PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی با دستگاه تلویزیون

amirpers
06-04-2006, 02:37
همانطور که می دانید تلویزیون تصاویر دریافتی را به طور کامل نشان نمی دهد و مقداری از چهار طرف تصویر دیده نمی شود .
به تازگی در تلویزیون پاناسونیک ما مشکلی روی داده که تصویر به سمت چپ کشیده شده به طوری که لوگوی شبکه هایی مانند 1 و 3 نصفه دیده می شود و در سمت راست ، تصویر به طور کامل دیده می شود ، یعنی قسمتهایی از سمت راست که در حالت عادی دیده نمی شود را می بینیم اما در سمت چپ قسمتهای بیشتری از تصویر پنهان شده . اما تلتکست این مشکل را ندارد .
آیا کسی می داند مشکل از چیست و چگونه بر طرف می شود ؟

nazar
06-04-2006, 04:08
سلام دوست عزيز:
اگر تصوير از يك طرف بيرون رفته با تنظيم هاي "يوك" (سيم پيچ هايي كه روي گلويي گان لامپ تصوير قرار دارد) ميشود مشكل را برطرف كرد. اگر از همه طرف تصوير كشيده شده ميزان "هاي ولتاژ" زياد است كه بايد كاسته شود. در هر صورت اين تنظمات بايد با دقت انجام شود.

amirpers
06-04-2006, 14:43
nazar جان تصویر به سمت چپ کشیده شده و بال و پایین نرفته .

nazar
07-04-2006, 07:13
amirpers گرامي:
همانطور كه گفتم بر روي يوك حلقه هاي تنظيم وجود داره كه با حركت دادن آنها تصوير را مي توانيد به هر جهت كه خواستيد حركت دهيد. با اينكار مشكل تلويزيون شما حتما حل خواهد شد.
موفق باشيد!

amirpers
08-04-2006, 10:50
Nazar عزیز ، من پشت تلویزیون را باز کردم ، بر روی کیتی که در پشت لامپ تصویر بود دو پیچ دیدم که
یکی از آنها تصویر را تار و رو شن می کرد و البته مقداری بالا و پایین می برد و دیگری مقدار بسیار کمی
تصویر را به سمت چپ و راست انتقال می داد . اما من نتونستم با آنها تصویر را درست کنم چون تا انتها
که می چرخوندم باز هم تصویر در ست نمی شد .
ممکنه یه مقدار بیشتر توضیح بدی و بگی این یوک چیه و یا چه شکلیه ؟

nazar
09-04-2006, 03:24
با سلام
amirpers عزيز من قبلا گفتم كه تنظيمات يوك بر روي سيم پيچ هاي گلويي گان لامپ تصوير قرار دارد و " نه بر روي برد" لامپ تصوير. تقريبا 10 سانتيمتر جلوتر از اين برد كه شما دست زديد. اين تنظيم ها به صورت حلقه هاي بزرگي كه در اطراف يوك قرار دارند بوده و با چرخانده آنها به جهات مختلف تصوير جابجا مي شود. اميدوارم اينبار موفق شويد كه حتما خواهيد شد.
اگر توانستم يك عكس كه نشان دهنده يوك و تنظيمات آن باشد برايتان آپلود ميكنم.

nazar
09-04-2006, 03:50
اين عكس رو پيدا كردم اميدوارم كمك بكنه كه اين تنظيمات رو راحتتر پيدا كنيد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amirpers
09-04-2006, 12:12
واقعا ممنونم .شرمنده که اینقدر سوال می کنم چون به هر حال چیزی از این کارها بلد نیستم .
فقط این تنظیمات یوک که در شکل مشخص است بر روی تلویزیون ما خیلی محکم و سفت قرار گرفته و تکان نمی خوره و حتی بر روی آن با چیزی شبیه به لاک و یا رنگ سفید خطی کشیده شده . می خوام بدونم که حالا برای حرکت دادن اون باید چه کار کنم ؟

nazar
10-04-2006, 03:28
بله درسته. براي اينكه اين تنظيمات در حمل و نقل جابجا نشوند از چسب يا لاك براي محكم نگهداشتن آنها استفاده مي شود.
اين مشكل كه ساده حل مي شود فقط كافيست بوسيله اي اين چسب و لاك را برداريد يا با تكان دادن انها لاك كنده مي شود. همين!
اميدوارم در پست بعدي بگوييد كه تلويزيون شما درست شده!

amirpers
14-04-2006, 14:32
Nazar عزیز از شما بابت کمک هات خیلی ممنونم . بالاخره تونستم یه مقدار خیلی کم تصویر را به سمت راست برگردونم .
اما واقعا این تنظیمات سخته و اطلاعاتی هر چند کم در موردشون و نحوه حرکت دادن اونها می خواد . چون وقتی یکی را می چرخونی
تصویر تار میشه . یکی دیگه رو می چرخونی رنگها کم و زیاد میشه . دیگری رو حرکت می دی تصویر بالا و پایین میره و ...
اما به هر حال از شما ممنونم و آرزوی موفقیت برایتان دارم .

nazar
16-04-2006, 07:10
با سلام
بله دوست عزيز يوك تنظيمات پيچيده اي دارد.
اگر در روي مدار تلويزيون با پتانسيومتري با اين علامت<---->Horizantal كه مربوط به تنظيم هوريزانتال است برخورد كرده ايد بد نيست يك امتحاني بكنيد. به احتمال زياد بايد موثر باشد.

LG2011
20-07-2016, 13:28
سلام یک تلویزیون الجی 49uf770v هست كه دارای گیرنده دیجیتال ساخت خارج است( همون که ممنوعه اسم بردنش) وقتی با اون یک فیلم را روی فلش ضبط میکنی که بعدا توی کامپیوتر ببینی یک فایلهای بدون فرمت داره که کامپیوتر نمیتونه پخش کنه چه کار باید کرد در اینجا لینک عکسهایی که از تو پوشه فایلها گرفتم قرار میدم لطفا یک اوستا جواب بده