PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جلو گیری از تداخل دارویی بین فلوکستین و ترامادول

gameselect
19-03-2010, 09:33
سلام و خسته نباشید خدمت شما..:11:

من چند وقته ( 3ماه) فلوکستین می خورم....حالا بعد از عمل جراحی که داشتم درد زیادی دارم و ترامادول

گرفتم که بخورم. می خواستم بدونم من که تا دیروز فلوکستین می خوردم و دیگه قطع کردم.( 24 ساعت از

آخرین کپسول فلوکستینی که خوردم گذشته و دیگه هیچوقت فلوکستین نمی خورم )

تداخل بوجود نمیاد بین این 2 دارو( ترامادول و فلوکستین )؟؟ :41:

برای احتیاط و جلوگیری از تداخل و بروز تشنج چند روز باید صبر کنم تا فلوکستین از بدنم خارج بشه؟؟:11:

Old_Chater
19-03-2010, 11:23
سلام و خسته نباشید خدمت شما..:11:

من چند وقته ( 3ماه) فلوکستین می خورم....حالا بعد از عمل جراحی که داشتم درد زیادی دارم و ترامادول

گرفتم که بخورم. می خواستم بدونم من که تا دیروز فلوکستین می خوردم و دیگه قطع کردم.( 24 ساعت از

آخرین کپسول فلوکستینی که خوردم گذشته و دیگه هیچوقت فلوکستین نمی خورم )

تداخل بوجود نمیاد بین این 2 دارو( ترامادول و فلوکستین )؟؟ :41:

برای احتیاط و جلوگیری از تداخل و بروز تشنج چند روز باید صبر کنم تا فلوکستین از بدنم خارج بشه؟؟:11:

حداقل 5 هفته بايد صبر كنين يعني دقيقا 35 روز در اين مدت سعي كن نوشيدني بيشتر بنوشي تا دارو زودتر از بدنت خارج بشه فلوكستين ماندگاريش تو بدن خيلي زياده

S0R3N4
19-03-2010, 16:03
اوه رفیق
ترامادول یک داروی مسکن شبه تریاک است. این دارو برای تسکین درد متوسط تا شدید تجویز می‌شود. ترامادول بر روی گیرنده‌های مو (μ) اوپیوئید، و سیستم نورآدرنرژیک و سروتونرژیک اثر می‌کند.
عوارض سيستم عصبي مرکزي:
سرگيجه، سردرد، خواب آلودگي، تحريک دستگاه عصبي مرکزي، اضطراب، کاهش هوشياري، اختلال تعادل، سرخوشي، عصبي شدن، اختلال خواب، تشنج، ضعف.

عوارض قلبي عروقي:
اتساع عروق

عوارض پوستي:
خارش، تعريق بيش از حد، ضايعات جلدي

عوارض چشمي:
اختلالات بينايي

عوارض گوارشي:
تهوع، يبوست، استفراغ، سوءهاضمه، خشکي دهان، اسهال، درد شکم، بي‌اشتهايي، نفخ

عوارض ادراري و تناسلي:
احتباس ادراري، تکرر ادرار، دفع پروتئين در ادرار، علائم يائسگي

عوارض خوني:
کاهش سطح هموگلوبين

عوارض کبدي:
افزايش سطح آنزيم‌هاي کبدي

عوارض تنفسي:
دپرسيون تنفسي (مهار سيستم تنفسي)

نباید ترامادول را همراه با این مواد استفاده کرد:
- الکل یا مواد مخدر
-داروهای مخدر ضد درد
- داروهای آرامش بخش از قبیل والیوم
- داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب(چیزی که میخوردی)
- داروهای ضد اختلالات دو قطبی و اسکیزوفرنی(جنون جوانی)

داروهایی مانند کاربامازپین و کینیدین مانع از خنثی شدن ترامادول در بدن شده، غلظت آنرا در خون بالا می برند! استفاده همزمان ترامادول با داروهای مهار کننده مونوآمینواکسیداز و مهارکننده انتخابی گیرنده های سروتونین مانند فلوکستین منجر به عوارض جانبی شدیدی از جمله تشنج می شود. این دارو در صورتیکه با الکل، داروهای بیهوشی، مواد مخدر، داروهای آرام بخش یا خواب آور استفاده شود خطر ایست تنفسی را به شدت افزایش می دهد

gameselect
19-03-2010, 18:12
ممنونم از راهنکایی شما 2 دوست عزیز.

حداقل 5 هفته بايد صبر كنين يعني دقيقا 35 روز در اين مدت سعي كن نوشيدني بيشتر بنوشي تا دارو زودتر از بدنت خارج بشه فلوكستين ماندگاريش تو بدن خيلي زياده

الان یه شماره تلفنی ( 09646) پیدا کردم مربوط میشه به اطلاعات دارویی . همین سوال رو پرسیدم گفت که تداخل فلوکستین

با ترامادول تا 1 هفته است ولی اگر بخواهید ضد افسردگیهای مثل( مهار کننده های منو آمینو اکسیداز) بخورید باید 5 هفته صبر

کنید.....

Old_Chater
20-03-2010, 00:43
ترامادول

به نظر من آدم درد رو تحمل كنه خيلي بهتره تا ترامادول مصرف كنه واقعا به عوارضش نمي ارزه

S0R3N4
20-03-2010, 20:52
موافقم باهات...

Old_Chater
20-03-2010, 21:55
امتحانش كردي؟

S0R3N4
21-03-2010, 01:27
آره خب...:21:

Old_Chater
21-03-2010, 11:21
چطور بود؟دراز مدت استفاده كردي يا كوتاه؟

S0R3N4
21-03-2010, 23:08
نه خب...
اصلا مصرفم در حد اعتیاد نبود تا بهش عادت کنم...این اصلا خوب نیس.چون چند نفر رو دیدم جلوی چشمام به خاطر تداخلش با الکل جون دادن...
منم به خاطر س+ک+س میخوردم که اونم بعد از تاهل دیگه تقریبا به ماهی یه بار هم نمیرسه...

Old_Chater
24-03-2010, 15:06
به نظر من ريتالين عوارضش خيلي كمتره تا ترامادول حداقل مرفين نداره و وابستگي جسمي نمياره

succes
02-11-2018, 17:44
به نظر من ريتالين عوارضش خيلي كمتره تا ترامادول حداقل مرفين نداره و وابستگي جسمي نمياره

از کجا میشه تهیه اش کرد :D :D