاری بعد سگا بعد 6 سالم بود که ps1 خریدیم بعدشم (یعنی الان) psp:wub:دارم

joykiller360
23-04-2010, 19:25
میکرو از همون سفیدا

sonixax
23-04-2010, 20:36
سلام

آتاری :31: از اینا :

اون موقع بابام برام خرید 7 هزار تومن :31: هنوز نینتندو و میکرو هم در نیومده بود یه دونه این بود و کمودور :31:

یه دونه از اینا داشتم با یه PC که آخر ذغالی بود با پروسسور DX 386 :31:

بعدش میکرو خریدم . بعدش سگا - Ps1 هیچ وقت نخریدم چون همه بازی هاش رو توی PC با Bleem و VGS اجرا میکردم ، بعدش باز سگا ولی از نوع 128 بیتی یا همون دریم کست ، بعد Ps2 ، بعدش PSP ، بعدش 360 ، بعدش Wii در آخر هم یه Ps3 که هرگز باهاش بازی نکردم و کادوی تولد دادمش به بچه یکی از آشنایان (توی رو درباستی گیر کردم 299 یورو رو به باد دادم رفت :31:) حالا میخوام برم یکی دیگه بخرم :31:

الان هم 360 , Wii , PSP , Ps2 رو دارم .

در حال حاضر هم Wii رو بیشتر دوست دارم به خاطر سری رزیدنت اویل و توانایی اجرای بازی های GC که خیلی از بازی های مورد علاقه من رو میتونه اجرا کنه :11:

golabi2
30-04-2010, 15:18
اولین کنسولم آتاری بود قبل ازمدرسه رفتن،بعد یه نینتندو دندی(ازاین سفیداش)خریدم،چندسال باهاش بازی کردم،کلاس دوم بودم سگا مگادرایو خریدم،یک سال بعد ps1اومد که هرچی زور زدم برام نخریدن تا اینکه اول راهنمایی برام خریدن،داشتمش تاسال دوم هنرستان(البته یه بار فروختم ساز خریدم!) ps2 خریدم تا ترم دوم دانشگاه داشتم،بردم عوضش کردم با یه psp(خریت محض بود!!!ps2 رو دستش نیومده بود!).دوباره psp رو با یه ps2 عوض کردم وتاالانم دارمش.عید امسالم یه ps3 تپل مپل 80 گیگابایتی گرفتم.رایانه ی خوبی دارم ولی بازی کردن با کنسول رو ترجیح میدم!

---------- Post added at 03:18 PM ---------- Previous post was at 03:14 PM ----------

الان هم 360 , Wii , PSP , Ps2 رو دارم .

اولا خوش به حالت که آلمان زندگی میکنی:20:،دوما خوش به حالت که این همه کنسول داری!!! :18::12:

MILIN3M
01-05-2010, 00:33
منم چشم باز کردم میکرو داشتم و یادش بخیر 4-5 سالم بود..بازی تانکش... رمبو کنترا.. فوتبالیستها...هنوزم فیلمهاشونو دارم برای یادگار کنشولشم تو اسباب کشی جا موند اونجا (با اون دسته کنترل از راه دورش)(فک کنم 360 ps3 ازون تقلب کردن) بعدشم بابام شرط معدل سوم راهنمایی 18 به بالا گفت سگا میخرم که شدم18.04 و خرید و هی فرار از مدرسه و پای مورتا کمبت....که پدرم تلویزیونو قفل کودک میزد و کنترلشو قایم میکرد..اما منم تقس میرفتم کنترل همسایمونو میگرفتم تا غروب بازی میکردم بعدشم قفل میکردم..بابامم میومد دلش میسوخت باز میزاشت بازی میکردم :d....بعدم اول دبیرستان میخواست بره مکه...پول عیدیهامو دادم گفتم برامps1بیار50 تومن دادم بش...یادمه دقیق صبح ساعت 6 رسید دمه خونه گفم خریدی گفت نه...حالم گرفت...داشتم صبحونه میخوردم گفت بیا برات لباس جاش خریدم....منم بر نگشتم (قهر بودم) اومد رو میز برامps 1گذاشت...چه ذوقی کردم تا دو روز روشنش میکردمو صفحه اولشو نگاه میکردم..از فردا هم ناظمه زنگ میزد به بابام بچتو به جرم حمل cdگرفتم..بعد اونم کامپیوتر تا الان...تا فردا که برم 360 بگیرم...
کلا با میکرو سگا بیشتر حال میکردم
شرمنده زیاد شد

ebi_kasra
03-05-2010, 01:20
به ترتیب:

1-آتاری با دسته خلبانی: البته مال داداش بزرگم بود و خیلی کم میزاشت من بهش دست بزنم هر وقت هم میرفت بیرون نامرد آداپتورشو با خودش میبرد!!!

فوتبالش خیلی باحال بود.بازیکنانش مربعی شکل بودند و وقتی گل میزدی خوشحالی و شور و هیجانش بهتر از بازیهای فوتبال امروزی بود!!!

2-سگا مگادرایو:این کنسول دیگه به صورت رسمی مال من بود چون داداش بزرگم تشریف برد سربازی.خاطرات خوبی از این کنسول دارم.هیچوقت بازیهایی مثل sonic با اون آهنگهای به

یاد موندنیش-tiny tone-soccer 96-mortal kombat-tetris-kelax-کشتی کج-کلانتر-شینوبی-شورش در شهر.... رو فراموش نمیکنم.

اون موقع یعنی سال 80 سگامو گرفتم 26000 تومن ولی چند برابر این پول صرف خرید بازیهای سگا و دسته شد.چون دوستان با تجربه میدونن که نوارهای بازی سگا چقدر گرون بود.

3-ps1

در سال 2001 بود که پلی استیشن 1 در ایران اسم انداخته بود و من برای اولین بار که دیدم ملت تو کلوب دارن با این کنسول بازی میکنن با دیدن گرافیک و کیفیت بازیهای driver 2 و

konami 98 و grand tuism عاشق این کنسول شدم و سگا از چشمم افتاد.ولی پول نداشتم که بخرمش و مجبور بودم که بعضی شبها اونو با گرو گذاشتن شناسنامه از کلوپهای بازی

کرایه کنم.البته این وضع زیاد دووم نیاورد و بابام آخرش مدل چینیشو برام خرید.بهترین دوران زندگی من همون اوایلی بود که ps1 گرفتم.فارغ از بازیهای مشهور ps1 بخصوص سرباز جهانی

و فوتبالهای کونامی یه بازی خیلی به من حال داد و اونم harvest moon:back to nature بود که 2 سال منو سرگرم کرد.از بس صبح تا شب جلوی tv دراز کشیدم و این بازی رو کردم

اینجوری شده بودم:24:
البته تا سال قبل هم harvest moon رو با pc بازی میکردم و الان هم شاید دوباره اونو از اول بازی کنم:31:

اونقدر واسه بازی کردن با ps1 تو خونه ما تو سر و کله هم زدیم که آخرش بابام عصبانی شد و پلی استیشنمو شکوند:41:

4-pc

بعد از گذشت 2 سال از حادثه تاریخی شکسته شدن پلی استیشنم و تحمل 2 سال رنج و مشقت به خاطر دوری از گیم و کنسول بالاخره در سال 85 یه pc پنتیوم 4 گرفتم که تا قبل از

عید داشتمش و بعد فروختمش و الان لبتاپ asus n61jq رو دارم.

خوب با PC هم بیشتر فوتبال ساکر بازی میکنم.

اینم سرگذشت کنسولی ما یا بهتر بگم تاریخ زندگی من در یک بازه مشخص.

kamil_ps3
03-05-2010, 13:06
اوش اتاری بعد از اون کنسول دستی 1500 تومنیا گرفتم(پس رفت کردم:31:) بعد سگا گرفتم بعدش ps1 بعد ps2 بعد بازم ps2 بعد یه psp 2000 گرفتم بعد یه ps3 گرفتم بعد یه 360 گرفتم بعد هم یه psp 3000 که اونو از کنسولای دیگم بیشتر دوست دارم

( لازم نیست همشو بخونید ((بعد)) ها رو بشمرین میفهمین چند کنسول دارم:31:)

shahin_100
08-05-2010, 16:32
من اول اتاری داشتم . اون موقع خیلی بچه بودم .
بعد نینتدو خریدم ولی یک بار هم باهاش بازی نکردم ( از همون روز اول خراب بود )
بعد PC گرفتم ( اون موقع گرافیک 16 بهتربن گرافیک بود )
بعد PS1 خریدم . کلی باهاش حال کردم .
تقریبا 3 سال بعد دیدم یه چیز جدیدی اومده اسمش PS2 هست منم با بابام رفتم گرفتمش ( اون موقع دوم راهنمایی بودم )
بعد دیدم PS3 هم اومده . اون موقع قیمتش 800 هزار تومان بود . خیلی دلم هوای PS3 کرده بود ولی یکی از دوستام XBOX 360 گرفته بود چند بار رفتم خونشون باهاش بازی کردم دیگه قید PS3 رو زدم و رفتم xbox 360 گرفتم .
الان حدود 2 سال هست که XBOX 360 دارم و خیلی هم ازش راضی هستم .
این بود داستان کنسول های ما

Elendil1
12-05-2010, 22:50
آتاری دستی :دی !!

بعدش هم نینتندو با با تفنگش :31: ، چه حالی میداد ، با این تفنگا کلاغ ها رو می زدیم :دی ! ماریو هم روش خیلی بازی کردم ، جدآ یادش بخیر ... دوران جالبی بود !

بعدش هم SEGA خریدم ، که بازی هایی بازی می کردم ، فوتبالش بود + سونیک + Combat {که آخره بازی بود خداییش} !

بعدش هم یه PS1 خردیم ، که واقعآ بهم حال میداد ، با اون فوتبالاش ، Wining Eleven 3 !! فراموش نشدنی ترین فوتبالی که بازی کردم :دی ، سری بازی های Crash ، Crach bash ، چه بازیهایی :دی !!

بعد هم PC باز شدم ،
و تابستون همین امسال هم 360 'گرفتم که اضی هستم !

drkiwi
13-05-2010, 10:18
اولین کنسولی که من داشتم (یعنی مال داداشم بود و من هم بازی میکردم--خیلی کوچیک بودم---5 ساله) رو بعید میدونم کسی از دوستان اون موقع داشتن... Sega - Game Gear که Portable بود و با آداپتور 9 ولت یا 6تا باتری AA کار میکرد و اون موقع F1 - Soccer - Donald Duck - Sonic و یه بازیه فضایی داشتیم. Gameboy هم داشتیم و بعدش Sega Megadrive بهش اضافه شد و .....

الانم یه دونه PSP از نوع چاق و سنگین دارم!

A.M.D.D.E.V.I.L
13-05-2010, 10:27
اول PC
بعد PC
سپس PC
بعد PS2
بعد PC
هم اكنون S PC

mohsen3544
13-05-2010, 10:35
اول آتاری (یاد دسته آبگوشتی بخیر) هنوز هم نگهش داشتم.یاد بازی های دزد و پلیس و زیر دریایی و هواپیماش بخیر .به نظرم هنوز هم جذاب هستند.
بعد سگا
بعد p1
بعد p2
حالا هم XBOX

Dr.FANOOS
13-05-2010, 10:40
1-آتاری....یه بازی بود هیچ وقت یادم نمی ره یه آدم رو باید از این ور خیابون می بردم اون ور فراموش نشدنیه! 5 سالگی بازی می کردم.
2-میکرو.....اول دبستان بودم....بازی فوتبالیست ها رو هیچ وقت فراموش نمی کنم .قارچ خور هم که تخصص خودم بود.رامبو هم خیلی دوست داشتم.
3-سگا......سگا یه فوتبال 2000 داشت با گزارشگری خیلی باحال این رو هم هیچ وقت فراموش نمی کنم.
4-ps1 ...
5-آخرین کنسولی هم که خریدم ps2 بود و ایشالا تابستون می رم سراغ xbox360 . البته من در تمام دوران کنسول هایم با pc هم بازی می کردم و هنوز هم بازی می کنم.

Hamid Hamid
13-05-2010, 11:17
اولين كنسولي كه داشتم آتاري بود عاشق اون بازي هواپيماييه بودم.
بعدشم ميكرو خريدم و مثل همه عشقم سوپرماريو بود كه معروف به قارچخور بود و ...هست.:31:
و اما بعد از ميكرو رفتم سراغ سگا.واقعآ خيلي حال ميداد مخصوصآ سونيك و فوتبال 96 و كمبت.
بعدشم pc گرفتم.پنتيوم 2. 333.با گرافيكه 4 مگ.كه اونموقه فيفا 2000 با گزارش عادل فردوسي پور بازي ميكردمو و نيد 4اسپيد3.
بعد از اونم ps1 كه اونوقت از ديدن بازياش شوكه شده بودم.مثل STREET FIGHTERS.تهه گرافيك بود.و مخصوصآ فوتبال 99 و رزيدنت اويل كه همشو رفتم تا اخرش.
الانم كه pc دارم.اما تصميم دارم Xbox بگيرم

Milad4171
14-05-2010, 00:54
من اولین چیزی که بازی کردم حالا شاید عجیب باشه اسمش کومودور 64 بود که نوار کاست میخورد واسه لود شدنش!!! اصلا هم بازیاشو یادم نیست چی بود!
بعدش میکرو دقیقا همونی که عکسش رو Elendil1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشته.:31:
بعدش هم یه کنسول بود که مال پسرخالم بود اسمش پگاسوس بود! بهش میگفتیم پگاسوسک! البته دیگه اون موقع PC داشتم.
الانم تو فکر خرید یه 360 ناز هستم!!:46:

---------- Post added at 01:54 AM ---------- Previous post was at 01:51 AM ----------

اولين كنسولي كه داشتم آتاري بود عاشق اون بازي هواپيماييه بودم.
بعدشم ميكرو خريدم و مثل همه عشقم سوپرماريو بود كه معروف به قارچخور بود و ...هست.:31:
و اما بعد از ميكرو رفتم سراغ سگا.واقعآ خيلي حال ميداد مخصوصآ سونيك و فوتبال 96 و كمبت.
بعدشم pc گرفتم.پنتيوم 2. 333.با گرافيكه 4 مگ.كه اونموقه فيفا 2000 با گزارش عادل فردوسي پور بازي ميكردمو و نيد 4اسپيد3.
بعد از اونم ps1 كه اونوقت از ديدن بازياش شوكه شده بودم.مثل STREET FIGHTERS.تهه گرافيك بود.و مخصوصآ فوتبال 99 و رزيدنت اويل كه همشو رفتم تا اخرش.
الانم كه pc دارم.اما تصميم دارم Xbox بگيرم
اینو گفتی یاد یه چیزی افتادم. فیفا 2000 با گذارش فردوسی پورد
اون بیگناهه؟ یادته؟؟ وای که چقدر من میخندیدم!!:31:
ببیتن اون هواپیماهه تو آتاری ؛ همونه که باید تو هوا سوخت گیری میکردی یع چیزی مثل لوله ی بنزین رو میزدی زیر هواپیما!؟ چون من هیچ وقت نتونستم سوخت گیری کنم تو هوا!!!:41::31:

alipsp
14-05-2010, 22:03
به سلام از این ورا باز پیدام شد:31:
آتاری میکرو سگا سونی1 سونی2 ایکس باکس ایکس باکس سونی3 ایکس باکس

به دلیل مرگ و میر 3تا ایکس باکس شد:31:
جالبه که بگم الان همرو جز دوتای اولی دارم.جای کمی ناراحتیه که چرا دریم کست و ایکس باکس معمولی نگرفتم

amins2007
14-05-2010, 22:57
آتاری !! با هواپیماش خیلی حال میکردم.

بعد هم سگا خریدم.

بعدش هم PS1 داشتم.
دیگه رفتم دنبال کامپیوتر. الان هم دیگه زیاد بازی نمیکنم جز شبکه کانتر :دی

enimonte
17-05-2010, 15:28
اول آتاری 2600،هنوز روزی که پدرم خریدش یادمه،داشتم با دختر همسایمون صحبت میکردم که بابام اومد سریع خداحافظی کردم رفتم تو خونمون.عشقم هواپیمایی بود یک بار رکوردم به 127 هزار تا رسوندم که مادرم به زور از پای اتاری بلندم کرد.یک بازی دیگه هم بود که دختره از روی پل میپره تا برسه به خونش.بعد هم تی وی گیم داشتم که از آتاری عتیقه تر بود بعدش هم میکرو خریدیم از همون مدلی که عکسش بالاست فکر کنم مدل 501 بودخوره انواع کنتراها بودم یک روز نشستم و 5 بار پشت سرهم کنترا رو تمام کردم(بدون تقلب)
یادش بخیر،اون زمان دلم خیلی سگا و سونی میخواست ولی به دلیل مشکلات مالی.....

siavash2death
17-05-2010, 20:25
اول آتاری 2600 که عموم خدا بیامرز از بس محکم دکمه هاش رو فشار داد زد دسته هاش رو خراب کرد!!!!!
بعد هم سگا و حالا هم x360.

capitan prise
18-05-2010, 21:48
:40:

tonypb
19-05-2010, 08:52
اول آتاری 2600 یادمه 6 تا دسته شکوندم تا دیگه بابام عصبانی شد رفت میکرو خرید برامون.
یادم نمیره اون بازی موش ها با آهنگهای قشنگش و بازی پلیس آهنی و ماریو و فیفا 98 ماشین بازی یه چند تا بازی دیگه که اسمش یادم نیست.
دوران میکرو رو هیچ وقت یادم نمیره.
بعدش کومودور دایییم رو گرفتم صفا کردم.
بعدش pc.
بعدش PS2 رو عشق بود.با دادشم بهبش بازی میکردیم....
الان هم PC دارم توپ.
ایشالا تابستون هم XBOX.
تاپیک خوبیه.یاد و خاطره بچه ها زنده میشه.
عشق است میکرو

iman76
19-05-2010, 09:52
من یه میکرو داشتم مدل:dendy!

از اون به بعد هم تا حالا هیچ کنسولی نخریدم!

Margggggg
19-05-2010, 14:55
1. PS 1

........

2.PC

........

3. PS2

.......

4. انشاالله تابستون WII

amin_fixfox
19-05-2010, 15:13
سگا! اولین بازیش هم تام و جری بود:31:
بعدش PS 1 که خیلی باهاش حال میکردم و دقیقا ۴۳ تا بازی داشتم
بعدش PS 2 دار شدم.
الآن فقط کامپیوتر و بیشتر بازی های web based رو دنبال میکنم

IRAN_KING
21-05-2010, 15:11
داداش ما اول میکرو خریدیم خیلی حال می داد 18000 تومان یادم می یاد هنوز ......

hassan_magic2000
21-05-2010, 15:15
آتاری یادش بخیر

بعدش سونی 1 چه خوش بودیم اونموقع ... :20:

A.M.D.D.E.V.I.L
21-05-2010, 15:15
PC (windows 95)
PS2
PC
PC
PC
s PC

sasan816
21-05-2010, 15:58
اول اتاری 2600 که یادش بخیر انقدر بازی میکردیم دستش میشکست از بالا توش قاشق میکردیم تکون میدادیم
بعد میکرو دندی 3 - سگا 4- ps1
5- فقط pc

Arrowtic
21-05-2010, 16:06
NES
PS1
PC
PSP

V i r u s e r
21-05-2010, 17:17
به به جمتون جمه!
ما اولیش PC بود که باهاش شده بودیم خوره ی هرکول!!
بعدش یدونه ازین کیبوردا خریدیم :31: ( همونا که فیلم می خوردن یه دسته ی تفنگم داشتن (اسمش چی بود؟؟))
یادمه هر روز لحیماش اب میشد بابام دوباره لحیم کاریشون میکرد :دی
بعدش یه PS2 گرفتم که اصلا باهاش حال نمی کردم نمی دونم چرا
بعدشم PC
الانم مراجعه شود به امضا

aha2012
21-05-2010, 17:28
من کلا تو عمرم با اینا بازی کردم:
1-آتاری
2-آتاری دستی
3-میکروterminator)
4-سگا
5-ps1
6-ps2
7-ps3
8-psp
9-Wii
10-pc

لازم به ذکره که از این همه فقط آتاری-آتاری دستی-میکرو-psp-pc برای خودمه
راستی کومودور هم بازی کردم

sasan816
21-05-2010, 19:49
بعدش یدونه ازین کیبوردا خریدیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( همونا که فیلم می خوردن یه دسته ی تفنگم داشتن (اسمش چی بود؟؟))
منظورتون رایانک هست یا میکرو

SCIENCE_2012
21-05-2010, 21:36
سلام....

من اول آتاری و آخری هم XBOX360 دی:

onlygame
22-05-2010, 14:29
1- میکرو
2-ps1
3-pc
4-xbox360

Sharingan
22-05-2010, 14:40
آتاری ... یادش بخیر ....
commodore 64
amiga 500 که نسلش منقرض شد طفلی
PC که همچنان در حال تکامل است! لامذهب انتها هم نداره!! :31:

V i r u s e r
22-05-2010, 18:12
منظورتون رایانک هست یا میکرو
سلام
اها همون که گفتی

alex_metal
23-05-2010, 10:05
من اول میکرو
2-سگا
3-PS1
و آخری pc
حالا هم میخوام یک XBOX 360 بخرم

adook
24-05-2010, 00:56
سلام من اولش میکرو داشتم بعد سگا بعد پی سی بعدش یه پی سی دیگه بعدشم ایکس باکس 360 ولی ماجرای اولین کنسولمو بزارین واستون بگم :
تو شهری که ما بودیم فقط یه نفر میکرو داشت پدر مادرشم شاغل بودن اقا بساط منو داداشم اینا و بجه های محله این بود که صبح میرفتیم پیش این و فقط میذاشت نگاه کنیم و اصلا نمیزاشت بازی کنیم ما هم هر روز پیش باباهه گریه که ما هم میکرو میخوایم یه روز داشتیم تو کوچه بازی میکردیم که بابام از سر کار اومد داداش وسطیمون یه هو میکرو رو تو دست بابام دید داد زد بچچچچچچچچچچچچچه ها بابام میکرو خریده اقا جاتون خالی 20 ، 30 تا بچه مثل ایل مغول حمله کردن رفتن تو خونه طوری که ما خودمون جامون نمیشد تو خونه بعدش بابام به داداش بزرگم گفت بلدی این چطور راه میفته داداشم گفت فکر کنم بابام گفت نمیخواد الان میزنی خرابش میکنی زنگ بزن پسره که میکرو داره بیاد آقا اومد فیلمو گذاشت ( دابل دراگون )میکرو رو که روشن کرد همه بچه ها سوت کف زدن تا 3 ساعت هیچکی نرفت خونه خاطرات فیلم عوض کردن که دیگه بماند یادش بخیر

ttabriz
24-05-2010, 01:32
من از مو قعی که میکرو و سگا بود تو کلوپ بازی میکردم یکسال بعداز اومدن Ps1 من Ps1 خریدم .:31:
بعدا به ترتیب 1و2و3 Ps دارم. بیش از 90 درصد هم pes میزنم :27:

*god_of_war*
25-05-2010, 21:37
سلام من اولین کنسولی که داشتم آتاری از این قدیمیا بود نمیدونم یادتون هست دسته خلابانی بودن بازی معروفش هم هواپیمایی بود:31:

*god_of_war*
26-05-2010, 23:32
داستان آتاریم این بود من هنوز نمیرفتم مدرسه بابام رفته بود قشم وقتی برگشت یه آتاری خریده بود آوردیم خونه وصل کردیم به تلویزیون کلی شوق کردیم:31: فرداش خونه خالمینا اومدن داشتیم بازی میکردیم یهو زلزله اومد همه رفتیم بیرون دیدم پسر خالم نیست اومدم داخل بعد از زلزله دیدم میخ کوب جلویه اتاری نشسته ما که دسته رو ول کرده بودیم از فرصت استفاده کرده بود نشست به بازی کردن اصلا بیرون هم نیومد هفته بعد بازم اومدن خونمون چشتون روز بد نبینه پسر خالم از بس که هیجان زده شد دسته خلبانیمو شکست کلی زده حال خوردم :41:تا یه مدت مجبور شدم تک نفری بازی کنم تا بابام رفت یه دسته دیگه برام گرفت:20:

shavo.shadow
20-06-2010, 10:15
اولیش PSP fat 1001 بود که سری اول تولید PSP بود که سوخت:19::41:
دومیش هم XBOX360 که واقعا دلم میخواست PS3 بگیرم ولی پولشو نداشتم:19:

sajad-tnt
20-06-2010, 10:39
اولین کنسولی که داشتم میکرو بود (هوووم یادش بخیر ، عشق قارچ خور بودم)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
دومین کنسولی که داشتم از این آتاری دستیها بود که ماشین و تانک و کرم داشت (خدایی بازی کرمش از همه بهتر بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
سومین کنسولی که خریدم PS1 بود که واقعا اون موقع جنگجال به پاکرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](یادش بخیر فوتبال 98 و دوست قدیمی خودم کراش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .
بعدشم پی سی گرفتم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1987msb
22-06-2010, 18:21
سلام به همگي
من اولين كنسولي كه خريده بودم:
Terminator بود.(مثل آتاري ولي سياه رنگه)
انشاء الله اگه عمري باقي بمونه مي خوام يه 360 هم بگيرم، ببينم مي تونم، تا حالا چند بار خواستم بخرم ولي قسمت نشد.(خوب شايد مصلحتي توش بوده ديگه ! :31:)

abolo
22-06-2010, 18:35
سلام من اولین کنسولی که داشتم آتاری از این قدیمیا بود نمیدونم یادتون هست دسته خلابانی بودن بازی معروفش هم هواپیمایی بود:31:
منم همینطور

amirfiri
25-06-2010, 12:31
1.اتاري (13 سال پيش)
2.ميكرو(10سال پيش)
3.x360 (يك سال پيش)

cyber861
04-07-2010, 01:29
آتاری(16 سال پیش)(هواپیماش-ماشینش-تانک-زیر دریایی)
نینتندو (13-14 سال پیش)
کمودور 64(12 سال پیش)
سگا (12 سال پیش)(کشتی کج-کامبت-شینوبی-تینی تون-شورش در شهر-ربه کاپ-sun set و...)
پلی استیشن(9 سال پیش)(تیکن-فیفا -پرو اویلیوشن-نید فور اسپید-و...)
کامپیوتر(9 سال پیش)(مکس پین-هیتمن-هاف لایف -...)
xbox 360 (ماه پیش):5:(اسپیرینتل سل-سوکر 2010-تیکن 6-اسپیلیت سکند-اساسین کیرید 2 و....)
حالا مشکل دارم باهاش.هی تصویر قطع میشه.کسی نمیدونه چشه؟

IRAN_KING
04-07-2010, 21:46
1: میکرو
2:سگا
3:ایکس باکس ============>> اخرشه ..... خلاصه تو گیم پیشکسوت هستیم ما ... پیر بازی :19:

HardWare Professor
04-07-2010, 21:58
SEGA خیلی هم حال داد

cyber861
05-07-2010, 12:24
به نظرم بهترین کنسولی که داشتم همین سگا بود.
واقعا همه ی بازی هاش خاطرست.تراکتور بود.صبح ساعته 9 روشن میشد.11 شب خاموش میشد.
فقط دو تا مشکل داشت یکی آداپتوراش-دوم دسته که زود به فنا میرفت!
آداپتور رو که باید عوض میکردی -دسته هم یه بار سیمه خوب مینداختی که یه عمر کار میکرد!

Mojtaba-MCI
05-07-2010, 12:43
اولیه اولی؟!
سگا بود!
شاید 12 سال پیش!
بعد از اون سونی 1 بعدشم حدود 4.5 سال پیش پی اس 2.
دیگه همینا:دی!

B.J.U
05-07-2010, 12:51
Just PC
هیچ کنسول دیگه ای هم نداشتم و بازی نکردم

zed2
05-07-2010, 13:50
1-atari 2600
2-میکرو یا Super Nintendo

3- ps1

4- pc

Saeed System
08-07-2010, 14:56
16 سال پیش میکرو.

بعد سگا..

بعد ps1دست دوم

بعد ps1 نو.پدر سر دعوا شکستش

بعد ps2. بزرگ که 4 سال کار کرد که خراب شد.

بعد ps2 کوچیک.

3 ماه پیش x360 ..و ps2 کوچیکه 70 تومن فروخته شد.

majid.khaledi
08-07-2010, 15:14
میکرو
سگا
بعدش پی سی

ScKAT LeFT
08-07-2010, 15:21
اول سگا ...
بعد 2-3 بار سگا سوخت ! دوباره سگا خریدم !
تازه پلی استیشن 1 اومده بود خریدم ! اینقدر باهاش بازی کردم که دود کرد !
بعدشم که اصلا حس بازی نداشتم و 3-4 سال پیش واسه داداشم یک پلی استیشن 2 خریدیم !
4-5 ماه پیش هم جو گیر شدم و رفتم یک psp واسه خودم خریدم !
فکر میکنم psp آخرین کنسول بازی باشه که تو عمرم واسه خودم میخرم ...

kiarash3500
15-07-2010, 16:34
یادمه کلاس سوم بودم
با ددی رفتیم میکرو خریدیم
اون موقع سگا تازه در اومده بود...
الان بیشتر با پی سی بازی میکنم...

s.j-rez
16-07-2010, 16:14
اولیش سگا بود
بعدشps1
بعد اون هم ps2
بعدش یه pcگرفتم
دو سال پیشم ps3گرفتم ولی بازی هاش انصا فا گرون بود و من 26 تا بازی بیشتر نخریدم ولی گرافیک خوبی داشت
دو سه هفته پیشم یه xbox360 eletگرفتم که گرافیکش تو خیلی جا هاازps3بالاتره و ازش خیلی راضی ام انصافا چیز توپیه

2lombe
25-07-2010, 11:26
[QUOTE]اولیش سگا بود
بعدشps1
بعد اون هم ps2
بعدش یه pcگرفتم
دو سال پیشم ps3گرفتم ولی بازی هاش انصا فا گرون بود و من 26 تا بازی بیشتر نخریدم ولی گرافیک خوبی داشت
دو سه هفته پیشم یه xbox360 eletگرفتم که گرافیکش تو خیلی جا هاازps3بالاتره و ازش خیلی راضی ام انصافا چیز توپیه/QUOTE]

سلام

شما احنمالا از شریکای بیل گیتس نیستین !؟

Sharim
25-07-2010, 11:34
اولیش آتاری بود : دی
بعدیش میکرو بود : دی داداشم سگا خرید بعدش : دی
بعد هم دیگه pc و بعد هم سن رفت بالا و بازی هم تعطیل ...

wahid2003vj
25-07-2010, 11:40
اول آتاری(یادش بخیر ، هنوز مدسه نمیرفتم ؛ شایدم میرفتم دقیق یادم نیست)
دوم سگا
سوم PC

و دیگر هیچ...

Saeed System
25-07-2010, 12:04
میکرو ... بازی هم : تانک ( battle city) . قاچ خور ( mario) . بازیهامو هی عوض میکردم

سگا : شینوبی ...کمبات 2 .. بلیارد. فقط همین بازیها رو داشتم .

سونی پلی استیشن 1 : تیکن 3 ..گران توریسمو..33 تا بازی داشتم.

پلی استیشن 2 : تیکن تاج ..تیکن 5..گران توریسمو 4..که آخراش 233 تا بازی داشتم.

دیگه زورمون نرسید ps3 بگیریم :41:

x360 : تیکن 6..gta iv ..princr of persia 5 ..resident evil ..و بازیهای دیگه کلا 40 تا بازی

عکس چنتا بازهای x360 من :

amin 2010
30-07-2010, 17:58
اولیش که میکرو بود با ماریو حال می کردیم اساسی (اسمش اون موقع ها قارچ خور بود!!!دی:)
دومیش سگا بود نوار سگا خیلی زیاد داشتم بازی هاییم که خیلی حال کردم یه فوتبال داشت فوتبال 98 فکر کنم خیلی خوف بود!!!(از pes بهتر بود !!!!دی:)
سومیش یک عدد ps1 بود فکر کنم 8 سال قبل خریدم .MGS و WINNING ELEVEN3 خیلی حال می داد
بعدی یه ps2 بود که اونو 6 سال÷یش خریدم.با خیلی بازی حال کردم یکی دوتا نبود!!!
بعدش 3 سال ÷یش یه xbox 360 خریدم هنوز هیچ بازی اندازه GOW بهم حال نداده روی این دستگاه (جز ALAN WAKE)!!
سال ÷یش هم یه psp و ps3 خریدم psp ام نامردی شد سری 2000 بود هنوز یه سال نشده دیگه نمی تونم روش بازی جدید کنم copy چیکن بود.ps3 هم که KZ 2 و UNCHARTED 2 , MGS و heavy rain و GOW 3 رو فقط باهاش بازی کردم که heavyrain جزو بهترین بازی های عمرم بود!!!
اهان راستی pc هم از ابتدا داشتیم دیگه اولین pc ام سیستمش داس بود باهاش بازی می کردیم تیم ملی!!!اخرین pc هم یک GX740 هستش (البته این اخریه laptop بودا!!!)

mhadishirani
30-07-2010, 18:11
اولش یه پنتیوم 2 داشتم.
بعد میکرو خریدم که با ماریو و فوتبالیستا که عربیش رو هم داشتم اسمش کاپیتان ماجد بود خیلی حال میکردم.
بعد یه سگا خریدم که یکم باهاش بازی کردم زیاد بهم حال نداد رفت تو جبعش پشتبوم :دی
بعد ps2 خریدم که کلی حال داد و سول کالیبر و gow 2 باهاش بازی میکردیم تا حدودی هم pes 4 که خیلی حال میداد.
بعدش psp بود که بازی های باهالش زیاده حال ندارم بنویسم(مهمش: gow, locoroco 2 , patapon 2 , pop t2t و ...)
الآنم یه پی سی با مشخصات زیر دارم:
cpu : e4500 e
graphic 8800 gt
ram 2 gb ddr2
monitor 19 samsung.
یه لپ تاپ هم دارم که اسمش n61jq هست :دی با مشخصات زیر:
cpu core i7 720
graphic 5730
ram 4gb ddr3
انصافا باحال ترین پی سی بود بعد از اون میکرو.
جدی میگم

s.w.a.t
30-07-2010, 22:00
micro
sega
ps2
psp
xbox360:40:

bushido
30-07-2010, 22:16
میکرو
یادمه دو نوع بود یکی رنگش سیاه
اون یکی نوعش رنگش سفید و دسته هاش مستطیل بود
من اون اولیشو خریدم

یک نوع دیگه هم ایرانی ها اضافه کرده بودن فکر کنم اسمشو رایانک گذاشته بودن ولی دسته و بازی هاشون به هم میخورد
یاد قدیما بخیر بازی فوتبالیست ها رو روی میکرو هرگز فراموش نمی کنم چه شوتای برق آسایی توپ شکل ماهی موز و.. میشد :31:

M A M M U T
30-07-2010, 22:23
اولین بار یه آتاری دستی داشتم:دی
بعدش یه سگا خریدم.اما یارو میکرو داد بهم جا سگا.اما بعدا عوضش کرد همون سگا رو بهم داد.16 بیت بود.عشق باز.
بازی خوب هاش هم یکی شورش بود(اسمش تو ذهنم نیست اما ما بهش می گفتیم شورش)
سونیک ،یه اتومبیل رانی هم داشت ماله فرمول یک خیلی باحال بود.یه بازی هم داشت ماله غرب وحشی.فوتبال 98-و آخرش هم فوتبالیست ها خیلی با حال بود..
بعدش کامپیوتر خریدم و دیگه کنسول نخریدم.

amirrezan95
16-08-2010, 20:09
1- میکرو (ماریو و تانکشو عشق بود)
2- سگا (کومبت - شورش - لاکپشتهای نینجا-بازی وسترنه - جنگ در خلیج (هلیکوپتر)-EARTH WORM JIM -عصر حجر و ..) کمبات خیلی حال میداد چقدر دسته XYZخراب کردم :31:
3-کامپیوتر ( خدا تا بازی ولی مکس پین:40: یه چیز دیگه بود )
4-PS ONE (فقط برا تیکن کلا زیاد با PS ONE حال نکردم چون کامپیوتر داشتم قبلش)
5-PSP 2000اون موقع همه کپی دائم بودن (GOW 2 ,TEKKEN DARK , DAXTER)
6- IPOD TOUCH 3G به نظرم چیزی از یک کنسول دستی کم نداره فقط برا بازیهاس سه بعدی باتریش زود تمام میشه (1.5 ساعته )
7-XBOX 360 تازه خریدم از آقا میثم گل:8: (gear of war 2

hosiyar
06-09-2010, 07:45
اولیش آتاری . بعد میکرو خریدم و بعد هم سگا . از اون موقع هم هیچی نخریدم تا x360 گرفتم !
تو هر کدوم هم یه بازی رو خیلی دوست داشتم . تو آتاری یه بازی بود که ما بهش میگفتیم هواپیما ، اسمش رو یادم نمیاد . تو میکرو هم عاشق ماریو ( یا همون قارچ خور !) بودم . سگا هم فقط سونیک . xbox هم که خیلی بازی داره .

Mr.MRGH
07-09-2010, 12:51
من هم اول از همه يه دستگاه خيلي قديمي به نام atari 2600 بود...:20:
بعدش بابام برام سگا خريد .....:21:
بعد كامپيوتر ....:8:
تا الان كه پي اس پي دارم و 12000 تا بازي با هاش تموم كردم....:18::31:
هه هه هه ! يادش بخير...:46:

MILIN3M
07-09-2010, 13:43
یادش بخیر میکرو با اون بازیهای نازش بعدم سگا فقط خوراکس سونیک بودو کومبات...بعدم ps1 که ازم دزدیدن چقدر گریه کردم....الانم 5ماه360 گرفتم سر جمه 5 دفعه روشنش نکردم..حس بازی یوخته...ولی با کامپیوتر سرگرم استارکرافت 2 هستم...

cao-cao
07-09-2010, 13:52
اولیش که داشتم تی وی گیم بود 4-5تا بازی بیشتر نداشت یه دسته داشت که فقط بالا پایین داشت کلا دورانی بود واسه خودش
بعد 2600 بود که هواپیما و زیر دریایی خوراک بود
بعدی میکرو بود بعدش سکا بود بعدش
نیو جیو بود که کلا 6 تا بازی داشت بدک نبود خیلی حال میداد بازیا اخر طبیعی بودن یه دسته داشت اندازه بشقاب ولی 4 گوش
بعد دیگه ps ها اومدن 1 و2 بعد رفیتیم pc دیگه ادامه ندادیم واسه خرج عقد و اینا pc رو فروختم
یه لپتاب دارم الان بعضی شبا دوتا بازی میکنم باهاش انلاین

peyman12248
10-09-2010, 15:23
من اولیش تیوی گیم (tvgame) بود بازیهاش اینطوری بود که مثلا 2 تا خط بود با یه نقطه وسطش این میشد فوتبالش....بعدش اتاری.....بعد کمدور64.....بعد میکرو.....بعد سگا.....بعد کامپیوتر ....بعد ps1 ......بعد ps2..........الانم که ps3 و psp

ehsan 360
12-09-2010, 19:00
قارچ خور :31: ا ااا قارچ خور كه كنسول نبود پس طبق اسقرا رياضي ميكرو بود:21:
راستيتش من قبل ميكرو ميخواستم كنسولاي ديگه رو هم بخرم اما بدبخت و بيچاره بودم و پول نداشتم:37:
الانم يه X360 Elite دارم :18:

malaki_mall
12-09-2010, 19:28
یادمه اونوقتا آتاری 10 تومن بود که انصافا مبلغ زیادی بود با توجه به حجم کم نقدینگی اون زمان که بعد از قضیه جام...:2: تا 2 تومن هم پایین اومد و دوباره بالا کشید.

Alex Fera
22-11-2010, 15:01
به لطف برادر محترم ه انواع و اقسام کنسول هارو تهیه کردن ما هم لذت میبردیم از آتاری و سگا گرفته تا psONE بعد از اون هم خودم با پول بابام:31: یه psTWO ناز خریدم که هنوزم دارمش بعد از یه مدت psp اومد که اونم خریدیم اما ایندفعه با پول های خودم بعد از اون هم که ps3 اومد ولی پول نداشتیم بدیم بازی بخریم از دیار سونی به گیم های ارزان قیمت مایکروسافت پناه اووردیم ولی حالا دیگه داداشم زن گرفته و zz شده ps3 خرید زنداداشم باز نکرده از خونه پرتش کرد بیرون و رسیدش به من حیف که پول نداریم بدیم دانگل بخریم ولی همین goW3 که روش بوده به کل بازیهای دنیا می ارزه

Abolfazl_Real
22-11-2010, 20:02
من اولش یه میکرو گرفتم که از بس باهاش بازی میکردم سوخت خلاصه دو تا میکرو سوزندم بعدش هم رفتم یه رایانک گرفتم که بازیاش مثل همون میکرو بود فقط یه صفحه کیبرد داشت ودسته هاش هم کمی فرق میکردند بعدشم رفتم یه سگا گرفتم که از شانس بد ما آک بند بود ولی سوخته بود :37:، وقتی هم رفتم پسش بدم بابای مغازه داره مرده بود و قاتی کرده بود و پسش نگرفت
بعد از این که از رایانک سیر شدم اون را با سگای یکی از دوستام عوضش کردم و خوب هنوز هم اون سگای قدیمی رو نگه داشتم
تقریبا سال 82 بود که یک کامپیوتر گرفته بودیم و من گاهی باهاش بازی میکردم ولی چون گرافیکش خیلی خوب نبود یه پلی استیشن 2 گرفتم از اون هم خیلی راضی بودم و هنوزهم دارمش
بیشتر با پسرعموهام با ps2 بازی و حال میکردیم
بعدش دیگه از پول خودم رفتم یه pc گرفتم فقط هم برای بازی در حدود 850 هزارتومن
که حالا هم باهاش بازی میکنم
امسال هم رفتم و یه xbox360 گرفتم و دارم باهاش حال میکنم :31:

Alex Fera
25-11-2010, 16:10
منم 3 تا میکرو سوزوندم با داداشم...
ولی خدا وکیلی سگا خیلی سگ جون بود ولی دسته های اصلیشو برمیداشتن تقلبی میذاشتن هی تند تند خراب میشد فکر کنم یه 20 تا دسته xyz به فنا دادیم...

ase_pase
30-11-2010, 13:05
اولین کنسول من آتاری 2600 بود
پدرم وقتی بچه بودم واسم خرید.........
بعد میکرو بعد سگا

Hunter lord
30-11-2010, 13:52
من اولیش آتاری بود . بعد سگا بعد PS1 بعد ...

mosolim
30-11-2010, 15:59
سلام
منم اول آتاری داشتم بعد میکرو سگا و بگیر بیا تا الان که 360 دارم البته این وسط PS2 نداشتم. اینم بگم که الان به غیر از اون آتاری همه رو دارم که البته سالم هم هستن و میشه بازی کرد. اتاری هم تقصیر خودم شد خر شدم فروختمش.

farbod N73 me
17-12-2010, 15:16
من اولین کنسولم یه مگا درایو بود.
یادش بخیر چه حالی میداد بهم بازی باهاش!!

pooriya_hp
11-01-2011, 11:00
من اولین کنسولم میکرو بود .... بعدش هم ps1

یادش بخیر : قارچ خور و تانک و ......

H.Operator
12-01-2011, 23:49
سگا و بعدش هم ps1.........

Elmira 021
13-01-2011, 00:08
منم میکرو داشتم 6 تومن از چهارشنبه بازار خریده بودم. با اون قارچ خور چه حالی میکردیم خداییش:31:

Squall Leonhart
28-01-2011, 14:46
منم اولین و آخرین کنسولی که خریدم میکرو بود! هنوز هم دارمش و به تازگی به وسیله یه تبدیل دستساز چهار تا دسته بهش زدم و بازیهای چهار نفری (مخصوصا فوتبال گل سه و دو صحرایی) رو با بچه های فامیل بازی میکنیم! :31:

اینم دو تا عکس :

oli.kahn
29-01-2011, 22:49
ایول خیلی قشنگه یاد دوران بچگیهای خودم افتادم
منم اولین و آخرین کنسولی که خریدم میکرو بود! هنوز هم دارمش و به تازگی به وسیله یه تبدیل دستساز چهار تا دسته بهش زدم و بازیهای چهار نفری (مخصوصا فوتبال گل سه و دو صحرایی) رو با بچه های فامیل بازی میکنیم! :31:

اینم دو تا عکس :

Jeff hardy M
03-02-2011, 21:09
در کل با اینا بازی میکردم : اتاری دستی > سگا > پلی استیشن 1 > PC > ایکس باکس 360 .............. > شاید روزی رفتیم تو خود بازی ! :دی

E.K.H
03-02-2011, 21:19
یادش بخیر بازیرو که اولش از گرگم به هوا شروع کردم :d
بعد یه مدت آتاری دستی رو کشف کردم که یه سه چارتایی سوزوندم تا رفتم رو میکرو با میکرو هم که حدود یه ماه کار کردم و سوخت یه مدت خماری کشیدم :41: بعدشم که ps1 و ps2 الانم که xbox 360

Masoud-Susa
03-02-2011, 21:28
دقیقا سیر تکاملی منم اینطوری بوده: :31:
اتاری دستی > سگا > پلی استیشن 1 > PC > ایکس باکس 360 .............. >

M . Sayid
03-02-2011, 21:37
مال من وحشتناک تره هزار بار اینور اونور رفتم !!

اولیش آتاری !!

papmodern14
11-02-2011, 11:34
ميكروووووو
آخي يادش بخير :41:
ولي انگار فقط من اين كنسول رو داشتم.2 3 تا صفحه رو نگاه كردم دوستان يا آتاري داشتن يا سگا :27:
بعد كامپيوتر گرفتم اما باز باهاش بازي ميكردم :40: (به خصوص هويج خور-همون خرگوشه)
بعد كه تو كامپيوتر وارد شدم IGI 1 رو گرفتم و صبح تا شب و شب تا صبح پاش بودم(چقدم سخت بود نامرد)
ولي باز هر چنوخ يبار با ميكرو بازي ميكردم
تا اينكه يكي دو سال پيش به قيمت 20 تومن با 3 تا بازي دو سه هزار لبه انداختمش به يه بنده خدا :21:
الانم يه XBOX 360 Slim گرفتم كه هكش نميكنن نارمدا.... :41:

m.behnam
12-02-2011, 22:02
یادش بخیر
PS 1

Alex Fera
25-02-2011, 13:56
سلام
اولش سگا بود که در تمام اعصار زندگیم خراب بود بعد هم یه ps1 خریدم که لذت دنیا رو باهاش بردم البته پنجم دبستان بودمو هیچی حالیم نبود
بعد از اون یه pc خریدم و همراه اون ps2 که البته ماله داداشم بود ولی ما بازی میکردیم
تا همین 2 سال پیش که یه ps3 خریدم ولی به دلیل نداشتن بودجه برای خرید بازی رفت تو کمد و یه arcade XBOX 360 گرفتم و حدود 3 ماه پیش فروختمش و یه اسلیم با کنیکت گرفتم ولی الان با ps3 و psp go حال میکنم و منتظرم ببینیم برای کنیکت بازیهای با حال میاد یا نه تا بفهمیم پولمون رو تو جوب نریخته باشیم

senatory
25-02-2011, 20:28
اولین کنسول میکرو جنیوس اصل ژاپن خیلی قدیم 15 الی16 سالی میشه

Mr.MRGH
05-03-2011, 00:34
الان بايد ديد امسال چي مياد چون يه خاطره ديگه برا همتون اضافه ميشه...:31:
من كه الان منتظرPSP phone و PSP2 هستم...
خداييش با اين امكانات مي ارزه!:5:

generaltj
05-03-2011, 18:04
من بچه بودم تو کلوب محله ps1 میزدم:13:..بعدش از پسر عمم ps1 بهم به ارث رسید:10:..بعدش pc بازی میکردم:21: و سپس psp:27: بعدش :40:x360 و حالا ipod + x360:31:

leonredfield
07-03-2011, 02:10
NES که با یه تلوزیون سیاه و سفید کوچیک بازی میکردم!!
بعدش به ترتیب Genesis, PS1, PS2, 360
ولی خداییش از همش بهتر PS1 بود.

Pessimist
07-03-2011, 06:04
اولیش میکرو بود بعد چند سال هیچ کنسولی نداشتم تا اینکه اومدیم 360 گرفتیم.

salieri
16-03-2011, 02:17
اولین کنسولی که بازی کردم آتاری بود که داییم داشت و با هم بازی میکردیم ... یه بازی هواپیمایی داشت عاشقش بودم. یادش بخیر...
بعدنا... بابام کادوی تولد 5 سالگیم سگا واسم خریده بود که بهترین کنسول دوران زندگیم بود ... مخصوصا بازی کامبت و شورش در شهرش... یادمه یه دفترچه رمز کامبت 4 گرفته بودم تمام زندگیم شده بود اجرا کردنشون از بس جوگیر میشدم دستش زیر کار فنا میشد حدود 20 30 تا دسته فقط واسش عوض کردم... کلا اون دوران کودکیم شیرینترین دوران زندگیم بود.. یادش بخیر
4 ام دبستان بودم که رفتم سراغ ps1 یادمه اونروز که من خریدمش تو کلوبا سرش دعوا بود... تابستونا هرروز رفیق فابامو میاوردم خونه wining eleven با اون گزارشگر اسکل ژاپنیش بازی میکردیم ... خونرو رو سرمون میزاشتیم... تا شب میشدو بچه ها میرفتن خونه هاشون و دوباره فردا روز از نو روزی از نو...
الانم دیگه اهل گیم و کنسول نیستم ولی با داداشم گهگاهی 360 بازی میکنم ولی راستش اون هیجان و جاذبه سگا و ps1 واسم نداره ... هیچ کنسولی واسه من اون سگا مگا درایو قدیمی و هیچ دورانی واسم اون دوران کودکیم نمیشه...
چند سال پیشم یه بچه یتیم 6 7ساله که تحت سرپرستی پدرم بود یه نامه به زبون شیرین بچگونش نوشته بود و از بابام به خاطر معدل 20 اش یه آتاری خواسته بود .وقتی خوندمش بغض گلومو گرفته بود هنوز نامشو دارم....منم سگا و ps1 خودومو با تمام فیلم ها و سی دی هاش واسش فرستادم...

alirecoba2
16-03-2011, 21:47
Sega genesisi
بعدش هم PS1
بعدش 360

iCe m@n
16-03-2011, 22:38
اولین کنسولی که خریدم میکرو بود یادش بخیر چه ذوقی کردم:27:
بعد PS2/PS1/SEGA
بعدش زدم توی کار pc

afshin50cent
17-03-2011, 13:37
یادش بخیر اون زمانا! بچگیا! اولین دستگاهی که باش بازی کردم سگا بود واقعا محشر بود! چه بازیایی داشت! کمبت شورش در شهر داستان اسباب بازی golden axe و خیلی بازی دیگه که من هموشونو تا اخرش بازی میکردم! واقعا حاضرم الان هرچی دارم بدم برگردم به دوران بچگی! دورانی که همچی لذت بخش بود! ولی الان که 20 سالمه هیچی برام جذابیت زیادی نداره! بگذریم! بعدشم یه میکرو و یه رایانک مسخره که مثلا ایرانیا:2: ساخته بودن خریدیم! یه مدت ps1 داشتم ولی اصلا حال نمیداد:13:! بعد ps2 و الانم pc!!!

Saeed System
17-03-2011, 13:51
میکرو

سگا

ps1

ps2 بزرگ سیاه
وقتی خراب شد
ps2 کوچیک نقره ای

x360 بزرگ

solo8
17-03-2011, 14:00
من وقتی 4 سالم بود بابام برام میکرو خریده بود.اما یاد نداشتم بازی کنم تا 5-6 سالم شد که باز همون موقع مامانم رفت مکه و واسم سگا 2 اورد.اخ که حالی میداد سگا 2.با خودم اینور اونور میبردم و با همه بازی میکردم.

یادش بخیر چند صد تا دسته من خراب کردم!دسته های 3 دکمه!هنوزم دارمش.سالم سالمه ولی دستش کار نمیکنه!

بعدشم رفتم PS2 خریدم که دیگه همون موقع هم با PC بیشتر حال میکردم.

الانم فقطط PC.

mmf66
04-04-2011, 02:21
یادش بخیر عموم یک میکرو داشت تایوانی بود یک دستش بیسیم بود
سال 71 آتاری
بعد میکرو جنیوس
بعد سگا جنسیس
بعد میکرو
بعد دوباره سگا جنسیس
بعد ps1
بعدش pc
الان هم که xbox360

به نظر من سگاه از همشون بهتر بود مخصوصا بازی mortal kombat ultimate 3

AlexanderMahone
04-04-2011, 03:33
میکرو
سگا
ps1
ps2
Wii
من بیشتر با کنسول های سونی حال میکنم به نظر من بهتر هستن شاید نظرم عوض بشه و بخوام xbox بگیرم ولی بازم میگم سونی مخصوصا بازی مزرعه دارش:27:

maxor
04-04-2011, 07:36
اولیش میکرو اینقدر بازی کردم سوخت:20:
بعد یه رایانک که خیلی اشغال بود

آخریش هم pc که یادم نیست چه سالی خریدم ولی تا به امروز سیستمش رو 5 بار ارتقا دادم
ولی هیچی اون میکرو اولی نمیشه:31:

masoodregister
04-04-2011, 08:53
آتاری دستی
سگا
پلی2
پلی3 به زودی

FX
04-04-2011, 09:45
واقعا یادش بخیر با این همه گرافیک فوق العاده بازی های امروزی مثل ندای وظیفه 7 و ....
بازی های اون موقع خیلی تو یادمون هستش > قارچ خور میکرو خر گوش و عصر حجر و موتور و شورش سگا و ...
میکرو
سگا
پلی 1
بعدش فقط PC

avator20002000
04-04-2011, 11:09
اتاری(بازی ماهیگیریش همیشه برام جالب بود)
سگا(بهترین بازی که توش می کردم سونیک با تینی تون بود وای چه حالی میداد!)
رایانک(این دیگه ته خنده بود همون میکرو بودش فقط کیبورد داشت!بازی هاشو باهاش حال نمی کردم ولی دیکشنریش بد نبود برای تایپ و اینا وگرنه افتضاح بود!)
ps1 (اینو که گرفتم که دیگه بازی نبود براش میومد من نمی کردم .خیلی حال کردم باهاش.بهترین بازی که توش می کردم کراش بود.
بهترین کنسولی هم که داشتم همین بوده)
pc(خیلی وقته دارمش ولی بازی های استراژیکی که توش میشه کرد تکن!)

Sal3hi
04-04-2011, 11:58
من سگا مگا درایو

hossi177
16-04-2011, 11:06
اولیش سگا بود که هنوزم دارمش :31:
بعدشم PC
الانم X360 سالاره :5:

wahid2003vj
16-04-2011, 11:09
آتاری (یادش بخیر با اون بازی هواپیماش)
سگا
پی سی
و دیگر هیچ...

nkl
18-04-2011, 21:14
میکرو
سگا
پی سی

adook
16-05-2011, 12:55
میکرو
سگا
pc
یه pc دیگه
psp سری اول
xbox 360
مادرم بدون اینکه به من بگه سگامو داده به یکی که بچه کوچیک داشت میخوام خودمو خفه کنم من سگامو میخوام خدااااااااااااااااااااااا ا

HESAM_5700
16-05-2011, 14:11
اولین کنسول :‌

XBOX 360 SLIM 4GB 0225 :دی که امروز رسید :دی

کنسول بعدی : PS3

Amirrezaajalli
16-05-2011, 14:26
اولیش آتاری دستی
دومیش میکرو (خودشم فقط Super Mario)
بعد PC
الانم PS3

بهترینش میکرو بود!!!!!!!!!!
:8::8::8::8::8::8::8:

imanimaniman123
17-05-2011, 02:06
فکر کنم کسانی که کنسول قدیمی نداشته اند فکر میکنند انها بچه بازی اند ولی با گذشت زمان اون بازیها قشنگتر هم میشن
یادش بخیر عجب بازیهایی بودن
من اولش میکرو داشتم...قارچ خور-کارته-فوتبال چینی-بازی کمان و دو میدانی خود دستگاه.....یادش بخیر
بعد سگا گرفتم....کمبایت-همه شورشها به خصوص شورش قرقری-کشتی کج و....
بعد ps1 که بیشتر با کراش باش حال میکردم فوتبالش هم بد نبود
بعد ps2 فقط جی تی ای بازی میکردم
بعد p c
ps3 نداشتم وهیچ وقت نمیگیرم
توی این همه کنسول فقط با سگا حال کردم الان هم توی کامپوتر همه بازیهاش رو دارم و بازی میکنم

K A R I M I
17-05-2011, 07:51
سلام
تقریبا ما تو خونمون همه نوع دستگاهی رو خریداری کردیم !
اگر اشتباه نکنم ترتیب خرید بدین گونه بود :
آتاری
میکرو
سگا
آتاری دستی
پلی استیشن یک
دریم کست
PC
پلی استیشن دو
ایکس باکس 360

VAHID321
29-05-2011, 14:29
آتاری دستی
میکرو
ps1
حالا هم فقط pc

pesilium
01-06-2011, 20:55
یادش بخیر
دوم ابتدایی بودم
با بابام رفتیم میکرو خریدیم ده هزار تومن:1:

.:PAR3A:.
01-06-2011, 21:00
آتاری دستی :دی
پی سی :دی
تا فردا ایکس باکس :دی
رکورد زدم از همه کمتر :دی

ARASH BAYAT
03-06-2011, 21:37
1. ATARI
2. NINTENDO
3.PS3

HO3IN-Life
07-06-2011, 21:15
اولین ps2 دومیش xbox 360 elite آخریش هم ps3

Reza82N
07-06-2011, 22:56
میکرو
سگا
پی اس 3
تمام.

ali_80
11-06-2011, 22:12
کومودور 64
pc
ps2
در آینده ps3 یا Xbox360 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :41::13:

hosein ati
13-06-2011, 22:20
میکرو که خیلی یادم نمیاد.
سگا که یه هفته بعد از خریدن سوخت.سه چراغه شد :D
بعدش ps1 که خیلی باهاش حال کردم.
بعدش تا همین امروز pc.
فردا هم ps3 میاد الان تو راهه .

.:PAR3A:.
13-06-2011, 22:51
آتاری دستی :دی بعد PC و امروز X360 :دی

x4n
22-06-2011, 20:03
من اول دوم دبستان بودم كه قرار شده بود اگه معدلم 20 بشه از طرف شركتي كه پدرم كار ميكرد بم جايزه ميدادن و خيلي يهوييييييييي بعد امتحانا سگا داشتم :31:

بعد يه دستگاهي واسم آوردن كه دقيق نميدونم اسمش چيه ولي 4تا دسته ميخورد و سفيد بود

بعد نداشتم تا اينكه يدونه PS2 خريدم

الانم ميخوام يدونه Xbox360 و kinect بگيرم :31:

Saeed System
24-06-2011, 07:33
اولین کنسولی که پدرم خرید من در دنیا نبودم برای خودش آتاری خرید تو عکسهای قدیم می بینم...

