PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Shaun the Sheep / شان گوسفنده

Dark Shine
19-03-2010, 12:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

شان گوسفنده( Shaun the Sheep )

نام یک انیمیشن انگلیسیست که به وسیله ی عروسک های خمیری و فیلم برداری فریم به فریم ساخته شد و برای اولین بار در سال 2007 از شبکه ی CBBC انگلستان روی آنتن رفت. استقبال از این مجموعه بسیار عالی بود و یک موفقیت چشمگیر محسوب میشد. Aardman (خالق و سازنده ی این مجموعه) در حال حاضر مشغول ساختن سومین سری این مجموعه است.
تاریخچه
کاراکتر این شخصیت برای اولین بار در مراسم اسکار سال 95 و در فیلم کوتاه والاس و گرومیت نمایش داده شد. بعد ها دوباره از این شخصیت در سریالی دیگر در سال 2002 استفاده شد. محبوبیت این کاراکتر تیم طراحی را به ساختن یک مجموعه منحصر به فرد بیشتر ترقیب کرد و اینگونه بود که استارت یک مجموعه ی 40 قسمت 7 دقیقه ای زده شد. پخش سری دوم این سریال ( منظور 20 قسمت بعدی ) از روز 3 سپتامبر 2007 و ساعت 4:10 دقیقه ی بعد از ظهر از شبکه ی یک BBC ادامه یافت.
خلاصه
اساس داستان حول گوسفندی به نام شان می چرخد که از هوش بالایی برخوردار است و به طور خلاقانه ای سعی می کند که کارهای مزرعه را سامان دهد. هر اپیزود با پرداختن به یک داستان همراه با صحنه های کمدی و خنده آور، سعی می کند نحوه ی رسیدگی شان به یک مسئله را نشان دهد. هیچ کدام از کاراکترها ی این مجموعه حتی انسان ها صحبت نمی کنند و تمامی داستان به صورت بدون دیالوگ ( مانند انیمیشن های مستر بین ) و کاملا داستانی پیش می رود. ماجراهای گوسفندان مزرعه و سگ وظیفه شناسش ( بیزر ) که گاهی مسئولیتش را پشت گوش می اندازد و به گوسفندان می پیوندد ( مانند زمانی که به شان در پیدا کردن آّب گرم برای حمام کمک می کند و … ) و اینکه همگی همواره مراقبند که دستشان پیش صاحب مزرعه رو نشود، نمایشی خنده دار و بسیار جذاب را پیش روی بیننده می گزارد.
پخش بین المللی
پخش سریال در کشور دانمارک تمام شده و در حال حاظر در هند، ایسلند، آلمان، ژاپن، فنلاند، لهستان، یوگسلاوی، هلند، نروژ، سوئد و تلویزیون های آمریکای لاتین و ایالات متحده روی آنتن است. جمعا 74 کشور یا در حال پخش هستند و یا به زودی پخش آن را آغاز می کنند.
این کشور ها شامل:
آرژانتین، استرالیا، اتریش، برزیل، بلژیک، بوسنی و هرزگوین، کانادا، بالکان یوگسلاوی، کلمبیا، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، هنگ کنگ، مجارستان، ایسلند، هند، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، کره ی جنوبی، لیتوانی، مالزی، مکزیک، نیوزلند، هلند، نروژ، فیلیپین، لهستان، پرتقال، رومانی، روسیه، عربستان سعودی، سربستان، سنگاپور، اسلواکی، اسلوانی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، تایوان، تایلند، ایالات متحده، انگلستان و وینتام میباشد.

بازخورد ها
تمامی نقدها به این مجموعه مثبت بود و نظر خیلی از منتقدین را به خود جلب کرد تا جایی که حتی روزنامه ی گاردین هم از آن به خوبی یاد کرد. چارلز آرتور نوشت این مجموعه باعث شد تا با صدای بلند بخندم! و یک انجمن اینترنتی تمام پنج امتیاز کامل خود را به شان و گله ی گوسفند داد. مجله ی هفتگی دیلی میلز هم از این مجموعه به عنوان اثری که محدوده ی سنی نمیشناسد یاد کرد.
کاراکتر های اصلی
شان: یک گوسفند کنجکاو و فضول که یک سر و گردن از بقیه ی گله بالاتر است. طراحی تمامی ماموریت های خطیر بر گردن اوست و اوست که همیشه کارها را راست و ریست می کند! همه او را دوست دارند و او را رهبر خود می دانند. استعداد او سر و سامان دادن به وضعیت های ناجور است!

