PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چیز درباره HTPC

صفحه ها : 1 [2] 3

stb2xxx
25-01-2011, 18:59
اگه Ion باشه که مشکلی نداره! تا 1080p رو راحت جواب میده. بیشتر سیستم ها هم الان ترکیب همین Atom و Ion هستن.

فقط به نظرم همونطور که پژمان جان گفت این سری جدید Fusion ـه AMD از این Atom ها خیلی بهتره. ببینیم میاد اینجا یا نه...

من تجربه كار با atom , ion رو داشتم اگر يه پلير 170 تومني acryan رو بخريد بهتر تا 500 تومن بديد يه ASUS EeeBox EB1501 بخريد

NaughtyCat
25-01-2011, 19:22
من تجربه كار با atom , ion رو داشتم اگر يه پلير 170 تومني acryan رو بخريد بهتر تا 500 تومن بديد يه ASUS EeeBox EB1501 بخريد

امکان نداره! اگه ویدیو ها رو با یه برنامه ای که Hardware acceleration داشته باشه پخش کنید Ion راحت از پس Full HD هم برمیاد. با چه برنامه ای پخش کردید ویدئو ها رو؟

اینم یه تیکه از review انویدیا Ion سایت AnandTech:

NVIDIA’s GeForce 9400M addresses the problem using its PureVideo HD engine, providing support for full hardware decode acceleration of MPEG-2, VC-1 and H.264 codecs. In other words, you should be able to watch Blu-ray movies on an Ion based PC.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dara_az
25-01-2011, 20:16

سلام دوست عزیز
این سیستم یک مینی pc هستش و قابلیتهاش خیلی خیلی بیشتر از یک HD پلیر هستش . پس میشه گفت درست نیست از نظر قیمتی مقایشه بشه با hd پلیر ها . میتونه از نظر قیمتی با HTPC ها و nettop های همرده خودش مقایسه بشه .
ضمن اینکه من شرمنده هستم که اینو میگما ،اما به نظر من شما یجورایی تو این دستگاه های ACryan ذینفع هستی ! چون من هرجا دیدم هرکدوم از دوستان هرچیزی گفته شما سریع اومدید گفتید acryan از همه چی بهتره ! دیگه کم مونده یکی بیاد بگه من میخوام یخچال سامسونگ بخرم شما سریع بیایی بگی acryan از یخچال سامسونگ بهتره !!!! این تاپیک هم همونطور که از اسمش مشخصه مربوط به HTPC هستش نه تبلیغات مربوط به hd پلیر . hd پلیر ها هرکدوم تاپیک مخصوص به خودشون رو دارند که بهتره در موردشون در تاپیک مربوط به خودشون بحث بشه .به هر حال به نظر من هرچیزی جای بررسی و تحقیق داره و هرکسیم با توجه به بررسی هایی که میکنه و سلیقه ای که داره خرید میکنه .هدف ما هم اینجا به اشتراک گذاشتن نتیجه بررسی ها و تجربیاتمون هستش. من خودم اون روز که این لینک هارو دیدم بار اولی بود که دیدم چیزی هم به اسم nettop وجود داره و چون به نظرم جالب اومد و میشه یجورایی با htpc مقایسه بشه لینکشو گذاشتم اینجا. من از پژمان ، امیر و naughtycat تشکر میکنم که اگه هم نظرشونو میگن به صورت بررسی شده و همراه با لینک مرجع و رفرنس نتیجه تحقیقات و تجربیاتشونو در اختیار بقیه قرار میدن . نه اینکه حالا به هر دلیل به صورت جانبدارانه فقط از یک محصول دفاع بکنند. شما هم به نظر من اگه قصد دارید که برتری های این دستگاه رو نسبت به بقیه دستگاه ها اثبات کنید بهتره که به صورت فنی و علمی و همراه با مقایسه جزء به جزء (مثلا cpu و ram و غیره) اینکار رو انجام بدید. ضمن اینکه همیشه تصمیم خرید با شخصی هست که میخواد خرید رو انجام بده ! شاید اصلا یکی دوست داشته باشه 500 هزار تومن پول بده یک آتاری بخره !

dara_az
25-01-2011, 20:31
دوستان این لینک رو هم ببینید . یک مقایسه تقریبا کامل هستش بین مدلهای مختلف
البته ما که تو بازار ایران انتخابمون محدود هستش . اما خوب میتونه آموزنده باشه

stb2xxx
25-01-2011, 21:52
سلام دوست عزیز
این سیستم یک مینی pc هستش و قابلیتهاش خیلی خیلی بیشتر از یک HD پلیر هستش . پس میشه گفت درست نیست از نظر قیمتی مقایشه بشه با hd پلیر ها . میتونه از نظر قیمتی با HTPC ها و nettop های همرده خودش مقایسه بشه .
ضمن اینکه من شرمنده هستم که اینو میگما ،اما به نظر من شما یجورایی تو این دستگاه های ACryan ذینفع هستی ! چون من هرجا دیدم هرکدوم از دوستان هرچیزی گفته شما سریع اومدید گفتید acryan از همه چی بهتره ! دیگه کم مونده یکی بیاد بگه من میخوام یخچال سامسونگ بخرم شما سریع بیایی بگی acryan از یخچال سامسونگ بهتره !!!! این تاپیک هم همونطور که از اسمش مشخصه مربوط به HTPC هستش نه تبلیغات مربوط به hd پلیر . hd پلیر ها هرکدوم تاپیک مخصوص به خودشون رو دارند که بهتره در موردشون در تاپیک مربوط به خودشون بحث بشه .به هر حال به نظر من هرچیزی جای بررسی و تحقیق داره و هرکسیم با توجه به بررسی هایی که میکنه و سلیقه ای که داره خرید میکنه .هدف ما هم اینجا به اشتراک گذاشتن نتیجه بررسی ها و تجربیاتمون هستش. من خودم اون روز که این لینک هارو دیدم بار اولی بود که دیدم چیزی هم به اسم nettop وجود داره و چون به نظرم جالب اومد و میشه یجورایی با htpc مقایسه بشه لینکشو گذاشتم اینجا. من از پژمان ، امیر و naughtycat تشکر میکنم که اگه هم نظرشونو میگن به صورت بررسی شده و همراه با لینک مرجع و رفرنس نتیجه تحقیقات و تجربیاتشونو در اختیار بقیه قرار میدن . نه اینکه حالا به هر دلیل به صورت جانبدارانه فقط از یک محصول دفاع بکنند. شما هم به نظر من اگه قصد دارید که برتری های این دستگاه رو نسبت به بقیه دستگاه ها اثبات کنید بهتره که به صورت فنی و علمی و همراه با مقایسه جزء به جزء (مثلا cpu و ram و غیره) اینکار رو انجام بدید. ضمن اینکه همیشه تصمیم خرید با شخصی هست که میخواد خرید رو انجام بده ! شاید اصلا یکی دوست داشته باشه 500 هزار تومن پول بده یک آتاری بخره !

شما هر جور دوست داري برداشت كن و برو هرچي دوست داري بخر .....شما يه چيزي خوندي و شنيدي ولي من بهت گفتم اين سيستم داشتم N ساعت وقت و N تومن پول تلف كردم نتيجه رو برات نوشتم مفت...مفت... شما گوش نكن ..

اين تجربه براي دوستاني ميگم كه به هزار اميد براي داشتن يك htpc با امكانات فوقع العاده تصويري مي خوان ASUS EeeBox EB1501 يا با اين مشخصات سيستم بخرن ....نخريد كه حالتون گرفته ميشه اساسي...

موفق باشيد

ac800fr
04-02-2011, 16:45
با سلام
نظر شما در رابطه با ساخت يك HTPC با استفاده از مادربورد Intel® Desktop Board D510MO با پردازنده Atom™ D510 چيست؟؟
به نظر شما كارايي آن خوب است يا نه؟

stb2xxx
05-02-2011, 22:08
با سلام
نظر شما در رابطه با ساخت يك HTPC با استفاده از مادربورد Intel® Desktop Board D510MO با پردازنده Atom™ D510 چيست؟؟
به نظر شما كارايي آن خوب است يا نه؟

فکر نمی کنم قوی باشه و بدرد بخوره چون سری d5xx برای پردازش مدیا طراحی نشده البته 2 ماه دیگه fluxx acryan با پردازنده اینتل 4150 که برای پردازش مدیا طراحی شده به دستم میرسه تست میکنم شاید بتونه جای گزین مناسبی برای طرفداران htpc بشه

Pejman3
07-02-2011, 12:09
چیپ ست ION انویدیا فیلم فول HD رو به راحتی پخش می کنه ولی من هم سیستم های مبتنی بر پردازنده Atom رو توصیه نمی کنم چون به نظرم قدرت بالایی ندارند.
در مورد پخش فایلهای MKV چون این فایلها حالت فشرده دارند اول توسط CPU از حالت فشرده خارج می شند بعد توسط چیپ ست ION پردازش ویدیویی شاید به خاطر عدم پاسخ مناسب CPU گلوگاه ایجاد شده و تصویر خوب پخش نشه.
در ضمن به نظر من سیستم دوستمون یه مشکلی داشته چون من تست گرفتم Atom برای این کار جواب میده.

Pejman3
07-02-2011, 12:15
یه تست در زمینه کیفیت پخش ویدیویی بسیار جامع و کامل از کارت گرافیک های موجود توی سایت بسیار معتبر Tom's hardware پیدا کردم که لینکش رو اینجا می ذارم خیلی جالبه توصیه می کنم حتماً یه نگاهی بهش بندازین
تو این تست تکنولوژی های به کار رفته در کارت گرافیک های جدید برای بهبود کیفیت تصویر هم بررسی شده

zed2
07-02-2011, 15:32
خیلی وقت بود اینور نیومده بودم:5:

سلام دوست عزیز

شما هر جور دوست داري برداشت كن و برو هرچي دوست داري بخر .....شما يه چيزي خوندي و شنيدي ولي من بهت گفتم اين سيستم داشتم N ساعت وقت و N تومن پول تلف كردم نتيجه رو برات نوشتم مفت...مفت... شما گوش نكن ..

اين تجربه براي دوستاني ميگم كه به هزار اميد براي داشتن يك htpc با امكانات فوقع العاده تصويري مي خوان ASUS EeeBox EB1501 يا با اين مشخصات سيستم بخرن ....نخريد كه حالتون گرفته ميشه اساسي...

موفق باشيد

هم Zotacs و هم ASUS ای که شما معرفی کردین در پخش تصاویر fullhd ضعف داره ( اولی تو مقالاتی که خوندم نمی تونه و دومی هم در دو تا مقاله ای که من ازش خوندم حالت پرش در نمایش در مدل های ریپ شده داره که برای ایرانی ها که همه سرس ها ریپ هست یک ضعف اساسی است .)

فکر کنم هنوز باید صبر کرد یا مدل های قویتر از اینها باید معرفی کنید. ( اگر باشد - هنوز ندیدم چه مدل های دیگری موجود است.):13:

یه تست در زمینه کیفیت پخش ویدیویی بسیار جامع و کامل از کارت گرافیک های موجود توی سایت بسیار معتبر Tom's hardware پیدا کردم که لینکش رو اینجا می ذارم خیلی جالبه توصیه می کنم حتماً یه نگاهی بهش بندازین
تو این تست تکنولوژی های به کار رفته در کارت گرافیک های جدید برای بهبود کیفیت تصویر هم بررسی شده

خوبه یک تستس جدید بالاخره یک سایت از کارت های سری 5000 و 200 دیدم( همش مطالب فسیل می دیدم خسته شده ام)

NaughtyCat
07-02-2011, 18:42
من با اجازتون یه کم راجع به این Asus EeeBox 1501 بگم چون فکر میکنم داره بهش ظلم میشه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مدل رو وقتی معرفی کردن با Ion و Atom 330 بیشتر تاکید روی HTPC بودنش بود (تا اونجایی که تو جعبه اش کنترل Media Center هم گذاشتن) طوریکه از پس هر ویدئویی بربیاد. برخلاف مدل های قبلی سری Eee Box که Atom N270 داشتن و بیشتر یه Nettop بودن تا HTPC.

من باز یه تیکه از یه review دیگه این دستگاه رو بذارم:

Video Playback - CPU vs. GPU
To see how much difference video hardware acceleration makes, we played our test suite with hardware acceleration both on and off. Our H.264 and WMV-HD clips were played in PowerDVD, so we simply ticked and unticked the video acceleration option in the configuration menu. Our x264 clips were tested using CoreAVC to decode them using CPU power alone, and then we configured it to use Nvidia's CUDA technology to utilize the GPU. Our Flash test clip was played with Flash 10.0 which does not support GPU acceleration, and then with the 10.1 Beta version which does.

Most of the clips, except for the WMV-HD video played smoothly using CPU power alone, though with high CPU usage — above 60% in most cases. However, with the GPU assisting, CPU utilization dipped below 30%, and H.264 and Flash playback used slightly less power. Ultimately, GPU acceleration really wasn't needed to play through most of our video test suite as a dual core Atom at 1.6GHz is powerful enough on its own. However, taking advantage of ION's decoding capabilities frees CPU resources for other tasks and ION gives you that all important HDMI port, which Atom systems with Intel's antiquated GMA 950 graphics lack.

We should also note that according to Cyberlink's Blu-ray Advisor, the system is fully capable of Blu-ray disc playback.
مسئله اینه که حتی همون Atom دوهسته ای به تنهایی هم از پس ویدئوهای HD براومده! واقعا هیچ جوری نمیشه قبول کرد این سیستم هایی مثل همین Asus قوی نباشن برای پخش Full HD. توی بیشتر review ها هم گفته شده که با بلو-ری هم مشکلی ندارن این سیستم ها. دیگه از نظر کیفیت و بیت-ریت از بلوری بالاتر که نداریم! این ریپ هایی هم که ما داریم مثلا همین mkv ها در سطح همون بلوری هستن دیگه (تازه شایدم پایین تر)

The new EB1501 is an impressive ultra-Small Form Factor system. With a dual core Atom processor and ION graphics under the hood, it can play any video you throw at it, whether its high definition Flash streamed from your favorite internet media provider, or ripped Blu-ray content (or even actual Blu-ray discs if you use an external BD-ROM drive).
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکلا نه فقط این یه review ، هرجا دیگه رو خودتون ببینید تاکید کردن که این دستگاه (یا سیستم های مشابه مثل Acer Aspire Revo) کاملا مناسب هستن برای استفاده بعنوان HTPC. خفن ترین فایل های ویدیویی رو هم بدون مشکل پخش میکنن.

-------------------

ممنون!
کلا برای HTPC فقط باید رفت سراغ AMD. :31:

amir3408
07-02-2011, 21:47
آخه میدونید نظر من چیه؟

من به HTPC فقط برای پخش ویدیو نگاه نمیکنم. میتونه کنسول بازی هم باشه مگه نه؟ اصلا خودم شاید بعضی کارهای تخصصیم رو روی مانیتور 46 اینچ خواستم انجام بدم مگه نه؟

برای خیلی کارها میشه ازش استفاده کرد، "مثلا کپچر یه فیلم و رندر کردن و ..." پس بهتره سیستم به نسبت قوی حریداری بشه تا جوابگوی طیف وسیعی از نیازها باشه.

NaughtyCat
08-02-2011, 00:21
آخه میدونید نظر من چیه؟

من به HTPC فقط برای پخش ویدیو نگاه نمیکنم. میتونه کنسول بازی هم باشه مگه نه؟ اصلا خودم شاید بعضی کارهای تخصصیم رو روی مانیتور 46 اینچ خواستم انجام بدم مگه نه؟

برای خیلی کارها میشه ازش استفاده کرد، "مثلا کپچر یه فیلم و رندر کردن و ..." پس بهتره سیستم به نسبت قوی حریداری بشه تا جوابگوی طیف وسیعی از نیازها باشه.
اونکه 100%. من اصلا نمیگم مثلا Atom 330 عالیه و هیچ مشکلی نداره. اتفاقا نه خیلی هم ضعیفه! اما اگه صرفا برای پخش ویدیو بخواد ازش استفاده بشه با Ion چیز خوبی درمیاد، بی صدا و مصرف برق خیلی کم، و البته شیک! :31:

فقط یه مسئله ای هست اینکه هر چقدر بخوایم سیستم قوی تر باشه، دیگه از اون طرف مثلا دیگه بی صدا نیست. فعلا این AMD Fusion به نظر بهترین عملکرد رو میتونه داشته باشه برای HTPC ها، همون چیزی که شما میخواین.

Pejman3
08-02-2011, 00:46
آخه میدونید نظر من چیه؟

من هم با این دیدگاه موافقم به نظر من هم بهتره یه سیستم متوسط به بالا داشته باشیم تا همه چیز رو عالی اجرا کنه در ضمن توی اون تستی که از کارت گرافیک ها گذاشتم می بینید که هر چند تمام کارت گرافیک های امروزه تمام ویدئو ها رو دیکود می کنند ولی کیفیت پخش ویدئویی متفاوته و مدل های بهتر کیفیت پخش بالاتری دارند.

meisam317
08-02-2011, 02:24
منم کنجکاو شدم!
واقعا برای فروشه یا به قول دوستمون الکی زده؟ چون قیمت هم نداره.
مدل‌های خیلی خوبین!

سلام دوستان
تو سایت فونیران 3 مدل کیس دسکتاپ زده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینا موجوده یا الکی زده

از همین سایت زیر که دوستمون در صفحه قبل لینک دادن پیگیری کنید شاید به نتیجه برسید.

همه به اینجا حواله کردن کسی از  دوستان نتیجه گرفته ازشون 

میفروشن اینارو قیمت ؟   :13:

یا فقط واسه تماشا زدن:31:

ac800fr
08-02-2011, 10:46
اونکه 100%. من اصلا نمیگم مثلا Atom 330 عالیه و هیچ مشکلی نداره. اتفاقا نه خیلی هم ضعیفه! اما اگه صرفا برای پخش ویدیو بخواد ازش استفاده بشه با Ion چیز خوبی درمیاد، بی صدا و مصرف برق خیلی کم، و البته شیک! :31:

فقط یه مسئله ای هست اینکه هر چقدر بخوایم سیستم قوی تر باشه، دیگه از اون طرف مثلا دیگه بی صدا نیست. فعلا این AMD Fusion به نظر بهترین عملکرد رو میتونه داشته باشه برای HTPC ها، همون چیزی که شما میخواین.

با سلام
قيمت اين نوع از AMD Fusion در بازار ايران چند است؟ چه مدلي از آن را براي HTPC توصيه مي كنيد؟
اصلا" اين نوع از مادربوردها در بازار ايران موجود هستند يا نه؟
يك هفته پيش در اصفهان از هر مغازه اي كه پرسيدم اصلا" با اين نوع مادربودرهاي MiniITX را نمي شناختند و يا نداشتند!!! فقط يك مغازه مادربورد Intel D510 داشت با قيمت 126 هزارتومان. به نظر شما همين D510 اتم را بخرم؟؟؟؟؟
ممنون مي شم اگر فروشگاهي يا محلي جهت خريد اين نوع مادربوردها در اصفهان معرفي كنيد.
با تشكر

amir3408
08-02-2011, 15:30

صدا مهمه این قبول ولی وقتی اون سیستم روشنه شما یا فیلم میبینید و یا آهنگ و گیم اجرا میکنید پس تا یه حدی از صدا قابل قبول هست. پاورهای امروزی مشکل صدا را تا حد قابل قبولی حل کردند....میمونه صدای فن CPU که فکر نمیکنم خیلی زیاد توی ذوق بزنه.

NaughtyCat
08-02-2011, 17:13
با سلام
قيمت اين نوع از AMD Fusion در بازار ايران چند است؟ چه مدلي از آن را براي HTPC توصيه مي كنيد؟
اصلا" اين نوع از مادربوردها در بازار ايران موجود هستند يا نه؟
يك هفته پيش در اصفهان از هر مغازه اي كه پرسيدم اصلا" با اين نوع مادربودرهاي MiniITX را نمي شناختند و يا نداشتند!!! فقط يك مغازه مادربورد Intel D510 داشت با قيمت 126 هزارتومان. به نظر شما همين D510 اتم را بخرم؟؟؟؟؟
ممنون مي شم اگر فروشگاهي يا محلي جهت خريد اين نوع مادربوردها در اصفهان معرفي كنيد.
با تشكر
سلام، AMD Fusion الان حدود یک ماهه که معرفی شده و طول میکشه تا بیاد بازار ایران (البته اگه بیاد!). من خودمم این مدلی که شما میگید رو ندیدم اینجا، اما یه مدل از Gigabyte هست که تازه معرفی شده: GA-E350N-USB3
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا این یکی از Asus:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمثلا این دوتا از اون Intel D510 خیلی خیلی بهترن! من پیشنهادم اینه که یه کم صبر کنید، چون به احتمال زیاد Atom راضی تون نمیکنه. یه مسئله دیگه کیس های درست حسابی برای این مادربوردهاست که اونا هم فعلا رو هوان!

توی چندتا لپتاپ جدید هم Fusion گذاشتن، HP و سونی مثلا.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیکی دیگه از Acer از سری Aspire One هست که قیمتش از همه ی این لپتاپ های Fusion بهتره که البته هنوز رسما معرفی نشده! من خودم این مد نظرمه: Acer Aspire One 522.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدامیدوارم اون مادربورد ها بیان تو مملکت عزیزمون. بالاخره میشه یه HTPC درست حسابی ردیف کرد!

صدا مهمه این قبول ولی وقتی اون سیستم روشنه شما یا فیلم میبینید و یا آهنگ و گیم اجرا میکنید پس تا یه حدی از صدا قابل قبول هست. پاورهای امروزی مشکل صدا را تا حد قابل قبولی حل کردند....میمونه صدای فن CPU که فکر نمیکنم خیلی زیاد توی ذوق بزنه.
موافقم، ولی همون حد قابل قبول هم که میگید نسبت به سیستم هایی که خود شرکت ها میسازن واقعا زیاده و قابل مقایسه نیست. نصف صدای این دستگاه من واسه همون پاوره که فوق العاده هم رو اعصاب بود تا حدی که بازنشست ش کردم! فن کارت گرافیکم خودم سوزوندم! :31: ولی باز صدای سیستم رو اعصاب بود...

stb2xxx
08-02-2011, 23:21
چیپ ست ION انویدیا فیلم فول HD رو به راحتی پخش می کنه ولی من هم سیستم های مبتنی بر پردازنده Atom رو توصیه نمی کنم چون به نظرم قدرت بالایی ندارند.
در مورد پخش فایلهای MKV چون این فایلها حالت فشرده دارند اول توسط CPU از حالت فشرده خارج می شند بعد توسط چیپ ست ION پردازش ویدیویی شاید به خاطر عدم پاسخ مناسب CPU گلوگاه ایجاد شده و تصویر خوب پخش نشه.
در ضمن به نظر من سیستم دوستمون یه مشکلی داشته چون من تست گرفتم Atom برای این کار جواب میده.

ترکیب Atom و ION یک سیستم با حداقل مصرف انرژی وکم ترین هزینه برای نت تاپ ها و نوت بوک های ارزان قیمت است و هرگز نمیتوان به عنوان htpc خوب و کارامد روی آن حساب نمود

meisam317
09-02-2011, 14:19
من اینارو پیدا کردم دوستان نظرشون چی هستش ؟ با اجازه اساتید به این و قبلیه زنگ میزنم نتیجشو میگم

قیمتاش از 450 برای سیستم کامل هستش و کیس خالی رو هم از 80 تا 180 تومن دارن. البته فعلا موجود ندارن .
================================================== ==============
حالا هم فونیران

کیس هاشون خیلی شبیه هم هستند . MozartIP

این یکی دیگه قیمتهاشون خیلی گرونتره . کیس خالی 300 میدن که ریموت ، lcd ، ..... داره .( قبلا 350 میگفتند به مدیرش که زنگ زدم 300 قیمت دادش )

البته میگفتند که قیمت جهانی اون 250 دلار هستش

سیستم کامل که روش سواره 880 تومن میشه که cpu intel 8600 داره ؟

نظر دوستان راجب امکانات و قیمتهاشون چیه ؟

NaughtyCat
12-02-2011, 22:05
تو پاساژ ایران یه فروشگاه هست کیس میفروشه، قبلا من دیده بودم یه یکی دو مدل از این کیس های کوچیک داشت (Perfect) البته به قشنگی این مدل های بالایی نبودن، امروز رفتم دوباره ببینم چی داره... گفت نداریم دنبالشم نگرد نیست! :20:

این مدلهایی که شما گذاشتین خیلی خوبن, فقط یه کم گرونن حیف :31:

amir3408
12-02-2011, 23:18
تصمیم نهایی من شد ساختن کیس.

این مدلی که عکسش رو گذاشتم رو راحت میشه ساخت...فکر کنم حدود 100 تومن هم بیشتر در نیاد. از یه طرفی هم خوب کیس هست دیگه...میسه راخت بعدا عوضش کرد. البته اینی که گذاشتم ارتفاعش یکم زیاده و باید کمتر در بیارم.

کارت ریدر که توی بازار فراوونه و میشه رو به راهش کرد..میمونه LCD که باید بگردم ببینم چی گیر میاد.

اگه جدی کار رو شروع کردم حتما اینجا گزارش میدم بهتون.

البته قبل از شروع یکبار دیگه به مغازه ها سر میزنم شاید فرجی شد.

chaker2007
03-03-2011, 09:26
دوستان اگر در مورد نحوه پخش فیلم ها ی3D در HTPC اطلاعاتی دارند اعلام کنند.

meisam317
07-03-2011, 20:20

پخش سه بعدی رو باید تلوزیون LCD ساپورت بکنه . با توجه به قدرت سخت افزاری بالای HTPC خیلی بهتر از پلیر ها پخش میکنه

amir3408
10-03-2011, 19:37
دیروز داشتم توی خیابون میگشتم یهو توی یه مغازه یه کیس افقی دیدم. رفتم داخل و فهمیدم کیس واسه خودشونه و دارند ازش استفاده میکنند.

صاحب مغازه که آدم خوش برخورد و با ادبی بود گفت تماس میگیره و میپرسه که بازم از این کیسها گیر میاد یا نه.

امروز رفتم که جواب بگیرم که گفت متاسفانه گیر نمیاد و بعدش گفت که اگه بخوای میتونم این کیس رو بفروشم بهت. قیمتشم 65 تومن. در ضمن گفت واسش فرقی نمیکنه کیس افقی باشه یه عمودی و حتی میتونم براش یه کیس بخرم و اون کیس افقی رو بده به من.:46:

از برخوردش خیلی خوشم اومد و اگه راهی برام نمونه ترجیح میدم به جای ساختن کیس برم اونو بخرم.

روش نوشته بود Green ولی نمیدونم واقعا گرین هست یا نه. فنش هم صدای زیادی نداشت. البته پاورش یکم غیر عادی بود و پشتش 2تا فن کوچولو داشت. در مورد این نوع پاور چیزی میدونید؟ اگه یه روز بسوزه میشه دوباره یکیشو خرید؟ نظرتون در مورد کیس چیه؟

پژمان عزیز، برای این کیس، نصب بورد و کارت گرافیکی محدودیت زیادی که نداره نه؟ یا مثلا دی وی بی؟ آخه Micro ATX هست. میشه پرفرومنس مطلوبی داشت؟

BraveKnight
11-03-2011, 14:41
دیروز داشتم توی خیابون میگشتم یهو توی یه مغازه یه کیس افقی دیدم. رفتم داخل و فهمیدم کیس واسه خودشونه و دارند ازش استفاده میکنند.

