PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .: شركت كننده: SevenART - مسابقه‌ی شماره‌ی 9 :.

SevenART
18-03-2010, 00:50
سلام بر همگی .. خوب من هم شرکت می کنم ... یه کار توپ هم تو ذهنمه ... یه اسکیس ازش می کشم می زارم نظر بدید ...

SevenART
23-03-2010, 00:40
با عرض معذرت خدمت دوستان( مخصوصا حاج آقامون hadi665 ) این دوسه روز اصلا وقت نکردم ولی از فردا صبح الاطلوع می چسبم بهش...

SevenART
24-03-2010, 00:46
خوب تازه تصمیم گرفتم چه صحنه ای بسازم ... بفرمایید ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 01:46 AM ---------- Previous post was at 01:46 AM ----------

خوبه ؟ ...

hrgh2
24-03-2010, 16:55
او
عجب صحنه ای
ایول رفیق
منتظر کار قشنگت هستم
موفق باشی

b3dnet
24-03-2010, 18:44
آفرین
صحنه ی خیلی قشنگی هستش...

SevenART
24-03-2010, 23:19
با تشکر فراوان از نظرات کاربران فعال حمید جان و بهزاد عزیز ... خدمتتان عرض کنم این کاربر غیر فعال کم همت کم کار یکی دو روزی نیس ... واااااااااااای هادی خدا بگم چکارت نکنه ......... اخه ایام عیدیه وقت مسابقه گذاشتن بوووووووووود ... :دی ..

tatuy
24-03-2010, 23:55
بله.......
حالا منکه تازه اومدم ولی منتظر میمونم دوست عزیز.

SevenART
27-03-2010, 11:53
خوب تا اینجا قایقش را نیمه تموم کردم : (خوبه؟)

SSS_HHH_OOO
27-03-2010, 13:24
ایول هم ایده قشنگه هم مدل تا الان

SevenART
27-03-2010, 15:37
ممنون شهاب ...
تکسچر هم دادم ... می دونم خوب نی ... ا گیر ندید دیگه ... نه گیر بدید حتما :دی:

SevenART
27-03-2010, 16:52
خوب کاملترش کردم ...

RezaTayebiJ
27-03-2010, 17:03
سلام علیکم

ایول آقا منتظر ادامش هستیم. بدنه قایق جالب شده.

چند تا ایراد:
انعکاس قایق توی آب خوب نشده (مقایسه کن با تصویر رفرنست). من از مکس سر در نمی یارم اما متریال آب مایا هم همین مشکل را داره و انعکاس هاش خیلی غیر طبیعی هستن. به همین خاطر پیشنهاد می کنم حالت انعکاس را تو فوتوشاپ در بیاری. می تونی از فیلتر ocean ripple فوتوشاپ استفاده کنی.

ضمنا این آب رودخونه چرا زرد رنگه؟ مگه زردچوبه ریختن توش؟ :31:

Borhan72
27-03-2010, 17:12
ايول خيلی باحال شده....
مخصوصآ تكستچر...

SevenART
27-03-2010, 19:21
چند تا ایراد:
انعکاس قایق توی آب خوب نشده (مقایسه کن با تصویر رفرنست). من از مکس سر در نمی یارم اما متریال آب مایا هم همین مشکل را داره و انعکاس هاش خیلی غیر طبیعی هستن. به همین خاطر پیشنهاد می کنم حالت انعکاس را تو فوتوشاپ در بیاری. می تونی از فیلتر ocean ripple فوتوشاپ استفاده کنی.

ضمنا این آب رودخونه چرا زرد رنگه؟ مگه زردچوبه ریختن توش؟ :31:
خیلی ممنون ... مونده بودم تو همین قضیه رفلکس ... تازه این مایائه مکس کجا بوده .... نه زردچوبه نیس غروبه مثلا ...

ايول خيلی باحال شده....
مخصوصآ تكستچر...
برهان جان مسخره می کنی ؟ :دی ... بله خیلی باحاله (از نظر خنده دار بودن )

SevenART
27-03-2010, 19:28
نظر بده ... نظر بده بیشتر ... مدلاتون باعث می شن بگم ... نظر بده نظر بده بیشتر :دی

Smartie7
27-03-2010, 21:05
ایول .... قشنگ شده...:31:

RezaTayebiJ
28-03-2010, 01:41
سلام

خدا خیرت بده... همزمان که داری صحنه را کامل تر می کنی و خوشگلش می کنی روی متریال ocean هم بیشتر کار کن.
فقط فراموش نکن رنگ آب دریاچه اهمیت چندانی نداره آنچه که به سطح آب جذابیت و سر و شکل می بخشه انعکاس آسمان و محیط اطراف روی سطح آب هست.
با توجه به اینکه متریال ocean کمی احمق تشریف دارن ( یا من بلد نیستم باهاش کار کنم ) انعکاس آبجکت های نزدیک (مثلا قایق) را خیلی بد نشون می ده اما شما می تونی انعکس آسمان روی سطح آب را تا حدودی با این متریال در بیاری.

