PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سینمای خانگی با ادیفایر

hezare24
21-03-2010, 23:24
سلام

می خواستم بدانم با اسپیکر ادیفایر da5000 pro می توان یک سینمای خانگی خوب درست کرد
لطفا یک دی وی دی پلیر عالی که با اسپیکر همخوانی داشته باشد معرفی کنید

ata_webmaker
22-03-2010, 13:21
قیمتش چنده و آیا ورودی های اپتیکال و کواکسیال رو داره؟

omidnejat
22-03-2010, 19:19
من خودم بیشتر سینماها رو تست کردم بیس و تریبلاشون همخوانی نداشت به همین خاطر یه da5000 pro و lg 9750 گرفتم حجم صداش خوبه و کیفیت صداش عالیه با پول اینا یه سینما با نصف کیفیت این هم نمیتونید بگیرید

ata_webmaker
22-03-2010, 20:59
حالا نگفتی چند خریدی؟
و ورودی اپتیکال و یا کواکسیال داره

hezare24
22-03-2010, 21:58
من اطلاعات کاملی از این اسپیکر ندارم
سایت زیر اطلاعاتی درباره این محصول می دهد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ata_webmaker
23-03-2010, 15:21
اگر اطلاع ندارید پس چطور میگید با این قیمت سینمای خانگی خوب نمیشه گرفت؟

---------- Post added at 05:21 PM ---------- Previous post was at 05:16 PM ----------

من این مدل رو دیدم
حالا قیافشو کاری نداریم
بزرگترین مشگل این سینما خانگی ااینه که ورودی اپتیکال و کواکسیال ندارو نمی تونی به این دی وی دی پلیر های تو بازار وصل کنی
مگر اینکه از این مارک های متفرقه بخری که خروجی انالوگ دارن

mr_rayan
23-03-2010, 21:29
قیافه اصلیش اینطوریه.
اینم در مورد ورودی صداش:
Triple line input - 5.1 RCA line-in - Stereo (AUX)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pourya_bo2pmc
23-03-2010, 23:21
سلام 
منم میخوام یا 9750 ال جی رو بگیرم یا 9650
میخواستم بدونم اگه خواستم یه زمانی اسپیکر کامپیوتر بگیرم که واسه ال سی دی و پلیر هم بتونه سینما خانگی بشه چه خصوصیاتی باید داشته باشه؟

مثلا اسپیکرهای 6 تیکه  ی کریتیو هم بهش میخوره ؟

ata_webmaker
24-03-2010, 10:28
اولا این مدل اسپیکر باید صدای اجزای صدای آنالوگ را دریافت کنند دی وی دی پلیر هایی مانن ال جی خروجی صدای پنج کاناله که شامل دو تای جلو و دو تای عقب و وسطی و ساب میشه رو ندارند و فقط برای خروجی صدای خود از خروجی صدای آپتیکال و خروجی دو کاناله انالوگ استفاده می کنند
پس من عملا نمی فهمم شما برای چی می خواین این اسپیکر رو بخرید زمانی که صدای پنج کاناله دریافت نمی کنید؟
باید دی وی دی پلیر های متفرقه بخرید که خروجی پنج کاناله آنالوگ داشته باشند که بنده توصیه نمی کنم
شما باید دنبال ورودی اسپیکری باشید که ورودی اپتیکال و یا کواکسیال داشته باشد

pourya_bo2pmc
24-03-2010, 11:22
ال جی دو مدل جدیدش یعنی همون 9650 و 9750 تو قسمت توضیحاتش نوشته خروجي 5:1 کانال

اینم لینکش 

پس پلیرش که تائیده میمونه چه نوع اسپیکرهایی ؟ باید تو مشخصات اسپیکر چی نوشته باشه که این خاصیت یعنی قابلیت وصل به پلیر و داشتن نقش سینما خانگی

mr_rayan
24-03-2010, 20:02

اینم لینکش

پس پلیرش که تائیده میمونه چه نوع اسپیکرهایی ؟ باید تو مشخصات اسپیکر چی نوشته باشه که این خاصیت یعنی قابلیت وصل به پلیر و داشتن نقش سینما خانگی
کلا اسپیکرهای 5.1 به پلیر هم وصل میشه ولی اگه این خصوصیت رو داشته باشه خیلی توپ میشه:
AUX 5.1 Input

pourya_bo2pmc
24-03-2010, 22:13
مثلا تو کریتیوها دو مدل Inspire T6200 و SBS A500 هیچکدومشون مشخصاتشونو که میخوندم Auxiliary-In نداشتند یعنی نمیشه به پلیر وصل کرد ؟