صاحب مغازه که آدم خوش برخورد و با ادبی بود گفت تماس میگیره و میپرسه که بازم از این کیسها گیر میاد یا نه.

امروز رفتم که جواب بگیرم که گفت متاسفانه گیر نمیاد و بعدش گفت که اگه بخوای میتونم این کیس رو بفروشم بهت. قیمتشم 65 تومن. در ضمن گفت واسش فرقی نمیکنه کیس افقی باشه یه عمودی و حتی میتونم براش یه کیس بخرم و اون کیس افقی رو بده به من.:46:

از برخوردش خیلی خوشم اومد و اگه راهی برام نمونه ترجیح میدم به جای ساختن کیس برم اونو بخرم.

روش نوشته بود Green ولی نمیدونم واقعا گرین هست یا نه. فنش هم صدای زیادی نداشت. البته پاورش یکم غیر عادی بود و پشتش 2تا فن کوچولو داشت. در مورد این نوع پاور چیزی میدونید؟ اگه یه روز بسوزه میشه دوباره یکیشو خرید؟ نظرتون در مورد کیس چیه؟

پژمان عزیز، برای این کیس، نصب بورد و کارت گرافیکی محدودیت زیادی که نداره نه؟ یا مثلا دی وی بی؟ آخه Micro ATX هست. میشه پرفرومنس مطلوبی داشت؟

دیگه فکر کردن نداره که! :27:

NaughtyCat
17-03-2011, 00:15
دوستان من باز رفتم دنبال این کیس ها، یه مدل از گرین پیدا کردم که واقعا فوق العاده بود، فکر نمیکردم گرین از اینا داشته باشه:

عکسش تو همین لینک هست، خیلی قشنگ بود کیسه، قیمتش هم گفت 85 ولی الان کلا ندارن گفت بعد عید از این کوچیک ها میاره گرین.

این مدل بالا فقط مادربوردهای mini-ITX میخوره بهش، الان متاسفانه مادربورد درست و حسابی mini اینجا پیدا نمیشه، پژمان جان مادربورد mini-ITX الان هست اصلا تو بازار؟

یکی دیگه هم این بود:

این micro-atx هم بهش میخوره و میشه جورش کرد.

من این دوتا رو از نزدیک دیدم، واقعا فوق العاده هستن! فکر نمیکردم اینجوری پیدا کنم اصلا. مخصوصا اولیه. یه مدل دیگه از Perfect هم که قبلا دیده بودم پیدا کردم ولی واقعا با این گرین ها قابل مقایسه نیست.

amir3408
17-03-2011, 00:47
قشنگن. ولی اولی که بورد مینی میخوره و دومی هم که عمودی طراحی شده. بازم باید منتظر بمونیم شاید فرجی شد.

اولی انصافا قشنگه...کاش میکرو میخورد.

NaughtyCat
17-03-2011, 01:27
قشنگن. ولی اولی که بورد مینی میخوره و دومی هم که عمودی طراحی شده. بازم باید منتظر بمونیم شاید فرجی شد.
اون دومی رو اتفاقا توی قسمت کیس های خوابیده زده، تو عکس بنظر بزرگ میاد ولی اینم باریک و خوبه. :31:

اولی انصافا قشنگه...کاش میکرو میخورد.
آره دقیقا... حیف شد اگه اون Fusion ها بود با این چی میشد!

Pejman3
18-03-2011, 09:44
کیس دوم رو می شه هم بصورت عمودی و هم افقی استفاده کرد.
مادر بورد mini itx هم من از یکی دو تا از دوستانم که فروشنده هستند پرسیدم گفتند فعلاً موجود نیست. ولی من فکر می کنم اگه تو بازار بگردین ممکنه پیدا کنید.
یه چیزی هم که قبلاً گفته بودم و حالا می شه به عنوان یک انتخاب روش فکر کرد سیستم های XPC شاتله که هم بصورت سیستم کامل و هم بصورت Barebone عرضه میشه که شامل کیس و پاور و مادربرد است. از نظر شیکی و قابل استفاده بودن سیستم های مناسبی هستند.

lol_1029
23-03-2011, 19:16
شما 1 تلوزیون 3d احتیاج داری
+یه فیلم 3d واقعی
+ یه کارت گرافیک که پورت hdmi ورژن 1.4a باشه.... تنها کارت ارزون قیمت که دارای این پورت هست و اختصاصی برای htpc طراحی شده gt 430 هست.............با این کارت کیفیت رنگها خارق العاده هست...چون اصلا کارش همینه....
تازه لو پرفایل هست یعنی به کیسهای اسلیم هم میخوره نوع گیگابایتش تو بازار موجوده
برای ویندوزهم از media portal استفاده کن --- سافت هم هست.....
ولی اگه لینوکس جمع میکنی باید xbmc استفاده کن که 3d فعلا تو لینوکس میسر نیست مگه نوع ساید بای سایدش

---------- Post added at 08:16 PM ---------- Previous post was at 08:14 PM ----------

تصمیم نهایی من شد ساختن کیس.

این مدلی که عکسش رو گذاشتم رو راحت میشه ساخت...فکر کنم حدود 100 تومن هم بیشتر در نیاد. از یه طرفی هم خوب کیس هست دیگه...میسه راخت بعدا عوضش کرد. البته اینی که گذاشتم ارتفاعش یکم زیاده و باید کمتر در بیارم.

کارت ریدر که توی بازار فراوونه و میشه رو به راهش کرد..میمونه LCD که باید بگردم ببینم چی گیر میاد.

اگه جدی کار رو شروع کردم حتما اینجا گزارش میدم بهتون.

البته قبل از شروع یکبار دیگه به مغازه ها سر میزنم شاید فرجی شد.
دوست عزیز من قبلا با شرکت nmediapc تماس گرفتم ...حاظره ایران هم بفرسته

lol_1029
23-03-2011, 19:29
راستی من یه کیس پرفکت لایت 01 دارم که 2 سال پیش خریدم.............
کیس بایک هست و مادربد atx بهش میهوده + پاور معمولی..............
جلوش هم یه lcd کوچیک برای حرارت داره..................................
یک سری پیچهای مادربورد و اینجور چیزاش گم شده...زخامتم 10 سانتیمتر هست...کسی میخواد؟

amir3408
23-03-2011, 23:08
جدا شما تماس گرفتید؟ شرایط ارسال و پرداخت هزینه رو پرسیدید؟ اگه بشه که عالیه و من زنبیل میذارم واسه همین فردا

lol_1029
25-03-2011, 01:47
جدا شما تماس گرفتید؟ شرایط ارسال و پرداخت هزینه رو پرسیدید؟ اگه بشه که عالیه و من زنبیل میذارم واسه همین فردا

من سه ماه پیش باهاشون تماس گرفتم support@nmediapc.com
مدل htpc1000s رو + lcd سبز همراه پست به ایران گفتن 220 دلار ..............

این اقا هم نماینده فروششون تو ebay هست............

من با ایشون هم تماس گرفتم و گفتم که eaby و paypal ایران رو بخاطر تحریم ساپورت نمیکنند.........
ایشون هم به من گفتن هر مدلی بخوای میتونم براتون جور کنم..................
شما کافی بهش بگید یه صفحه فروش جدید براتون تو ebay باز کنه مثلا به اسم
" wooden htpc 8000+green lcd with free shipping to iran"
بعد کل هزینه کیس shipping cost+lcd+ icd باهم جمع کنه و یک جا بزاره واسه پرداخت..........

lol_1029
25-03-2011, 01:59

من سه ماه پیش باهاشون تماس گرفتم support@nmediapc.com
مدل htpc1000s رو + lcd سبز همراه پست به ایران گفتن 220 دلار ..............

این اقا هم نماینده فروششون تو ebay هست............

من با ایشون هم تماس گرفتم و گفتم که eaby و paypal ایران رو بخاطر تحریم ساپورت نمیکنند.........
ایشون هم به من گفتن هر مدلی بخوای میتونم براتون جور کنم..................
شما کافی بهش بگید یه صفحه فروش جدید براتون تو ebay باز کنه مثلا به اسم
" wooden htpc 8000+green lcd with free shipping to iran"
بعد کل هزینه کیس shipping cost+lcd+ icd باهم جمع کنه و یک جا بزاره واسه پرداخت..........

lol_1029
25-03-2011, 03:03
پاک شد........................

amir3408
25-03-2011, 08:58
یعنی حدود 120 دلار هزینه ارسال...با توجه به اینکه من یکی هم واسه دوستم میخوام میتونم با 150 دلار یه روز پاشم برم ترکیه و از اونجا بخرم و بیام. :دی

یکی از دوستانم که دفتر جهانگردی و زیارتی داره گفته شاید بتونه برام کاری بکنه. اونا ماهی چند با با اتوبوس سوریه میرند و توی مسیر از ترکیه رد میشن.

خرید پستی اصلا به صرفه نیست.

aminashtari
08-05-2011, 00:35
سلام به همه
روز 3شنبه 90/2/13 بعد از گشتن هر سه پاساژ ایران،رضا و پایتخت برای پیدا کردن کیس Htpc نتایج رو برای استفاده دوستان میگم.
فقط طبقه سوم پایتخت یه کیس درست و حسابی htpc پیدا کردم ( البته چینی ) با ریموت و یک صفحه ال سی دی کوچیک. اما ظاهرش انصافاً خوب بود که البته به لطف بازار خوب ایران فروشنده با غرور خاصی میگفت خودم از چین وارد کردم و قیمت هم 300.000 تومان!!! که واقعا خب نمیارزه چون کل سیستم رو میشه یه جورایی با این قیمت جمع کرد. عکس هم از ویترین گرفتم اگه بخواین میذارم.

توی ایران و رضا هم کیس zeus و perfect هم 2،3 مدل کیس افقی داشتند که با قیمت حدود 35000 تومان که البته لطفش به این بود محدودیت پاور و مادربورد نداشتند. به نظرم توی این بازار محدود این چند مدل غنیمته و میتونه کاملاً کارو راه بندازه. من خودم احتمالاً یکی از همینها رو بگیرم. البته فونیران هم که توی سایتش چند مدل Thermatake یا ُSilverstone ( دقیقاً یادم نیست ) گذاشته نتونستم تماس بگیرم برای قیمت گرفتن. اصلا شماره رو میگن اشتباهه. اگر کسی تونست تماس بگیره خبر بده.
این هم عکسهای کیس Zeus.

درایو نوری هم بصورت افقی کنار کلید پاور سوار میشه. 4 تا پایه هم توی بسته بندیش داره برای گذاشتن زیر کیس بصورت افقی. فقط اون اسم zeus که عمودی نوشته شده توس ذوق میزنه که البته فکر کنم بشه پاکش کرد.

BraveKnight
08-05-2011, 11:54
قیمت‌ها خیلی بالاست!!!
350 فقط واس یه کیس؟!
به نظر من اصلاً ارزش نداره!

aminashtari
08-05-2011, 12:56
نه برادر اشتباه خوندی.
اون کیس اولی که نوشتم سیصد هزار تومان

کیسهای بعدی که عکسش رو گذاشتم معمولی هست و به قیمت سی و پنج هزار تومان:46:

NaughtyCat
08-05-2011, 16:47
سلام به همه
روز 3شنبه 90/2/13 بعد از گشتن هر سه پاساژ ایران،رضا و پایتخت برای پیدا کردن کیس Htpc نتایج رو برای استفاده دوستان میگم.
فقط طبقه سوم پایتخت یه کیس درست و حسابی htpc پیدا کردم ( البته چینی ) با ریموت و یک صفحه ال سی دی کوچیک. اما ظاهرش انصافاً خوب بود که البته به لطف بازار خوب ایران فروشنده با غرور خاصی میگفت خودم از چین وارد کردم و قیمت هم 300.000 تومان!!! که واقعا خب نمیارزه چون کل سیستم رو میشه یه جورایی با این قیمت جمع کرد. عکس هم از ویترین گرفتم اگه بخواین میذارم.

توی ایران و رضا هم کیس zeus و perfect هم 2،3 مدل کیس افقی داشتند که با قیمت حدود 35000 تومان که البته لطفش به این بود محدودیت پاور و مادربورد نداشتند. به نظرم توی این بازار محدود این چند مدل غنیمته و میتونه کاملاً کارو راه بندازه. من خودم احتمالاً یکی از همینها رو بگیرم. البته فونیران هم که توی سایتش چند مدل Thermatake یا ُSilverstone ( دقیقاً یادم نیست ) گذاشته نتونستم تماس بگیرم برای قیمت گرفتن. اصلا شماره رو میگن اشتباهه. اگر کسی تونست تماس بگیره خبر بده.
سلام.
این کیس های گرین رو هم دیدین؟ به نظر اوناهم خیلی خوب میان. من اون Perfect رو که میگید دیدم، این گرین ها نسبت بهش خیلی بهتر و قشنگ ترن! اینا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته خوب ریموت و اون صفحه نمایش رو ندارن اینا، اما قیمتشون خوبه، حدود 80 تومن جفتشون.

BraveKnight
08-05-2011, 18:15
نه برادر اشتباه خوندی.
اون کیس اولی که نوشتم سیصد هزار تومان

کیسهای بعدی که عکسش رو گذاشتم معمولی هست و به قیمت سی و پنج هزار تومان:46:
بله، اشتباه خوندم! :31:
آقا قیمتش خیلی هم مناسبه!
انصافاً عالیه. آدرس مغازه رو بفرمایید بریم یه تعداد بخریم احتکار کنیم. :31:

aminashtari
08-05-2011, 22:28
با سلام

چرا کیسهای گرین هم بودند. آره قشنگ تر هم هستند. ولی خب گفتم مشکلشون محدودیت توی مادربرد و پاوره که perfect و zeus این مشکلات رو ندارن و من چون میخوام گرافیک خوب هم برای بازی ببندم باید جای کیس هم بیشتر باشه.

کیسهای zeus طبقه دوم یا سوم پاساژ ایران توی همون راهرویی که نمایندگی گرین هست. انتهای راهرو یه مغازه هست که این مدلها رو داره. نمایندگی خود zeus هم باز توی همون ایرانه.
از دوستان اگر کسی خرید بقیه رو مطلع کنه.
ممنون

NaughtyCat
08-05-2011, 23:00
چرا کیسهای گرین هم بودند. آره قشنگ تر هم هستند. ولی خب گفتم مشکلشون محدودیت توی مادربرد و پاوره که perfect و zeus این مشکلات رو ندارن و من چون میخوام گرافیک خوب هم برای بازی ببندم باید جای کیس هم بیشتر باشه.

کیسهای zeus طبقه دوم یا سوم پاساژ ایران توی همون راهرویی که نمایندگی گرین هست. انتهای راهرو یه مغازه هست که این مدلها رو داره. نمایندگی خود zeus هم باز توی همون ایرانه.
درسته... واجب شد برم اینو ببینم پس! :دی

amir3408
09-05-2011, 23:27
سلام

توی تبریز چند تا کیس خوب دیدم که شاید از این کیسهایی که شما گذاشتید بهتر باشند.

meisam317
10-05-2011, 18:55
سلام

توی تبریز چند تا کیس خوب دیدم که شاید از این کیسهایی که شما گذاشتید بهتر باشند.

کجا همشهری میتونی ادرس بدی. ماشلله شهر ماهم مثل قدیم دیگه نیست قطعات جدید و خوب سریع میادش :31:

amir3408
10-05-2011, 22:47
کجا همشهری میتونی ادرس بدی. ماشلله شهر ماهم مثل قدیم دیگه نیست قطعات جدید و خوب سریع میادش :31:

من پاساژ سهند رو همینجوری گشتم 2 مدل دیدم....اگه کامل بگردی بیشترم شاید پیدا بشه.

aminashtari
17-05-2011, 08:11
سلام
دوست عزیز از کیسهایی که دیدی عکس و قیمت میتونی بذاری؟ یا اگه سایت داشته باشه ادرس سایت سازندش. اگر خوب باشه بیاییم شهرتون بگیریم هم فاله هم تماشا:20:

stb2xxx
17-05-2011, 12:30
دوستان اين htpc رو ببنيد به نظرم كامله اگه 20 تا سفارش بگيرم ترتيب آوردنشو ميدم:

amir3408
17-05-2011, 14:12
سلام
دوست عزیز از کیسهایی که دیدی عکس و قیمت میتونی بذاری؟ یا اگه سایت داشته باشه ادرس سایت سازندش. اگر خوب باشه بیاییم شهرتون بگیریم هم فاله هم تماشا:20:

والا من سر سری گشتم فقط به خاطر اینکه بدونم هست یا نه....حتی مارکشون هم یادم نیست. دوستان تبریزی باید همت کنن...من تبریزی نیستم.

stb2xxx
21-05-2011, 12:03
اين لينك رو ببنيد:

aminashtari
22-05-2011, 09:03
اين لينك رو ببنيد:

دوست عزیز 20 تا فکر نمیکنم بشه مشتریشو توی فروم پیدا کرد.
حالا شما با چه قیمتی میتونید به دست مشتری برسونید توی تهران؟ حالا یا تعداد یا تک

stb2xxx
22-05-2011, 21:16
اگه بیست نفر پیدا نکنیم کار مشکل میشه فکر کنم حدود 550 تومن در بیاد البته ارزشش به نظرم داره

NaughtyCat
19-06-2011, 23:03
تبریک برای مهم شدن تاپیک! :دی

این هم عکسهای کیس Zeus.

درایو نوری هم بصورت افقی کنار کلید پاور سوار میشه. 4 تا پایه هم توی بسته بندیش داره برای گذاشتن زیر کیس بصورت افقی. فقط اون اسم zeus که عمودی نوشته شده توس ذوق میزنه که البته فکر کنم بشه پاکش کرد.

منم این کیس ها رو رفتم دیدم، بنظر که خیلی خوب میان. فکر کنم کلا کیس افقی تو بازار تو این اندازه فقط همینا باشن اصلا! :دی

amir3408
24-06-2011, 14:12
سلام.

من تا آخر هفته یه HTPC جمع میکنم. حالا با هر کیسی که شد. دوستان در مورد کانفیگ سیستم نظر بدند خوشحال میشم. چون خودم خیلی وقته از بازار بیخبر هستم.

نکات مهم برام یکی اینه که یه کارت صدای خوب بندازم روی بورد تا سینمای خانگی رو خوب تغذیه کنه و ترجیحا خروجی اپتیکال داشته باشه.

کارت گرافیک هم که یه مدلی باشه که سرش به تنش بیارزه و امکانات خوبی رو با قیمت معقولی ارائه کنه. خروجی HDMI و ساپورت 3D هم مهمه.

در مورد بورد و CPU هم که میخوام تا حدی قوی باشند. پاورد هم لازم دارم که باید کم صدا باشه.

حدود 500 تومن میخوام هزینه کنم. بدون اسپیکر البته.

ممنون میشم که کمکم کنید.

NaughtyCat
24-06-2011, 21:30
سلام.

من تا آخر هفته یه HTPC جمع میکنم. حالا با هر کیسی که شد. دوستان در مورد کانفیگ سیستم نظر بدند خوشحال میشم. چون خودم خیلی وقته از بازار بیخبر هستم.

نکات مهم برام یکی اینه که یه کارت صدای خوب بندازم روی بورد تا سینمای خانگی رو خوب تغذیه کنه و ترجیحا خروجی اپتیکال داشته باشه.

کارت گرافیک هم که یه مدلی باشه که سرش به تنش بیارزه و امکانات خوبی رو با قیمت معقولی ارائه کنه. خروجی HDMI و ساپورت 3D هم مهمه.

در مورد بورد و CPU هم که میخوام تا حدی قوی باشند. پاورد هم لازم دارم که باید کم صدا باشه.

ممنون میشم که کمکم کنید.

سلام!

من خودم همچین قطعاتی مدنظرم بود ولی متاسفانه به مشکلات مالی خوردم! :دی امیدوارم به دردتون بخوره:

برای CPU این سری جدید CPU های اینتل به نظر خیلی خوب میان، مصرف برق خیلی پایینی هم دارن در عین حال قوی هم هستن.

من خودم نظرم رو Core i3 2100T بود که میشه پایین ترین مدل توی این سری جدید CPU های اینتل که فقط 35وات مصرف میکنه ولی قدرت قابل قبولی هم داره و برای یه HTPC کافیه. یه جورایی هم اینتل اینو برای همین HTPC ها در نطر گرفته. فقط من اینو خودم تو بازار ندیدم، Core i3 2100 هست البته، یه کمی از این قوی تره و 45وات مصرف برقشه.

اگه قوی تر هم میخواین Core i5 2500 هم هست که یه مقدار گرون میشه و فکر کنم هزینه کل سیستم اینجوری از بودجه تون بزنه بالاتر!

یکی از خوبی های این سری CPU ها اینه که برای کارهای مربوط به HTPC مثلا پخش بدون مشکل 1080p دیگه نیازی به کارت گرافیک مجزا نیست و همون پردازنده گرافیکی داخلی خود CPU به اندازه کافی قوی هست. اگه با یه مادربورد که خروجی HDMI داشته باشه ست بشه هم Full HD، هم صداهای 7.1 کاناله فرمت جدید، هم 3D رو ساپورت میکنه بدون نیاز به کارت گرافیک! فقط برای مثلا بازی و اینها کافی نیست... اگه میخواید بازی هم بکنید روی کامپیوتر دیگه حتما باید یه کارت گرافیک هم بگیرید. فقط کارت گرافیک ممکنه صدای فنش خیلی بره رو اعصاب!

در مورد کارت صدا هم دوستان نظرشون رو بدن ولی به نظر من نیازی نیست واقعا. مادربورد ها هم الان که خروجیHDMI و optical و Coaxial دارن و واقعا از نظر صدا مشکلی ندارن و راحت صدای چندکاناله میدن بیرون.

برای مادربورد هم من خودم دنبال مادر بورد های micro و mini بودم برای این CPU ها. این مدل Gigabyte رو پیدا کردم:

این Micto-atx هستش البته، شاید شما دنبال اندازه معمولی باشید ولی این با اون کیس گرین که مایکرو میخورد چیز خوبی درمیاد به نظرم! :دی HDMI و optical out هم داره. (case هم با پاور 85 تومن)

RAM هم 2GB باید کافی باشه، 4GB هم میتونید بذارید. هارد هم مثلا 1TB.

این قطعاتی که گفتم با هم باید دور و بر همون 500 تومن بشن. من البته کارت گرافیک رو حساب نکردم شاید شما لازم داشته باشی. مادربورد رو هم micro گفتم که شاید شما نخوای اونو. ولی درکل سیستم قشنگی میشه و نسبتا ساکت و کم مصرف.

Pejman3
25-06-2011, 15:46
سلام.

ممنون میشم که کمکم کنید.

سعی کنید که کارت گرافیک رو از سری 6000 AMD ببندید تصویرش تو پخش ویدئو خیلی بهتر شده در ضمن اگه می خواید HTPC رو به آمپ وصل کنید می تونید از خرید کارت صدا هم صرف نظر کنید و با پورت HDMI کارت گرافیک صدا و تصویر رو همزمان انتقال بدین در ضمن سری 6000 تمامی فرمت های صوتی موجود رو می تونه انتقال بده.
در صورتی که طرفدار انتقال صدا بصورت آنالوگ هستین کلاً موسیقی رو آنالوگ می پسندین و می خواین روی صدا بیشتر شخصی سازی کنید استفاده از یه کارت صدای خوب توصیه می شه.
در مورد مادربرد و CPU کلاً چیزهای خوبی هم از Intel و هم از AMD موجود هست که می تونید بسته به سلیقتون انتخاب کنید ولی بهتره از مدلهای کم مصرف تر باشه.

amir3408
25-06-2011, 20:50
مرسی که راهنمایی میکنید.

من به صدا اهمنیت زیادی میدم. حتی از تصویر هم برام مهمتره. پس در مورد خرید کارت صدا تا 80 تومن هم حاضرم هزینه کنم.

پژمان عزیز بیشتر دوست داشتم مدل دقیق بفرمایید چون من از بازار PC کلا بیخبر هستم. در مورد همه قطعات.

بورد هم فکر کنم اگه USB3 باشه حیلی خوشحال میشم. یه بورد با این ویژگی چند تمووم میشه؟ CPU هم اگه دقیقا بگید چه مدلی و با چه قیمتی که عالی میشه.

رم و پاور و کیس و .... مهم نیست. 2 گیگ رم میندازم و یه پاور کم صدا از گرین.

پس اگه سیستم با بورد و کارت گرافیک و CPU و کارت صدا "همراه قیمت" پیشنهاد بدید ممنون میشم.

در ضمن کارت صدای 80 تومنی واقعا با خروجی صدای بوردهای امروزی تفاوت داره؟

Pejman3
25-06-2011, 23:42
مرسی که راهنمایی میکنید.

من به صدا اهمنیت زیادی میدم. حتی از تصویر هم برام مهمتره. پس در مورد خرید کارت صدا تا 80 تومن هم حاضرم هزینه کنم.

پژمان عزیز بیشتر دوست داشتم مدل دقیق بفرمایید چون من از بازار PC کلا بیخبر هستم. در مورد همه قطعات.

بورد هم فکر کنم اگه USB3 باشه حیلی خوشحال میشم. یه بورد با این ویژگی چند تمووم میشه؟ CPU هم اگه دقیقا بگید چه مدلی و با چه قیمتی که عالی میشه.

رم و پاور و کیس و .... مهم نیست. 2 گیگ رم میندازم و یه پاور کم صدا از گرین.

پس اگه سیستم با بورد و کارت گرافیک و CPU و کارت صدا "همراه قیمت" پیشنهاد بدید ممنون میشم.

در ضمن کارت صدای 80 تومنی واقعا با خروجی صدای بوردهای امروزی تفاوت داره؟

من هم مثل شما فکر می کنم و کلاً صدا رو بیشتر دوست دارم. در مورد کارت صدا باز هم عرض می کنم تا اونجایی که من می دونم شما RS77 تهیه کردین و اگه بخواین از خروجی HDMI استفاده کنید کارت گرافیک جریان های صدا رو بصورت خام به آمپ شما می فرسته و توی آمپ دیکودینگ و پردازش انجام می شه به خاطر همین در این صورت دلیلی برای خرید کارت صدای گرون قیمت وجود نداره.
ولی بازم تاکید می کنم در صورتی که اصرار به انتقال صدا بصورت آنالوگ دارین باید بگم که مزایا و معایب خودش رو داره و اگه بعضی مسائلی که خدمتتون عرض کردم براتون مهمه حتماً کارت صدا بگیرید. حتماً هم بین یه کارت صدای حتی 35 تومنی و چیپ آنبرد صدا تفاوت محسوسی هست من تمامی محصولات Creative رو تایید میکنم.
برای CPU هم یه Athlon X2 265 هم کاملاً جوابگو هست برد هم از برند Gigabyte یا Asus تایید می شه.

NaughtyCat
05-08-2011, 18:11
سلام!
من بالاخره رفتم همین کیس افقیه Zeus رو گرفتم، قطعات این کامپیوتری که داشتم رو هم گذاشتم توش:

Motherboard Asus P5Q
Intel Core 2 Duo E7300
Asus EAH4670 Radeon HD 4670
4GB RAM

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط یه چندتا مورد راجع به این کیس:

اولش بگم که اصلا طراحی ش خوب نیست. مثلا محل قرار گرفتن پاورش خیلی مسخره س واقعا. از یه طرف کیس سیم میخوره میاد یه طرف دیگه ی کیس که جای پاوره. پاور هم جوری باید گذاشته بشه که دیگه آدم دسترسی نداره به کلیدش! برای گذاشتن پاور هم باید اون قسمت جلویی کاملا دربیاد.

اما از اون بدتر کلید پاور خود کیس هست. طوریه که اصلا تو نمیره! به خاطر اینکه دقیقا پشتش با فاصله خیلی کم پاور قرار داره و اون سیمش. واقعا اینش خیلی بده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمون سیمه باز کارو خراب کرده و دقیقا میاد جلوی جایی که DVD-ROM باید قرار بگیره! طوری که من الان DVD Rom رو نداشتم. میشه گذاشتش ولی به اون سیمه خب خیلی فشار میاد.

اینا لازم دونستم بگم چون در کل زیاد کیس جالبی نیست، و متاسفانه شاید همینم تنها کیس افقی تو بازار باشه تو این اندازه. البته الان باهاش مشکلی ندارم ولی موقع بستن ش واقعا آدم اذیت میشه.

fattahimehdi
08-08-2011, 13:42
از دوستانی که در تهران هستند اگه کیس مخصوص htpc پیدا کردن بی زحمت عکس و آدرسه جایی که می فروشه رو بزارن

fattahimehdi
08-08-2011, 22:40
آیا وقتی htcp رو به تلویزیون وصل می کنیم یعنی یه مانیتور مثلا 40 اینچ داریم یعنی میتونیم مثل یه کامپیوتر باهاش کار کنیم کیفیتش فرقی با مانیتور نداره مثلا نوشته ها رو خوب نشون میده
ببخشید سوالم در حده کلاس اوله ولی نمیدونم خوب:43:
جوابشو پیدا کردم

fattahimehdi
09-08-2011, 13:25
یاران منشینید خموش

amir3408
09-08-2011, 22:50
بنا به دلایل فنی فعلا HTPC خریدن من کنسل شده.

الان 3 تا لپتاپ توی خونه داریم و هرچی حساب کردم دیدم منطقی نیست یه کیس دیگه بخرم. اونوقت دیگه بین کابلها گم و گور میشدیم خودمون. همین الانشم پشت تلوزیون شیر تو شیر حسابیه. مثل ماکارونی شده.

یکی از لپتاپها رو فعلا کنار گذاشتم برای این کار...به سینما و تلوزیون وصله و هرچی آهنگ و فیلم دارم هم توشه و خوشبختانه خروجی صدای قابل قبولی داره یا بهتره بگم از اونیکی لپتاپها که دارم بهتره. ولی احتمالا براش یه کارت سدای اکسترنال بگیرم.

کیفیت هم که آره مثل مانیتور هست و فرق زیادی نداره.

NaughtyCat
09-08-2011, 23:06
آیا وقتی htcp رو به تلویزیون وصل می کنیم یعنی یه مانیتور مثلا 40 اینچ داریم یعنی میتونیم مثل یه کامپیوتر باهاش کار کنیم کیفیتش فرقی با مانیتور نداره مثلا نوشته ها رو خوب نشون میده

سلام...
تو تلویزیون با مانیتور فرقی نداره به اون صورت، فقط برای نوشته های توی محیط ویندوز اگه از فاصله ای که نشستید خوانا نیستن، میشه از توی تنظیمات اندازه شون رو بزرگتر کرد.

مثلا تو Windows 7:

Control Panel\ Appearance and Personalization\ Display

توی اون Set custom text size هم هر اندازه ای که میخواین میتونین بذارید. (همون 125% گذاشتم من)

fattahimehdi
10-08-2011, 04:17
توی اون لینکی که آدرسشو گذاشتم می گه اگه رزلوشن رو درست تنظیم کنی و کارت گرافیکتم خوب باشه تلوزیونهای فول اچ دی هیچ تفاوتی با مانیتور نداره

POROMA2008
11-08-2011, 04:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] معرفی Blu-ray HD-ID34 شرکت زوتاک (HTPC ها یا همان رایانه های سینمای خانگی)

fattahimehdi
11-08-2011, 14:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] معرفی Blu-ray HD-ID34 شرکت زوتاک (HTPC ها یا همان رایانه های سینمای خانگی)

قیمتشو اگه می شه بذارید

fattahimehdi
11-08-2011, 14:11
اگه HTPC میخواید جمع کنید یکی از این دوتا خیلی بدرد می خورند تو ایران هم هست

Logitech Keyboard DiNovo Mini
178 تومن
Ultra Mini Keyboard
135 تومن

fattahimehdi
11-08-2011, 14:24
من میخوام Htpc جمع کنم حالا دوتا مشکل بزرگ دارم
یکی اینکه یک کیس شیک و مناسب این کار رو پیدا نمی کنم
و دوم اینکه اسپیکر پایه دار مناسب برای این کار رو پیدا نکردم

لطفا اگه مدلی پیشنهاد می کنید قیمتشم بگید چون تو اینترنت زیاد هست ولی آدم نمیدونه تو ایران ازشون هست و اینکه قیمتش چنده

با تشکر از راهنماییهای شما[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

NaughtyCat
11-08-2011, 17:34
من میخوام Htpc جمع کنم حالا دوتا مشکل بزرگ دارم
یکی اینکه یک کیس شیک و مناسب این کار رو پیدا نمی کنم

لطفا اگه مدلی پیشنهاد می کنید قیمتشم بگید چون تو اینترنت زیاد هست ولی آدم نمیدونه تو ایران ازشون هست و اینکه قیمتش چنده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد کیس چند صفحه قبل صحبت شده راجع بش، فعلا همین کیس Zeus که صفحه قبل دوستان عکسش رو گذاشتن پیدا میشه. من خودم همینو گرفتم، اما گفتم زیاد جالب نیست ولی خب از هیچی بهتره، قیمتش هم 35 تومن هستش.

fattahimehdi
11-08-2011, 21:18
در مورد کیس چند صفحه قبل صحبت شده راجع بش، فعلا همین کیس Zeus که صفحه قبل دوستان عکسش رو گذاشتن پیدا میشه. من خودم همینو گرفتم، اما گفتم زیاد جالب نیست ولی خب از هیچی بهتره، قیمتش هم 35 تومن هستش.

آره خوندمشون منتهی همونجور که میگی خوب نیستن مدلهای قشنگی با قیمتهای 60 تا 100 دلار توی اینترنت هست چون من خودم شهرستانم نمی دونم اینارو تو تهران می شه پیدا کرد یا نه

amir3408
12-08-2011, 11:08
گفتم این پستمو اینجا هم بذارم شاید به درد کسی بخوره و تاپیک سینمای خانگی رو ندیده باشه.

سلام. دیر شد ولی امروز دیگه همت کردم و عکس گرفتم!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] lbxgKO0GVJ_SVH9uYj0a_pBj7J7U/aaa_resize.jpg?psid=1

پایه فعلا پیدا نکردم برای سوراندها و فرصت ساختنش رو هم ندارم و واسه همین همونجا موندند بی مصرف.

واسه پیدا کردن این میز تلوزیون کل شهر رو زیر پا گذاشتم....نمیخواستم ساب رو کنار یکی از تاورها بذارم چون تقارن و زیبایی سیستم رو به هم میزد. شاید خنده دار باشه ولی متر به دست " میز رو قبل از سینما خریده بودم" حدود 20 تا مغازه رو زیر رو کردم و این میز رو پیدا کردم.:13: و توی خرید میز اینم در نظر داشتم که HTPC هم اضافه خواهم کرد و واسه همین میز فقط 2 تا خونه داره که الان توی یکیش اون دستگاهه ممنوعه نشسته!

مارکش Bravo هست و ظاهرا وارداتی. کیفیت خوبی داره و کارت گارانتی و این حرفا توشه.

اون لپتاپ نقره ای Inspiron 6400 هست که الان مثلا HTPC شده.

NaughtyCat
12-08-2011, 12:26
گفتم این پستمو اینجا هم بذارم شاید به درد کسی بخوره و تاپیک سینمای خانگی رو ندیده باشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] lbxgKO0GVJ_SVH9uYj0a_pBj7J7U/aaa_resize.jpg?psid=1

پایه فعلا پیدا نکردم برای سوراندها و فرصت ساختنش رو هم ندارم و واسه همین همونجا موندند بی مصرف.

واسه پیدا کردن این میز تلوزیون کل شهر رو زیر پا گذاشتم....نمیخواستم ساب رو کنار یکی از تاورها بذارم چون تقارن و زیبایی سیستم رو به هم میزد. شاید خنده دار باشه ولی متر به دست " میز رو قبل از سینما خریده بودم" حدود 20 تا مغازه رو زیر رو کردم و این میز رو پیدا کردم.:13: و توی خرید میز اینم در نظر داشتم که HTPC هم اضافه خواهم کرد و واسه همین میز فقط 2 تا خونه داره که الان توی یکیش اون دستگاهه ممنوعه نشسته!

مارکش Bravo هست و ظاهرا وارداتی. کیفیت خوبی داره و کارت گارانتی و این حرفا توشه.

به به خیلی مبارکه! عجب اسپیکرهای شاخی دارین حسودیم شد! :دی

برای اسپیکرهای عقب میتونید برید اون پاساژ شرکا تو جمهوری فکر کنم داشتن از این پایه ها، حیفه این اسپیکرها درست چیده نشن واقعا.

جای subwoofer هم خیلی خوب شده. درضمن منم مودم/روتر م رو دقیقا همونجا که شما گذاشتین گذاشتم :دی

فقط من الان مشخصات اون لپ تاپ رو نگاه کردم مثل اینکه خروجی HDMI نداره درسته؟

آره خوندمشون منتهی همونجور که میگی خوب نیستن مدلهای قشنگی با قیمتهای 60 تا 100 دلار توی اینترنت هست چون من خودم شهرستانم نمی دونم اینارو تو تهران می شه پیدا کرد یا نه

نه متاسفانه اصلا کیس درست حسابی پیدا نمیشه!

amir3408
12-08-2011, 13:22
اول اینکه قابل شما رو نداره.

نه خروجی HDMI نداره...قدیمی تر از این حرفاست!

البته یه لپتاپ سونی core i5 دارم که اون خروجی رو داره ولی چون اونو منزل محترم :دی "اگه نوبت برسه گاهی هم خودم" سر کار میبرند نمیشه به طور ثابت کنار سیستم قرارش داد. اون لپتاپ روی مبل که توی عکس هست هم VOSTRO 1520 هست که همین الان باهاش دارم پست مینویسم و متاسفانه اینم HDMI نداره.

میخوام اینو بگم که الان نیاز زیادی به HDMI نداریم چون سورس آنچنان باکیفیتی استفاده نمیکنیم. اگه فرصتی بشه هفته ای 1 بار یه فیلم با حجم 1 گیگ و فرمت AVI میبینیم که برای همچین سورسی همین کابل VGA هم کافی هست. ولی نیاز به یه کارت صدای اکسترنال شدیدا احساس میشه و به فکر خریدش هستم.

در مورد پایه هم چون تهران نیستم احتمالا مجبور به ساختنش بشم. البته اصلا کار سختی به نظر نمیاد.

مودم رو هم مجبور شدم آنتن هاش رو بدم پایین چون حس کردم جلوی Presence Sensor تلوزیون رو گرفته و توی کارش اختلال ایجاد میکنه.

NaughtyCat
12-08-2011, 16:36
اول اینکه قابل شما رو نداره.

نه خروجی HDMI نداره...قدیمی تر از این حرفاست!

البته یه لپتاپ سونی core i5 دارم که اون خروجی رو داره ولی چون اونو منزل محترم :دی "اگه نوبت برسه گاهی هم خودم" سر کار میبرند نمیشه به طور ثابت کنار سیستم قرارش داد. اون لپتاپ روی مبل که توی عکس هست هم VOSTRO 1520 هست که همین الان باهاش دارم پست مینویسم و متاسفانه اینم HDMI نداره.

میخوام اینو بگم که الان نیاز زیادی به HDMI نداریم چون سورس آنچنان باکیفیتی استفاده نمیکنیم. اگه فرصتی بشه هفته ای 1 بار یه فیلم با حجم 1 گیگ و فرمت AVI میبینیم که برای همچین سورسی همین کابل VGA هم کافی هست. ولی نیاز به یه کارت صدای اکسترنال شدیدا احساس میشه و به فکر خریدش هستم.

در مورد پایه هم چون تهران نیستم احتمالا مجبور به ساختنش بشم. البته اصلا کار سختی به نظر نمیاد.

مودم رو هم مجبور شدم آنتن هاش رو بدم پایین چون حس کردم جلوی Presence Sensor تلوزیون رو گرفته و توی کارش اختلال ایجاد میکنه.

درسته.. البته با همون VGA هم الان کیفیت تصویر خوبی دارین و از نظر رزولوشن مشکلی نداره، منم الان تصویر رو با VGA میگیرم ولی خب صدا رو با کواکسیال. اما این که میگین فعلا سورس به اون صورت باکیفیت ندارین و احتمالا صدای فیلم ها همون استریو باشه زیاد فرقی نمیکنه الان. ولی خب باید فکر صدا هم باشین با این سیستم در آینده. حیفه :دی

hosein_mic
12-08-2011, 18:05

بسیار عالیست مبارکتون باشه اسپیکر چیه؟ اون اسپیکر ایستاده ها رو جدا گرفتین یا همه با هم تو یه پک بوده؟

اصلا سینماست یا اسپیکر؟ چند گرفتید دوست عزیز؟ چه مارک و مدلی هستند؟

---------- Post added at 07:05 PM ---------- Previous post was at 07:01 PM ----------

راستی نظرتون در مورد کیس green tenuous چیه؟

از این مادربرد بزرگها داخلش میشینه؟

اگه بتونم یه کیس باب میلم پیدا کنم یکی 100% میبندم/

البته اسپیکر هم یه معضل بود که از ظاهر اسپیکر جناب amir3408 خوشم اومده باید برم صداشو یه محک بزنم ببینم چطوره

hosein_mic
12-08-2011, 18:27

دوست عزیز کیس شما تمام مشکیه یا قرمز مشکیه؟

و اگه زحمتی براتون نیست میشه یه عکس باکیفیت ازش بزارین و همین طور ابعاد دقیقش؟ از این مادر برد بزرگ های کامپیوتر های معمولی داخلش میشینه؟

ویه سوال کلی دیگه: میشه از دبی کیس خالی htpc خرید و اورد؟ :8:

fattahimehdi
12-08-2011, 21:44
آقا آ آ ه پیدا کردم پیدا کرد
جوینده یابندس

این کولر مستره خداست . دفترچه راهنماشو هم دانلود کردم خوندم خیلی باحاله هم میتونی به صورت دسکتاپ اسمبلش کنی هم به صورت تاور خیلیی باحاله به مولا :26:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قیمتشم ایمیل زدم به بخش فروشش اگه جواب داد بتون میگم

اینم لینک سایت سازندش

NaughtyCat
12-08-2011, 21:48
دوست عزیز کیس شما تمام مشکیه یا قرمز مشکیه؟

و اگه زحمتی براتون نیست میشه یه عکس باکیفیت ازش بزارین و همین طور ابعاد دقیقش؟ از این مادر برد بزرگ های کامپیوتر های معمولی داخلش میشینه؟

برای من همون قرمز مشکیه، عکسش رو تو این پست گذاشتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآره مادربورد بزرگ معمولی میخوره، اندازه اش هم به اون صورت کوچیک نیست، یعنی مثلا تو هر میز تلویزیونی جا نمیشه، من در کل زیاد توصیه اش نمیکنم راستش! :دی زیاد جالب نیست...

_______

این کولر مستره خداست . دفترچه راهنماشو هم دانلود کردم خوندم خیلی باحاله هم میتونی به صورت دسکتاپ اسمبلش کنی هم به صورت تاور خیلیی باحاله به مولا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قیمتشم ایمیل زدم به بخش فروشش اگه جواب داد بتون میگم

اینم لینک سایت سازندش

خیلی قشنگه! امیدوارم داشته باشن.

hosein_mic
12-08-2011, 23:04
آقا آ آ ه پیدا کردم پیدا کرد
جوینده یابندس

این کولر مستره خداست . دفترچه راهنماشو هم دانلود کردم خوندم خیلی باحاله هم میتونی به صورت دسکتاپ اسمبلش کنی هم به صورت تاور خیلیی باحاله به مولا :26:

اینم لینک سایت سازندش

ما هم منتظریم اگه داشتند تو همین تاپیک اعلام کنید به همراه قیمت

amir3408
12-08-2011, 23:12
بسیار عالیست مبارکتون باشه اسپیکر چیه؟ اون اسپیکر ایستاده ها رو جدا گرفتین یا همه با هم تو یه پک بوده؟
اصلا سینماست یا اسپیکر؟ چند گرفتید دوست عزیز؟ چه مارک و مدلی هستند؟

همه یه پک هستند به اسم پایونیر HTP-RS77 که لینکش رو میذارم. حدود 2 ماه پیش 980 تومن شد. البته با یه سری کابل و خودشو 905 تومن حساب کرد.

اینم مشخصاتش که توی رده خودش یکی از بهترین ها هست و منم از خریدش خیلی راضی هستم.

اما این که میگین فعلا سورس به اون صورت باکیفیت ندارین و احتمالا صدای فیلم ها همون استریو باشه زیاد فرقی نمیکنه الان. ولی خب باید فکر صدا هم باشین با این سیستم در آینده.

درسته ....کیفیت تصویر با این سورس ها، با استفاده کردن یا نکردن از HDMI هیچ فرقی نخواهد کرد....ولی صدا رو با اضافه کردن یه کارت صوتی Creative میشه به میزان محسوسی ارتقا داد.

hosein_mic
12-08-2011, 23:12
راستی بچه ها نظرتون در مورد این کیسه چیه؟ گیر میاد؟

ولی به نظر من ضعفش عدم استفاده از مادربرد atx هست نظرتون در مورد ابعادش چیه؟ فکرمیکنم ابعادش خیلی عالی هست

fattahimehdi
13-08-2011, 02:58
راستی بچه ها نظرتون در مورد این کیسه چیه؟ گیر میاد؟

ولی به نظر من ضعفش عدم استفاده از مادربرد atx هست نظرتون در مورد ابعادش چیه؟ فکرمیکنم ابعادش خیلی عالی هست

آره ابعادش خوبه منتها این ابعاد باعث شده مادربرد مینی بخوره اینم بده

fattahimehdi
13-08-2011, 03:06
راستی یه کیس دیگه هم دارن اینم لینکش اینم خوبه

---------- Post added at 04:06 AM ---------- Previous post was at 04:03 AM ----------

ما هم منتظریم اگه داشتند تو همین تاپیک اعلام کنید به همراه قیمت

قیمتشون فک کنم حدود 200 باشه توی سایتای خارجی 200 و خورده ای دلار بود اما تولید 2007 .
اگه جواب دادن بچشم . راستی بگم این مدلی که زده توی سایت ریموت هم و ایکولایزر هم داره

hosein_mic
13-08-2011, 09:14
ممنون دوست عزیز اگه قیمت مناسب بدن منم یکی میخام/

یه سوال در مورداین کیس گرین که خودم عکسش رو گذاشتم: این هارد و درایو dvd چطوری پیچ میشه بالای کیس هم که پرچ هست حالا پایینش رو نمیدونم

fattahimehdi
13-08-2011, 14:44
ممنون دوست عزیز اگه قیمت مناسب بدن منم یکی میخام/

یه سوال در مورداین کیس گرین که خودم عکسش رو گذاشتم: این هارد و درایو dvd چطوری پیچ میشه بالای کیس هم که پرچ هست حالا پایینش رو نمیدونم

اون پنل نگهدارنه هارد و درایو DVD پیچ داره باز می شه میاد بیرون

hosein_mic
14-08-2011, 13:41
من فردا میرم بازار ببینم کیس چی هست تو بازار شیراز برای این کار احتمالا مجبور بشم از همین گرین بخرم/

یه سوال نمایندگی ها اگه یه مدل خاص رو نداشته باشند سفارش بدی میارن؟

بعد یه سوال دیگه این که این مادر برد های معمولی بهش میگن atx درسته؟ یه سایز کوچکترmicro و بازم کوچکتر میشه مینی درسته؟

atx و micro با این حساب تو کامپیوتر های معمولی استفاده دارند درسته؟ (pc) منظورمه و نه (htpc)

fattahimehdi
14-08-2011, 14:54
من فردا میرم بازار ببینم کیس چی هست تو بازار شیراز برای این کار احتمالا مجبور بشم از همین گرین بخرم/

یه سوال نمایندگی ها اگه یه مدل خاص رو نداشته باشند سفارش بدی میارن؟

بعد یه سوال دیگه این که این مادر برد های معمولی بهش میگن atx درسته؟ یه سایز کوچکترmicro و بازم کوچکتر میشه مینی درسته؟

atx و micro با این حساب تو کامپیوتر های معمولی استفاده دارند درسته؟ (pc) منظورمه و نه (htpc)

خوب این بستگی به نمایندگی داره اینو نمی دونم
جواب سوال دوم بله
جوال سوال سوم خیر ، بطور کلی مادر بردهای مینی برای کارهای معمولی هست یعنی برای استفاده pc خیلی کاربردی نیست ولی standard atx ها هم برای PC استفاده می شن هم برای HTPC . من چون می خوام از HTPC استفاده PC هم بکنم اون کیس کولر مستری رو که توی پستهای قبلی معرفی کردم رو می خوام بگیرم که مادربرد اندازه atx standard می خوره :5:

hosein_mic
14-08-2011, 15:09
Gygabyte
Z68XP-UD3

این الان atx هست?

1155 اینتل میگیره

راستی دوتا گرافیک میخوره جریان چیه؟ البته hdm on board هم داره ولی سواله برام

hosein_mic
14-08-2011, 15:19
دوست عزیز درسته یه سری مادر برد ها هستند که در کیس رو باز میکنی (تو کامپیوترهای معمولی) از پایین پاور هستند تا اون پایین کیس ( که حتما atx هستند)

اما یه سری دیگه مادربرد رو بعضی کامپیوترها میبندن (تو کامپیوتر های معمولی) که نسبت به اون مادربرد اولی کوچکترند و معمولا از یکی یا دو تا اسلت pci مخصوص مودم و .... دارند حالا به اینا چی میگند؟

fattahimehdi
14-08-2011, 15:53
دوست عزیز درسته یه سری مادر برد ها هستند که در کیس رو باز میکنی (تو کامپیوترهای معمولی) از پایین پاور هستند تا اون پایین کیس ( که حتما atx هستند)

اما یه سری دیگه مادربرد رو بعضی کامپیوترها میبندن (تو کامپیوتر های معمولی) که نسبت به اون مادربرد اولی کوچکترند و معمولا از یکی یا دو تا اسلت pci مخصوص مودم و .... دارند حالا به اینا چی میگند؟

نمی دونم این مسئله چرا اینقدر برا تون مهمه خوب شما اگه کیس رو انتخاب کنید می تونید اندازه مادربردتون رو انتخاب کنید اگه برعکس هم همینطور همه این مشخصات هم توی اینترنت هست ولی در عین حال شاید این لینکها برای روشن شدن موضوع بد نباشه

لینک بالا از ویکی پدیاست مشخصه هر کدام رو خواستی از سمت چپ و جود داره انتخاب می کنی

اینم یه لینک سایت ایرانی

امیدوارم کمکی کرده باشم موفق باشی

اگه بازار رفتی ما رو بیخبر نزار

hosein_mic
14-08-2011, 16:04
واسه این که میخوام یه سیستم قوی جمع کنم حساسیت به خرج میدم میخوام یه کیس برای سیستم بخرم نه سیستم برای کیس یعنی سیستم تو اولویت برام میخوام از 1155 اینتل استفاده کنم و این مادربرد: Z68XP-UD3 Gygabyte

با توجه به این که حداقل یه اسلت Pci برای کارت --- لازم دارم (حالا wifi رو میشه با usb وصل کرد) این مین برد قیمتش 248 هست حالا نمیدونم چه نوع مادربردی هست و اگه بشه میخوام همین گرین رو بخرمش چون قیافش بد نیست و چاره ای نیست و کیس خوب پیدا نمیشه ضمنا بنده شیراز هستم

با تشکر

fattahimehdi
14-08-2011, 16:17
واسه این که میخوام یه سیستم قوی جمع کنم حساسیت به خرج میدم میخوام یه کیس برای سیستم بخرم نه سیستم برای کیس یعنی سیستم تو اولویت برام میخوام از 1155 اینتل استفاده کنم و این مادربرد: Z68XP-UD3 Gygabyte

قیمتش 248 هست حالا نمیدونم چه نوع مادربردی هست و اگه بخوره میخوام همین گرین رو بخرمش چون قیافش بد نیست چون چاره ای نیست و کیس خوب پیدا نمیشه ضمنا بنده شیراز هستم و نه تهران

با تشکر
اندازه کیس شما 98x270x360mm یعنی کوچیکه در حالی که تو مشخصات مادر بردی که شما می خواید نوشته atx یعنی بیخیال این شو حاجی .

شما اگه این کیس رو می خوای باید بری سراغ مادربردهایی که تو مشخصشون نوشته مینی

hosein_mic
14-08-2011, 16:27
پناه بر خدا حالا فردا میرم بازار شاید یه کیس برای این مادربرد پیدا کردم :31: بازم مرسی

hosein_mic
16-08-2011, 12:31
متاسفانه کیسی برای این کار پیدا نکردم یه مدل گرین هم بود ولی براش مین برد نبود ظاهر جالبی هم نداشت

fattahimehdi
16-08-2011, 17:56
متاسفانه کیسی برای این کار پیدا نکردم یه مدل گرین هم بود ولی براش مین برد نبود ظاهر جالبی هم نداشت
آره منم اون دو مدلو زنگ زدم گفتن نداریم گفتم نمی یارید بازم گفت نداریم :21:
من که رفتم سراغ کیس های ایستاده گفتم یه چیزی بگیرم که شبیه کیس نباشه یه چندتا مدلی پیدا کردم که این به نظرم از نظر قیمت بهتر از همشونه

البته قیمتشو زیادی زده تحقیق کردم نهایت 100 تومنه

hosein_mic
16-08-2011, 21:06
جالب کار شده البته بازم سلیقه ای هست ولی من از سیستم سیم کشیش خیلی خوشم اومد و حالا یه سوال ما 3 تا کابل داریم که باید به مین برد نصب بشن 2 تا از 3 کابل به یه کانکتور بزرگ atx و یه دونه دیگه به اون کانکتوری که معمولا کنار cpu هست حالا سوال اینه که سیم کشی تمام پاور ها اینقدر بلند هست که بشه از جای مخصوص سیم کشی این کیس استفاده کرد؟

یا شاید پاور مخصوص خودش روش هست (که بعید میدونم)

یه احتمال دیگه هم میدم که خود گرین سیم پاور هاش بلند باشند

NaughtyCat
16-08-2011, 22:59

من اتفاقا از اون دو مدل Green خیلی خوشم اومده! فقط آره حیف که مادربوردش نیست...

من خودم منتظرم این سری جدید CPU های Atom اینتل معرفی بشن (و البته اینجا هم پیدا بشن!) تا یه سیستم کوچیک جور کنم اگه شد با همین کیس های کوچیک گرین.

hosein_mic
17-08-2011, 08:30
من اتفاقا از اون دو مدل Green خیلی خوشم اومده! فقط آره حیف که مادربوردش نیست...

من خودم منتظرم این سری جدید CPU های Atom اینتل معرفی بشن (و البته اینجا هم پیدا بشن!) تا یه سیستم کوچیک جور کنم اگه شد با همین کیس های کوچیک گرین.

به شما چند قیمت دادند دوست عزیز؟

به من گفتند 85 :41: البته یه مغازه تو پستو بود و معلوم بود چطور شخصیتی داره فروشندش

NaughtyCat
17-08-2011, 20:07
به شما چند قیمت دادند دوست عزیز؟

به من گفتند 85 :41: البته یه مغازه تو پستو بود و معلوم بود چطور شخصیتی داره فروشندش
همین 85 تومن گفتن به منم...

hosein_mic
22-08-2011, 15:40
کسی کیس جدیدی برای این کار پیدا نکرده؟

POROMA2008
02-09-2011, 13:15
به خرید کیس و دنبال دردسر بودن یکی از انها بخرید 4 تا سیسنم عامل داره

mr_rayan
02-09-2011, 23:53
به خرید کیس و دنبال دردسر بودن یکی از انها بخرید 4 تا سیسنم عامل داره

دستگاه جالب و قوی ای به نظر میاد.منتها وارد شده؟قیمتش ارزش خرید داره؟
مهمتر از همه اینه که به نسبت قیمتش کارایی داشته باشه.اگر بخواد قیمتی بالاتر از کاراییش داشته باشه مطمئنا به صرفه نیست.

POROMA2008
03-09-2011, 00:08
دستگاه جالب و قوی ای به نظر میاد.منتها وارد شده؟قیمتش ارزش خرید داره؟
مهمتر از همه اینه که به نسبت قیمتش کارایی داشته باشه.اگر بخواد قیمتی بالاتر از کاراییش داشته باشه مطمئنا به صرفه نیست.

یکی از دوستان در سایت برای مصرف شخصی یک عددخریده گفت 550 پاش دراومده

البته باید درنظرت در اصل این محصول دو دستگاه در یک پک

mr_rayan
03-09-2011, 01:33
یکی از دوستان در سایت برای مصرف شخصی یک عددخریده گفت 550 پاش دراومده

البته باید درنظرت در اصل این محصول دو دستگاه در یک پک

من یه سرچ کردم دیدم سایت Hdmedia این دستگاه رو برای فروش داره البته با قیمت 750 تومن بدون هارد داخلی.به نظرم قیمتش خیلی بالاست.اصلا نمی صرفه کسی بخواد با این قیمت خریداری کنه.

You Were Mine
09-09-2011, 21:35
دوستان سلام و خسته نباشید .

من نمیدونم این کارها برای چیه ک شما میخواین خودتون سیستم جمع کنید و من همین چند روز پیش وقتی دیدم هر Hd media player را ک بخوام بگیرم عیب هایی هم داره و باید ب خاطرش 250-300 تومن پیاده شم ب این فکر افتادم ک از کیس های اماده مینی ایسوس بخرم اما جایی گیرم نیومد خیلی وقت پیش توی شهرمون ( کرمان ) از این مدل ها دیدم اما جدیدا نه .
این سیستم ها علاوه بر مشخصات خیلی خوب ( در حد نت بوک ) قیمت خیلی خوبی هم دارند .

مزایای این مدل ها :
قیمت خیلی خوب
مشخصات عالی
اندازه بسیار کوچک

برای مثال این مدل از ایسوس :

Asus Eee Box PC EB 1021

Cpu : AMD Dual core E-350 , 1.6 Ghz
Vga : Amd Radeon Hd 6310 With DX11
Ram : 2 Gb
Hdd : 320 Gb
Usb 3.0
Wi-Fi
Full Hd Support
Hdmi Port
Windows 7 Original
& .....
عکس های این مدل :

این مدل بالا همراه با موس و کیبرد ایسوس ( در بعضی مدل ها موس و کیبرد وایرلس ) ب فروش میرسه و قیمت تقریبی450-480 هزار تومن هست ک واقعا عالیه. همچنین تمام مدل ها یک قاب به همراه محصول ارائه میشه ک قابلیت اینو داره ک دستگاه را پشت ال سی دی یا مانیتور خودتون قرار بدین.

البته در بعضی از ورژن ها ( منظورم کشور هایی هست ک این محصول وارد اونجا میشه ) به همراه دستگاه یک ریموت کنترل عرضه میشه ک واقعا برای فیلم دیدن ب درد میخوره و هماهنگی کاملی با ویندوز 7 داره.

لینک محصول بالا در سایت اصلی ک خودتون میتونین مشخصات کامل را ببینین :

You Were Mine
09-09-2011, 22:14
خب حالا میخوام 1 مدل دیگه از همین ایسوس را معرفی کنم ک با اینکه سی پی یو و گرافیک ضعیف تری داره ( نه خیلی ) ولی 1 مزیت خیلی خوب داره ک اونم داشتن DVD RW هست.

Asus Eee Box PC EB1501P

Cpu : Intel Atom D525 Dual core 1.8 Ghz
Vga : Nvidia ION Gt128
Ram : 2 Gb
Hdd : 320 Gb
Usb 3.0
Wi-fi
Hdmii
E-sata
& ....

عکس های این مدل :

این مدل ب صورت فول پک ( موس و کیبرد وایرلس و ریموت کنترل ) عرضه میشه همچنین ب خاطر داشتن DVD Rw قیمت بالاتری هم داره .

لینک این محصول در سایت اصلی :

این مدل ها جایگزین مناسبی برای Hd media player ها هستن ک نمیدونم چرا تو ایران زیاد از این مدل ها استقبال نشده.

خب دوستان علاوه بر این دو ک معرفی کردم مدل های دیگری هم وجود داره ک بستگی ب نوع کارتون میتونین انتخاب کنید فقط دوستان 1 خواهش ، من تهران نیستم از بچه هایی ک اونجا هستن میخوام ک 1 سر ب بازار تهران بزنن و ببینن این مدل ها یا مدل های دیگه پیدا میشه و خبرش را تو همین تاپیک اعلام کنن.
با تشکر از همه.

You Were Mine
11-09-2011, 15:05
بابا دم همه گرم از موقعی ک پست را زدم 2 روز میگذره بیش از 150 تا بازدید داشته اما کسی نه نظرشو گقته ، نه تشکری زده ... بابا دم همتون گرم واقعا ب شما میگن مــــــــــــــــــــــــ ــرد :41:

NaughtyCat
11-09-2011, 23:13

من نمیدونم این کارها برای چیه ک شما میخواین خودتون سیستم جمع کنید و من همین چند روز پیش وقتی دیدم هر Hd media player را ک بخوام بگیرم عیب هایی هم داره و باید ب خاطرش 250-300 تومن پیاده شم ب این فکر افتادم ک از کیس های اماده مینی ایسوس بخرم اما جایی گیرم نیومد خیلی وقت پیش توی شهرمون ( کرمان ) از این مدل ها دیدم اما جدیدا نه .
این سیستم ها علاوه بر مشخصات خیلی خوب ( در حد نت بوک ) قیمت خیلی خوبی هم دارند .

سلام
از این دو سیستمی که معرفی کردین اون دومی یعنی Eee Box EB1501P یه مدت هم اینجا پیدا میشد. من هم قبول دارم این سیستم های آماده خیلی خوبن و از نظر ظاهری هم واقعا عالین. اما خب اینا تو بازار خیلی کم بودن و نسبت به قدرت سخت افزاریشون قیمتشون یه کم بالا بود. همین مدل اگه اشتباه نکنم حدود 550 بودش شایدم بیشتر.

مسئله اینه که با همین پول یا حتی کمتر (اگه شرایطش باشه!) میشه خود آدم سیستم خیلی بهتر و قوی تری جور کنه. البته این نظر منه ممکنه دیگران این مدل ها رو ترجیح بدن.

اما با این وجود به نظرم مدل اولی واقعا عالیه و خیلی از دومی بهتره به خاطر پردازنده اش. من خودم نمیدونستم Asus همچین مدلی هم زده با این پردازنده های جدید AMD. تو بازار تهران ندیدمش ولی حتما پیگیرش میشم. اگه قیمتش هم مناسب باشه دیگه واقعا عالیه.

You Were Mine
12-09-2011, 01:59
سلام
از این دو سیستمی که معرفی کردین اون دومی یعنی Eee Box EB1501P یه مدت هم اینجا پیدا میشد. من هم قبول دارم این سیستم های آماده خیلی خوبن و از نظر ظاهری هم واقعا عالین. اما خب اینا تو بازار خیلی کم بودن و نسبت به قدرت سخت افزاریشون قیمتشون یه کم بالا بود. همین مدل اگه اشتباه نکنم حدود 550 بودش شایدم بیشتر.

مسئله اینه که با همین پول یا حتی کمتر (اگه شرایطش باشه!) میشه خود آدم سیستم خیلی بهتر و قوی تری جور کنه. البته این نظر منه ممکنه دیگران این مدل ها رو ترجیح بدن.

اما با این وجود به نظرم مدل اولی واقعا عالیه و خیلی از دومی بهتره به خاطر پردازنده اش. من خودم نمیدونستم Asus همچین مدلی هم زده با این پردازنده های جدید AMD. تو بازار تهران ندیدمش ولی حتما پیگیرش میشم. اگه قیمتش هم مناسب باشه دیگه واقعا عالیه.

550 اگه بوده ک خیلی خوبه !!! این مدل دوم همونطور ک گفتم سی پی یو و گرافیک ضعیفی داره اما ب خاطر داشتن دی وی دی رایتر قیمتش بالاست.
در ضمن مدل اول همونطور ک گفتم قیمت باید حول و حوش 450-480 باشه ک ب نظر من قیمت خیلی خوبیه نسبت ب امکاناتی ک بهتون میده.
حرف شما درسته ک با 550 میشه سیستم خیلی خوبی بست اما ب چه قیمتی ؟!!! باید کیس ب اون بزرگی را بذاری زیر ال سی دی ؟ ک خودش نمای خیلی خیلی زشتی را درست میکنه ک من اصلا حال نمیکنم بعدشم سیستمی ک میخوای ببندی حدقل 300 وات برق در ساعت مصرف میکنه ک کیس های کوچیک بالا در حالت Running فقط 23 وات مصرف میکنن !!!!
حالا مزایای کدوم بیشتره ؟
ب نظر من اگه بشه اون مدل اول را پیدا کرد واقعا عالیه. همونطور ک گفتم تو ایران زیاد از این مدل ها استقبال نشده و کسی زیر بار وارداتشون نمیره در صورتی ک اگه کسی بتونه این مدل هارو به مردم معرفی کنه و مزایاشون را بگه واقعا فروش خوبی خواهند داشت حداقل ب عنوان HTPC .
من اینجا ب چند نفر مغازه دار سپردم اما هیچکدوم نتونستن تو تهران جایی گیر بیارن . حالا شما هم زحمتش را بکش خدا را چه دیدی شاید پیدا شد ک مطمئنم حتما میشه ...:31::8:

stb2xxx
12-09-2011, 08:29
من یه سرچ کردم دیدم سایت Hdmedia این دستگاه رو برای فروش داره البته با قیمت 750 تومن بدون هارد داخلی.به نظرم قیمتش خیلی بالاست.اصلا نمی صرفه کسی بخواد با این قیمت خریداری کنه.

البته همراه دستگاه 16 گیگ SSD هم هست و این قیمت سفارش این دستگاه هست

stb2xxx
12-09-2011, 08:39

اشتباه شما درست از هم اینجا شروع میشه اگر شما برای یک مدیا پلیر 300 تومن پیاده شی بهتر از این که بری 500 تومن بدی یک HTPC بگیری چون محوریت کار یک مدیا پلیر مدیاست و کلیه امکانات بر مبنای پخش به کار گیری و تنظیم میشه

You Were Mine
12-09-2011, 10:48
اشتباه شما درست از هم اینجا شروع میشه اگر شما برای یک مدیا پلیر 300 تومن پیاده شی بهتر از این که بری 500 تومن بدی یک HTPC بگیری چون محوریت کار یک مدیا پلیر مدیاست و کلیه امکانات بر مبنای پخش به کار گیری و تنظیم میشه

عزیز من ، من ک بدم نمیاد پول کمتر بدم اما 300 تومن بدم ب خاطر چی ؟ وقتی نتونه فرمت های با بیت ریت بالا را پخش کنه ؟ یا نتونه زیرنویس srt فارسی را نشون بده ؟
یا امکاناتی ک اون داره اصلا قابل مقایسه نیست با مدیا پلیر.
حالا باید ببینیم این مدلی ک شما وارد کردی چجوریه ؟ (Xtreamer Sidewinder 2 ) اگه قیمتش خوب باشه و مشکلی نداشته باشه ب نظرم گزینه خوبیه

stb2xxx
12-09-2011, 12:01
عزیز من ، من ک بدم نمیاد پول کمتر بدم اما 300 تومن بدم ب خاطر چی ؟ وقتی نتونه فرمت های با بیت ریت بالا را پخش کنه ؟ یا نتونه زیرنویس srt فارسی را نشون بده ؟
یا امکاناتی ک اون داره اصلا قابل مقایسه نیست با مدیا پلیر.
حالا باید ببینیم این مدلی ک شما وارد کردی چجوریه ؟ (Xtreamer Sidewinder 2 ) اگه قیمتش خوب باشه و مشکلی نداشته باشه ب نظرم گزینه خوبیه

خوب فرض رو بر این میگیرم که شما یک htpc با آخرین فناوری خریدید حالا یک ایمیج بلوری دارید و زیر نویس srt یا sub فارسی چه جوری می خواید این بلوری رو با زیر نویس فارسی تماشا کنید ؟

You Were Mine
12-09-2011, 12:21
خوب فرض رو بر این میگیرم که شما یک htpc با آخرین فناوری خریدید حالا یک ایمیج بلوری دارید و زیر نویس srt یا sub فارسی چه جوری می خواید این بلوری رو با زیر نویس فارسی تماشا کنید ؟

اولا ک حالا حالا ها بلوری یا ایمیجش بین مردم عمومی نشده کسی هم زیاد دنبالش نمیره بعدشم خدا پدر نرم افزار ها را بیامرزه ک اینقدر زیاده ، ک بالاخره از یکیش استفاده میشه ، این ک خیلی مشخصه . از شما بعید بود این حرف را زدن
راستی این حول و حوش قیمت را اگه بگی ممنون میشم . قبلا گفته بودی بین 170-190 ، همینقدر میخواین بفروشین یا بیشترش میکنین ؟

stb2xxx
12-09-2011, 12:40
اولا ک حالا حالا ها بلوری یا ایمیجش بین مردم عمومی نشده کسی هم زیاد دنبالش نمیره بعدشم خدا پدر نرم افزار ها را بیامرزه ک اینقدر زیاده ، ک بالاخره از یکیش استفاده میشه ، این ک خیلی مشخصه . از شما بعید بود این حرف را زدن

نکته دقیقا هیمن جاست در حال حاضر نرم افزاری وجود نداره که ایمیج بلوری رو با زیرنویس خارجی پخش کنه

You Were Mine
12-09-2011, 12:47
نکته دقیقا هیمن جاست در حال حاضر نرم افزاری وجود نداره که ایمیج بلوری رو با زیرنویس خارجی پخش کنه

نرم افزاری نیست ک ایمیج بلوری را بخونه !!! اما نرم افزاری هست ک بتونه بلوری را بخونه درسته ؟ پس با درایو های مجازی ساز ایمیج را میخونیم بعد با نرم افزار اجراش میکنیم.

قیمت را نگفتی داداش ؟

stb2xxx
12-09-2011, 12:55
نرم افزاری نیست ک ایمیج بلوری را بخونه !!! اما نرم افزاری هست ک بتونه بلوری را بخونه درسته ؟ پس با درایو های مجازی ساز ایمیج را میخونیم بعد با نرم افزار اجراش میکنیم.

آفرین ولی زیرنویس رو نمی توانی پخش کنی

قیمت را نگفتی داداش ؟

لطفا چند روزی صبر کنید و در تاپیک مربوطه مطرح کنید

stb2xxx
12-09-2011, 13:19
البته قصد من اينه كه بگم براي پخش مديا htpc خيلي انتخاب پر زحمت و گرون و ناقصي هستش ...

NaughtyCat
12-09-2011, 20:52
البته قصد من اينه كه بگم براي پخش مديا htpc خيلي انتخاب پر زحمت و گرون و ناقصي هستش ...
ناقص؟!! حالا ممکنه یه کم زحمتش بیشتر باشه و گرون تر دربیاد ولی هرچی هست دیگه ناقص نیست. اتفاقا دقیقا برعکس، Media player ها خیلی ناقصن.

من خودم یه WDTV هم دارم، اگه سهولت کار باهاش و هزینه اش مدنظر باشه آره، این دستگاها بهترن. اما اصلا از نظر امکانات با یه HTPC درست حسابی قابل مقایسه نیستن، حتی بهترینشون!

550 اگه بوده ک خیلی خوبه !!! این مدل دوم همونطور ک گفتم سی پی یو و گرافیک ضعیفی داره اما ب خاطر داشتن دی وی دی رایتر قیمتش بالاست.
در ضمن مدل اول همونطور ک گفتم قیمت باید حول و حوش 450-480 باشه ک ب نظر من قیمت خیلی خوبیه نسبت ب امکاناتی ک بهتون میده.
حرف شما درسته ک با 550 میشه سیستم خیلی خوبی بست اما ب چه قیمتی ؟!!! باید کیس ب اون بزرگی را بذاری زیر ال سی دی ؟ ک خودش نمای خیلی خیلی زشتی را درست میکنه ک من اصلا حال نمیکنم بعدشم سیستمی ک میخوای ببندی حدقل 300 وات برق در ساعت مصرف میکنه ک کیس های کوچیک بالا در حالت Running فقط 23 وات مصرف میکنن !!!!
حالا مزایای کدوم بیشتره ؟
ب نظر من اگه بشه اون مدل اول را پیدا کرد واقعا عالیه. همونطور ک گفتم تو ایران زیاد از این مدل ها استقبال نشده و کسی زیر بار وارداتشون نمیره در صورتی ک اگه کسی بتونه این مدل هارو به مردم معرفی کنه و مزایاشون را بگه واقعا فروش خوبی خواهند داشت حداقل ب عنوان HTPC .
من اینجا ب چند نفر مغازه دار سپردم اما هیچکدوم نتونستن تو تهران جایی گیر بیارن . حالا شما هم زحمتش را بکش خدا را چه دیدی شاید پیدا شد ک مطمئنم حتما میشه ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره واقعا مصرف برق اینا خیلی پایین و خوبه، یه خوبی دیگه شون هم ساکت بودنشونه که آدم خودش هرچقدر هم سعی کنه نمیتونه سیستمش به اون حد برسونه.

من حالا خودم منتظر این سری جدید Atom های اینتل هستم که بیان تو بازار. چون فقط با اونا میشه همچین سیستم های کم مصرف و جمع و جوری درست کرد. از اون مذل Asus اولیه هم خیلی خوشم اومده امیدوارم اینجا پیدا بشه...

You Were Mine
16-09-2011, 20:35
خبری نشد ؟ کسی اون مدل هارو پیدا نکرد ؟

You Were Mine
19-09-2011, 21:09
دوستان سلام .

بالاخره تونستم با کمک بچه های ایران دلیور این مدل EB1021 را پیدا کنم . برآورد قیمت شد 560 هزار تومان . کسی این قیمت میخواد ؟

POROMA2008
21-09-2011, 13:42
دیگه دنبال ماذبرد و سی پی یو و کارت گرافیک نباشد همه با هم در یک پک 130 تومن

فقط
4GB - 1333

احتاج دارید

پردازندهAMD E-350چیپ‌ستA50Mظرفیت و نوع حافظه قابل پشتیبانی16 گیگابایت DDR3 1066پردازنده‌گرافیکی HD 6310 با حداکثر 512 مگابایت حافظه اشتراکیتعداد رابط PCI و PCI-Expressیک رابط PCI-Ex4رابط‌ها و پورت‌هاچهار پورت SATA 3، حداکثر ده پورت USB2، یک پورت eSATA 3، خروجی‌های تصویر D-Sub، DVI، HDMI

گارانتي و قيمتشاب- 135000 تومان

هر چقدر هم که تبلت‌ها بازار را در اشغال خود درآورند و افکار و ذهن‌ها را به خود مشغول کنند، بازهم کامپیوترهای خانگی، نوت‌بوک‌ها و نت‌بوک‌ها جایگاه خاص خود را خواهندداشت. قرار نیست همه یک سیستم قوی در خانه داشته‌باشند. بسیاری از اوقات یک سیستم مختصر و مفید بسیاری از کارهای ما از نرم‌افزار‌های پردازش متن گرفته تا فیلم دیدن و دانلود کردن فایل از اینترنت را به خوبی انجام خواهدداد. AMD پس از یکي دو بار تلاش در این بازار، عزم خود را جزم کرد و این‌بار به جای آن‌که محصولات قدیمی‌تر را با کمی دستکاری به بازار عرضه کند، یک محصول جدید تولید کرد و به نظر می‌رسد، این‌بار موفق شده، يک محصول مناسب توليد کند. این محصول جدید که به جای CPU از نام APU برایش استفاده می‌شود، ترکیبی از پردازنده‌مرکزی، پردازنده‌گرافیکی، کنترلر حافظه و مسیرهای ورودی و خروجی است که علاوه بر توان مصرفی کم، قدرت پردازشی مناسبی نیز دارد (در شماره 27 مجله درباره APU توضیحات کاملی ارائه شده‌ است). در اين شماره قصد داريم، به سراغ اولين مادربوردي که به اين APU مجهز است و به تازگي وارد ايران شده، برويم و به‌طور دقيق آن را بررسي کنيم.

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:41 PM ----------

E350M1 یکی از مجموعه‌هایی است که در آن از قوی‌ترین APU ارائه‌شده توسط AMD استفاده شده‌است و بدون تردید در همان نگاه اول عاشقش خواهیدشد! E350M1 در سایز Mini ITX تولید شده و شامل یک APU مدل E350 و چیپ‌ست AMD A50M است. APU توسط یک خنک‌کننده مجهز به فن و چیپ‌ست، وسط یک خنک‌کننده آلومینیومی ساده پوشانده شده‌است. این خنک‌کننده‌ها کمی گرم می‌شوند و هیچ‌گاه از صدای چرخش فن آزرده نخواهیدشد. اگر می‌خواهید سیستم شما خنک‌تر باشد، می‌توانيد دو فن دیگر به اتصال‌های اضافی روی مادربورد متصل کنید.
از آنجا که با محصول ارزان‌قیمتی روبه‌رو هستیم و البته توان مصرفی این سیستم نيز چندان بالا نیست، تنها در بخش مدار رگولاتور از خازن‌های Solid State استفاده شده‌است .
نکته جالب آن‌که توان موردنیاز تمام سیستم توسط اتصال 24 پین مادربورد تأمین شده و برای پردازنده، اتصال برق در نظر گرفته نشده‌است. در سمت راست پردازنده و چیپ‌ست دو اسلات برای نصب حداکثر شانزده گیگابایت حافظه DDR3 1066 قرار دارد.

این حافظه‌ها به صورت تک‌کاناله فعالیت مي‌کنند و حافظه آن توسط پردازنده‌مرکزی و پردازنده‌گرافیکی به‌طور مشترک استفاده مي‌شود. با به‌روزرسانی بایوس به نسخه 1/2، گزینه DDR3 1333 نیز فعال می‌شود اما در تست‌های ما، فعال‌سازی این گزینه باعث از کار افتادن سیستم می‌شد.
مانند دیگر محصولات جدید AMD، در اینجا نیز از پورت‌های SATA 3 پشتیبانی شده‌است (در این محصول شاهد چهار پورت SATA 3 و يک پورت eSATA 3 در پنل پشتي خواهيدبود). در گوشه سمت راست و بالا نیز باتری بایوس و زیر آن یک جامپر برای پاک کردن اطلاعات بایوس قرار دارد. رابط‌های روی مادربورد تنها شامل یک رابط PCI-Ex4 است که می‌توان روی آن یک کارت‌گرافیک یا یک کارت جانبی PCI-E نصب کرد.

ایده‌آل دوستداران فیلم
برعکس اینتل که در ساخت پردازنده‌های اتم و پلتفرم مخصوص آن به هيچ‌وجه فیلم‌دوستان را به حساب نمی‌آورد، AMD با تعبیه پردازنده‌گرافیکی HD 63110 در این APU، یک کمک حال مفید برای پخش فیلم‌های Full HD فراهم کرده‌است. این پردازنده‌گرافیکی از رابط DirectX 11 و فناوري Pixel shader 5 پشتیبانی کرده و می‌تواند حداکثر 512 مگابایت از حافظه سیستم را برای استفاده خود به‌کار گیرد. همچنین این پردازنده‌گرافیکی توانایی پخش فیلم‌های Blu-ray را نیز داشته و از صدای Dolby TrueHD و DTS-HD روی پورت HDMI نیز پشتیبانی می‌کند. خروجی‌های تصویر این مادربورد شامل D-Sub ،DVI و HDMI (با توانایی پشتیبانی از HDCP) بوده و مدیریت صدا نیز بر عهده چیپ‌ست Realtek ALC892 است که علاوه بر جک‌‌های 3/5 میلی‌متری، خروجی صدای اپتیکال نیز دارد.
برای بررسی این ادعا، از نرم‌افزار Cyberlink Power DVD 11 استفاده کرده و نسخه Full HD انیمیشن Despicable me را با آن پخش کردیم. همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌شود، فعال‌سازی کدگشای سخت‌افزاری باعث کاهش قابل توجه فشار پردازشی پردازنده شده و فیلم موردنظر بدون هیچ مشکلی پخش می‌شود.

برای بازی مناسب نیست
پردازنده‌گرافیکی برای دیدن فیلم مناسب است اما دوستداران بازی باید فکر دیگری برای خود بکنند. این پردازنده‌گرافیکی توانایی چندانی در اجرای بازی‌ها حتی در پایین‌ترین دقت تصویر و حداقل جزئیات ندارد. در بازی Resident Evil 5 زمانی که دقت تصویر 600×800 پیکسل بوده و جزئیات روی Medium قرار دارد، متوسط فریم به 24/2 فریم در ثانیه می‌رسد. نتایج در بازی Far Cry 2 چندان امیدوارکننده نیست. در دقت تصویر 480×640 پیکسل، جزئیات Optimal و DirectX10، متوسط فریم 18/09 به دست آمد (مقدار حافظه گرافیکی در تست‌ها 512 مگابایت تعیین شده‌است). نتیجه تست Entry نرم‌افزار 3D Mark 11 نیز برابر با 458 است که براي محصولي در اين سطح منطقي است.
شاید نصب یک کارت‌گرافیک اضافی کمی در این قسمت به ما کمک کند اما تأثیر آن طوری نیست که انتظارش را داریم (هر چه باشد، پردازنده‌مرکزی نیز برای اجرای بازی چندان قدرتمند نیست و سرعت رابط PCI-E تنها x4 است). نصب کارت‌گرافیک Asus GTX 560 Ti باعث می‌شود، متوسط فریم در بازی Resident Evil 5 به 34/1 فریم در ثانیه افزایش يافته و در Far Cry 2 به 20/86 فريم در ثانيه برسد که نشان‌دهنده افزایش بسیار جزئی است. با این حال، در 3D Mark 11 افزایش کارایی در حد مناسبی است و امتیاز به 1574می‌رسد.

هوای تازه در بایوس
در بایوس این دستگاه از رابط‌گرافیکی UEFI استفاده شده و توانایی استفاده از ماوس نیز وجود دارد. البته چیدمان منوها و گزینه‌ها شبیه AMI BIOS بوده و در نتیجه می‌توان گفت، این همان AMI BIOS با تصویر پس‌زمینه زیباتر و آیکون‌های گرافیکی است! برای پردازنده تنظیمات خاصی وجود ندارد و در مجموع، می‌توان برخی موارد کلی در سیستم را تغییر داد.

