PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کانکت نشدن با وایرلس لپ تاپ

Akhavan
26-03-2010, 23:54
سلام..
من این سوال رو در قسمت لپ تاپ ها مطرح کردم، لیدر دستور فرمودن که بیام قسمت شبکه، حالا من مطالب لازم و بحث های انجام شده رو از اونجا کپی میکنم::20:

دوستان لپ تاپ من با وایرلس از هر چند بار فقط یکبار وصل میشه!
چرا اینطوریه، من خیلی لازم دارم این وایرلس رو، باید چی کار کرد؟

مدل:
DELL- vostro 1220

نوشته شده توسط nightmare [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام .

سوالت خیلی کلیه ، یکم بیشتر توضیح بدی بیشتر میشه کمک کرد . مثلا اینکه :

1* آیا جدیدا اینطوری شده و قبلا اینطوری نبود ؟
2* درجه کیفیت سیگنال وایرلس در چه حدودیه ؟ ضعیفه یا قوی ؟
3* آیا تونستی با لپ تاپ دیگه ای تست کنی و ببینی مشکل از لپتاپ توه یا جای دیگه ... ؟
4* از ادمین اون شبکه وایرلس سوال کردی که آیا اخیرا تغییری در شبکه داده باشن مثل تغییر Access Point یا ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

1: از اول اینطوری بود، در کل تازه چند ماهی میشه که خریدمش.
2: حتی زمانی که اکسلنت هم باشه سیگنال، باز هم وصل نمیشه، اما گاهی با سیگنال ضعیف هم وصل میشه.
3: توی محیط دانشگاه اکثرا وصل میشن.
4: همیشه همینطوری بوده.

نوشته شده توسط nightmare [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در زمان هایی که وصل نمیشه آیا ارور خاصی میده ؟
خود لپتاپ نرم افزاری برای وصل شدن به شبکه های وایرلس نداره ؟

اروری نمیده، نه.
وایرلس دانشگاه رو میشناسه ولی به نت وصل نمیشه، در واقع ارتباط بین کامپیوتر خودم و وایرلس برقرار میشه اما از وایرلس تا اون کره زمینه:دی قطع هست.
دم و دیقه باید آی پی عوض کنم، که شانسی گاهی بگیره.

در مورد نرم افزار هم نه، چیزی نداره.

نوشته شده توسط gog2000 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه یک علامت احتیاط زرد رنگ میاره

تنظیمات انتی ویروس و فایروالتو چک کنه
اگه گاهی وقتها سیگنال هست و شبکه رو نشون میده و بعضی وقتها نه احتمالا سیگنال ارسالی ضعیفه جاتو عوض کن شاید بهتر بشه

علامت احتیاط زرد رنگ رو گاهی و البته به ندرت میاره..
حتی وقتی آنتی ویروس و فایروال را هم از کار میندازم بازم همینطور هست.
سیگنال هم عالی ست.

Akhavan
28-03-2010, 00:42
دقیقا منظورم همون بوق زدن هست و اینا.
من توی بخش مربوط به لپ تاب ها گذاشته بودم مثه اینکه زودتر به جواب میرسیدم!

nightmare
29-03-2010, 00:26
یه چیزی ، این که میگی : دم به دیقه باید آی پی عوض کنم تا یهو وصل بشه ، منظورت کانکت و دیسکانکت هست ؟ یا چیزتر شکن ؟ :دی

یه موضوع دیگه که به ذهنم رسید ، کانکشن وایرلس خودت رو با کانکشن وایرلس دانشجوی های دیگه که مشکل ندارن مقایسه کن . از کنترل پنل برو در قسمت تنظیمات کانکشن ها و Properties بگیر از کانکشن وایرلس و تیک به تیک چک کن ببین تنظیمات فرق نمی کنه ؟

ترافیک شبکه چطوریه ؟ آیا احتمال داره به خاطر تعداد بالای کاربرا سرعت انقدر کم بشه که این مشکل به وجود بیاد ؟

ضمنا در مورد آنتی ویروس و فایروال ، گاهی پیش میاد که حتی با غیر فعال کردنشون هم مشکلاتی هنوز هست ... ( اینو شخصا تجربه کردم ) ، به غیر فعال کردنشون اعتماد نکن . اگر امکانش بود برات به طور موقت پاکشون کن و دوباره تست کن .

فعلا همینا به ذهنم می رسه ...:20:

eMer@lD
29-03-2010, 09:43
سلام
با اجازه از استاد اعظم جناب نایت مر گرامی

میبخشید گاهی دیدم مدل وایرلس با ویندوز رو چک میکنند و باید این دو با هم مچ بشوند تا ویندوز کانکت بشه.

و معمولا ویندوز ویستا برای وایرلس خوب جواب داده

ویندوز شما چه هست؟
مدل مودم وایرلس رو هم لطف میکنید بفرمایید؟

Akhavan
29-03-2010, 17:40
یه چیزی ، این که میگی : دم به دیقه باید آی پی عوض کنم تا یهو وصل بشه ، منظورت کانکت و دیسکانکت هست ؟ یا چیزتر شکن ؟ :دی

منظورم همون کانکت شدن هست.

یه موضوع دیگه که به ذهنم رسید ، کانکشن وایرلس خودت رو با کانکشن وایرلس دانشجوی های دیگه که مشکل ندارن مقایسه کن . از کنترل پنل برو در قسمت تنظیمات کانکشن ها و Properties بگیر از کانکشن وایرلس و تیک به تیک چک کن ببین تنظیمات فرق نمی کنه ؟
این یکی بعد از تعطیلات..:46:

ترافیک شبکه چطوریه ؟ آیا احتمال داره به خاطر تعداد بالای کاربرا سرعت انقدر کم بشه که این مشکل به وجود بیاد ؟

نمیدونم، من میگم ممکنه مدل لپ تاپ من ضعف توی کانکت شدن داشته باشه، البته اینم بگم که شبکه رو میشناسه ولی وصل نمیشه.
توضیح بیشتر اینکه، همیشه اون 2 تا کامی که توی تسک بار هست، نمای ظاهرشون حالت وصل رو داره، فقط اون کره زمینی که نشان دهنده وصل شدن به نت هست، نیست! این یعنی اینکه یه جورایی نصف راه رو رفته اما کانکت نهایی نشده.

ضمنا در مورد آنتی ویروس و فایروال ، گاهی پیش میاد که حتی با غیر فعال کردنشون هم مشکلاتی هنوز هست ... ( اینو شخصا تجربه کردم ) ، به غیر فعال کردنشون اعتماد نکن . اگر امکانش بود برات به طور موقت پاکشون کن و دوباره تست کن .

از این نیست، چون گاهی که قرار باشه وصل بشم جتی بدون غیر فعال کردن آنتی ویروس و فایروال هم وصل میشم.

فعلا همینا به ذهنم می رسه ...:20:
واقعا لطف کردی، شرمنده، الهی گیر نکنی هیچوقت:11:

سلام
با اجازه از استاد اعظم جناب نایت مر گرامی

میبخشید گاهی دیدم مدل وایرلس با ویندوز رو چک میکنند و باید این دو با هم مچ بشوند تا ویندوز کانکت بشه.

و معمولا ویندوز ویستا برای وایرلس خوب جواب داده

ویندوز شما چه هست؟
مدل مودم وایرلس رو هم لطف میکنید بفرمایید؟
خواهر بانو دستت طلا:11:

ویندوز من ویستا هست، و:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nightmare
29-03-2010, 18:52
در مورد نرم افزار هم نه، چیزی نداره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این نرم افزاره دیگه :دی ( درسته که با خود لپ تاپ هست اما بهرحال جزیی از ویندوز نیست )

الان که دیدم این روی لپ تاپت هست احتمالم رفت به تنظیمات این نرم افزار ؛ اینجا رو ببین :

حتما بعد از عید اگر مقدور بود ببین اگر کسی Dell داره و این نرم افزار روی لپتاپش نصبه ، یه مقایسه بزن . یا اینکه از مسئول شبکه یا هر کسی که اونجا مسئول اینترنت هست بپرس آیا تنظیمات این نرم افزار با شبکه اونجا همخوانی داره یا نه .

و یه نکته ی دیگه ، در صفحه اول این نرم افزار که در عکسی که شما قرار دادی نبود ؟! ( چرا ؟ ) :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که می بینی در چک باکس اول نوشته Let this tool manage your wireless networks . اگر دیدی از این نرم افزار نتیجه ای نگرفتی ، این تیک رو بردار تا مدیریت وایرلست توسط خود ویندوز انجام بشه و این نرم افزار موقتا Disable بشه و اونوقت نتیجه رو بررسی کن .

Akhavan
31-03-2010, 01:01
این نرم افزاره دیگه :دی ( درسته که با خود لپ تاپ هست اما بهرحال جزیی از ویندوز نیست )

به هر صورت عید است و بلاخره انسان ممکن الخطاست:دی

و یه نکته ی دیگه ، در صفحه اول این نرم افزار که در عکسی که شما قرار دادی نبود ؟! ( چرا ؟ ) :

مرسی نایت مر جان..:11:
درسته، تفاوتهای جزئی بین تب های لپ تاپ من، و لپ تاپی که توی اون صفحه ای که شما دادی وجود داره. من مطئنم به خاطر تفاوت مدلی لپ تاپ ها هست، چون توی help همین وایرلس من، تصاویری که گذاشته دقیقا شبیه همین چیزی هست که من دارم.

در هر صورت من توی همون سایت support.dell با سرچ تونستم یه چیزایی رو پیدا کنم که البته برام نامفهومه، اگه شما چیزی سر در میارید به منم بگید ممنون میشم..

مثلا این صفحه به نظرم اگه حالیم بشه منظورش چیه شاید یه کمکی بهم بشه:

این لینک رو من از اینجا پیدا کردم:

لازم به ذکره که اینو من با سرچ wireless vostro 1220 پیدا کردم.

بازم واقعا ازت ممنونم نایت مر جان، الهی که خیر ببینی جوون..:11:
امید دارم بلاخره یه راهی برای درست شدنش پیدا میشه.

:11:

noah1363
21-09-2010, 07:45
آقا این لپ تاپ 1220 شما غیر از مشکل وایرلس مشکلی دیگری هم داره؟ من میخوام همین مدل رو بگیرم. ممنون میشم زود جواب بدی؟