PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی و رفع اشکال مودم وایرلس TP-LINK مدل TD-W 8901 G

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6

soksokkk
08-09-2012, 13:10
بازم دم علی خفن گرم که سریع جواب میده :20:

soksokkk
08-09-2012, 13:19
چند تا سوال دیگه :

1- پس اگر کسی مودم معمولی هم داشته باشه اگر واسه PC خودش یک دونه کارت شبکه وایرلس بخره می تونه اینترنتش رو به صورت بیسیم با بقیه دستگاه ها به اشتراک بزاره ؟

2- یعنی مودم معمولی رو ( اگر بخوایم به صورت بی سیم به اشتراک بزاریم ) باید با کابل شبکه به کارت شبکه وایرلس وصل کنیم ؟

3- لپ تاپ هم چون خودش کارت شبکه وایرلس داره ، دیگه نیازی به خرید کارت شبکه نداریم ؟

4 - برای به اشتراک گذاری اینترنت در PC به صورت وایرلس فرقی نداره مودم ( وایرلس یا کابلی ) باشه برای هر دو مورد نیاز به کارت شبکه وایرلس داریم ؟ ( توجه : در کامپیوتر شخصی ، لپ تاپ نه )

soksokkk
08-09-2012, 13:24
راستی ویندوز من XP SP3 هستش واسه ساخت کانکشن وایرلس گفتم .:27:

alikhafan123
08-09-2012, 19:21
چند تا سوال دیگه :

1- پس اگر کسی مودم معمولی هم داشته باشه اگر واسه PC خودش یک دونه کارت شبکه وایرلس بخره می تونه اینترنتش رو به صورت بیسیم با بقیه دستگاه ها به اشتراک بزاره ؟

2- یعنی مودم معمولی رو ( اگر بخوایم به صورت بی سیم به اشتراک بزاریم ) باید با کابل شبکه به کارت شبکه وایرلس وصل کنیم ؟

3- لپ تاپ هم چون خودش کارت شبکه وایرلس داره ، دیگه نیازی به خرید کارت شبکه نداریم ؟

4 - برای به اشتراک گذاری اینترنت در PC به صورت وایرلس فرقی نداره مودم ( وایرلس یا کابلی ) باشه برای هر دو مورد نیاز به کارت شبکه وایرلس داریم ؟ ( توجه : در کامپیوتر شخصی ، لپ تاپ نه )

1-بهتره یه مودم واسرلس بگیرید که چند تا دستگاه به صورت همزمان بتونن بهش وصل بشن و مشکلی پیش نیلو

2-باید به کابل شبکه وصل کنید به کارت شبکه سیمی که روی سیستمی هست که کارت شبکه وایرلس داره.

3-نه دیگه وقتی کارت شبکه وایرلس داره دیگه واسه چی بخرید.

4-همینطور که گفتم بهتره یک مودم وایرلس بگیرید تا کارتون راحت بشه و نیاز به این کارا نباشه.مودم وایرلس که بگیرید چند تا دستگاه به صورت هم زمان بهش وصل میشن .اینجوری که بخواین با استفاده از کازت شبکه وایرلس اینترنتا شیر کنید من تا حالا امتحان نکردم ببخشید نمیتونم راهنمایی کنم.

alikhafan123
08-09-2012, 19:28
راستی ویندوز من XP SP3 هستش واسه ساخت کانکشن وایرلس گفتم .:27:

گفتم که نیازی به ساختن کانکشن وایرلس نیست ولی اگه بخواین کانکشن اینترنت بسازید (کانکشنی که یوزر و پسووردا توش وارد کنید و به اینترنت وصل بشید در صورتی که مودم حالت Bridge باشه) به مسیر زیر برید و ویزارد را دنبال کنید:

Start>>All programs>>accessories>>comunication>>New Connection wizard
پنجره اول Next
پنجره دوم روی همون Connetc to the Internet باشه و Next کن
پنجره سوم گزینه Setup my connection manually را انتخاب کن و Next
پنجره چهارم Connect using a broadband connection that requires a user name and password را انتخاب کن و next
در پنجره بعدی یک نام برای کانکشن بذار.فرقی نمیکنه چی بذاری
پنجره بعدی میتونی User وpassword را بنویسی ولی اگه ننوشتی هم اشکال نداره وقتی کانکشن ساخته شد میتونی توش وارد کنی
در مرحله اخر هم تیک add a shortcut to this ..... را بزن تا میانبر کانکشن را برات روی صفحه بیاره.
حالا وقتی روی کانکشن کلید کنی یک صفحه میاد که یوزر و پسووردا باید توش وارد کنی و Connect را بزنی تا وصل اینترنت بشی.

meysam3006
09-09-2012, 11:43
سلام.من adsl دارم و مودمم وایرلس هست.میخوام فقط لب تاپ برادرم بتونه به مودم من وصل بشه و بقیه افراد که رمز منو دارند و گاهی با اجازه ی من کانکت میشن نتونند به مودمم وصل بشن.کاری به جز عوض کردم مداوم رمز وایرلس میشه انجام داد؟....
فکر میکنم از طریق مک آدرس میشه ولی ای پی وصایل دیگه رو چجوری پیدا کنم و تنظیمات مک آدرس چجوریه.....ممنون میشم کمک کنید....

alikhafan123
09-09-2012, 11:53
سلام.من adsl دارم و مودمم وایرلس هست.میخوام فقط لب تاپ برادرم بتونه به مودم من وصل بشه و بقیه افراد که رمز منو دارند و گاهی با اجازه ی من کانکت میشن نتونند به مودمم وصل بشن.کاری به جز عوض کردم مداوم رمز وایرلس میشه انجام داد؟....
فکر میکنم از طریق مک آدرس میشه ولی ای پی وصایل دیگه رو چجوری پیدا کنم و تنظیمات مک آدرس چجوریه.....ممنون میشم کمک کنید....

مدل مودمت چیه؟

میتونی MAC Address سیستم خودت و برادت را بزنی تو تنظیمات مودم و فقط به این سیستما اجازه بدی که وصل بشن

برای پیدا کردن MAC Address برو تو CMD و بزن Ipconfig/all

soksokkk
10-09-2012, 15:52
علی خفن ممنون کارت درسته :27:

راستی در مورد سوال این دوستمون که بهش گفتی MAC address سیستم خودش و برادرش . . .

1 - من تو cmd کانفیگ کردم تو اینهمه اطلاعاتی که میاد کدومش MAC address هستش ؟

2 - تو تنظیمات مودم کجاش باید وارد کنیم ؟

mjzaret
11-09-2012, 01:08
علی خفن ممنون کارت درسته :27:

راستی در مورد سوال این دوستمون که بهش گفتی MAC address سیستم خودش و برادرش . . .

1 - من تو cmd کانفیگ کردم تو اینهمه اطلاعاتی که میاد کدومش MAC address هستش ؟

2 - تو تنظیمات مودم کجاش باید وارد کنیم ؟

قسمت Physical Address همون مك آدرس كارت شبكه شما هست.

در قسمت Mac Filtering بخش وايرلس وارد كنيد.

شاد باشيد:40:

lysaho
11-09-2012, 01:09
دروووووووووووووود به همه ي دوستان گلم
دوستان من ي مودم d-link 2600 u دارم
تمامي تنظيمات مربوطه رو انجام دادم.تنها ي مشكلي دارم كه همزمان نميتونم وقتي كه با pc به اينترنت وصل شدم با لب تاپ هم وصل بشم.اين تاپيك رو خوندم و ي حدثايي زدم.مي خواستم ببينم درسته يا ن؟!
الان براي اينكه لب تاپ هم بتونه از وايرلس استفاده كنه، بايد برم در قسمت تنظيمات MAC و آي پي مورد نظر رو بهش بدم؟درسته؟
بعد آي پي كه در قسمت cdm به واسطه ي دسترو ipcongi/all ميگيريم كدومش مربوط به آي پي mac هستش؟
ممنون ميشم كه راهنماييم كنين كه شديدا ب كمكتون نياز دارم
بازم ممنون از همه ي دوستان گل

alikhafan123
11-09-2012, 09:07
دروووووووووووووود به همه ي دوستان گلم
دوستان من ي مودم d-link 2600 u دارم
تمامي تنظيمات مربوطه رو انجام دادم.تنها ي مشكلي دارم كه همزمان نميتونم وقتي كه با pc به اينترنت وصل شدم با لب تاپ هم وصل بشم.اين تاپيك رو خوندم و ي حدثايي زدم.مي خواستم ببينم درسته يا ن؟!
الان براي اينكه لب تاپ هم بتونه از وايرلس استفاده كنه، بايد برم در قسمت تنظيمات MAC و آي پي مورد نظر رو بهش بدم؟درسته؟
بعد آي پي كه در قسمت cdm به واسطه ي دسترو ipcongi/all ميگيريم كدومش مربوط به آي پي mac هستش؟
ممنون ميشم كه راهنماييم كنين كه شديدا ب كمكتون نياز دارم
بازم ممنون از همه ي دوستان گل

نه دوست عزیز شما به MAC Filtering نیاز ندارید این برای وقتی هست که شما بخواین مشخص کنید که مثلا فقط یک سیستم خاص بتونه به مودم وصل بشه

شما فقط باید تنظیمات مودما بذاری رو حالت اتوماتیک.یعنی وقتی دارید کانکشن میسازید تو مودم بذارید رو حالت PPPOE وهمونجا یوزر و پسووردا ست کنید.

hamidrezaj
17-09-2012, 22:54
سلام دوستان عزیز

میخواستم بپرسم توی تنظیمات مودم tp-link بخشهای تخصصی تر رو چطور باید تنظیم کنیم البته بعد از وصل شدن به اینترنت؟

مثلا تو قسمت Annex کدوم رو باید انتخاب کرد یا مثلا DHCP Server چیه و باید فعال باشه یا غیر فعال؟ و الان که من فقط از یک سیستم وصل هستم nat

رو میشه غیرفعال کرد؟ چون تو حالت pppoe وصل هستم, توضیحات تنظیمات تخصصی رو توی نت پیدا نمیکنم. یا تنظیمات مربوط به وایرلس.

فقط لطفا به سه سوال اول من جواب بدید ممنون میشم.

alikhafan123
18-09-2012, 08:23
سلام دوستان عزیز

میخواستم بپرسم توی تنظیمات مودم tp-link بخشهای تخصصی تر رو چطور باید تنظیم کنیم البته بعد از وصل شدن به اینترنت؟

مثلا تو قسمت Annex کدوم رو باید انتخاب کرد یا مثلا DHCP Server چیه و باید فعال باشه یا غیر فعال؟ و الان که من فقط از یک سیستم وصل هستم nat

رو میشه غیرفعال کرد؟ چون تو حالت pppoe وصل هستم, توضیحات تنظیمات تخصصی رو توی نت پیدا نمیکنم. یا تنظیمات مربوط به وایرلس.

فقط لطفا به سه سوال اول من جواب بدید ممنون میشم.

Annex دقیق نمیدونم چیه ولی اصطلاحی هست که تو استانداردهای ADSL استفاده میشه و نیاز به تنظیم خاصی نداره

DHCP برای تنظیمات خودکار IP هست یعنی اگه فعال باشه مودم به تمام سیستمایی که وصل میشه به صورت اتوماتیک از رنجی که مشخص شده IP میده و دیگه نیازی به ست کردن IP به صورت دستی نیست.

NAT هم مخفف Network Address Traslation هست و حتما باید در حات PPPOE فعا باشه وگرنه اینترنت وصل نمیشه.NAT کارش اینه که Private IP را به Public IP که در شبکه اینترنت کاربرد داره تبدیل میکنه

hamidrezaj
18-09-2012, 09:50
Annex دقیق نمیدونم چیه ولی اصطلاحی هست که تو استانداردهای ADSL استفاده میشه و نیاز به تنظیم خاصی نداره

DHCP برای تنظیمات خودکار IP هست یعنی اگه فعال باشه مودم به تمام سیستمایی که وصل میشه به صورت اتوماتیک از رنجی که مشخص شده IP میده و دیگه نیازی به ست کردن IP به صورت دستی نیست.

NAT هم مخفف Network Address Traslation هست و حتما باید در حات PPPOE فعا باشه وگرنه اینترنت وصل نمیشه.NAT کارش اینه که Private IP را به Public IP که در شبکه اینترنت کاربرد داره تبدیل میکنه

خیلی ممنون از جواب

فقط متوجه نشدم من که الان کاربر خانگی هستم, dhcp باید روشن باشه یا خاموش؟ چون غیرفعال کردم و اینترنت همچنان وصل بود و تو قسمت

Wireless MAC Address Filter , آی پی کامپیوتر رو نشون نمیده که مثلا فقط اجازه دسترسی به کامپیوتر خودم رو بدم, البته از طریق ipconfig /all

پیدا کردم و دستی وارد کردم ولی چرا خودش نشون نمیده؟

و چطور میشه آی پی موبایل رو هم وارد این قسمت کنم چون نمیدونم چنده؟ و آموزش استفاده از اینترنت روی موبایل رو هم لطفا میخواستم, یه جا دیدم

نوشته برای این کار باید به قسمت wireless connection باید بریم که اصلا توی xp توی connections اینجور آیکونی نیست و فقط local area conections هست

انشاءالله سربلند باشید

alikhafan123
18-09-2012, 12:50
DHCP فعال باشه بهتره چون دیگه خودش به صورت اتوماتیک به هر وسیله ای که بهش وصل بشه چه با سیم و چه به صورت وایرلس IP میده.

در قسمت MAC Address Filtering هم برای محدود کردن دسترسی به مودم از طریق وایرلس هست
به این صورت که شما MAC Address سیستمی که میخواهید بتونه به مودم وصل بشه(Allow) یا نتونه به مودم وصل بشه(Deny) را وارد میکنی

در حالت عادی اگه چیزی وارد نکنی مشکلی نداره و همه دستگاها میتونن بهش وصل بشن.

بهتره با یک رمزگذاری قوی محدودیت ایجاد کنید تا کسی نتونه وصل بشه .بهترین نوع رمز گذاری هم WPA2 هستش.

شما اگه مودم وایرلس داری فقط کافیه تنظیمات مودم را بذاری روی حالت PPPOE و با موبایل به مودم وصل بشی و اینترنت استفاده کنی.

hamidrezaj
18-09-2012, 16:09
DHCP فعال باشه بهتره چون دیگه خودش به صورت اتوماتیک به هر وسیله ای که بهش وصل بشه چه با سیم و چه به صورت وایرلس IP میده.

در قسمت MAC Address Filtering هم برای محدود کردن دسترسی به مودم از طریق وایرلس هست
به این صورت که شما MAC Address سیستمی که میخواهید بتونه به مودم وصل بشه(Allow) یا نتونه به مودم وصل بشه(Deny) را وارد میکنی

در حالت عادی اگه چیزی وارد نکنی مشکلی نداره و همه دستگاها میتونن بهش وصل بشن.

بهتره با یک رمزگذاری قوی محدودیت ایجاد کنید تا کسی نتونه وصل بشه .بهترین نوع رمز گذاری هم WPA2 هستش.

شما اگه مودم وایرلس داری فقط کافیه تنظیمات مودم را بذاری روی حالت PPPOE و با موبایل به مودم وصل بشی و اینترنت استفاده کنی.

ممنون من رمز به WPA2-PSK داده بودم فقط فعال بودن DHCP از لحاظ امنیتی فکر کنم خوب نباشه چون من نمیخوام به هر وسیله ای که بهش وصل میشه

IP بده و ممکنه بدون اجازه من IP بده

alikhafan123
18-09-2012, 23:23
ممنون من رمز به WPA2-PSK داده بودم فقط فعال بودن DHCP از لحاظ امنیتی فکر کنم خوب نباشه چون من نمیخوام به هر وسیله ای که بهش وصل میشه

IP بده و ممکنه بدون اجازه من IP بده

خوب تا رمز عبورا ندونه که نمیتونه به مودم وصل بشه

بعدشم کسی که یکم از IP و اینا سر دربیاره میتونه به راحتی یک IP دستی ست کنه و وصل بشه به مودم

hamidrezaj
19-09-2012, 13:04
خوب تا رمز عبورا ندونه که نمیتونه به مودم وصل بشه

بعدشم کسی که یکم از IP و اینا سر دربیاره میتونه به راحتی یک IP دستی ست کنه و وصل بشه به مودم

ممنون نحوه استفاده از اینترنت کامپیوتر روی موبایل از طریق وایرلس رو هم لطفا راهنمایی کنید و اینکه از کجا بفهمیم

تنظیمات مودم روی بهترین حالت خودشون هستن که سرعت ماکزیمم بشه؟ مثلا چطوری میشه خودم آی پی دستی

وارد کنم کنم که سرعت بهتر بشه یا اصلا از کجا باید آی پی دستی که بشه استفاده کرد رو پیدا میشه کرد؟ و

سوال آخرم این بود که غیرفعال کردن dhcp چه ضرری داره؟ توی قسمت DHCP Table یه قسمت داره که میشه

mac address رو به صورت دستی وارد کرد ولی پایینش مشخصات ip و mac address کامپیوتر من رو نوشته, یا مثلا

قسمت Starting IP Address یا IP Pool Count یا قسمت Physical Ports که هر چهارتا گزینه پایینش تیک خوردن ,

که 1و2و3و4 هستن اینا چی هستن و چرا 4تا هست.

اینا همشون توی بخش DHCP هستن. و من اگه بخوام ارتباطم رو با اینترنت قطع کنم وقتی روی pppoe کانفیگ

شده, تنها راهش اینه که مودم رو خاموش کنم؟

ببخشید زیاد شد , انشاءالله سربلند باشید

iceeeeeeee
19-09-2012, 13:45
سلام
1- اگر در تنظیمات وایرلس توی قسمت SSID نام مودم TP-LINK_DDEEFFرا پاک کنم و اسم خودم را توش بنویسم اشکالی داره؟

2- رمزی را که برای وایرلسم شرکت ADSL گذاشته میتونم خودم اونو تغییر بدم؟ و نیازی هست که به شرکت ارائه دهنده بگم که رمز وایرلس را تغییر دادم؟

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

parvaz12369
20-09-2012, 13:26
سلا م روش برد وایلس برد بلا درمودم اخرن هد

iceeeeeeee
20-09-2012, 15:12
لطفاً یکی به سوال ما پاسخ بده؟

alikhafan123
20-09-2012, 16:51
سلام
1- اگر در تنظیمات وایرلس توی قسمت SSID نام مودم TP-LINK_DDEEFFرا پاک کنم و اسم خودم را توش بنویسم اشکالی داره؟

2- رمزی را که برای وایرلسم شرکت ADSL گذاشته میتونم خودم اونو تغییر بدم؟ و نیازی هست که به شرکت ارائه دهنده بگم که رمز وایرلس را تغییر دادم؟

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

1- نه مشکلی نداره شما هرچی دلت میخواد میتونی برای SSID بذاری

2- بله اونم را میتونی تغییر بدی و هیچ مشکلی نداره نه اصلا هم نیازی نیست به کسی بگی

بهترین نوع رمزگذاری برای وایرلس هم WPA2 هست

alikhafan123
20-09-2012, 16:52
سلا م روش برد وایلس برد بلا درمودم اخرن هد

سلام میشه یبار دیگه سوالتونا بپرسید من که هیچی نفهمیدم

alikhafan123
20-09-2012, 17:00
ممنون نحوه استفاده از اینترنت کامپیوتر روی موبایل از طریق وایرلس رو هم لطفا راهنمایی کنید و اینکه از کجا بفهمیم

تنظیمات مودم روی بهترین حالت خودشون هستن که سرعت ماکزیمم بشه؟ مثلا چطوری میشه خودم آی پی دستی

وارد کنم کنم که سرعت بهتر بشه یا اصلا از کجا باید آی پی دستی که بشه استفاده کرد رو پیدا میشه کرد؟ و

سوال آخرم این بود که غیرفعال کردن dhcp چه ضرری داره؟ توی قسمت DHCP Table یه قسمت داره که میشه

mac address رو به صورت دستی وارد کرد ولی پایینش مشخصات ip و mac address کامپیوتر من رو نوشته, یا مثلا

قسمت Starting IP Address یا IP Pool Count یا قسمت Physical Ports که هر چهارتا گزینه پایینش تیک خوردن ,

که 1و2و3و4 هستن اینا چی هستن و چرا 4تا هست.

اینا همشون توی بخش DHCP هستن. و من اگه بخوام ارتباطم رو با اینترنت قطع کنم وقتی روی pppoe کانفیگ

شده, تنها راهش اینه که مودم رو خاموش کنم؟

ببخشید زیاد شد , انشاءالله سربلند باشید

برای استفاده از اینترنت روی موبایل باید مودم را بذاری روی حالت PPPOE و تو موبایل برید تو قسمت WLAN و اونجا بزنید جستوجو کنه . وقتی مودم شما را پیدا کرد میتونید بهش وصل بشید و از اینترنت استفاده کنید.

IP دستی روی کارت شبکه ست میشه و هیچ ربطی به سرعت اینترنت نداره و این IP باید تو Range مودم باشه مثلا اگه IP مودم شما 192.168.1.1 هست شما میتونید IP کارت شبکه را بذاری 192.168.1.2 .البته به جای 2 میتونید عددی بین 2 تا 254 بذارید.

بهتره DHCP فعال باشه روی مودم تا همه وسیله ها بتونن به مودم به راحتی وصل بشن

مدل مودمتا بگو و یکی عکس هم از تنظیماتش بذار تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

hamidrezaj
20-09-2012, 20:34
خیلی ممنون

مودم طراحی جدید tp-link 8951nd هست , همون کارهایی که شما گفتی رو کردم فقط چطور میشه مودم رو بدون خاموش کردن کامپیوتر , اتصال اینترنت رو قطع کرد؟

چون با نرم افزار idm که تنظیم میکنم خاموش کنه کامپیوتر رو خاموش میکنه ولی ارتباط اینترنت قطع نمیشه. عکس زیر منظورم اون شماره ها و IP Pool Count هست

توی قسمت physical ports هست و آیا راهی هست که بشه با استفاده از تنظیمات سرعت دانلود رو بالا برد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و سوال دیگه من این بود که تو قسمت Routing و سپس Routing Table list , مثل اینکه مشخصات یه روت رو

نوشته که نام device رو مثلا enet0 نوشته و بقیه مشخصات مثل Mask , metric , Dest Ip و... داره که

نمیدونم این دیگه چیه؟ و مشخصات چی رو نوشته و اصلا این enet0 چی هست؟

منتظرم انشاءالله سربلند باشید

saeedsh7j
21-09-2012, 16:34
سلام بچه ها

من قبلا مودم تی پی لینک معمولی داشتم و هیچ مشکلی نداشتم

جدیدا یه 8901 گرفتم یه مشکل دارم که توی یه روز معمولا هفت هشت بار چراغ adsl خاموش میشه و بعد حدود سی ثانیه دوباره وصل میشه- البته این مشکل بیشتر زمانیکه با گوشیم(وایرلس) وصل میشم.

چیکار کنم؟

ریست فکتوری و اپدیت فریم... فایده نداشت

alikhafan123
21-09-2012, 20:14
خیلی ممنون

مودم طراحی جدید tp-link 8951nd هست , همون کارهایی که شما گفتی رو کردم فقط چطور میشه مودم رو بدون خاموش کردن کامپیوتر , اتصال اینترنت رو قطع کرد؟

چون با نرم افزار idm که تنظیم میکنم خاموش کنه کامپیوتر رو خاموش میکنه ولی ارتباط اینترنت قطع نمیشه. عکس زیر منظورم اون شماره ها و IP Pool Count هست

توی قسمت physical ports هست و آیا راهی هست که بشه با استفاده از تنظیمات سرعت دانلود رو بالا برد

و سوال دیگه من این بود که تو قسمت Routing و سپس Routing Table list , مثل اینکه مشخصات یه روت رو

نوشته که نام device رو مثلا enet0 نوشته و بقیه مشخصات مثل Mask , metric , Dest Ip و... داره که

نمیدونم این دیگه چیه؟ و مشخصات چی رو نوشته و اصلا این enet0 چی هست؟

منتظرم انشاءالله سربلند باشید

سلام
برای قطع شدن اینترنت باید حتما مودم را خاموش کنید در حات PPPOE البته اگه بعد از ست کردن پسوود به جای گزینه Always On (Recommended) بذاری روی حاالت Connect On-Demand و یک زمانی را مشخص کنید بعد از اون زمان اگه مودم بیکار باشه و نیازی به اینترنت نباشه (مثلا سیستم خاموش باشه) اینترنت هم قطع میشه و به محض اینکه شما مرورگری را براز کنید یا آنتی ویروس بخواد آپدیت بشه یا ..... مودم خودش اتوماتیک دوباره وصل میشه

IP Pool Count تعداد IP هایی هست که DHCP میتونه به وسیله هایی که وصل مودم میشن بده در اینجا 100 تا هست یعنی فقط 100 تا IP میتونه توسط DHCP به سیستما داده بشه . یعنی اگه مثلا 101 تا سیستم به صورت همزمان به مودم وصل باشن(که خیلی بعیده) DHCP فقط میتونه به 100 تا از اونا IP بده و به 1 سیستم آخری IP نمیده.

Physical Ports هم اگه اشتباه نکنم برا اون 4 تا پرت LAN پشت مودم هست که تیک هرکدوما که برداری اگه وسیله ای را با سیم و توسط این پرت به مودم وصل کنید دیگه DHCP بهش IP نمیده و اون وصیله برای اتصال حتما باشد IP دستی وارد کنه اشلا هم ربطی به سرعت اینترنت نداره

قسمت Routing هم برای تنظیم مودم برای استفاده از اون به عنوان Router در شبکه هست که شما اصلا باهاش کار نداری.

alikhafan123
21-09-2012, 20:15
سلام بچه ها

جدیدا یه 8901 گرفتم یه مشکل دارم که توی یه روز معمولا هفت هشت بار چراغ adsl خاموش میشه و بعد حدود سی ثانیه دوباره وصل میشه- البته این مشکل بیشتر زمانیکه با گوشیم(وایرلس) وصل میشم.

چیکار کنم؟

مشکل میتونه از نویز باشه

نویز گیر (Splitter) روی همه تلفن ها گذاشتی؟

saeedv658
25-09-2012, 00:21
سلامم من کانفیگم روی pppoe میخوام براش
کانکشن بسازم که خودکار به اینترنت وصل نشه
ممنون

9vin
25-09-2012, 00:41
سلام بچه ها

چیکار کنم؟

منم این مشکلو دارم... از مخابرات سرویس میگیرید ؟

اگر اره من زنگ زدم گفتن سراسریه !

alikhafan123
25-09-2012, 01:11
سلامم من کانفیگم روی pppoe میخوام براش
کانکشن بسازم که خودکار به اینترنت وصل نشه
ممنون

مودمتون چیه؟

بذارید روی حالت Bridge . در این حالت باید با کانکشن به اینترنت وصل شد

saeedsh7j
26-09-2012, 21:15
سلام

من مشکل قطع و وصل اینترنت دارم نه نویز دارم نه هیچی تو یکی از تاپیک ها نوشته

من هم مشکل شما را داشتم. البته با linksys wag200g. تقریبا دیگه به فکر این افتاده بودم، که مودم را عوض کنم. تا اینکه شانسی تنظیم DSL modulation را از auto به G.dmt تغییر دادم. همه چیز به شکل معجزه آسایی حل شد. شما هم یه تست بکن ببین چی میشه.

هر چی تو تنظیمات مودم گشتم این قسمت dsl رو ندیدم. میشه بگید کجاست؟

alikhafan123
27-09-2012, 11:17
سلام

مودمت چیه؟

میتونی یک عکس از صفحه Status مودم بذار

9vin
27-09-2012, 11:43
سلام

آقا دمت گرم فعلا که اوکی شد همه چی با این کار !!!!!

من مودمم d-link در قسمت advanced adsl تغییر دادم ....

saeedsh7j
27-09-2012, 13:00
مودمت چیه؟

میتونی یک عکس از صفحه Status مودم بذار

tplink w8901g مودمو فریم.. رو اپدیت کردم مشکل حل نشد. dsl رو هم عوض کردم بهتر شده ولی بازم قطع و وصل میشه

قبلا tplink معمولی داشتم مشکلی نبود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alikhafan123
27-09-2012, 13:04
tplink w8901g مودمو فریم.. رو اپدیت کردم مشکل حل نشد. dsl رو هم عوض کردم بهتر شده ولی بازم قطع و وصل میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک عکس خرابه

یعنی چه DSL را عوض کردید؟

alikhafan123
27-09-2012, 13:06
آقا دمت گرم فعلا که اوکی شد همه چی با این کار !!!!!

من مودمم d-link در قسمت advanced adsl تغییر دادم ....

یعنی ADSL Modulation را گذاشتید روی حالت G.DMT مشکل حل شد؟

saeedsh7j
27-09-2012, 13:08
لینک عکس خرابه

یعنی چه DSL را عوض کردید؟

ویرایش شد.

گذاشتم رو حالت G.DMT

9vin
27-09-2012, 13:10
منم همین کارو کردم .... هنوز قطع و وصلی دارم !!!!!

saeedsh7j
27-09-2012, 13:11

شاید مشکل از مخابرات باشه- جواب که نمیدن عوضیا!

alikhafan123
27-09-2012, 13:11

نویز که یکم زیاده ولی نه تا اون حد

تو تنظیمات مودم برو تو قسمت Advanced Setup و بعد قسمت ADSL و بعد ADSL Mode را بذار تو حالت D.GMT

من که تا حالا چیزی از این قابلیت نشنیدم و اصلا نمیدونم چی هست

alikhafan123
27-09-2012, 13:12
شاید مشکل از مخابرات باشه- جواب که نمیدن عوضیا!

شما یبار کل تلفن های خونه و چیز دیگه ای که روی خط تلفن هست را قطع کن ببین دوباره قطع و وصلی داری

9vin
27-09-2012, 13:13
این snr نرمال باید چند باشه ؟؟؟؟

9vin
27-09-2012, 13:13
شما یبار کل تلفن های خونه و چیز دیگه ای که روی خط تلفن هست را قطع کن ببین دوباره قطع و وصلی داری

این کارم کردم هیچ فرقی نکرده !!!!

alikhafan123
27-09-2012, 13:14

شما یبار که عکس از صفحه Satuse مودم گذاشته بودی خیلی نویز روی خط بود

مشکل نویز را حل کردی؟

alikhafan123
27-09-2012, 13:16
این snr نرمال باید چند باشه ؟؟؟؟

میتونه عددی بین 6 تا 30 باشه و هرچی بیشتر باشه بهتره

چون این SNR نسبت سیگنال هست به نویز پس هرچی بیشتر باشه یعنی قدرت سیگنال بیشتره و نویز کمتر

9vin
27-09-2012, 13:16
شما یبار که عکس از صفحه Satuse مودم گذاشته بودی خیلی نویز روی خط بود

مشکل نویز را حل کردی؟

همه تلفن هارو قطع کردم هیچ تاثیری نداشت

فقط snr از 6 شد 7 !!!!

دیوانه شدم به خدا

alikhafan123
27-09-2012, 13:17
این کارم کردم هیچ فرقی نکرده !!!!

وقتی قطع میشی چراغ ADSL یا DSL هم خاموش یا چشمک زن میشه ؟

alikhafan123
27-09-2012, 13:19
همه تلفن هارو قطع کردم هیچ تاثیری نداشت

فقط snr از 6 شد 7 !!!!

دیوانه شدم به خدا

خوب معلومه که نویز خیلی روی خط زیاده

مودم را ببر از دم خونه و اونجایی که سیم مخابرات اومده تو خونه تست کن ببین SNR فرقی میکنه یا نه

حتما سیمی که میره تو خونه را از سیمی که از مخابرات اومده جدا کن و بعد سیم مخابرات را بزن به مودم و تست کن.

9vin
27-09-2012, 13:19
وقتی قطع میشی چراغ ADSL یا DSL هم خاموش یا چشمک زن میشه ؟

نه اصلا .....

alikhafan123
27-09-2012, 13:22
نه اصلا .....

این کاری که گفتم بکن اگه بازم دیدی مشکل داره دیگه مشکل از مخابراته و باید زنگ بزنی به ISP و بگی از دم ورودی خونه هم تست کردم ولی هنوز مشکل دارم دیگه خودشون باید رسیدگی کنن.

saeedsh7j
27-09-2012, 13:22
نه اصلا .....

فریمور مودمو اپدیت کن من کردم قبلا قطعی خیلی زیاد بود الان خیلی بهتر شده نهایت دو سه بار قطع میشه

9vin
27-09-2012, 13:25
کسی میتونه فریمور مودم منو پیدا کنه ؟ ....

گشتم نیس انگار .....

2600U D-link

Hadi King
28-09-2012, 16:56
سَلام دوستان , من این مودم رو خریدم فقط بخاطر وایرلسشـــ .
الان که به اینترنــت وصل میشم , وایرلسش تو موبایل کار نمیکنه ؟
یعنی اسم وایرلس رو Hadi گذاشتم تو موبایل پیدا میکنه وصلم میشه ولی چیزی رو بالا نمیاره ؟
________
تو مودم قدیمی چراغ ADSL قطع و وصلی نداره ولی تو این مودم جدید قطع وصلی زیـاده چیکار کنم ؟

alikhafan123
29-09-2012, 14:22
سَلام دوستان , من این مودم رو خریدم فقط بخاطر وایرلسشـــ .
الان که به اینترنــت وصل میشم , وایرلسش تو موبایل کار نمیکنه ؟
یعنی اسم وایرلس رو Hadi گذاشتم تو موبایل پیدا میکنه وصلم میشه ولی چیزی رو بالا نمیاره ؟
________
تو مودم قدیمی چراغ ADSL قطع و وصلی نداره ولی تو این مودم جدید قطع وصلی زیـاده چیکار کنم ؟

یعنی چی چیزی را بالا نمیاره؟

مودم را به صورت PPPOE تنظیم کردید؟ یعنی چراغ اینترنت روی مودم روشن میشه و مودم اتوماتیک به اینترنت وصل میشه؟

قطع و وصل شدن چراغ ADSL به احتمال زیاد به خاطر وجود نویز هست

شما یکبار همه تلفن ها را قطع کن و امتحان کن ببین چی میشه

اگه امکان داره یک عکس هم از صفحه Status مودم بذار تا بهتر بشه راهنمایی کرد

mostafah67
01-10-2012, 09:44
سلام من می خوام از مودم بصورت وایرلس برای اتصال به شبکه ی داخلی دانشگاه که طریق همین شبکه (و از طریق proxy)به اینترنت وصل میشم استفاده کنم اما وقتی کابل رو به قسمت lan مودم وصل می کنم چراغinternet روشن نمیشه و من هم توی کانکشنم internet access ندارم خوهشاً اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه

+irtci+
01-10-2012, 23:58
چراغ اینترنت ربطی به کابل lan نداره

hamidrezaj
07-10-2012, 06:55
سلام

من از 8951nd استفاده میکنم که تازه خریدم, نمیدونم چرا وای فای گوشی به وایرلس مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وصل میشه

ولی اصلا انگار اتصال برقرار نیست چون رمز وایرلس رو هم برداشتم که بدون مشکل مستقیما کانکت بشه

ولی اصلا نه صفحه ای رو باز میکنه نه دانلودی,

چون توی گوشی میزنه connected.

البته توی حالت pppoe کانکت میشه ولی میخوام تو حالت بریج استفاده کنم

من از ویندوز xp sp3 استفاده میکنم

انشاءالله سربلند باشید

samiiiyar
07-10-2012, 20:55
سلام
راهی هست س ا ک س یا پ ر و ک س یرا روی WIFi یا wireless شر کرد ؟!
مودمTP-Link 54Mbps Wireless ADSL2+ Modem Router TD-W8901G ذارم

mohrestan
07-10-2012, 21:32
سلام
من مودم TP-LINK AA972B دارم
میخام با روشن شدن مودم خود به خود لپ تاپم کانکت بشه
با حالت pppoe مودم رو تنظیم کردم
اما باز هم باید کانکشن بسازم

قبلا اینکارو کرده بودم اما حالا یادم نمیاد
هرچی سعی میکنم بازم کانکشن میخاد :sq_11:

MasoudBJ
08-10-2012, 16:18
سلام من مودم w8901g دارم که هم به PC وصله و هم با وایرلس به لپ تاب دادشم
مشکلی که دارم وقتی بازی آنلاین میکنم و یکی از وایرلس استفاده می کنه انگار تمام پهنای باند رو میگیره و بازی شروع به lag میکنه و خراب میشه
آیا میشه که توی مودم برای وایرلسش محدودیت سرعت گذاشت؟

هشت بهشت
24-10-2012, 12:47
سلام دوستان

تقریبا دوسال قبل تاپیک رو ساختم .
چند وقته عکسهاش غیر فعال شده .
میخوام عکسها رو دوباره آپ کنم .
اما گزینه ویرایش پست فعال نیست ..

sahar_lady021
07-11-2012, 20:52
من یه مودم و روتر td-w8901g گرفتم وقتی EasySetupAssistant رو اجرا میکنم چک میکنه سیستم رو و network adapter enablad میزنه و مشکلی نیست ولی بعدش network status chek failed میده تمام کابل ها رو هم چک کردم مشکلی ندارن ! اروری که میده کاملش اینه: the connectivity of the routers line port is detected failed. please check your network connectivity and ready. یه چیز دیگه هم adsl مخابرات صبح امروز ثبت نام کردم بعد از ظهر زنگ زدن گفتن رانژه شده ولی اون علامت adsll روی مودم خاموشه کلا الان این مشکلات من از مودم هستش یا مشکل از مخابراته و یادشون رفته وصل کنن!؟

هشت بهشت
08-11-2012, 21:09
من یه مودم و روتر td-w8901g گرفتم وقتی EasySetupAssistant رو اجرا میکنم چک میکنه سیستم رو و network adapter enablad میزنه و مشکلی نیست ولی بعدش network status chek failed میده تمام کابل ها رو هم چک کردم مشکلی ندارن ! اروری که میده کاملش اینه: the connectivity of the routers line port is detected failed. please check your network connectivity and ready. یه چیز دیگه هم adsl مخابرات صبح امروز ثبت نام کردم بعد از ظهر زنگ زدن گفتن رانژه شده ولی اون علامت adsll روی مودم خاموشه کلا الان این مشکلات من از مودم هستش یا مشکل از مخابراته و یادشون رفته وصل کنن!؟

اینکه میگید چراغ adsl خاموشه ، یعنی هنوز خطتون رانژه نشده .
خاموش بودن چراغ اینترنت هم مربوط میشه به قطع بودن اینترنت .
با پشتیبانی تماس بگیرید و ازشون در مورد رانژه بودن خطتون بپرسید .
معمولا چهار پنج روز طول میکشه

Soroush-S
08-11-2012, 23:58
من این مودم گرفتم ولی هنوز خطم رانژه نشده - چطوری متوجه بشم که مودم به درستی راه اندازی کردم؟

sadra73
11-11-2012, 03:08
سلام.

2 سالی هست که از این مودم استفاده میکنم. تا حالا مشکلی باهاش نداشتم. ولی امروز متوجه شدم که از بخش تنظبمات nat میشه مودم مستقیم به v*n وصل یشه. ولی فعلا که موفق نشدم.

لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید.

Soroush-S
12-11-2012, 12:46
من واسه مودم رمز میزارم ولی وقتی میخوام وصل بشم از من رمز نمیخواد . علت چیه؟

Soroush-S
12-11-2012, 19:18
من واسه مودم رمز میزارم ولی وقتی میخوام وصل بشم از من رمز نمیخواد . علت چیه؟
کسی نیست؟؟!!

sarikhany
17-11-2012, 15:31
سلام
کسی
VPI , VCI , Connection Type شرکت maxnet رو میدونه؟

Soroush-S
17-11-2012, 17:25
سلام
کسی
VPI , VCI , Connection Type شرکت maxnet رو میدونه؟

باید از شرکت بپرسی.

baboo99
17-11-2012, 18:46
سلام ممنون از تاپیک مفید
منم این مودم رو دارم وخودم راه اندازیش کردم..
این مودم به عنوان روتر هم میشه استفاده بشه؟

mehdi_joon82
18-11-2012, 03:44
سلام! مودم ADSL M@xnet 530i رو به صورت pppoe تنظیم کردم ولی داخل ویندوز 7 وقتی IP رو به صورت دستی تو رنج 192.168.1.2 به بالا میدم اینترنت وصل نمیشه! DG و DNS رو هم 192.168.1.1 میذارم و یا DNS رو 4.2.24 میذارم یا DG , DNS آی اس پی رو ست میکنم؛ ولی هیچ فرقی نداره!
با اینکه تو نتوورک Internet Access نوشته و علامت کانکشن هم به صورت دسترسی به اینترنت هست ولی صفحه ای رو باز نمیکنه! فایروال رو هم خاموش و روشن کردم ولی درست نمیشه!
منتها وقتی IP کارت شبکه رو به حالت خودکار Obtain میذارم اینترنت متصل میشه! جالب اینجاست وقتی IP اتومات میگیره IP کارت شبکه همون IP اتصال اینترنتمون ست میشه یعنی ip Valid . و DG هم 0.0.0.0 ست میشه!
مشکل بعدی هم اینه که تو حالت Obtain همزمان 2تا کامپیوتر با پرت USB و LAN کانکنت نمیشن و یکی اینترنت داره اون یکی نه!
ببخشید طولانی شد. ممنون میشم راهنمایی کنین

princeofpersia_7
21-11-2012, 05:00
سلام

من مودم رو وصل و نصب کردم.برای Pc هم هیچ مشکلی ندارم و همین حالا هم دارم از pc این پیام رو می نویسم. ولی وقتی می خوام از طریق لپ تاپ اقدام به وصل شدن بکنم کلا هیچ جوره نمیتونم :d .اصلا کانکشنی برام نمایش داده نمیشه که بتونم برم و ببینم که وضعیتم چه طور هست...باید چیکار کنم که این مشکل حل بشه؟ با تشکر از کمکتون

smfazel
21-11-2012, 11:58
سلام

من مودم رو وصل و نصب کردم.برای Pc هم هیچ مشکلی ندارم و همین حالا هم دارم از pc این پیام رو می نویسم. ولی وقتی می خوام از طریق لپ تاپ اقدام به وصل شدن بکنم کلا هیچ جوره نمیتونم :d .اصلا کانکشنی برام نمایش داده نمیشه که بتونم برم و ببینم که وضعیتم چه طور هست...باید چیکار کنم که این مشکل حل بشه؟ با تشکر از کمکتون

وارد تنظيمات مودم شو
سربرگ interface setup رو انتخاب كن
زير اين سربرگ قسمت wireless رو انتخاب كن
تو صفحه تنظيمات گزينه Broadcast ssid رو روي yes بذار و مابقي تنظيمات اعم از رمز و اسم رو تنظيم كن و سيو كن

::: Sent from Galaxy Ace, using Tapatalk :::

princeofpersia_7
21-11-2012, 23:05
وارد تنظيمات مودم شو
سربرگ interface setup رو انتخاب كن
زير اين سربرگ قسمت wireless رو انتخاب كن
تو صفحه تنظيمات گزينه Broadcast ssid رو روي yes بذار و مابقي تنظيمات اعم از رمز و اسم رو تنظيم كن و سيو كن

::: Sent from Galaxy Ace, using Tapatalk :::

یه usb adabtor هم براش گرفتم..حالا اون کانکشنم رو میشناسه ولی وقتی میخوام نصب بهش و پسورد رو میزنم میگه پسوردت شاید غلطه باشه و اتصال رو برقرار نمیکنه !

در حالی که پسوردم رو کاملا درست میزنم..

ali sulduzlu
29-11-2012, 22:13
سلام.مودم من تی پی لینک 8901G است.گوشی من با وایرلس به مودم کانکت میشه اما گوشی به اینترنت وصل نمیشه .ولی با کامپیوتر به اینترنت کانکت میشه.ایراد هم از گوشی نیست چون با مودم دوستم به راحتی به اینترنت وصل میشه.دوستم میگه برای اینکه بتونی با وایرلس گوشی به اینترنت وصل بشی باید چراغ اینترنت روی مودم روشن باشه درحالی که این چراغ روی مودم من روشن نیست.چکار باید بکنم تا این چراغ روشن بشه؟..خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.

toxi
01-12-2012, 01:11
سلام دوستان من م یه مودم tp-link 8901g خریدم این اشک منو دراورده! مشکل من اینه که وقتی باهاش به صورت وایرلس کانکت میشم! به قدری افت سرعت پیدا می کنه که اصلا نمیشه باهاش حتی پیج باز کرد! در حالت brige هم خوبه بد نیست! منظورم با کابله! ولی باز بعضی وقتا چراغ DSL میره و میاد! این مشکل رو فقط با این مودم دارم! الان واسه تست یه D-Link گذاشتم مثل بنز کار میکنه! هم خودم کانفیگ زدم و هم ISP که ازش اینترنت گرفتم! حتی دادم اونا چک کنن اونا هم سر درنیاوردن!
کسی میدونه مشکل ماله چیه؟ الان 4 روزه که خریدمش!

behrooz.shie
03-12-2012, 02:53
سلام دوستان من م یه مودم tp-link 8901g خریدم این اشک منو دراورده! مشکل من اینه که وقتی باهاش به صورت وایرلس کانکت میشم! به قدری افت سرعت پیدا می کنه که اصلا نمیشه باهاش حتی پیج باز کرد! در حالت brige هم خوبه بد نیست! منظورم با کابله! ولی باز بعضی وقتا چراغ DSL میره و میاد! این مشکل رو فقط با این مودم دارم! الان واسه تست یه D-Link گذاشتم مثل بنز کار میکنه! هم خودم کانفیگ زدم و هم ISP که ازش اینترنت گرفتم! حتی دادم اونا چک کنن اونا هم سر درنیاوردن!
کسی میدونه مشکل ماله چیه؟ الان 4 روزه که خریدمش!

مشکل خواصی نباید باشه
سیکروتی رو بردارید ببینید میشه ؟
کلا مودم نقش زیادی تو سرعت نداره

behrooz.shie
03-12-2012, 02:57
یه usb adabtor هم براش گرفتم..حالا اون کانکشنم رو میشناسه ولی وقتی میخوام نصب بهش و پسورد رو میزنم میگه پسوردت شاید غلطه باشه و اتصال رو برقرار نمیکنه !

در حالی که پسوردم رو کاملا درست میزنم..
مودمتون تنضیم نیستش ! باید اتومات تنظیم بشه برای وایرلس

mali.sh
06-12-2012, 12:45
سلام
تو 8901 امکان این هست که محدودیتی تو پهنای باند افرادی که با wlanوصل میشن اعمال کرد.
یعنی هر کی که با وایفای وصل بشه مثلا نتونه از اینترنت 2 مگ استفاده کنه و تنها 512 کیلو بیت پهنای دسترسی داشته باشه؟؟؟

One Mania
13-12-2012, 16:57
سلام
مودم من همزمان به دو سیستم لپ تاپ و PC متصله. لپ تاپ به صورت مستقیم به اینترنت وصل میشه. یعنی در قسمت DHCP Table مودم ، Mac لپتاپ شناخته می شود ولی مک ادرس PC شناخته نمی شود.
IP های هر دو سیستم به صورت Obtain تنظیم شده.
حالا چه کار کنم.

علی مقدس
15-12-2012, 14:03
سلام
مودم من همزمان به دو سیستم لپ تاپ و PC متصله. لپ تاپ به صورت مستقیم به اینترنت وصل میشه. یعنی در قسمت DHCP Table مودم ، Mac لپتاپ شناخته می شود ولی مک ادرس PC شناخته نمی شود.
حالا چه کار کنم.
شاید جوابم فنی نباشه ولی خودم PC رو با کابل LAN و لپ تاپم با وایرلس وصل شده

mehdiliverpool
19-12-2012, 10:30
من یه لب تاپ مجهز به وایرلس دارم و یه مودم8901 نمیخوام لب تاپ رو با کابل به مودم وصل کنم و میخوام از طریق وایرلس بهش وصل بشم در ضمن میخوام یه کابل به ریسیور بکشم تا در صورت امکان از اینترنت ریسیور هم استفاده کنم در واقع سوالم اینه که آیا راهی هست که از وایرلس مودم بدون اتصال از طریق کابل به PC برای لب تاپ استفاده کرد و از کابل برای استفاده های دیگر مثل ریسیور استفاده کنیم.
با توجه به گسترده بودن این تاپیک نتونستم به جواب سوالم برسم

moein749
20-12-2012, 00:53
سلام دوستان، آقا من یه مشکلی دارم که رفته رو اعصابم. من یه tp link وایرلس خریدم. یه لپ تاپ دارم یه pc.
1 - واسه pc که میخوام مودمو نصب کنم وقتی ip رو میزنم تو فایرفاکس که اصلا هیچی میزنه صفحه مورد نظر یافت نشد(البته به انگلیسی) وقتی از رو CD اقدام میکنم توی مرحله اول خطا میده و دکمه next هم خاموشه! و یه error میده که به قسمت network تو control panel مراجعه کنید! خواهشا اینو یکی راهنمایی کنه.
2 - واسه لپ تاپ با iip تنظیم کرده روی حالت pppoE ولی بازم باید کانکشن بسازم که وصل بشه که این هم در نوع خودش عجیبه! در حالیکه من گزینه bridge رو غیر فعال کردم. حالا تو همین حالت اگه کانکشن بسازم connect میشه و جدا درست میشه و مشکلی نیس، راستی بگم چراغ اینترنت روی مودم خاموشه. راستی هنوز lan وصله به لپ تاپ. حالا اگه Disconnect بشم و بخوام از طریق وایرلس به اینترنت وصل بشم وایرلسمو پیدا میکنه وصل هم میشه ولی صفحه اینترنت باز نمیکنه! یه علامت خطر زرد رنگ هم روی اون عکس وایر لسه. واسه موبایلم هم همینطوریه به وایرلسم وصل میشم ولی به اینترنت وصل نیس. تورو خدا کمکم کنید دارم دیوونه میشم.

mjzaret
22-12-2012, 16:12
سلام دوستان، آقا من یه مشکلی دارم که رفته رو اعصابم. من یه tp link وایرلس خریدم. یه لپ تاپ دارم یه pc.
1 - واسه pc که میخوام مودمو نصب کنم وقتی ip رو میزنم تو فایرفاکس که اصلا هیچی میزنه صفحه مورد نظر یافت نشد(البته به انگلیسی) وقتی از رو CD اقدام میکنم توی مرحله اول خطا میده و دکمه next هم خاموشه! و یه error میده که به قسمت network تو control panel مراجعه کنید! خواهشا اینو یکی راهنمایی کنه.
2 - واسه لپ تاپ با iip تنظیم کرده روی حالت pppoE ولی بازم باید کانکشن بسازم که وصل بشه که این هم در نوع خودش عجیبه! در حالیکه من گزینه bridge رو غیر فعال کردم. حالا تو همین حالت اگه کانکشن بسازم connect میشه و جدا درست میشه و مشکلی نیس، راستی بگم چراغ اینترنت روی مودم خاموشه. راستی هنوز lan وصله به لپ تاپ. حالا اگه Disconnect بشم و بخوام از طریق وایرلس به اینترنت وصل بشم وایرلسمو پیدا میکنه وصل هم میشه ولی صفحه اینترنت باز نمیکنه! یه علامت خطر زرد رنگ هم روی اون عکس وایر لسه. واسه موبایلم هم همینطوریه به وایرلسم وصل میشم ولی به اینترنت وصل نیس. تورو خدا کمکم کنید دارم دیوونه میشم.

شما دوست عزيز يه بار از اول تا آخر تنظيمات رو انجام بديد.

ابتدا مودم رو به صورت پيش فرض كارخونه دربياريد.

سپس اقدام به تنظيم كردن مودم كنيد.

در هر صورت به نظر من يه جاي كار شما مشكل داره.

اگر مي‌تونيد يه اسكرين شات از تنظيمات مودم در اينجا قرار بديد تا راهنمايي بيشتري داشته باشم.

mjzaret
22-12-2012, 16:13
من یه لب تاپ مجهز به وایرلس دارم و یه مودم8901 نمیخوام لب تاپ رو با کابل به مودم وصل کنم و میخوام از طریق وایرلس بهش وصل بشم در ضمن میخوام یه کابل به ریسیور بکشم تا در صورت امکان از اینترنت ریسیور هم استفاده کنم در واقع سوالم اینه که آیا راهی هست که از وایرلس مودم بدون اتصال از طریق کابل به PC برای لب تاپ استفاده کرد و از کابل برای استفاده های دیگر مثل ریسیور استفاده کنیم.
با توجه به گسترده بودن این تاپیک نتونستم به جواب سوالم برسم

دوست عزيز شما با خريد يه كارت شبكه وايرلس مي‌تونيد مشكلتون رو حل كنيد.

قيمتش هم در حدود 30 تومن هست.

mjzaret
22-12-2012, 16:16
سلام
حالا چه کار کنم.

شما كامپيوترتون رو به صورت دستي آدرس IP بديد.

بسته به نوع ويندوزتون به قسمت تنظيمات كارت شبكه بريد.

بسته به نوع مودمتون و رنج تعريف شده براي اون روي كارت شبكه IP ست كنيد.

mjzaret
22-12-2012, 16:19
سلام
تو 8901 امکان این هست که محدودیتی تو پهنای باند افرادی که با wlanوصل میشن اعمال کرد.
یعنی هر کی که با وایفای وصل بشه مثلا نتونه از اینترنت 2 مگ استفاده کنه و تنها 512 کیلو بیت پهنای دسترسی داشته باشه؟؟؟

نه چنين قابليتي وجود نداره.

براي چنين كارهايي يا بايستي از نرم افزار استفاده كنيد يا اينكه از روتر.

mjzaret
22-12-2012, 16:28
سلام.مودم من تی پی لینک 8901G است.گوشی من با وایرلس به مودم کانکت میشه اما گوشی به اینترنت وصل نمیشه .ولی با کامپیوتر به اینترنت کانکت میشه.ایراد هم از گوشی نیست چون با مودم دوستم به راحتی به اینترنت وصل میشه.دوستم میگه برای اینکه بتونی با وایرلس گوشی به اینترنت وصل بشی باید چراغ اینترنت روی مودم روشن باشه درحالی که این چراغ روی مودم من روشن نیست.چکار باید بکنم تا این چراغ روشن بشه؟..خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.

شما بايستي تنظيمات روي مودمتون رو به صورت PPPOE دربياريد.

در حال حاضر تنظيمات مودمتون به صورت Bridge هست و شما روي سيستمتون يه كانكشن داريد و از اين راه به اينترنت وصل ميشيد.

به تنظيمات مودمتون مراجعه كنيد و تنظيماتش رو به صورت PPPOE دربياريد.

به اين صورت چراغ اينترنت مودمتون هم روشن ميشه و روي گوشي خودتون اينترنت خواهيد داشت.

mjzaret
22-12-2012, 16:31
سلام! مودم ADSL M@xnet 530i رو به صورت pppoe تنظیم کردم ولی داخل ویندوز 7 وقتی IP رو به صورت دستی تو رنج 192.168.1.2 به بالا میدم اینترنت وصل نمیشه! DG و DNS رو هم 192.168.1.1 میذارم و یا DNS رو 4.2.24 میذارم یا DG , DNS آی اس پی رو ست میکنم؛ ولی هیچ فرقی نداره!
با اینکه تو نتوورک Internet Access نوشته و علامت کانکشن هم به صورت دسترسی به اینترنت هست ولی صفحه ای رو باز نمیکنه! فایروال رو هم خاموش و روشن کردم ولی درست نمیشه!
منتها وقتی IP کارت شبکه رو به حالت خودکار Obtain میذارم اینترنت متصل میشه! جالب اینجاست وقتی IP اتومات میگیره IP کارت شبکه همون IP اتصال اینترنتمون ست میشه یعنی ip Valid . و DG هم 0.0.0.0 ست میشه!
مشکل بعدی هم اینه که تو حالت Obtain همزمان 2تا کامپیوتر با پرت USB و LAN کانکنت نمیشن و یکی اینترنت داره اون یکی نه!
ببخشید طولانی شد. ممنون میشم راهنمایی کنین

من تا حالا با مودم M@xnet كار نكردم. ولي تاجايي كه مي‌دونم اگر شما به صورت PPPOE مودمتون رو تنظيم كرده باشيد نبايد IP كامپيوتر شما IP اينترنت شما باشه.

به احتمال زياد در جايي از كار مشكلي وجود داره.

اگه امكانش هست يه اسكرين شات از تنظيمات در اينجا قرار بديد تا بتونم راهنمايي بيشتري داشته باشم.

mefmef
25-12-2012, 15:36
دوستان سلام
من یه لپ تاپ msi cr400 دارم که سیستم عاملش xp هست یه مودم تی پی لینک 8901 هم دارم که به شکل pppoe به اینترنت وصله حالا سه تا سوال دارم
1- چطوری وایرلس لپ تاپ رو فعال کنم ؟
2- برای استفاده از اینترنت چطور کانکشن درست کنم ؟
3- چطور برای کانکشنی که ساختم پسورد بزارم تا کسی نتونه از اون استفاده کنه ؟

hexa2
30-12-2012, 18:13
سلام
من یه مودم لن معمولی دی لینک دارم و یه مودم tplink w8960n چون خطم نویز داره مودم وایرلس وصل نمیشه
من مودم لن رو وصل کردم و از طریق کابل شبکه هردو مودم رو به هم وصل کردم
کامپیوتر از طریق وایرلس تونست کار کنه و به نت وصل بشه
اما تجهیزات دیگه مثل گوشی که به وایرلس وصل میشن دیتا نداره

ip هردو مودم هم 192.168.1.1 هستش
و گوشیم اندروید
چیکار میتونم بکم

mohammad8638520
31-12-2012, 20:35
سلام دوستان
چطور میشه کاری کرد که از طریق کابل LAN اینترنت رو قطع کنیم که وصل نشه ،( نمیخوام به اتصال سیمها دست بزنم،) و هر موقع خواستم این امکان اتصال رو بدم
میخوام وایرلس همیشه وصل باشه ، ولی از طریق کابل LAN که سیستم بهش وصله نتونه همیشه وصل باشه ، مگر اینکه خودم بخوام وصلش کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

behrooz.shie
08-01-2013, 17:30
سلام دوستان
چطور میشه کاری کرد که از طریق کابل LAN اینترنت رو قطع کنیم که وصل نشه ،( نمیخوام به اتصال سیمها دست بزنم،) و هر موقع خواستم این امکان اتصال رو بدم
میخوام وایرلس همیشه وصل باشه ، ولی از طریق کابل LAN که سیستم بهش وصله نتونه همیشه وصل باشه ، مگر اینکه خودم بخوام وصلش کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

mac filtering

59bahman
09-01-2013, 23:47
منم همین مشکلو داشتم کلی مرورگر نصب کردم الانم فقط با گوگل کروم باز میشه اون صفحه کانفیگ لعنتی.

amir1024
10-01-2013, 18:33
سلام من مودم td-w8901g دارم وقتی که تلفن زنگ میخوره اینترنت قطع میشه و وقتی که تلفن تمام بشه دوباره وصل میشه مشکل به خاطر اینه که تلفن هم بیسیمه ؟ یا باید جایی تو تنظیمات مودم دستکاری کرد ؟

mjzaret
11-01-2013, 12:59
سلام من مودم td-w8901g دارم وقتی که تلفن زنگ میخوره اینترنت قطع میشه و وقتی که تلفن تمام بشه دوباره وصل میشه مشکل به خاطر اینه که تلفن هم بیسیمه ؟ یا باید جایی تو تنظیمات مودم دستکاری کرد ؟

احتمالاً از اسپليتر استفاده نكرده‌ايد يا اينكه اسپليتر به درستي در مدار قرار نگرفته.

mohammad8638520
14-01-2013, 14:06
mac filtering
ممنون دوست عزیز
ولی مک فیلترینگ مربوط به وایرلس میشه
من یه سیستم دارم که با کابل به مودم وصله ، + وایرلس که گوشی و لپتاپ باهاش وصلن
ممیخوام وایرلس وصل باشه ، ولی کابل lan قطع باشه ، بدون اینکه دست به سیم و اینا بزنم
از تو مودم نمیشه اینکارو کرد؟

rhett_buter18
16-01-2013, 13:27
سلام..آقا توروخدا 3 دقیقه وقت بذارید این متن بدبختی من سر مودم رو بخونید و راهنماییم کنید دهنم سرویس شده................
من یه مودم dlink وایرلس داشتم که با lan به pc وصل بود و با موبایل از وایرلسش استفاده میکردم ..یه سه سالی واسم کار کرد تا اینکه وایرلسش مشکل پیدا کرد مشکلش هم این بود که وقتی بهش با موبایل وصل میشدم یهو قطع میشد مثل اینکه مودم خاموش روشن بشه !بعضی وقتا هم وقتی مودم رو خاموش روشن میکردم اصلا وایرلسش فعال نمیشد ..با پشتیبانی اینترنتم هم( داتک) تماس گرفتم گفت ریست کن...ما ریست کردیم مودم هنگ کرد یعنی وقتی میومد بالا update software میداد...یه مدت که گذشت مودم رو خاموش گذاشتم و وقتی روشن کردم دیدم مودم درست شده ولی مشکل وایرلسش همچنان پابرجاست...دیگه بیخیالش شدم و رفتم یه مودم tplink گرفتم(هفته پیش) اونو وصل کردم و بدبختیام شروع شد(من همچنان وایرلس رو واسه کانکت شدن با گوشی میخام) اولش خوب بوود بعد یه روز مشکلاتش تقریبا مثل مودم قبلیم شده..الان وقتی که روشنش میکنم تا 10 دقیقه میشه به وایرلسش کانکت شد ولی خیلی ضعیف یعنی کنار مودم هم که میشینم از 4 تا خط وایرلس فقط 2 تاش پر میشه در صورتیکه همون موقع گوشیم(s3) مودم های همسایه ها رو باشدت بهتری دریافت میکنه همونجور هم که گفتم بعد 10 دقیقه قطع میشه و بعضی وقتها مثل مودم قبلیم یهو کل مودم انگار که خاموش روشن میشه...کابل هامو عوض کردم نشد...2 بار با پشتیبانی config کردم نشد ریست پشت مودم کردم نشد حتی پریز برق و تلفن هم عوض کردم نشد!!!!!!بازم میگم یه هفته س مودومو خریدم حالا نمیدونم چیکار کنم گفتم شاید مشکل کارت شبکه onboard باشه یه کارت شبکه دیگه انداختم بازم فرقی نکرد فقط توروخدا نگید یه مودم نو رفته تو پاچم اعصابیه که این چند روز ازم خرد شده

mogaser
17-01-2013, 01:03
سلام من مودمم TD-W 8901 G است

اول خوب کار میکرد رو حالت bridge بود

من فکر کردم اگه از تو تنظیمات فق نوشته bridge رو بذارم رو popee همه چی درست شه اما دیدم نه وصل نمیشه من دوباره فقط همونگزینه که تغییر داده بودم را به pbridge گذاشتم اما دیگه وصل نمیشه و علامت تعجب کنار اینترنت داره با توجه به اینکه من از تنظیمات اولبه از تمام قسمتا عکس گرفته بودم و الان درست شبیه همونه افقط قسمت routing یکم فرق داره که اصلا add رو بلد نیستم یعنی شدنی نیست !!!

