PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در هم بر هم شدن حروف در بایوس. کمک کنید!

ihnd4
26-03-2010, 12:17
سلام و خسته نباشید.
مشکل عجیبی برای PC من پیش اومده که من نمی‏تونم بفهمم از نزم افزاره یا از سخت افزار و دقیقن از کدوم سخت افزار.
برای همین مرتبط ترین انجمنی که پیدا کردم برای مطرح کردن سوال خودم این انجمن بود.
از دوستان می‏خوام کمکم کنن که این مشکل رو حل کنم.

وقتی کامپیوتر رو روشن می‏کنم مانیتور تصویرش به این شکل نمایش داده می‏شه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وارد تنظیمات بایوس هم که می‏شم این رو می‏بینم:
هنگام بالا اومدن ویندوز هم این رو دارم:
تو حالت دکمه F8 هنگام بوت شدن ویندوز هم این رو دارم:
نکته کار همین به هم ریختن حروف و نمایش صفحه است. وقتی که به قسمت لود شدن ویندوز می‏رسم تصویر سالم سالمه و وقتی که لود شدن تموم میشه یک صفحه سیاه جایگزین می‏شه و دیگه تمام! صفحه سیاه همین طور باقی می‎‏مونه تا من کامپیوتر را خاموش کنم.

اولین حدسی که من زدم این بود که مانیتورم خرابه، ولی وقتی مانیتورم رو به لپ تاپ وصل کردم دیدم مثل ساعت کار می‏کنه و هیچ ایرادی نداره.
دومین حدسی که زدم اینه که بایوس مشل دار شده. نمی‏دونم... شاید ویروس بتونه از این کارار بکنه. ولی هیچ راه حلی به ذهنم نمی‏رسه برای اینکه بتونم تعمیرش کنم.

وارد Safe Mode شدم. توی Safe Mode همه چیز مرتب بود. خواستم از داخل Safe Mode یه ویندوز جدید نصب کنم که همین کار رو هم کردم. توی نصب ویندوز، بعد از یک بار ریستارت شدن و ادامه دادن نصب، کلیه مراحل نصب با همین حروف در هم و برهم و به هم ریخته ادامه پیدا کرد تا اینکه وارد مرحله گرافیکی نصب شد. اونجا همه تصاویر سالم و صحیح ولی وسط کار یه خطای عجیب و غریب نشونم داد که نصب نمیتونه ادامه پیدا کنه.

الان دیگه وارد Safe Mode هم نمی‏تونم بشم.

خلاصه مشکل همینه در هم ریختن حروف و خراب شدن ویندوزه!

ممنون می‏شم از راهنمایی دوستان.

ihnd4
26-03-2010, 12:47
بابا دست مریزاد.
اگه آدم توی ارسال یه پست یه اشتباه کوچیک بکنه آبروشو می‏برید.
یه دکمه ویرایش ناقابل بذارید این پایین به خدا کفر نمیشه.

ویرایش درست پست من اینه:
سلام و خسته نباشید.
مشکل عجیبی برای PC من پیش اومده که من نمی‏تونم بفهمم از نزم افزاره یا از سخت افزار و دقیقن از کدوم سخت افزار.
برای همین مرتبط ترین انجمنی که پیدا کردم برای مطرح کردن سوال خودم این انجمن بود.
از دوستان می‏خوام کمکم کنن که این مشکل رو حل کنم.

وقتی کامپیوتر رو روشن می‏کنم مانیتور تصویرش به این شکل نمایش داده می‏شه:
وارد تنظیمات بایوس هم که می‏شم این رو می‏بینم:
هنگام بالا اومدن ویندوز هم این رو دارم:
تو حالت دکمه F8 هنگام بوت شدن ویندوز هم این رو دارم:
نکته کار همین به هم ریختن حروف و نمایش صفحه است. وقتی که به قسمت لود شدن ویندوز می‏رسم تصویر سالم سالمه و وقتی که لود شدن تموم میشه یک صفحه سیاه جایگزین می‏شه و دیگه تمام! صفحه سیاه همین طور باقی می‎‏مونه تا من کامپیوتر را خاموش کنم.

اولین حدسی که من زدم این بود که مانیتورم خرابه، ولی وقتی مانیتورم رو به لپ تاپ وصل کردم دیدم مثل ساعت کار می‏کنه و هیچ ایرادی نداره.
دومین حدسی که زدم اینه که بایوس مشل دار شده. نمی‏دونم... شاید ویروس بتونه از این کارار بکنه. ولی هیچ راه حلی به ذهنم نمی‏رسه برای اینکه بتونم تعمیرش کنم.

وارد Safe Mode شدم. توی Safe Mode همه چیز مرتب بود. خواستم از داخل Safe Mode یه ویندوز جدید نصب کنم که همین کار رو هم کردم. توی نصب ویندوز، بعد از یک بار ریستارت شدن و ادامه دادن نصب، کلیه مراحل نصب با همین حروف در هم و برهم و به هم ریخته ادامه پیدا کرد تا اینکه وارد مرحله گرافیکی نصب شد. اونجا همه تصاویر سالم و صحیح ولی وسط کار یه خطای عجیب و غریب نشونم داد که نصب نمیتونه ادامه پیدا کنه.

الان دیگه وارد Safe Mode هم نمی‏تونم بشم.

خلاصه مشکل همینه در هم ریختن حروف و خراب شدن ویندوزه!

ممنون می‏شم از راهنمایی دوستان.

f-secure
26-03-2010, 14:01
اینکارها را یکی یکی انجام بده اگه حل نشد برو قدم بعدی
1- باتری مادربورد را برای چند دقیقه خارج کن.جامپر کنار بارتری را هم توی حالت ریست قرار بدی بهتره و بعد جامپر را مثل اولش کن
2-اگه گرافیکت آنبرده با یک کارت گرافیک سیستم را بالا بیار و اگر کارت گرافیک داری اونو بردار یک کارت گرافیک دیگه بذار و سیستم را باهاش بوت کن
3-ویندوز را عوض کن ولی نه از داخل سیف مد.بلکه بوت را بذار روی CD و از اونجا نصب کن
پیشبینی میکنم 30 درصد امکان ویروس یا اشکال بایوس و 60 درصد خرابی گرافیک باشه.10درصد هم میتونه عوامل دیگه

ihnd4
26-03-2010, 15:16
سلام.
ممنون از راهنمایی شما.
قدم اول رو انجام دادم. تفاوتی ایجاد نشد.
قدم دوم رو نمی‏تونم انجام بدم چون کارت گرافیک اضافه ندارم. باید از کسی دیگه بگیرم که میفته واسه فردا.
قدم سوم هم انجام دادنش خیلی سخته چون باید تمام مراحل نصب رو با حروف در هم ریخته بگذرونم. تازه با اون بایوس و تنظیماتش که هیچی قابل خوندن نیست. ولی انجامش میدم و نتیجه را اینجا می‏نویسم.

از توجه شما سپاسگذارم.
بازم کمک کنید. ممون.

TREASURES
26-03-2010, 16:27
سلام.
ممنون از راهنمایی شما.
قدم اول رو انجام دادم. تفاوتی ایجاد نشد.
قدم دوم رو نمی‏تونم انجام بدم چون کارت گرافیک اضافه ندارم. باید از کسی دیگه بگیرم که میفته واسه فردا.
قدم سوم هم انجام دادنش خیلی سخته چون باید تمام مراحل نصب رو با حروف در هم ریخته بگذرونم. تازه با اون بایوس و تنظیماتش که هیچی قابل خوندن نیست. ولی انجامش میدم و نتیجه را اینجا می‏نویسم.

از توجه شما سپاسگذارم.
بازم کمک کنید. ممون.