۱- مدل نیم کره ای بساز و به دور صحنه قرار بده.
۲- به نیم کره متریال surface shader بده.
۳- یک عکس مناسب و مشابه آنچه مورد نظرت هست از غروب آفتاب پیدا کن (ترجیحا عکس۳۶۰ درجه باشه)
۴- عکس را به out color متریال surface shader بده و گزینه out matt opacity که در حالت دیفالت سفید هست را معادل رنگ سیاه قرار بده (برای اینکه شما نمی خوای این متریال آلفا داشته باشه)
۵- مطمئن شو گزینه reflection متریال ocean روی مقدار مناسبی قرار داره.
۶ - آبجکت های نزدیک (قایق ها و ...) را پنهان کن و رندر بگیر.
۷- یک رندر دیگه از آبجکت های نزدیک (بدون حضور نیم کره و آب) بگیر.
۸ - دو رندر را توی فوتوشاپ با هم ترکیب کن.
۹- از لایه آبجکت های نزدیک یه کپی بگیر.
۱۰ - با ابزار edit > transform >flip vertical لایه را بر عکس کن.
۱۱- با فیلتر ocean ripple حالت موج زدگی به لایه بده.
۱۲ - opacity لایه را بیار پایین.

RezaTayebiJ
28-03-2010, 01:41
ببخشید پست قبلی دوبار تکرار شده بود.

SevenART
28-03-2010, 11:50
با تشکر از رضا جان .... می گم تو این عکس چرا عکس پینت افکتها روی آب نمی افته ؟

pclord
28-03-2010, 14:09
تا اینجا خیلی خوب شده
موفق باشی.

می گم تو این عکس چرا عکس پینت افکتها روی آب نمی افته ؟

مطمئن نیستم،اما فکر کنم باید به polygon تبدیل کنی.

SSS_HHH_OOO
28-03-2010, 14:55
کار خیلی جالبی داره میشه
آفرین همینطوری بری صحنه قشنگی در میاد
رو آب باید بیشتر کار کنی

zenoos
28-03-2010, 15:12
كارت عالي ...
راستي با چي داري رندر ميگيري ؟
سعي كن با منتال بگيري ... اون نيزارهات رو هم به polygon تبديل كن ....به آب درياچه هم رنگ نده تو نورپردازي خودش رنگ محيط رو ميگيره.... منتظرم كار رو زودتر تمومش كني:46:

SevenART
28-03-2010, 15:27
رو آب باید بیشتر کار کنیحالا می افتم روش در آینده .. اینا ...

كارت عالي ...
راستي با چي داري رندر ميگيري ؟
سعي كن با منتال بگيري ... اون نيزارهات رو هم به polygon تبديل كن ....به آب درياچه هم رنگ نده تو نورپردازي خودش رنگ محيط رو ميگيره.... منتظرم كار رو زودتر تمومش كني:46:

نظر لطفتونه ... با مایا سافتور فعلا ... حل شد اون موضو ... بله درسته .... چشم حتما ...

---------- Post added at 04:26 PM ---------- Previous post was at 04:26 PM ----------

خوب اینم تا نصف کار :

---------- Post added at 04:27 PM ---------- Previous post was at 04:26 PM ----------

حالا باید اون فانوس دریاییه و اون صخره ها رو تریدی بسازم و بیافتم روی آب و اون ته تصویر را یه کاریش بکنم از این حال دربیاد ....

---------- Post added at 04:27 PM ---------- Previous post was at 04:27 PM ----------

حالا باید اون فانوس دریاییه و اون صخره ها رو تریدی بسازم و بیافتم روی آب و اون ته تصویر را یه کاریش بکنم از این حال دربیاد ....

b3dnet
28-03-2010, 19:15
آفرین تا اینجا خوب شده
فقط روی دریاچه حسابی کار کن...
روی جزئیات قایق ها هم بیشتر وقت بزار...

SevenART
29-03-2010, 16:46
بله ... آب دریا :

---------- Post added at 05:46 PM ---------- Previous post was at 05:45 PM ----------

فانوس و صخره هم تریدی شد ...

Sorosh MAX
29-03-2010, 18:05
بَه بَه آفرین خیلی خیلی عالیه ولی اون علف (درسته ؟ ) ها که اون ته هستن تعدادشون کمه ، کچلن ...
بعد علف های این گوشه سمت راست پایین ، روی آب سایه انداختن و سایشون درست نیست...

بقیه تا اینجا عالیه عالیه .... ادامه بده

MB3d
29-03-2010, 18:08
آفرین خیلی عالی ...... نسبتا رو داشته باش .... به نظرم فانوسه پهنو کوتاهه ....یا سقفش خیلی یقره ...خلاصه بالاش به تنش نمیاد ... ولی در کل عالی

SevenART
29-03-2010, 20:59
با تشکر از سروش جان و مهام عزیز ..... تا اینجا :

SevenART
29-03-2010, 22:29
نزدیک به فینال:

Sorosh MAX
30-03-2010, 10:55
آفرین ، خیلی خیلی بهتر شد ، ولی چرا فانوس و صخره رو حذف کردی ؟ ؟ ؟ بعد یه چیزی ؛ مثلا تو قایق وسطی ، وقتی رفلکت قایق میوفته رو آب دیگه علف هتی پشت سرش نباید رفلکتی داشته باشن ....

ادامه بده

/.,mnb
30-03-2010, 11:46
خیلی کار زیبای شده، آفرین.
فقط یه مقدار باید روی متریال دریا بیشتر کار کنید (روی رفلکتش) به صورتی که چیزهایی که در ارتفاع بالاتر قرار دارند رفلکت محو تری داشته باشن.

پیـــــروز باشید.

SevenART
30-03-2010, 15:11
ولی چرا فانوس و صخره رو حذف کردی ؟ ؟ ؟

چون که اصلا ترکیب تصویر از نظر گرافیک به هم خورده بود ...

مثلا تو قایق وسطی ، وقتی رفلکت قایق میوفته رو آب دیگه علف هتی پشت سرش نباید رفلکتی داشته باشن ....

اصلا حواسم بهش نبود ... چشم حتما ..