منم مودم رو ریست کردم و دوباره حالت bridge با تنظیمات قبلی گذاشتم اما بازم نشد من از اینترنت مخابرات استفاده می کنم دوستان راهنمایی فرمایید خواهشا:n12:

behrooz.shie
17-01-2013, 01:40
سلام..آقا توروخدا 3 دقیقه وقت بذارید این متن بدبختی من سر مودم رو بخونید و راهنماییم کنید دهنم سرویس شده................
من یه مودم dlink وایرلس داشتم که با lan به pc وصل بود و با موبایل از وایرلسش استفاده میکردم ..یه سه سالی واسم کار کرد تا اینکه وایرلسش مشکل پیدا کرد مشکلش هم این بود که وقتی بهش با موبایل وصل میشدم یهو قطع میشد مثل اینکه مودم خاموش روشن بشه !بعضی وقتا هم وقتی مودم رو خاموش روشن میکردم اصلا وایرلسش فعال نمیشد ..با پشتیبانی اینترنتم هم( داتک) تماس گرفتم گفت ریست کن...ما ریست کردیم مودم هنگ کرد یعنی وقتی میومد بالا update software میداد...یه مدت که گذشت مودم رو خاموش گذاشتم و وقتی روشن کردم دیدم مودم درست شده ولی مشکل وایرلسش همچنان پابرجاست...دیگه بیخیالش شدم و رفتم یه مودم tplink گرفتم(هفته پیش) اونو وصل کردم و بدبختیام شروع شد(من همچنان وایرلس رو واسه کانکت شدن با گوشی میخام) اولش خوب بوود بعد یه روز مشکلاتش تقریبا مثل مودم قبلیم شده..الان وقتی که روشنش میکنم تا 10 دقیقه میشه به وایرلسش کانکت شد ولی خیلی ضعیف یعنی کنار مودم هم که میشینم از 4 تا خط وایرلس فقط 2 تاش پر میشه در صورتیکه همون موقع گوشیم(s3) مودم های همسایه ها رو باشدت بهتری دریافت میکنه همونجور هم که گفتم بعد 10 دقیقه قطع میشه و بعضی وقتها مثل مودم قبلیم یهو کل مودم انگار که خاموش روشن میشه...کابل هامو عوض کردم نشد...2 بار با پشتیبانی config کردم نشد ریست پشت مودم کردم نشد حتی پریز برق و تلفن هم عوض کردم نشد!!!!!!بازم میگم یه هفته س مودومو خریدم حالا نمیدونم چیکار کنم گفتم شاید مشکل کارت شبکه onboard باشه یه کارت شبکه دیگه انداختم بازم فرقی نکرد فقط توروخدا نگید یه مودم نو رفته تو پاچم اعصابیه که این چند روز ازم خرد شده

نه مودم نرفته تو پاچتون !
شما بیاید کانال رو عوض کنید احتمالا درست میشه
یک کانالی بزارید که وایرلس های دوروبر توی اون فرکانس نباشن
اکه حل نشه احتمالا میتونه از گوشی هم باشه

سلام من مودمم TD-W 8901 G است

اول خوب کار میکرد رو حالت bridge بود

من فکر کردم اگه از تو تنظیمات فق نوشته bridge رو بذارم رو popee همه چی درست شه اما دیدم نه وصل نمیشه من دوباره فقط همونگزینه که تغییر داده بودم را به pbridge گذاشتم اما دیگه وصل نمیشه و علامت تعجب کنار اینترنت داره با توجه به اینکه من از تنظیمات اولبه از تمام قسمتا عکس گرفته بودم و الان درست شبیه همونه افقط قسمت routing یکم فرق داره که اصلا add رو بلد نیستم یعنی شدنی نیست !!!

منم مودم رو ریست کردم و دوباره حالت bridge با تنظیمات قبلی گذاشتم اما بازم نشد من از اینترنت مخابرات استفاده می کنم دوستان راهنمایی فرمایید خواهشا:n12:
قسمت روتینگ و نت رو فعال کنید

MohsenStar
17-01-2013, 14:34
سلام
یه 8901G با آخرین فریمور 3.0.1 Build 100901 Rel.23594 دارم
الان مشکلش اینه PPPoE وصل نمیشه ! بگیر نگیر داره خیلی کم بشه وصل بشه .
ولی رو حالت Bridge مشکلی نداره !
چیکارش کنم ؟

pichak75
19-01-2013, 23:52
من این تنظیمات و دقیقا درست انجام می دم ولی چراغ اینترنت روی مودم خاموشه و سایت باز نمیکنه.چیکار کنم؟کلافه شدم:n03:

behrooz.shie
20-01-2013, 04:49
من این تنظیمات و دقیقا درست انجام می دم ولی چراغ اینترنت روی مودم خاموشه و سایت باز نمیکنه.چیکار کنم؟کلافه شدم:n03:

مشکل تون رو دقیق تر بگید ؟
الان چراغ ADSL رو شنه ؟
یوزر پسور رو درست میزنید ؟

rhett_buter18
20-01-2013, 10:12
نه مودم نرفته تو پاچتون !
شما بیاید کانال رو عوض کنید احتمالا درست میشه
یک کانالی بزارید که وایرلس های دوروبر توی اون فرکانس نباشن
اکه حل نشه احتمالا میتونه از گوشی هم باشه

قسمت روتینگ و نت رو فعال کنید

نه ظاهرا که رفته بود چون بردمش گارانتی و عوضش کرد :n05: این جدیده که فعلا خوب بوده...ازت هم ممنونم که جواب سوالم دادی..موفق باشی

pooyaabi
21-01-2013, 15:45
مودم من امروز ظهر چراغ وایرلسش خاموش شد و دیگه هم روشن نمیشه
ریست کردم و دوباره کانفیگ کردم اما اخرش ارور میده
تو قسمت interface setup هم اصلا دیگه تنظیمات وایرلس نیست !!!

لطفا کمک کنید که خیلی ضروریه آخه حتما باید هم pc خونه به اینترنت وصل باشه هم لپ تاپ

_khianat_
24-01-2013, 09:17
خسته نباشین مودم من 8901 هست Tp link وایرلسش واسه لب تاپم کار میکنه واسه گوشیم نمیشه رسیت هم کردن نشد مشکل از کجاس؟:n13:
وایرلس رو پیدا میکنه گوشیم اما کانکت نمیشه رو چندتا گوشی دیگم تست

ظاهرا این مودم کلا مشکل داره اینطور که من سرچ کردم

cartesiba
24-01-2013, 18:46
با سلام چجوری میشه سرعت وایرلس را محدود کرد یعنی مثلا یه سرعت مشخص داشته باشند بیشتر نشه

mjzaret
25-01-2013, 00:16
با سلام چجوری میشه سرعت وایرلس را محدود کرد یعنی مثلا یه سرعت مشخص داشته باشند بیشتر نشه

بسته به مودم يا روتر شما داره.

با توجه به اينكه مطلب شما در اين قسمت بيان شده، بعيد مي‌دونم 8901 چنين قابليتي داشته باشه.

mjzaret
25-01-2013, 00:19
خسته نباشین مودم من 8901 هست Tp link وایرلسش واسه لب تاپم کار میکنه واسه گوشیم نمیشه رسیت هم کردن نشد مشکل از کجاس؟:n13:
وایرلس رو پیدا میکنه گوشیم اما کانکت نمیشه رو چندتا گوشی دیگم تست

ظاهرا این مودم کلا مشکل داره اینطور که من سرچ کردم

مشكل از نوع تنظيمات امنيتي وايرلس هست.

براي حل اين مشكل وارد تنظيمات مودم بشيد.

به قسمت Interface Setup مراجعه كرده و بخش Wireless رو انتخاب كنيد.

در قسمت نوع امنيت WPA خالي يا WEP رو انتخاب كنيد و امنيت شبكه وايرلس رو بياريد پايين.

حال تست كنيد ببينيد آيا گوشي شما كانكت ميشه يا نه.

mjzaret
25-01-2013, 00:26
مودم من امروز ظهر چراغ وایرلسش خاموش شد و دیگه هم روشن نمیشه
ریست کردم و دوباره کانفیگ کردم اما اخرش ارور میده
تو قسمت interface setup هم اصلا دیگه تنظیمات وایرلس نیست !!!

لطفا کمک کنید که خیلی ضروریه آخه حتما باید هم pc خونه به اینترنت وصل باشه هم لپ تاپ

شما فريموير دستگاه رو آپديت كنيد شايد با اين بروزرساني مشكلتون حل بشه.

براي اطلاعات بيشتر به سايت شركت TP-Link مراجعه كنيد.

farshid_civil
27-01-2013, 20:15
سلام
موقع کانفیگ کردم مودمم tp link8951 وایرلس، این ارورو میده، مشکل از کجاست؟

farshid_civil
27-01-2013, 20:39
مشکلم حل شد ولی الان موقع کانکت شدن این ارورو دارم

mjzaret
27-01-2013, 22:56
سلام

سعي كنيد سوالاتتون رو در يك تاپيك پيگيري كنيد و دوباره پست نكنيد.

leilash
30-01-2013, 12:30
آخرین فیرمور 8901g رو میخوام

amir200812
02-02-2013, 11:36
سلام

کسی میدونه این Firewall که این مودم داره، کلا به چه دردی میخوره؟ کاراییش در چه حدی هست؟
یعنی یک فایروال سخت افزاری هست برای جلوگیری از نفوذ هکرها به شبکه یا کارایی دیگه ای داره؟

درضمن برای بالا بردن امنیت در این مودم بجز کار هایی که در زیر میگم، کار دیگه ای هم میشه کرد؟
1:رمز admin رو عوض کردم.
2:پخش همگانی(برادکست) SSID رو غیر فعال کردم.
3:از رمز 18 تایی مخلوط از عدد و حروف استفاده کردم با کدگذاری WPA2-PSK
4:Encryption از نوع TKIP هست.(کلا نمیدونم TKIP بهتر هست یا AES)
4:دسترسی به شبکه بیسیم رو به ادرس MAC دیوایس های خودم محدود کردم
5:نمیتونم DHCP سرور رو غیر فعال کنم(بدلیل اینکه 4 تا از دیوایس هایی که استفاده میکنم پورتابل هستند و اگه غیر فعال کنم هر بار باید دوباره کانفیگ کنم)

درضمن این مودم، بعنوان مودم استفاده نمیشه!
یعنی یک مودم دیگه هست که به اینترنت وصله، و این مودم از طریق لن به اون وصل هست و کار روتر بیسیم رو انجام میده.

m.m.m5651
02-02-2013, 16:37
اگه دیوایس هاتون آی پی داخلیشون ثابت هست میتونین فقط آی پی دیوایس های خودتون رو هم مجاز کنین به ورود، ولی همین که mac ها رو محدود کردید فک کنم کار اینم بکنه.

dk 313
04-02-2013, 14:36
سلام

من همین مشکل رو دارم چه جوری حلش کنم؟

mohammad1326
07-02-2013, 00:05
سلام
توی اولین پست گفته شده از ppoe استفاده کنیم؟؟ولی من میخوام روی bridge mode بزارمش؟؟؟ایا وایرلس کار میکنه؟؟یا تنظیماتش فرق میکنه؟؟؟

javadb40
08-02-2013, 22:18
سلام به همه اساتید.من مودمtd_w8951nd دارم با adsl مخابرات مشهد که با bridge وصل میشه ولی اصلا نمیتونم با wifi به اینترنت وصل بشم یعنی wireless کار نمیکنه کسی میدونه باید چکار کنم ؟خیلی ممنون اگه جواب بدید.

javadb40
08-02-2013, 22:20
اگه از مخابرات استفتده میکنی باید bridge بزاری پروتوکلتو

javadb40
08-02-2013, 22:22

اگه از مخابرات استفتده میکنی باید bridge بزاری پروتوکلتو

amir200812
09-02-2013, 08:34
سلام به همه اساتید.من مودمtd_w8951nd دارم با adsl مخابرات مشهد که با bridge وصل میشه ولی اصلا نمیتونم با wifi به اینترنت وصل بشم یعنی wireless کار نمیکنه کسی میدونه باید چکار کنم ؟خیلی ممنون اگه جواب بدید.

تا جایی که من میدونم وقتی روی مد bridge هست این مودم نیست که به اینترنت متصل هست! بلکه خود سیستم مستقیم به اینترنت متصل میشه و در این شرایط اینترنت فقط مخصوص همون یک سیستم خواهد بود!

javadb40
10-02-2013, 17:28
تا جایی که من میدونم وقتی روی مد bridge هست این مودم نیست که به اینترنت متصل هست! بلکه خود سیستم مستقیم به اینترنت متصل میشه و در این شرایط اینترنت فقط مخصوص همون یک سیستم خواهد بود!
سلام\پروتکل رو رو pppoaگذاشتم وصل شدم ولی باز هم wireless کار نمیکنه .دارم به خود مودم شک میکنم شاید wireless خرابه .رو این حالت تنظیمات خاصی داره یا نه؟

shabnam66
26-02-2013, 18:21
سلام
من رمز مودم و برای ورود به سایت عوض کردم حالا یادم نمیاد میشه ریستش کرد و دوباره برگرده به حالت اول و بشه admin ????

bababk7
05-03-2013, 17:04
من یه مشکلی هم با گوشیم داشتم !
از wi-fi این مودم رو پیدا می کنم و connect هم می شم ولی انگار نه انگار که وصله ! در حالی که تو بخش wi-fi می گه وصل شدی !
از تو گوشی باید connection بسازیم ؟[/QUOTE]

منم همين مشكلو دارم...

gaston
06-03-2013, 13:17
سلام
من با lan به اینترنت وصل می شوم و مشکلی ندارم .ولی با وایرلس وصل نمی شود و روی وایرلس علامت تعجب می آید.لطفا کمک کنید.
ویندوز 7 دارم.

MR3za
07-03-2013, 00:50
من همین مشکل رو دارم چه جوری حلش کنم؟
و من هم همین مشکل رو دارم ویندوز 7 هم هست!!!
کانکشن و...مشکلی نداشتند

behrooz.shie
07-03-2013, 15:46
در مورد مشکلات تون بیشتر توضیح بدید تا بشه راهنمای کرد !!

bentzad
09-03-2013, 12:46
سلام دوستان لطفا کمک کنید
من مدل 8901G دارم
تنظیماتش هم pppoeهست
چراغ WLANهم روشنه
با این وجود شبکه بیسیم با هیچکدوم از DEVICE هام پیدا نمیشه!!

mohammad8638520
12-03-2013, 11:40
سلام دوستان
یه نفر میتونه تنظیمات مربوط به فیلترینگ url رو بذاره
من تو url filtering ، رفتم و اسم یه سایت رو اضافه کردم
بعد هم Active کردم ، ولی درست نشد...
الان بازم میره تو سایت
کار دیگه ای باید بکنم؟
همچنین application filtering
رفتم و YMSG رو گذاشتم رو Deny
ولی هنوزم یاهو مسنجر میتونه کانکت شه
چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

ali_hatefi
21-03-2013, 11:25
داداش سلام من به یه مشکل برخورد کردم
وقتی تلفنمون زنگ می خوره وایرلسم قعط می شه لطفا اگه مشکلو می دونی سریع جواب بده .:n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n28::n28::n28 ::n28:

majidnewman
03-04-2013, 23:46
مهندسان عزیز به فریادم برسین
من مودم tp-link w8901g دارم و فرت و فرت از شارز اینترنتیم هی داره کم میشه من هیچ دانلودم ندارم از فیلتر شکن هم استفاده نمیکنم و پسوردمم تا الان لو نرفته ایراد ازکجاست؟
آیا تنظیمات مودم از شرکت مخابرات ایراد داره؟آیا ایراد از خط تلفنه؟خواهشا کمکم کنین:n03:

majidnewman
03-04-2013, 23:48
داداش سلام من به یه مشکل برخورد کردم
وقتی تلفنمون زنگ می خوره وایرلسم قعط می شه لطفا اگه مشکلو می دونی سریع جواب بده .:n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n28::n28::n28 ::n28:

واسه منم هینطوره نمیدونم چطوری رفع میشه مشکل شما حل شد بمنم خبر بدید

hadi1379
05-04-2013, 11:28
اقا وقتی دارم cd مودم نصب می کنم از من یوزرنیم و پسورد می خواد کمکم کنید:42::42:

lexuus
08-04-2013, 20:45
آقا مودم w8960 tp-link امروز گرفتم

با lan وصل شدم به اینترنت و تنظیمات wlan هم انجام دادم با گوشی بهش وصل میشم و کانکت هم میشه اما هیچ صفحه ای باز نمیکنه چرا ؟ ارور میده no gateway reply

از سرعتش اصلا رضایت ندارم نسبت به مودم معمولی قبلیم خیلی کند تره adsl مخابرات 512 دارم ولی سرعت باز کردن صفحات در حد 256 هست ، تنظیم خاصی نداره که سرعت مرور اینترنت به حداکثر ممکن برسه؟

torpedo
14-04-2013, 20:01
سلام
مجتمع ما اینترنت با کابل شبکه داره. چطور میتونم با td-w8901g اینترنتو بیسیم کنم برای وصل شدن با گوشی و آیا امکان چنین کاری هست با این مودم؟
منظورم اینه که از مودم بعنوان اکسسپوینت استفاده کنم!

roxh58
14-04-2013, 21:00
سلام دوستان
من دیروز اومدم مودمم رو آپدیت کنم (مدل مودم tplink w8901g) ورژن 3 -
فایل اپدیت اشتباه ریختم (ورژن 6) دیگه مودمم بالا نمیاد.
سوراخ پشت مودم هم که ریست فکتوری میکنه ... جواب نمیده
فقط چراغ پاور روشنه و بقیه چراغ ها خاموشه.
زمان گارانتی هم تموم شده
ممنون میشم راهنمایی کنید؟؟؟

AHIP
21-04-2013, 08:53
من یک مودم tplink w8901g دارم با گوشی که بهش وصل میشم سایت هایی که login میخوان رو نمیتونم باز کنم در حالی که با لپ تاپ هیچ مشکلی نداره چی کار کنم ؟

reza_1388_21
21-04-2013, 09:39
سلام دوستان عزیز من دیروز مودم مدل td-w8951ndرو خریدم اما فقط ئر حالت بریجت کانکت میشه و وقتی در حالت pppoeمیزارمش این اروور رو میده...
We should not use wep when wps function turned on
Switch off wps on interface
Wireless webpage before you choose wep mode
ممنون میشم منو راهنمایی کنید...:n03::n03:

alexmorgan
20-05-2013, 11:19
سلام دوستان
من مدتی با مودم tplink w8901g کار می کردم و مشکلی نداشتم:n01:، ولی الان مدتی میشه که وقتی روشن می کنم و باهاش کار میکنم مشکلی ندارم ولی بعد از 1 دقیقه چراغ وایرلسش خاموش میشه و کار نمی کنه، وقتی روشن-خاموشش می کنم دیگه چراغ وایرلسش روشن نمیشه، حالا وقتی که می خواهم تو این حالت با کابل وصل بشم دیگه شبکه رو نمیشناسه، باید حتما کامپیوتر رو reset کنم تا شبکه رو بشناسه.
یعنی احتمال داره مودم داره میسوزه؟؟!!:n13:
آخه بگیر نگیر داشتنش مصیبت داره:n24:، گاهی وقتها بعد روشن کردن چراغ وایرلس کار میکنه چشمک هم میزنه و باهاش صفحه web هم باز میکنم ولی یه دفعه چراغه این دفعه خاموش نمیشه فقط دیگه چشمک نمیزنه و دیگه با web هم نمیشه کار کرد.
لطفا کمکم کنید:n28:

mane1659
25-05-2013, 12:56
با سلام
من این مودم را دوسال هست که دارم و مشکلی باهش نداشتم تا اینکه isp را عوض کردم اما حالا قدرت آنتن اون خیلی پایین آمده طوریکه در فاصله 2 متری اون 2 خونه بیشتر آنتن نداره چه باید کنم ؟ هم با لپ تاپ هم با تبلت هم امتحان کردم باز هم مشکل حل نشد مشکل سخت افزاری هست یا چیزه دیگه

mali.sh
28-05-2013, 21:19
سلام
:n01:
آقا چرا این مودم من داره کار میکنه تا دکمه پاور کیس روکه میزنم چراغ ADSL و Internet خاموش میشه و یه چند لحظه طول میکشه دوباره اینترنت وصل شه.
تنها تغییرم این چندوقته عوض کردن پاورکیس بود.
نکته : وقتی میخوام کیس روروشن کنم کابل شبکه روجدامیکنم دیگه مشکلی پیش نمیاد.

mohammadi_4u
28-05-2013, 21:34
سلام
:n01:
آقا چرا این مودم من داره کار میکنه تا دکمه پاور کیس روکه میزنم چراغ ADSL و Internet خاموش میشه و یه چند لحظه طول میکشه دوباره اینترنت وصل شه.
تنها تغییرم این چندوقته عوض کردن پاورکیس بود.
نکته : وقتی میخوام کیس روروشن کنم کابل شبکه روجدامیکنم دیگه مشکلی پیش نمیاد.

به مرور زمان مودمتون میسوزه چون داره ولتاژ دریافت میکنه از کیس له محض استارت پاور.ولتاژ باعث ریست مودم میشه

Sent from my GT-N7100

alexmorgan
31-05-2013, 21:21
سلام دوستان
من مدتی با مودم tplink w8901g کار می کردم و مشکلی نداشتم:n01:، ولی الان مدتی میشه که وقتی روشن می کنم و باهاش کار میکنم مشکلی ندارم ولی بعد از 1 دقیقه چراغ وایرلسش خاموش میشه و کار نمی کنه، وقتی روشن-خاموشش می کنم دیگه چراغ وایرلسش روشن نمیشه، حالا وقتی که می خواهم تو این حالت با کابل وصل بشم دیگه شبکه رو نمیشناسه، باید حتما کامپیوتر رو reset کنم تا شبکه رو بشناسه.
یعنی احتمال داره مودم داره میسوزه؟؟!!:n13:
آخه بگیر نگیر داشتنش مصیبت داره:n24:، گاهی وقتها بعد روشن کردن چراغ وایرلس کار میکنه چشمک هم میزنه و باهاش صفحه web هم باز میکنم ولی یه دفعه چراغه این دفعه خاموش نمیشه فقط دیگه چشمک نمیزنه و دیگه با web هم نمیشه کار کرد.
لطفا کمکم کنید:n28:

آقا یکی کمک کنه، چراغ وایرلس بود که گفتم اول روشن کردن مودم یه چشمکی میزنه، الان دیگه کلا کار نمیکنه و فقط باید با کابل وصل بشم . یعنی از 4 تا چراغ فقط 3 تاش روشنه
یکی بگه چه خبر داره میشه؟ مودم داره میسوزه یا مشکل چیز دیگه است

ممنون

sadeghsat
03-06-2013, 20:14
سلام دوستان
مودم من تی پی لینک 8951 است امروز ناگهان چراغ وایرلسش خاموش شد و دیگه روشن نشد و وقتی تو تنظیمات مودم میرم دیگه گزینه وایرلس نداره و وقتی میخوام دوباره کانفیگ کنم پیغام
ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... IP format error
میده ولی با کابل کار میکنه
لطفا دوستان کمک کنید

alexmorgan
09-06-2013, 11:52
سلام دوستان
مودم من تی پی لینک 8951 است امروز ناگهان چراغ وایرلسش خاموش شد و دیگه روشن نشد و وقتی تو تنظیمات مودم میرم دیگه گزینه وایرلس نداره و وقتی میخوام دوباره کانفیگ کنم پیغام
ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... IP format error
میده ولی با کابل کار میکنه
لطفا دوستان کمک کنید

دقیقا مشکل منم همینه:n17:، مدل مال من tplink w8901g با این تفاوت که
اوایل چراغ وایرلسش روشن خاموش میشد ولی الان دیگه کلا روشن نمیشه، باید با کابل وصل بشم
لطفا کمک کنید:n28:

hmd_e
16-06-2013, 13:49
با سلام
چطور میتونم 2تا مودم یکی TP-Link 8901g و TP-Link8951ND رو با کابل به هم شبکه کنم تا اینترنت از اولی به دومی منتقل بشه؟

Greedy
16-06-2013, 13:50
سلام
کسی انتن وایرلس این مودم عوض کرده تا حالا ؟
میخوام یه انت قوی تر بخرم چی بهتره ؟

saba_879
17-06-2013, 23:06
من مودمم از طریق کابل به pc وصل بود و کانفینگ مودم روی pc انجام شده بود و از طریق وایرلس بقیه لوازم(لب تاپ و موبایل و ...)از اینترنت استفاده میکردند
متاسفانه PC من خراب شده و مجبور شدم از مودم جدا کنم و جدیدا یه لبتاب جدید اضافه کردم که بعضی اوقات شبکه رو نمیشناسه و خطای عدم وصل بودن کابل و میگیره ولی با ریست درست میشه در اصل میخوام بدونم آیا حتما باید کابل شبکه ی مودم وصل باشه؟

m-alia
22-06-2013, 22:01
سلام . من یه مودم مدل 8951 دارم
وقتی تلفن زنگ میخوره مودم ری استارت میشه و تا 10 بار به مدت 30 ثانیه هی تکرار میشه
مشکل از کجاست؟

aban366
24-06-2013, 19:31
سلام
دوستان من مدل تی پی لینک w8101G دارم
چند وقتی هستش که هی اینترنت من قطع میشه و تو چراغ های مودم هم فقط چراغ اینترنت خاموشه و بقیه روشن و وقتی زنگ میزنم به 2020 میگن کسی خواسته با یوزر و پسورد شما از جای دیگه کانکت بشه که امکان نداره چون نه همسایه دارم و نه خودم به کسی ندادم یا مودم رو جایی نبردم و وقتی ریست میکنن و وصل میشم دوباره بعد چند ساعت همین مشکل پیش میاد - چندین بار هم پسورد رو عوض کردیم که بازم همین مشکل رو داشتیم
این مشکل مطمئنم مربوط به این قضیه نیست ولی حالا مشکل چیه خدا عالمه
ممنون میشم راهنمایی کنین

m.b.z
24-06-2013, 20:21
سلام
پنجشنبه من مودم TD-W8951ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو از دیجی کالا خریدم
وصلش کردم و خوب جواب داد شنبه که رفتم سراغش دیدم
سه چراغش روشن مونده و کاری نمیکنه چند بار ریستش کردم و
دیدم مشکل پابرجاست. وایرلسش رو خاموش کردم دیدم درست شد
و وقتی روشن کردم دیدم مودم ریست میشه. بردم گارانتی یه دونه نو بهم داد.
جالبیش این بود که قبل از من هم یک نفر اومده بود و عین همین مدل رو داشت که خراب شده بود
یک نفر هم بعد از من اومده بود که اون هم دقیقا همین مودم رو داشت و برای اون هم خراب شده بود

cupid1372
26-06-2013, 10:57
سلام
من یه مشکلی دارم که با مطالعه صفحات ابتدایی این تاپیک متوجه شدم مشکل خیلیا هست!وای با جواب های موجود به نتیجه نرسیدم
من از مخابرات تهران adsl خریداری کردم! در منزل قبل که بودیم از مخابرات کسی اومد و نصبش کرد حالا منزلو عوض کردیم و دوباره از مخابرات adsl گرفتیم. این بار میخوام خودم تنظیمش کنم ولی یه مشکلی وجود داره! وقتی مدلی که تو همین سایت توضیح داده شده کانفیگ رو انجام میدم اگه حالت pppoe رو انتخاب کنم وایرلس دستگام کار نمیکنه و فقط میتونم با سیم بدون کانکشن به اینترنت وصل شم و اگه حالت bridge رو انتخاب کنم هم با سیم و هم به صورت وایرلس به اینترنت وصل میشه البته با یه کانکشن broadband! ولی من نمیخوام حالت bridge باشه چون تو این حالت نمیشه چند تا دستگاه به صورت همزمان وصل شن و نمیشه با گوشی و تبلت به اینترنت وصل شد! از دیروز ده ها بار مودم رو reset کردم ولی مشکل حل نمیشه! مدل مودمم هم TP-link w8901G هست! اگه میشه راهنماییم کنید! راستش اگه سوالم تکراریه معذرت میخوام! آخه وقت نمیشد تمام تاپیک رو مطالعه کنم....

hesamsnake
08-07-2013, 21:09
دوستان من مودم 2640u dlink دارم وایرلسش دیگه کار نمیکنه ریست هم کردم درست نشد...فقط با سیم میشه استفاده کرد.
لطفا کمک کنید میشه درستش کرد؟

shisho777
20-07-2013, 09:39
سلام دوستان من مودم tp-lik w8901 دارم میخوام رو پی سی با ویندوز ایکس پی نصب کنم ولی مراحل نصب اولیه سی دیش نصب قطع میشه و سیستم هم ارور زیر رو میده
there is as ip address conflict with another system on the network
کسی مشکلمو حل کنه یه دنیا ممنونش میشم

mohammad_77
27-07-2013, 10:34
دوستان من مودم 2640u dlink دارم وایرلسش دیگه کار نمیکنه ریست هم کردم درست نشد...فقط با سیم میشه استفاده کرد.
لطفا کمک کنید میشه درستش کرد؟

اگر ریست فاکتوری نکردید انجام بدید و عموما یک دکمه پشت مودم داره که باید چند ثانیه اون رو نگه دارید .

mohammad_77
27-07-2013, 10:37
سلام دوستان من مودم tp-lik w8901 دارم میخوام رو پی سی با ویندوز ایکس پی نصب کنم ولی مراحل نصب اولیه سی دیش نصب قطع میشه و سیستم هم ارور زیر رو میده
there is as ip address conflict with another system on the network
کسی مشکلمو حل کنه یه دنیا ممنونش میشم

احتمالا شما به یک مودم دیگه هم وصل هستید که همین آی پی رو داره . آی پی کامپیوتر خودتون هم باید روی این باشه : *.192.168.1 که به جای ستاره عدد غیر یک بگذارید .

speder
27-07-2013, 15:21
سلام خدمت همه ی دوستان
یه سوال: اگر مودم روی حالت bridge تنظیم باشه ؛ فقط یه سیستم میتونه به اینترنت وصل بشه یا به طور همزمان امکان اتصال چند تا سیستم هست؟
مودم من اول رو حالت bridge بود و با دو تا کامپیوتر میتونستم همزمان از اینترنت استفاده کنم بعد زد به کله ام و مودم رو ریست کردم و حالا دو تا سیستم نمیتونن به طور همزمان اینترنت داشته باشن. حالا نکته جالب اینجاست که اگه bridge در کل فقط برای یه سیستمه ، پس چرا قبل از ریست کردن مودم ، امکان استفاده همزمان دو تا سیستم وجود داشت؟؟؟؟:n13:

varians
28-07-2013, 18:43
سلام
دوستان من فریمور مودمم رو (tp-link TD-w8901G) به ورژن 6 آپدیت کردم. طبق راهنماش هم بعد آپدیت 100 درصد باید مودم ریستارت میشد اما نشد!
الان وقتی روشن میکنم فقط و فقط چراغ پاور روشن میشه و هیچکدوم از چراغای دیگه اش روشن نمیشه و نمیشه باهاش هیچ کاری کرد. نه صفحه کانفیگ باز میشه نه ریست دستی میشه... کلا کامپیوتر نمیشناستش.
الان چکار باید کنم که برگرده ؟
هیچ راهی نیست مثلا safe mode یا dead flash یا چیزی... ؟؟؟؟
توروخدا کمک کنین

:n12::n12::n12::n12::n12::n12::n12::n12::n12:

Badform
01-08-2013, 02:36
سلام دوستان لطفا کمک کنید
من مدل 8901G دارم
تنظیماتش هم pppoeهست
چراغ WLANهم روشنه
با این وجود شبکه بیسیم با هیچکدوم از DEVICE هام پیدا نمیشه!!

من ( و با مطالعه تاپیک متوجه شدم خیلی ها ) این مشکل را دارم و با گذاشتن در حالت بریج کانکت می شه ولی فقط با کابل لن و با وایرلس هم کانکت میشه اما سایت بالا نمیاره.اینترنتم مال مخابراته و 30 صفحه آخر این تاپیکو خوندم و خیلی ها این مشکلو دارن...راهی نیست؟
-------------------------------

پ . ن : راه حل اینجاست:
کمی سعی خطا ، ریست نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه ، پسورد جدید برای وایرلس ، و حتما و حتما در قسمت virtual circuit ،
pvc ای را اانتخاب کنید که vpi = 0 and vci = 35 باشد.

"try select the other pvc for the "virtual circuit" like pvc1
is the value of the vpi and vci change when you select a different value for "virtual circuit"?
if yes then try to change the "virtual circuit" value until the vpi = 0 and vci = 35
then try to save."

MZN84
01-08-2013, 03:52
دوستان فریمور این 8901g رو آپدیت کنید خیلی از مشکلاتش حل میشه.البته فقط با لن! راهنما توی سایت اصلیش هست.
تنظیمات adsl رو هم داشته باشین.بعد از ریست فکتوری از طریق ویزارد دوباره وصل شید.

Badform
01-08-2013, 11:17
سه ورژن مختلف برای آپدیت هست که با توجه به ورژن مودمتان یکی را باید انتخاب کنید . مثلا اگر ورژن مودمات 2.2 هست نمیشه روش ورژن 6 بریزید.
( البته تا اونجا که من مال خودم و دوستمو نگاه کردم فعلا فقط برای مودم های ورژن 6 آپدیت اومده از سمت شرکت سازنده )

air_damned
11-08-2013, 19:53
سلام دوستان این مودم 8901 رو با اینترنت مخابرات 3 هفته هست که راه اندازی کردم...با همان تنظیمات صفحه اول همین تاپیک راه اندازی کردم...
بعد از 1 هفته استفاده 1 روز بطور کامل قطع شد (با وجود روشن بودن چراغع های adsl و internet)و بعد از کلی توجیح کارمندان مخابرات که مشکل از من نیست و با چند دستگاه امتحان کردم قعطی را..بالاخره پورت رو ریست کردند و مشکلم حل شد...لازم به توضیح هست من چه با pc و چه با موبایل فقط از وایرلس استفاده میکنم...
الان مجددا 3 روزه که قطع هستم و بعد از کلی حرف زدن با اپراتور های مخابرات و ریست پ.رت مشکل حل نشد تا اینکه یکی از اپراتور ها با توضیح اینکه در قسمت Network Connections و properties wireless در قسمت internet protocol قسمت ip ها رو وارد کردم و از حالت اتومات خارج شدم و مشکلم در کاپیتوتر حل شد و اینترنتم وصل..به گفته خود اپراتور مخابران بعضی مودم ها ip نمیگیرند..:n04: حالا من با این شرایط در گوشیهام اینترنت ندارم و فقط در pc اینترنت دارم.. میشه کاری کرد ip رو در مودم وارد کرد. یا مشکل رو جوری دیگه حل کرد ؟؟

-_-
13-08-2013, 18:43
سلام خدمت همه
من یک مشکل عجیب دارم ! مودم تی‌ پی‌ لینک دبلیو ۸۹۵۱ ان دارم !
با کامپیوتر می‌تونم بیام اینترنت یعنی‌ با کابل لن اما از ویرلس نمیتونم استفاده کنم !
با گوشی مثلا وصل میشم یوزر و پاس رو هم میدم می‌زنه کنکتد اما سایت باز نمیکن یا یاهو رو باز نمیکن ! و لپ‌تاپم اسمتهن کردم همین وضع بود . چند روز پیش دوستم اومد کوخ ریخت شانسی درست شد اما اومدم مهندسی‌ کنم خودم یاد بگیرم خرابش کردم باز ! می‌شه کمک کنید ؟!

Armin.Computer
13-08-2013, 20:23
سلام خدمت همه
من یک مشکل عجیب دارم ! مودم تی‌ پی‌ لینک دبلیو ۸۹۵۱ ان دارم !
با کامپیوتر می‌تونم بیام اینترنت یعنی‌ با کابل لن اما از ویرلس نمیتونم استفاده کنم !
با گوشی مثلا وصل میشم یوزر و پاس رو هم میدم می‌زنه کنکتد اما سایت باز نمیکن یا یاهو رو باز نمیکن ! و لپ‌تاپم اسمتهن کردم همین وضع بود . چند روز پیش دوستم اومد کوخ ریخت شانسی درست شد اما اومدم مهندسی‌ کنم خودم یاد بگیرم خرابش کردم باز ! می‌شه کمک کنید ؟!

چه جوری درست شد که دوباره خراب شد؟
تنظیمات رو دستکاری کردید
به نظر من
یا کسی رو بیارید که درست کنه
یا مودم ریست و از دوباره کانفینگ
یا ببینید چیکار کردید و از دوباره تنظیم کنید

bidardesar
19-08-2013, 22:23
با سلام
مودم من هم همین مدله
با کامپیوتر راحت میرم نت ولی باگوشی به شبکه وایرلس وصل میشه اما سایت رو باز نمیکنه
میشه راهنماییم کنید؟

xman_dj
20-08-2013, 00:21
کسی ورژن قبلی فریمور TD-W8901G رو داره ؟بعد آپدیت قسمت mac spoofing میره آخه.تو ورژن قبلیش بود .
این ورژن رو میخوام 3.11.2.175.
ممنونم خیلی مهمه واسم اگه کسی داشت بده خواهشا

mpirayesh
24-08-2013, 23:49
وقتی میام 192.168.1.1 رو بزنم
پیغام زیر رومیده
Protected Object

This object on the RomPager server is protected

با دو تا مرور گر امتحان کردم
ie رو ریست کردم
مودم رو ریست کردم

اما فرقی نکردم
الان با کابل لن متصل هستم به اینترنت
فقط مشکل اینه که صفحه 192.168.1.1 نمیاد

saman999999
28-08-2013, 20:42
دوستان سلام
من یه مودم تی پی لینک td-8951nd دارم یه هفته نمیشه گرفتمش اولش که اصلا وصل نمیشد که البته بعدا فهمیدم سه شاخه تلفن مشکل داشت:n06:اونو درستش کردم الان راحت به اینترنت وصله و همه چراغاشم روشنه با گوشی هم میتونم به نت وصل بشم ولی الان دو تا مشکل بزرگ دارم 1- در روز حداقل سه چهار بار چراغ adsl و اینترنت خاموش میشه یعنی اینترنت قطع میشه تو شب دیگه خیلی قطع و وصل میشه 2- برد وایرلسش خیلی کمه وقتی از اتاق میرم بیرون یک یا دو خطش میپره تنظیمات برد وایرلس رو حداکثره ولی بازم بردش پایینه
حالا به نظر شما چکار کنم ببرم عوضش کنم البته من شهرستانم و مودمو از یه مغازه گرفتم پس عوض کردنش هم احتمالا دردسر داره !
یه چیز دیگه من اینترنتم 128 مخابراته ولی در کل سرعت دانلودم در حد 30یا40 کیلوبایته این طبیعیه ؟!

vahid2day
10-09-2013, 18:56
سلام من 1 مودم model: TD_8951ND ver:5.0 دارم الان نه پورت lan نه پرت وایلس کار نمیکنه دکمه ریست رو هم با سوزن میزنم هیچی نمیشه چراق پورت lan خودش خاموش روشن میشه هیچی هم وصل نیست نمیدونم سوخته یا نه گارانتی تموم شده راه حلی دارین مثل فلش زدن یا از این دست ( صدمه خارجی ندیده )

sahar_lady021
19-09-2013, 03:42
کسی میتونه به ما کمک کنه!

مودم من چند روزیه یه ایرادی داره هر وقت خاموشش میکنم بعد دیگه باید شونصد بار خاموش روشن کنم تا وصل بشه.
همه چراغهاش خاموش میمونه فقط پاور روشنه و اصلا وصل نمیشه. با سوزن هم ریست میکنمش باز هم فرقی نمیکنه .

من هر روز کلی دردسر دارم باهاش تا وصل بشه.

supco24
19-09-2013, 07:45
دوستانی که نیاز به راهنمایی در مورد تنظیمات مودم دارند یا به ارور خاصی برخورد کرده اند سایت زیر مرجع کاملی در این زمینه است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :n01:

ALI V8
19-09-2013, 13:44
یه مشکلی که تا اینجا خوندم و به نتیجه نرسیدم و مشکل خودمم هست..کار نکردن wireless مودم TD-W8901G هستش که هر کاری میکنیم وایرلسش کار نمیکنه و موبایل یا سایر دیوایسها بهش وصل نمیشن...مشکل کجاست؟
یه استادی راهنمایی کنه لطفن...

gmd
19-09-2013, 16:55
یه مشکلی که تا اینجا خوندم و به نتیجه نرسیدم و مشکل خودمم هست..کار نکردن wireless مودم TD-W8901G هستش که هر کاری میکنیم وایرلسش کار نمیکنه و موبایل یا سایر دیوایسها بهش وصل نمیشن...مشکل کجاست؟
یه استادی راهنمایی کنه لطفن...

سلام
برای یکی از دوستان همین مشکل پیش آمده بود البته با مودم دیگری وبا موبایل کانکت نمی شد در تنظیمات مودم mtu را که عدد 1492 بود تغییر دادیم به 1300 حل شد .

ALI V8
19-09-2013, 17:18
سلام
برای یکی از دوستان همین مشکل پیش آمده بود البته با مودم دیگری وبا موبایل کانکت نمی شد در تنظیمات مودم mtu را که عدد 1492 بود تغییر دادیم به 1300 حل شد .
ممنون... این MTU دقیقن تو چه قسمتی هستش؟

gmd
19-09-2013, 19:21
ممنون... این MTU دقیقن تو چه قسمتی هستش؟

راستش دقیقا" یادم نیست ولی کمی در قسمت تنظیمات مودم بگردید پیدایش می کنید .
اگر فرصت شد من هم میگردم .

supco24
19-09-2013, 19:42
نه عزیزم ربطی به MTU نداره اون ماله یه چیز دیگه س
داخل تنظیمات مودم چند حالت برای امنیت وایرلس وجود داره که شما باید اون را بری بزاری روی حالت WEP تا همه دستگاهاتون بتونن وصل بشن
برای این کار هم اگر اطلاعات کافی نداری برو تو سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داخل تنظیمات مودم و از اونجا بخون انجام بده حل میشه

ehsas1
20-09-2013, 00:25
آقا من امروز یه مدل 8901N خریدم و اومدم خودم از روی سی دی کانفیگش کردم و راحت با لپ تاپ و گوشی بهش وصل شدم اما از سر کنجکاوی یا بهتر بگم مرض اومدم کانکشی رو که رو گوشیم ذخیره میکرد پاک کردم و سری بعد هم که میساخت پسورد رو عمدا(این میشه مرض) ارد کردم حتی 2-3 بار ولی الآن پسورد رو درست میزنم تو گوشیم یه conecting میزنه و اتفاقی نمیفته.وقتی هم مرورگر گوشی یا نیم باز رو باز میکنم که کانکت بشم اصن وایرلسی که روشنه رو نشون نمیده تا بهش وصل بشم.فقط اون بالا صفحه آنتن وایرلس معلومه.گوشیم نوکیا 5530 هستش.راه حلش چیه دوستان؟بخاطر اینکه پسورد رو اشتباه زدم هستش که بلوک کرده یا چیز دیگه؟
بخوام از نو ینی عین موقعی که برای اولین بار وصلش کردم باید چطوری ریستش کنم؟ینی این کانفیگ رو پاک کنم و دوباره کانفیگ کنم.مرسی

Armin.Computer
20-09-2013, 00:31
آقا من امروز یه مدل 8901N خریدم و اومدم خودم از روی سی دی کانفیگش کردم و راحت با لپ تاپ و گوشی بهش وصل شدم اما از سر کنجکاوی یا بهتر بگم مرض اومدم کانکشی رو که رو گوشیم ذخیره میکرد پاک کردم و سری بعد هم که میساخت پسورد رو عمدا(این میشه مرض) ارد کردم حتی 2-3 بار ولی الآن پسورد رو درست میزنم تو گوشیم یه conecting میزنه و اتفاقی نمیفته.گوشیم نوکیا 5530 هستش.راه حلش چیه دوستان؟بخاطر اینکه پسورد رو اشتباه زدم هستش که بلوک کرده یا چیز دیگه؟
بخوام از نو ینی عین موقعی که برای اولین بار وصلش کردم باید چطوری ریستش کنم؟ینی این کانفیگ رو پاک کنم و دوباره کانفیگ کنم.مرسی

راستش در مورد بلاک نمی دونم
گوشی رو خاموش و روشن کن ببین درست نمیشه
برای ریست کردن مودم :
1.با وارد شدن به مودم می تونید ریست کنید ( نرم افزاری)
2.از طریق پشت مودم کنار پورت ها جایی داره به نام ریست که خیلی مشخصه

ehsas1
20-09-2013, 00:42
راستش در مورد بلاک نمی دونم
گوشی رو خاموش و روشن کن ببین درست نمیشه
برای ریست کردن مودم :
1.با وارد شدن به مودم می تونید ریست کنید ( نرم افزاری)
2.از طریق پشت مودم کنار پورت ها جایی داره به نام ریست که خیلی مشخصه

روشن خاموش کردم گوشی رو اما نشد
اول وصل میشدما اما سر کنجکاوی ازین کارا کردم
ریست کردم مودم رو بازم نشد
خب چطوری ریستش کنم؟داخل مودم رفتم اما از کدوم گزینه؟

ehsas1
20-09-2013, 01:12
آقا مودم رو reset factory defalt هم کردم و دوباره کانفیگش کردم اما باز گوشیم وصل نمیشه
هرچی هست از طرف گوشیه
من موندم چرا اول وصل میشد اما الآن نمیشه
گوشی به مودم یه لحظه وصل میشه و توی مودم قسمت MAC هم مال لپ تاپ و هم مال گوشی میفته و وقتی قطع میشه MAC هم میره

Armin.Computer
20-09-2013, 13:20
روشن خاموش کردم گوشی رو اما نشد
اول وصل میشدما اما سر کنجکاوی ازین کارا کردم
ریست کردم مودم رو بازم نشد
خب چطوری ریستش کنم؟داخل مودم رفتم اما از کدوم گزینه؟

گوشی رو چک کن
مودم که دیگه ریست شده
مک؟
روشن تر توضیح بده

ehsas1
20-09-2013, 13:40
گوشی رو چک کن
مودم که دیگه ریست شده
مک؟
روشن تر توضیح بده
آره مک گوشی و لپ تاپ منظورمه که مک لپ تاپ رو توی مودم نشون میده اما مک گوشی رو اون موقعی که داره کانکت میشه نشون میده و وقتی کانکت نمیشه مک گوشی هم میره.ینی کانکت نمیشه
تمامیه تنظیمات گوشی رو چک کردم.فقط یه راهی تست کردم که سخت و زیاده ولی کانکت میشه اونم اینه که :
یه اکسس پوینت دستی تو گوشی همنام وایرلسم ساختم و باهاش کانکت میشم و هم زمان مرورگر گوشی رو باز میکنم که فورا کانکشن رو بشناسه و طی زمانی که conecting هست مرورگرم باز میشه و کانکشن رو میشناسه و میرم اینترنت
یه چیزم بگم.توی قسمت wlan گوشیم(وقتی که هیچ اکسس پوینت دستی درست نکردم)فقط مینویسه network availlable ولی وقتی دستی میسازم مینویسه arshia available .وقتی هم مرورگر رو باز میکنم که میپرسه از کدوم کانکشن استفاده کنم هیچی نمیاره درحالی که وایرلس روشنه
مستر ریست گوشی که به عنوان گزینه آخر الآن روی میزه :n08:بنظرتون درست میکنه؟
با لپ تاپم راحت کانکت میشم و همه تنطیمات مودم رو طبق دستور رفتم
مرسی

Armin.Computer
20-09-2013, 13:44
اسم اکسس پوینت شما arshia هست؟

ehsas1
20-09-2013, 14:15
اسم اکسس پوینت شما arshia هست؟

بلی.چطور ؟ :n15:

ehsas1
20-09-2013, 16:59
آقا بالاخره با توسل به گزینه نظامی مستر ریست گوشی که تنها گزینه روی میز بود روی آوردم و مشکلم برطرف شد :n08::n08:
ولی رایزنی ها برای فهمیدن علت مشکل کماکان ادامه داره :n05::n25::n19:

Ali14 persia
20-09-2013, 23:20
بچه ها من یه تیپی لینک 4 پورته وایرلس دارم.وقتی مودم رو خاموش و روشن می کنم تنظیماتش خراب می شه به اینصورت که pvc که باید 2 باشه به 0 تبدیل می شه.
pvc 2 هم که VPI و VCI ش 0 و 35 هست و در حالت درست باید روی این حالت باشه ولی با یک بار خاموش کردن به pvc 0 تبدیل میشه که VPIو VCI ش 1 و 32 می شه که باعث خراب شدن اینترنت میشه.
دوستان اگه کمک کنین واقعا ممنون میشم خیلی این مشکل اذیتم میکنه.

ehsas1
20-09-2013, 23:55
بچه ها من یه تیپی لینک 4 پورته وایرلس دارم.وقتی مودم رو خاموش و روشن می کنم تنظیماتش خراب می شه به اینصورت که pvc که باید 2 باشه به 0 تبدیل می شه.
pvc 2 هم که VPI و VCI ش 0 و 35 هست و در حالت درست باید روی این حالت باشه ولی با یک بار خاموش کردن به pvc 0 تبدیل میشه که VPIو VCI ش 1 و 32 می شه که باعث خراب شدن اینترنت میشه.
دوستان اگه کمک کنین واقعا ممنون میشم خیلی این مشکل اذیتم میکنه.
یه factory reset بکن مودمت رو و دوباره کانفیگ کن.اجالتا بدون سی دی باشه.VPIو VCI رو هم از isp خودت بپرس

Ali14 persia
21-09-2013, 20:40
یه factory reset بکن مودمت رو و دوباره کانفیگ کن.اجالتا بدون سی دی باشه.VPIو VCI رو هم از isp خودت بپرس
دوست عزبز اون کار رو بارها کردم ولی ردیف نمیشه.VPIو VCI هم از isp پرسیدم همون 0 و 35 هستش که با خاموش کردنش خراب میشه.
دوستان اگه کسی میدونه باید چی کار کرد لطفا بگه.

ALI V8
27-09-2013, 10:15
آقا این سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .IR اصن در مورد TP-LINK TD-W8901G چیزی ننوشته و ما همچنان در حسرت وای فای خانگی برای موبایلمون موندیم و همچنان وصل نمیشه....

bhz67
29-09-2013, 01:59
دوستان سلام
من میخوام مودم رو در حالت bridge قرار بدم و بعد از طریق وایرلس کانکت بشم.......
همه مراحل کار رو انجام میدم یعنی اکسس پوینت دارم... کانکشن هم برای وارد کردن یوزر پس میسازم ولی وقتی کانکت رو میزنم ارور میده .....
درحالیکه وقتی کابل لن رو به لپ تابم وصل میکنم راحت وصل میشه...
به نظر شما مشکل چیه؟؟ آیا باید تنضیماتی رو در مودم اعمال کنم یا در کانکشن ؟؟
آیا باید مک آدرس وایرلس رو تغییر بدم؟؟
ممنون میشم دوستانی که وارد هستن راهنمایی کنن.......

yashgin128
30-09-2013, 12:17
سلام
منمو یه لپتاپ (7) و دسکتاپ قدیمی(xp ) یه مودم tplink w8901g یه اکانت اینترنت adsl.
خب من میخوام مودم رو در حالتی قرار بدم که هر دو سیستم در ان واحد بتونن به اینترنت متصل بشن(اینجانست که قدرت pppoe رخ نشان میدهد)
اما ماییم و هزار مشکل ..
دوستان میشه راهنمایی فرمایند بلکه نوری هدایت کننده بر این بنده حقیر و گنه کار تابیده بشه
1.توی این ادرس interface setup در قسمت wireless هم مک لپتاپ رو گذاشتم و هم رمز از نوع wpa2sk .اما مشکل اینه که فقط بار اول رمز رو پرسید و دیگه هر بار از من رمز نمیخواد.نمیشه کاریش کرد که هر بار رمز بپرسه؟

2.ایا گذاشتن مک لپتاپ به منزله اینه که فقط این مک رو قبول کن و باقی رو قبول نکن؟(در قسمت allow)

3.وقتی کابل را از مودم به xp میزنم خودش به اینترنت متصل میشه.ایا میشه در این حالت هم رمز گذاشت؟

4.وقتی به اینترنت متصل هستم ip خودم را از کجا ببینم؟از ipconfig که میرم یه ip به من میده به این شماره 192.168.1.3 .همانطور که واضح هست این یه ip اینولید (به قول ایرانیها)هست که خودم فکر میکنم این ای پی رو مودم به لپتاپ داده.من ip اصلی را از کجا ببینم؟(غیر از این سایت های نشان دهنده ای پی)

5. ایا وقتی دو سیستم به اینترنت متصل هستند ای پی هر دو سیستم باید یکی باشه؟(منظورم اینه که زمانی که هم 7 و هم xp به اینترنت متصل هستند؟

با تشکر

Armin.Computer
30-09-2013, 12:30
سلام
منمو یه لپتاپ (7) و دسکتاپ قدیمی(xp ) یه مودم tplink w8901g یه اکانت اینترنت adsl.
خب من میخوام مودم رو در حالتی قرار بدم که هر دو سیستم در ان واحد بتونن به اینترنت متصل بشن(اینجانست که قدرت pppoe رخ نشان میدهد)
اما ماییم و هزار مشکل ..
دوستان میشه راهنمایی فرمایند بلکه نوری هدایت کننده بر این بنده حقیر و گنه کار تابیده بشه
1.توی این ادرس interface setup در قسمت wireless هم مک لپتاپ رو گذاشتم و هم رمز از نوع wpa2sk .اما مشکل اینه که فقط بار اول رمز رو پرسید و دیگه هر بار از من رمز نمیخواد.نمیشه کاریش کرد که هر بار رمز بپرسه؟

2.ایا گذاشتن مک لپتاپ به منزله اینه که فقط این مک رو قبول کن و باقی رو قبول نکن؟(در قسمت allow)

3.وقتی کابل را از مودم به xp میزنم خودش به اینترنت متصل میشه.ایا میشه در این حالت هم رمز گذاشت؟

4.وقتی به اینترنت متصل هستم ip خودم را از کجا ببینم؟از ipconfig که میرم یه ip به من میده به این شماره 192.168.1.3 .همانطور که واضح هست این یه ip اینولید (به قول ایرانیها)هست که خودم فکر میکنم این ای پی رو مودم به لپتاپ داده.من ip اصلی را از کجا ببینم؟(غیر از این سایت های نشان دهنده ای پی)

5. ایا وقتی دو سیستم به اینترنت متصل هستند ای پی هر دو سیستم باید یکی باشه؟(منظورم اینه که زمانی که هم 7 و هم xp به اینترنت متصل هستند؟

با تشکر

من دقیق نمی دونم گزینه های مودم شما چیه
ولی برای منم یک بار رمز می خواد
می تونید قبل وارد شدن تیک وایرلس لپ تاپ رو بردارید
فکر کنم همیشه رمز بخواد

اگر منظورتون اینه که مک قفل شه
من تو اکسس پوینتم یک سری مک ثبت می شه
و اجازه یا اجازه ندادن رو تعیین می کنی
خودم تا حالا انجام ندادم ولی باید اینجوری باشه فکر کنم

نمی دونم
فکر نکنم تا حالا دیده باشم

منظورتون چیه؟
وصل می شن و ip داخلی میگرن دیگه!

mtchabok
30-09-2013, 13:12
سلام
اما ماییم و هزار مشکل ..

با تشکر

سلام
۲. بله اگه allow بزارید یعنی فقط به مک آدرسهای وارد شده اجازه دسترسی به شبکه داده میشه .
۳. تا زمانیکه مودم در حالت bridge نباشه خیر ٬ نمیشه رمز گذاشت. حالت bridge هم زمانی استفاده میشه که شما از مودم فقط برای ارتباط استفاده کنید و کانکت شدن از طریق کامپیوتر انجام میشه که یوزر نیم و پسورد لازم داره . البته در حالت bridge دیگه نمیتونین از چند سیستم برای وصل شدن به اینترنت استفاده کنید مگر اینکه از شرکت ارائه دهنده اینترنت حق اتصال همزمان چند سیستم رو پرداخت کرده باشین.
۴. دو آی پی داریم که یک آی پی ای هست که توسط مودم برای شبکه داخلی تون داده میشه یه آی پی دیگه هم توسط شرکت ارائه دهنده اینترنت به اتصال دهنده شما ( همون مودم‌ ) داده میشه. برای دیدن آی پی اینترنتی تون باید وارد تنظیمات مودم بشید در قسمت Status ٬ Ip Address مشخصه.
۵. اگه منظورتون آی پی اینترنتی هست ٬ بله تا زمانیکه هر دو سیستمتون از یه مودم و یه کانکشن استفاده میکنن.

yashgin128
30-09-2013, 16:02
ممنون از دوستان عزیز

۴. دو آی پی داریم که یک آی پی ای هست که توسط مودم برای شبکه داخلی تون داده میشه یه آی پی دیگه هم توسط شرکت ارائه دهنده اینترنت به اتصال دهنده شما ( همون مودم‌ ) داده میشه. برای دیدن آی پی اینترنتی تون باید وارد تنظیمات مودم بشید در قسمت Status ٬ Ip Address مشخصه.

درسته ولی مشکلی که وجود داره اینه که وقتی که من (فرضا تو 7)کابل را وصل میکنم،خودشاتوماتیک به اینترنت متصل میشه ومن روی درایور کارت شبکه که properties میگیرم ip رو ننوشته.حالا اگه از طریق وایرلس متصل بشم که دیگه اصلا جایی هم واسه properties نیست
یه سوال دیگه هم دارم در صورت امکان پاسخ نمایید:
اگه مودم در حالت bridge باشه و بخواهیم از طریق موبایل به مودم متصل شد،میشه؟چطور؟این امکان روی گوشی های موبایل وجود داره که اکانت بسازه؟

تصاویر رو گذاشتم.
با تشکر

ALI V8
30-09-2013, 18:50
آقا این سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .IR اصن در مورد TP-LINK TD-W8901G چیزی ننوشته و ما همچنان در حسرت وای فای خانگی برای موبایلمون موندیم و همچنان وصل نمیشه....