Auxiliary-In چی هستش ؟ چه تاثیری داره ؟

قیمت Inspire T6200 رو میدونید ؟

mr_rayan
24-03-2010, 23:02
منکه نگفتم حتما ورودی دیجیتال داشته باشه.گفتم که اگه ورودی دیجیتال داشته باشه خیلی توپ میشه.کلا وقتی صدا به صورت دیجیتال منتقل میشه کیفیت بهتری داره ولی اگه نداشته باشه هم ایراد نداره.
شما اگه یه اسپیکر 5.1 بگیری در صورتی که پلیرت خروجی آنالوگ داشته باشه به اسپیکرت وصل میشه و مشکلی نداره.حداقل توی مدلایی که من دیدم اینجوری بوده.
البته این موضوع نگرانی نداره،شما از هر جا میخوای خرید کنی قبلش یه سوال هم در این مورد بکن.

mr_rayan
24-03-2010, 23:13
قیمت Inspire T6200 رو الان نمیدونم.جدیدا قیمت نگرفتم.ولی بعید می دونم زیر 120 یا 30 باشه.با توجه به کارایی و مشخصاتش باید همین حدودا باشه.

pourya_bo2pmc
25-03-2010, 10:32
ممنون از پاسخهاتون
من اون رو سوال پرسیدم نه اینکه اشکال گرفته باشم
پس Auxiliary-In ورودی انتقال صدا بصورت دیجیتال هستش درست متوجه شدم ؟

ata_webmaker
25-03-2010, 13:52

اینم لینکش

اشتباه نکن منظور از خروجی 5.1 همون اپتیکال یا نوری و کواکسیال هست بهتره یوزر منوال دستگاه رو دنلود کنی و پشت دستگاه را ببینی و از وجوده فیش ها اطمینان حاصل کنی

pourya_bo2pmc
25-03-2010, 17:05
خب باید توی مشخصاتشون چی نوشته باشه که قابلیت اتصال اسپیکرهای pc رو داشته باشند ؟

من رفتم تو مشخصات این دو ویدئو تو سایت ال جی نوشته بود

Video out - Composite
Yes

Video out - Component RCA type(Y/Pb/Pr)
Yes

فکر کنم اینا باشه حالا این قابلیت رو دارن ؟
اینم لینکش

mr_rayan
25-03-2010, 20:11
اینایی که شما نوشتی مربوط به خروجی تصویره.یه عکس از پشت دستگاهت نمیتونی بندازی.اگه ببینم بهت میگم.

pourya_bo2pmc
25-03-2010, 20:46
راستش من هنوز 9650 یا 9750 رو ندارم فقط قصد خریدشونو شاید برای بعد تعطیلات داشته باشم 
متاسفانه تو سایت ال جی هم جز یه تصویر کلی ازشون تصویرهای دیگه ای رو نگذاشته
من لینکشو گذاشتم که مشخصات کاملشو نوشته اگه میتونید یه نگاهی بندازین آخه من نمیدونم این خروجی به لاتینش ، منظور کدومش میشه ؟

mr_rayan
25-03-2010, 20:54
راستش من هنوز 9650 یا 9750 رو ندارم فقط قصد خریدشونو شاید برای بعد تعطیلات داشته باشم
متاسفانه تو سایت ال جی هم جز یه تصویر کلی ازشون تصویرهای دیگه ای رو نگذاشته
من لینکشو گذاشتم که مشخصات کاملشو نوشته اگه میتونید یه نگاهی بندازین آخه من نمیدونم این خروجی به لاتینش ، منظور کدومش میشه ؟

من نگاه کردم.توی اینجا که هیچ اشاره ای به این موضوع نکرده.
توی سایت ایرانش هم نگاه کردم.توی اونجا نوشته با خروجی 5.1 ولی رنگ این نوشتش مشکیه.رنگ بقیشون قرمزه.نمیدونم منظورش چیه.
دفترچه راهنمارو از سایش دانلود کن یه نگاه بهش بنداز.