ولی اولین کنسولی که برای من خرید میکرو از این سفیدهاش بود که یه دکمه گنده مثل spase داشت و میزدیم فیلم میپرید

بیرون از جاش...

hi byee
05-07-2011, 16:09
اولیش سگا دومی 360
همین دوتاش هم برام به زور گرفتن

نیما.م
04-08-2011, 16:56
اولیش میکرو بود
بعدش پی سی
بغدش پی اس پی گو

mehryar1973
04-08-2011, 17:11
منم اولش آتاری خریدم:31:
بعدش سگا بعدشم میکرو جنیوس ونیتندو هم آخرین وگرونترین شون بود

iman_s
04-08-2011, 17:56
اولیش آتاری بود مدلش رو دقیقا یادم نیست ولی بعد از مدتی سوختش و یک میکرو جنیوس 501 خریدم.هنوزم دارمش

Abolfazl_Real
04-08-2011, 21:34
میکرو 3 تا
آتاری دستی
رایانک
سگا
pc قدیمی
پلی استیشن 2
2 تا pc جدید واسه شبکه ای بازی کردن
xbox 360

Arrowtic
04-08-2011, 21:48
Micro
PS1
PC
PSP

Amin Genius
09-08-2011, 03:13
سلام .
من یادمه اولین کنسولی که گرفتم یه میکرو بود . خیلی با این من حال میکردم . فقط یادمه هیچوقت قارچ خور رو تا آخرش نرفتم . رکوردم 13 ساعت بازی بود ولی مگه تموم میشد ؟ یادش بخیر علاءالدین . :40:

یه خبر جالب هم بدم . میکرو هنوز تولید میشه و بفروش میرسه . 7،000 تومن / بازی هاش هم جدید میاد (البته بگم میکروهایی که ما قدیم داشتیم بردش ایرانی بود . این یه رازه )
اما دیگه هیچوقت دسته های آک قدیمی رو نمیشه پیدا کرد . (میخــــوام :37:)

Squall Leonhart
09-08-2011, 07:57
سلام .
من یادمه اولین کنسولی که گرفتم یه میکرو بود . خیلی با این من حال میکردم . فقط یادمه هیچوقت قارچ خور رو تا آخرش نرفتم . رکوردم 13 ساعت بازی بود ولی مگه تموم میشد ؟ یادش بخیر علاءالدین . :40:

یه خبر جالب هم بدم . میکرو هنوز تولید میشه و بفروش میرسه . 7،000 تومن / بازی هاش هم جدید میاد (البته بگم میکروهایی که ما قدیم داشتیم بردش ایرانی بود . این یه رازه )
اما دیگه هیچوقت دسته های آک قدیمی رو نمیشه پیدا کرد . (میخــــوام :37:)

قارچ خور رو میتونی با شبیه ساز و با سیو و لود سریع روی کامپیوتر به راحتی تموم بکنی. البته چند تا راه مخفی داره که باید حلش بکنی.

این میکرویی که میگی تولید میشه کجا میفروشن؟! منظورت همون سه کاره ها هست؟ ساخت کجا هست؟ در کل هر چی اطلاعات در این مورد داری لطفا ارائه بده.

T_rex
16-08-2011, 21:22
جواب سوال تایپیک: اولین کنسولم آتاری 2600 بود اونموقع فقط 8 سالم بود عجب حالی کردم باهاش

Amin Genius
17-08-2011, 13:18
قارچ خور رو میتونی با شبیه ساز و با سیو و لود سریع روی کامپیوتر به راحتی تموم بکنی. البته چند تا راه مخفی داره که باید حلش بکنی.

این میکرویی که میگی تولید میشه کجا میفروشن؟! منظورت همون سه کاره ها هست؟ ساخت کجا هست؟ در کل هر چی اطلاعات در این مورد داری لطفا ارائه بده.

سلام .
آره شبیه سازشو با همه بازی هایی که تا الان بازی کرده بودم رو گرفتم . جوابی میده . :46:
ضمنا این امضات آخر بازیه . من خیــلی باهاش حال میکنم . مخصوصا وقتی بازیکنا از سوزش توپ کباب میشن . :16:

این میکروی من رو که خیلی هم فروش کرده بود رو تو سایت Nintendo پیدا نکردم !!! :18:

از طرفی پیچ دستگاه رو تازگیا باز کردم چشمم افتاد به این . :eh:

به نحوه لحیم کاری روی برد سبز + MADE IN IRAN روی برد زرد دقت کنید .

-----------------------------------------------------------

+ الان که داشتم تو نت سرچ میکردم چشمم افتاد به کنسول اصلی . مال نینتندو هستش. دقیقا همینه .

Amin Genius
17-08-2011, 13:23
محلی رو که بفروش میرسه این کنسول رو برات میپرسم اگه خواستی .
خودم توی کاشان درس میخونم . اونجا بازیاش خوب پیدا میشه . :31:

Amin Genius
18-08-2011, 02:15
توی توپخونه بفروش میرسه .
الان میتونی با 6000 تومن اونو بخری .
البته شبیه کنسول من نیست .

big zeus
22-08-2011, 23:08
اتاری هنوزم دارم خیلی هم دوسش دارم

shahin_mp3
27-08-2011, 02:35
كمودور خيلي حال ميده خيلي باهاش حال كردم :31: بعدش بهمون اتاري دادن :31: بعدشم PS3 خريدم :31:

hts1369
27-08-2011, 07:30
اولیش یه سگا بود اون موقع که من سگا گرفتم سگای حافظه دار خیلی سخت پیدا میشد.
بیشر از هرچیزی باهاش حال کردم.

moh3en_sh
29-08-2011, 10:50
اولین کنسول من سگا بود که خیلی هم خاطره باهاش دارم:40::31:

Davood_titan
29-08-2011, 10:55
میکروو
با اون فوتبالش خیلی حال میکردم

nabi.com
14-09-2011, 07:22
من اولین دستگاه بازیم میکرو بود که دوم ابتدائی بودم
بعد چهارم ابتدائی کامپیوتر خریدیم
کلاس پنجم که شدم بابام برام یه xbox1 خرید و تا به امروز دیگه کنسولی نخریدم
از کنسولم راضی ام و فقط بازی هاش پیدا نمیشه

alex_pk
05-10-2011, 14:59
اولین کنسولی که گرفتم فکر می کنم سال 72 بود (دقیق یادم نیست)
میکرو بهش می گفتیم....سفید رنگ بود با دسته های بیضی شکل که 4 تا دکمه داشت بجز استارت وسلکت که اون 4 دکمه رنگی بودن یادمه اون زمان سیمهاش هم ابریشمی بود.
تا اونجا که حضور ذهن دارم اون زمان 35000 تومن خریدیمش.
روز اول هم یه بازی گرفتیم که اون موقع بهش میگفتن بازی المپیک یه همچین چیزی
توش کلی بازی ورزشی داشت مثل تکواندو ...بازی مچ انداختن بازی دو میدانی شمشیر بازی و....!
بعد ها از این بازی های 1000 لبه گرفتیم :دی
از اینا که کلا 5 تا توش بازی داره بقیش تکرار همون بازی هاست فقط تفاوتش تو مرحله ها و چیزای دیگه است.
قارچ خور هم تو همین 1000 لبه بود...32 تا مرحله داشت این بازی
از 1_1 شروع میشد تا 4_8 ولی اون زمان ما همیشه از تونل ها میرفتیم مرحله های بالاتر هیچ وقت 32 تا مرحله رو نمیرفتیم اون زمان.
بعد یه بازی بود بهش میگفتیم تانک خیلی جالب بود الان هوس کردم یه ذره برم بازیش رو بعد تایپ این متن میرم سراغش.

=-=-=-=-=-=-=
بعد یه مدت یه مقدار خراب شد این میکرومون بعد یه دستگاه جدیدی هم اومده بود که ملت بهش می گفتن "ترمیناتور" کار همون میکرو رو می کرد یعنی همون بازی ها بهش میخورد ولی خود دستگاه سیاه رنگ بود و دسته هاش هم همون شکل میکرو بود ولی رنگ دکمه هاش دو تا آبی و دو تا سیاه بود قیمتش یادمه اینطوری با ما حساب کرد مغازه دار 9000 تومن اگر آکبند بخوایم.....10000 تومن اگر بخوایم همونجا تست هم بکنه.
این وسط مسط ها این کنسول های ما چند باری خراب شدن که دوباره خریدیم

چقدر ما بازی اجاره کردیم اون زمان
شناسنامه می بردیم بازی بگیریم ، طرف میگفت برو بگو بزرگترت بیاد : دی
=-=-=-=-=-=-=
بعد یه مدت که تو کلوپ ها سگا می دیدیم (ملت همش کمبات بازی می کردن یا سونیک.... ما هم خوراکمون کمبات 3 بود هی با صاحب مغازه بازی می کردیم کد می زدیم فینیش ها رو طولانی می کردیم رعد رعد اسکلت رعد رعد اسکلت..... یا C جلو A عقب A بالا رو میز دیم تا فاتالیتی و انیمالیتی و... ظاهر بشه
اون موقع میگفتن هر کی کمبات دو رو تا آخر بره یه جایزه هم بهش میده مغازه دار که یه عروسک جاسوئیچی بود!
خلاصه ما عضو کوچیک کلوپ بودیم ولی فوق العاده حرفه ای تو زمینه زدن انواع فینش هیم/هر ها....یادمه اون زمان بهش میگفتیم فینیشینگ!
وقتی Mortal Kombat 3 Ultimate اومد همه گفت ی ی ی ی ی ه ه ه ه ه ه چقدر آدم داره !

شورش هم گاهی بازی میکردیم ولی بیشتر باید دونفره میرفتیم این بازی رو.

سگاه هم اون زمان دو نوع بود یکی با دسته 6 دکمه که ABCxyz دکمه هاش بودن و یکی هم 4 دکمه
قیمت 4 دکمه بیشتر وبد چون دسته هاش سیم ابریشمی بودن و خود دستگاه هم خوش هیبت تر بود!!!
ولی 6 دکمه کاراییش بیشتر بود خصوصا تو مورتال کمبات ها که کلی کارایی داشت.برای زدن فینیش ها خصوصا.

دیگر بازی معروف سگاه بازی کمکس بود که اون زمان عجب بازی ای بود کسی که این بازی رو بازی میکرد کلی افه میذاشت که آره ما اینکاره ایم...

سونیک هم که دیگه معرف حضور همگاه هست...خصوصا اونی که آخر بعضی مراحلش یه حلقه بزرگ گیرت میمود و میگفتیم سونیک رفت تو رویا و باید منثل صفحه شطرنج گوی های آبی رو بر میداشتی و گوی قرمز جاش میذاشتی و نباید به گوی ها قرمز برخورد میکردی : دی

ما همین این کنسول زو خریدیم البته بیشتر میرفتیم کلوپ چون اونجا بیشتر مزه میداد همه تو جو بازی بودن.
=-=-=-=-=-=-=
تو همون کلوپ ها یه کنسول دیگه هم بود بهش میگفتن نینتندو (که اسم اصلیش سوپر نینتندو باید باشه) دسته اش مثل همین میکرو بود فقط دوتا دکمه مثل دسته پلی استیشن بالاش داشت R و L که اون زمان ملت 90 درصد باهاش فوتبال گذارشگر بازی میکردن
و یه شورش در شهر خاص.

یه بازی دیگه هم که مختص این کنسول بود و البته تو سگاه هم بعدا دیدم ملت بازی میکنن بازی میمون بود که اسمش الان حضور ذهن ندارم بگم بعدا ویرایش میکنم میگم همونی که دوتا میمون بودم یکی اونو بلند میکرد پرت میکرد باید موز میخوردن و از دست تمساح و... فرار میکردن یا میکشتنشون! اون زمان میگفتیم عجب کیفیتی چقدر واقعیه!....)

البته من این کنسول رو نخریدم زیاد هم باهاش بازی نکردم شاید کلا دو سه بار.
=-=-=-=-=-=-=
بعد ها دیگه کلوپ ها پیشرفت کرد
پلیش استیش آوردن که اون زمان بهش میگفتن سونی....میگفتیم بریم سونی بازی کنیم

هر 15 دقیقه اش 50 تومن. و فوتبال 98 هر دست 10 دقیقه ایش 50 تومن گاهی هم که ضاحب کلوپ ها گدا بازی در میاوردن هر دست 5 دقیقه ای فوتبال 98 یا 99 رو 50 تومن حساب میکردن.
همون سال ها ما هم یکی از اینارو خریدیم.

یه بازی که من تو PS اون زمان زیاد بازی میکردم (قبل خرید کنسول تو کلوپ ها بازی میکردم) رزیدنت اویل بود که بیشتر شماره دو و سه تو کلوپ ها بود یادمه رفتم 4 تومن دادم مموری خریدم که هی مجبور نباشم از اول بازی رو برم.تو اویل خدایی میکردم اون زمان : دی

بعد که کراش ها جا باز کرد تو کلوپ ها چقدر فاز میداد کراش ماشینی کل مینداختیم یا کراش 3 رو کل کری می خوندیم کی میتونه همه الماس های همه مراحل رو جمع کنه.

و برسیم سر یکی از اصلی ترین بازی ها! ...Driver! اولین بازی بود که خریدم + فوتبال 99
از درایور فقط اینو براتون بگم که اون زمان بعد فوتبال پرطرفدار ترین بازی PS بود
باید گواهینامه میگرفتی و....بعد ها که شماره 2 اومد میتونستی ماشینت رو هم عوض کنی.
PS بازی زیاد داشت مثل syphon filter (احتمالا اسمش رو بد نوشتم!) تیکن 3 هم که معرف حضور همه هست.
من خودم بیشتر از 100 دیسک این منسول رو داشتم الان هم فکر میکنم یه سریش هنوز مونده باشه.

بعدش دیگه رفتیم سراغ PC
سرتون رو درد آوردم : دی

فعلا

Squall Leonhart
05-10-2011, 22:56
یادم میاد وقتی سوم راهنمایی میخوندم (سال 1377) زیاد میرفتم کلوپ. سونی تازه اومده بود اینجا. هر بیست دقیقش 100 تومن بود. من میرفتم فقط واسه تماشا چون اصلا پول نداشتم بازی بکنم! یه روز یه دونه 50 تومنی از زمین پیدا کردم رفتم گفتم میشه 10 دقیقه اویل دو بازی بکنم؟ گفت نه نمیشه حداقل بیست دقیقه هست!

shahin_mp3
06-10-2011, 05:55
اخي اشكال نداره :21:

shayan1350
12-10-2011, 20:47
اولین کنسول مورد استفاده ما یک موجودی بود به نام " تی وی گیم " که شبیه یکی از این رادیوهای قدیمی بود ، که دوتا پیچ روش داشت که با چرخوندن اونها بازی انجام میشد ، خروجی تصویرش سیاه و سفید بود ، و بازی اش هم شامل یک صفحه بود که دو تا خط کوتاه و ضخیم چپ و راست صفحه بالا . پایین میشد ، که یک مربع یا توپ کوچک توی صفحه در حال حرکت و برخورد به در دیوار بود....و باید یه طرف مقابل ات مثلا گل میزدی...

این برای ما ها اون زمان از نظر تکنولوژی چیزی بود در مایه های مثلا یک شاتل فضایی الان !!!!!..یادمه همه بچه های کوچه جمع میشدن ، برای چند دقیقه بازی با این ابر کنسول !!!.... گمونم سال 64 بود......یا عقب تر....

بعد ها هم به ترتیب همه کنسول ها به خونه راه پیدا کرد و هر کنسول جدید قبلی رو به بایگانی کمد دیواری های خونه فرستاد...

آخری ها هم پی اس پی 3004 اسلیم بود و پلی استیشن 3 که البته این دوتای آخر رو دیگه برای پسرم خریدم ! اما خودم هم کماکان گاهگاهی یاد جوانی کرده و باهاشون بازی میکنم....الانم جاتون خالی داشتم پینگ پونگ بازی اسپرت چمپیون رو با موو بازی میکردم... رسیدم به فینال آخرین بازی.... خیلی باحاله...

regnew
04-11-2011, 08:20
دوستان از اول بگم که بعدش نریزید سرم که کمودور کنسول نیستو از این حرفها !
ولی اولین وسیله ای که باهاش بازی می کزدم کمودوز 64 بود که تازه آمده بود ، قکر کنم راهنمایی بودم .
یاد last ninia و یه عابمه یازی گزافیکی با موسیقی عالی بخیر!!

Alislow
05-11-2011, 13:12
از اون اولی که عضو این انجمن شدم میخواستم بیام اینجا و مثل شما از خاطراتم تعریف کنم.
اولین باری که چشم بنده حقیر به جمال دستگاه های بازی روشن شد سال 76 یا 77 بود که رفتیه بودیم خونه عموم و پسر عموم یه آتاری گرفته بود!!!
خلاصه با کلی فیس و افاده در مورد دستگاه و اخذ اجازه از مقامات بالا یه نیم ساعتی بازی کردیم.یه بازی دزد و پلیس بود و یه بازی ماشینی که از بالا نشون می داد(میخوای سه بعدی باشه؟:20:)
بعد از اون چیزی یادم نمیاد تا زمانی که هر وقت می رفتیم خونه مادربزرگم با داداشام و پسر عموم میر فتیم کلوپ و سگا بازی می کردیم.البته بیشتر نگاه می کردیم!اگه پولی دستمون میومد میشتیم و کلانتر و کمبات و هویج خور و سونیک و علا الدین و ... بازی می کردیم.همون موقعا یه سگا خریدیم و خیلی باحاش حال کردیم.
سال 79 بود که بره اولین بار پی اس رو دیدم!:19:از همون اول عاشق بازی کراش شدیم.
همش با داداشم می رفتیم کلوپ و اون از اول بازی رو شروع می کرو و مثلا 10 مرحله می رفت و وقتمون تموم میشد.البته منم نقش دسته بیل رو ایفا می کردم.در کل ما 80 درصد نگاه می کردیم و 20 درصد بازی.
اویل 1 و 2 و 3و رو هم فقط نگاه می کردیم و عین چی می ترسیدیم.وقتی طرف یه درو باز می کرد از شدت ترس رومو اونوری می کردم که نبینم چی پشت دره!بعد اگه چیزی نبود با خیال راحت نگاه می کردم.
اویل 3 یه غول داشت به اسم نمسیس که وسط بازی هی می پرید جلو و با نعره های وحشتناکش مارو زهره ترک می کرد.
سال 82 هم یه پی اس وان خریدیم و با هزار بار تموم کردن اویل و کراش و سیفون فیلتر عقده هامو خالی کردم.

mr_khodaei2008
05-11-2011, 19:26
اولين و اخرين كنسول بازيم كنسول ميكرو بود البته كنسول هاي p1 p2 p3 xbox را هم تجربه دارم ولي نخريدم

..Parsa..
05-11-2011, 19:40
اولین کنسولی که خریدم میکرو بود
عاشق اون بازی مرغابیش بود
همون که با تفنگ مرغابی ها رو میزدی
البته قبل از اون هم آتاری داشتم که نخریده بودم کادو گرفته بودم :دی

بعد از اون هم سگا خریدم و بعد هم پلی استیشن

عاشق پلی استیشنم بودم اینقدر شبا کنارش میخوابیدم :دی
هنوز هم دستگاه هم رو دارم اما روشن نمیشه واسه یادگاری نگه داشتمش

بعد از اون هم که Pc در کنار Pci هم Ps2

دیگه بعد از Ps2 کنسول نخریدم تا الان که قصد خرید xbox 360 رو دارم

hirsababak
26-11-2011, 19:20
چند تا پست قبلی یکی از دوستان نوشته بودند که برد میکرو های قدیمی ایرانی بوده
بنده کنجکاویم گل کرد و میکرو جان رو باز کردم دیدم بعله ساخت وطن هست :ی

CRIS Joon CR7
27-11-2011, 02:03
من همرو میگم به ترتیب :46:
اینم بگم بانی دو تای اولی پسر عموم بود:27:
1-والله نمیدونم اسمش چی بود؟ چوبی بود (:31: نه کنسول بود الک دولک نبود:31:) یه گیم پد داشت مثل دسته ی هواپیما بعد باش اون بازی معروف هواپیمارو بازی میکردیم
با پسر عموهام میریختیم سرش هرکی هم اون جوی استیک رو یه طرف میداد بعد یه ماه ترکید:31:(ما بچه بودیم و انرژیمون زیاد بود دیگه)
2-این اسمشو نمیدونم فقط یادمه یه تفنگ داشت بعد باش اون بازی معروف که واس با تفنگ اردک ها رو میزدی توش بود (این هم یه ماه بیشتر کار نکرد(ما به جا بازیخور کنسول خور بودیم:31:)
پسر عموم دیگه کنسول نخرید از ترسش الان هم با Pc گیم میزنه
3-PS1 ازون بزرگاش این دیگه مال خودمه هنوزم دارمش :27:
با PC روزگار شب کردیم
4-PSP 1004 ازون گند هاش یه ربع میگیری دستت دستت سر میشه:41:
5-XBOX 360 4 GB با یه هارد 120
در آینده شاید 720 شایدم Ps4:40::11:

CRIS Joon CR7
27-11-2011, 02:12
یادم میاد وقتی سوم راهنمایی میخوندم (سال 1377) زیاد میرفتم کلوپ. سونی تازه اومده بود اینجا. هر بیست دقیقش 100 تومن بود. من میرفتم فقط واسه تماشا چون اصلا پول نداشتم بازی بکنم! یه روز یه دونه 50 تومنی از زمین پیدا کردم رفتم گفتم میشه 10 دقیقه اویل دو بازی بکنم؟ گفت نه نمیشه حداقل بیست دقیقه هست!
الان منو به دادن اسپم محکوم میکنن ولی من کلی باش خندیدم میزارم شما هم باهاش حال کنید:46::31:

Assassins creed II
27-11-2011, 02:42
میکرو ..اتاری دستی ... سگا ...سونی 1... سونی 2 ...PSP...ایکس باکس اسلیم 250 گیگ...سونی3 320 گیگ...
ایکس باکس GEARS OF WAR3

poonel
27-11-2011, 02:47
یک عدد آتاری در سال 1369

یادش بخیر. عجب دورانی داشتیم باهاش!

shabnam1986
27-11-2011, 15:01
اولین کنسولی که خریدم میکرو بود....

sanaz.joon
28-11-2011, 14:28
من اولین کنسولی که خریدم آتاری بود

pooria-ir
08-12-2011, 11:26
من اولین چیزی که یادمه خریدم میکرو بود،داییم از کیش واسم آورد،اون زمان خیلی باهاش حال میکردم،دنیایی بود واسه خودش،مخصوصا ماریوی که به خاطر نداشتن سیو هیچ وقت نتونستم تا آخرش رو برم،مامانم هم بیشتر از 3-4 ساعت نمیزاشت یه بند بشینم پاش،میومد یهو خاموشش میکرد :13: :دی

بعدش زمزمه های سگا به گوشم رسید،رفتم خریدم،اون موقع کلی با شکل کنسولش و دسته هاش حال میردک،کلی کلاس داشت،گرافیک سونیک هم که اینجوریم میکرد :18: !
یادمه سال 78 حدودا سگا اصل ژاپن رو خریدم 60 هزار تومن،2-3 سال بعد خریت کردم فروختمش :(
دیییگه کنسول نداشتم تااااااااا،هفته پیش که رفتم پشت شهرداری و این رو خریدم :دی :دی

به دستگاهی که به وسیله اون میشد سی دی هم به سگا اضافه کرد دقت کنید

کلی با فروشنده صحبت کردم،این رو با بدبختی گیر انداختم،همه جا پر شده بود از سگاهای ساخت ایران !!! البته اول یه دونه از همین ایرانی ها خریدم،آوردم خونه،کار نکرد :دی
بردم پس دادم،این رو از تو انبار واسم پیدا کرد،وزن آداپتور این برابر با وزن کل دم و دستگاه اون ایرانیس :دی
اما واقعا خیلی خیلی دوسش دارم،کلی خاطرات رو برام زنده کرد :40::40:

M.FBI
13-12-2011, 15:55
سلام

سلام دوست عزیز من
من اولین کنسولی رو که خریدم پلیستیشین2 بود وبعد از اون پی اس پی خریدم وهمین تازگی ها ایکس باکس360 خریدم.
با تشکر از سوال شما..:11::11:

behnam129
01-01-2012, 17:52
میکرو(Dendy) بود. یاد اون روزها به خیر

Karistias
11-01-2012, 14:39
من اولین کنسولم سگا بود که یه جورایی بیشتر از ps3 که الان دارم باهاش حال میکردم:11:

salman26
16-01-2012, 13:00
میکرو .... یادش به خیر :10:

Arashmartini
29-01-2012, 18:27
اتاری الانم ایکس باکس 360 دارم

bahsalam1
26-08-2012, 11:10
آتاری دستی و سگا

soheilnouri
27-09-2012, 00:27
اولي من اتاري بود...بعد يه ميكرو خريدم...خريدن سگا واسم اوج لذت بود...عاشق بازي ساكر بودم...بعد ايكس باكس

ehsan_
27-11-2012, 13:03
اول یک کنسولی داشتم که کاملا شکل کیبورد بود که یک گوشش جای قرار گرفتن لبه بازی ها بود
بعد آتاری میکرو که اونقدر بازی کردیم داغون شد بعد سگا یک کشتی کج داشت که هرجی بازی می کردیم سیر نمی شدیم اونم داغون شد
بعد پلی 1 گرفتن winning 98 و تکن کراش twisted metal و... اونقدر باهاش بازی کردیم که ترکید بعد رفتم توی کار کامپیوتر چندسالی با کامپیوتر و توی گیم نت و... بازی کردم و می کنم
پارسال ایکس باکس گرفتم که به تازگی با یک PS3 معاوضه کردمش به یاد دوران PS1 :31:
اما هیچی دسته ایکس باکس نمیشه !

vipeer
02-12-2012, 12:05
میکرو genesis
sega
ps1
ps2
pc وتمام .

MAHY@R
02-12-2012, 12:55
اتاری که پولمون نمیرسید بگیریم چند نفر میشدیم کرایه میکردیم شب تا صبح ولی بعدش میکرو و سگا گرفتم که واقعا کنسولهای بیاد ماندنی بودند

shabnam1986
15-12-2012, 21:56
هی.. خوب شد نگاهی به گذشته انداختیم:20:

اولین کنسولی که داشتم ... micro genius بود 12 سال پیش یعنی 4-5 سالگی چه عشقی میکردیم با قارچ خور:31:

دومیش کنسول طلایی ps1 بود 8 سال پیش خریدمش
تو فوتبالش یه رقیب داشتم اونم داییم بود
یادمه یه بار از ساعت 10 شب تا 6 صبح فرداش با داییم soccer می زدیم:31:

سومیش pc بود. 6.5 -7 سال پیش خریدمش

اولاش زیاد باهاش بازی نمیکردم ولی از 4-5 سال پیش شروع کردیم به خوردن بازی های pc .الان هم یه pc اورکلاک شده دارم که 99 درصد بازیهارو روی کیفیت high میاره.

و

اخریش ..
از وفتی خریدمش بهم میگن معتاد بازی شدی:20:
psp رو یه سال پیش خریدم
از سال پیش تا حالا تقریبا 100 تا بازی رو تموم کردم:31:
هیچ موقع خاطرات ps1 رو فراموش نمیکنم..

اینم console story ما..
موفق باشید

وای منم میکرو داشتم
سوپر کنترا هم بازی میکردی؟

orochi
15-12-2012, 22:48
اتاری سگا.

1 هفته داشتیم بعد خرابش میکردیم دوباره میخردیم:دی»

5ive
26-12-2012, 17:28
اولیش که میکرو بود الان هم ایکس باکس

البته خیلی نوسان قیمت داره این کونسول ها ادم میپوکه

VAHID
26-12-2012, 18:16
اولین کنسول یادمه گرفتم ترمیناتور بود

V E S T A
26-12-2012, 18:50
Micro

بازی هایی که اسمشون یادمه

کنترا + مورتال کامبت + ماریو قارچ خور + Turtles+ یکمی هم فوتبالیست ها (اسمش چی بود )رو بازی میکرردم

osmaan
26-12-2012, 19:40
سگا که هنوزم دارمش مثل روز اول!

hermione
26-12-2012, 23:44
آتاری با اون دسته های خلبانیش :دی

clau
26-12-2012, 23:55
اولیش سگا بود که 4تا بازی تازمانیا- سونیک- تاینی تون-عصر حجر توی حافظش بود:n01:

mehrabooni
27-12-2012, 00:08
آتاری :))
بعد سال 1379 از مکه برام همون کنسولی رو اوردن که super mario داره :))

mehrabooni
27-12-2012, 00:09
Xbox 360 بود B-)
خخخخخخخ B-)

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

alen sherif
27-12-2012, 00:47
اولش اتاری دستی هفت یا هشت ساله که بودم یه دستگاه بازی گرفتم مثل صفحه کلید بود(فیلم میکرو می خورد)هم باهاش می شد بنویسی هم با دسته بازی کنی هم با تفنگش می تونستی شلیک کنی از اون به بعد هم کنسول بازی نداشتم تا اینکه Pcگرفتم البته با اونم زیاد بازی نمی کنم

fordi
27-12-2012, 01:02
Micro :n19:

alip300
27-12-2012, 02:46
منم میکروووو....:n02:
دوتا از بهترین بازیاشم قارچ خور و کنترا بود.....یه بازی باحال دیگه هم داست که باید با تفگش واسه یه سگه اردک می زدی....:n09:
واقعا اصله حال بود.....:n28:

danielo
27-12-2012, 03:52
من میکرو
بیشتر هم ادونچر ایلند بازی میکردم

مدرک معتبر
06-10-2013, 02:05
یادش بخیر

وقتی 8 سالم بود مادرم برام می خواست سگا بگیره ولی مغازه دار گفت فردا بیایین تحویل بیرین ولی من عجله کردم میکرو خریدم

هنوز که هنوز برادم بهم میگه میکر. با سگا ترجیح دادی من ضایع می کنه

crysta
06-10-2013, 10:44
میکرو
لاک پشت های نینجا رو بیشتر بازی می کردم

pc-game
06-10-2013, 10:51
سگا :n14: لاکپشتای نینجا .

XXS
12-10-2013, 21:58
یادش به خیر سگا خریدم به قیمت 18000 ویه بازی:n14:

mosicr77
31-10-2013, 12:10
آتاری:n19:

rezaninja
14-01-2014, 19:23
اول آتاری همش دسته میشکوندم سر هواپیما بعدا خودم یاد گرفتم تعمیر کنم بعدمیکرو و سگا و پانا سونیک تو کلوپ خیلی بازی کردم سگا که موتورال کمبت و یه بازی نینجا داشت که یادم رفته اسمش و پاناسونیک یه بازی ماشین پلیسی داشت بعدش که پلی استیشن یک اومد و بازی Tencho یه بازی نینجا بود بهترین بازی که تا حالا کردم اون بود بعدا از اونم PS2 اومد یواش یواش بعدا از خرید pc رفتیم رو بازی کامپیوتری

CHEGUEVARA.
25-04-2014, 12:41
اینجا چند نفر کنسولهای نسل هشتمی رو خریدن؟
:n13:

rshafiiy
25-04-2014, 14:08
اول آتاری دستی بعدم میکرو بعدش هیچ کنسولی نخریدم تا حالا :n03: یادمه آرزوم این بود یه بازی قشنگ برای میکرو بخرم اخه بازیاش از خودش گرون تر بود :n02: میکرو رو خریدم ۹ تومن بازیهای خوبش از ۷ بود تا ۱۰ فک کنم. خلاصه که میرفتیم از این و اون بازی قرض می کردیم. یادش بخیر :n03:

hamidchi
25-04-2014, 14:39
آره اولینش میکرو بود که داشتم یه دونه نوار بازی که 4 تا بازی داشت با خودش گرفته بودیم یکی هم یکی دو سال بعد
یادمه اگه یه نوار بازی 7 تا بازی داشت بهش میگفتن 7 لبه و معمولا قیمتش به تداد بازیهاش بستگی داشت . اولی که 4 لبه بود رو 4000 تومن گرفتم و دومی که 7 لبه بود رو 7000 تومن

enimonte
25-04-2014, 19:20
نمیدونم قبلا اینجا پست گذاشتم یا نه ؟ولی اولین کنسولی که خریدیم اتاری 2600 بود فکر کنم سال 67 یا 68 بود و دومیش میکرو 501 که سال 71 با بازی کنترا 10 هزار تومان خریدیم.همون موقع ها یکی از فامیل ها یک تی وی گیم داد که یک بازی داشت و یک تفنگ.

pooriya_hp
09-05-2014, 22:29
آتاری 2600
میکرو
سگا
ps1
ps2
psp 3000
x360

انشاءا... ps4 یا X1 رو هم میخریم :دی

conficker
29-06-2014, 17:14
اولیش میکرو بود
بعد شد ps2
بعدش pc خریدم
الان لپ تاپ دارم
احتمالا سال دیگه ps4 بخرم:n20:

ahmadreza12
26-08-2014, 17:31
اولين كنسول كه خريدم سگا بود
در حال حاضر هم PS4 مورد علاقه ام هست .
:n02:

sub▬zero
15-09-2014, 15:44
اولین کنسولم میکرو بود که به همراه دو تا بازی(مورتال و ماریو که ماریو تو حافظه دستگاه بود) یادش بخیر یک سال تمام داشتم فقط مورتال و ماریو رو بازی میکردم. یکی از همسایه هامون منو گول زده بود میگفت اگه تا یه سال همین دو تا رو بازی نکنی میکروت میسوزه:n02:هی یادش بخیر.

hossein blak
16-09-2014, 13:56
سلام

1. سگا
2. آتاری
3.pc
****************برای خوندن گذینه دوم ,اونو سلکت کنید.******************

mhd1990
16-09-2014, 14:32
اولین کنسولی که داشتم اتاری دستی بود که جایزه معدل 20 کلاس سوم بود عالمی داشتم با اون بازی که علامت مثبت بود حرکت میکرد نمیدونم فرضا ماشین بود یا هواپیما
حالا هم با 25 سال سن PS4 دارم :n02:

Rossin
16-09-2014, 15:13
اولین کنسول یه اتاری داغون که از پسر خالم بهم رسیده بود و اون موقع کلی ذوقشو داشتم :n08:
بعدش باز از همون پسر خالم بهم میکرو رسید که ماریو رو کشف کردم
۶ سالم بود که بابام منو برد سبزه میدون و سگا خریدیم که تفنگ داشت :))
بعدا داداشم که بزرگ شد ps خرید و بعدش ps2 که اخرت گرافیک و هیجان بود!
خودم دبیرستان که بودم psp گرفتم که اونم انقد رمش ایراد داشت ۳ماه بعدش به همون که خریدم فروختمش و هنوز کلی از بازیاش رو دستم مونده!
الانم در خدمت لپتابمون هستیمو با همین بازی میکنیم تا ایشالا x1 بگیریم :n20:

ya3ya6
24-01-2015, 22:51
میکرو:))))بعد کامپیوتر،بعد ps2 برا pes.بعدش سگا که دو بار بیشتر بازی نکردم.الانم که دیگه با اجرا شدن بازی های xbox روی کامپیوتر xbox نمیصرفه بخرم:)البته پول هم ندارم:)