PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور؟؟؟؟ADSL - کد امنیتی؟؟؟

mrme
24-03-2010, 23:45
با سلام به کاربران گرامی
بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب و از کاربران حرفه ای سایت و همین طور کاربران عضو جدید و خلاصه همه ی کسانی که در مورد شبکه سر رشته دارن یا آشنا هستن میخوام که بنده رو در حل این مسئله یاری کنن.....
من ADSL 2+ دارم و مودم هم WIRLESS هست که PC خودم با سیم به مودم وصل هست ولی مشکلی که هست برادرم و همین طور پدرم هست که لپ تاپ دارن و به راحتی از ADSL دارن استفاده میکنن...،حال من از کاربران انجمن و همه ی کسانی که در این زمینه میتونن کمکم کنند این سوال رو دارم که چطور میتونم روی WIRLESS کد امنیتی بذارم ؟؟؟
چند تا سوال هم در ادامه دارم و اونم این که
1- آیا میشه از طریق WIRLESS لپ تاپ اونا رو کنترل کنم؟؟؟
2- چطور میتونم برای کسانی که از WIRLESS استفاده میخوان بکنن محدودیت بذارم؟؟؟با چه برنامه ای؟؟؟(به فرض مثال : بتونم واسه اونا محدودیت دانلود بذارم که فقط بتونن تا یه سقفی دانلود کنند و...)

لطفا معرفی کنید....
بی صبرانه منتظر پاسخ و راهنمایی کاربران هستم
با سپاس فراوان

amins2007
25-03-2010, 00:32
سلام
من فقط با مودم planet کار کردم. فکر کنم بقیه هم اینجوری باشن.
باید بری توی تنظیمات مودم. از مرورگر آدرس آیپی مودم رو بزن و برو تو تنظیماتش.
ادرس آیپی و رمز ورود رو پشت مودم یا توی دفترچه راهنماش نوشته.
اونجا برو بخش شبکه بیسیم. نوع امنیتی رو روی WEP بزار. کدشو هم میتونی همونجا تعیین کنی.

بقیه سوالاتو دوستان حرفه ای تر جواب میدن...

a6l3i
25-03-2010, 20:16
مدل مودمتون رو نگفتی!
1- برای کنترل سیستم های یک شبکه باید از نرم افزارهای کلاس های درس یا کافی نت ها استفاده کنی که اون هم نیازمند نصب برنامه تو هر دو سیستم ( هم pc شما و هم لپ تاپ اونهاست). این هم لونه این جور برنامه ها تو همین p30world خودمون:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- برای کنترل میزان دسترسی کاربرها ، نرم افزار داخلی مودم ها خیلی قوی نیست و اکثراٌ (همون طور که Armins2007 عزیز گفتن) به گذاشتن پسورد محدود میشن.
البته تو بعضی مودم ها مثل Asus ، میشه کاربرها رو به سه اولویت Low, Medium, High تقسیم کرد که بیشتر پهنای باند رو به High میده.
ولی واسه کنترل بیشتر و تعیین میزان دانلود باید از نرم افزارهای کنترل شبکه استفاده کنی که اون هم به شرطی امکان پذیره که مثل کافی نت ها یه سیستم سرور بشه و مابقی از طریق اون به نت وصل شن تا یشه شیر فلکه رو کم و زیاد کرد! که شما اینجوری نیستی.

mrme
26-03-2010, 00:19
مدل مودمتون رو نگفتی!
1- برای کنترل سیستم های یک شبکه باید از نرم افزارهای کلاس های درس یا کافی نت ها استفاده کنی که اون هم نیازمند نصب برنامه تو هر دو سیستم ( هم pc شما و هم لپ تاپ اونهاست). این هم لونه این جور برنامه ها تو همین p30world خودمون:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2- برای کنترل میزان دسترسی کاربرها ، نرم افزار داخلی مودم ها خیلی قوی نیست و اکثراٌ (همون طور که Armins2007 عزیز گفتن) به گذاشتن پسورد محدود میشن.
البته تو بعضی مودم ها مثل Asus ، میشه کاربرها رو به سه اولویت Low, Medium, High تقسیم کرد که بیشتر پهنای باند رو به High میده.
ولی واسه کنترل بیشتر و تعیین میزان دانلود باید از نرم افزارهای کنترل شبکه استفاده کنی که اون هم به شرطی امکان پذیره که مثل کافی نت ها یه سیستم سرور بشه و مابقی از طریق اون به نت وصل شن تا یشه شیر فلکه رو کم و زیاد کرد! که شما اینجوری نیستی.

ممنون از راهنمائیتون دوست عزیز...استفاده بردم:10:
مدل مودم من TP-LINK هست TD-W8901G اگه میشه بیشتر توضیح بدین:8::8:

a6l3i
26-03-2010, 00:28
سلام
قابل شما رو نداشت.
من راهنمای مودمتون رو خوندم. شما فقط میتونید به یکی از دو روش زیر دسترسی دیگران رو یه اینترنت قطع کنید و امکان کم کردن درسترسی نیست.
1- خاموش کردن وایرلس
2- فیلتز کردن IP های کاربرها

که در هر دو حالت تابلو میشه و دادشون در میآد !!!