بیزر: سگ گله ای که همیشه مراقب گله اش است! او همیشه سعی میکند به کار گوسفندان کاری نداشته باشد مگر در مواقعی که اوضاع از دستش خارج می شود. او مثل یک سرکارگر خوب، در سوتش می دمد و به گوسفندان اجازه ی خروج می دهد. آمار روزانه می گیرد و با فلاکس چایی و ساندویچش گوشه مینشیند و آهنگ گوش میکند. رابطه ی او با گوسفندان گله اش رابطه ای دوستانه است اما به نظر میاد که یک خورده با شان رفیق تر است! اما این مسئله نمیتواند جلوی وظیفه ی سنگین او را بگیرد! ولی وقتی کسی برای او بشقاب پرت کند تا او بیاوردش، نمیتواند جلوی خود را بگیرد!
مزرعه دار: انسانی تنها و آرام که سرش به کار خودش گرم است و با سگ مهربانش “بیزر” از مزرعه ی خود نگه داری می کند. تمامی کارهای او خوب پیش می رودند تا زمانی که سر شان و گله پیدا نشده باشد! او همچنین علاقه ی شدیدی به تکنولوژی های جدید دارد. مثل تمام شخصیت های انسانی داستان، شما از او چیزی نخواهی شنید چرا که او اصلا حرف نمیزند! او هیچ اطلاعی از اینکه گله ی او گله ای معمولی نیست ندارد!
گله: گوسفندانی آرام و همیشه در حال خوردن علف های تازه ی مزرعه، ولی همیشه به گوش تا ببینند شان اینبار چه ماموریتی دارد تا به او کمک کنند. همیشه هرچه شان بگه رو گوش می دهند ولی خوب… زیاد هم حرفه ای نیستند! خیلی راحت می ترسند و در آخر همه چیز به گردن شان می افتد. اما در این بین چند شخصیت منحصر به فرد هم در بین گله وجود دارد:
شرلی: به طور خیلی محسوسی از بقیه بزرگتر و چاق تر است! و به هر جا بخواهد برود، بقیه باید هلش بدهند. همیشه در حال خوردن است و هرچه سر راهش باشد، خوراکی یا غیر خوراکی را می خورد. استفاده ی خوبی در زمینه ی تشک نرم برای پریدن و همچنین مخفی کردن همه چیز در بین پشم هایش دارد. یکبار که همه سعی داشتند او را لاغر کنند، به طور غیر قابل کنترلی، همه نقشه هاشان نقش بر آب شد! ( خودتان در قسمت سوم ببینید).

][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
تیمی کوچولو: یک بره ی کوچولوی دوست داشتنی که همیشه یه پستونک به دهانش است و به جاهای خطرناکی می رود. اگر عروسک خرسش دم دستش نباشد، به آسانی به گریه می افتد! او حتی گاهی پستونکش رو به شرلی هم میدهد!!! او با اینکه فقط یک دندان دارد ولی خیلی عاشق پیتزاست. استفاده ی خوب او هم به عنوان تخته پاک کن و میز مطالعه است! (بیچاره کوچولوتر ها).
مامان تیمی کوجولو: با موهای فرفری صورتی سرش، کمی هم احساس مادرانه دارد! یا ندارد؟!!! ولی اگر اتفاقی برای دلبندش بیفتد، آرام و قرار ندارد تا زمانی که او را برایش بیاورند!
دو گوسفند: در تمامی مراحل عملیات همیشه با همند! موسیقی گوش می دهند و نوشیدنی می خورند و آروق میزنند!!!
خوک ها: طویله شان دقیقا کنار مزرعه گوسفندان است و همیشه با گوسفندان لجند! مسخره شان میکنند، ادایشان را در می آورند، بد اخلاقند، حریصند و خیلی هم تنبلند! در گل و خاک می غلتند و از سوسیس گوشت خوک بدجوری می ترسند!

