PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اومدن پیاپی صفحه آبی

linkinkurd
18-03-2010, 12:29
سلام به دوستان عزیز در انجمن.
یک ماهی میشه یه vaio fw590gjb گرفتم. از همون روزای اول توی ویندوزش (7 پروفشنال 64 بیتی) یهو صفحه یه خاموش روشن میشد و از اون گوشه پیغام The ATI Driver has stopped responding and successfully recovered رو میداد و بعد به کار ادامه میداد. این اواخر دیگه بیشتر این مشکل پیش میومد. مثلا یهو توی صفحه چندتا نویز می افتاد و رنگها قاطی میشد و بعد باز همون پیغام و ادامه روند عادی. ولی جدیدا وقتی این اتفاق پیش میاد یهو صفحه آبی (صفحه مرگ) میاد و سیستم ریست میشه. هفته پیش دیگ حتی اجازه نمیداد welcome screen هم بیاد و فوری صفحه آبی میومد. پس از 40 بار تلاش یهو تونستم اتفاقی وارد ویندوز بشم. نسخه جدید درایور گرافیک رو نصب کردم. یه مدت خوب شد. ولی بازم با این نسخه درایور هم ادامه داد... یه ویندوز 7 کپی 32 بیتی نصب کردم. اواخر نصب که میخواست برای اولین بار بره تو ویندوز باز همون مشکل پیش اومد. از روی دی وی دی ریکاوری کل پارتیشن هارو به تنظیمات کارخانه درآوردم و ویندوز خودش رو نصب کردم باز همون مشکل صفحه آبی هست و نمیره تو ویندوز.
اصلا ربطی نداره با باتری استفاده کنم یا با برق شهری با هردوشون همین حالته. یادمم نمیاد بعد از نصب نرم افزار خاصی اینطور شده باشه و یا ضربه ای چیزی به دستگاه خورده باشه. از اون دو سه روز اول این اولین اروز ATI Driver has stopped working and recovered رو داد.

چیکار کنم؟ چاره فقط گارانتیه...؟

H@mid-Vista
18-03-2010, 14:12
خوب
دوست عزیز یك ویندوز خودت نصب كن
نه با ریكاوری
بعد هم برو درایورها رو بگیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ببین مشكلت حل میشه

linkinkurd
18-03-2010, 17:58
کاش به همین سادگی که شما میگید بود...
تو پست اول نوشته بودم که:

یه ویندوز 7 کپی 32 بیتی نصب کردم. اواخر نصب که میخواست برای اولین بار بره تو ویندوز باز همون مشکل پیش اومد.
خوب بعد از کلی ور رفتن با لپ تاپ تونستم ویندوز رو ریکاوری کنم. البته قبلش از گزینه "wipe data" یک دور هارد رو فرمت کردم که حدود 1 و نیم ساعت تمام طول کشید. الان ویندوز خودش روش نصبه دوباره. و اما باز هم... باز هم وسط کار تصویر قاطی میکنه و یهو هنگ و بعد صفحه آبی و ریستارت. خیلی دوست دارم اکس پی نصب کنم ببینم اینطوره یا نه ولی حیف که باید کلی مراحل و دانلود برا downgrade کردنش انجام بدم.

linkinkurd
20-03-2010, 01:17
خوب من ویستا و اکس پی رو نصب میکنم و مشکل ذکر شده رو نداره. ولی با ویندوز 7 32 و 64 بیت این مشکل پیش میاد. حتی اجازه نمیده نصبش رو هم تموم کنه و فوری صفحه آبی و ریست...

H@mid-Vista
20-03-2010, 12:15
خوب من ویستا و اکس پی رو نصب میکنم و مشکل ذکر شده رو نداره. ولی با ویندوز 7 32 و 64 بیت این مشکل پیش میاد. حتی اجازه نمیده نصبش رو هم تموم کنه و فوری صفحه آبی و ریست...

خوب واضحه كه مشكل درایور هست
باز خوبه كه مشكلت سخت افزاری نیست:20:

linkinkurd
20-03-2010, 12:22
خوب واضحه كه مشكل درایور هست
باز خوبه كه مشكلت سخت افزاری نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

والا من خودم که فک میکنم سخت افزاری باشه. آخه چرا نباید ویندوز 7 رو ساپورت نکنه. آیا اگه بایوس رو آپدیت کنم فرجی حاصل میشه؟ به بایوس ربطی داره اصلا؟

و در آخر اگه اصلا مشکلم حل نشد میخوام ویستا 64 نصب کنم. اون مدتی که از سون 64 استفاده میکردم ازش راضی بودم. ویستا 64 هم همینطوری خوب جواب میده؟

linkinkurd
21-03-2010, 10:51
از صقخه آبی ای که میاد دیدم ارور مربوطه مال فایلی به اسم atikmdag.sys هستش. ویندوز ویستا هم خوی کار میکرد تا اینکه درایور گرافیک رو نصب کردم (که شامل اون قایل هم میشه) و اینم به همون مشکل دچار شد. در گوگل که یه سرچ زدم برا atikmdag.sys Blue screen دیدم خیلیا این مشکل رو دارن و راه حلهای گوناگونی هم براش اومده. دوستان مشاور امجمن میتونن یه چرخی بزنن؟ اونا بهرحال مطلع ترن...

gog2000
22-03-2010, 01:13
راستش منم با xp و سون همچین مشکلی داشتم و حالا جدیدا در بعضی بازی رنگهای بازی درهم میاد و به جای زمینه چمنزار بازی یک صفحه سیاه رنگ میاره کسی میدونه مشکل چیه؟؟؟؟
چطور میشه کارت گرافیک را اپدیت کرد؟؟؟

linkinkurd
22-03-2010, 01:57
چطور میشه کارت گرافیک را اپدیت کرد؟؟؟

مشکل شما احتمالا با دانلود نسخه جدید درایور گرافیک حل میشه. من حتی داخل ویندوز (سون) هم نمیتونم برم.
مشکل من از فایلی هست به اسم atikmdag.sys که باعث ارور میشه در ویندوز سون.

H@mid-Vista
22-03-2010, 11:00
مشکل شما احتمالا با دانلود نسخه جدید درایور گرافیک حل میشه. من حتی داخل ویندوز (سون) هم نمیتونم برم.
مشکل من از فایلی هست به اسم atikmdag.sys که باعث ارور میشه در ویندوز سون.

خوب معلومه دیگه این فایل سیس مربوط به کارت گرافیکه تا موقعی که درست هم نشه روش شما جواب نخواهد داد
یک کاری می گم تست کن
موقع بوت ویندوز ۷با Enable VGA mode بیا بالا و بعد درایور کارت گرافیک را با این روش و انتخاب ویستا به عنوان حالت مناسب کارکرد نصب کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

linkinkurd
22-03-2010, 23:35
خوب اگه من مشکلم رو واضحتر بیان کنم اینجوری میشه:

ویندوز 7 : نسخه اورجینال سالم بود. کم کم شروع به ارور دادن "ati driver has stopped responding and recovered" کرد. بعد از مدتی استفاده دیگه صفحه آبی اجازه نداد ویندوزم بالا بیاد. هرچی ویندوز 7 جدید نصب میکنم و یا مال خودشو ریکاوری میکنم صفحه آبی در آخرین مرحله نصب ویندوز ظاهر شده و نمیزاره نصب تموم بشه.

ویندوز ویستا: ویندوز براحتی نصب میشه و باهاش کار میکنم. ولی وقتی درایور کارت گرافیک رو نصب میکنم باز صفحه آبی میاد و از بوت شدن سیستم جلوگیری میکنه.

ویندوز اکس پی: دقیقا مثل همون ویستا شد.

================================================== =
ایراد سخت افزاریه دیگه نه؟ باید بره برا گارانتی؟ تاحالا شنیدین از هرچی بترسی برات پیش میاد؟ هیچ خاطره خوشی از گارانتی قطعات ندارم...

A.M.D.D.E.V.I.L
22-03-2010, 23:38
اين مشكل رو منم يك وقتا كه لپتاپ داشتم HP invent بود تقريبا 4 سال پيش بود ولي اواخر زندگي اين لپتاپ اين مشكل خود به خود حل شد كه ما فروختيمش(به قيمت 200 تومن!!!)

free_touch
22-03-2010, 23:48
این مشکل مربوط میشه به درایور گرافیک و سخت افزاری نیست.
متاسفانه راه دقیقی واسه از بین بردنش وجود نداره.
شما درایور گرافیک رو بدون catalyst بگیر.فقط disply driver رو دانلود کن بریز ببین مشکلت حل میشه یا نه.
این مشکلو من با کامپیوتر دسکتاپم دارم اما هنوز راه حل دقیقی واسش پیدا نکردم(کل فروم های خارجی و ایرانی و فروم خود ati رو گشتم) و هرکس یه راه حل میده اما مشکل بطور کامل برطرف نمیشه.
ممکنه با ریختن یه درایور تعداد دفعات اومدن صفحه ابی(صفحه مرگ) کمتر شه.

jax2
23-03-2010, 00:07
سلام
سال نو مبارک
به نظر من مشکل سخت افزاریه و کارت گرافیک شما مشکل داره؟
راستی وقتی صفحه ی آبی میاد پایین صفحه دلیلشو مینویسه
و همچنین فایلی که مشکل داره
یه نگاهی بنداز و بیا بگو چی مینویسه؟:20::20:

linkinkurd
23-03-2010, 00:39
اين مشكل رو منم يك وقتا كه لپتاپ داشتم HP invent بود تقريبا 4 سال پيش بود ولي اواخر زندگي اين لپتاپ اين مشكل خود به خود حل شد كه ما فروختيمش(به قيمت 200 تومن!!!)

بله مرسی! البته من یک ماهه فقط دارم از لپ تاپم استفاده میکنما...!

این مشکل مربوط میشه به درایور گرافیک و سخت افزاری نیست.
آخه همزمان با چندتا نسخه درایور میتونه مشکل داشته باشه؟ یا با چندتا ویندوز؟ من دارم سه نسخه درایور رو روی سه نسخه ویندوز تست میکنم که پیاپی ارور صفحه مرگ میده. اصلا کل لپ تاپ بوی مرگ میده دیگه!

متاسفانه راه دقیقی واسه از بین بردنش وجود نداره.
کملا درست میگید. هر فرومی میری 100 نفر از این مشکل رو دارن ولی هیچ راه حلی پیدا نکردم. 2 هفته اس هرچی فروم سخت افزاریه گشتم...

شما درایور گرافیک رو بدون catalyst بگیر.فقط disply driver رو دانلود کن بریز ببین مشکلت حل میشه یا نه.
نه متاسفانه. این راه هم امتحان کرده بودم.

ممکنه با ریختن یه درایور تعداد دفعات اومدن صفحه ابی(صفحه مرگ) کمتر شه.
جالب اینجاس که ATI هم کاملا چند ساله در مورد این مشکل خودشو زده به گیجی...

به نظر من مشکل سخت افزاریه و کارت گرافیک شما مشکل داره؟
سلام و سال نو شما هم مبارک.
بله فکر میکنم اینطور باشه. خلاصه چه نرم افزاری باشه و چه سخت افزاری فک کنم باید بفرستم بره برا گارانتی. اونجا هم سه چهار ماه امروز فردا میکنن به آدم. بعد یهو میگن مشکلت شامل گارانتی نمیشه...

راستی وقتی صفحه ی آبی میاد پایین صفحه دلیلشو مینویسه
و همچنین فایلی که مشکل داره
برا ویندوز 7 از atikmdag.sys و برا ویندوز ویستا از atipmdag.sys ایراد میگیره. برا اکس پی هم از یه فایل ati2... .sys ایراد میگیره.

free_touch
23-03-2010, 00:54
خه همزمان با چندتا نسخه درایور میتونه مشکل داشته باشه؟ یا با چندتا ویندوز؟ من دارم سه نسخه درایور رو روی سه نسخه ویندوز تست میکنم که پیاپی ارور صفحه مرگ میده. اصلا کل لپ تاپ بوی مرگ میده دیگه!

این مشکل یه مشکلی هستش که ربطی به ویندوز نداره.
خود ati هم می دونه چنین مشکلیو و کلی هم من ایمیل زدم بهشون اما پاسخ درستی نمیدن(یعنی ندارن که بدن).

بله فکر میکنم اینطور باشه. خلاصه چه نرم افزاری باشه و چه سخت افزاری فک کنم باید بفرستم بره برا گارانتی

خیر مشکل سخت افزاری نیستش.
چون اگه درایور رو غیر فعال کنید میبینید که یکبار هم ابی نمیشه.
در ضمن این مشکلو خیلی ها دارن(اونقدر فراگیر هستش که کلی تو اینترنت راجبش بحث شده و حتی تو خود فروم ati هم راجبش بحث شده و هیچ کی نگفته که مشکل از سخت افزاره).تو ارور هم میبینید که یه فایل dll رو ارور میده مثلا تو ایکس پس این ارورشه : ati2dvag.dll که مربوط میشه به یه فایل dll که موقع ریختن درایور تو system32 ویندوز نصب میشه.
واسه شما که لپ تاپه بهترین کار ممکن پس دادنش و خرید یه لپ تاپ دیگه با کارت nvidia هستش(از نظرمن).

linkinkurd
23-03-2010, 01:21
واسه شما که لپ تاپه بهترین کار ممکن پس دادنش و خرید یه لپ تاپ دیگه با کارت nvidia هستش(از نظرمن).

همه حرفاتون رو کاملا متوجه هستم و اطلاع دارم. چون شدیدا در نخ این مشکل قرار دارم و عرض کردم 2 هفته اس شب و روز برام نذاشته. در مورد فایل اکس پی فک کنم dll بود ولی برا ویستا و سون 100% مطمئنم که sys هستن پسونداش. حالا هرچی. مهم اینه که در پوشه wndows\system32\drivers هستن این فایلا و با ریختن درایور درست میشه. اما من باز میگم مشکل سخت افزاریه. چون وقتی شما درایور رو نصب میکنید gpu رو مستقیما وارد کار با پردازش سنگین میکنید که کم میاره و ارور مرگ میاد. این هم درسته که وقتی درایور رو غیر فعال میکنم مشکلی نداره.
در هرحال من به گارانتی میبرمش ببینم چه خاکی...

free_touch
23-03-2010, 01:33
شما درایور رو نصب میکنید gpu رو مستقیما وارد کار با پردازش سنگین میکنید که کم میاره و ارور مرگ میاد. این هم درسته که وقتی درایور رو غیر فعال میکنم مشکلی نداره.
در هرحال من به گارانتی میبرمش ببینم چه خاکی...

بله اینم می تونه درست باشه.
به هر حال ببرید گارانتی ان شاءالله که حل میشه.
:11:

Reman
23-03-2010, 04:56
خوب اگه من مشکلم رو واضحتر بیان کنم اینجوری میشه:

ویندوز 7 : نسخه اورجینال سالم بود. کم کم شروع به ارور دادن "ati driver has stopped responding and recovered" کرد. بعد از مدتی استفاده دیگه صفحه آبی اجازه نداد ویندوزم بالا بیاد. هرچی ویندوز 7 جدید نصب میکنم و یا مال خودشو ریکاوری میکنم صفحه آبی در آخرین مرحله نصب ویندوز ظاهر شده و نمیزاره نصب تموم بشه.

ویندوز ویستا: ویندوز براحتی نصب میشه و باهاش کار میکنم. ولی وقتی درایور کارت گرافیک رو نصب میکنم باز صفحه آبی میاد و از بوت شدن سیستم جلوگیری میکنه.

ویندوز اکس پی: دقیقا مثل همون ویستا شد.

================================================== =
ایراد سخت افزاریه دیگه نه؟ باید بره برا گارانتی؟ تاحالا شنیدین از هرچی بترسی برات پیش میاد؟ هیچ خاطره خوشی از گارانتی قطعات ندارم...

اشکان جان مشکل از گرافیکت نیست ، خیالت راحت.
اینا رو امتحان کن :
1- بایوس مادربردت رو اپدیت کن( چون هر چند مدت اپدیت همخوانی مادربرد با گرافیک در حالت بهتری ساخته میشه و شرکت سازنده اونو تو سایتش میزاره)
2-رمت رو با نرم افزار memtest ( فکر کنم اسمش همین باشه) تست کن .
3- هاردت رو چک کن( فکر نکنم از هاردت باشه )
4- ویندوز ها اورجینال و باز هم اورجینال نصب کن.
5-درایور گرافیکت رو اپدیت کن.
6- از سایر درایور ها و حتی برنامه ها هم می تونه باشه.(واسه خودم تو xp بخاطر انتی ویروس نود32 بود!پاکش کردم درست شد)

من تا حالا 3 تا کامپیوتر کار کردم 4650 چیزی کمتر از جی فورس ( مثل 9600) نداره و مشکل نرم افزاری هم ممکنه برای همه قطعات وجود داشته باشه.

Zizzigolo
23-03-2010, 06:39
این مشکل بیشتر مربوط به رم هست

linkinkurd
23-03-2010, 10:30
والا مهندس من خودمم میخواستم بایوس رو یه آپدیت بکنم چون یه سری از خارجکیا با این روش مشکلشون حل شده بود. رم هام رو تست کردم سالمه- هارد سالمه. بعنوان تیر آخر بایوس رو هم یه ارتقا اگه پیدا کنم میدم...

xlife
23-09-2010, 10:37
سلام دوستان بلاخره راهی برای برطرف کردن این مشکل پیداشد بنده هم گرفتارش شدم

xlife
28-09-2010, 12:00
سلام دوستان مشکل گرافیک بنده به دلیل دمای حرارت بالا و استفاده زیاد و کشیدن کار از کارت گرافیک هست که باعث بوجوداومدن ایراد در رم کارت شده واین مشکل متأسفانه تا الان در حال حاظر در ایران با خرید یک کارت جدید یا تعویض اون ازطریق گارانتی برطرف میشه و در زمینه تعمیرات باید اونو به کارخانه سازنده اش فرستاد که با وجود هزینه حمل و نقل وتعمیرات روی هم رفته ارزشی نداره وبصرفه نیست
خسته نباشید

sheri_matrix
29-09-2010, 20:15
سلام دوستان من این مشکل صفحه ابی به همراه بزرگ شدن بی‌دلیل پوینتر موس رو با دل۱۵۵۷ دارم تا حالا هم ۴ بار وین‌های مختلف عوض کردم آخرین درایورهاشو نصب کردم حتی بایوس رو نیز با همون نرم‌افزاری که تو سایت دل هست آپدیت کردم هنوز همچنان این مشکلات رو دارم معمولا هم این مشکلها که گفتم بعد از اینکه لپتاپ یه ۶-۷ ساعتی‌ کار می‌کنه اتفاق میافته گارانتیم بردم سردر نمیارند یکی‌ کمک کنه:42:
This was likely caused by the following module: atikmdag.sys ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Bugcheck code: 0x116 (0x8A47F510, 0x93E115BC, 0x0, 0x2)
Error: VIDEO_TDR_ERROR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Dump file: C:\Windows\Minidump\100110-25911-01.dmp
file path: C:\Windows\system32\drivers\atikmdag.sys
product: ATI Radeon Family ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
company: ATI Technologies Inc. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
description: ATI Radeon Kernel Mode Driver

This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Bugcheck code: 0x9C (0x0, 0x9050894C, 0x0, 0x0)
Error: MACHINE_CHECK_EXCEPTION ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Dump file: C:\Windows\Minidump\093010-32073-01.dmp
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ng%20System)
company: Microsoft Corporation ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
description: NT Kernel & System
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect, possibly the culprit is in another driver on your system which cannot be identified at this time.