You Were Mine
21-09-2011, 16:07
دوست عزیز ممنون از خبر خوبت .
مدل این مادربورد چیه ؟ ازراک مدلی با چیپ A50 m نداره !!!!!!!!! کجا میفروشند ؟ منبع این خبر را هم لطف میکنی بگی کجاست ؟

پیدا کردم ...
مدل مادربورد E350M1 هست ک من تو سایت خود ازراک پیدا نکردم نمایندگیش ک شاب تک هست وارد کرده

POROMA2008
21-09-2011, 23:20
دوست عزیز ممنون از خبر خوبت .
مدل این مادربورد چیه ؟ ازراک مدلی با چیپ A50 m نداره !!!!!!!!! کجا میفروشند ؟ منبع این خبر را هم لطف میکنی بگی کجاست ؟

پیدا کردم ...
مدل مادربورد E350M1 هست ک من تو سایت خود ازراک پیدا نکردم نمایندگیش ک شاب تک هست وارد کرده

سایت چاره در بخش مارک ازرک بگر الته کمی گرون میده 150

NaughtyCat
22-09-2011, 13:27
پردازندهAMD E-350چیپ‌ستA50Mظرفیت و نوع حافظه قابل پشتیبانی16 گیگابایت DDR3 1066پردازنده‌گرافیکی HD 6310 با حداکثر 512 مگابایت حافظه اشتراکیتعداد رابط PCI و PCI-Expressیک رابط PCI-Ex4رابط‌ها و پورت‌هاچهار پورت SATA 3، حداکثر ده پورت USB2، یک پورت eSATA 3، خروجی‌های تصویر D-Sub، DVI، HDMI

گارانتي و قيمتشاب- 135000 تومان

ایول! اصلا دیگه فکر نمیکردم اینجا پیدا بشه... آقا دستت درد نکنه واقعا! :دی

فقط باهاشون تماس گرفتین که مطمئن بشیم دارن اینو یا نه؟

You Were Mine
22-09-2011, 14:06
بچه ها کیس چیکار کنیم ؟ از سری Mini ATX گرین بگیریم ؟ کدوم بهتره و خوشکلتره و کوچیکتر ؟
Minix
Tinix
Phoenix
?????????

اون مدل مادربورد E350m1/usb3 گیر نمیاد ؟

POROMA2008
22-09-2011, 15:53
بچه ها کیس چیکار کنیم ؟ از سری Mini ATX گرین بگیریم ؟ کدوم بهتره و خوشکلتره و کوچیکتر ؟
Minix
Tinix
Phoenix
?????????

محصولات گرین اخیرا خیلی بی حد گرون شدند گرین x3گذاشتن بلای برج میلاد گقتند 70 تومن الان شده 90 تا 100

Cases (phoenix) سایت رایانه زده 110 البته کف بازار تهران میشه زیر 100خرید و بهترینش همیه فقط به خاطر پاور 350 واتیش که روش هست
Tinix مدل کمی زیباتر کم حجم تر به نظر میاد اما پاور روش 105 واتی در مقایسه با 110 تومن و پاور 305 خرید ضرره محز

اگه بایوس مادر برد اپدیت کنی میشه یک رم 1333 4 گیگ بخاطر اینکه رم گرافیک 512 هست کم نیاره اونم 35 تومن البته میشه دوتا دوگیگ استفاده کرد

یدونه از انیها که با مادربرد برای خاموش روشن کردن سازگار باشه

POROMA2008
22-09-2011, 16:22
اینم مشخصات اصلی کارت گرافیک بکار رفته اگه سری نوت بوک amd هست

TeraScale 2 Unified Processing Architecture

80 Stream Processing Units
8 Texture Units
16 Z/Stencil ROP Units
4 Color ROP Units

DDR3 memory interface
PCI Express 2.1 x16 bus interface
DirectX® 11 Evolved technology

DirectX® 11 support

Shader Model 5.0
DirectCompute 11
Programmable hardware tessellation unit
Accelerated multi-threading
HDR texture compression
Order-independent transparency

OpenGL 4.1 support
Image quality enhancement technology

Up to 12x multi-sample and super-sample anti-aliasing modes
Adaptive anti-aliasing
Morphological anti-aliasing (MLAA)
16x angle independent anisotropic texture filtering
128-bit floating point HDR rendering

AMD Eyefinity multi-display technology5

Support for up to 4 simultaneous displays

Independent resolutions, refresh rates, color controls, and video overlays

Display grouping

Combine multiple displays to behave like a single large display

AMD App Acceleration2

OpenCL™ 1.1 support6
DirectCompute 11
Accelerated video encoding, transcoding, and upscaling3,4,7
UVD 2 dedicated video playback accelerator

MPEG-4 AVC/H.264
VC-1
MPEG-2 (SD & HD)
Adobe® Flash®8

Enhanced video quality features

Advanced post-processing and scaling7
Dynamic contrast enhancement and color correction9
Brighter whites processing (blue stretch)10
Independent video gamma control10
Dynamic video range control

Dual-stream (HD+SD) playback support11
DXVA 1.0 & 2.0 support

AMD HD3D technology12

Stereoscopic 3D display/glasses support
Stereoscopic 3D gaming support
3rd party Stereoscopic 3D middleware software support

Cutting-edge integrated display support

Dual-link DVI with HDCP13

Max resolution: 2560x160014

DisplayPort 1.1

Max resolution: 2560x160014

HDMI™ 1.4a with Stereoscopic 3D Frame Packing Format, Deep Color, xvYCC wide gamut support, and high bit-rate audio

Max resolution: 1920x120014

VGA

Max resolution: 2048x153614

Integrated HD audio controller

Output protected high bit rate 7.1 channel surround sound over HDMI™ or DisplayPort with no additional cables required
Supports AC-3, AAC, Dolby® TrueHD and DTS-HD Master Audio™ formats

AMD PowerPlay™ power management technology

Dynamic power management with low power idle state

AMD Dynamic Switchable Graphics technology1

Seamlessly powers down GPU when not required, and powers up GPU when you need it

AMD Catalyst™ software and HD video configuration software

Unified graphics display drivers

Certified for Windows® 7, Windows Vista®, and Windows® XP

AMD Catalyst Control Center™

Software application and user interface for setup, configuration, and accessing special features of AMD Radeon™ products

You Were Mine
22-09-2011, 16:31
محصولات گرین اخیرا خیلی بی حد گرون شدند گرین x3گذاشتن بلای برج میلاد گقتند 70 تومن الان شده 90 تا 100

Cases (phoenix) سایت رایانه زده 110 البته کف بازار تهران میشه زیر 100خرید و بهترینش همیه فقط به خاطر پاور 350 واتیش که روش هست
Tinix مدل کمی زیباتر کم حجم تر به نظر میاد اما پاور روش 105 واتی در مقایسه با 110 تومن و پاور 305 خرید ضرره محز

اگه بایوس مادر برد اپدیت کنی میشه یک رم 1333 4 گیگ بخاطر اینکه رم گرافیک 512 هست کم نیاره اونم 35 تومن البته میشه دوتا دوگیگ استفاده کرد

اره منم این قیمت هایی را ک نوشتی دیدم اما باید یگردی ...

Phoenix = 90500 Toman
Tinix = 85500 Toman
Minix = 75000 Toman

لینک از پی سی انلاین :

پاور به نظرت چند وات جوابگو هست برای اینکه مشکلی نداشته باشه ؟

به نظر من کیس مدل Tinix از همشون بهتره ، کوچیک تره و جمع و جور تره .

این مدل ریموت کنترل Asrock ک معرفی کردی گیر میاد ؟ قیمت چند ؟
این سیستمی هست ک من مد نظرم :

150.000 = Mb : Asrock E350M1
85000 = Case : Tinix
75000 = Hdd : Wd 1 TB 64 mb buffer caviar black
35000 = Ram : 4 gb

350 تومن در میاد به نظر من ک خیلی خوبه . البته با حساب موس و کیبرد و ریموت کنترل و پاور 430-40 تومنی میشه کلا.

NaughtyCat
22-09-2011, 16:41
Minix
Tinix
Phoenix
?????????

من که 100% همین Phoenix رو میگیرم! :دی اون دوتای دیگه DVD-ROM ـه Slim میخورن ولی این Phoenix معمولی هم میخوره، بنظرم از اون دوتای دیگه قشنگتر هم هست...

اون E350m1/usb3 هم دیدم فرقی نداره با این به اون صورت بجز پورت USB3.0. همینشم غنیمته!

من یه مدت خیلی دنبال این کنترل ها گشتم یه مدل Genius بود که یه مدت تو بازار بود بعد دیگه اصلا ناپدید شد منم نتونستم بگیرم. جایی یا سایتی هست که الان از اینا داشته باشه؟

POROMA2008
22-09-2011, 22:50
Phoenix مدل داری پاور 305 واتی به گفته سایت اصلی گرین برای ما کافیه
اما مدل Tinix دارای پاور 105 واتی اگه ریل باشه برای کمه و به مشکل میخورم مگه اینکه بتونید اون پاور روی این کیس بگرید

---------- Post added at 10:50 PM ---------- Previous post was at 10:46 PM ----------

ریموت دفعه در سایت اصلی ایرانی شاپ دیدم
که نماینده خود ازراک هم هست باید حتما شاچ داشته باشه اگه دوستان زنگ بزنند باید درخواست کنند تا مدل usb3 برام بیاره شایدم داشته باشه

You Were Mine
22-09-2011, 23:41
منم احتمالا همون Phoenix را میگیرم سایت لیون کامپیوتر قیمت زده 93 تومن .

هرکی تهران هست زنگ بزنه قیمت ریموت کنترل را بگیره و همچنین بپرسه مادربورد با usb 3 هم میارن یا نه.

POROMA2008
23-09-2011, 01:39
آدرس

تهران - چیذر - میدان ندا - پلاک 58 - ساختمان شاب

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رايا نامه

shobtech@shobtech.com

تلفن

22686818

فكس

22686819

POROMA2008
23-09-2011, 01:40
آدرس

تهران - چیذر - میدان ندا - پلاک 58 - ساختمان شاب

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رايا نامه

shobtech@shobtech.com

تلفن

22686818

فكس

22686819

lol_1029
23-09-2011, 04:53
]

دوست عزیز اینasrock MCE Remote با همین شکل تو ایران موجوده؟

You Were Mine
23-09-2011, 11:55

کجا نوشته ک اگه بایوس را اپدیت کنی میشه از رم ها 1333 استفاده کرد ؟

دوست عزیز اینasrock MCE Remote با همین شکل تو ایران موجوده؟

مگه قراره شکل دیگه ای داشته باشه ؟ اگه تو ایران باشه بله همین جوریه !!!

POROMA2008
23-09-2011, 14:51
[QUOTE=You Were Mine;6489621]کجا نوشته ک اگه بایوس را اپدیت کنی میشه از رم ها 1333 استفاده کرد ؟

البته این بایوس جز بتا بایوس و هنوز ارئه نشده

You Were Mine
23-09-2011, 15:28
[QUOTE=You Were Mine;6489621]کجا نوشته ک اگه بایوس را اپدیت کنی میشه از رم ها 1333 استفاده کرد ؟

البته این بایوس جز بتا بایوس و هنوز ارئه نشده

این بایوس برای مدل e350m1/usb3 هست نه مدل معمولیش.

POROMA2008
23-09-2011, 18:44
[QUOTE=POROMA2008;6490158]

این بایوس برای مدل e350m1/usb3 هست نه مدل معمولیش.

درسته اونوقت که اینوشم در جریان نیودم که مدل usb3 هنوز وارد نشده شایدم وارد شده
یک شنبه باید با شاپ تماس بگیرم

lol_1029
24-09-2011, 02:19
مگه قراره شکل دیگه ای داشته باشه ؟ اگه تو ایران باشه بله همین جوریه !!!
منظور من اینکه تو بازار ایران این برند ریموت هم اکنون موجود هست یا نه چون ریموت mce از برندهای دیگه زیاد دیدم

NaughtyCat
25-09-2011, 15:52
بچه ها من امروز زنگ زدم اونجا، گفت این مادربورد رو دارن، اینم سایت فروششونه: sqc.ir

اون مدل USB3 هم پرسیدم گفتش نداریم و فقط همینیه که تو سایتشون هست. قیمتشم 148 تومن زده.

باورم نمیشه پیدا شد این مادربورده بالاخره! :دی

POROMA2008
26-09-2011, 00:09
البته اطلاع ندارم این محصول وارد شده یا نه
اما برای دوستانی که مشکل مالی ندارند

شرکت زوتاک اقدام به عرضه مادربوردي ديگر بر‌اساس استاندارد Mini ITX کرده است. این مادربورد مجهز به چيپ‌ست A75 می باشد و از پردازنده‌هاي جديد AMD پشتيباني مي‌کند. با استفاده از سوکت FM1 تعبيه شده روي اين مادربورد می‌توانید از APU‌هاي، سری A4 ،A6 ،A8 و E2 برای امر پردازش بهره بگیرید. دو اسلات حافظه تعبيه شده روي اين مادربورد می‌تواند پذیرای 8 گیگابایت حافظه DDR3 1866 باشد که با توجه به استفاده از APU‌هاي اين شرکت، اين محصول را انتخابي مناسب براي کاربرد‌هاي چند‌رسانه‌اي و بازي‌هاي استاندارد تبديل خواهد کرد. یک رابط PCI EX16 نیز برای نصب کارت‌گرافیک در نظر گرفته شده است تا در صورت نياز يک کارت‌گرافيک مناسب‌تر روي آن تعبيه کنيد. امکانات ارتباطی در کنار جثه کوچک مادربورد، قابل تقدیر است، به طوری که 6 پورت USB 3.0 در پنل پشتی و 2 پورت قابل نصب روی مادربورد، 4 پورت SATA نسخه سه و 2 پورت شبکه برای شما در نظر گرفته شده است. همچنین فناوري‌های ارتباطي کاملي مانند کارت شبکه بي‌سيم با قابليت پشتيباني از استاندارد 802.11n و Bluetooth 3.0 برای برقراری ارتباط وجود دارد. امکانات این مادربورد ما را وسوسه کرد، شما چطور؟

lol_1029
26-09-2011, 01:48
یه چیزی بگم

مورد اول اینکه:
توی ریویوی E350M1 خوندم که برای 3d فرم مناسب نمیده............و فکر میکنم با توجه به توان کمش حتما باید روش لینوکس نصب بشه همراه xbmc bootable اینجوری تو 5 ثانیه هم کل سیتمتون بوت میشه اونم رویه هارد معمولی نه ssd و سیستم میشه مثل یه ویدیو..............
خب یه Hdd player هم اینکار رو می کنه؟نه؟

مورد دوم اینکه یکی از ارزشهای اصلی htpc داشتن یه کارت --- هست.................
خب لا اقل دوستانی که می خوان از ماهواره استفاده کنند یه مادربوردی بگیرند که یه اسلات pci واسه --- داشته باشه ....مگر اینکه اکسترنال استفاده کنند که بازم cpu انبرد چاره ساز نیست

NaughtyCat
26-09-2011, 19:57
یه چیزی بگم

مورد اول اینکه:
توی ریویوی E350M1 خوندم که برای 3d فرم مناسب نمیده............و فکر میکنم با توجه به توان کمش حتما باید روش لینوکس نصب بشه همراه xbmc bootable اینجوری تو 5 ثانیه هم کل سیتمتون بوت میشه اونم رویه هارد معمولی نه ssd و سیستم میشه مثل یه ویدیو..............
خب یه Hdd player هم اینکار رو می کنه؟نه؟

مورد دوم اینکه یکی از ارزشهای اصلی htpc داشتن یه کارت --- هست.................
خب لا اقل دوستانی که می خوان از ماهواره استفاده کنند یه مادربوردی بگیرند که یه اسلات pci واسه --- داشته باشه ....مگر اینکه اکسترنال استفاده کنند که بازم cpu انبرد چاره ساز نیست

در مورد قدرتش که به اون صورت بد نیست، این AMD E350 از این Atom های اینتل هم یه کمی قوی تره، از لحاظ قدرت گرافیکی هم که اصلا قابل مقایسه نیستن! دلیلی نداره که حتما روش لینوکس نصب بشه...

lol_1029
27-09-2011, 01:54
در مورد قدرتش که به اون صورت بد نیست، این AMD E350 از این Atom های اینتل هم یه کمی قوی تره، از لحاظ قدرت گرافیکی هم که اصلا قابل مقایسه نیستن! دلیلی نداره که حتما روش لینوکس نصب بشه...

اول بگم که منظورم از 3d فیلمهای 3d 1080p هست
من به خاطر سرعتش می گم........ از رو تجربه می گم سرعت بوت شدن و شات و غیره تو htpc خیلی مهم و گرنه اعصاب نمی زاره..............تازه تو لینوکس اگه رم زیاد بگیری شاید بشه از یه --- اکسترنال و frontend mythtv تو xbmc استفاده کنی.................تازه سخت افزارشم برای پخش 3d بهینه میشه

NaughtyCat
27-09-2011, 15:39
اول بگم که منظورم از 3d فیلمهای 3d 1080p هست
من به خاطر سرعتش می گم........ از رو تجربه می گم سرعت بوت شدن و شات و غیره تو htpc خیلی مهم و گرنه اعصاب نمی زاره..............تازه تو لینوکس اگه رم زیاد بگیری شاید بشه از یه --- اکسترنال و frontend mythtv تو xbmc استفاده کنی.................تازه سخت افزارشم برای پخش 3d بهینه میشه

خب وقتی کامپیوترو بذاریم رو Sleep فوقش یه چندثانیه طول میکشه دیگه لازم نیست اون مراحل بوت طی بشه. البته میفهمم منظور شما چیه، اینکه مثلا کامپیوترو روشن کنیم خیلی سریع بره مثلا تو محیط XBMC. اگه کامپیوتر رو Sleep باشه تقریبا همین حالت پیش میاد؛ برنامه هایی مثل XBMC هم میشه جوری تنظیم کرد که سیستم که بالا اومد یه راست اجرا بشن بدون اینکه خودمون مجبور باشیم اجراشون کنیم...

Blu-ray 3D هم درسته ساپورت نمیکنه؛ فکر نکنم برای اکثر ماها مشکلی باشه این مسئله.

lol_1029
27-09-2011, 20:02
خب وقتی کامپیوترو بذاریم رو Sleep فوقش یه چندثانیه طول میکشه دیگه لازم نیست اون مراحل بوت طی بشه. البته میفهمم منظور شما چیه، اینکه مثلا کامپیوترو روشن کنیم خیلی سریع بره مثلا تو محیط XBMC. اگه کامپیوتر رو Sleep باشه تقریبا همین حالت پیش میاد؛ برنامه هایی مثل XBMC هم میشه جوری تنظیم کرد که سیستم که بالا اومد یه راست اجرا بشن بدون اینکه خودمون مجبور باشیم اجراشون کنیم...

Blu-ray 3D هم درسته ساپورت نمیکنه؛ فکر نکنم برای اکثر ماها مشکلی باشه این مسئله.

مگه کسی پیدا میشه بخواد توی اچ تی پی سی xbmc رو دستی اجرا کنه برای اینکار نرم افزار هست.............
این رو هم بگم که توی ویندوز mediaportal خیلی سرتره نسبت به xbmc
حالت پایداری هم باید در نظر گرفت...ویندوز احتمال خرابیش خیلی بیشتره تازه یه مدت بعد سرعت اکثر ویندوزها افت پیدا میکنه باید با رجیستری مکانیک و دفرگ و غیره بیفتی به جونش...امکان استفاده از --- اکسترنال هم تو لینوکس بیشتره با توجه به cpu محدود

من توی ریویو خوندم فرم خوبی برای 3d نداره پس احتمالا 3d mkv هم به مشکل برخواهد خورد.................
هر جور راحتیت :11:ولی این نظر منه: خب کسی که نه --- ماهواره میخواد نه 3d با هزینه خیلی کمتر می تونه صاحب hdd player بشه........ که تو بازار پرند......................

NaughtyCat
27-09-2011, 23:42
مگه کسی پیدا میشه بخواد توی اچ تی پی سی xbmc رو دستی اجرا کنه برای اینکار نرم افزار هست.............
این رو هم بگم که توی ویندوز mediaportal خیلی سرتره نسبت به xbmc
حالت پایداری هم باید در نظر گرفت...ویندوز احتمال خرابیش خیلی بیشتره تازه یه مدت بعد سرعت اکثر ویندوزها افت پیدا میکنه باید با رجیستری مکانیک و دفرگ و غیره بیفتی به جونش...امکان استفاده از --- اکسترنال هم تو لینوکس بیشتره با توجه به cpu محدود

من توی ریویو خوندم فرم خوبی برای 3d نداره پس احتمالا 3d mkv هم به مشکل برخواهد خورد.................
هر جور راحتیت :11:ولی این نظر منه: خب کسی که نه --- ماهواره میخواد نه 3d با هزینه خیلی کمتر می تونه صاحب hdd player بشه........ که تو بازار پرند......................

بین مدیاسنترها من خودم XBMC رو ترجیح میدم نسبت به بقیه. این MediaPortal رو من یه بار ریختم ولی از ظاهرش زیاد خوشم نیومد، تو XBMC اسکین هاش بنظرم خیلی قشنگ ترن.
راجع به استفاده از لینوکس هم بنظرم دلیلی نداره وقتی ویندوز کپی همینجوری ریخته بریم از لینوکس استفاده کنیم. یه مسئله درایورها هم هست که واسه ویندوز خیلی راحت گیر میاد و آپدیت میشن که واسه لینوکس اینجوری نیست. بعد من متوجه نشدم برای استفاده بفرض از یه --- اکسترنال، لینوکس چه مزیتی به ویندوز داره؟!

در مورد 3D و --- من خودم زیاد دلیلی نمیبینم که حتما توی یه HTPC باشه. چرا اگه باشه خیلی سیستم کاملی میشه ولی مثلا برای ِDVB باید مادربوردی که PCI داشته باشه بگیریم و احتمالا یه کیس بزرگتر! بعدش هم وقتی یه دستگاه دیگه هست که اینکارو میکنه واقعا نیازی نیست بهش تو کامپیوتر...

خلاصه به نظر من یه HTPC بخاطرهمین XBMC به همه این پلیرهای تو بازار میارزه چون هم کاراییش بیشتره هم خیلی شکیل تره.

lol_1029
28-09-2011, 01:34
بین مدیاسنترها من خودم XBMC رو ترجیح میدم نسبت به بقیه. این MediaPortal رو من یه بار ریختم ولی از ظاهرش زیاد خوشم نیومد، تو XBMC اسکین هاش بنظرم خیلی قشنگ ترن.
راجع به استفاده از لینوکس هم بنظرم دلیلی نداره وقتی ویندوز کپی همینجوری ریخته بریم از لینوکس استفاده کنیم. یه مسئله درایورها هم هست که واسه ویندوز خیلی راحت گیر میاد و آپدیت میشن که واسه لینوکس اینجوری نیست. بعد من متوجه نشدم برای استفاده بفرض از یه --- اکسترنال، لینوکس چه مزیتی به ویندوز داره؟!

در مورد 3D و --- من خودم زیاد دلیلی نمیبینم که حتما توی یه HTPC باشه. چرا اگه باشه خیلی سیستم کاملی میشه ولی مثلا برای ِDVB باید مادربوردی که PCI داشته باشه بگیریم و احتمالا یه کیس بزرگتر! بعدش هم وقتی یه دستگاه دیگه هست که اینکارو میکنه واقعا نیازی نیست بهش تو کامپیوتر...

خلاصه به نظر من یه HTPC بخاطرهمین XBMC به همه این پلیرهای تو بازار میارزه چون هم کاراییش بیشتره هم خیلی شکیل تره.
دوست عزیز من چند سال دارم xbmc کار می کنم ...پلتفرم اصلی xbmc در حال حاظر لینوکس هست.....................
mediaportal یه ورژن ارتقا یافته از xbmc برای pc هست...اون اسکین خیلی معروف xbmc اسمش Mediastream هست که توی mediaportal پورت شده و mp هم اونرو داره.................از لحاظ اسکین هم mp اسکینهای جدیدش واقعا خارق العاده هستند هر چند که mp اسکینهای مشترک با xbmc هم داره........................
من با جفتش کار کردم و به نظرم اومد رو ویندوز mp هم روانتر اجرا میشه و هم تصاویر بهتری ارایه میده ...البته شاید رو سیستم من اینطور بوده
--- هم حتما نباید pci باشه میشه از --- usb اکسترنال استفاده کرد
امکان استفاده بهتر --- اکسترنال روی این برد ضعیف توی لینوکس به علت ازادتر بودن cpu و gpu بیشتره تا ویندوز.................هر چند که در اون صورتم شک دارم.....
مورد اخر هم اینکه من دارم تجربیاتم رو توی ساخت htpc در اختیار دیگران می زارم.................
شما اگر از 3d یا کارتهای فوق حرفه ای dvbs2 خوشت نمی یاد انتخاب خودتونه...........ولی خیلی های دیگه مخالف نظر شما رو دارن ومن مخاطبم با اونهاست
البته برای پخش تنها فیلم هم دستگاههایی مثل این هست :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی منم با شما موافق این دستگاها منوهای زیبایی ندارند
به هر حال ریش و قیچی دست خودتونه من کسی رو مجبور نمی کنم که بگم این بهتره من فقط قصدم اطلاع رسانی هست
اینم چند تا عکس از اسکینهای متنوع mediportal:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] p://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a7/MediaPortal_Black_Glass_Skin_Home_Screen.jpg

stb2xxx
28-09-2011, 09:45

xbmc فایل های ISO بلوری و دی وی دی هم پخش میکنه ؟

در مورد زیرنویس فارسی مشکل گچپژ که نداره؟

NaughtyCat
28-09-2011, 19:58
xbmc فایل های ISO بلوری و دی وی دی هم پخش میکنه ؟

در مورد زیرنویس فارسی مشکل گچپژ که نداره؟
من الان امتحان کردم، ISO دی وی دی رو پخش میکنه بدون مشکل با منوها. زیرنویس فارسی رو فقط مشکل داره که مثلا "پ" و "ژ" و "گ" و اینا رو نمیچسبونه به حروف دیگه...

ISO بلوری رو هم یه سرچ کردم، خود XBMC هنوز ساپورت نمیکنه، ولی مثل اینکه میشه با یه کم دستکاری راش انداخت، ولی خب خودش همینجوری پخش نمیکنه.

شما هم دست گذاشتی رو ضعف هاش! :دی حالا من یه سوال میکنم: الان پلیری هست که بتونه ویدئویی که صداش AAC 5.1 کاناله هستش رو درست پخش کنه؟ من الان خیلی از فیلم هام این صدا رو دارن، با WDTV هم بخوام پخششون کنم استریو میده بیرون، که اصلا جالب نیست. حالا مثلا برای من اصلا پخش ISO بلوری کاربردی نداره، اما همین مسئله که گفتم خیلی واسم مهمه که فعلا فقط میشه با یه HTPC یا مثلا یه PS3 حلش کرد. حتی این Xtreamer Sidewinder هم اینکارو نمیکنه!

stb2xxx
29-09-2011, 13:46
من الان امتحان کردم، ISO دی وی دی رو پخش میکنه بدون مشکل با منوها. زیرنویس فارسی رو فقط مشکل داره که مثلا "پ" و "ژ" و "گ" و اینا رو نمیچسبونه به حروف دیگه...

ISO بلوری رو هم یه سرچ کردم، خود XBMC هنوز ساپورت نمیکنه، ولی مثل اینکه میشه با یه کم دستکاری راش انداخت، ولی خب خودش همینجوری پخش نمیکنه.