کاراکترهای فرعی
حیوانات
جوجه خروس.
مامان مرغه: او یکبار که تخم هایش را رها کرده بود، جوجه ها به دنیا آمدند و شان بدبخت را به عنوان مادر اشتباهی گرفتند. او هم در به در آگهی پخش می کرد! و دنبال جوجه هایش می گشت.ماجرای کامل او را در قسمت “کی مادر است” ببینید.
جوجه کوچولوها: همون هایی که مامان مرغه گمشون کرده بود و شان را اشتباهی فکر می کردند مادرشونه!
اردک: بعضی بلاهای ماموریت شان سر او هم میاد! مثل اولین قسمت که یک کلم رو درسته قورت داد.
کرم: زیر خاک بود که یه دفعه شان رو می بینه! ( قسمت یازدهم).
بزغاله: مثل یک ماشین چمن زنی، هرچی جلوش باشه رو درو میکنه.
گاو عصبانی: جنگجو و قدرتمنده و رنگ قرمز تحریکش می کنه.غیر از یک قسمت که مختص اونه، در چند صحنه هم به عنوان مهمان بازی کرده!!
موش کور: برای شان خوب گردن درازی میکنه ولی وقتی مادرش میاد مثل موش ساکت و بی دفاع میشه!
زنبورها: همه ی ماجرا از اونجا شروع شد که شان یکیشونو با روزنامه شوت کرد. بعد با ساندویچ مربای بیزر ادامه پیدا کرد و کلا یک قسمت رو به خودش اختصاص داد.
دوست (مونث) بیزل!: بیزل بیچاره فقط تونست قبل از اینکه اونا از تفریح برگرندن ببینتش و باهاش بازی کنه.
پیسلی: گربه ی تنبل و حسود مزرعه دار که سعی داره مچ شانو بگیره. خیلی سعی می کنه ولی موفق نمیشه.
قورباغه: توی کلاه مترسک پیداش کردند و در آخر هم موقع خرید پیتزا، وقتی شان هیچی پول نداشت، اونو در قبال پیتزاها به پیتزا فروش دادند.
موش ها: خوک ها اون ها رو توی دستکش میگزاشتند تا گوسفند ها رو بترسونند!!
کفشدوزک: یک بار تیمی کوچولو به طور اتفاقی روش میشینه.
پرنده ها: گاهی وقت ها میان و میرن. یکبار یکیشون تلفونو جواب میداد تا سر مزرعه دارو گرم کنه!
انسان ها:
پسر پیتزا فروش: با متورش پیتزا ها رو تحویل میده.
خواهرزاده ی مزرعه دار: یک کوچولوی خشگل مامانی که در ظاهر عاشق حیوانات است ولی یکبار بدجوری با شان و گله درگیر میشه!
آواره.
مترسک: بیشتر شبیح انسان هاست و در بعضی نقشه های شان خیلی به کارش میاد.
مرد بساطی.
راننده ی اتوبوس: بدون اینکه خودش بفهمه، گوسفندها رو به شهر میبره و میاره!
مادربزرگ: یک دختر! بدعنق و خودبین.
سرباز: یکبار در حیاط مزرعه دار چادر می زند.
کلکسیون دار: هیچ وقت چهره اش دیده نمیشود و همیشه داخل ماشین است.
فضایی ها
خانواده ی فضایی ها: خودشان دو نفر و دو بچه. رنگشان سبز است و با یک چشم بزرگ روی سرشان سعی میکنند مثل انسان ها رفتار کنند!
مرد فضایی تنها.
[
و اما نظر شخصی:
به نظر من که فعلا تمام فصل اول را دیدم، یکی از زیبا ترین و سرگرم کننده ترین اپیزودهای کوتاهیست که تا به حال ساخته شده. شخصیت های جذاب و زیبا و دوست داشتنی و روابطی جالب و قابل لمس، داستان ها را بیش از پیش زیبا جلوه می دهند. داستان نه آنچنان طولانیست که گاهی احساس خستگی کنی و نه آنچنان کوتاه که جای پرداخت نداشته باشد. در یک کلام به عنوان یک زنگ تفریح 7 دقیقه ای، بهتری گزینه میتواند تماشای یک قسمت از مجموعه ی شان گوسفنده باشد. دانلود این مجموعه را به همه ی دوستانی که اینترنت پرسرعت دارند، توصیه میکنم.

Torch Bearer
07-04-2010, 07:38
کل این مجموعه تا حالا چند قسمتش منتشر شده؟

Nafiseh_N
07-05-2010, 08:16
من چند قسمتشو توی تلوزیون و چندتاشم توی اینترنت دانلود کردم واقعاً عالی بود!

H a m e e d
05-10-2010, 23:18
سلام.
انیمیشن شان گوسفنده بخش دوم اپیزودهای فصل سومش که مربوط به 2010 هستن هم اخیرا تو اینترنت لینکهاش اومده و من همشونو گرفتم هرچند مثل نیمه اول فصل 3 لینکهاش فراوون نیستن و من حتی بخشیش رو از تورنت گرفتم (اپیزودهای 71 تا 79)

در مورد خود انیمیشن باید بگم که تا حدودی چیز جدیدی برای عرضه نداشت و به جایی رسیده که آدمو به این فکر میندازه که دیگه وقتشه تمومش کنن
البته اپیزود آخر اونطور که فهمیدم هنوز پخش نشده
بنظرم اپیزودای 61 تا 70 که در واقع 10 قسمت اول سری 2010 هست، بشدت تکراریه و سوژه هاش نخ نما و تکراری شدن مثل از کنترل خارج شدن وسیله نقلیه ای که گوسفندا روش سوارن، جوون پیتزا فروشی که بارها و بارها به اون محل اومده ولی بازم وقتی به اونجا میرسه سردر گمه و نقششو درمیاره و سگه از فرصت استفاده میکنه و موتورشو برمیداره و میره دنبال گوسفندا، و اون پیرزنه که حضورش مخصوصا وسط حوادث و درگیریها خیلی بیخود و تکراریه، بهتر بود کاراکتر انسانی دیگه ای طراحی کنن بجاش.

یکی دیگه هم موقعیتای بیش از حد غیر واقعیه؛ درسته انیمیشنه و نیازمند تخیل، ولی مثلا داستان کشتی کوچیک تو زمین farmer توی اپیزود 61 بنظرم زیاد از حد از شخصیت یه مزرعه دار دور هست و بیمناسبت.

یه روباه هم در یکی از اپیزودها هست که ساده لوحی و حماقت بیش از حد در طراحی کاراکترش به جای افزایش بار طنز اون اپیزود سطح کیفی اپیزود رو آورده پایین و آدم فکر میکنه این داستان رو برای عقب مونده های ذهنی میخوان نمایش بدن!

9 قسمت بعدی رو فرصت نکردم کامل ببینم (حدودا 4 قسمتو) ولی خیلی بهتر از اون 10 تای قبلی هست بخصوص که با وجود یکی دو داستان تکراری موقعیتای جدیدی نشون داده میشن که برای از دست ندادن جذابیت لو نمیدم.:46:

M.K_Soft
07-10-2010, 23:59
برومیر جان، من نمیدونم این متنو از کجا برداشتی ولی این متن عینا ترجمه ی من هست که در تاپیکی با همین عنوان و در همینجا نوشتم و لین های دو فصل رو هم درش قرار دادم.
دوستان هم لینک های بسیاری قرار دادند و مرجع خوبی شده بود.
اما الان میبینم که اصلا تاپیکم نیست و متن ترجمه ی من هم توسط شما در یک تاپیک دیگر بیان شده.
این مطلبو فقط از این جهت میگم که ترجمه ی خودم بود والا اگر کپی پیست بود عنوانش هم نمیکردم.
ترجمه و تمام عکس ها هم موجود است. اگر خواستی بگو عکس هاشو برات بفرستم.

peyman_nn
17-07-2011, 16:32
با سلام به خدمت شما دوستان
من تقریبا 60 قسمت از shaun the sheep رو دارم
ولی در کل نمیدونم که کدوم قسمت ها رو دارم و کدوم رو نه
میشه کامل بفرمایید کلا چند قسمت براش اومده ؟؟
ممنون میشم

Morteza4SN
17-07-2011, 22:05
سلام
تاپیک داشت که ...