بایوس رو آپدیت کن یا یه ورژن دیگه نصب کن احتمال داره که مینت مشکل داشته باشه

ihnd4
27-03-2010, 00:08
وقتی ویندوز ندارم بایوس رو از کجا آپدیت کنم؟
من تا حالا کارای بایوسی نکردم!!!

shahinfarasystem
27-03-2010, 07:57
سلام

برادر عزیز مشکل شما 90 در صد کارت گرافیکه که نمی تونه پردازش تصویر رو درست انجام بده

یه گرافیک از یکی از آشناها قرض بگیر و امتحان کن ببین چی میشه......

نتیجه اش رو خبر بده برادر..

f-secure
27-03-2010, 11:16
چ.ن یهویی سیستمت اینجوری شده درصد کمی به بایوس برمیگرده ولی به هر صورت باید طبق روش زیر بری با یه سیستم سالم دیگه فلاپی بایوس را تهیه کنی و در حالت ستاپ بایوس سیستمت خودت که وارد شدی اجراش کنی.سادست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ولی ایراد به احتمال زیاد به همون گرافیک سیستم برمیگرده باید بدی اگه امکانش بود نمایندگی تعمیرش کنند میتونی گرافیکت را باز کنی روی سیستمی دیگر مثلا در تعمیرگاه نصب کنی و چک کنی

oshtor
28-03-2010, 10:39
سلام
مشکل از گرافیکه
کاری به بایوس نداشته باش

ebicross
28-03-2010, 10:55
اگر مانیتورت LCD هستش و امکان جدا کردن کابل VGA رو داری با یک کابل دیگه عوضش کن. شاید کابلش رفته زیر صندلی یا پایه ی میز.
خارهای توی کابل و سوکت کارت گرافیک رو چک کن.
دقت کن کارت گرافیکت دقیق سر جای خودش باشه.
فن روی کارت گرافیکت ببین میچرخه یا نه؟

کلا کارت گرافیک رو چک کن مشکل ظاهری و فیزیکی نداشته باشه.
بعید میدونم از بایوس باشه چون بایوس یهو بدون دلیل اینطوری نمیشه.

تمام فیشهارو بکش. فقط برق رو وصل کن و مانیتور. ببین فرقی میکنه یا نه؟
خبر بده

shahinfarasystem
29-03-2010, 14:22
اگر مانیتورت LCD هستش و امکان جدا کردن کابل VGA رو داری با یک کابل دیگه عوضش کن. شاید کابلش رفته زیر صندلی یا پایه ی میز.
خارهای توی کابل و سوکت کارت گرافیک رو چک کن.
دقت کن کارت گرافیکت دقیق سر جای خودش باشه.
فن روی کارت گرافیکت ببین میچرخه یا نه؟

کلا کارت گرافیک رو چک کن مشکل ظاهری و فیزیکی نداشته باشه.
بعید میدونم از بایوس باشه چون بایوس یهو بدون دلیل اینطوری نمیشه.

تمام فیشهارو بکش. فقط برق رو وصل کن و مانیتور. ببین فرقی میکنه یا نه؟
خبر بده

حرف معقولیه من فکرم به ایده ebicross عزیز نرسید

نتیجه رو بگذار برادر...

mamalux
16-04-2010, 16:44
سلام
کار من تعمیرات سخت افزاریه
مموری های گرافیک شما دچار مشکل شده
بطور کلی اگه گارانتی داره که حله میدی گارانتی نو بهت میده
اگه گارانتی نداره
متاسفانه باید اعلام کنی که یه ختم برای گرافیکت گرفتی و بعد هم خاکش کنی

Shadowles
08-07-2014, 21:24
سلام ... من هم دقیقا" همین مشکل را دارم... جالب اینجاست که دو تا از دوستانم هم همین مشکل رو داشتن...یه جورایی شایع شده...

یکیشوون گرافیک مشکل داشت عوض کرد درست شد...

یکی کابل HDMI عوض کرد درست شد...

خودم هم فکر میکردم از گرافیک باشه... کارت گرافیک دیگه داشتم ...عوض کردم درست شد...یعنی گرافیک بود...البته بسیاری از دوستان اشاره کرده بودن...من هم خواستم بگم این چنین شد شاید بدرد دوستان بخوره...