PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا كسي مي تونه از adsl من استفاده كنه..؟

mmiladd
16-03-2010, 21:21
سلام دوستان برام يه مشكلي پيش اومده

اونم اين كه پهناي باند من به سرعت داره كاهش پيدا مي كنه... طوري كه در طول 15 روز من 5 گيگ دانلود كردم

كه اگه خيلي باشه من حدس ميزنم برسه به دو گيگ .. حالا بي خيالي طي كردم و رفتم يه گيگ ديگه گرفتم..

ولي باز در كمال تعجب مي بينم كه در طول 3 رو تقريبا 500 مگا رفته.. سوال داشتم كه مشكل از كجاست

آيا ميشه كسي اكانت منو داشته باشه و براي خودش داره دي اِل مي كنه..؟

مرسي..

mali.sh
16-03-2010, 21:34
سلام
دوست عزیز
شما از روتر وایرلس یا مدم وایرلس دار استفاده نمیکنین؟؟؟؟
اگه اره از این طریق دارن از حجمتون استفاده میکنن.
ولی اگه نه باید بگم بازم ممکنه یک کاربر که مثل شما از شرکتی که شما استفاده میکنین با داشتن یوزر پسورد این کار رو کنه...........
به این صورت که درقسمت کانفیگ کردن مدم یوزر و پسورد شما رو به جا یخودش وارد کنه ...........
البته این امکان ازطرف بسیاری از شرکت خدمات ADSL محدود شده........

ferble
16-03-2010, 21:36
اینترنتت مال کدوم شرکته؟ احیانا صبا نیست؟

mmiladd
16-03-2010, 21:39
مرسي دوست من فقط دو نكته اگه مي شه اين دو تا رو برا باز كني

1:شما از روتر وایرلس یا مدم وایرلس دار استفاده نمیکنین؟؟؟؟ منظورتون..!؟
2:به این صورت که درقسمت کانفیگ کردن مدم یوزر و پسورد شما رو به جا یخودش وارد کنه

شما منظورتون ار كانفيگ كردن مودم چي بود..؟

مرسي بازم..!

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

اینترنتت مال کدوم شرکته؟ احیانا صبا نیست؟

نه دوست من شركت پارس آ......!

ferble
16-03-2010, 21:47
مرسي دوست من فقط دو نكته اگه مي شه اين دو تا رو برا باز كني

1:شما از روتر وایرلس یا مدم وایرلس دار استفاده نمیکنین؟؟؟؟ منظورتون..!؟
2:به این صورت که درقسمت کانفیگ کردن مدم یوزر و پسورد شما رو به جا یخودش وارد کنه

شما منظورتون ار كانفيگ كردن مودم چي بود..؟

مرسي بازم..!

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

نه دوست من شركت پارس آ......!
مودمت آنتن داره یا نه؟ برو سایت پارس آنلاین پسوردت رو عوض کن و اگه کانکشنت توی مودم تعریف شده پسوردش رو عوض کن ضمنا کدوم منطقه مخابراتی هستی؟
یه نرم افزار نصب کن که ببینی چقده مصرف میکنی اول بعدا به ملت شک کن.

davood.2008
16-03-2010, 21:58
سلام دوست عزیز
بین از این مورد ها نیست
1- ویندوز اپدیت و فایر وال باید قطع باشه
2- برنامه نصب نیست که از اینترنت برای اپدیت استفاده کنه مثل انتی ویروس
3- دسگاه به ویروس الوده نیست

پیشنهاد می کنم از برنامه های مدیریت پهنای باند استفاده کنی تا ببینی چه برنامه هایی و چه قدر از اینترنت استفاده می کنن
اگر همه چی ok بود و مصرف تو با اطلاعات برنامه هماهنگ بود با شرکت مربوطع مشورت کن

یا علی..
:10:

mmiladd
16-03-2010, 22:06
مودمت آنتن داره یا نه؟ برو سایت پارس آنلاین پسوردت رو عوض کن و اگه کانکشنت توی مودم تعریف شده پسوردش رو عوض کن ضمنا کدوم منطقه مخابراتی هستی؟
یه نرم افزار نصب کن که ببینی چقده مصرف میکنی اول بعدا به ملت شک کن.

سلام همين الان پسورد اكانتو عوض كردم..! بعد اين برنامه اي كه شما ميگين از كجا گير مي آد...؟

---------- Post added at 12:06 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

سلام دوست عزیز
بین از این مورد ها نیست
1- ویندوز اپدیت و فایر وال باید قطع باشه
2- برنامه نصب نیست که از اینترنت برای اپدیت استفاده کنه مثل انتی ویروس
3- دسگاه به ویروس الوده نیست

پیشنهاد می کنم از برنامه های مدیریت پهنای باند استفاده کنی تا ببینی چه برنامه هایی و چه قدر از اینترنت استفاده می کنن
اگر همه چی ok بود و مصرف تو با اطلاعات برنامه هماهنگ بود با شرکت مربوطع مشورت کن

یا علی..
:10:

مرسي.. ولي دوست من ؛ من در عرض 3 روز چيزي حدود 500 مگا از دست دادم..

يعني فكر مي كنين چيزي داره از ويندوزم آپيدت ميشه ؛اونم با اين حجم....؟

بعد در مورد ويروس ؛ يعني همچين ويروسي هست كه به حجم پهناي باند من كار داشته باشه..؟

بازم ممنون..

mmiladd
16-03-2010, 22:14
ديگه واقعا جالب داره ميشه..!!!

به اين عكس يه نگاه بندازيد..! همين يك ساعت پيش ترافيك باقي مونده من رو 42 بود ولي الان.....!!!!!!!!!

در حالي كه تو اين يك ساعت من تو فوروم بودم و هيچ فايلي دي اِل نكردم...!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Big-Boss
16-03-2010, 22:21
آپدیت ویندوز و یه سری نرم افزاراتون فعاله؟
اگه فعال باشه خودش از نت دانلود میکنه و آپدیت میشه

ferble
16-03-2010, 22:23

این مقدار مصرف امروز من هست تو هم نصب کن تا ببینی چی به چیه در ضمن 2 نفری که نمیشه استفاده کرد میشه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mmiladd
16-03-2010, 22:26
آپدیت ویندوز و یه سری نرم افزاراتون فعاله؟
اگه فعال باشه خودش از نت دانلود میکنه و آپدیت میشه

شما بهم بگيد اينا رو از كجا ميشه غير فعال كرد.. همين آپ ديتو وينو اينا...

بعدشم تو پست قبلي گفتم ؛ هر چقدر بخواد آپديت بشه ؛ ديگه نه اينقدر زياد اُونم تو چند روز و چند ساعت...!!!

mmiladd
16-03-2010, 22:32

این مقدار مصرف امروز من هست تو هم نصب کن تا ببینی چی به چیه در ضمن 2 نفری که نمیشه استفاده کرد میشه؟

مرس بابت نرم افزار دانلود كردم ؛ طرز كارش چطوريه...؟

عكسي كه گرفتم از وضعيت خودم..!!!!

ferble
16-03-2010, 22:46
طرز کارش که مشخصه فقط برو option اول کیلو بیت رو بکن کیلو بایت(مگا بیت----->مگابایت) بعدش بستگی به کانکشنت داره اگه دستی کانکت نمیشی که همش هم تیک خورده باشه اشکالی نداره وگرنه باید یک گزینه رو انتخاب کنی.
گزارشهاش هم کاملا متنوعه ساعتی-روزانه- هفتگی- ماهیانه..... الا ماشا الله.

Big-Boss
16-03-2010, 22:48
شما بهم بگيد اينا رو از كجا ميشه غير فعال كرد.. همين آپ ديتو وينو اينا...

بعدشم تو پست قبلي گفتم ؛ هر چقدر بخواد آپديت بشه ؛ ديگه نه اينقدر زياد اُونم تو چند روز و چند ساعت...!!!

آپدیت ویندوز رو از قسمت system properties و قسمت automatic updates میتونید غیر فعال کنید
پیش فرض فعال هست
برنامه های دیگه هم تو ستینگ خودشون هست یا از یه نرم افزار فایروال استفاده کنید
ولی این حجمی هم که مصرف شده خیلی بالاست میتونه دلایل دیگه ای داشته باشه

ferble
16-03-2010, 22:53
اشتباه شد جابجا خوندم

mmiladd
16-03-2010, 23:04
آپدیت ویندوز رو از قسمت system properties و قسمت automatic updates میتونید غیر فعال کنید
پیش فرض فعال هست
برنامه های دیگه هم تو ستینگ خودشون هست یا از یه نرم افزار فایروال استفاده کنید
ولی این حجمی هم که مصرف شده خیلی بالاست میتونه دلایل دیگه ای داشته باشه

رفتم ؛ منظورتون اين بود كه اين بايد غير فعا ل بشه...؟ اينو كه مي دونستم ؛ اينقدر هنگ ِ اين قضيه هستم كه...