خیلی کار زیبای شده، آفرین.
فقط یه مقدار باید روی متریال دریا بیشتر کار کنید (روی رفلکتش) به صورتی که چیزهایی که در ارتفاع بالاتر قرار دارند رفلکت محو تری داشته باشن.

چشماتون زیبا می بینه کوروش جان ... چشم حتما مورد را درست می کنم ...

Warden
30-03-2010, 18:16
نه افرین
افرین
افرین

خیلی قشنگ شده
به کارت ادامه بده

SevenART
30-03-2010, 20:21
خیلی قشنگ شده
به کارت ادامه بده خودت خوشگل تری فرهادی ... فردا دوباره شروع به کار می کنم ...

SevenART
01-04-2010, 16:37
خخوب فعلا این را داشته باشین ... mentalrey ..

SAMPLE
01-04-2010, 17:10
ده دقیقه هست که به کار شما خیره شدم , راسش مدلینگ شما عالیه ولی رندر خوب نیست
رندر قبلی خیلی قشنگ تر شده بود
در باره ی صحنه ای شما برای ساختن انتخاب کردین باید بگم رنگ نارنجی در این صحنه باعث شده صحنه دلگیر و اضطراب آور به نظر برسه میتونستین صحنه بهتری برای ساخت پیدا کنید البته میشه گفت این سلیقه و دید هنری منه برای هر کسی فرق داره

MB3d
01-04-2010, 19:33
اون پارو هات که مثل چوب بستنی شده ... اینجوری می خوای انیمیشن بسازی ..... وقت باید بزاری .... عرق مغزت باید دراد ...ماسمالی بدرد نمی خوره ...4 تا عکس پارو واقعی بگیر نگاه کن .... قایقشم باید روش کار کنی

Sorosh MAX
01-04-2010, 19:47
آفرین خیلی خوبه ولی 1- اون بندری که اون طرفه کیفیتش پایینه ، تار شده 2- انحنای افق خیلی زیاده و تو این Field انحنا به این مقدار نیست

RezaTayebiJ
02-04-2010, 03:13
سلام
ایول کارت داره پیش می ره.
رندری که صفحه قبل هست از رندر جدیدت خیلی بهتره. تو این رندر جدید مدل ها کاملا کارتونی به نظر می رسن. ضمنا حواست باشه که ضد نور را هم رعایت کنی :46:
آفرین کار داره خوب پیش می ره. صبور باش و ادامه بده :10:

SevenART
02-04-2010, 04:52
وااای .... چه اشتباهی کردم ... دیروز از خواب داشتم می ترکیدم این را گذاشتم و رفتم خوابیدم تا الان .... بابا این که اصلا رندر نیس ... چیه این ...

sarina_sh
02-04-2010, 07:36
چه ایده قشنگی
اما رندرش و تکسچر قایق هنوز کار میخواد
روی تنظیمات آب کار کن تا طبیعی تر در بیاد

موفق باشی

SevenART
02-04-2010, 08:59
با تشکر از همه دوستان به دلیل نظراتشون و مخصوصا مهام که با چوب زد تو سرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ای ول همینطوری ادامه بدی آدم می شم .... بچه ها که انتقاد شدیدی نمی کنند ... تا اینجا... e چرا آپیلود نمی شه ... e دایل آپه کوفتی ... ه شد بعد از نیم ساعت :37:

N O V A L I S
02-04-2010, 10:41
آفرین بهتر شد.. (به خاطر همون چوب بستنی که مهام باهاش زد تو سرت!)
چند تا نکته، شاید بعضی هاش سلیقه ای باشه :

- خورشید رو اگر کوچکتر کنی بهتره..
- موجات اندازه اشون بزرگه (نه اینکه میشه روش موج سواری کرد، نه اینو نمی گم.. اسکیلش بزرگه..) اگه ریزترشون کنی رفلکت قشنگ تری دارن..
- برگ ها و نیزارها و اینا چرا سیاهن؟ نرمالشون مشکل داره یا تکسچر ندارن یا چی؟ (از GI استفاده کن.. با احتیاط، چون دم غروبه!)
- رو تکسچر قایق و اون تخته ها (چی بود اسمش یادم رفت!) خیلی جدی کار کن..
- اون نیزارهای اون جلو هم خیلی بهتر از این باید باشن.. پینت افکت مایا که خیلی خوفه..!
موفق باشی..

MB3d
02-04-2010, 15:36
بهتر شد ... جزییات رو برو تو کارش ... نسبت اسکله با قایق نمی خوره یعنی اگه الوار اون قدره اون قدر کلفته قایق انقدر نمیشه
... موجا رم ریز کن ... موج دور قایق هم فرق می کنه ....:10:

.:PAR3A:.
02-04-2010, 18:47
آفرین خیلی قشنگه.
کارت عالیه.
فقط باید روی متریال هاش کار کنی.
ببین اشکله و قایق اصلا طبیعی نیستن از لحاظ متریال.
صحنه هم خیلی دلگیره.
ولی چیز باحالیه.
آفرین.
راستی ببین اون دایره هایی که مربوط به نور خورشیده رو می تونی به من بگی چه جوری ایجاد کردی؟
ممنون.

RezaTayebiJ
02-04-2010, 20:49
بهتر شده.
فقط این را بگم که هرچقدر سطح آب وسیعتر باشه موج ها کوچیکتر می شن. مثلا موج های سطح استخر بزرگتر هستن نسبت به موج های سطح اقیانوس.
شما هم با توجه به اینکه سطح وسیعی از آب را داری نمایش می دی برای واقعی تر شدن کار بهتره از موج های کوچیکتری استفاده کنی.

SevenART
02-04-2010, 22:04
آفرین بهتر شد.. (به خاطر همون چوب بستنی که مهام باهاش زد تو سرت!)
چند تا نکته، شاید بعضی هاش سلیقه ای باشه :

- خورشید رو اگر کوچکتر کنی بهتره..
- موجات اندازه اشون بزرگه (نه اینکه میشه روش موج سواری کرد، نه اینو نمی گم.. اسکیلش بزرگه..) اگه ریزترشون کنی رفلکت قشنگ تری دارن..
- برگ ها و نیزارها و اینا چرا سیاهن؟ نرمالشون مشکل داره یا تکسچر ندارن یا چی؟ (از GI استفاده کن.. با احتیاط، چون دم غروبه!)
- رو تکسچر قایق و اون تخته ها (چی بود اسمش یادم رفت!) خیلی جدی کار کن..
- اون نیزارهای اون جلو هم خیلی بهتر از این باید باشن.. پینت افکت مایا که خیلی خوفه..!
موفق باشی.. خیلی ممنون حتما رعایت می شه ...

بهتر شد ... جزییات رو برو تو کارش ... نسبت اسکله با قایق نمی خوره یعنی اگه الوار اون قدره اون قدر کلفته قایق انقدر نمیشه
... موجا رم ریز کن ... موج دور قایق هم فرق می کنه ....:10:

چاکریم .. کلا موضوعهای ریز را خوب توش می ری ... البته همیچن ریز نیس ولی در کل نو کریم ...
فرین خیلی قشنگه.

کارت عالیه.
فقط باید روی متریال هاش کار کنی.
ببین اشکله و قایق اصلا طبیعی نیستن از لحاظ متریال.
صحنه هم خیلی دلگیره.
ولی چیز باحالیه.
آفرین.
راستی ببین اون دایره هایی که مربوط به نور خورشیده رو می تونی به من بگی چه جوری ایجاد کردی؟
ممنون.

خیلی ممنون ... اونا با فتوشاپ زدم ولی فکر کنم وقتی رندر می شه هم بشه زد درسته بچه ها ؟
بهتر شده.
فقط این را بگم که هرچقدر سطح آب وسیعتر باشه موج ها کوچیکتر می شن. مثلا موج های سطح استخر بزرگتر هستن نسبت به موج های سطح اقیانوس.
شما هم با توجه به اینکه سطح وسیعی از آب را داری نمایش می دی برای واقعی تر شدن کار بهتره از موج های کوچیکتری استفاده کنی

مرس ... چشم حتما رضا جون ...
تا حالا این همه چیز یهویی یاد نگرفته بودم ...:7:

---------- Post added at 11:04 PM ---------- Previous post was at 11:02 PM ----------

کلا سه تا چیز شد ... تکسچر ... نسبت مدلها ... و موجهای آب ...
o...می رم حالا سر وقتش ... با تشکر ...

SevenART
02-04-2010, 22:12
رفتم توی گوگل یه سرچی زدم دیدم قایقم او این شکلی کنم خیلی بهتره ... درسته ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

SevenART
04-04-2010, 16:12
خوب اینم اشکالاتی که دوستان فرمودن .... دارم الان به صورت حرفه ای روی علوفه ها کار می کنم .... می خوام خیلی دقیق از آب در بیاد .... Sample حالا فکر کنم از اون دلگیری در اومده و یه ذره شاد شد .. چون رنگ قایقها عوض شد ... درسته یا نه ؟

04-04-2010, 16:58
عالیه یعنی حرف نداره!

saaaraaa
04-04-2010, 17:49
ایده ی قشنگ و زیباییه ... تا اینجاشم فکر میکنم خوب کار کردی و تمام تلاشت رو داری میکنی...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تکسچر و متریال جای کار داره...

موفق باشی پیسر جون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SevenART
04-04-2010, 18:00
عالیه یعنی حرف نداره!
نه اینطوریا هم نیست دیگه .....راستی من تو اون پست گفتم با فتوشاپ ساختما ولی انگار پاک شده ...مرسی

ایده ی قشنگ و زیباییه ... تا اینجاشم فکر میکنم خوب کار کردی و تمام تلاشت رو داری میکنی...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تکسچر و متریال جای کار داره...

موفق باشی پیسر جون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی سارا ... ندیده بودم شما را اینطرفها .... ؟

RezaTayebiJ
04-04-2010, 23:26
متریال آب خیلی بهتر شده و رفلکت ها خوب شدن. اما تکسچرهای قایق هنوز کارتونی هستن.

b3dnet
04-04-2010, 23:50
آفرین
عقب کار قشنگ شده
آب هم قشنگ تر شده
روی جزئیات بیشتر وقت بزار

SevenART
05-04-2010, 00:22
با تشکر از رضا و بهزاد ...

تکسچر
کلمه ایست بسی زیبا و باید بگم من این تکسچر و کلا متریال را اولین بار توی تریدی مکس 5 بود که باش آشنا شدم .. یه کتاب بود که گفت متریال .... من تا قبل از اون از تریدی خوشم نمیومد ... فقط قسمت خوشحال کنندش حرکت دادن یه دونه مکعب از زاویه ای به زاویه دیگر بود ... و از اون موقع که متزیال را در اون کتاب در حد سه چهار تا کلمه توضیح داده بود ( البته من سه چهارتاشا خوندم) تا الان هرچی از متریال می دونم خودم تجربی یاد گرفتم... قرض از این همه عریضه نویسی این بود که باید بگم باید برم توی دیویدیای gnomon بگردم و مبحص تکسچرینگ را از ابتدا تا انتها یاد بگیرم .... چون اطلاعاتی که ازش دارم در حد صفره ...
حالا تا اینجا ... ایندفعه پینت را با خود منتال ری رندر گرفتم با سایشون .... بدون فتو شاپ ... چقدر چیز یاد گرفتم من تو این مسابقه ...

---------- Post added at 01:22 AM ---------- Previous post was at 01:19 AM ----------

مدت مدلینگ دو هفته .... رندرینگ 10 دقیقه .... آپبود 20 دقیقه :18:

RezaTayebiJ
05-04-2010, 02:07
موج های آب خیلی خوب شدن :10:
شاید بهتر باشه آب کمی تیره تر بشه (سلیقه خودم)
طرف پُشت مدل ها -نسبت به خورشید- قاعدتا باید ضد نور شده و کمی تاریک تر بشن
منتظر منتظر تکسچرهای با جزئیات بیشتر هستیم :20:

MB3d
05-04-2010, 12:32
ای ول خیلی خوب شد ... قایقش قایق شد .... اسکله ولی هنوز تو چش می زنه ... نمی دونم چه مرگشه الواراش کلفته ... سادس ... یه کاریش بکن

pclord
05-04-2010, 13:30
خیلی خوب شده،این منتال رو دست کم نگیر.سعی کن بیشتر از منتال استفاده کنی.اگه با قبلیا مقایسه کنی میبینی چقدر منتال بهتره به خصوص دریا که با منتال ری خیلی زیبا شده.

موفق باشی.

05-04-2010, 18:48
ایول واقعا که محشره.
همیشه به نظرم بهترین واسه رندر همین منتال ری هست.

SevenART
05-04-2010, 20:21
موج های آب خیلی خوب شدن :10:
شاید بهتر باشه آب کمی تیره تر بشه (سلیقه خودم)
طرف پُشت مدل ها -نسبت به خورشید- قاعدتا باید ضد نور شده و کمی تاریک تر بشن
منتظر منتظر تکسچرهای با جزئیات بیشتر هستیم :20:

خوبتر هم می شن موجها ..... تیرس هم می کنم ..... آره راس میگیا پس چرا نشده ؟ علت یابی می کنم حالا .... لطف داری شما دارم فعلا یادی می گیرم...

ای ول خیلی خوب شد ... قایقش قایق شد .... اسکله ولی هنوز تو چش می زنه ... نمی دونم چه مرگشه الواراش کلفته ... سادس ... یه کاریش بکن

ای ول به خودت .... آره این از اون مدلاس که عرق از مغزم در اومد ..... آره می دونی چرا چون تو دو دقیقه ساختمش باید برم یه نجاری دیگه روش بکنم اونقد که عرق از مغزم دربیاد ( خیلی این عرق مغز که گفتی بهم روحیه داد هرموقع دارم خسته می شم تو مدلسازی یاد این حرفت می افتم و ادامه می دم ) ....

خیلی خوب شده،این منتال رو دست کم نگیر.سعی کن بیشتر از منتال استفاده کنی.اگه با قبلیا مقایسه کنی میبینی چقدر منتال بهتره به خصوص دریا که با منتال ری خیلی زیبا شده.

موفق باشی.

چهار بار گفتی منتال یعنی 400 بار دیگه باید رندر بگیرم تا درست در بیاد .... وای مادر....

ایول واقعا که محشره.
همیشه به نظرم بهترین واسه رندر همین منتال ری هست.

بله منتال ری برترین است .... ممنون

ویک نکته عجیب که چرا یک نفر اومده ولی نظر نداده ؟
هادی چرا هوچی نگفتی؟

SevenART
08-04-2010, 18:29
خوب روی تکسچر قایق کار کردم .... چطور شده خوبه ؟ ... راستی یه چیزی چی چی بزارم روی اسکله تا بهتر بشه ؟ .. یعنی جزئیات صحنه چی اضاف کنم ... هرکی یه نظری بده ...و یه چیز دیگه کسی عکس غروب فول رزولوشن (600) نداره ... داری (300 هم باشه طوری نی )لینکش را بدید .... ممنون از بچه ها ...

zenoos
08-04-2010, 18:41
تكسچر روي قايق زياد جالب در نيومده خوب uv نشده يه يوي باكس بهش بدي خوب ميشه .... اون ستونهاي چوبي كه داخل آب رفته تا يه جايش رو ميشه ديد بايد نشونش بدي...
روي اسكله هم چند تا طناب/ و تاير چرخ از نوع نجاتش/ يه تابلو ي داغون كه مي گه اونجا كجاست/ چند تيكه پارچه يا تور پاره ...

hrgh2
08-04-2010, 19:11
افرین رفیق جالب شده:10:
افکت مه کم داره:13:
یکم هم شلوغترش من:46:

SSS_HHH_OOO
08-04-2010, 20:54
کار خوب داره پیش میره
تکسچر قایق رو کثیف کن
یکم درب و داغونش کن
الان انگار این تازه ساختنش نو نو شده:دی
اسکله خیلی خوب شده
متریال آب رو بهتر کن

MB3d
08-04-2010, 22:53
ای ول می بینم که بجای عرق از مغزت خون راه افتاده ایوول داری خیلی ردیف شد .....

