PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روتر سيسكو

dsa dsa
18-03-2010, 18:56
سلام.
روتر 831 يا 837 سيسكو رو كسي مي دونه از كجا ميشه پيدا كرد ؟ قيمتش چنده ؟؟

براي آموزش ccna و تمرين چه روتري رو پيشنهاد مي كنيد ؟

فرق روترهايي مثل cisco با dlink چيه ؟؟

آيا با اين روترها ميشه كامپيوترها رو شبكه كرد ؟

روتر ciscoرو ميشه بهش دستور داد ؟!

dsa dsa
19-03-2010, 21:26
كسي نبود جواب اين بنده حقير رو بده ؟

undertaker_ss
21-03-2010, 18:39
سلام.
روتر 831 يا 837 سيسكو رو كسي مي دونه از كجا ميشه پيدا كرد ؟ قيمتش چنده ؟؟

براي آموزش ccna و تمرين چه روتري رو پيشنهاد مي كنيد ؟

فرق روترهايي مثل cisco با dlink چيه ؟؟

آيا با اين روترها ميشه كامپيوترها رو شبكه كرد ؟

روتر ciscoرو ميشه بهش دستور داد ؟!

فقط واسه تمرین می خوای بری روتر بخری؟
اگه آره که از نرم افزارهای شبیه ساز استفاده کن مثله packet tracer
فرقش که خب خیلیه:31: اونقدر فرق داشته که برای روترهای سیسکو دورههای آموزشی گذاشتن
اصلا استفاده روتر همینه دیگه فقط باید رنج دو طرفش متفاوت باشه
منظورت از دستور دادن چیه؟

dsa dsa
21-03-2010, 23:36
ممنونم.
ميشه ايدي خودتو تو ياهو به من بدي ؟

عملي باشه به نظز بهتره براي كار با روترها حدودا قيمت روتر و سوييچ سيسكو رو نداري ؟

Rohallah_tavakoli
22-03-2010, 19:58
ممنونم.
ميشه ايدي خودتو تو ياهو به من بدي ؟

عملي باشه به نظز بهتره براي كار با روترها حدودا قيمت روتر و سوييچ سيسكو رو نداري ؟

سلام دوست عزیز.......

من یک روتر میکروتیک RB450 دارم اگه خواستید.....

فکر کتم میکروتیک رو همه شنیده باشید و نیازی به تعریف نداشته باشه...:10:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dsa dsa
23-03-2010, 11:36
قیمت آن چنده ؟

این روتر میکروتیک با بقیه روتر های سیسکو فرق داره ؟
چند تا پورت lan داره ؟
4 تا رو نیاز دارم !

یه توضیحات کلی بدید در مورد اون روتر

ممنون.

dsa dsa
23-03-2010, 17:53
سلام.
یه سوالی داشتم ؟!

تفاوت روترهای میکروتیک و سیسکو رو می خواستم بدونم ؟!

بعد آیا میشه با میکروتیک روتر زیر دو تا pc رو شبکه کرد ؟؟ در واقع مانند یک سوییچ / روتر عمل می کنه دیگه ؟

( البته برای تمرین و تست و کار عملی نه سرویس دهی - - در مورد خرید تجهیزات مشکل مالی نیست تقریبا | البته از بعضی شبیه ساز ها هم استفاده می کنم ؟!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و

این router board چیه ؟؟

---------- Post added at 05:53 PM ---------- Previous post was at 05:52 PM ----------

سلام.
یه سوالی داشتم ؟!

تفاوت روترهای میکروتیک و سیسکو رو می خواستم بدونم ؟!

بعد آیا میشه با میکروتیک روتر زیر دو تا pc رو شبکه کرد ؟؟ در واقع مانند یک سوییچ / روتر عمل می کنه دیگه ؟

( البته برای تمرین و تست و کار عملی نه سرویس دهی - - در مورد خرید تجهیزات مشکل مالی نیست تقریبا | البته از بعضی شبیه ساز ها هم استفاده می کنم ؟!

و

این router board چیه ؟؟

Rohallah_tavakoli
23-03-2010, 18:47
سلام دوست عزیز.شما با استفاده از RB450 میتوانید عمل سویچ/روت و مدیریت پهنای باند رو انجام بدهید...

بله برای شبکه کردن دو عدد کامپیوتر هم جواب میده.

برای سرویس دهی هم جواب میده البته بنده تا 20مگ بر ثانیه رو تست کردم بیشتر رو نمیکشه.