ata_webmaker
26-03-2010, 17:57
حتما باید یوزر منوالشو دنلود کنی تا بتونی دقیقا بفهمی
بی گدار به اب نزن

pourya_bo2pmc
26-03-2010, 21:36
سلام من دفترچه راهنماشو دانلود کردم
و عکس پشتشو پایین واستون گذاشتم همراه توضیحاتش من زیاد سر در نمیارم دیگه ببنید اسپیکرهای 5.1 کامپیوتر بهش وصل میشه ؟
اگه خصوصیات دیگه ای هم از این عکس گرفتید که اطلاعات تکمیلی محسوب میشه بگین استفاده میکنیم
در ضمن اینم لینک دفترچه راهنماش که 16 صفحه هستش و فقط 360 کیلوبایت حجمشه ( حجمش از بعضی عکسها هم کمتره )

mr_rayan
26-03-2010, 21:46
خب این خروجی دیجیتال داره.قسمت B توی عکس.
اینطوری هم که خودش توضیح داده خروجی 5.1 آنالوگ هم داره .
شما اگه یه اسپیکر بگیری که ورودی دیجیتال داشته باشه مشکلی نداری.اگه هم بخوای به ورودی آنالوگش وصل کنی اونم مشکلی نداره.البته بعضی از اسپیکرها وصل نمیشندها،حواست باشه.

ata_webmaker
27-03-2010, 11:31
بله مثل اینکه شما می تونید به اسپیکر با ورودی آنالوگ وصل کنید ولی مشگلی که وجود دارد اینه که برای اسپیکر های انالوگ سه ورودی وجود دارد
center
rear
front
ولی این دی وی دی پلیر خروجی هایش به این صورت هست
sub
rear
center
مشگل اینه که عدم تطبیق صورت میگیره حالا دیگه نمی دونم چیکار میشه کرد

pourya_bo2pmc
27-03-2010, 19:01
خب این خروجی دیجیتال داره.قسمت B توی عکس.
اینطوری هم که خودش توضیح داده خروجی 5.1 آنالوگ هم داره .
شما اگه یه اسپیکر بگیری که ورودی دیجیتال داشته باشه مشکلی نداری.اگه هم بخوای به ورودی آنالوگش وصل کنی اونم مشکلی نداره.البته بعضی از اسپیکرها وصل نمیشندها،حواست باشه.

مثلا اسپیکر مارک معتبر 6 تیکه ی خوبی هستش که ورودی دیجیتال داشته باشه با قیمت کمتر از 100 تومن ؟
و اینکه گفتین یعضی از اسپیکرها وصل نمیشند شامل ورودی آنالوگ هستش یا هردوشون یعنی آنالوگ و دیجیتال ؟

ata_webmaker
27-03-2010, 19:46
نه به دیجیتالی که مشگلی نداره مشگل با آنالوگ
و اما راجع به اینکه همچین اسپیکری هست یا نیست من 4 ساله پیش یک سینمای خانگی با مارک چارزستون خریده بودم
که ورودی ائوکس یا همون انالوگ و ورودی های دیجیتال کواکسیال و اپتیکال داشت و کنترل دیزاین خیلی خوبی داشت و صدای بسیار بسیار عالی که اگر بگم از اونکیو هم بهتر بود کسی باور نمیکنه
تا همین چند وقت پیش داشتم تا اینکه ردش کردم چون دیگه با دیزاین جدید خونمون جور در نیومد
دالبی دیجیتال - دالبی پرو لاجیک و دی تی اس را خیلی خوب ساپورت می کرد
من 95 خریده بودم
اینهم عکساش

omidnejat
27-03-2010, 20:15
بله مثل اینکه شما می تونید به اسپیکر با ورودی آنالوگ وصل کنید ولی مشگلی که وجود دارد اینه که برای اسپیکر های انالوگ سه ورودی وجود دارد
center
rear
front
ولی این دی وی دی پلیر خروجی هایش به این صورت هست
sub
rear
center
مشگل اینه که عدم تطبیق صورت میگیره حالا دیگه نمی دونم چیکار میشه کرد
دوست عزیز اون سه خروجی sub/senter/rear سمت راسته و خروجی front اون دوتایی هست که سمت چپ کنار خروجی تصویر هست
من خودم این پلیر رو دارم و به da5000 edifier وصل کردم

pourya_bo2pmc
27-03-2010, 20:48
دوست عزیز اون سه خروجی sub/senter/rear سمت راسته و خروجی front اون دوتایی هست که سمت چپ کنار خروجی تصویر هست
من خودم این پلیر رو دارم و به da5000 edifier وصل کردم

شما از 9750 راضی هستین ؟ چه مدته گرفتین ؟ قیمتش ؟ با این اسپیکرهای 6 تیکه ی pc حال میده سینما خانگی ؟

Pejman3
28-03-2010, 11:49
پایونیر DV-610 و فیلیپس 5996 هم خروجی 5.1 آنالوگ دارند.

pourya_bo2pmc
28-03-2010, 12:07
پایونیر DV-610 و فیلیپس 5996 هم خروجی 5.1 آنالوگ دارند.

قیمتهاش چقدره؟

omidnejat
28-03-2010, 19:30
عزیزان من 9750 دارم اسم اصلیش dv498h هست با این اسم سرچ کنید
در ضمن خروجی 5.1 انالوگ داره و دیجیتال هم داره

pourya_bo2pmc
28-03-2010, 20:14
عزیزان من 9750 دارم اسم اصلیش dv498h هست با این اسم سرچ کنید
در ضمن خروجی 5.1 انالوگ داره و دیجیتال هم داره

مگه کسی گفت شما مارکی دیگه دارین !!!!!!

شما از 9750 راضی هستین ؟ چه مدته گرفتین ؟ قیمتش ؟ با این اسپیکرهای 6 تیکه ی pc حال میده سینما خانگی ؟ 
این سوالا و فکر کنم ندیدین

ata_webmaker
28-03-2010, 21:56
آخه چطر میشه وصل کرد خروجی راست و چپ همه اصوات رو می فرستند
حال اینکه خروجی اجزا صدا هر یا از صدا های 5 کانال رو می فرستند اصلا با عقل جور در نمیاد
اینجوری صدای اسپیکر سنتر و عقبی از این دو اسپیکر هم به صورت استرویو پخش میشه اینکه میشه یک چیزه شلم شوربا :13:

Pejman3
29-03-2010, 13:42
آخه چطر میشه وصل کرد خروجی راست و چپ همه اصوات رو می فرستند
حال اینکه خروجی اجزا صدا هر یا از صدا های 5 کانال رو می فرستند اصلا با عقل جور در نمیاد
اینجوری صدای اسپیکر سنتر و عقبی از این دو اسپیکر هم به صورت استرویو پخش میشه اینکه میشه یک چیزه شلم شوربا :13:

فقط تو دی وی دی پلیر های با خروجی دو کاناله خروجی راست و چپ همه صداها رو منتقل می کنند ولی اونایی که خروجی 5.1 آنالوگ دارند کاملاً تفکیک صدا انجام می شه.

---------- Post added at 02:42 PM ---------- Previous post was at 02:41 PM ----------

قیمتهاش چقدره؟

پایونیر 610 دیگه الان تو بازار نیست
فیلیپس حدوده 110 تومنه

ata_webmaker
29-03-2010, 16:31
خوبه شما خودتون میگی 2 کانال ها تمامی صدا ها رو انتقال میدن
ولی مشگل اینجاست که این دی وی دی پلیر برای اجزای آنالوگ باند 5.1 فقط خروجی ساب - اسپیکر های عقب و سنتر رو داره و برای اسپیکر های چپ و راست جلو خروجی تعبیه نشده است
مگر آنکه تو منو دی وی دی پلیر این امکان باشه که نوع خروجی چپ و راست جلو را به صورت اجزا و یا کلی تغییر داد

omidnejat
29-03-2010, 18:39
مگه کسی گفت شما مارکی دیگه دارین !!!!!!

این سوالا و فکر کنم ندیدین
من یه ماهه گرفتم همه چیش خوبه فقط اکولایزر نداره ولی در عوض مثل پایونیر کیفیت اهنگ رو تا نزدیک سی دی صوتی بالا میبره

---------- Post added at 06:39 PM ---------- Previous post was at 06:37 PM ----------

ولی مشگل اینجاست که این دی وی دی پلیر برای اجزای آنالوگ باند 5.1 فقط خروجی ساب - اسپیکر های عقب و سنتر رو داره و برای اسپیکر های چپ و راست جلو خروجی تعبیه نشده است
مگر آنکه تو منو دی وی دی پلیر این امکان باشه که نوع خروجی چپ و راست جلو را به صورت اجزا و یا کلی تغییر داد
عزبز قبلا هم گفتم خروجی های جلوش او دو تایی هست که کنار خروجیه تصویره

Pejman3
29-03-2010, 21:57

تو این نوع دی وی دی پلیر ها این امکان هست.

ata_webmaker
30-03-2010, 11:18
خوب پس مشگلی نیست

pourya_bo2pmc
30-03-2010, 13:43
من یه ماهه گرفتم همه چیش خوبه فقط اکولایزر نداره ولی در عوض مثل پایونیر کیفیت اهنگ رو تا نزدیک سی دی صوتی بالا میبره

---------- Post added at 06:39 PM ---------- Previous post was at 06:37 PM ----------

قیمتی که گرفتین چقدر بوده ؟ تهرانید ؟