N O V A L I S
09-04-2010, 10:36
آفرین خوب داری پیش می ری، اما..
- سایه ها قوی نیستن، مثلا جائی که قایق با آب تماس داره باید خیلی سایه ی قوی تری داشته باشه..
- موج ها خیلی ریز شدن و خیلی هم نظم دارن.. چرا راه راه هستن؟ یه ذره بزرگ ترشون کن و بی نظم تر..
- رنگ تکسچر چوب ها خیلی زرد می زنن..
بهترین پیشنهادی که بهت می تونم بکنم اینه که بری تو یه سایت عکس و عکس قایق و غروب و اینا نگاه کنی.. قول میدم کارت متحول بشه! :46:

RezaTayebiJ
11-04-2010, 02:38
خیلی خوب داری پیش می ری ولی تکسچرها هنوز تمیزن.
منم با نظرهای N O V A L I S موافقم.

ایول منتظر ادامشیم

11-04-2010, 14:30
آفرین خیلی خوبه ولی منم نظر دوستای دیگه رو دارم.

zenoos
11-04-2010, 14:35
ببينم اون نيزارها كه گذاشته بودي كجان ؟

SevenART
12-04-2010, 15:43
تكسچر روي قايق زياد جالب در نيومده خوب uv نشده يه يوي باكس بهش بدي خوب ميشه .... اون ستونهاي چوبي كه داخل آب رفته تا يه جايش رو ميشه ديد بايد نشونش بدي...
روي اسكله هم چند تا طناب/ و تاير چرخ از نوع نجاتش/ يه تابلو ي داغون كه مي گه اونجا كجاست/ چند تيكه پارچه يا تور پاره ... ممنون از راهنماییت دوست گلم...

افرین رفیق جالب شده:10:
افکت مه کم داره:13:
یکم هم شلوغترش من:46:

شلوغش هم کردیم .... ولی مه را یادم رفت .... می زنم دفه بعدی...

کار خوب داره پیش میره
تکسچر قایق رو کثیف کن
یکم درب و داغونش کن
الان انگار این تازه ساختنش نو نو شده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
اسکله خیلی خوب شده
متریال آب رو بهتر کن

خیلی ممنون شهاب جون ... نکته های خوبی را اشاره کردی ... ممنون رفیق ..

آفرین خوب داری پیش می ری، اما..
- سایه ها قوی نیستن، مثلا جائی که قایق با آب تماس داره باید خیلی سایه ی قوی تری داشته باشه..
- موج ها خیلی ریز شدن و خیلی هم نظم دارن.. چرا راه راه هستن؟ یه ذره بزرگ ترشون کن و بی نظم تر..
- رنگ تکسچر چوب ها خیلی زرد می زنن..
بهترین پیشنهادی که بهت می تونم بکنم اینه که بری تو یه سایت عکس و عکس قایق و غروب و اینا نگاه کنی.. قول میدم کارت متحول بشه! :46:

خیلی ممنون نووالیس جان .. اگه اسمت هم بگی خوب میشه ...

آفرین خیلی خوبه ولی منم نظر دوستای دیگه رو دارم.
ممنون ...

ببينم اون نيزارها كه گذاشته بودي كجان ؟
رفته بودن خونه ناهارشون و بخورن .. حالا برگشتن :دی

SevenART
12-04-2010, 16:15
خوب دوستان .... پدر خودمودر آوردم تا تونستم یه سایت آپلود درست حسابی بپیدایم ....
( برا اینکه حجم بالا نباشه رزولوشن را پایین آوردم)
مهام اومیدم ببینم از دید شما چه شکلی میشه ... دیدیم به به 30 نمایی 30نمایی ... خیلی حال میه دیگه 1080*1920 می رندرم...:40:

MB3d
12-04-2010, 17:56
ای ول خیلی باحال شده ... فقط نظر منو بخوای قایق جلویی جهتش و جاش خوب نیست

hrgh2
12-04-2010, 18:06
آفرین رفیق
باحال شده
اما همونطیور که قبلا هم گفته بودم بهتره یه افکت مه (fog) به کار بدی
رندر و نور و سایه ها جای کار بیشتری داره

Mostafa 3D
12-04-2010, 21:30
ایول همینطور داره بهتر میشه ادامه بده

N O V A L I S
12-04-2010, 22:10
اونا چین به سیخ کشیدی؟ :31::46:
رو نیزارها بیشتر کار کن.. یکی دو تاشون رو با حوصله بساز بعد پخششون کن رو آب.. بایدم متراکم تر باشن.. از سایه هم که کلا خوشت نمی آد دیگه، ها؟! من احساس می کنم تو صحنه ات اصلا نوری نداری که سایه ای ایجاد نشده.. نمی دونم...
من یه دونه عکس دم دست داشتم برات :

خیلی ممنون نووالیس جان .. اگه اسمت هم بگی خوب میشه ...

محسن هستم..

SevenART
12-04-2010, 22:43
اونا چین به سیخ کشیدی؟ :31::46:
رو نیزارها بیشتر کار کن.. یکی دو تاشون رو با حوصله بساز بعد پخششون کن رو آب.. بایدم متراکم تر باشن.. از سایه هم که کلا خوشت نمی آد دیگه، ها؟! من احساس می کنم تو صحنه ات اصلا نوری نداری که سایه ای ایجاد نشده.. نمی دونم...
من یه دونه عکس دم دست داشتم برات :محسن جون خیلی دمت گرم ... فقط اینو من نمی دونم چرا سایه نمیافته ... من نور را دو تا دادم .. فکر کنم به همین خاطره .. دو تا نور دایرکتیونال تو هم ... یکی اینور یکی اونور ... آخه یه دونه که بود صحنه خیلی تاریک می شد ... نی دونم باس روش کار کنم...