در پناه حق:11:

dsa dsa
23-03-2010, 19:25
من بیشتر برای آشنایی و تجربه و تمرین می خواستم !
شما می فروشید ؟
قیمت ؟؟

ساخت کجا هست ؟

dsa dsa
24-03-2010, 22:08
دوست عزیز من اون روتر رو می خوام ؟؟‍

dsa dsa
04-04-2010, 15:35
یه سوال مهم داشتم اینه که من یه روتر سیسکو رو دیدم ؟!!
1 پورت Ethernet و دو تا com داره !

می خواستم بدونم آیا میشه این روتر رو به سوییچ معمولی زد مثل dlink و دو تا کامپیوتر رو شبکه کرد ؟؟

و آیا اگر این روتر رو من به تنهایی به سیستم خودم وصل کنم قابل پیکربندی می باشد ؟ بیشتر برای تست دستورات ؟!! من سیستم یک کارت شبکه داره و اونم کابل اینترنت بی سیم رفته توش ؟!!؟!

با پورت های com میشه وصل کرد به pc ؟

paranoid_android
04-04-2010, 21:19
یه سوال مهم داشتم اینه که من یه روتر سیسکو رو دیدم ؟!!
1 پورت Ethernet و دو تا com داره !

می خواستم بدونم آیا میشه این روتر رو به سوییچ معمولی زد مثل dlink و دو تا کامپیوتر رو شبکه کرد ؟؟

و آیا اگر این روتر رو من به تنهایی به سیستم خودم وصل کنم قابل پیکربندی می باشد ؟ بیشتر برای تست دستورات ؟!! من سیستم یک کارت شبکه داره و اونم کابل اینترنت بی سیم رفته توش ؟!!؟!

با پورت های com میشه وصل کرد به pc ؟

پورت ethernet يا fast ethernet اي كه روي روتر هست براي اتصال اون به يك PC و كانفيگ كردن اون بكار ميره و پورت هاي سريال (COM) اون براي اتصالات WAN...
اصولا يكي از راه هاي كانفيگ روتر اتصال مستقيم اون به يه PC هستش.

dsa dsa
04-04-2010, 21:42
من دقیقا راهنمای شبکه کردن دو تا کامپیوتر رو با سوییچ یک روتر سیسکو و یک سوییچ دی لینک می خواستم بدونم !
من روتر 2501 رو با قیمت 170 پیدا کردم آیا ارزش خریدن داره ؟ به درد می خوره ؟

---------- Post added at 10:42 PM ---------- Previous post was at 10:42 PM ----------

پورت های com کدوم پورت ها هستند ؟

paranoid_android
04-04-2010, 22:55
من دقیقا راهنمای شبکه کردن دو تا کامپیوتر رو با سوییچ یک روتر سیسکو و یک سوییچ دی لینک می خواستم بدونم !
من روتر 2501 رو با قیمت 170 پیدا کردم آیا ارزش خریدن داره ؟ به درد می خوره ؟

---------- Post added at 10:42 PM ---------- Previous post was at 10:42 PM ----------

پورت های com کدوم پورت ها هستند ؟

روتر رو به سوييچ وصل مي كنيد، سوييچ D-Link يا هر سوييچ ديگه اي. چه سوييچ managable باشه (مثل سوييچ هاي سيسكو و چه معمولي مثل D-Link). دو تا كامپيوترتون رو هم به پورت هاي ديگه سوييچ تون وصل ميكنيد.
البته بعد از اينكه روترتون رو كانفيگ اوليه كرديد (همونطور كه تو پست قبلي عرض كردم). براي كانفيگ اوليه روتر و اتصال اون به PC از پورت Console كه روي روتر هست استفاده ميكنين و يه كابل rolled cable كه يه سر اون وصل ميشه به PC شما.

پورت هاي COM اي كه روي روتر هست براي اتصالات WAN هستش و نه LAN كوچيكي كه شما تو خونه ميخوايد درست كنيد. يه پورت ديگه (Aux) هم روي روتر هست كه اون هم براي كانفيگ روتر از طريق يك مودم و خط تلفن هستش.

در مورد قيمتش من قيمت ندارم اصلا، اما براي شروع خوبه.
بهتره سوالاتونو تو انجمن هاي persiannetworks هم مطرح كنيد، اونجا خيلي بهتر كمكتون ميكنن.
البته هيچ چيز مثل documentation هاي سايت سيسكو كمكت نميكنن:

dsa dsa
04-04-2010, 23:03
ممنون !
پس این طور میشه !
دو تا pc رو می زنم به سوییچ و روتر رو از طریق console وصل می کنم به pc با کابل rolled cable !! بعد این کدام تجهیزات کار می کنه مشکلی نداره ؟ البته من نمی خوام سرویس بدم می خواهم برای تست و تمرین ×

فقط چند تا سوال :

rolled cable چه کابلی هست ؟؟

از طریق console یعنی چیه ؟ یه سرش می خوره توی روتر اون یکی سرش به پشت کیس ؟ کدام پورت در پست کیس ؟

کلا من یه روتر خالی دارم برای اتصال به pc چه تجهیزاتی می خوام پورت و کابل ؟؟ اگر ممکنه کامل بگید.

ممنون ×

paranoid_android
04-04-2010, 23:15
ممنون !
پس این طور میشه !
دو تا pc رو می زنم به سوییچ و روتر رو از طریق console وصل می کنم به pc با کابل rolled cable !! بعد این کدام تجهیزات کار می کنه مشکلی نداره ؟ البته من نمی خوام سرویس بدم می خواهم برای تست و تمرین ×

فقط چند تا سوال :

rolled cable چه کابلی هست ؟؟

از طریق console یعنی چیه ؟ یه سرش می خوره توی روتر اون یکی سرش به پشت کیس ؟ کدام پورت در پست کیس ؟

کلا من یه روتر خالی دارم برای اتصال به pc چه تجهیزاتی می خوام پورت و کابل ؟؟ اگر ممکنه کامل بگید.

ممنون ×

كلا 3 نوع كابل UTP توي شبكه استفاده ميكنيم، Crossover و Straight-through و Rolled Cable. كابل Rolled Cable يه كابل آبي رنگه كه براي كانفيگ كردن روتر بكار ميره. يه سرشو ميزني به پورت Console پشت روتر و طرف ديگه شو ميزني به Com پورت PC خودت. همين!

سايت سيسكو رو ببين و قشنگ بخون، همه چيزهايي كه لازم داريو با عكس بطور كامل توضيح داده!

dsa dsa
04-04-2010, 23:21
پشت کیس من یه پورت قرمز که همون موازی هست داره و یه پورت سبز و یه پورت آبی

به سر به روتر و سر دیگر به کدام پورت ؟؟ قرمز ؟ ابی ؟ یا ؟؟

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

و برای اتصال روتر به سوییچ از lan روتر می زنم به سوییچ دیگه ؟!!

dsa dsa
04-04-2010, 23:38
راستی قیمت rolled cable چنده ؟:40:

dsa dsa
04-04-2010, 23:58
پورت ethernet يا fast ethernet اي كه روي روتر هست براي اتصال اون به يك PC و كانفيگ كردن اون بكار ميره و پورت هاي سريال (COM) اون براي اتصالات WAN...
اصولا يكي از راه هاي كانفيگ روتر اتصال مستقيم اون به يه PC هستش.

پس هم از طریق کنسول میشه پیکربندی کرد هم Ethernet ??!!

paranoid_android
05-04-2010, 00:07
پشت کیس من یه پورت قرمز که همون موازی هست داره و یه پورت سبز و یه پورت آبی

به سر به روتر و سر دیگر به کدام پورت ؟؟ قرمز ؟ ابی ؟ یا ؟؟

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

و برای اتصال روتر به سوییچ از lan روتر می زنم به سوییچ دیگه ؟!!

راستی قیمت rolled cable چنده ؟:40:

به پورت COM كامپيوترت ديگه! قرمز و سبز و آبي بودنشو نميدونم!

براي اتصال روتر به سوييچ از همون پورت ethernet روتر استفاده ميكنيد و با كابل stright وصل ميكنيد به سوييچ.

قيمت كابل rolled رو نميدونم! نبايد گرون باشه.

---------- Post added at 01:07 AM ---------- Previous post was at 01:06 AM ----------

پس هم از طریق کنسول میشه پیکربندی کرد هم Ethernet ??!!

آقا وقتي ميخواي روترت رو كانفيگ كني از پورت كنسول استفاده ميكني، كار كانفيگ روتر كه تموم شد از پورت اترنت روتر براي اتصال اون به سوييچ استفاده ميكني.

dsa dsa
05-04-2010, 00:14
در مورد اخری منظورم ای نبود ! یعنی من از ethernet روتر بزنم به کارت شبکه ام بعد config کنم ؟ میشه ؟

آقا وقتي ميخواي روترت رو كانفيگ كني از پورت كنسول استفاده ميكني، كار كانفيگ روتر كه تموم شد از پورت اترنت روتر براي اتصال اون به سوييچ استفاده ميكني.

بعد از این که کارم تموم شد باید روتر از پورت com جداش کنم ؟

paranoid_android
05-04-2010, 00:24
در مورد اخری منظورم ای نبود ! یعنی من از ethernet روتر بزنم به کارت شبکه ام بعد config کنم ؟ میشه ؟

بعد از این که کارم تموم شد باید روتر از پورت com جداش کنم ؟

آخه برادر من، چقدر عجولي! همه اينارو تو يه كتاب CCNA نوشته ديگه:46: