PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت هدر و فوتر ثابت

ashkan 261
19-03-2010, 15:01
سلام

من برای اینکه بجای قرار دادن سورس یه میانبر براش درست کنیم دیدم که از این علامت استفاده میشه $ مثلا $header هر جا این باشه هدر نشون داده میشه یعنی یه فایل header.php داریم که توی تمام صفحات ازش استفاده میشه .

یا اینکه مثلا login$ یا register$ که هر نقطه از سایت اینو بذاریم برامون اون دستور لازمو ایفا میکنه .

میشه یه خورده در مورد این توضیح بدید تا من بتونم هدر و فوترمو ثابت کنم ؟

خیلی متشکر

MrGee
19-03-2010, 15:30
با دستور frame اچ تی ام ال فکر کنم بشه این کار رو کرد.

Web_Seo
20-03-2010, 14:32
سلام

من برای اینکه بجای قرار دادن سورس یه میانبر براش درست کنیم دیدم که از این علامت استفاده میشه $ مثلا $header هر جا این باشه هدر نشون داده میشه یعنی یه فایل header.php داریم که توی تمام صفحات ازش استفاده میشه .

یا اینکه مثلا login$ یا register$ که هر نقطه از سایت اینو بذاریم برامون اون دستور لازمو ایفا میکنه .

میشه یه خورده در مورد این توضیح بدید تا من بتونم هدر و فوترمو ثابت کنم ؟

خیلی متشکر

مي‌توني با استفاده از دستور :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فايلي به نام header.php رو در هرجايي از صفحه كه بخواهي فراخواني كني !
يعني بايد فايلي به نام header.php از قبل ساخته باشي كه وقتي در هر قسمت از صفحاتت كد بالا رو نوشتي ، اون فايل نمايش داده بشه !!

دقيقا همين كارو مي‌توني براي فوتر يا قسمت‌هاي ديگه وب سايتت انجام بدي !!

موفق باشيد .

ashkan 261
21-03-2010, 00:47
ممنونم از شما دو دوست خوبم

در مورد لاگین و این برنامه ها . ...
مثلا من میخوام لاگین فاروم رو به لاگین سایت وصل کنم ، توی ویبولتین برای لاگین اینو میذاریم login$ . برای اینکه قسمت های دیگه رو بچسبونیم به هم چه کاری لازمه ؟

در کل فلسفه این $ چی هست ؟ کجا تعریف میشه و اگر توی یک روت فولدر داخل هر فایل پی اچ پی ازش استفاده کنیم جواب میده ؟ مثلا من این کد رو میذارم توی فوتر ، آیا بجاش گزینه لاگینو نمایش میده ؟

mghhgm
19-04-2011, 12:47
سلام.لطفا کسی کمکم کنه:

من یک فایل برای هدر سایت با نام "Header.php" در شاخه ی زیر ساختم:
content/include/Header.php

بعد در صفحه مدیریت سایت به آدرس "admin/admin.php" هدر رو به این صورت فراخوانی کردم:

حالا وقتی وارد صفحه admin.php میشم ، تمام لینک ها و تصاویری که در فایل Header.php بوده کار نمیکنه!!!

چکار کنم؟؟؟؟؟؟

اینطوری هم نوشتم اما جواب نداد:

یه توضیحی در مورد ساخت header بدید.مثلا اگر هدرتون در فلان فولدر سایت باشه ، میشه اون رو در یک فایل php که در فولدر دیگه ای هست فراخوانی کرد؟؟چجوری؟؟

ممنون

kazem121
19-04-2011, 20:03
سلام؛
دوست عزیز برای اینکه عسکهای شما در این صفحه نمایش داده بشه باید ببینی که فولدر حاوی عکسهات آدرسش چی هست به احتمال زیاد شما آدرس دهی عسکهات درست نیست؛
مسیر فولدر عکسهات رو هم بگو.
احتمالا انها توی یه فولدر فرعی دیگه هستن.
کد اچ تی ام ال مربوط به یکی از عکسهات رو هم بزار تا برات اصلاحش کنم.

mghhgm
20-04-2011, 00:35
کلا سوال من این هست:

مثلا یه فایل هدر در شاخه زیر داریم:
content/include/Header.php

داخل این فایل هدر ، یک کلید نمایش داده میشه که لینک این کلید این هست:

حالا اگر دستور بالا رو در یک فایل php که در صفحه اصلی دایرکتوری هست ، مثلا فایل user.php ، استفاده کنم ، لینک درست کار میکنه (چون خود صفحه login.php در همون شاخه صفحه user.php هست.اما اگر این دستور رو در فایلی که در آدرس زیر هست:
admin/news.php
بکار ببرم ، وقتی روی لینک کلیک کنم ، مرورگر هیچ صفحه ای باز نمیکنه چون با کد بالا ، کاربر به آدرس admin/login.php ارجاع داده میشه که در این شاخه این صفحه وجود نداره!)

اگر هم در فایل هدر این تغییر رو بدم:

لینک در آدرس admin/news.php درست کار میکنه اما (با توجه به گفته های قبلی) در صفحه user.php لینک کار نمیکنه.

راهی نیست که فایل هدری که میسازیم ، در هر صفحه ای که استفاده میکنیم ، نتیجه یکسان بده؟؟ (مثلا برای همین لینک ها)

ممنونم

mtchabok
20-04-2011, 09:46
عزیزم شما باید یه آدرس منبع داشته باشی که تمامی آدرس دهی خودتون رو به نسبت اون انجام بدین . واستون مثال میزنم :
فایلی در آدرس این هس : localhost/test/image.jpg
خوب آدرسش رو باید به این صورت وارد کنید : localhost/test/image.jpg یا /test/image.jpg .
اگه ما یه چنین فایلی داشته باشیم : localhost/test/index.php و در این فایل میخوایم که اون عکس رو لود کنید میتونید از هر دو آدرس بالا استفاده کنید .
پس نتیجه این هس که سعی کنید آدرس رو به صورت کامل وارد کنید تا دچار مشکلی نشید .
یه چیز دیگه ببینید این دو آدرس یکی هستن :

این به این دلیل هس که شما میتونید با استفاده از / در ابتدای آدرستون دامنه رو ذکر نکنید .