Mostafa_Amol
12-04-2010, 23:51
سلام داداش :20:
خسته نباشید کارتون خیلی خوبه فکر کنم از همه جلوتر باشین :)

اول از همه همینجا عذرخواهی کنم که می رم توی هر تایپیکی عیب می گیرم .... راستش خودم که واقعا دلم می خواد وقتی عکسی از کارم می ذارم دیگران از عیب هایش و راه حل اون مشکل، هم برام بگن

می خوام بگم :
اون گیاه "لویی" قسمت پشمی شکلش تا اونجا که تو ذهنم هست تا نوک ساقه می ره (یا حداقل قسمت کمی از نوک ساقه رو پوشش نمی ده می تونی با یه سرچ شکل دقیقشو ببینی). و حالت خمش هم در وسطش نداره و اینکه این گیاه برگ هم داره که فکر کنم اگه اونم بسازید و توی کارتون به کار ببرید خیلی زیبا تر هم بشه

متریال قایقتون خیلی خوب شده اما نوری که تو دوربین افتاده باعث شده این به روشنی دیده نشه (البته این نظر منه .... )
هم شکل آب و هم متریال آب خیلی خوب شده

موفق باشید :10:
یا علی :11:

zenoos
13-04-2010, 00:02
ای ول خیلی باحال شده ... فقط نظر منو بخوای قایق جلویی جهتش و جاش خوب نیست

راست ميگه جاش خوب نيست انگار يه تخته روي آب عمودي شناوره ....
روي نيزارها كار كن .. انگار روي آب در اومدن... قسمتي كه مكان رويش گياهه رو تيره تر كن تا يه جوري نشون داده بشه كه روي آب شناور نيستن... تكسچر گل يا خاك بهش بده...

SevenART
13-04-2010, 00:33
اوهو بله مصطفی جون ... خیلی ممنون :40:( اصلا این چیزی که من ساختم ربطی نداره به این گیاه اسم خارجیش :cattail)

RezaTayebiJ
14-04-2010, 00:13
خیلی بهتر شده اما باید بهتر از اینا بشه :21:

همونطور که دوستان گفتن بهتره جهت این قایق جلویی تغییر کنه.
کلاlens flare این شکلی خیلی تکراری شده و به جای اینکه به کار جذابیت بده کلیشه ای می کنه کار را.
... ها اگر مه اضافه کنی دمت گرم :31:

Warden
14-04-2010, 09:51
اسمت چی بود انیماتور :دی ؟

خیلی خوب پیش رفتی
منتظر ادامه کار هم هستم

ببینم مگه وقت مسابقه تموم نشد ؟!

SevenART
14-04-2010, 10:02
رضا هستم فرهاد جون .... :20:...( منتظر پستت بودم تو این تاپیک )
نه چی چی تموم شده رفت تا 10 مُوردیبهشت...

AMIR REZAs
14-04-2010, 13:04
خوب دوستان .... پدر خودمودر آوردم تا تونستم یه سایت آپلود درست حسابی بپیدایم ....
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید( برا اینکه حجم بالا نباشه رزولوشن را پایین آوردم)
مهام اومیدم ببینم از دید شما چه شکلی میشه ... دیدیم به به 30 نمایی 30نمایی ... خیلی حال میه دیگه 1080*1920 می رندرم...:40:
سلام
سید خیلی خوب شده:10:
به این میگن کار هنری......:31:

Dark Kingdom
14-04-2010, 14:06
آفرین در کل خیلی خوبه ...
ولی خالیه یکم ...
اون گیاه ها هم انگار جیگر سر سیخ زدی ... :دی

zenoos
14-04-2010, 14:17
هنوز نيزارها رو درست اجرا نكردي فكر كنم بايد تعدادشون رو زياد كني تا جالبتر بشه
اينجا رو ببين

SevenART
14-04-2010, 17:03
خوب بچه ها تصمیمم عوض شد .. به جای دریاچه مرده یه رود مرده می سازم .. چظوره خوفه ... یعنی همونو فضاش را مثل یک رود می کنم مثل عکسی که زنوس جان گذاشت .. خوب فردا شروع می کنم می چشبم بهش تا لب مرز 100% می برمش...

zenoos
14-04-2010, 18:27
خوب بچه ها تصمیمم عوض شد .. به جای دریاچه مرده یه رود مرده می سازم .. چظوره خوفه ... یعنی همونو فضاش را مثل یک رود می کنم مثل عکسی که زنوس جان گذاشت .. خوب فردا شروع می کنم می چشبم بهش تا لب مرز 100% می برمش...

همون قبليه خيلي خوب بودا...
ولي خب خودت ميدوني سعي كن ايندفعه بيشتر سعي كني:31:

A.M.D.D.E.V.I.L
14-04-2010, 18:34
بابا ایول داداش
کلی حال دادی

pclord
14-04-2010, 18:50
تو آخری که گذاشتی اون لنز خورشید که افتاده جلوی دوربین، کار رو خراب کرده.

منتظر ادامه هستیم.

موفق باشی.