غير فعال بــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــود ! .. مخم ديگه كار نمي كنه..!!!!!

ferble
16-03-2010, 23:11
احتمال داره که یکی مصرف کنه ولی همزمان بودنش ممکن نیست این عکسی که گذاشتی نشون میده چیزی مصرف نمیشه حالا اگه پسورد جدید رو توی مودم ست کردی یکی 2 بار مودمو خاموش روشن کن.

sei_pm
16-03-2010, 23:14
رفتم ؛ منظورتون اين بود كه اين بايد غير فعا ل بشه...؟ اينو كه مي دونستم ؛ اينقدر هنگ ِ اين قضيه هستم كه...

غير فعال بــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــود ! .. مخم ديگه كار نمي كنه..!!!!!

آقا 3 روز 500 مگ چیز طبیعیی هست اگر شما روزی 6 ساعت تو فروم ها گشت میزنید. شما دارید هر سری کلی تبلیغ و آواتار و ...... لود میکنید. من روزی 100-120 مگ مصرف دارم یعنی شما حدود روزی 40-60 مگ از من بیشتر مصرف میکنید.

mmiladd
16-03-2010, 23:20
آقا 3 روز 500 مگ چیز طبیعیی هست اگر شما روزی 6 ساعت تو فروم ها گشت میزنید. شما دارید هر سری کلی تبلیغ و آواتار و ...... لود میکنید. من روزی 100-120 مگ مصرف دارم یعنی شما حدود روزی 40-60 مگ از من بیشتر مصرف میکنید.

دوست من ؛ يعني اينقدر تاثير داره فوروم ها كه حجم اين همه بره..؟

آره من گشن مي زنم تو فوروم ها ولي آخه اين همه حيجم بعيد مي دونم مصرف شه..!!!!

---------- Post added at 01:18 AM ---------- Previous post was at 01:17 AM ----------

احتمال داره که یکی مصرف کنه ولی همزمان بودنش ممکن نیست این عکسی که گذاشتی نشون میده چیزی مصرف نمیشه حالا اگه پسورد جدید رو توی مودم ست کردی یکی 2 بار مودمو خاموش روشن کن.

مرسي فربل جان.. اين كارم مي كنم... مرسي بازم...

---------- Post added at 01:20 AM ---------- Previous post was at 01:18 AM ----------

آقا من برم فعلن بازي رو ببينم.. انگار داره خياباني فك مي زنه.. ديگه محشر شد همه چي امشب...

فقط كافيه چلسي ببازه..!!!!!!

p3rsi4n
16-03-2010, 23:27

چرا میگی ممکن نیست متاسفانه رو چند تا از سرویس دهنده های adsl میشه یا یک اکانت همزمان 2 نفر کانکت شد

واسه دانلود آپدیتهای ویندوز xp سرویس پک 3 اول برنامه زیر رو دانلود کن
Windows Updates Downloader

بعد از نصب برنامه این فایل رو دانلود کن که لیست کلیه آپدیت های ویندوز xp sp3 تا تاریخ 2010-03-11 هست
برنامه بالا در واقع یک دانلودر واسه این لیست میباشد که با استفاده از اون میتونی فایلهای این لیست رو دانلود کنی

mmiladd
17-03-2010, 01:19

مچكرم فربل جان...

mmiladd
17-03-2010, 01:47

يكي از دوستان گفت كه ممكن از اين باشه كه شما خيلي در فوروم ها گشت مي زنين و اين باعث شده كه

پهاني باند كم شه ؛ اوونم به خاطر آواتر و عكسو اينا...

ترافيك با قي مانده من تو اين عكس 33 و تو عكس قبلي كه 3 ساعت قبل گرفتم 37 بود.. اما تو اين 3 ساعت من چه كار كردم..

خودم نزديك 6 مگا دانلود كردم ؛ و كلا تو نت فقط تو پي سي ورد بودم نه سايتي و نه فورومه ديگه اي...

