PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشورت با متخصصان اورکلاک

erfavian
26-03-2010, 23:42
این مشخصات سیستم منه:

Cpu: Intel® Pentium® 4 Processor 540J supporting HT Technology (1M Cache, 3.20 GHz, 800 MHz FSB)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
m.b: GIGABYTE GA-8I915PC Duo
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
RAM: PATRIOT MEMORY PSD22G8002H 2* 2 gb

DUAL CHANEL
Patriot Signature DDR2 2* 2GB CL5 PC2-6400 (800MHz) DIMM

POWER :GREEN
MODEL: GP400S4-D24 550 ATX

مادربردم باس هر رم DDR2 رو درحالت معمولی تا533 میشناسه ولی تو دفترچش نوشته که اگه اورکلاک کنی تا 600 هم میشناسه که من هنوز این کار را نکردم
اگه من CPU واگر صلاح میدونید RAM رو اورکلاک کنم و یک کارت گرافیک تا 100 هزار تومن بخرم میتونم با این سیستم بازی های جید که احتیاج به CPU قوی دارن(2 هسته ای و ... ) رو به راحتی انجام بدم یا خیر ؟
:33:

m_s_r_08
27-03-2010, 00:38
اين سيستمو نبايد پول خرجش كني فقط اوور كن چون بايد ارتقا بدي
مادربوردت هم 915 كه حداكثر باس رم تا667 ميشه روش گذاشت البته بايد بعد از نصب رم 667 مادربورد رو اوور كني

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ess_1362
27-03-2010, 18:04
این مشخصات سیستم منه:

Cpu: Intel® Pentium® 4 Processor 540J supporting HT Technology (1M Cache, 3.20 GHz, 800 MHz FSB)
m.b: GIGABYTE GA-8I915PC Duo
RAM: PATRIOT MEMORY PSD22G8002H 2* 2 gb

DUAL CHANEL
Patriot Signature DDR2 2* 2GB CL5 PC2-6400 (800MHz) DIMM

POWER :GREEN
MODEL: GP400S4-D24 550 ATX

مادربردم باس هر رم DDR2 رو درحالت معمولی تا533 میشناسه ولی تو دفترچش نوشته که اگه اورکلاک کنی تا 600 هم میشناسه که من هنوز این کار را نکردم
اگه من CPU واگر صلاح میدونید RAM رو اورکلاک کنم و یک کارت گرافیک تا 100 هزار تومن بخرم میتونم با این سیستم بازی های جید که احتیاج به CPU قوی دارن(2 هسته ای و ... ) رو به راحتی انجام بدم یا خیر ؟
:33:

با اورکلاک میشه حدود 60-80 درصد بازیها را با این سیستم انجام داد و تا حداکثر یکسال دیگه هم میشه دست و پا شکسته از این سیستم در بازی استفاده کرد

wonderful
27-03-2010, 21:00
دوست عزیز شما با این cpu نمیتونید حتی با اورکلاک تا حد 20 درصد هم بازی هایی که نیاز به cpu خیلی قوی مثل gta iv یا crysis warhead یا modern warfare 2 دارند رو با کیفیت high اجرا کنید

پیشنهاد من (نه به عنوان متخصص سخت افزار به عنوان یک gamer ) ارتقا cpu است چون بالاخره اور کلاک هم حدی داره و بالاتر از اون حد مشکلاتی دیگری مثل ناپایداری سیستم و دمای زیاد است که گریبانگیر شما خواهد شد

(البته من خودم هم اورکلاک کردم ولی cpu من قوی تر از cpu شماست )

erfavian
27-03-2010, 23:34
دوست عزیز شما با این cpu نمیتونید حتی با اورکلاک تا حد 20 درصد هم بازی هایی که نیاز به cpu خیلی قوی مثل gta iv یا crysis warhead یا modern warfare 2 دارند رو با کیفیت high اجرا کنید

پیشنهاد من (نه به عنوان متخصص سخت افزار به عنوان یک gamer ) ارتقا cpu است چون بالاخره اور کلاک هم حدی داره و بالاتر از اون حد مشکلاتی دیگری مثل ناپایداری سیستم و دمای زیاد است که گریبانگیر شما خواهد شد

(البته من خودم هم اورکلاک کردم ولی cpu من قوی تر از cpu شماست )

ممنون از راهنماییت
فقط چند تا نکته هستش :
1)این مادربرد بیشترین cpu که ساپرت میکنه همینیه که الان دارم پس نمشه cpu رو ارتقا داد
2)حتی اگه مادربرد و cpu رو با هم عوض کنم چون حداکثر هزینه ای که میخوام برای vga بکنم تا100 هزار تومان است فکر نمی کنم باز در این حالتم بشه این بازی هایی که نام بردی رو روی high اجرا کرد !
اگر این طور باشه اورکلاک کردن همین cpu کم هزینه تره !
این طور نیست !؟

123list
28-03-2010, 20:47
من هم میخواهم سیستمم را اورکلاک کنم لطف شرایط اور را هم برای من بنویسید

CPU Q6600
MB GIGA EP45 UD3P REV 1.6
VGA 4870 1G DDR5 ATI
RAM 8 GIG DDR2 800
POWER GREEN 885

ess_1362
29-03-2010, 08:58
من هم میخواهم سیستمم را اورکلاک کنم لطف شرایط اور را هم برای من بنویسید

CPU Q6600
MB GIGA EP45 UD3P REV 1.6
VGA 4870 1G DDR5 ATI
RAM 8 GIG DDR2 800
POWER GREEN 885

شما اول یک تاپیک جدید بزنید و بعد هم بگید که کاربردتون از این اورکلاک چی هست؟؟

سیستم شما از لحاظ سخت افزاری محدودیتی در اورکلاک نداره و به راحتی اور میشه

123list
29-03-2010, 12:06
راستش دقیقا نمیدونم چرا اور باید بکنم ولی بیشتر شاید برای دونستن مطلب و یاد گرفتن چیزهای جدید اصراری هم در اور کردن ندارم اما شاید برای یکبار تجربه شده میخواهم این کار را انجام بدم حالا اگه شما صلاح ندونید من هم این کار را انجام نمیدم:20:

ess_1362
29-03-2010, 17:43
راستش دقیقا نمیدونم چرا اور باید بکنم ولی بیشتر شاید برای دونستن مطلب و یاد گرفتن چیزهای جدید اصراری هم در اور کردن ندارم اما شاید برای یکبار تجربه شده میخواهم این کار را انجام بدم حالا اگه شما صلاح ندونید من هم این کار را انجام نمیدم:20:

بسیار خوب

برای شروع کار یک اور سبک روی سیستم شما انجام می دیم بدون افزایش ولتاژ

اول از همه بایاس را آپدیت کنید

بعد به محیط بایاس برید و تنظیمات زیر را انجام بدین :

مقدار FSB را از 200 بذارید روی 250

مقدار SD RAM RATIO را از مقدار 2 بصورت دستی روی 1.6 بذارید

فرکانس پردازنده شما از 2.4 میرسه به 3 گیگاهرتز و فرکانس رمها در همون مقدار خودش یعنی 800 قرار میگیره

دما را هم حین اجرای PRIME95 با HW MONITOR کنترل کنید که از 64 در جه بیشتر نشه که فکر می کنم با خنک کننده استوک پردازنده شما در این فرکانس دما در لود کامل از حدود 43 درجه به 50-56 درجه میرسه که کاملا طبیعی هست

این یک اورکلاک خیلی ساده هست که در کارایی سیستم شما تاثیر میذاره

اگر می خوای خیلی بیشتر اورکلاک کنی من به شما پیشنهاد میدم حدعقل یک خنک کننده زیر 30 تومن مثل CM HYPER TX3 برای پردازنده تهیه کنید تا سیستم تا حدود 3.8 اور بشه

123list
29-03-2010, 21:23
با سلام مجدد
من به قسمت بایوس رفتم اما چیزهایی که شما نوشته بودید را نتونستم پیدا کنم و تغییر بدهم من از 3 صفحه دفترچه راهنمای مادربرد که بصورت پی دی اف است براتون اپلود کردم لطف کنید نگاه کنیدالبته من با برنامه EASY TUNE سیستم را اور کردم

البته من دقیقا تمام مشخصات را از بایوس برداشتم و اینجا گذاشتم این مشخصات سیستم قبل اور است وعکسهای اور را هم اینجا اپلود کردم

باتشکر

Robust Graphics Booster [Auto]
CPU Clock Ratio [9X]
Fine CPU Clock Ratio 2.4GH
CPU Frequency 2.66GHz ( 266x9)
******** Clock Chip Control ********
>>>>> Standard Clock Control
CPU Host Clock Control [Disabled]
CPU Host Frequency (Mhz) 266
PCI Express Frequency (Mhz) [Auto]
C.I.A.2 [Disabled]
>>>>> Advanced Clock Control
Advanced Clock Control [Press Enter]
******** DRAM Performance Control ********
Performance Enhance [Turbo]
(G)MCH Frequency Latch [Auto]
System Memory Multiplier (SPD) [Auto]
Memory Frequency (Mhz) 800
DRAM Timing Selectable (SPD) [Auto]
>>>>> Standard Timing Control
x CAS Latency Time 5 Auto
x tRCD 5 Auto
x tRP 5 Auto
x tRAS 15 Auto
>>>>> Advanced Timing Control
} Advanced Timing Control [Press Enter]
******** Mother Board Voltage Control ********
Voltage Types Normal Current
-----------------------------------------------------------------------------
>>> CPU
Load-Line Calibration [Disabled]
CPU Vcore 1.32500V [Auto]
CPU Termination 1.200V [Auto]
CPU PLL 1.500V [Auto]
CPU Reference 0.760V [Auto]
>>> MCH/ICH
MCH Core 1.100V [Auto]
MCH Reference 0.760V [Auto]
MCH/DRAM Reference 0.900V [Auto]
ICH I/O 1.500V [Auto]
ICH Core 1.100V [Auto]
>>> DRAM
DRAM Voltage 1.800V [Auto]
DRAM Termination 0.900V [Auto]
Channel A Reference 0.900V [Auto]
Channel B Reference 0.900V [Auto

Advanced Clock Control
CPU Clock Drive [800mV]
PCI Express Clock Drive [900mV]
CPU Clock Skew [ 0ps]
MCH Clock Skew [ 0ps]

ess_1362
30-03-2010, 10:12
چون ضریب پردازنده باز شده دست شما در اورکلاک خیلی باز هست

پس تغییرات زیر را انجام بده :

CPU CLOCK RATIO X8
CPU HOST CLOCK CONTROL : ENABLE
CPU HOST FREQUENCY : 375
System Memory Multiplier (SPD) : MANUAL
SYSTEM MEMORY MULTIPLIER : 1.06

اگر سیستم به راحتی بوت شدو در تست PRIME95 دما زیر 64 درجه بود که مشکلی نیست ولی اگر سیستم بوت نشد یا ناپایدار بود ولتاژها بصورت زیر تغییر می کنه :

CPU VCORE : 1.41
MCH CORE : 1.4

wonderful
01-04-2010, 17:18
ممنون از راهنماییت
فقط چند تا نکته هستش :
1)این مادربرد بیشترین cpu که ساپرت میکنه همینیه که الان دارم پس نمشه cpu رو ارتقا داد
2)حتی اگه مادربرد و cpu رو با هم عوض کنم چون حداکثر هزینه ای که میخوام برای vga بکنم تا100 هزار تومان است فکر نمی کنم باز در این حالتم بشه این بازی هایی که نام بردی رو روی high اجرا کرد !
اگر این طور باشه اورکلاک کردن همین cpu کم هزینه تره !
این طور نیست !؟

ولی اینجوری شما هم خدا رو میخواهید هم خرما رو:31:

وقتی بیشتر با پردازنده ی شما اشنا شدم فهمیدم اگه gta iv رو تو کیفیت low با fps کمتر از 10 بیاره نباید تعجب کرد

راستی پردازنده ی شما 90nm هست و اورکلاک اون کاری بس دشوار!!!

در هر صورت خودتون صاحب اختیارید

mohyy
15-04-2010, 16:08
سلام خدمت دوستان عزیز

من یه سیستم قدیمی دارم که سرعتش کمه و نمی صرفه ارتقاءش بدم. به بحث اورکلاک علاقه مند شدم و می خوام اورکلاکش

کنم . اگه امکانش هست منو راهنمایی کنید و یا اینکه بگید سوال خودم رو کجا مطرح کنم که نتیجه بگیرم.

سیستم من اینه . اگه مشخصات بیشتر برای اورکلاک لازمه بگید تا برم دنبالش و پیداشون کنم.

راستی اینم بگم که نمی خوام خرج اضافه مثل فن و خنک کنه لازم بشه

سی پی یو : Intel(R) Celeron(R) 2.40GHZ
رم : 512 mb
کارت گرافیک : NVIDIA GeForce FX 5200

ممنون از لطفتون

ess_1362
15-04-2010, 16:30
سلام خدمت دوستان عزیز

من یه سیستم قدیمی دارم که سرعتش کمه و نمی صرفه ارتقاءش بدم. به بحث اورکلاک علاقه مند شدم و می خوام اورکلاکش

کنم . اگه امکانش هست منو راهنمایی کنید و یا اینکه بگید سوال خودم رو کجا مطرح کنم که نتیجه بگیرم.

سیستم من اینه . اگه مشخصات بیشتر برای اورکلاک لازمه بگید تا برم دنبالش و پیداشون کنم.

راستی اینم بگم که نمی خوام خرج اضافه مثل فن و خنک کنه لازم بشه

سی پی یو : Intel(R) Celeron(R) 2.40GHZ
رم : 512 mb
کارت گرافیک : NVIDIA GeForce FX 5200

ممنون از لطفتون

شما اول یک تاپیک جدید (بحث جدید) باز کنید تا همه به شما کمک کنند

ضمنا پلتفرم شما که سوکت 478 هست قابلیت اورکلاک خیلی پایینی داره و اورکلاک هم تاثیر خیلی محسوسی در کاراییش نداره

mohyy
16-04-2010, 14:23
آقا احسان ممنون از لطفت

یا شما خیلی فنی گفتی یا من خیلی مبتدی هستم( احتمالا گزینه دوم درسته) . به هرحال اگه حوصله اش رو داشتی بیشتر توضیح بده.
همین الان هم یه تاپیک باز می کنم و سوالم رو اونجا مطرح می کنم

موفق باشید