MB3d
14-04-2010, 20:08
هنوز نيزارها رو درست اجرا نكردي فكر كنم بايد تعدادشون رو زياد كني تا جالبتر بشه
اينجا رو ببين

ای ول ...
اینو داشته باش انگه کارته اینجوریش کنی خیلی خوفه بهشم می خوره

Big-Boss
21-04-2010, 23:06
( برا اینکه حجم بالا نباشه رزولوشن را پایین آوردم)

به عنوان یه بیننده تمرکز بیشتر میره به خورشید و تشعشعش و باعث میشه به بقیه کار کمتر توجه بشه
اگه یه جور این تمرکزِ محوری رو برداری بهتر میشه

hadi665
23-04-2010, 12:30
سلام

خوب بعده این همه مدت طولانی ای که طی شد به آخر مسابقه نزدیک شدیم
تاپیک اصلی مسابقه باز شد

لطفا کاراتونو تا 9 اردیبهشت 89 یعنی پنج شنبه شب همین هفته توی تاپیک قرار بدید
ممنون ;)

SevenART
23-04-2010, 21:03
خوب دیگه حالم از اون یکی به هم خورد اینو ساختم چطورهه خوفه؟؟؟؟ ...(راستی اگه خلاف قوانینه عوضش کنم )

zenoos
23-04-2010, 22:55
خوب شده ولي يه مقدار خاليه...
يه چيزايي بنداز توش اصلا چرا يه صحنه تخيلي از توش در نمياري ؟... مثلا يه زن نوراني بنداز نزديك دوربين كه داره به طرف اون مرد سياه ته صحنه ميره....
چطوره؟

RezaTayebiJ
24-04-2010, 02:23
اون قبلیه حیفه هر وقت حوصله داشتی بازم روش کار کن. اگه بهش افکت مه اضافه کنی خیلی بهتر می شه.

این جدیده شبیه تصویرهای sepia شده. صحنه یه خورده خالیه. ضمنا اگه توی بکگراند اگر خورشیدی ستاره ای چیزی باشه شاید بهتر بشه.

hrgh2
24-04-2010, 12:19
اگه بهش افکت مه اضافه کنی خیلی بهتر می شه

تو همه پستام اينو گفتم
کارت خيلي قشنگ شده
اما بايد يه سري از افکتهاي جوي مثل مه رو بهش اضاف کني
موفق باشي

SevenART
25-04-2010, 20:00
این تا اینجاااش ... چطوره خوفه ....

hrgh2
25-04-2010, 20:11
ايول رضا
کارت قشنگ شده
اما کامپوزيتت فوق العاده جاي کار داره اون درختها زمين جلويي اصلا عمق نداره
همينطور اون مردي که روي اسکله ايستاده

SevenART
25-04-2010, 20:32
خوب عمقش هم دادیم .. ممنون حمید جان ...:11:

Dark Kingdom
25-04-2010, 20:54
آبش خیلی خوب شده ...
درختا اصلا" جالب نشده . یعنی تابلو ئه که 2Dئه و با فتوشاپ اینجوریش کردی . سمت راستی نورش از چپه . چپیه از راست
نور وسط تصویر با اون آدمه نمیخونه . یا باید دور سیاه باشه یا نزدیک . ولی تو هم نزدیکت سیاهه هم اون آدمه .

AMIR REZAs
26-04-2010, 14:18
خیلی خوب شده..........
کی تموم میشه؟؟

SevenART
27-04-2010, 05:11
کی تموم میشه؟؟

تموم میشه ..نیگران نباش ... :دی

خوب .... آدم و درختها رو تریدی کردم و با مکافات رندر گرفتم ... هی لو مموری .. هی لو مموری ....

با اینکه 7gb رم و سی پی یو ای ام دی کواد کور و ای تی آی اچ دی .... ( که تازگیا فهمیدم باس برا مایا اولا اینتل و دوما ان وی دیا ببندم )

RezaTayebiJ
27-04-2010, 12:37
فکر کنم برگ ها را fur کار کردی؟ این برگ ها یه مقدار بد رنگ شدن. اگه بری تو shelf fur می بینی یه پریست علف grass داره شاید از اون استفاده کنی بهتر باشه.
این درخت ها هم درسته که بیشتر توی قسمت سایه هستن اما اگر تکسچر داشته باشن بهتره.
یه سایه ای زیر آقاهه روی آب افتاده. توی آب که سایه این شکلی نمی افته :27:

Sorosh MAX
27-04-2010, 15:00
آفرین ، خیلی خوبه رضا اما بنظرم آب دریا خوب نشده ، میتونه بهتر بشه ...

SevenART
27-04-2010, 16:25
فکر کنم برگ ها را fur کار کردی؟ این برگ ها یه مقدار بد رنگ شدن. اگه بری تو shelf fur می بینی یه پریست علف grass داره شاید از اون استفاده کنی بهتر باشه
نه به خدا grass می باشد ..: دی .... ولی متاسفانه پلیگان شدن ... : دی .. به هم ریخته

این درخت ها هم درسته که بیشتر توی قسمت سایه هستن اما اگر تکسچر داشته باشن بهتره.
چشم.

یه سایه ای زیر آقاهه روی آب افتاده. توی آب که سایه این شکلی نمی افته :27:

حالا قرار به مچ گیری نبودا .. ها من مچتو گرفتم توی اون یحث ساختموناها خواستی تلافی کنی .. ای کلک ... :دی ... چشم درستش می کنم....

آفرین ، خیلی خوبه رضا اما بنظرم آب دریا خوب نشده ، میتونه بهتر بشه ...

فکر کنم مشکلش رفلکتیویتش باشه .. زیاده ... برا همین بعضی جاها زیاد آبی شده بعضی جاها کمتر .. ممنون درستش می کنم..

hrgh2
28-04-2010, 11:43
آفرین رضا
بهتر شد
اما همونطور که رضا طیبی هم گفتن برگها و این علفا غیر طبیعی شده
بهتره به عکسهای واقعی نگاه کنی و ببینی چه مشکلاتی توی کارت هست

MB3d
28-04-2010, 12:23
باریکلا ریضا جون .... کار هنری رو می خوام :10: