PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی شبکه خانگی

مشتي
24-03-2010, 13:56
من یه مودم adsl معمولی با یه هاب 5 پورت مهمولی دارم و الان میخوام یه شبکه بی سیم بین دو تا pc راه اندازی کنم چی لازم دارم و چی کار کنم ؟

dsa dsa
24-03-2010, 14:30
به نام خدا و سلام.
خب منظورت سوییچ دیگه ؟ هاب که دیگه نه پیدا میشه و نه استفاده میشه !

مودت Adsl شما بی سیم هست ؟ چند تا پورت لن داره ؟ اگر 2 تا داره می تواانی شبکه کنی که به این صورت که کابل استرایت رو یه سرشو می زنی به کارت های شبکه و یک سر دیگر آن هم به پورت های لن مودم !

اگر هم می خوای بی سیم شبکه کنی نیاز به 2 عدد Wireless USB Adapter ( نسبت به کارتهای PCI بهتر بوده و به آسانی قابل setup هستند ) و یک Wireless Router یا WAP ( اکسس پونت بی سیم ) نیاز داری که با این کار اینترنت شما هم share میشه !!

می تونی از LinkSys WAG 120 N یا Alfex wifi 2000 استفاده کنی که علاوه بر بی سیم بودن پورتهای لن هم برای شبکه بندی سیمی دارند ؟!

اگر مودم معمولی یعنی فقط مودم ADSL هست نمی تونی share کنی اینترنت رو ! روتر کار Internet Sharing رو به عهده می گیره !

اما برای شما ؟؟
شما بیا مودم رو بزن به هاب و از هاب بزن به کامپیوترها !!

موفق باشی ! سوال بود در حد عقل حقیرم در خدمتم/

---------- Post added at 03:28 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سعی کن از برندهای مانند Cisco/LinkSys/SMC/Asus استفاده کن .

----

شما می تونی دو کامپیوتر همچنین با سوییچ شبکه کنی و بعد بزنی به Router !:31:

---------- Post added at 03:30 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

و به عکس زیر توجه کنید :

مشتي
24-03-2010, 14:41
به نام خدا و سلام.
خب منظورت سوییچ دیگه ؟ هاب که دیگه نه پیدا میشه و نه استفاده میشه !

مودت Adsl شما بی سیم هست ؟ چند تا پورت لن داره ؟ اگر 2 تا داره می تواانی شبکه کنی که به این صورت که کابل استرایت رو یه سرشو می زنی به کارت های شبکه و یک سر دیگر آن هم به پورت های لن مودم !

اگر هم می خوای بی سیم شبکه کنی نیاز به 2 عدد Wireless USB Adapter ( نسبت به کارتهای PCI بهتر بوده و به آسانی قابل setup هستند ) و یک Wireless Router یا WAP ( اکسس پونت بی سیم ) نیاز داری که با این کار اینترنت شما هم share میشه !!

می تونی از LinkSys WAG 120 N یا Alfex wifi 2000 استفاده کنی که علاوه بر بی سیم بودن پورتهای لن هم برای شبکه بندی سیمی دارند ؟!

اگر مودم معمولی یعنی فقط مودم ADSL هست نمی تونی share کنی اینترنت رو ! روتر کار Internet Sharing رو به عهده می گیره !

شما بیا مودم رو بزن به هاب و از هاب بزن به کامپیوترها !! ( خودم تست نکردم )

موفق باشی ! سوال بود در حد عقل حقیرم در خدمتم/

---------- Post added at 03:28 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

سعی کن از برندهای مانند Cisco/LinkSys/SMC/Asus استفاده کن .

----

شما می تونی دو کامپیوتر همچنین با سوییچ شبکه کنی و بعد بزنی به Router !:31:

---------- Post added at 03:30 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

و به عکس زیر توجه کنید :

اره سوییچه - بیسیم نیست- یه پورت لن داره یه پورت usb - اره میخوام بیسیم لن کنم - پس برا هر سیستم یه Wireless USB Adapter لازم دارم و یه wap ? - بنظرم پیشنهاد اخرت بهتره خودمم میخوام همین کارو بکنم حالا نمیشه هابو یه جور بیسم لن کرد با سیستما؟- در ضمن هم مودم و هم هابم بیسیم نیستند
نمیدونم این تشکر این فروم کجاشه وگرنه یه تشکر حسابی ازت میکردم

dsa dsa
24-03-2010, 14:56
شما چه جوری می خوای با سیم رو بی سیم کنی ؟؟

بله برای شبکه کردن شما نیاز به WAP داری که بهت پیشنهاد می کنم wap تکی نگیری حتما اینطوری باشه تا در آینده مشکلی بر نخوری :

ADSL Modem Router Wireless N سری N رو دقت کن که سرعت بیشتری بهت می ده !

USB Adapter ها هم از سری N پشتیبانی کنند !

خلاصه

نظر من اون سوییچ و مودت رو بزار کنار و یه Alfex wifi 2000 که 65 تومان هست بخر و 2 عدد D-Link DWA 520 که هر عدد 25 تومان هست و و می زنی هر کدام از usb ها رو به سیستم و روشن کردن او ADSL Modem Router بعد دیگه راحت شبکه میشه !!

Dlink 520 سری G هست اگه از نظر مالی کشلی نداری و می خوای واقعا کارا باشه لینک سیس سری N بگیر !

محصولات 3COM هم خوبن .

البته alfex 4 تا پورت لن هم داره !! برای با سیم !

dsa dsa
24-03-2010, 15:07
روترها به عنوان router/switch کاربرد دارند یعنی کار سوییچ رو هم انجام می دهند .

مشتي
25-03-2010, 12:19
روترها به عنوان router/switch کاربرد دارند یعنی کار سوییچ رو هم انجام می دهند .
سلام منظورتو متوجه نشدم یعنی من الان با یه روتری که یه پورت یو اس بی با یه پورت لن داره چی کار میتونم بکنم؟

dsa dsa
25-03-2010, 12:31
سلام/
USB رو ديگر كاری نداشته باش مشکل سلز میشه در جاهایی و فرق های هم با LAN داره که توی همین سایت می تونی مطالعه کنی !

اون جمله یعنی اینکه یک روتر مانند سوییچ هم عمل می کنه ؟؟ سوییچ برای چی استفاده میشه ؟؟ برای شبکه کردن !

شما با روتری که گفتی چونه یک پورت لن داره به دردت نمی خوره !

LinkSys WRT 160 N یک روتر بی سیم یا همون Access Point می باشد که برای شبکه کردن می تونی استفاده کنی !! واگر یک مودم جدا داری می تونی بهش وصل کنی !

ببنین روتر میاد دو شبکه که هر کدام از این شبکه ها با یک سوییچ شبکه شده اند رو شبکه می کنه و از روتر وصل میشه به مودم DSL و اینترنت می گیره !!

یک alfex wifi 2000 که 4 تا لن داره بگیر و دو تا کارت شبکه بی سیم ! حله !!

scott_tomes
16-06-2010, 23:14
سلام من مودم usb wiliess مدل d-link DWA-110 گرفتم الان میخوام راش بندازم نمیتونم البته اینو بگم دو نکته اصلی اینکه من اینترنیت دارم میخوام تبدیلش کنم به وایلس با همین تا با گوشیم بتونم وارد اینترنت بشم ویندوزم هم 7 هست البته xp رو هم میتونم گیر بیاروم فقط یکی باشه کمک کنه من قیلا این کار انجام دادم ولی ویندوزو عوض کردم دیگه یادم رفت هر کاری کردم نشد :| [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لطفا هر کسی میتونه بهم کمک کنه .واقعا بدجوری کارم گیر کرده .

fire_gun
09-07-2010, 17:15
سلام.
امروز مودم link sys 120 n گرفتم بلد نیستم share کنمش.
کلا یکی راهنماییم کنه
ممنون:20:

dsa dsa
10-07-2010, 14:05
سلام من مودم usb wiliess مدل d-link DWA-110 گرفتم الان میخوام راش بندازم نمیتونم البته اینو بگم دو نکته اصلی اینکه من اینترنیت دارم میخوام تبدیلش کنم به وایلس با همین تا با گوشیم بتونم وارد اینترنت بشم ویندوزم هم 7 هست البته xp رو هم میتونم گیر بیاروم فقط یکی باشه کمک کنه من قیلا این کار انجام دادم ولی ویندوزو عوض کردم دیگه یادم رفت هر کاری کردم نشد :| [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لطفا هر کسی میتونه بهم کمک کنه .واقعا بدجوری کارم گیر کرده .

شما access point دارید ؟ درسته دیگه ؟ این access point شما یک شناسه داره به نام SSID !

وقتی usb wireless رو به سیستم وصل می کنید خودش می گرده اون access point رو پیدا می کنه و شما بهش connect می کنید .
مشکل چیه ؟

توی windows 7 کنار ساعت خودش میاد .