شما هم دست گذاشتی رو ضعف هاش! :دی حالا من یه سوال میکنم: الان پلیری هست که بتونه ویدئویی که صداش AAC 5.1 کاناله هستش رو درست پخش کنه؟ من الان خیلی از فیلم هام این صدا رو دارن، با WDTV هم بخوام پخششون کنم استریو میده بیرون، که اصلا جالب نیست. حالا مثلا برای من اصلا پخش ISO بلوری کاربردی نداره، اما همین مسئله که گفتم خیلی واسم مهمه که فعلا فقط میشه با یه HTPC یا مثلا یه PS3 حلش کرد.[QUOTE=NaughtyCat;6506942] حتی این Xtreamer Sidewinder هم اینکارو نمیکنه!

سوال ربطی به 2 Xtreamer Sidewinder نداشت ولی این دستگاه AAC 7.1 رو پخش میکنه دلیلی نداره AAC 5.1 رو نتونه

شاید بتونم تست کنم خبر بدم باید تو فیلم هام سورس AAC 5.1 پیداکنم

hosein_mic
29-09-2011, 15:41
کسی از این مین برد کوچولو ها نگرفته هنوز؟

NaughtyCat
29-09-2011, 16:38
سوال ربطی به 2 Xtreamer Sidewinder نداشت ولی این دستگاه AAC 7.1 رو پخش میکنه دلیلی نداره AAC 5.1 رو نتونه

نخیر.

Audio Output Supported
Stereo
Dolby Digital AC3 5.1 (passthrough & downmix to stereo)
Dolby Digital Plus 7.1 (passthrough)
Dolby TrueHD 7.1 (passthrough & downmix to stereo)
DTS Digital Surround 5.1 (passthrough & downmix to stereo)
AAC 7.1 (passthrough & downmix to stereo)
FLAC xtreamer.net/xtreamer-SideWinder2/

Passthrough یعنی دستگاه صدا رو میده به ----- که decode کنه، درصد خیلی خیلی کمی از رسیورها هستن که AAC چندکاناله رو decode میکنن. تو این حالت Passthrough کاملا صدا بستگی داره به رسیور، که اگه ----- ساپورت نکنه تو این حالت صدا نداریم کلا.

اگه بخواد PCM هم بده بیرون همونطور که نوشته استریو میده که خسته نباشه.

اون Sidewinder هم گفتم چون که از بقیه پلیرها کامل تره.

stb2xxx
29-09-2011, 18:27
نخیر.

xtreamer.net/xtreamer-SideWinder2/

Passthrough یعنی دستگاه صدا رو میده به ----- که decode کنه، درصد خیلی خیلی کمی از رسیورها هستن که AAC چندکاناله رو decode میکنن. تو این حالت Passthrough کاملا صدا بستگی داره به رسیور، که اگه ----- ساپورت نکنه تو این حالت صدا نداریم کلا.

اگه بخواد PCM هم بده بیرون همونطور که نوشته استریو میده که خسته نباشه.

اون Sidewinder هم گفتم چون که از بقیه پلیرها کامل تره.

غير از Passthrough و downmix to stereo راهي ديگه اي براي پخش صوت در هيچ پليري وجود نداره

مثلا xbmc و يا boxe صداي سورس AAC 5.1 به dts 5.1 و بعد ميكنن؟

NaughtyCat
29-09-2011, 18:57
غير از Passthrough و downmix to stereo راهي ديگه اي براي پخش صوت در هيچ پليري وجود نداره

مثلا xbmc و يا boxe صداي سورس AAC 5.1 به dts 5.1 و بعد ميكنن؟

ای بابا...

دو راه برای خروجی صدا هست: Bitstream (یا همین Passthrough) با PCM. توی تنظیمات DVD و Blu-ray پلیرها هست اگه میخواین ببینین. اشکال این دستگاه ها اینه که هیچکدوم صدای PCM چندکاناله نمیدن بیرون. همشون بدون استثنا میکننش استریو. (اگه تو ----- ببینین مینویسه پی سی ام دوکاناله)

تنها دستگاهی غیر از کامپیوتر که من دیدم درست PCM میده بیرون PlayStation 3 بود. روی XBMC هم من این ویدئوها رو امتحان کردم، خودش تبدیلش میکنه به دالبی دیجیتال که ریسیور بتونه دیکودش کنه...

stb2xxx
29-09-2011, 23:05
با پخش pcm 6 chanel مشکلی نداره

help please
05-10-2011, 23:29
این مقاله رو بخونید . یه گزینه خیلی مناسبه .

stb2xxx
05-10-2011, 23:54
HTPC خوبیه ولی چند تا ایراد داره :

1-خروجی اوپتیکال نداره
2-HDMI 1.4 نداره
3-3D ساپورت نیست

help please
06-10-2011, 13:05
اره . ولی اگه 7.1 DTS HD MA رو در نظر داشته باشید . همون HDMI لازمه .
من دیروز رفتم گشتم ولی پیدا نکردم و قیمتش نمیدونم چنده .

stb2xxx
06-10-2011, 13:53
اره . ولی اگه 7.1 DTS HD MA رو در نظر داشته باشید . همون HDMI لازمه .
من دیروز رفتم گشتم ولی پیدا نکردم و قیمتش نمیدونم چنده .

می دونی الا اکثرا سیستم 5.1 دارن و وردی اوپتیکال هم داره ولی وردی hdmi نداره بنابراین از صدای 5.1 محروم میشن این خیلی مهمه

فکر نکنم کمتر از 450 باشه البته اگر وارد شده باشه

help please
06-10-2011, 14:35
450 خیلی گرونه .
$230 قیمت جهانیشه

stb2xxx
06-10-2011, 14:42
450 خیلی گرونه .
$230 قیمت جهانیشه

این قیمت ها بدون هزینه حمل و گمرکی و..... هستش

زیر 450 نیست ...

hosein_mic
07-10-2011, 08:33
دیروز تو بازار چند تا کیس دیدم که مین استاندارد میخورد دو مدل بود یکی کوچک و یکی بزرگ تر فردا میخوام برم بخرم یه سیستم هم توش ببندم بعد میام عکس هم میزارم فکر میکنم چینی بودن و قیمت هم 45 بود اسمش رو هم اسیایی نوشته بود ولی خیلی خشکل بودند/ با تشکر

hosein_mic
08-10-2011, 22:51
خوب امشب خریدمش/ ایشالا فردا صبح اول وقت دست به کار میشم برای اسمبلش با گذارش تصویری

hosein_mic
09-10-2011, 14:48
سیستم رو بستم ایشالا امشب یا فردا با یه متن کامل با تصاویر خدمت میرسم/

kitkat
11-10-2011, 00:21
بالاخره بعد از این همه بحث، دوستان تا قیمت نهایتا 450 تومن چی رو پیشنهاد می کنن؟

SMAEIL2000
12-10-2011, 15:22
من 4 مدل اچ دی پلیر گرفتم

1- wd live

2- ntr 83

3- hyundai

4- acryan dvr

ولی به جرات میتونم بگم هیچ کدوم تصویر واقعی ندارند درمقایسه با یک مدیا پسی که از پردازشگر گرافیک و صدای مجزا استفاده میکنند

هیچکدوم بجز پخش کار دیگه ای نمیتونند بکنند و یا بسیار عذاب آور مثال 1- فایل منیجر 2- تورنت 3- تلویزیون دیجیتال 4- شبکه بیسیم 5- زیر نویس 6- فونت 7 - استایل

و ......

هروز باید به انتظار فریمویر جدید بنشینید

اگه خراب بشه معمولا کسی جوابگو نیست یا می پیچوننت

البته نظر شخصیه من ولی یکم روش فکر کنید

htpc که بصورت پکیج میباشد معمولا یک سیستم پلیر دارند و یک سیستم پی سی

تا آخر این ماه یک پکیج کامل که به بهترین وجه هم ساده باشه هم کارآمد رو خریداری میکنم و مشخصاتشو مینویسم .

پلیر های اچ دی هم محسناتی داره که بدرد افرادی که آشنایی با کامپیوتر ندارند و فقط از یک قسمت استفاده میکنند میخوره

لطفا جبهه گیری الکی نکنید و الکی هم بیراهه نرید فقط نظر شخصی منه و محترم ..

لطفا نظرات خود را برای مقایسه از این دو پکیج بفرمایید

از نوشتن یا انشا و املا و چیزهای الکی ایراد نگیرید

vvc
13-10-2011, 11:24
دوستان اگر از مدلها و کارایی و قیمت این HTPC ها اطلاع دارند
چند نمونه ای که توبازار هست رو برای استفاده عموم معرفی کنن

hosein_mic
13-10-2011, 13:04
خوب اینم Htpc من خودم بستمش مشخصات کلی: یه قسمت مثبت این کیس این هست که کیس فوق العاده خنکیه و از لحاظ کوچکی هم فوق العادست به هر حالت ببخشید چون بغیر از مبایلم دوربین دیگه ای نداشتم/

قیمتش هم حدود 630 تومن پام اب خورده

main=z68ap-d3
cpu:core i3 3100
ram: 4gb
vga: Hdmi on board
Hard: 1tb wd
odd: sony
case: در تصویر مشخصه

NaughtyCat
13-10-2011, 17:42
خوب اینم Htpc من خودم بستمش مشخصات کلی: یه قسمت مثبت این کیس این هست که کیس فوق العاده خنکیه و از لحاظ کوچکی هم فوق العادست به هر حالت ببخشید چون بغیر از مبایلم دوربین دیگه ای نداشتم/

main=z68ap-d3

مبارکه! :20:

این Core i3 2100 خیلی خوبه واسه HTPC. تو خیلی از سایتا هم گفتن، هم به نسبت قویه و درعین حال کم صدا و کم مصرف. فقط یه کم هزینه اش زیاد میشه که اونم اشکال نداره کاملا ارزشش رو داره.

کیس هم واقعا قشنگه! چی هست کیسه؟

SMAEIL2000
13-10-2011, 18:46
با تبریک

آیا کنترل مولتی مدیا داره

اگر داره راضی هستید و مارکش چیه

الان چه جوری ازش استفاده میکنید

سیستم عاملش چیه

با تشکر

hosein_mic
13-10-2011, 18:51
مبارکه! :20:

این Core i3 2100 خیلی خوبه واسه HTPC. تو خیلی از سایتا هم گفتن، هم به نسبت قویه و درعین حال کم صدا و کم مصرف. فقط یه کم هزینه اش زیاد میشه که اونم اشکال نداره کاملا ارزشش رو داره.

کیس هم واقعا قشنگه! چی هست کیسه؟

قابل شما رو نداره/

اره از قدرتش راضیم/ زیباییش هم خیلی از این تصاویر بیشتره/جلوی کیس عکس گل های پیچکی هست که زیباست البته ابی رنگ و مشکی هم موجود بود من میخواستم مشکی بگیرم ازجعبه که خارجش کردیم دیدم کنار همشون سفید رنگ هست فقط این قسمت جلو ابی و یا مشکی بودند که همین یه دست سفیدو گرفتم این عکس ها هم به علت نبود دوربین بد افتاده اخه تصاویر دوربین مبایل هستن/ روی جعبش چینی نوشته اما یه قسمت نوشته Cemo صد البته قابل شما رو نداره/ 2 حالتست هم ایستاده هم خوابیده(به پایه زیرینش توجه کنید/این پایه جداست از کیس و کامل برداشته میشه) / خیلی هم خنک هست اخه بالاش توری مانند (مثل شش ضلعی کندویی) اما یه بدیش به نظرم اینه که کارت گرافیک حرفه ای فکر نمیکنم توش بنشینه حالا باید ریویوی چند تا گرافیک DDR-5 رو بخونم و اظهار نظر کنم

عصری کارت رسیورمو هم انداختم روش/

یه چند تا codek با کیفیت برای پراگ د ی و ی ب ی کسی سراغ نداره؟

hosein_mic
13-10-2011, 18:58
با تبریک

آیا کنترل مولتی مدیا داره

اگر داره راضی هستید و مارکش چیه

الان چه جوری ازش استفاده میکنید

سیستم عاملش چیه

با تشکر

داداشم این یه سیستم هست که خودم سر همش کردم/ سیستم عاملش هم ویندوز هست

من ریموت بی سیم ندارم/ از موس و کیبرد بی سیم استفاده میکنم/

من اینو شنبه خریدم و یک شنبه بستم الان هم چند روزی هست استفاده میکنم/ همه عنوان میشه ازش استفاده کرد: مثل کنسول بازی / ارشیو فیلم/ کارت ر س ی و ر هم دارم که برنامه های HD رو هم میبینم روی تی وی ولی متاسفانه فر کانس های S2 رو کارتم جواب نمیده چون قدیمیه/ باید یه کارت با این قابلیت بخرم/

در کل خدمت دوستانی که تصور میکنند هر دستگاه جدا بهتر است عرض کنم که این سیستم برای کاربر خیلی نسبت به همه دست گاه ها جدا جدا صرفه اقتصادی دارد/

یه دونه ر س ی و ر با قابلیت ش ی ر ی ن گ اینترنتی به اسم d r e am box داییم گرفت فقط 650 تومان/ این در صورتی هست که الان سیستم من با امکانات بیشتر کار اون سیستم رو هم انجام میده

NaughtyCat
14-10-2011, 01:40
قابل شما رو نداره/

اره از قدرتش راضیم/ زیباییش هم خیلی از این تصاویر بیشتره/جلوی کیس عکس گل های پیچکی هست که زیباست البته ابی رنگ و مشکی هم موجود بود من میخواستم مشکی بگیرم ازجعبه که خارجش کردیم دیدم کنار همشون سفید رنگ هست فقط این قسمت جلو ابی و یا مشکی بودند که همین یه دست سفیدو گرفتم این عکس ها هم به علت نبود دوربین بد افتاده اخه تصاویر دوربین مبایل هستن/ روی جعبش چینی نوشته اما یه قسمت نوشته Cemo صد البته قابل شما رو نداره/ 2 حالتست هم ایستاده هم خوابیده(به پایه زیرینش توجه کنید/این پایه جداست از کیس و کامل برداشته میشه) / خیلی هم خنک هست اخه بالاش توری مانند (مثل شش ضلعی کندویی) اما یه بدیش به نظرم اینه که کارت گرافیک حرفه ای فکر نمیکنم توش بنشینه حالا باید ریویوی چند تا گرافیک DDR-5 رو بخونم و اظهار نظر کنم

عصری کارت رسیورمو هم انداختم روش/

یه چند تا codek با کیفیت برای پراگ د ی و ی ب ی کسی سراغ نداره؟

عجیبه من کلی دنبال کیس افقی تو این اندازه بودم این مدل رو اصلا پیدا نکردم! رفتم یدونه Zeus گرفتم که واقعا آشغاله. اصلا به درد نمیخوره.

راجع به کارت گرافیکم اگر نخواین بازی کنید با کامپیوتر همین مال CPU برای بیشتر کارها جوابگو هست. البته میل خودتونه ولی اگه من بودم کارت دیگه اضافه نمیکردم! :دی همین الانش هم تکمیله واقعا...

در کل خدمت دوستانی که تصور میکنند هر دستگاه جدا بهتر است عرض کنم که این سیستم برای کاربر خیلی نسبت به همه دست گاه ها جدا جدا صرفه اقتصادی دارد/

یه دونه ر س ی و ر با قابلیت ش ی ر ی ن گ اینترنتی به اسم d r e am box داییم گرفت فقط 650 تومان/ این در صورتی هست که الان سیستم من با امکانات بیشتر کار اون سیستم رو هم انجام میده نمیدونم چقدر بشه راجع این موضوع بحث کرد اینجا، امیدوارم مشکل نداشته باشه...
من خودم دنبال همچین سیستمی هستم (سیستم HD با شرینگ) واسه همین زیاد به اینکه توی کامپیوترم یه کارت دی.وی.بی بذارم فکر نکردم.فقط در مورد هزینه ش، میشه یه ریسیور ارزونتر مثل استرانگ 4902 گرفت که اونقدر که گفتین گرون نمیشه (قیمت دقیقش رو ندارم ولی از 650 خیلی کمتر میشه). به نظرم نتیجه کار با همچین سیستمی نسبت به اینکه یه کارت بذاریم تو کامپیوتر خیلی بهتر دربیاد و دردسر کمتری داشته باشه. البته این منه شاید درست هم نباشه!

فقط یه مورد دیگه، الان برای پخش تلویزون از چه برنامه ای استفاده میکنید؟ رو Windows Media Center هم میشه از این دی.وی.بی S2 ها هم استفاده کرد؟ ساپورت میکنه مدیا سنتر؟

hosein_mic
14-10-2011, 08:46
عجیبه من کلی دنبال کیس افقی تو این اندازه بودم این مدل رو اصلا پیدا نکردم! رفتم یدونه Zeus گرفتم که واقعا آشغاله. اصلا به درد نمیخوره.

راجع به کارت گرافیکم اگر نخواین بازی کنید با کامپیوتر همین مال CPU برای بیشتر کارها جوابگو هست. البته میل خودتونه ولی اگه من بودم کارت دیگه اضافه نمیکردم! :دی همین الانش هم تکمیله واقعا...
نمیدونم چقدر بشه راجع این موضوع بحث کرد اینجا، امیدوارم مشکل نداشته باشه...
من خودم دنبال همچین سیستمی هستم (سیستم HD با شرینگ) واسه همین زیاد به اینکه توی کامپیوترم یه کارت دی.وی.بی بذارم فکر نکردم.فقط در مورد هزینه ش، میشه یه ریسیور ارزونتر مثل استرانگ 4902 گرفت که اونقدر که گفتین گرون نمیشه (قیمت دقیقش رو ندارم ولی از 650 خیلی کمتر میشه). به نظرم نتیجه کار با همچین سیستمی نسبت به اینکه یه کارت بذاریم تو کامپیوتر خیلی بهتر دربیاد و دردسر کمتری داشته باشه. البته این منه شاید درست هم نباشه!

فقط یه مورد دیگه، الان برای پخش تلویزون از چه برنامه ای استفاده میکنید؟ رو Windows Media Center هم میشه از این دی.وی.بی S2 ها هم استفاده کرد؟ ساپورت میکنه مدیا سنتر؟

این نکته رو بگم که دنیای دی وی بی اگه واردش بشی ابتدا برات خیلی گنگه اما اگه بیفتی روی دور طوری برات دل نشین میشه که میگی خدا قبلا من بدون این چکار میکردم؟ :18:
من از PROG --- استفاده میکنم/ مدیا پلایر دی وی بی رو ساپرت نمیکنه/ اما فکر میکنم راه اندازیش توی مدیا سنتر غیر ممکن نباشه/در مورد ----- هم درسته اما مساله اینه که Htpc خروجی که بهتون میده 1080p یا فول اچ دی هست اما تو دنیای ----- ها من فقط دومدل رو میشناسم که این خروجی رو میده درکل یکیش که به درد نمیخوره/ اون یکی هم Dream box هست با 650 چوب قیمت/ بقیه ----- ها هم 1080i یا 720p خروجی میدن/

تازه توی کارت میتونی از WIFI برای شیرینگ استفاده کنی اما تو ----- حتما باید کابل کشی کنید

من فعلا در حال باهاش ور رفتنم/ اما کارتم skystar pci معمولی هست که با توجه به این که s2 رو ساپرت نمیکنه خیلی کانال HD رو نمیگیره و باید یه دونه s2 تهیه کنم/ ضمنا افلاین هم مزیت دی وی بی به رسیورهست

با تشکر

lurenzo
14-10-2011, 12:10

main=z68ap-d3

مبارک باشه!
آقا یه سوال دارم.
سایر اعضای خانواده برای استفاده ازش مشکلی ندارن؟ آخه دقیقا مثل این هست که همیشه کیس کامپیوترت بغل تی وی باشه و باید با موس و کیبرد باهاش کار کنی.

hosein_mic
14-10-2011, 15:32
مبارک باشه!
آقا یه سوال دارم.
سایر اعضای خانواده برای استفاده ازش مشکلی ندارن؟ آخه دقیقا مثل این هست که همیشه کیس کامپیوترت بغل تی وی باشه و باید با موس و کیبرد باهاش کار کنی.

یه جورایی همین طوره/ خونه ما همه کامپیوتر بلدن به جز پدرم که اونم داره یاد میگیره :31: بلدنیست بنده خدا اصلا :10:/

البته با مدیا سنتر کار کردن هم راحته همه میتونند میشه

NaughtyCat
14-10-2011, 23:22
این نکته رو بگم که دنیای دی وی بی اگه واردش بشی ابتدا برات خیلی گنگه اما اگه بیفتی روی دور طوری برات دل نشین میشه که میگی خدا قبلا من بدون این چکار میکردم؟ :18:
من از PROG --- استفاده میکنم/ مدیا پلایر دی وی بی رو ساپرت نمیکنه/ اما فکر میکنم راه اندازیش توی مدیا سنتر غیر ممکن نباشه/در مورد ----- هم درسته اما مساله اینه که Htpc خروجی که بهتون میده 1080p یا فول اچ دی هست اما تو دنیای ----- ها من فقط دومدل رو میشناسم که این خروجی رو میده درکل یکیش که به درد نمیخوره/ اون یکی هم Dream box هست با 650 چوب قیمت/ بقیه ----- ها هم 1080i یا 720p خروجی میدن/

تازه توی کارت میتونی از WIFI برای شیرینگ استفاده کنی اما تو ----- حتما باید کابل کشی کنید

من فعلا در حال باهاش ور رفتنم/ اما کارتم skystar pci معمولی هست که با توجه به این که s2 رو ساپرت نمیکنه خیلی کانال HD رو نمیگیره و باید یه دونه s2 تهیه کنم/ ضمنا افلاین هم مزیت دی وی بی به رسیورهست

با تشکر

ایول ممنون. الان یه جورایی وسوسه ام کردی برم دنبال دی وی بی! :31: من به احتمال زیاد همون مادربورد مینی ASRock رو بگیرم، E350M1. فقط این یه اسلات PCI Express داره، میخواستم ببینم کارت های دی وی بی S2 ـه PCIe هم راحت پیدا میشه؟ یا دنبال یه مادربورد دیگه باشم؟

راجع به اون Media Center هم یه سرچ کردم، مثل اینکه تو ویندوز 7 ساپورت میکنه DVBS رو. همین واسم خیلی مهم بود و بنظرم خیلی برتری داره به رسیورها از این جهت.

hosein_mic
15-10-2011, 08:36
ایول ممنون. الان یه جورایی وسوسه ام کردی برم دنبال دی وی بی! :31: من به احتمال زیاد همون مادربورد مینی ASRock رو بگیرم، E350M1. فقط این یه اسلات PCI Express داره، میخواستم ببینم کارت های دی وی بی S2 ـه PCIe هم راحت پیدا میشه؟ یا دنبال یه مادربورد دیگه باشم؟

راجع به اون Media Center هم یه سرچ کردم، مثل اینکه تو ویندوز 7 ساپورت میکنه DVBS رو. همین واسم خیلی مهم بود و بنظرم خیلی برتری داره به رسیورها از این جهت.

نه داداش روی این مادربرد شدنی نیست البته میتونید این مادر برد رو بخرید اگه خوشتون میاد ازش و کارتتون رو External بخرید که یکم بالا میزنه هزینتون کارت S2 اینترنال نهایت 60 تومنه توی بازار ولی اکسترنال حدود 180-90 هست ( قیمت های تقریبی رو گفتم)

به نظر من یه مین پیدا کن که یه اسلت pci معمولی داشته باشه (از این اسلت هایی که برای مودم استفاده میشه)

برای خرید این کارت ها هم حتما sky star 2 بگیرید با تشکر

lurenzo
15-10-2011, 20:42

کارت Qbox 6920 اسلاتش از نوع PCI Express هستش و راحت پیدا میشه!

bee4u
18-10-2011, 15:17

............

---------- Post added at 05:17 PM ---------- Previous post was at 05:12 PM ----------

با تشکر
رسیورهایی هستن که احتیاجی به کابل کشی برای اینترنت و شیرینگ ندارن و میشه از wi fi استفاده کرد درشون و s2 هم ساپورت میکنن و هارد هم داخلشون و هم بصورت usb بهشون وصل میشه با سرعت خیلی بالاتر در بحث شیرینگ و....

hosein_mic
18-10-2011, 22:02
بله ولی ایا دانلود افلاین هم میکنه؟

ساپرت نرم افزاری چی؟

هر رسیوری باشه بعد چند وقت قطع میشه؟

من خودم این کارم =) تو این جور سیستم ها هیچی مثل کارت نمیشه

SMAEIL2000
24-10-2011, 13:59
مینی پسی بازها مطالعه کنند

برای راحت کار کردن با htpc

Arash.sabet
26-10-2011, 16:20
به نظر ميرسه اين دستگاه خيلي مهم و ارزشمند باشه و استقبال زيادي هم ازش بشه.
ZBOX nano AD10
دوستاني كه سابقه بيشتري دارند, يك تايپك براش باز كنند و همينجا هم اگه كسي در مورد انواع مختلف و مشخصات و قيمت و فروشگاهش تو ايران خبري داره ما رو هم در جريان قرار بده. به نظر من داشتن ريموت كنترل خيلي مهمه كه اين دستگاه داره ولي ايا دستگاه هاي مشابه اي هم با ريموت كنترل تو بازار ايران و جهان هست? با تشكر

SMAEIL2000
27-10-2011, 11:33
مینی پسی بازها مطالعه کنند

برای راحت کار کردن با htpc

دوستان مینی پسی باز به این دو تا لینک من سر نزدند !

این برنامه دنیای مینی پسی رو متحول میکنه

نکته اصلی برنامه اپن سورس بوده و قابلیت هر نوع اصلاحی را توسط متخصصان دارد

به دو صورت میشه ازش استفاده کرد

1- بصورت سی دی یا یواس بی که بصورت بوت ایبل استفاده میشه ( لایو را دانلود کنید )

2- برنامه ای روی سیستم عامل شما ( بسته به سیستم عاملتون دانلود کنید ) نصب شده و پی سی شما رو تحت اختیار گرفته

و تبدیل به یک پلیر قدرتمند با استفاده از سخت افزار شما میکند

دوستان تست کنند و نتایج را ضعیف و قوی بنویسند

به نظر من جای کار فراوان در این زمینه وجود دارد

mr_rayan
28-10-2011, 00:42

1- بصورت سی دی یا یواس بی که بصورت بوت ایبل استفاده میشه ( لایو را دانلود کنید )

2- برنامه ای روی سیستم عامل شما ( بسته به سیستم عاملتون دانلود کنید ) نصب شده و پی سی شما رو تحت اختیار گرفته

من هم روی مک امتحان کردم و هم روی ویندوز.روی مک سرعت بالاتر و بهتر بود و روی ویندوز هم معمولی.با زیرنویس قارسی مشکل داره.یسری از حروف جدا از هم نوشته میشه.ولی در کل برنامه مدیای بسیار قوی ایه.استقاده از برنامه برای کار با ریموت و کیبرد بسیار راحته.

SMAEIL2000
09-11-2011, 11:24
لطفا حرفه ای ها ببینند

واقعا جالبه

NaughtyCat
10-11-2011, 00:08

واقعا بهترین برنامه برای HTPC ها واسه پخش فیلم و آهنگ و کلا همه چی همین XBMC هستش. برای من که بزرگترین دلیله برای داشتن یه HTPC.

Arash.sabet
10-11-2011, 03:18
به نظر ميرسه اين دستگاه خيلي مهم و ارزشمند باشه و استقبال زيادي هم ازش بشه.
ZBOX nano AD10
دوستاني كه سابقه بيشتري دارند, يك تايپك براش باز كنند و همينجا هم اگه كسي در مورد انواع مختلف و مشخصات و قيمت و فروشگاهش تو ايران خبري داره ما رو هم در جريان قرار بده. به نظر من داشتن ريموت كنترل خيلي مهمه كه اين دستگاه داره ولي ايا دستگاه هاي مشابه اي هم با ريموت كنترل تو بازار ايران و جهان هست? با تشكر

كسي به من كمك نميكنه? من كنترل دار ميخوام. خواهش ميكنم كمك كنيد

vvc
10-11-2011, 16:02
كسي به من كمك نميكنه? من كنترل دار ميخوام. خواهش ميكنم كمك كنيد
این مدل رو شرکت تموم کرده میگه بزودی میاره
منم دنبال یه مدل کامل که کنترل مدیا پلیر هم داشته باشه هستم
اگر گرفتم شما رو هم در جریان میزارم

NaughtyCat
10-11-2011, 19:20
دوستان برای کنترل میشه اگه گوشی های Android یا مثلا iPhone دارید برنامه های مخصوص media center ها رو بریزید رو گوشی از اون طریق کنترل کنید کامپیوتر رو. خیلی خوب هم کار میکنن، البته شاید داشتن یه کنترل مخصوص رو ترجیح بدید ولی خب این هم یه راهشه...

mr_rayan
11-11-2011, 05:40
این مدل کنترل هم هست.

SMAEIL2000
11-11-2011, 12:33
xbmc مخفف xbox media center می باشد البته بر روی مدلهای اولیه xbox کار میکند وسعی کردم روش نصب آن را روی 360 slim xbox پیدا کنم تا با این روش هم یک کنسول gmae داشته باشم و هم یک دستگاه پلیر ولی تا کنون به نتیجه نرسیدم

Arash.sabet
11-11-2011, 12:55
این مدل رو شرکت تموم کرده میگه بزودی میاره
منم دنبال یه مدل کامل که کنترل مدیا پلیر هم داشته باشه هستم
اگر گرفتم شما رو هم در جریان میزارم

ميشه بفرماييد كه با چه قيمتي ميفروختند? من خودم دنبال يكي هستم كه هم كنترل داشته باشه و هم هارد داخلي_هر چي هاردش بيشتر باشه بهتره_ من در درجه اول واسه ديدن فيلم ميخوام و كارهاي معمولي ديگه. در ضمن ميخواستم بدونم كه اين دستگاه ها با توجه به قابليت نصب برنامه هاي مختلف به روي ان به طور كل قادر به پخش همه انواع زيرنويس فارسي هستند ? در اخر باز هم خواهش ميكنم هركس اطلاعاتي در مورد انواع مختلف اين دستگاه ها و قيمتشان ( حتا اگه شده قيمت تقريبي يا قيمت قبلي شان يا قيمت تقريبي اينده شان) دارد مرا محروم نگذارد. الان يك ماه كه دارم سعي ميكنم كه كسي قيمتها و مشخصات رو به من بده اما موفق نميشم. ديگه نميدونم چيكار كنم. ( در معرفي مدل ها اين سه پارامتر رو در نظر داشته باشيد . كنترل , هارد , قيمت )

vvc
11-11-2011, 18:23
ميشه بفرماييد كه با چه قيمتي ميفروختند? من خودم دنبال يكي هستم كه هم كنترل داشته باشه و هم هارد داخلي_هر چي هاردش بيشتر باشه بهتره_ من در درجه اول واسه ديدن فيلم ميخوام و كارهاي معمولي ديگه. در ضمن ميخواستم بدونم كه اين دستگاه ها با توجه به قابليت نصب برنامه هاي مختلف به روي ان به طور كل قادر به پخش همه انواع زيرنويس فارسي هستند ? در اخر باز هم خواهش ميكنم هركس اطلاعاتي در مورد انواع مختلف اين دستگاه ها و قيمتشان ( حتا اگه شده قيمت تقريبي يا قيمت قبلي شان يا قيمت تقريبي اينده شان) دارد مرا محروم نگذارد. الان يك ماه كه دارم سعي ميكنم كه كسي قيمتها و مشخصات رو به من بده اما موفق نميشم. ديگه نميدونم چيكار كنم. ( در معرفي مدل ها اين سه پارامتر رو در نظر داشته باشيد . كنترل , هارد , قيمت )
بالاترین مدلی که موجود اشت ZBOX-ID41-PLUS-b بود که با دو گیگ رم DDR3 و هارد 250 و USB3 و WiFi
حدو 425 تومن بود که کنترل نداشت ولی واقعا کامل بود البته 9 مدل دیگه هم داشت که از 230 تومن قیمتهاش شروع میشد به بالا

NaughtyCat
11-11-2011, 20:38
xbmc مخفف xbox media center می باشد البته بر روی مدلهای اولیه xbox کار میکند وسعی کردم روش نصب آن را روی 360 slim xbox پیدا کنم تا با این روش هم یک کنسول gmae داشته باشم و هم یک دستگاه پلیر ولی تا کنون به نتیجه نرسیدم
بعیده واسه 360 بیاد چون اون به اون صورت هـــک نشده. بعد 360 با اون هارد محدودش واقعا زیاد به درد XBMC نمیخوره، حالا سرو صداش به کنار!

klipsch
14-11-2011, 19:12
چندتا سوال:

1- تا اونجا که من متوجه شدم این دستگاه (ها) دقیقا یه نوع کامپیوتر هستند که اگه به یه مانیتور متصل بشن تمام کارایی یه کامپیوتر رو دارند از نظر واسط کاربری (منظورم ویندوزه)... درسته؟

2- صدایی که فن این سیستم ها تولید میکنن در چه حدیه؟ چون دارم به این فکر میکنم که یه دستگاه تهیه کنم و با اتصال هارد اکسترنال بهش توی استودیو بتونیم بعنوان سورس دیجیتال صوتی ازش استفاده کنیم و با اتصال یه DAC به پورت یو اس بی بتونیم صدارو بصورت خروجی دیجیتال بگیریم و استفاده کنیم

3- آیا مدلی وجود داره که خروجی اپتیکال داشته باشه؟

4- از کجا میشه این دستگاه هارو تهیه کرد؟ چه به صورت آماده چه برای اسمبل کردن

(از دوستان اگه کسی تخصص داره در زمینه این دستگاه ها و میتونه یه دستگاه مناسب برام اسمبل کنه بهم اطلاع بده چون من وقت جستجو و پیگیری و خرید قطعاتش رو ندارم از طرفی تجربه مدلهای مختلف هم ندارم)
خیلی ممنون :11:

NaughtyCat
17-11-2011, 00:47
سلام

1- تا اونجا که من متوجه شدم این دستگاه (ها) دقیقا یه نوع کامپیوتر هستند که اگه به یه مانیتور متصل بشن تمام کارایی یه کامپیوتر رو دارند از نظر واسط کاربری (منظورم ویندوزه)... درسته؟
تقریبا.. :31: پست اول همین تاپیک رو میتونید بخونید.

2- صدایی که فن این سیستم ها تولید میکنن در چه حدیه؟ چون دارم به این فکر میکنم که یه دستگاه تهیه کنم و با اتصال هارد اکسترنال بهش توی استودیو بتونیم بعنوان سورس دیجیتال صوتی ازش استفاده کنیم و با اتصال یه DAC به پورت یو اس بی بتونیم صدارو بصورت خروجی دیجیتال بگیریم و استفاده کنیم

بستگی داره چه سیستمی باشه، میشه از قطعاتی که گرمای کمتری تولید میکنن استفاده کرد که سیستم تقریبا بیصدا کار کنه

3- آیا مدلی وجود داره که خروجی اپتیکال داشته باشه؟
بله روی بعضی مادربورد ها خروجی آپتیکال هم هست...

4- از کجا میشه این دستگاه هارو تهیه کرد؟ چه به صورت آماده چه برای اسمبل کردن

هم میتونید خودتون سیستم جمع کنید با همین قطعات تو بازار، این سیستم های آماده هم هستن مثل Asus EeeBox یا همین Zotac که صفحه های قبل لینکش رو دوستان گذاشتن، تو همین فروشگاهای کامپیوتر پیدا میشن.

sina.sa
17-11-2011, 15:51
دوستان سلام

برای htpc مادربرد ، سی پی یو، رم و پاور تا حدود 200 - 220 چی پیشنهاد می دهید؟

ممنون

klipsch
19-11-2011, 18:22
دوستان لطفا راهنمایی کنید که htpcهای برند zotac رو کجا میتونم تهیه کنم... گویا با گارانتی آواژنگ عرضه میشه... اگه کسی راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم (اگه امکانش هست پ.خ کنید برام) :11:

dara_az
20-11-2011, 08:01
دوستان لطفا راهنمایی کنید که htpcهای برند zotac رو کجا میتونم تهیه کنم... گویا با گارانتی آواژنگ عرضه میشه... اگه کسی راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم (اگه امکانش هست پ.خ کنید برام) :11:

سلام . به نظر من شما اگه خودتون یک سیستم ببندید میتونید با قیمت تقریبا مشابه با سیستمهای آماده یک سیستم بهتر و قوی تر جمع کنید . این سیستمهای آماده سیستمهای بسیار خوبی هستند ولی معمولا هر کدومشون در یک زمینه نقص دارند و ضعیف هستند . مثلا اگه شما بیشتر استفادتون موسیقی هستش میتونید سیستمی ببندید که کارت صدای خوبی داشته باشه اگه بیشتر استفادتون فیلم هستش میتونید روی تقویت کارت گرافیک تمرکز کنید و کلا اینجوری دستتون باز تره .فکر کنم با حدود 600 بشه سیستم خوبی بست .

klipsch
20-11-2011, 10:38
سلام . به نظر من شما اگه خودتون یک سیستم ببندید میتونید با قیمت تقریبا مشابه با سیستمهای آماده یک سیستم بهتر و قوی تر جمع کنید . این سیستمهای آماده سیستمهای بسیار خوبی هستند ولی معمولا هر کدومشون در یک زمینه نقص دارند و ضعیف هستند . مثلا اگه شما بیشتر استفادتون موسیقی هستش میتونید سیستمی ببندید که کارت صدای خوبی داشته باشه اگه بیشتر استفادتون فیلم هستش میتونید روی تقویت کارت گرافیک تمرکز کنید و کلا اینجوری دستتون باز تره .فکر کنم با حدود 600 بشه سیستم خوبی بست .

متوجه صحبت شما هستم و کاملا درست میگید که میشه مثلا کارت صدای بهتر نصب کرد ولی مساله اینه که حتی اگه کامپیوتر کارت صدا هم نداشته باشه باز هم برای ما مناسبه... :31: در واقع ما فقط یه سیستم میخوام با مشخصات زیر:

* قدرت پردازش و پخش فایلهای Flac رو داشته باشه (که پردازش زیادی هم نمیخواد شاید با 500 مگاهرتز پخش بشه)
* ترجیحا سیستم عامل ویندوز باشه
همین :8:
وقتی DAC رو به کامپیوتر وصل میکنیم حتی اگه کارت صدا نداشته باشه، دک بعنوان کارت صدا شناخته میشه و هر موزیکی که گوش کنید مستقیما وارد دک میشه... رو این حساب فکر کنم سیستم های آماده که جمع و جورتر هم هستند برای کار ما مناسب باشند... ظاهر بهتری هم دارند

khoshideh
20-11-2011, 17:09
سلام دوستان
بنده اگر تبلیغ نباشه تو کار فروش قطعات کامپیوتر هستم و قیمت این دستگاه البته مادربورد اینتل که سی پی پو اتم روش هست با کیس درمیاد 220000و میمونه کارت گرافیک و هارد که باقیمت الان هارد میشه تقریبا 500(باکیس )میمونه بلوری که این مدل کیس ها فقط اسلیم(مخصوص لپ تاب) روش بسته میشه که اونم تقریبا 250باید باشه میره بالا درسته البته سیستم خوبی هستش یه تعداد واسه یه موسسه بستیم خیلی باحال بود

Arash.sabet
20-11-2011, 18:31
مدل اماده و داراي كنترل و هاردش چقدر هست? بيشتر واسه ديدن فيلم و كليپ ميخوام. دوستان ميشه چند مدل اماده ش رو با قيمت و مشخصات كامل اينجا بذارند تا همه استفاده كنند.

klipsch
20-11-2011, 20:19
من مدلهای Zotac رو میخوام... امکاناتش اصلا برام مهم نیست همین که ویندوز داشته باشه با یه پورت USB کافیه... کارت صدا و گرافیک و رم و سی پی یو هم اصلا مهم نیست فقط ویندوز رو ساپورت کنن کافیه... از کجا میشه خرید؟ کسی اگه جای خاصی رو می شناسه که موجود داشته باشه لطفا پ.خ کنه :41::31:

dara_az
21-11-2011, 12:07
من مدلهای Zotac رو میخوام... امکاناتش اصلا برام مهم نیست همین که ویندوز داشته باشه با یه پورت USB کافیه... کارت صدا و گرافیک و رم و سی پی یو هم اصلا مهم نیست فقط ویندوز رو ساپورت کنن کافیه... از کجا میشه خرید؟ کسی اگه جای خاصی رو می شناسه که موجود داشته باشه لطفا پ.خ کنه :41::31:

سلام.
مدلهای زوتاک رو نمیدونم . اما سایت چاره چند مدل داره . به این لینک سر بزنید شاید این مدلها هم براتون مناسب باشه .

Arash.sabet
22-11-2011, 13:13
بسيار ممنون از راهنمايي شما . ولي فكر كنم اينها هيچكدوم كنترل دار نيستند. يك مدل زوتاك بود كه كنترل داشت ايا كسي خبر داره كه قيمتش چقدر هست و از كجا ميشه تهيه كرد.

klipsch
22-11-2011, 16:26
بسيار ممنون از راهنمايي شما . ولي فكر كنم اينها هيچكدوم كنترل دار نيستند. يك مدل زوتاك بود كه كنترل داشت ايا كسي خبر داره كه قيمتش چقدر هست و از كجا ميشه تهيه كرد.

دوست عزیز من تماس گرفتم با آواژنگ و سوال کردم که کجا میشه تهیه کرد گفت صبا رایانه... با صبا تماس گرفتم 100 دفعه هیچکس جواب نداد... امروز حضوری رفتم دیدم تعمیرات دارن اصلا تلفنی وصل نیست... رفتم انبارشون اونجا فقط یه مدل داشت که DVD داره (با مدل بلوری فرق داره)... قیمت هم 530 و خرده ای گفت... منم نمیخواستم اونقدر هزینه کنم اگه بخوام اینقدر پول بدم ترجیح میدم یه کمی بیشتر پرداخت کنم و مدل بلوری رو بگیرم

پ.ن: انبار صبا رایانه: روبروی پاساژ ایران (اون دست خیابون)، کوچه ریاض، اولین ساختمان نما آجری سمت راست (قواره دوم یا سوم میشه) طبقه همکف

SMAEIL2000
23-11-2011, 13:59
لینک های زیر برای مشکل پسندان

mehrdadb3
23-11-2011, 19:45
لینک های زیر برای مشکل پسندان

قیمتاش رو هم میدونی دوست عزیز

ms1342
25-11-2011, 12:29
در مورد سایر موارد حق رو به شما میدم چون همونجوری که یکی از دوستان هم پیرامون حرف های شما گفت بلاخره پی سی یه چیز همه کارست.
ولی در مورد صدای اون مدل اسپیکر اصلا و ابدا حتی 1% هم قبول ندارم چون شما داری میگی صدایی در حد سینماهای 500 یا 600 تومنی داره.به نظرت صداش با rs30 پایونیر که 620 تومنه فکر کنم یکیه؟یا صداش با 3569 فیلیپس یکیه؟یا با 787 پایونیر یکیه؟؟؟؟؟
من صدای اون اسپیکر رو شنیدم و اون اسپیکر توی اون رنج قیمت و توی هم رده های خودش واسه یه اتاق خوبه نه واسه سالن و مثلا پخش صدای dts با اون افکت های فوق العاده قوی و بیس پر حجم.شما شک نکن یه همچین اسپیکری نمیتونه اون فضای دلخواه رو برای شما به وجود بیاره.
یکی از دوستان هم در مورد حرفه ای بودن دستگاه ها صحبت کرد و گفت که باید هر چیزی جدا باشه،من کاملا با حرف این دوستمون موافقم از این نظر که تا حالا هر شخصی رو من دیدم که صداباز هست و حرفه ای کار می کنه همیشه اعتقادش همینه و به عبارتی اصلا به پی سی برای استفاده اینجور کارها فکر نمیکنه.
بهرحال به نظر من این دستگاه خیلی خوبیه ولی واسه کسانی که فقط فیلم باز هستند یعنی فقط هدفشون دیدنه فیلمه و به عوامل حاشیه ای مثل صدا و تصویر زیاد اهمیت نمیدن.

این سیستم ها از نظر شما بهترین در این رنج هستند؟

dara_az
28-11-2011, 07:57
دوستانی که دنبال HTPC و Case کوچیک هستن
امروز اتفاقی این سایت رو دیدم گفتم لینکشو براتون بزارم شاید مفید باشه . به نظر منکه سیستمهاش ساده و شیک و قشنگ بودن. خیلی از نظر فنی بررسی نکردم که ببینم به قیمتش میارزه یا نه . اما شاید اگه با شرکتشون تماس بگیرید بتونید Case خالی رو ازشون بخرید و خودتون بقیه سیستم رو با توجه به نیاز و سلیقه خودتون اسمبل کنید .

alirafaat
03-12-2011, 01:09
سلام

دوستانی که از htpc استفاده می کنند ایا برای اجرای فیلم خودش نرم افزار پیشفرض داره و یا باید نصب کرد ؟

با تشکر

NaughtyCat
05-12-2011, 03:38
سلام

دوستانی که از htpc استفاده می کنند ایا برای اجرای فیلم خودش نرم افزار پیشفرض داره و یا باید نصب کرد ؟

با تشکر
سلام. این HTPC ها در واقع همون کامپیوتر معمولی هستن با یه تفاوت های خیلی جزیی. یعنی یه کامپیوتری که تازه جمع کردیم و میخوایم به تلویزیون وصلش کنیم دقیقا همون حالت یه کامپبوتر با ویندوز جدید نصب شده رو داره، هر برنامه ای که مایل باشید میتونید خودتون نصب کنید. این سیستم های آماده هم همین حالت رو دارن، حالا چون بصورت پیشفرض Windows Media Center رو همه ویندوزها هست بیشتر روی همین مساله تاکید دارن سازنده ها. ولی میشه خب از هر برنامه ای که بخواین استفاده کنید.

mr_rayan
05-12-2011, 21:43
سلام.من دیروز یه HTPC تهیه کردم.جا داره از جناب NaughtyCat تشکر کنم چون با کمک ایشون بود.
مادربرد Asrock H61M
سی پس یو Core i3 2100
هارد 1.5 ترا سامسونگ
کیس tenouos green
دی وی دی sony
رم دوتا دو گیگ DDR3
کلا شد 530 تومن.
سیستم هم کاملا بی صداست.سیستم خیلی خوبی شد باز هم از دوست عزیزم NaughtyCat تشکر می کنم.

alirafaat
06-12-2011, 00:30
سلام. این HTPC ها در واقع همون کامپیوتر معمولی هستن با یه تفاوت های خیلی جزیی. یعنی یه کامپیوتری که تازه جمع کردیم و میخوایم به تلویزیون وصلش کنیم دقیقا همون حالت یه کامپبوتر با ویندوز جدید نصب شده رو داره، هر برنامه ای که مایل باشید میتونید خودتون نصب کنید. این سیستم های آماده هم همین حالت رو دارن، حالا چون بصورت پیشفرض Windows Media Center رو همه ویندوزها هست بیشتر روی همین مساله تاکید دارن سازنده ها. ولی میشه خب از هر برنامه ای که بخواین استفاده کنید.

سلام

این سئوال رو از این جهت پرسیدم که من خودم هم از کامپیوترم به همین عنوان استفاده می کنم و چون در گرفتن صدای چند کاناله مشکل داشتم گفتم شاید این سیستمها که به همین عنوان فروخته میشن به صورت پیش فرض دارای پلیر مناسب باشن

اگه این طوری باشه که گرفتن صدای چند کاناله یه مقدار مشکل میشه ( البته فکر کنم به سیستم خانگی فرد هم ربط داشته باشه )

این که میگم چند کاناله منظورم اینه که اگه ایزوی بلوری با فرمت صوتی dts master رو پخش میکنید خروجی امپ سیستم خانگی هم همونو نشون بده ( و گرنه اکثر نرم افزار ها صدا رو چند کاناله پخش می کنند )

-----------------------------------------

رایان عزیز مبارکت باشه امیدوارم که به مشکل من بر نخوری ( فکر کنم اخر مجبور شی یه hd پلیر بخری )
اگه در این مورد به تجربه جدیدی رسیدی مار و هم بی نصیب نذاری ( به سیستم صوتی وصل می کنی دیگه ؟ )

من اکثر نرم افزارها رو امتحان کردم :

km player
vlc player
splash player
classic .m . player
gom player

از اینها نتونستم صدای چند کاناله بگیرم ( در پخش ایمیج بلو ری هم مشکل دارن )

دو نرم افزار:
power dvd
TotalMedia Theatre

حرفه ای این کار هم هستند و ایمیجهای بلوری رو به خوبی پخش می کنند ولی ممکنه ( مثل من ) کارت گرافیک رو نشناسند و از همه قدرت کارت گرافیک استفاده نکنند ( مثلا کارت گرافیک من 6870 ati تمام صداهای hd رو ساپورت می کنه اما power dvd در حالت hd / dts audio یکی دو تا از از صداهای hd رو نمیشناسه مثل dolbi true hd )

NaughtyCat
06-12-2011, 01:48
سلام.من دیروز یه HTPC تهیه کردم.جا داره از جناب NaughtyCat تشکر کنم چون با کمک ایشون بود.
مادربرد Asrock H61M
سی پس یو Core i3 2100
هارد 1.5 ترا سامسونگ
کیس tenouos green
دی وی دی sony
رم دوتا دو گیگ DDR3
کلا شد 530 تومن.
سیستم هم کاملا بی صداست.سیستم خیلی خوبی شد باز هم از دوست عزیزم NaughtyCat تشکر می کنم.

به به! خواهش میکنم قربان وظیفه بود. خیلی خیلی مبارکه! به جمع HTPC بازان هم خوش اومدین! :دی

سلام

این سئوال رو از این جهت پرسیدم که من خودم هم از کامپیوترم به همین عنوان استفاده می کنم و چون در گرفتن صدای چند کاناله مشکل داشتم گفتم شاید این سیستمها که به همین عنوان فروخته میشن به صورت پیش فرض دارای پلیر مناسب باشن

اگه این طوری باشه که گرفتن صدای چند کاناله یه مقدار مشکل میشه ( البته فکر کنم به سیستم خانگی فرد هم ربط داشته باشه )

این که میگم چند کاناله منظورم اینه که اگه ایزوی بلوری با فرمت صوتی dts master رو پخش میکنید خروجی امپ سیستم خانگی هم همونو نشون بده ( و گرنه اکثر نرم افزار ها صدا رو چند کاناله پخش می کنند )

رایان عزیز مبارکت باشه امیدوارم که به مشکل من بر نخوری ( فکر کنم اخر مجبور شی یه hd پلیر بخری )
اگه در این مورد به تجربه جدیدی رسیدی مار و هم بی نصیب نذاری ( به سیستم صوتی وصل می کنی دیگه ؟ )

km player
vlc player
splash player
classic .m . player
gom player

دو نرم افزار:
power dvd
TotalMedia Theatre

حرفه ای این کار هم هستند و ایمیجهای بلوری رو به خوبی پخش می کنند ولی ممکنه ( مثل من ) کارت گرافیک رو نشناسند و از همه قدرت کارت گرافیک استفاده نکنند ( مثلا کارت گرافیک من 6870 ati تمام صداهای hd رو ساپورت می کنه اما power dvd در حالت hd / dts audio یکی دو تا از از صداهای hd رو نمیشناسه مثل dolbi true hd )

برای صدای چندکاناله توی VLC باید تو قسمت Audio برید بعد تو Audio Device خروجی صداتون رو انتخاب کنید (مثلا برای من الان اینه: A/52 over SPDIF) اینجوری چک میکنه اگه ویدئو صدای چندکاناله داشته باشه صدا رو چندکاناله میده بیرون. تو حالت عادی روی stereo هستش...

در مورد اون ایمیج های بلوری، من یه ISO بلوری دانلود کرده بودم، و چون میخواستم تو XBMC پخشش کنم مشکل داشت و پخش نمیشد. من خودم این کارو کردم: با این برنامه Virtual CloneDrive اون iso رو mount کردم، بعد با Handbrake ریپ کردمش، الان یه MKV شده و راحت توی همه برنامه ها اجرا میشه و اون محدودیت های ISO رو هم نداره. بنظرم شما هم همینکار رو بکنید بهتر باشه. میشه برای اینکه حجمش هم کمتر بشه فقط اون ترک صدایی رو هم که میخواین انتخاب کنین.

بعد پیشنهاد میکنم از XBMC هم برای پخش فیلم ها استفاده کنید که خداست! :دی

mr_rayan
06-12-2011, 20:05
سلام

km player
vlc player
splash player
classic .m . player
gom player

دو نرم افزار:
power dvd
TotalMedia Theatre

خیلی ممنون.من هنوز فایل ISO تو دست و بالم ندارم که امتحان کنم ولی هر وقت تهیه کردم حتما نتیجش رو اینجا اعلام می کنم.

SMAEIL2000
12-12-2011, 10:13
این لینکها حاصل جستجو و پیگیریهای برادرمه

امیدوارم خوشتون بیاد :

benyamin2002
24-12-2011, 16:26
سلام به همه
به نظر شما mac mini میتونه برای پخش ایمج بلوری 3D استفاده بشه ؟ کسی تجربه ای در این ضمینه داره ؟

mr_rayan
28-12-2011, 21:59
من فرمت ISO رو با Power DVD پخش کردم و خبر خوب اینکه صدای DTS HD رو به آمپ انتقال میده.البته تو حالت پبش فرض اینکار رو نمی کنه و باید از طریق تنظیمان خود Power DVD گزینه خروجی صدا رو از روی PCM برداشت و روی گزینه دیگه(حالا هر چی بود)قرار داد.
VLC هم که کلا تو خروجی صدا به نظر من تعطیله.البته زیاد باهاش کار نکردم که ببینم میشه کاریش کرد یا نه.
KM هم میشه یه کاراییش کرد.امروز خیلی باهاش ور رفتم.وقت نشد ولی به احتمال زیاد میشه کاریش کرد که صدای DTS رو به آمپ انتقال بده چون تنظیمات کاملی داره.

benyamin2002
28-12-2011, 22:22
من فرمت ISO رو با Power DVD پخش کردم و خبر خوب اینکه صدای DTS HD رو به آمپ انتقال میده.البته تو حالت پبش فرض اینکار رو نمی کنه و باید از طریق تنظیمان خود Power DVD گزینه خروجی صدا رو از روی PCM برداشت و روی گزینه دیگه(حالا هر چی بود)قرار داد.
VLC هم که کلا تو خروجی صدا به نظر من تعطیله.البته زیاد باهاش کار نکردم که ببینم میشه کاریش کرد یا نه.
KM هم میشه یه کاراییش کرد.امروز خیلی باهاش ور رفتم.وقت نشد ولی به احتمال زیاد میشه کاریش کرد که صدای DTS رو به آمپ انتقال بده چون تنظیمات کاملی داره.
راهنمایی خیلی مفیدی بود . لطفا در مورد پخش 3D از کامپیوتر بر روی TV راهنمایی کنید . مشخصات mac mini رو توی سایت چاره بررسی کنید و نظرتون رو بگید .

mr_rayan
29-12-2011, 00:14
راهنمایی خیلی مفیدی بود . لطفا در مورد پخش 3D از کامپیوتر بر روی TV راهنمایی کنید . مشخصات mac mini رو توی سایت چاره بررسی کنید و نظرتون رو بگید .

پخش 3D هم خوبه.البته برای اعلام این نتیجه هنوز زوده.باید فیلم های بیشتری ببینم.فقط فیلم 3D Sanctum رو با HTPC دیدم.
در مورد mac mini هم من اطلاعات رو بررسی کردم.توضیح زیادی نداده.سخت افزار خوبی داره منتهی من نمی دونم که می تونه فایل های ISO رو با توجه به اینکه سیستم عامل OS داره پخش کنه و یا فرمت صداهای High رو می تونه انتقال بده یا نه.من تو این زمینه زیاد وارد نیستم.باید دوستانی که تخصص دارند بیان و نظر بدن.

benyamin2002
29-12-2011, 11:51
پخش 3D هم خوبه.البته برای اعلام این نتیجه هنوز زوده.باید فیلم های بیشتری ببینم.فقط فیلم 3D Sanctum رو با HTPC دیدم.
در مورد mac mini هم من اطلاعات رو بررسی کردم.توضیح زیادی نداده.سخت افزار خوبی داره منتهی من نمی دونم که می تونه فایل های ISO رو با توجه به اینکه سیستم عامل OS داره پخش کنه و یا فرمت صداهای High رو می تونه انتقال بده یا نه.من تو این زمینه زیاد وارد نیستم.باید دوستانی که تخصص دارند بیان و نظر بدن.
من imac 309 دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D4 2865)
روی imac و mac mini غیر از سیستم عامل OS که خیلی قابلیت های خوبی داره ویندوز هم نصب میشه . از لحاظ نرم افزاری مشکلی نیست . من با imac 309 روی VT30 به راحتی بلوری و بلوری 3D پخش کردم (ISO) اما نمیدونم سخت افزار mac mini مخصوصاً کارت گرافیکش نسبت به imac ضعیفتره یا قویتر ؟ اصلاً برای پخش Blu Ray ISO کارت گرافیک باید قوی باشه یا CPU ؟
در مورد صدا هم مشکلی نداشتم . با دستگاه WD Media Player Hub
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D5 3051)
کاملاً در پخش ISO بلوری مشکل دارم چون هم وسط پخش گیر میکنه هم ساپورت 3D نداره .نصف ایمیج ها رو که اصلا نمیشناسه .
یک PC هم دارم . بعضی وقت ها با خودم فکر می کنم برم و یک کارت گرافیک با ساپورت 3D بگیرم و به باهاش ایمیج های بلوری رو از روی هارد های اکسترنال روی TV پخش کنم ولی با صدای فن های کیس و سیم کشی کیبورد و موس و کابل شبکه ... مشکل دارم .
( mac mini و imac موس و کیبورد و شبکه همه بی سیم هستش ) نظر شما چیه ؟
این لینک هم که یکی از دوستان گذاشته بنظرم مفیده متاسفانه به زبان انگلیسیه و من سر در نیاوردم .

mr_rayan
29-12-2011, 20:51
من خودم لب تاپم apple هستش مدل 374.منتهی شما تو این زمینه به نظرم سراغ mac mini نرید.اولا که ارزون نیست و دوما اینکه سیستم عامل مک داره و اگر شما تو فکر نصب ویندوز در کنار مک هستی دیگه چه کاریه که mac mini بخری.
به نظر من HTPC جمع کن.شما با این هزینه ای که می خوای بکنی می تونی یه سیستم قوی جمع کنی.این دوره زمونه هم اکثر فن ها silent شده.یکم تحقیق کن و یه سیستم عالی و کم صدا تهیه کن.من خودم سیستم قوی ای ندارم ولی هم کم صدا هستش و هم تو ساپورت 3D مشکلی نداره.فکر کنم صفحه قبل مشخصات سیستمم رو نوشتم.موس و کیبردمم بی سیم هستش و برای کیبرد هم کیبرد مینی گرفتم خیلی سبک و راحت.

---------- Post added at 08:51 PM ---------- Previous post was at 08:47 PM ----------

من تونستم صدای DTS رو هم با KM به آمپ انتقال بدم.

NaughtyCat
30-12-2011, 17:59
من imac 309 دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D4 2865)
روی imac و mac mini غیر از سیستم عامل OS که خیلی قابلیت های خوبی داره ویندوز هم نصب میشه . از لحاظ نرم افزاری مشکلی نیست . من با imac 309 روی VT30 به راحتی بلوری و بلوری 3D پخش کردم (ISO) اما نمیدونم سخت افزار mac mini مخصوصاً کارت گرافیکش نسبت به imac ضعیفتره یا قویتر ؟ اصلاً برای پخش Blu Ray ISO کارت گرافیک باید قوی باشه یا CPU ؟
در مورد صدا هم مشکلی نداشتم . با دستگاه WD Media Player Hub
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D5 3051)
کاملاً در پخش ISO بلوری مشکل دارم چون هم وسط پخش گیر میکنه هم ساپورت 3D نداره .نصف ایمیج ها رو که اصلا نمیشناسه .
یک PC هم دارم . بعضی وقت ها با خودم فکر می کنم برم و یک کارت گرافیک با ساپورت 3D بگیرم و به باهاش ایمیج های بلوری رو از روی هارد های اکسترنال روی TV پخش کنم ولی با صدای فن های کیس و سیم کشی کیبورد و موس و کابل شبکه ... مشکل دارم .
( mac mini و imac موس و کیبورد و شبکه همه بی سیم هستش ) نظر شما چیه ؟
این لینک هم که یکی از دوستان گذاشته بنظرم مفیده متاسفانه به زبان انگلیسیه و من سر در نیاوردم .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به نظر منم Mac mini زیاد گزینه ی جالبی نیست. من البته خودم با OS X کار نکردم برای همین نمیدونم ساپورت فرمت های مختلف صداو تصویر توش چجوریه ولی اگه صرفا از لحاظ سخت افزاری بخوایم بگیم میشه با هزینه ی خیلی کمتر سیستم بهتری جمع کرد.

اما خب اگه زیاد با محصولات Apple کار میکنید شاید با OS X راحتتر باشید. ولی باز بنظرم انعطاف پذیری ویندوز بیشتره. اگر هم بخواین آخرش رو mini ویندوز بریزید و ازش استفاده کنید که دیگه چه کاریه. این سری جدیدش هم که DVD drive نداره کلا زیاد جالب نیست. بهتره خودتون یه سیستم جمع کنید.

benyamin2002
31-12-2011, 09:44
به نظر منم Mac mini زیاد گزینه ی جالبی نیست. من البته خودم با OS X کار نکردم برای همین نمیدونم ساپورت فرمت های مختلف صداو تصویر توش چجوریه ولی اگه صرفا از لحاظ سخت افزاری بخوایم بگیم میشه با هزینه ی خیلی کمتر سیستم بهتری جمع کرد.

اما خب اگه زیاد با محصولات Apple کار میکنید شاید با OS X راحتتر باشید. ولی باز بنظرم انعطاف پذیری ویندوز بیشتره. اگر هم بخواین آخرش رو mini ویندوز بریزید و ازش استفاده کنید که دیگه چه کاریه. این سری جدیدش هم که DVD drive نداره کلا زیاد جالب نیست. بهتره خودتون یه سیستم جمع کنید.
از راهنمایی شما خیلی ممنونم . من از محصولات اپل iPhone & imac دارم و از کیفیت ساخت و امکانات آنها بی نهایت راضیم . البته چون تازه با سیستم عامل مک آشنا شدم توی این سیستم عامل کاملاً مبتدی هستم ولی خیلی از ایمیج ها رو که با مدیا پلیر WD و ویندوز نتونستم پخش کنم با سیستم عامل مک باز کردم .
اما خودم هم با ویندوز راحترم . به هر حال حداقل چند سالی هست که با ویندوز سر و کله زدم . ضمن اینکه دنیا دنیا نرم افزار برای ویندوز وجود داره اما برای مک اینطور نیست .
اما در مورد اینکه مک مینی DVD Drive نداره من مشکلی ندارم چون با DVD Drive آی مک Share میشه . در موس و کیبرد هم مشکلی ندارم چون از موس و کیبرد imac که بی سیم هستند براش استفاده میکنم .
ضمن اینکه نظر شما خیلی برام مهمه باید بگم چیزی که منو به سمت mac mini می کشونه کیفیت فوق العاده در ساخت و طراحی زیبای اونه اما هزینه زیادی رو می طلبه و قابل ارتقا هم نیست .
فعلا همین ها به نظرم رسید .
از دوستان HTPC خواهشم اینه که فروم رو فعال و زنده نگه دارن و بیان اینجا تجربیاتشون رو بنویسند تا ما استفاده کنیم .

NaughtyCat
31-12-2011, 21:00
از راهنمایی شما خیلی ممنونم . من از محصولات اپل iPhone & imac دارم و از کیفیت ساخت و امکانات آنها بی نهایت راضیم . البته چون تازه با سیستم عامل مک آشنا شدم توی این سیستم عامل کاملاً مبتدی هستم ولی خیلی از ایمیج ها رو که با مدیا پلیر WD و ویندوز نتونستم پخش کنم با سیستم عامل مک باز کردم .
اما خودم هم با ویندوز راحترم . به هر حال حداقل چند سالی هست که با ویندوز سر و کله زدم . ضمن اینکه دنیا دنیا نرم افزار برای ویندوز وجود داره اما برای مک اینطور نیست .
اما در مورد اینکه مک مینی DVD Drive نداره من مشکلی ندارم چون با DVD Drive آی مک Share میشه . در موس و کیبرد هم مشکلی ندارم چون از موس و کیبرد imac که بی سیم هستند براش استفاده میکنم .
ضمن اینکه نظر شما خیلی برام مهمه باید بگم چیزی که منو به سمت mac mini می کشونه کیفیت فوق العاده در ساخت و طراحی زیبای اونه اما هزینه زیادی رو می طلبه و قابل ارتقا هم نیست .
فعلا همین ها به نظرم رسید .
از دوستان HTPC خواهشم اینه که فروم رو فعال و زنده نگه دارن و بیان اینجا تجربیاتشون رو بنویسند تا ما استفاده کنیم .
آره واقعا Mac mini قشنگه طراحیش. منم خیلی خوشم میاد ازش. آدمو وسوسه میکنه! :31: شما که پس تا حدودی با OSX آشنایی داری و باهاش کار کردی. بنظرم میشه با برنامه های مختلف اگه خود OSX از فرمتی پشتیبانی نکنه درستش کرد. یه برنامه مشابه XBMC برای Mac هم هست: Plex که مثل اینکه خیلی طرفدار داره.

در کل اگه میخواین تو HTPC تون از OS X استفاده کنید خب Mac mini انتخاب خوبیه. فقط قیمتش یه کم بالاس که دیگه اینم طبیعیه واسه محصولات Apple! :دی اون موس و کیبورد iMac هم که دارین یکی بهترین هان برای HTPC ها. جمع و جور و شیک. تو شرایط شما خب Mac mini انتخاب خویبه...

این لینک رو هم یه نگاه بکنید اطلاعات خوبی داده واسه استفاده از Mac mini بعنوان HTPC:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%2F08%2F21%2Fultimate-mac-mini-htpc-guide-software%2F)

گرفتین خبرشو بدید! :دی

mr_rayan
31-12-2011, 22:36
xbmc برای مک هم هست.

NaughtyCat
01-01-2012, 00:09
xbmc برای مک هم هست.
آره درسته، ندیده بودم. این Plex هم برپایه همین XBMC هستش، فقط چون پلتفرم اصلیش دیگه Mac هست میگن سازگاری بهتری با مثلا itunes و iPhoto و اینا داره...

benyamin2002
05-01-2012, 18:12
سلام
با چه نرم افزاری در Mac OS X می توانم ایمیج های بلوری 3D را روی TV پخش کنم ؟

NaughtyCat
07-01-2012, 20:22
سلام
با چه نرم افزاری در Mac OS X می توانم ایمیج های بلوری 3D را روی TV پخش کنم ؟

من یه کم گشتم این برنامه ی Mac Blu-ray player رو پیدا کردم و مثل اینکه تنها برنامه ای هست که رو mac پخش بلوری iso رو ساپورت میکنه (تو سایتش که اینجوری گفته!):

Mac Blu-ray player, the world’s first blu-ray player for Mac, plays not only blu-ray or DVD discs but also their ISO files.

فقط مسئله اینه که پولیه، 60 دلار! :دی مثل اینکه راه دیگه ای هم نیست رو mac واسه اینکار. فکر کنم تو این حالت بهتره برید سراغ همون ویندوز! :27:

ویرایش: راجع به ساپورت 3D هم چیزی ننوشته!

SMAEIL2000
16-01-2012, 09:59
تا چند روزه آینده یک دستگاه htpc با لوازم و مشخصات کامل و تمام نرم افزار های کاربردی همراه با تصاویر خواهم گذاشت

دیزاین شده برای سینمای خانواده

benyamin2002
18-01-2012, 01:00
من یه کم گشتم این برنامه ی Mac Blu-ray player رو پیدا کردم و مثل اینکه تنها برنامه ای هست که رو mac پخش بلوری iso رو ساپورت میکنه (تو سایتش که اینجوری گفته!):

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r.com)

فقط مسئله اینه که پولیه، 60 دلار! :دی مثل اینکه راه دیگه ای هم نیست رو mac واسه اینکار. فکر کنم تو این حالت بهتره برید سراغ همون ویندوز! :27:

ویرایش: راجع به ساپورت 3D هم چیزی ننوشته!
سلام من در حال حاضر از mac blu ray player استفاده می کنم کرک شده هستش و مجانی اما 3d ساپورت نمی کنه .

hosein_mic
29-01-2012, 19:34

main=z68ap-d3

با سلام با توجه به عوض شدن نوع نیاز و این که میخوام سیستم رو به pc برای داداشم تبدیل کنم تصمیم گرفتم کیس (کیس خالی و نه قطعات) رو به بفروشم و یه کیس بزرگ تهیه کنم اگه کسی طلبه بود خصوصی پیغام بده /

ضمنا کیس مثل روز اولش نو هست و فقط پشتش جای یه اسلت pci کیس رو کندم برای نصب کارت wifi

موفق باشید

2 روزبعد اضافه گردید:

اگه کسی کل سیستم رو هم خواست بهش میدم (با قطعات)

TATU_TATY
14-02-2012, 12:06
با سلام خدمت دوستان
آقا من تی وی panasonic vt30 42inch دارم . که قابلیت 3بعدی 600 هرتز رو داره ؟ سره همین هرتز سوال دارم .؟؟روی کارت گرافیک 460 جیفورس نوشته Ramdac:400 MHz ..این یعنی چی؟
میخواستم بلوری پلیر بخرم دیدم روم زیاد میفته میشه منو راهنمایی کنید یه HTPC جمع کنم
سیستم که میخوام برای دیدن فیلم تری دی جم کنم اینه

cpu:intel core2duo e7500
ram : 4gig ddr2 800
vga : gforce 460 768mb HDMI 1.4a
mouse & keybord Wairless
bluray writer
power : green 380
HDD : maxtor 120gig
جریان این ترنسمیتر چی هست ؟؟ برای من لازمه .
حالا میخوام بدونم تی وی 600 هرتز هست اینی که برای کارت نوشته 400 هرتز چیه؟ یعنی دیگه نمیتونم از اون 200 هرتز استفاده کنم.
ایا این سیستم برای دیدن فیلم های 3بعدی بلوری مناسب هست . یا نه دارم راه رو اشتباه میرم . ایا دیدن فیلم با این کارت گرافیک ها نیاز به دانگل خاصی داره نمیدونم قبلا یه چیزی بود که جیفورس به عنوان دانگل میداد الان اسمش یادم رفته تا اونو نداشته باشی نمیتونی تری دی ببینی ایا الانم هنوز اونجوریه یا نه اون واسه نسل قدیم کارت ها بود الان همچی درست شده . اب تشکر

khoshideh
14-02-2012, 13:15
سلام
یه سوال پیش اومده برام و اون اینکه آیا رو ht pcمیشه بازیهای pley3وxboxنصب کرد و اجرا میشه ؟
لطفا سریع جواب بدین مرسی

SMAEIL2000
15-02-2012, 09:50
--------------------------------------------------------------------------------

از اینکه تلویزیون پانا خریدی معلومه میخوای حرفه ای کار کنی

من دستگاه خودم چند روزه دازم تست میکنم

فول حرفه ایی که تمام مشخصات و عکسها رو میزارم

دستگاه رو ببینی فکر نمیکنی یک پی سی

مارک رو خود دستگاه هم دیزاین برای htpc میباشد

فقط وقت گذاشتن عکسها وتایپ مطالب رو ندارم

والا این کجا و اچ دی پلیر کجا

TATU_TATY
15-02-2012, 10:51
--------------------------------------------------------------------------------

از اینکه تلویزیون پانا خریدی معلومه میخوای حرفه ای کار کنی

من دستگاه خودم چند روزه دازم تست میکنم

فول حرفه ایی که تمام مشخصات و عکسها رو میزارم

دستگاه رو ببینی فکر نمیکنی یک پی سی

مارک رو خود دستگاه هم دیزاین برای htpc میباشد

فقط وقت گذاشتن عکسها وتایپ مطالب رو ندارم

والا این کجا و اچ دی پلیر کجا

ای ولا . دمت گرم داداش. اولین کسی هستید اصولی و تخصصی برای قورت دادن پک های خارجی نبوغ ایرانی به رخ کشیدید .
آقا ما بیصبرانه منتظریم . کی میشه ما هم یکی از اینا داشته باشم . خدایا بروسون

SMAEIL2000
15-02-2012, 11:26
والا سه تا دستگاه دستمه

من و داداشم و یکی از دوستان

تموم بشه همه چی رو میذارم

فقط در پرانتز بگم 4 دیوایس شامل 1- آنالوگ ( Uhf + Vhf ) برای دیدن دوربین مدار بسته ساختمان 2- دیجیتال برای تلویزیون دیجیتال

ایران اسلامی شبکه نمایش فیلم و فوتبال 3- کارت ریسیور دیجیتال SD برای ماهوارهای معمولی 4- کارت ریسیور HD برای کانالهای

با کیفیت بالا و همچنیت 3d ( یک نمونه 3D جدید در ماهواره ترکست فری پخش میشه )

البته کارتها در دو مدل هیبریدی ومهم تر از همه با قابلیت شناسایی و کنترل در ویندوز مدیا سنتر میباشد

تمام سیستم من با اصلاحات و تکمیل شدن فقط با یک کنترل خود کیس کار میکنه

موزیک - ویدیو - ماهواره - تلویزیون دیجیتال - آنالوگ و بازی و موزیک و عکس و......

آیا کسی میتونه کاری کنه که تمام کانالها اعم از آنالوگ و دیجیتال و اچ دی رو پشت سر هم ببینه

تا حالا فکر شو کردی جایی دیدی

ولی میشه

این مدیا سنتر ویندوز رو براحتی ازش نگذرید

دنیای مولتی مدیا ست

موفق باشید

عکس هم میزارم

البته سیستم همه چی داره

خروجی hdmi Ver 1.4a براس ساپورت 3d
شبکه وایرلس
سیستم رید ( H.D.D Raid 0 )
فن های بیصدا
کولینگ حرفه ای
دی وی دی
رم ریدر
رادیو ( در مدیا سنتر ) استفاده از fm Transmiter موبایل بر روی سیستم
یو اس بی 3
و خرده ریز

TATU_TATY
15-02-2012, 11:50
یا ابوالفضل اینا چیه حاجی گفتی ؟؟؟؟
آقا مگه چقده شما خرج کردی بای یک سیستم ؟؟؟
آقا من از همین الان اولین نفریم که زنبیل گذاشتم خداییش کمکم نکنی یکی مثه خودت درست کنم بی انصافی . اقا من اولم گفته باشم .دوستان تو صف به ترتیب حروف الفبا بعد من وایسید جو رو هم متشنج نکنید .
این باید سی پی یوش کلی خفن باشه . هنور نمیخواید عکسی چیزی بزارید یا قطعات رو لو بدید . بابا ما هم دل داریم . جبز و ولزمون رو نمیشنوی . ما رو تشنه نزار جونه هر کی دوستداری . علمت رو اگر در اختیار قرار بدی خدایی ثواب میکنی . هزینش رو میگیری . مفتی که نیست . فقط مشکلم کیسه . مشکل کیس رو تو رو خدا برام حل کن که بتونم توش یه کارت گرافیک 460 با یه پاور 535 گرین بندازم توش .

آپدیت :
نبوغ به این میگن . اقا دقیقا منم همین رو میخوام هم بتونم 3d بلوری نیگا کنم هم بتونم از ما . و . واره استفاده کنم . این جوری خیلی عالی میشه . تهشه دیگه . به جون خودم دارم دق میکنم ببینم چقده خرجش کردی این عجوبه ای که میگشی چی هست . اگر پخش بشه خبرش عالم و ادم میریزن برای سفارس . یه کارخونه بزنی حسابی میگره ها . خداییش . اذیتمون نکن بزار زودتر مشخصات و عکس این بچه غول دیدنی رو

یه چیز دیگه :
آقا اگر ویندوز 8 بیا که دیگه هیچی خداییش خاک میکنه همه چی رو . شندیم قابلیت های و تدابیر خفنی و شدیدالحنی برای ویدیو و مخصوصا 3d میده . اوه اوه پس مدیا سنتر وین 8 چی باشه!!!!!!!. وای خواب و خوراک ازم گرفته شد .

TATU_TATY
15-02-2012, 12:03
به به ما رو باش . گفتیم الان میان ما رو میندازن بیرون عکسشم بهمون نمیرسه .
بله دیگه :
قدر زر زرگر شناسد ؛ قدر گوهر ، گوهری !

حقیقتا من موندن اون کیس چیه که این همه توش چپوندید .؟؟ اون وقت مید کیسم بهش میگن ؟؟؟جلل الخالق

SMAEIL2000
15-02-2012, 12:28
به به ما رو باش . گفتیم الان میان ما رو میندازن بیرون عکسشم بهمون نمیرسه .
بله دیگه :
قدر زر زرگر شناسد ؛ قدر گوهر ، گوهری !

حقیقتا من موندن اون کیس چیه که این همه توش چپوندید .؟؟ اون وقت مید کیسم بهش میگن ؟؟؟جلل الخالق

این عکس رو به خاطر گل روی شما میزارم

آخه هنوز تموم نشده و یه ذره از ابهت کار کم میکنه

ولی خوب میذارم

البته بعد از تموم شده موقعیکه بره توی میز تلویزیون هیچکس نمیفهمه یه پی سی

راستی موس و کیبورد لاجیتک و دوربین لاجیتک hd هم تو خورده ریزاش هست

SMAEIL2000
15-02-2012, 12:36

---------- Post added at 09:06 AM ---------- Previous post was at 09:05 AM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درب زیر کیس بسته میشه

بصورت پنل مخفی

کیس کلا فلزی و با رنگ آنودایز شده هست نه رنگ معمولی

esata و خروجی های صدا در جلو نیز هست

پنل دی وی دی نیز مخفی میباشد

به هر صورت اینه

در تمام فروم های امریکایی دیگه کسی اچ دی پلیر نمیگیره فقط htpc اونم با چه کیس هایی

یکی از خوبی های کیس داشتن نرم افزار برای کنترل دیجیتا روی کیس میباشد

هر نوع تکسی رو بخوای برات میذاره

بصورت مادر زاد دارای کنترل و چشمی کنترل مدیاسنتر میباشد

خاموش و روشن شدن هم با کنترل انجام میشود

البته تلویزیون و آمپیلی من پانا میباشد ( محض اطلاع )

TATU_TATY
15-02-2012, 13:10
wowowowowowowo

---------- Post added at 01:06 PM ---------- Previous post was at 01:02 PM ----------

اقا اونجا چه خبره . عجب کیسی خداییش . اقا یکی واسم گیر بیار. خدایی ممنونت میشم . واااااااااااای

درشم میتونی ببندی . پاور چجوری گذاشتید این قده خوب جا رفته .؟؟؟
آقا بنویسید دیگه قطعاتتون ور ..دیونه دارم میشم . چه خبره اونجا .. به به
آقا پاور کم نیست ؟؟ کارت گرافیک نگذاستید براش ...پس چه جوری HDMi 1.4a میگیرید ازش

---------- Post added at 01:10 PM ---------- Previous post was at 01:06 PM ----------

ای ولا به پانا ای ولا به شما .
آقا مدل تی ویت و آمپت چیه ؟

اقا منم کیس میخوام خواهشا یکی برام پیدا کن . خواهشا

SMAEIL2000
15-02-2012, 13:11
wowowowowowowo

---------- Post added at 01:06 PM ---------- Previous post was at 01:02 PM ----------

اقا اونجا چه خبره . عجب کیسی خداییش . اقا یکی واسم گیر بیار. خدایی ممنونت میشم . واااااااااااای

درشم میتونی ببندی . پاور چجوری گذاشتید این قده خوب جا رفته .؟؟؟
آقا بنویسید دیگه قطعاتتون ور ..دیونه دارم میشم . چه خبره اونجا .. به به
آقا پاور کم نیست ؟؟ کارت گرافیک نگذاستید براش ...پس چه جوری HDMi 1.4a میگیرید ازش

مگه میشه درب بالا نداشته باشه

واسه همین نمی خواستم عکس بذارم

دستگاه بعد از بسته شدن شبیه آمپلی فایر میشه

مادر برد سری z68 با قابلیت گرافیک آنبرد و خروجی 1.4

کیس مدل مینی هم داره

فعلا چند تا سفارش دارم دارم میگیرم اکه اومد بهتون خبر میدم

مهم ساپورت نرم افزاری و همچنین سینک کردن قطعات با مدیا سنتر میباشد

من فقط بعد از ظهر که میرم خونه ادامه کار رو میدم

شاید چند روز دیگه طول بکشه

تمام ایراداش معلوم بشه من همه رو براتون میذارم

جز کیس که ایران گیرت نمیاد بقیه چیزهاش هست فقط کانفیگ های مختلیفی داره

راستی اگر خوب هزینه کنی میتونی کینکت براش بذاری و ایکس باکس و پلی استیشن جلوش بوق میزنن

TATU_TATY
15-02-2012, 13:21
هنوز تو کف کیسم . این جور که چشام میبینه میشه روش کارت گرافیک هم سوار کرد . یعنی ای ولا ..
یعنی آقا خدا مارد بچه هاتو زیاد کنه ......
هر چی بگم وای بازم نمیشتونم شوق و ذوقم رو برسونم

---------- Post added at 01:15 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------

اقا سی پی یوتون چی هستش ؟
کولینکش چیه ؟ خدایا اون چیه ؟ به کانتر ln2 میخوره؟

---------- Post added at 01:19 PM ---------- Previous post was at 01:15 PM ----------

این درگاهای جولوش فیش میخوره دیگه ؟

---------- Post added at 01:21 PM ---------- Previous post was at 01:19 PM ----------

جز کیس که ایران گیرت نمیاد بقیه چیزهاش هست فقط کانفیگ های مختلیفی داره

راستی اگر خوب هزینه کنی میتونی کینکت براش بذاری و ایکس باکس و پلی استیشن جلوش بوق میزنن

یعنی آقا کیس برامون نمیتونی گیر بیاری :37::45:

وای کینکت !!!!!!!!!!!