لطفن من رو هم راهنمایی کنید...

mtchabok
30-09-2013, 23:38
سلام دوستان عزیز

ممنون از دوستان عزیز

درسته ولی مشکلی که وجود داره اینه که وقتی که من (فرضا تو 7)کابل را وصل میکنم،خودشاتوماتیک به اینترنت متصل میشه ومن روی درایور کارت شبکه که properties میگیرم ip رو ننوشته.حالا اگه از طریق وایرلس متصل بشم که دیگه اصلا جایی هم واسه properties نیست
یه سوال دیگه هم دارم در صورت امکان پاسخ نمایید:
اگه مودم در حالت bridge باشه و بخواهیم از طریق موبایل به مودم متصل شد،میشه؟چطور؟این امکان روی گوشی های موبایل وجود داره که اکانت بسازه؟

تصاویر رو گذاشتم.
با تشکر

تو حالت وای فای هم به همین صورت هست .

سوال دومتون رو راستش اطلاعی ندارم روی گوشی اندرویدی ام دیدم که پیدا نکردم چیزی .

لطفن من رو هم راهنمایی کنید...
دوست عزیز من از کجا مشکل دارید ؟ از ابتدا ؟
فقط کافیه که تنظیمات مودمتون رو برای وای فای ست کنید که بعد فقط کافیه که وای فای گوشیتون رو روشن کنید و دنبال شبکه وای فایتون بگردید سپس رمز و کانکت . تمام. اگه در تنظیمات مودم مشکل دارید ٬ من و دوستای گلم در خدمتیم.

ALI V8
01-10-2013, 18:47
دوست عزیز من از کجا مشکل دارید ؟ از ابتدا ؟
فقط کافیه که تنظیمات مودمتون رو برای وای فای ست کنید که بعد فقط کافیه که وای فای گوشیتون رو روشن کنید و دنبال شبکه وای فایتون بگردید سپس رمز و کانکت . تمام. اگه در تنظیمات مودم مشکل دارید ٬ من و دوستای گلم در خدمتیم.

رفیق مشکلمم همینه...تنظیمات وای فای برای این مودم کجاست؟ چطوریه؟...ما که روز اول گرفتیم فکر کردیم وای فای هم همینطوری وصل هستش اما وصل نمیشد....یه چند بار هم به تنظیماتش ور رفتیم ولی وصل نمیشد.... فکر میکردم مشکل از گوشمه ولی گوشی براحتی تو دانشگاه به وای فای وصل میشه...در ضمن گوشیم Xperia Arc S هستش

mtchabok
02-10-2013, 12:29
رفیق مشکلمم همینه...تنظیمات وای فای برای این مودم کجاست؟ چطوریه؟...ما که روز اول گرفتیم فکر کردیم وای فای هم همینطوری وصل هستش اما وصل نمیشد....یه چند بار هم به تنظیماتش ور رفتیم ولی وصل نمیشد.... فکر میکردم مشکل از گوشمه ولی گوشی براحتی تو دانشگاه به وای فای وصل میشه...در ضمن گوشیم Xperia Arc S هستش

سلام

همونطوریکه تو عکس میبینی به آدرس 192.168.1.1 برو یوزرنیم و پسورد هر دو معولا admin هست . مثل تنظیمات مودم خودم ٬ مودمت رو تنظیم کن. فقط تو شماره ۴ یه اسم دلخواه برای شبکه وای فایت بزار. تو شماره ۶ هم یه رمز حداقل ۸ کاراکتری باید بزاری . تنظیمات پایین صفحه رو بزار پیشفرض باشه حالا save رو بزن و منتظر باش که چراغ وای فایت روشن بشه.
حالا وای فای گوشیت رو روشن کن و دنبال شبکه وای فای خودت بگرد ( همون اسمی که تو شماره ۴ وارد کردی ) بعد کانکت رمز هم همون شماره ۶ هست. وارد کن و تمام. به شبکه وای فایت وصل شدی و اگه شبکت اینترنت داره پس موبایلت هم اینترنت داره دیگه الان .
هرجا مشکلی داشتی بنده و دوستان در خدمتیم.

ALI V8
03-10-2013, 18:05
سلام

همونطوریکه تو عکس میبینی به آدرس 192.168.1.1 برو یوزرنیم و پسورد هر دو معولا admin هست . مثل تنظیمات مودم خودم ٬ مودمت رو تنظیم کن. فقط تو شماره ۴ یه اسم دلخواه برای شبکه وای فایت بزار. تو شماره ۶ هم یه رمز حداقل ۸ کاراکتری باید بزاری . تنظیمات پایین صفحه رو بزار پیشفرض باشه حالا save رو بزن و منتظر باش که چراغ وای فایت روشن بشه.
حالا وای فای گوشیت رو روشن کن و دنبال شبکه وای فای خودت بگرد ( همون اسمی که تو شماره ۴ وارد کردی ) بعد کانکت رمز هم همون شماره ۶ هست. وارد کن و تمام. به شبکه وای فایت وصل شدی و اگه شبکت اینترنت داره پس موبایلت هم اینترنت داره دیگه الان .
هرجا مشکلی داشتی بنده و دوستان در خدمتیم.

به نظرم تنظیماتم درسته...شما هم یه نگاه بنداز....این تنظیمات مودم منه برای وایرلس هستش...ولی بازم وصل نمیشه..
عکس:

bhz67
04-10-2013, 01:59
دوستان سلام
من میخوام مودم رو در حالت bridge قرار بدم و بعد از طریق وایرلس کانکت بشم.......
همه مراحل کار رو انجام میدم یعنی اکسس پوینت دارم... کانکشن هم برای وارد کردن یوزر پس میسازم ولی وقتی کانکت رو میزنم ارور میده .....
درحالیکه وقتی کابل لن رو به لپ تابم وصل میکنم راحت وصل میشه...
به نظر شما مشکل چیه؟؟ آیا باید تنضیماتی رو در مودم اعمال کنم یا در کانکشن ؟؟
آیا باید مک آدرس وایرلس رو تغییر بدم؟؟
ممنون میشم دوستانی که وارد هستن راهنمایی کنن.......

آقا هیچکس نبود جواب من رو بده؟؟؟؟

mtchabok
04-10-2013, 13:26
سلام

به نظرم تنظیماتم درسته...شما هم یه نگاه بنداز....این تنظیمات مودم منه برای وایرلس هستش...ولی بازم وصل نمیشه..
عکس:
بله تنظیماتتون درسته . فقط انکریپشن رو اگه میشه مثل برای من تنظیم کنین که امنیت بهتری داره. با گوشی شبکه وای فایتون رو میبینین ؟
چراغ وای فای مودم روشن میشه ؟
با یه دستگاه دیگه شبکه وای فای رو تست کنید شاید مشکل از سمت گوشیتون باشه . راستی مدل گوشیتون چی هست ( بعضی از گوشیهای قدیمی از شناسایی های قدیمیتری پشتیبانی میکنن )

آقا هیچکس نبود جواب من رو بده؟؟؟؟
مودم رو که حتما روی حالت bridge گذاشتید؟ بعد اینکار فقط کافیه شبکه وای فایتون رو درست تنظیم کنید. بعد اینکه با دستگاه تون به شبکه وای فای مودم وصل شدید دیگه باید به سادگی با کانکشن بتونید به اینترنت وصل بشید. اگه میشه بگید چه اروری میده .
لن با کانکشن روی کامیپیوترتون تست میکنید دیگه ؟

ALI V8
04-10-2013, 17:46
سلام

بله تنظیماتتون درسته . فقط انکریپشن رو اگه میشه مثل برای من تنظیم کنین که امنیت بهتری داره. با گوشی شبکه وای فایتون رو میبینین ؟
چراغ وای فای مودم روشن میشه ؟
با یه دستگاه دیگه شبکه وای فای رو تست کنید شاید مشکل از سمت گوشیتون باشه . راستی مدل گوشیتون چی هست ( بعضی از گوشیهای قدیمی از شناسایی های قدیمیتری پشتیبانی میکنن )

ممنون از توجهت...
1- انکرپشن طبق تنظمیاتِ شما، هر دو رو میتونید انتخاب کنید ولی من یکیش رو فقط میتونم انتخاب کنم یا TKIP یا AES
2- چراغهای مودم من به ترتیب از چپ Power . Adsl , Wlan روشنه
عکس:

3- من با گوشیهای آیفون 5...سونی اکسپریا U و لپ تاپ msi امتحان کردم وصل نشده...گوشی خودمم همونطور که گفتم sony ericsson Xperia Arc S هستش...اونقدرا هم قدیمی نیست! :)

در مورد سئوالتون بله گوشیم وای فای رو پیدا میکنه رمز میدم کانکت میشه ولی وقتی با مرورگر میخوام گوگل رو مثلن باز کنم صفحه ایی باز نمیکنه...

yashgin128
05-10-2013, 15:42
سلام
دوستان اگه یکی بخاد به من Remote بزنه ،من باید روی مودم چه تنظیماتی انجام بدم؟
استادمون میگفت باید در مودم قابلیتی به نام port forward وجود داشته باشه و اونو تنظیم کرد.
دوستان کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

mtchabok
05-10-2013, 22:56
ممنون از توجهت...
1- انکرپشن طبق تنظمیاتِ شما، هر دو رو میتونید انتخاب کنید ولی من یکیش رو فقط میتونم انتخاب کنم یا TKIP یا AES
2- چراغهای مودم من به ترتیب از چپ Power . Adsl , Wlan روشنه
عکس:

3- من با گوشیهای آیفون 5...سونی اکسپریا U و لپ تاپ msi امتحان کردم وصل نشده...گوشی خودمم همونطور که گفتم sony ericsson Xperia Arc S هستش...اونقدرا هم قدیمی نیست! :)

در مورد سئوالتون بله گوشیم وای فای رو پیدا میکنه رمز میدم کانکت میشه ولی وقتی با مرورگر میخوام گوگل رو مثلن باز کنم صفحه ایی باز نمیکنه...

سلام
چرا چراغ اینترنت شما روشن نیست ؟ اگه با گوشی وصل میشید به شبکه و سایتی رو بالا نمیآره به خاطر همین هست که شبکتون اینترنت نداره .
تنظیمات اینترنت رو درست انجام دادید ؟ نکنه به صورت bridge میخواید وصل بشید ؟ چون توی گوشی خودم حداقل ساختن کانکشن رو ندیدم برای حالت bridge .

ALI V8
06-10-2013, 21:30
سلام
چرا چراغ اینترنت شما روشن نیست ؟ اگه با گوشی وصل میشید به شبکه و سایتی رو بالا نمیآره به خاطر همین هست که شبکتون اینترنت نداره .
تنظیمات اینترنت رو درست انجام دادید ؟ نکنه به صورت bridge میخواید وصل بشید ؟ چون توی گوشی خودم حداقل ساختن کانکشن رو ندیدم برای حالت bridge .

نه رو حالت pppoe هستش...، والا از روز اول اون چراغ روشن نمیشد من فکر کردم مربوط به شبکه هستش..تنظیمات اینترنت به درستی انجام دادم یعنی چی رفیق؟ من یه کانکشن معمولی ساختم با همونم وصل میشم به اینترنت...تو گوشیمم وصل میشه به وای فای ولی صفحه باز نمیکنه..واقعن رفته رو اعصابم :))
اینم تنظیمات مربوط به قسمت اینترنت مودمم...
عکس:

mtchabok
06-10-2013, 23:44
نه رو حالت pppoe هستش...، والا از روز اول اون چراغ روشن نمیشد من فکر کردم مربوط به شبکه هستش..تنظیمات اینترنت به درستی انجام دادم یعنی چی رفیق؟ من یه کانکشن معمولی ساختم با همونم وصل میشم به اینترنت...تو گوشیمم وصل میشه به وای فای ولی صفحه باز نمیکنه..واقعن رفته رو اعصابم :))
اینم تنظیمات مربوط به قسمت اینترنت مودمم...
عکس:

سلام
برای اینکه گوشیتون هم اینترنت داشته باشه باید خود مودمتون به اینترنت وصل بشه. برای اینکار هم قسمت یوزرنیم و پسورد رو با اطلاعاتی که از شرکت ارائه اینترنت گرفتید پر کنید. که در اینصورت خود مودم به اینترنت وصل میشه و کل شبکه شما دسترسی به اینترنت رو دارن که شامل گوشی شما هم میشه . و از این به بعد دیگه نیازی به کانکشن روی سیستمتون ندارین. همینکه به مودم وصل باشین یعنی اینترنت دارین .

ALI V8
07-10-2013, 00:07
سلام
برای اینکه گوشیتون هم اینترنت داشته باشه باید خود مودمتون به اینترنت وصل بشه. برای اینکار هم قسمت یوزرنیم و پسورد رو با اطلاعاتی که از شرکت ارائه اینترنت گرفتید پر کنید. که در اینصورت خود مودم به اینترنت وصل میشه و کل شبکه شما دسترسی به اینترنت رو دارن که شامل گوشی شما هم میشه . و از این به بعد دیگه نیازی به کانکشن روی سیستمتون ندارین. همینکه به مودم وصل باشین یعنی اینترنت دارین .

ممنون...یعنی لازم نیست کانکشن داشته باشم؟ هر موقه مودم رو روشن کنم وصل میشه به اینترنت؟ چون تنظیمات دانلود منیجرم طوری هست که ویندوز ران میشه وصل میشه به اینترنت و شورع به دانلود میکنه...
و دیگه اینکه یعن موبایلم ووصل میشه به وای فای؟
یه سئوال دیگه...ببخشیدا....راهی هستش من پی سی رو روشن نذارم و لی بتونم دانلودم رو داشته باشم؟

ALI V8
07-10-2013, 00:17
سلام

البته پسورد یوزر رو تو تنظیمات مودم وارد کردم یه بار خاموش و روشن کردم...ولی اتفاقی نیفتاد...یعنی وصل نشد به اینترنت چراغ اینترنت هم روشن نشد :(

bhz67
07-10-2013, 07:21
مودم رو که حتما روی حالت bridge گذاشتید؟ بعد اینکار فقط کافیه شبکه وای فایتون رو درست تنظیم کنید. بعد اینکه با دستگاه تون به شبکه وای فای مودم وصل شدید دیگه باید به سادگی با کانکشن بتونید به اینترنت وصل بشید. اگه میشه بگید چه اروری میده .
لن با کانکشن روی کامیپیوترتون تست میکنید دیگه ؟

بله تمام تنظیمات درسته...
نباید توی تنظیمات کانکشن تغییراتی بدم مثل مک آدرس؟؟؟؟
وقتی کابل لن رو وصل میکنم کانکت میشه فقط در حالت وایرلس مشکل داره.....

mtchabok
07-10-2013, 15:48
سلام

ممنون...یعنی لازم نیست کانکشن داشته باشم؟ هر موقه مودم رو روشن کنم وصل میشه به اینترنت؟ چون تنظیمات دانلود منیجرم طوری هست که ویندوز ران میشه وصل میشه به اینترنت و شورع به دانلود میکنه...
و دیگه اینکه یعن موبایلم ووصل میشه به وای فای؟
یه سئوال دیگه...ببخشیدا....راهی هستش من پی سی رو روشن نذارم و لی بتونم دانلودم رو داشته باشم؟
نه عزیز در این حالت نیازی به کانکشن نیست. بله هرموقع مودم روشن بشه به محض اینکه ای دی اس رو پیدا کنه خود مودم کانکت میشه. آی دی ام دیگه میتونه بدون کانکشن کار کنه و به سادگی دانلود کنه.
بله موبایل و هر دستگاه وای فای دار دیگه ای از شبکه وای فایتون میتونه اینترنت بگیره.
درمورد سوالتون تا اونجایی که میدونم دستگاهی نداریم که اینکارو بکنه. البته میتونین با نرم افزارهایی سیستمتون رو ساعت خاصی روشن کنین که با آی دی ام دانلود انجام بشه و بعدش سیستم خاموش بشه.

البته پسورد یوزر رو تو تنظیمات مودم وارد کردم یه بار خاموش و روشن کردم...ولی اتفاقی نیفتاد...یعنی وصل نشد به اینترنت چراغ اینترنت هم روشن نشد :(
عزیز من برای یوزر و پسورد باید به همراه VPI و VCI درست تنظیم بشه. اگه میشه VPI and VCI ای که از شرکت اینترنتی گرفتید رو بزارید تا بگم چیکار کنید .

mtchabok
07-10-2013, 15:58
بله تمام تنظیمات درسته...
نباید توی تنظیمات کانکشن تغییراتی بدم مثل مک آدرس؟؟؟؟
وقتی کابل لن رو وصل میکنم کانکت میشه فقط در حالت وایرلس مشکل داره.....

سلام
اگه میشه یه بار از حالت bridge در بیارید مودم رو و با وای فای تست کنین ببینین به اینترنت دسترسی دارین.
اگه ندارین مشکل از تنظیمات وای فای مودم و یا تنظیمات وای فای سیستمتون هست.

ALI V8
07-10-2013, 19:14
عزیز من برای یوزر و پسورد باید به همراه VPI و VCI درست تنظیم بشه. اگه میشه VPI and VCI ای که از شرکت اینترنتی گرفتید رو بزارید تا بگم چیکار کنید .

این VPI , VCI رو که شما میگی به من ندادن...چون اینترنتم برای مخابرات هستش یه برگه بهم دادن فقط پسورد یوزر پرینت شده بود، باید چیکار کنم؟

mtchabok
07-10-2013, 20:05
این VPI , VCI رو که شما میگی به من ندادن...چون اینترنتم برای مخابرات هستش یه برگه بهم دادن فقط پسورد یوزر پرینت شده بود، باید چیکار کنم؟
سلام
در قسمت Virtual Circuit اگه میشه PVC2 رو انتخاب کنید و یوزر و پس رو وارد کرده و ذخیره کنید. بقیه Virtual Circuit ها رو اگه میشه Deactivated کنید و فقط PVC2 رو Activated نگه دارید.
اگه بازم به اینترنت وصل نشد. سری به تاپیک مخابرات استانتون تو انجمن بزنین و VPI ٬ VCI رو جویا بشید و همینجا بگید.

ALI V8
08-10-2013, 02:06
در قسمت Virtual Circuit اگه میشه PVC2 رو انتخاب کنید و یوزر و پس رو وارد کرده و ذخیره کنید. بقیه Virtual Circuit ها رو اگه میشه Deactivated کنید و فقط PVC2 رو Activated نگه دارید.
اگه بازم به اینترنت وصل نشد. سری به تاپیک مخابرات استانتون تو انجمن بزنین و VPI ٬ VCI رو جویا بشید و همینجا بگید.

اینکار رو انجام دادم...موبایلم به وای فای وصل شد ولی اینترنت خود کامپیوتر از کار افتاد و صفحه ایی رو باز نمیکرد..دوباره PVC0 رو اکتیو کردم...درست شد....فقط کمی کند هستش وای فای..همینطور خود اینترنت..تو صفحه باز کردن به مشکل خوردم حالا:::تقریبن سرعت دانلودم نصف شده..نمیدونم حالا برای مخابرات هستش یا تنظیمات من

mtchabok
08-10-2013, 14:43
اینکار رو انجام دادم...موبایلم به وای فای وصل شد ولی اینترنت خود کامپیوتر از کار افتاد و صفحه ایی رو باز نمیکرد..دوباره PVC0 رو اکتیو کردم...درست شد....فقط کمی کند هستش وای فای..همینطور خود اینترنت..تو صفحه باز کردن به مشکل خوردم حالا:::تقریبن سرعت دانلودم نصف شده..نمیدونم حالا برای مخابرات هستش یا تنظیمات من

سلام
در اینقسمت برای مودم خودتون ببینی آیا PVC0 شما هم Status اش Up هست یا نه ؟ اگه میشه یه عکسی ازش بزارید ممنون. معمولا اکثر سرویس دهنده های اینترنتی از VPI و VCI ٬ ۰ و ۳۵ استفاده میکنن که در PVC2 قرار داره. حالا شاید مخابرات شما تنظیماتش فرق داشته باشه که با PVC0 کار میکنه.

ALI V8
08-10-2013, 18:56
سلام
در اینقسمت برای مودم خودتون ببینی آیا PVC0 شما هم Status اش Up هست یا نه ؟ اگه میشه یه عکسی ازش بزارید ممنون. معمولا اکثر سرویس دهنده های اینترنتی از VPI و VCI ٬ ۰ و ۳۵ استفاده میکنن که در PVC2 قرار داره. حالا شاید مخابرات شما تنظیماتش فرق داشته باشه که با PVC0 کار میکنه.

با تنظیمات ور رفتم دیگه وصل نمیشد به اینترنت مجبور تنظیمات مودم رو ریسِت کنم...
بفرمایید: فکر کنم نوسان سرعت مخابرات همزمان شد با تنظیمات مودم من فکر کردم اشکال از تنظیمات هستش

mtchabok
09-10-2013, 00:59
با تنظیمات ور رفتم دیگه وصل نمیشد به اینترنت مجبور تنظیمات مودم رو ریسِت کنم...
بفرمایید: فکر کنم نوسان سرعت مخابرات همزمان شد با تنظیمات مودم من فکر کردم اشکال از تنظیمات هستش

سلام دوست عزیز :»
خوب مخابراته دیگه :n02:
از همون PVC2 استفاده کنید و یوزر و پسورد و وارده کرده و ذخیره کنید. که در اینصورت در عکس بالا میبایست جلوی PVC2 آی پی ها نمایش داده بشه که نشون دهنده کانکت شدن به اینترنت هست.
موفق باشین .:n16:

p990
10-10-2013, 11:50
سلام
اگه بخوام با این مودم دو تا لپ تاب رو به اینترنت وصل کنم باید چی کار کنم؟!؟!به طوری مسقل از هم وصل بشن؟!یعنی وقتی مودم روشن هر لپتابی که خواست وصل بشه یا هردو ؟!!وفقط به صورت وایرلس؟!؟
الان تو حالت bridge هست؟!
ممنون؟!

12250
11-10-2013, 13:53
سلام خدمت دوستان
2 هفته است که مودم tp-link wd-8951 گرفتم،همه تنظیمات رو انجام دادم و اینترنتی که از lan میگیرم هیچ مشکلی نداره اما وقتی با وایرلس لپ تاپ وصل میشم، یکم که کار میکنم یا میزارم واسه دانلود قطع میشه...کل اینترنت قطع میشه.انتن دهیش بد نیست اما قطع میشه حتی با فاصله کم
اینترنت مخابرات دارم و با pppoe وصل میشم
راستی یه بارم بردم عوض کردم و این دومی هم مشکل قبلی رو داره
لطفا راهنماییم کنید که ایراد کجاست و چه کنم؟بازم باید ببرم عوض کنم؟

parsa19
11-11-2013, 12:41
منم دقیقا همین مشکل رو دارم.با گوشی که وصل میشم بعد از 30 ثانیه استفاده کلا مودم قطع و وصل میشه.ممنون میشم راهنماییم کنید

Mahdi11Najafi
16-11-2013, 23:40
سلام
مودم TP-Link td-w8901g برای ADSL مخابرات چطوره؟

مشکلی که نداره؟

قیمتش چنده؟
دست دوم چطور؟
دست دوم می ارزه بگیرم؟
مرسی

smhnaqvi110
18-11-2013, 23:42
سلام
من یک مشکل دارم
من ھمه تنظیمات مودم وایرلس رو درست انجام دادم ۔ اسم مودم TP-Link
ولی موقعی کانکت میشه علامت !!!! میزارہ .
موقعی که باسی دی نصب کردم آخرش error : 20 میدہ نمی دونم باید چیکار کنم لطفاً راھنایی کنید.
ممنون از دوستان خیلی خوبم

Armin.Computer
19-11-2013, 09:47
سلام
من یک مشکل دارم
من ھمه تنظیمات مودم وایرلس رو درست انجام دادم ۔ اسم مودم TP-Link
ولی موقعی کانکت میشه علامت !!!! میزارہ .
موقعی که باسی دی نصب کردم آخرش error : 20 میدہ نمی دونم باید چیکار کنم لطفاً راھنایی کنید.
ممنون از دوستان خیلی خوبم

منظورتون از علامت !!! چیه؟
کجا همچین علامتی می زنه؟
توضیحات بیشتر

saeed--2010
30-11-2013, 23:06
سلام
من به دلایلی نمی تونم از اینترنت adsl استفاده کنم ولی از اینترنت وایرلس استفاده میکنم
که یک کابل LAN اومده و به سیستم وصیل شده من یه مودم TD-W8901G دارم که می خوام با استفاده از این مودم
به صورت وایرلس از از اینترنت استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید چه تنظیماتی رو باید روی مودم انجام بدم؟

saeed--2010
01-12-2013, 18:43
سلام
من به دلایلی نمی تونم از اینترنت adsl استفاده کنم ولی از اینترنت وایرلس استفاده میکنم
که یک کابل LAN اومده و به سیستم وصیل شده من یه مودم TD-W8901G دارم که می خوام با استفاده از این مودم
به صورت وایرلس از از اینترنت استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید چه تنظیماتی رو باید روی مودم انجام بدم؟:n27:

NIL0
23-12-2013, 13:04
این سوال رو گمونم خیلی ها پرسیده باشن ولی حدود 20 صفحه این تاپیک رو گشتم پیدا نکردم
من مودمم قبلیم وایرلس نبود alfex بودش تنظمیاتشم اتوماتیک بود یه کانکشن هم داشت
الان مودم وایریلس خریدم tp-link مدل td-w8901n حالا من تنها کاری که کردم این بود سیم های مودم قبلیم رو جدا کردم اینو نصب کردم
4 تا چراغشم روشنه همونموقع هم شروع کردم به تنظیم کردنش روی pppoE تنظیم کردم که هر بار یوزر و پس وارد نکنم کامپیوتر رو ریستارت کردم
ولی بالا که اومده به نت وصل نیست بازم باید از کانکشنم وصل بشم که وقتی هم وصل میشم هیچ مشکلی نداره و همه سایت هارو هم باز میکنه

از طرفی وای فای گوشیم هم راحت وصل میشه حتی پسورد رو میخواد وارد میکنم کانکت میشه علامتش هم بالای گوشیم میفته ولی هیچ سایتی رو باز نمیکنه
واقعا نمیدونم دیگه چیکارش کنم

یه بارم تنظیمات مودم رو ریست کردم باز از اول تنظیم کردم درست نشد هنوز کانکشن میخواد واسه وصل شدن ...

Armin.Computer
23-12-2013, 14:47
این سوال رو گمونم خیلی ها پرسیده باشن ولی حدود 20 صفحه این تاپیک رو گشتم پیدا نکردم
من مودمم قبلیم وایرلس نبود alfex بودش تنظمیاتشم اتوماتیک بود یه کانکشن هم داشت
الان مودم وایریلس خریدم tp-link مدل td-w8901n حالا من تنها کاری که کردم این بود سیم های مودم قبلیم رو جدا کردم اینو نصب کردم
4 تا چراغشم روشنه همونموقع هم شروع کردم به تنظیم کردنش روی pppoE تنظیم کردم که هر بار یوزر و پس وارد نکنم کامپیوتر رو ریستارت کردم
ولی بالا که اومده به نت وصل نیست بازم باید از کانکشنم وصل بشم که وقتی هم وصل میشم هیچ مشکلی نداره و همه سایت هارو هم باز میکنه

از طرفی وای فای گوشیم هم راحت وصل میشه حتی پسورد رو میخواد وارد میکنم کانکت میشه علامتش هم بالای گوشیم میفته ولی هیچ سایتی رو باز نمیکنه
واقعا نمیدونم دیگه چیکارش کنم

یه بارم تنظیمات مودم رو ریست کردم باز از اول تنظیم کردم درست نشد هنوز کانکشن میخواد واسه وصل شدن ...

دقیق بگید چیکار کردید تا بدونم کجا مشکل داره

NIL0
23-12-2013, 17:11
من مودم رو وصل کردم از این قسمت ١٩٢.١٦٨.١.١ تنظیماتش رو انجام دادم
pppoe رو انتخاب کردم یوزر نیم پسورد نتم رو بهش دادم
حتی تو گزینه های بعدی برای وایرلسش هم رمز گذاشتم اخر هم سیو رو زدم و مینویسه تنظیمات با موفقیت سیو شد
وقتی هم با وای فای گوشی وصل میشم پسورد میخواد که پسوردی که خودم زدم رو واسش میزنم و راحت کانکت میشه . (البته هیچ سایتی رو باز نمیکنه )

ظاهرا وقتی دکمه سیو رو میزنم باید یه ایکونی گوشه سمت چپ بیفته که نمی افته ولی میرم تو کانکشن خودم وارد میشم راحت به اینترنت وصل میشه در صورتی که هنوز تنظیماتم روی PPPOE هستش

الان میخواستم با سی دی نصبش کنم ولی ارور میده

الان مودم رو ریست کردم که از روی سی دی نصبش کنم ارور میده
الانم ا همون کانکشن ان شدم :n28:

Armin.Computer
24-12-2013, 00:06
NIL0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اول برو گوشی رو تست کن ببین با wi-fi دستگاه های دیگه مشکل داره یانه
بعد از اطمینان بیا مودم خودت رو ریست کن و از خود (بدون سی دی ) تنظیم کن
بعد نتایج رو بگو

pooyaabi
28-12-2013, 09:29
سلام
این مودم ما حدود یک ماه میشه که چراغ وایرلسش کلا خاموشه و تو تنظیمات مودم هم خبری از قسمت وایرلس نیست( بعضی موقع ها 5 دقیقه روشن میشه و دوباره میپره)
حالا با این مشکل کنار اومدم گفتم از کابل استفاده می کنم
حدود یک هفته میشه از ساعت 6 بعد از ظهر تا 11 شب اینترنت قطع میشه و وقتی میذارم رو حالت بریج ارور 651 رو میده ، در حالی که تو همین ساعات دوستای دیگم که از همین آسیاتک اینترنت دارن بدون مشکل وصل هستن

الان به نظرتون مودم خراب شده ؟ و اینکه چطور توی ساعت خاصی هر روز این اتفاق میوفته؟

Armin.Computer
28-12-2013, 15:29
سلام
این مودم ما حدود یک ماه میشه که چراغ وایرلسش کلا خاموشه و تو تنظیمات مودم هم خبری از قسمت وایرلس نیست( بعضی موقع ها 5 دقیقه روشن میشه و دوباره میپره)
حالا با این مشکل کنار اومدم گفتم از کابل استفاده می کنم
حدود یک هفته میشه از ساعت 6 بعد از ظهر تا 11 شب اینترنت قطع میشه و وقتی میذارم رو حالت بریج ارور 651 رو میده ، در حالی که تو همین ساعات دوستای دیگم که از همین آسیاتک اینترنت دارن بدون مشکل وصل هستن

الان به نظرتون مودم خراب شده ؟ و اینکه چطور توی ساعت خاصی هر روز این اتفاق میوفته؟

در مورد قطعی اینترنت باید بررسی دقیق بشه
ولی به نظر من :
می تونی مودم رو ریست کنی و دوباره تنظیم کنی؟

pooyaabi
28-12-2013, 16:22
در مورد قطعی اینترنت باید بررسی دقیق بشه
ولی به نظر من :
می تونی مودم رو ریست کنی و دوباره تنظیم کنی؟

بارها
reset factory و ریست با اون سوراخ پشت مودم انجام دادم و دوباره کانفیگ کردم ولی فایده ای نداشته

Armin.Computer
28-12-2013, 22:33
بارها
reset factory و ریست با اون سوراخ پشت مودم انجام دادم و دوباره کانفیگ کردم ولی فایده ای نداشته

با ریست فکتوری مشکل وایرلس هم حل نشد؟

pooyaabi
29-12-2013, 14:13
با ریست فکتوری مشکل وایرلس هم حل نشد؟

نشد.

نکته ی دیگه ، دیشب وقتی اینترنت قطع شد مودم خودمو دادم همسایمون ( البته آس اس پی اون های وب هست من آسیاتک) و مودم اونو گرفتم. و مودم من اونجا به خوبی کار کرد و حتی یک ساعت هم گذاشتیم باشه بدون قطعی کار کرد مودم اون هم خونه ما کار کرد و اینترنت وصل بود (بدون افت سرعت)
بعد دوباره مودم خودمو آوردم خونه که دیشب مشکلی نداشت ولی امروز صبح دوباره چند ساعت قطع و وصلی داشتم و موقعی هم که وصل بود سرعت افتضاح بود و حتی گوگل هم باز نمیکرد . دوباره الان که دارم این پستو میدم خوب شده.

خودمم سرگردون شدم!!!!
مودم که مشکلی نداره چون اونجا کار کرد .
وقتی هم که من قطعم بقیه آسیاتکی ها وصلن
و اگه مشکل از snr و اینا باشه پس چرا همیشه خوبه و روزی 3-4 ساعت این طور میشه؟

Armin.Computer
29-12-2013, 23:50
نشد.

نکته ی دیگه ، دیشب وقتی اینترنت قطع شد مودم خودمو دادم همسایمون ( البته آس اس پی اون های وب هست من آسیاتک) و مودم اونو گرفتم. و مودم من اونجا به خوبی کار کرد و حتی یک ساعت هم گذاشتیم باشه بدون قطعی کار کرد مودم اون هم خونه ما کار کرد و اینترنت وصل بود (بدون افت سرعت)
بعد دوباره مودم خودمو آوردم خونه که دیشب مشکلی نداشت ولی امروز صبح دوباره چند ساعت قطع و وصلی داشتم و موقعی هم که وصل بود سرعت افتضاح بود و حتی گوگل هم باز نمیکرد . دوباره الان که دارم این پستو میدم خوب شده.

خودمم سرگردون شدم!!!!
مودم که مشکلی نداره چون اونجا کار کرد .
وقتی هم که من قطعم بقیه آسیاتکی ها وصلن
و اگه مشکل از snr و اینا باشه پس چرا همیشه خوبه و روزی 3-4 ساعت این طور میشه؟

شما زمانی که مودم رو بردید خونه همسایه مودم خاموش شده
احتمال دیگه
شاید مودم با isp سازگار نیست یا به خط ضعیف سازگار نیست
دو مورد بالا رو اصلا نمیشه تایید کرد
شما با آسیاتک تماس گرفتی؟

mohammad8638520
16-01-2014, 18:10
سلام ، دوستان یه مشکل دارم
میخوام یه سایت رو فیلتر کنم. تنظمیات رو انجام میدم. و درسته.
تو خونه درست نتیجه میده
حالا تو خوابگاه همون کارو میکنم ، تفاوتش اینه که برای اینترنت بعد از اینکه به مودم وصل میشیم باید یه وی پی ان هم کانکت شیم، که مال شبکه دانشگاهه(واسه ابنکه نت داشته باشیم ضروریه) ، حالا دیگه اون فیلتر عمل نمیکنه
یعنی وی پی ان رو که میزنم اون سایتا بالا میاد
راهی نیست که بتونم فیلتر رو بذارم؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Amin4All
16-01-2014, 22:45
سلام.
یکی از دوستانم مودم TP LINK بی سیم داره با WI FI گوشی هم وصل میشه بهش .
ولی تا چند متر جواب میده .

راهی هست که تا خونه شون که مثلا 500-700 متر فاصله داره با مغا زه ـش بتونه افزایش بده سیگنال دهیش رو ؟

Amin4All
19-01-2014, 13:49
سلام.
یکی از دوستانم مودم TP LINK بی سیم داره با WI FI گوشی هم وصل میشه بهش .
ولی تا چند متر جواب میده .

راهی هست که تا خونه شون که مثلا 500-700 متر فاصله داره با مغا زه ـش بتونه افزایش بده سیگنال دهیش رو ؟

کسی نمیدونه ؟

rhnice
21-01-2014, 13:12
سلام یه سوال مهم دارم هرکی میدونه لطفا راهنماییم کنه...
من از طریق حالت bridge و با ساخت کانکشن از طریق ویندوز میتونم به اینترنت متصل بشم، ولی از طریق PPPoE و با دادن اطلاعات ISP به مودم، نمیتونم به اینترنت وصل بشم، یعنی کلا چراغ اینترنت tp-link روشن نمیشه
100 بارم ریست کردم و دوباره کانفیگ کردم(هم سخت افزاری و هم نرم افزاری) - همه مراحل رو هم با کابل lan تست کردم ولی نشد...
ضمنا ناگفته نماند که قبلا این مشکل رو نداشتم...

Armin.Computer
21-01-2014, 15:22
سلام یه سوال مهم دارم هرکی میدونه لطفا راهنماییم کنه...
من از طریق حالت bridge و با ساخت کانکشن از طریق ویندوز میتونم به اینترنت متصل بشم، ولی از طریق PPPoE و با دادن اطلاعات ISP به مودم، نمیتونم به اینترنت وصل بشم، یعنی کلا چراغ اینترنت tp-link روشن نمیشه
100 بارم ریست کردم و دوباره کانفیگ کردم(هم سخت افزاری و هم نرم افزاری) - همه مراحل رو هم با کابل lan تست کردم ولی نشد...
ضمنا ناگفته نماند که قبلا این مشکل رو نداشتم...

سلام
تجربه شخصی:
در سیستم اکانتینگ isp مک آدرس شما قفل شده
به نظرم با isp تماس بگیر ببین چی میگن

jupiterx
27-01-2014, 11:11
سلام
من توی خونه سه تا یوزر دارم که از طریق وایرلس وصل میشن. اگه بخوام واسه یوزرها محدودیت حجم دانلود داشته باشم یا محدودیت پهنای باند یعنی پهنای باند اونها رو کنترل کنم تنظیمی داره که بشه روی خود مودم اینکارو انجام داد؟؟؟
مدل مودم هم همین مدل 8901 هستش
باتشکر

Mahdi11Najafi
28-01-2014, 19:37
سلام
تنظیمات رو مانند پست اول انجام دادم
اینترنت مخابرات
vpi 0
vci 35
ولی چراغ اینترنت یه لحظه روشن میشه بعد خاموش میشه
صفحه هم باز نمیکنه
چه کنم؟
مرسی

Armin.Computer
29-01-2014, 15:03
سلام
تنظیمات رو مانند پست اول انجام دادم
اینترنت مخابرات
vpi 0
vci 35
ولی چراغ اینترنت یه لحظه روشن میشه بعد خاموش میشه
صفحه هم باز نمیکنه
چه کنم؟
مرسی

حتی 1 ثانیه هم به اینترنت وصل نمیشه؟

Mahdi11Najafi
29-01-2014, 21:33
حتی 1 ثانیه هم به اینترنت وصل نمیشه؟
نه مخابرات هم گفت وصله اینترنت

pain1
29-01-2014, 22:38
با سلام من مودم مدل td w8951nd دارم روز اول که وصلش کردم به صورت pppoe بدون هیچ مشکلی جواب داد اما روز بعد دیدم چراغ اینترنت خاموشه ...رفتم توی تنظیماتش دیدم خودش pvc رو تغییر داده ..به حالت اولیه برگردوندمش ولی وقتی سیو میکنم بازم چراغ اینترنت خاموشه رو حالت bridge وصل میشه ولی pppoe نه....در ضمن مودمی که اولین بارم قبل این داشتم هم رو pppoe نمیومد بالا....الانم هر چی ریست میکنم دوباره کلیه اطلاعات وارد میکنم اخرشم این نتیجشه
جالبه زنگ میزنم به مخابرات میگم از مک شماست میگه نه اصلا اینجور چیزا نیست...این اشکال مودمته
ما رو بگو خوشحال شده بودیم رو pppoe کار میکرد.....
به نظرتون این مشکل از tplink یا نه؟
مخابرات که میگه اینکه مودم رو bridge وصل میشه ولی رو pppoe نه پس مشکل از خود مودمته...به نظر شما راست میگه؟

Armin.Computer
29-01-2014, 22:40
نه مخابرات هم گفت وصله اینترنت

درست تنظیم کردی؟

Mahdi11Najafi
29-01-2014, 23:57
درست تنظیم کردی؟
آره مثل پست اول

jupiterx
30-01-2014, 07:57
سلام
من توی خونه سه تا یوزر دارم که از طریق وایرلس وصل میشن. اگه بخوام واسه یوزرها محدودیت حجم دانلود داشته باشم یا محدودیت پهنای باند یعنی پهنای باند اونها رو کنترل کنم تنظیمی داره که بشه روی خود مودم اینکارو انجام داد؟؟؟
مدل مودم هم همین مدل 8901 هستش
باتشکر

دوستان کسی اطلاعی نداره؟؟؟