PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی شبکه بین ویندوز ایکسپی و ویستا

petersool
25-03-2010, 12:15
دوستان
من یه pc ایکس پی دارم که با مودم وصل به اینترنت ADSL
حالا می خوام به لپ تاپ ویستا وصل کنم که
لپ تاپ هم اینترنت داشته باشه و هم فایل شرینگ
لطف کنید به من کمک کنید.:20:

dsa dsa
25-03-2010, 12:37
مودمت چند تا lan داره ؟؟

بی سیم هست ؟؟

مودمت باید قابلیت های شبکه کردن رو داشته باشه !!

کارت شبکه بی سیم داری ؟؟ روی laptop کارت شبکه بی سیم هست ؟

petersool
25-03-2010, 15:39
سلام
من نمی خوام از مودم استفاده کنم می خوام با دو تا کارت شبکه به لپ تاپ اینترنت و شیر بدم.

nightmare
25-03-2010, 16:28
سلام
من نمی خوام از مودم استفاده کنم می خوام با دو تا کارت شبکه به لپ تاپ اینترنت و شیر بدم.

ابتدا بگید نوع ارتباط شما به اینترنت چطوریه ؟
منظورم اینه که با کانکشنی که در ویندوز ساختید وصل میشید ، یا مودمتون خودش همیشه وصله ؟

اگر با کانکشن وصل میشید مشکلی نیست و میشه به راحتی تنظیمات رو انجام داد .

اما اگر تنظیمات ارتباطی همگی در داخل مودم انجام شده ، 2 راه دارید .
1. از ISP طرف حسابتون تنظیمات Internet Sharing مودم رو سئوال کنید که اغلب به خاطر منافع خودشون نمی گن این رو
2. با ISP تماس بگیرید و بگید میخواید ارتباطتتون رو به صورت کانکشنی تغییر بدید تا هر زمان خواستید اینترنت رو قطع یا وصل کنید و مراحلی رو که میگن انجام بدید .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگر ارتباط کانکشنی رو برقرار کردید ، در حقیقت شما باید دو تا کانکشن در ویندوز XP داشته باشید .
یکی مربوط به اینترنت و دیگری مربوط به شبکه داخلی .

روی کانکشن اینترنتتون کلیک راست کنید و Properties رو بزنید . در تب Advanced از بالا گزینه ی Allow other network users to connect through this computer's Internet connection رو تیک بزنید .

یه همچین شکلی هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و بعد OK کنید . یه پیغام به شما میده که باید YES بزنید و به شما میگه که جهت انجام Sharing ، آی پی کانکشن شبکه داخلیتون رو به 192.168.0.1 تغییر میده .

بعدش یکبار کانکشن اینترنتتون رو Disconnect و Connect کنید تا تغییرات لازم اعمال بشه .

حالا باید در لپتاپ روی کانکشن شبکه داخلی ، آیپی رو به صورت Obtain تنظیم کنید تا بتونه از Windows XP آی پی بگیره و به اینترنت اون متصل بشه .

برای اینکار از Control Panel وارد مسیر زیر بشید :

از سمت چپ روی Manage network connections کلیک کنید و بعد روی کانکشن کارت شبکه داخلی کلیک راست و Properties رو بزنید . در قسمت networking روی TCP/IPv4 دابل کلیک کنید .

در پنجره ای که باز میشه هر دو قسمت مربوط به تنظیمات IP رو به حالت Obtain تغییر بدید :

و همه ی پنجره ها رو OK کنید و ببندید . اگر کابل شبکه تون درست باشه و مراحل رو درست انجام داده باشید ، بعد از چند ثانیه شبکه لپتاپ شما به صورت خودکار یک آی پی از ویندوز XP میگیره و ارتباط اینترنت در اون برقرار میشه .

تا بعد ...