تا اینجا 80 قسمت در دو فصل ازش ساخته شده (خود هر فصل دو سری 20 قسمتیه)

لیست کامل اپیزودها رو از لینک زیر دنبال کن :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از لیست imdb هم کاملتره + خلاصه ای از هر قسمت رو نوشته ...

فیلمش هم که انگار قراره برای سال 2013 یا 2014 ساخته بشه .

Hamid Reza
26-07-2011, 11:47
سلام
جايي هست كه هر 80 قسمتش كامل واسه دانلود باشه؟
اگه كسي راهنماييم كنه يه دنيا ممنونش ميشم

Morteza4SN
29-07-2011, 15:55
سلام
جايي هست كه هر 80 قسمتش كامل واسه دانلود باشه؟
اگه كسي راهنماييم كنه يه دنيا ممنونش ميشم
دانلود که مربوط به اینجا نیست اما با کمی جستجو خیلی راحت میتونی پیدا کنی
مثلا این دو لینک که البته اولی فقط سه سری اولش رو داره ولی دومی همش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برومیر جان، من نمیدونم این متنو از کجا برداشتی ولی این متن عینا ترجمه ی من هست که در تاپیکی با همین عنوان و در همینجا نوشتم و لین های دو فصل رو هم درش قرار دادم.
دوستان هم لینک های بسیاری قرار دادند و مرجع خوبی شده بود.
اما الان میبینم که اصلا تاپیکم نیست و متن ترجمه ی من هم توسط شما در یک تاپیک دیگر بیان شده.
این مطلبو فقط از این جهت میگم که ترجمه ی خودم بود والا اگر کپی پیست بود عنوانش هم نمیکردم.
ترجمه و تمام عکس ها هم موجود است. اگر خواستی بگو عکس هاشو برات بفرستم.
اون تاپیک رو منم دیده بودم ...
تاپیک شما در بخش دانلود ایجاد شده بود و طبیعتا الان که بخش دانلود نیست شما هم نمی بینیدش !

Mahdi Khan
14-08-2011, 14:01
سلام
كسي مي دونه فيلمهاي زير، ادامه 80 اپيزود shaun the sheep هست يا نه، يعني همان اپيزودهاست كه دي وي دي شده يا اينكه جديد است:
Shaun The.Sheep: A Woolly Good Time 2010
44 min
Shaun the Sheep: The Big Chase 2011
48 min
و اينكه آيا فيلم ديگري هم بجز اينها وجود دارد؟

با تشكر

Morteza4SN
14-08-2011, 20:45
سلام
همون اپیزودهاست...

The Big Chase 2011

شامل اپیزودهای :

The Big Chase
An Ill Wind
Bitzer from the Black Lagoon
Zebra Ducks of The Serengeti
The Boat
Bitzer’s Basic Training
The Magpie
Operation Pidsley

A Woolly Good Time 2010

شامل اپیزودهای :

Washday
Tooth Fairy
The Farmer’s Niece
Snore-Worn Shaun
Helping Hound
Big Top Timmy

فقط 40 قسمت فصل اوله که در یک پک (عرضه رسمیDVD ، پنج دیسک) اومده ...

dvdnaz
06-09-2011, 13:09
کلن چند قسمته؟
تموم شده یا ادامه داره؟

Dark Shine
07-09-2011, 17:36
کسـی لینکـ کامل داره بـده مـن ؟ ( پروفـایل )

Arrowtic
07-09-2011, 18:27
لینک های Shaun the sheep big chase و a woolly good time رو که در اصل همون 80 قسمت هست گذاشتم تو پروفایلم.ببخشید Boromir جان نذاشتم پروفایل شما آخه من پیغامای بازدید کننده رو تایید نمیکنم تا مدتها میمونه صفحه اول پروفایلم.
از مرتضی جان هم عذر میخوام اینجا گفتم نمیدونستم کجا اطلاع رسانی کنم که بقیه دوستان هم اگه خواستن لینکو داشته باشن.(نیست قسمت دانلود نداریم)
:11: