PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل عجیب با cpu در hp!

Reman
28-03-2010, 17:54
سلام.
من یه dv6 - 1390 دارم و روش 2 تا ویندوز نصب هست یکی xp 32 bit(sp3 و یکی هم سون 64 بیت.
در ویندوز xp فرکانس cpu تغییر می کنه و از 771 به 1.57 و تا 2.66 میره و این باعث شده وقتی cpu رو فرکانس 771 هست سرعتش خیلی کم بشه. البته در سون این مشکلو ندارم.
لطفا کمک کنید ، این مشکل واسم واقعا عجیبه تا حالا همچین چیزی ندیده بودم!!!!

saman3230
28-03-2010, 19:40
سلام.
من یه dv6 - 1390 دارم و روش 2 تا ویندوز نصب هست یکی xp 32 bit(sp3 و یکی هم سون 64 بیت.
در ویندوز xp فرکانس cpu تغییر می کنه و از 771 به 1.57 و تا 2.66 میره و این باعث شده وقتی cpu رو فرکانس 771 هست سرعتش خیلی کم بشه. البته در سون این مشکلو ندارم.
لطفا کمک کنید ، این مشکل واسم واقعا عجیبه تا حالا همچین چیزی ندیده بودم!!!!

در دو حالت برق و باطری اینجوریه ؟

Reman
28-03-2010, 23:00
بله . در هر دو حالت اینطوری هست . البته در سون هم اینطوری هست ( با یه برنامه نگاه کردم ) ولی اونجا افت سرعت دیده نمی شه.
یه چیزایی می دونم ، مثلا اینکه برای کاهش توان مصرفی و در نتیجه حرارت ، فرکانس هسته ها در صورت بی باری ، کمتر میشه ولی این کار در xp یکمی ناشیانه صورت می گیره و باعث میشه افت سرعت دیده بشه. چطور می تونم جلوی این کار رو بگیرم که فرکانس ها در xp پایدار بمونند و تغییر نکنن؟ برنامه ای هست؟

خیلی ممنون میشم کمک کنید چون واقعا تو کارهام معطل شدم!

REGISTERED-USER
29-03-2010, 00:11
یه سر بزن به پاور پلان ها در power option ... البته اونجا چیزی هم نیست غیر از اینکه بتونی با یک برنامه از خود ویندوز تغییراتی توی بایوس HP بدی و قابلیت توربو بوست رو خاموش کنی و. ...!

Reman
29-03-2010, 13:35
یه سر بزن به پاور پلان ها در power option ... البته اونجا چیزی هم نیست غیر از اینکه بتونی با یک برنامه از خود ویندوز تغییراتی توی بایوس HP بدی و قابلیت توربو بوست رو خاموش کنی و. ...!

سلام محمد جان . خیلی ممنون جواب دادی . یه چیزی که هست من همچین گزینه ای تو پاور اپشن نمی بینم!
یکم بیشتر توضیح بدی کاره ما راه میفتاد:10:

REGISTERED-USER
30-03-2010, 00:20
فایده نداره باید کامل توضیح بدم :دی

خوب ببینید توی لپ تاپ ها اغلب این تکنولوژی processor-throttling دردسر ساز میشه ! یعنی سرعت سی پی یو کنترل و گزارش داده میشه در سیستم پروپرتیز

برای حفظ باتری سرعت سی پی یو و باس اش تغییر میکنه و افت داره ولی چند چیز مهم در این امر که سرعت رو تغییر میده :

1- پلن های پاور انتخابی و تنظیم شده از قبل توسط کمپانی
2- تعداد برنامه های در حال اجرا و وارد کردن بار بیشتر به پروسسور
3- وصل بودن دستگاه به ac adapter

از ویندوز ME و 2000 به بعد ، XP دارای پشتیبانی از سیستم کنترل عملکرد پردازنده هست. برای اینتل بهش میگن :SpeedStep و برای AMD اسمش AMD PowerNow هست.

برای غیر فعال کردن تکنولوژی throttling که مزاحمت ایجاد میکنه در XP این مراحل رو برید :

در کنترل پانل وارد Power Options شوید. بعد پلان پاور رو روی Home/Office Desk و یا Always On قرار دهید.

بقیه تنظیمات هم به صورت زیر باشد :

Home/Office Desk > None (AC) > Adaptive (Battery)
Portable/Laptop > Adaptive (AC) > Adaptive (Battery)
Presentation > Adaptive (AC) > Degrade (Battery)
Always On > None (AC) > None (Battery)
Minimal Power Management (AC) > Adaptive > Adaptive (Battery)
Max Battery > Adaptive (AC) > Degrade (Battery)

Adaptive = پرفرومانس توسط سی پی یو کنترل می شود
Degrade = با کمترین راندمان شروع به کار میکنه و بعد کم کم با توجه به مقدار باتری باقیمانده ، پرفورمانس زیاد میشه
None = همیشه روی حالت بیشترین راندمان سی پی یو موجود راه اندازی میشه

___

برای غیرفعال کردن دائمی آن از رجیستری اقدام کنید :

رجیستری ادیتور با دستور regedit باز شود (توی Run تایپ و انتر کنید)
یک مقدار DWORD جدید بسازید یا دنبال عبارت HackFlags بگردید و آن را ویرایش کنید :

0 = غیر فعال کردن
1 = فعال بودن موقتی این قابلیت در آپدیت کردن ویندوز
5 = اجازه دادن کامل به XP برای کنترل پروسسور توسط خودش

فکر کنم که کامل برای شما و همه دوستان که این سوال را همیشه داشتند توضیح دادم

موفق و موید باشید

Reman
30-03-2010, 16:23
محمد جان ممنون. خیلی گلی . :11:

armin_punisher6
07-04-2010, 00:09
منی که این مشکلو با ویندوز 7 دارم چی کار کنم؟

REGISTERED-USER
07-04-2010, 21:56
پاور پلان رو روی high performance بزار و فقط نور lcd رو کم کن

armin_punisher6
20-04-2010, 22:01
سی پی یو من قبلا امتیاز 7.2 داشت الان 7 داره.توی device manager هم دیگه چیزی درباره 2.8 بودن فرکانسش چیزی ننوشته.قبلا مینوشت ولی بعد تعویض ویندوز دیگه چیزی نمینویسه.چی کار کنم؟ویندوزمم 7

H@mid-Vista
21-04-2010, 18:08
سی پی یو من قبلا امتیاز 7.2 داشت الان 7 داره.توی device manager هم دیگه چیزی درباره 2.8 بودن فرکانسش چیزی ننوشته.قبلا مینوشت ولی بعد تعویض ویندوز دیگه چیزی نمینویسه.چی کار کنم؟ویندوزمم 7

خوب توان اصلی سی پی یو روی پروفایل های پرفورمنس هست.
یكبار دیگه عملیات نمره دهی رو انجام بده

armin_punisher6
21-04-2010, 22:30
خوب توان اصلی سی پی یو روی پروفایل های پرفورمنس هست.
یكبار دیگه عملیات نمره دهی رو انجام بده
این کارو 500 بار کردم نشد.چی کار کنم بچه ها؟

armin_punisher6
23-04-2010, 06:40
یعنی هیجکس نمیدونه باید چی کار کنم؟