حالا بازم به نظر شما اين مي تونه دليل اين همه اختلاف باشه...؟

سونامی
17-03-2010, 01:54
در صورتی از adsl میشه استفاده کرد که طرف پسورد و نام کاربری شما رو داشته باشه و تنظیمات رو خطش انجام شده
مثلا پارس آنلاین این اتفاق هم خیلی کم می افتد

mmiladd
17-03-2010, 01:58
در صورتی از adsl میشه استفاده کرد که طرف پسورد و نام کاربری شما رو داشته باشه و تنظیمات رو خطش انجام شده
مثلا پارس آنلاین این اتفاق هم خیلی کم می افتد

آي نو .. ولي من پَسم رو از تو سايت عوض كردم..!!!

mehrdad_goleyakh
17-03-2010, 05:57
ببینید باز کردن صفحات وب همون طو که دوستمون گفتن دیتا مصرف میکنه یعنی براحتی با لود شدن چند صفحه 1 مگا بایت مصرف میشه البته این بستگی به مرورگرتون هم داره مثلا من گوگل کروم ، اپرا و ویندوز اکسپلور رو امتحان کردم گوگل و اپرا مصرفشون خیلی بیشتر بود البته میتونی لود شدن عکس رو غیر فعال کنی که این هم کلی تاثیر داره.

sei_pm
17-03-2010, 08:32

دوست عزیز اگر پس رو توی مودم ست می کنید و مودم 24 ساعته روشنه خیالتون از این بابت راحت باشه.
شما اگر اینکار رو نمی کنید باز می تونید امتحان کنید با این روش تو 3 روز چقدر دانلود میکنید اگر همون 500 مگ بود که مصرف خودتون بالا هست.

mmiladd
17-03-2010, 10:36
دوست عزیز اگر پس رو توی مودم ست می کنید و مودم 24 ساعته روشنه خیالتون از این بابت راحت باشه.
شما اگر اینکار رو نمی کنید باز می تونید امتحان کنید با این روش تو 3 روز چقدر دانلود میکنید اگر همون 500 مگ بود که مصرف خودتون بالا هست.

مرسي .. سوال داشتم كه چطوري ميشه پسو روي مودم ست كرد...؟

با همه احترامي كه براي دوستان قايل هستم ؛ ولي باز قانع نمي شم كه 500 مگا رفته اونم براي اين كه تو فوروم چرخ مي زنم..!

mohsen_gh1991
17-03-2010, 11:03
چطوری عوضش کردی؟ منم پارس انلاین دارم.

ferble
17-03-2010, 11:22
چطوری عوضش کردی؟ منم پارس انلاین دارم.

مدیریت سرویس--->تغییر کلمه عبور

mmiladd
17-03-2010, 13:44

مدیریت سرویس--->تغییر کلمه عبور

بازم مرسي فربل جان..!

mohsen_gh1991
17-03-2010, 15:52
من الان پسوردمو عوض کردم ولی بعد یه بار خاموش کردن دیگه وصل نمیشه.مشکل از عوض کردن پسمه؟ در ضمن چطوری باید پس رو روی مودم ست کرد؟

sei_pm
17-03-2010, 17:24
من الان پسوردمو عوض کردم ولی بعد یه بار خاموش کردن دیگه وصل نمیشه.مشکل از عوض کردن پسمه؟ در ضمن چطوری باید پس رو روی مودم ست کرد؟

بله الان شما باید با پسورد جدید کانکت بشید که متاسفانه پسورد داخل مودم قدیمی هست. شما باید پسورد داخل مودم رو تغییر بدید به پسورد فعلی . مارک و مدل مودم رو بگید.

mmiladd
17-03-2010, 18:11
كارينداره. فقط تو كانكشم پس جديدو بده... همين..

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:10 PM ----------

دوستام مشكل من هم چنان پا بر جاست...!!

ديگه دارم بم ويروس بودن شك مي كنم..!!!

كسي از اين ويروس خبر نداره..؟

mova
17-03-2010, 18:13

192.168.1.1 رو تو اکسپلورر تایپ کن... با یوزر و پسورد admin وارد شو و بگرد ببین کجا یوزر adsl هست...پس رو عوض کن

توضیح : اگه از کابل شیکه استفاده می کنی با آی پی بالا می تونی وارد شی
موفق باشی

mmiladd
17-03-2010, 18:51
دوستان من هنوز مشكلم پا بر جاست و حجم داره ميره همين طوري..!!!

كسي آنتي اسپاي خوب يا آنتي ويروسه خوب يا اين كه بدون اگه ويروسه بايد با اين چي كار كرد..؟

Big-Boss
17-03-2010, 18:55
دوستان من هنوز مشكلم پا بر جاست و حجم داره ميره همين طوري..!!!

كسي آنتي اسپاي خوب يا آنتي ويروسه خوب يا اين كه بدون اگه ويروسه بايد با اين چي كار كرد..؟

avast یه آنتی ویروس خوبه که نسخه خونگیش رایگانه. کافیه ایمیلتو بدی برات رجیستر میکنه (فکر کنم برای یه سال)
از اینجا میتونی دانلود کنی:

mmiladd
17-03-2010, 18:59
كسي احيانا نمي دونه اگه ويروسه اسمش چيه...؟

جايي نيست كه بشه همه آپ ديت هاي وينو غير فعال كرد همراه با نرم افزارهايي كه نصبه..؟

zoorg2
17-03-2010, 19:05
مودم رو ریست کن 10 ثانیه دکمه پشت رو نگه دار.

در داخل تنظیمات نرم افزاری مودم هم بعد اینکه وارد admin شده دنبال یه گزینه ای باش شبیه set as default یا یه همچین چیزی که مودم رو ریست نرم افزاری می کنه و تنظیمات رو پاک می کنه.

بهترین آنتی ویروس در حال حاظر هم nod32 هستش جیگر.نسخه نهایی(فکر کنم 4) رو دانلود کن و.

mmiladd
17-03-2010, 20:18
مرسي..

اما من باز تو كتم نمي ره كه بابت اينا باشه..!!!!

من روزي 200 مگ مصرف دارم در صورتي كه اصلا روحم خبر نداره..!!!

ferble
17-03-2010, 20:28

200 مگ رقمی نیست من فقط وبگردی کنم ساعتی 50 مگ مصرف میشه حالا مقدار مصرفی که dumeter نشون میده با حجم مصرفی پارس میخونه یا نه؟

mmiladd
17-03-2010, 20:40
من ديگه كاملا گيج شدم..!!

فردا بايد مودمو ببرم واسه كانفيگ كردن.. از مصرف روزانم عكس گرفتم..

تو عكس گفته ميشه من 94 مگا دانلود كردم.. در حالي كه امروز اصلا هيچ فايلي برنداشتم

و همش تو فوروم پي سي ورد بودم..!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mmiladd
17-03-2010, 21:34
هنوز هيچي....؟:41:

mmiladd
17-03-2010, 21:57

تو عكس گفته ميشه من 94 مگا دانلود كردم.. در حالي كه امروز اصلا هيچ فايلي برنداشتم

و همش تو فوروم پي سي ورد بودم..!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ابن هي دار بالاتر ميره ؛ تو عكس 92 نشوه ميده ؛ الان كه دارم پست مي كنم به 115 رسيده..!!!!!

ديليلششششششششششششششش .. !

mmiladd
18-03-2010, 00:21
همچنان به همون منوال...!!!!!!!!!!

sei_pm
18-03-2010, 00:30
همچنان به همون منوال...!!!!!!!!!!

آقا تو اینکاره نیستی . بهترین راه برای تو اینه که یک روز دقیقا از ساعت 12 شب تا 12 شب بعدی مودم رو بکشی از برق و بیخیال اینترنت بشی . اگر اومدی دیدی ترافیک کم کرده بدون یکی داره استفاده میکنه اگر هم کم نکرده بود مشکل یا از مصرف خودته یا ویندوزت الکی حجم میخوره.

mmiladd
18-03-2010, 01:27
آقا تو اینکاره نیستی . بهترین راه برای تو اینه که یک روز دقیقا از ساعت 12 شب تا 12 شب بعدی مودم رو بکشی از برق و بیخیال اینترنت بشی . اگر اومدی دیدی ترافیک کم کرده بدون یکی داره استفاده میکنه اگر هم کم نکرده بود مشکل یا از مصرف خودته یا ویندوزت الکی حجم میخوره.

مثل اين كه پست هاي قبلي منو نخوندي.
فتم وقتي آن نيستم حجمي كم نميشه. اين چند دليل هم براي من قانع كننده نبود..!!

حجم كه و اسه خودش كم نميشه وقتي من مصرفي ندارم..!!

بعدش كدوم كاره...؟

sei_pm
18-03-2010, 01:40
مثل اين كه پست هاي قبلي منو نخوندي.
فتم وقتي آن نيستم حجمي كم نميشه. اين چند دليل هم براي من قانع كننده نبود..!!

حجم كه و اسه خودش كم نميشه وقتي من مصرفي ندارم..!!

بعدش كدوم كاره...؟

یعنی اینکه مطمئن بشی که کسی از اکانتت استفاده نمیکنه.

mmiladd
18-03-2010, 01:42
یعنی اینکه مطمئن بشی که کسی از اکانتت استفاده نمیکنه.

فردا همه چي معلوم ميشه..!!

mohsen_gh1991
18-03-2010, 13:42
سلام
من مودممو دوباره کانفیگ کردم ولی مشکلی که هست اینه که خیلی سخت کانکت میشه.تنظیمات رو روی pppoe انجام دادم؟مشکل از کجاست؟

sei_pm
18-03-2010, 13:45
سلام
من مودممو دوباره کانفیگ کردم ولی مشکلی که هست اینه که خیلی سخت کانکت میشه.تنظیمات رو روی pppoe انجام دادم؟مشکل از کجاست؟

کلا روی این سیستم مودم بین 1 تا 5 دقیقه طول میکشه تا کانکت بشه وچیز طبیعی هست.

mmiladd
18-03-2010, 13:45
سلام

واسه چي اصلا كانفيگ كردين..؟

يعني چي سخت وصل ميشه..؟

mohsen_gh1991
18-03-2010, 14:02
واسه چي اصلا كانفيگ كردين..؟

يعني چي سخت وصل ميشه..؟
چون پسمو عوض کردم دیگه وصل نمیشد از نو با پسورد جدید مودمم رو تنظیم کردم حالا وقتی میخوام وصل بشم نسبت به حالت قبلش دیر تر وصل میشه یا بعضی وقتا ارور میده که باید روی دکمه repair (توی local area connection status) کلیک کنم تا وصل بشه این سایت رو هم یه ذره دیر باز میکنه(البته فقط همین سایت) میگی باید چیکار کنم؟

mmiladd
18-03-2010, 14:19
واسه منم دير بالا مياد..! فكر كنم اين طبيغي باشه..

اگه خيلي اذيت ميشي سر كانكت شده زنگ بزن Isp

يه بار هم مودمو ريست كن شايد فرجي بشه..!!!

XaniaR_paliz
19-03-2010, 01:25
سلام
سرعت شبونه ام اومده پایین:41::41::41:
من با یکی چت میکردم چند تا سوال در مورد کانکشن و سرعت و ....پرسید منم خر شدم همه رو گفتم. پسورد رو نگفتم!!!!!!! :دی

میشه طرف یه جای دیگه باشه و از پهنای باند من استفاده کنه؟؟؟؟؟
پارسم

تو رو خدا کمک کینید ۲-۳ روزه دپرس شدم:41:

M E H R A N
19-03-2010, 02:53

و همش تو فوروم پي سي ورد بودم..!!!

دوست عزیز دانلود کردن فقط این نیست که شما لینک یک فایل رو بزنی توی دانلود منیجر و بعد شما همون مقدار فایلی رو که دانلود کردی محاسبه کنی.

همه موارد زیر جزو دانلود و حتی گاهی آپلود حساب میشند.

وب گردی در صفحات اینترنتی: شما وقتی یک صفحه اینترنتی را باز میکنی, در اون صفحه ممکنه عکس, فیلم های آنلاین, تکست, موزیک آنلاین و غیره وجود داشته باشه. پس با باز کردن یک صفحه اینترنتی تمام این موارد اول توسط مرورگر دانلود میشند و در پوشه temp مخصوص هر مرورگر ذخیره میشند. به ذخیره شدن این موارد میگن کوکی. سایت هایی مانند سایت های ایمیل و جایی که برای وارد شدن پسورد میخوان به این کوکیز ها احتیاج دارند. یعنی اگر شما اجازه دانلود شدن کوکیز رو به این گونه سایت ها ندی اون سایت هم نمیتونه پسورد وارد شده توسط شما رو شناسایی بکنه و در نتیجه نمیتونید وارد اکانت خودتون بشید.

از طرفی هم کوکیز ها برای لود شدن سریعتر سایتها برای کسانی که اینترنت پرسرعت ندارند میتونه مفید واقع بشه. به این صورت که شما برای اولین بار سایتی مانند yahoo.com رو باز میکنی و کوکیز ها رو هم پاک نمیکنی. روز بعدش برای باز کردن سایت yahoo.com نیازی نیست که همه کوکیز ها و عکس ها و تکست ها رو دانلود کنه, بلکه اگر تغییری در سایت صورت گرفته باشه فقط اونها رو دانلود میکنه.

پس پاک کردن کوکیز ها توسط برنامه هایی مانند CCleaner برای کسانی که اینترنت پر سرعت ندارند مفید نیست و به ضرر پهنای باندشون هست. اما چون همه کوکیز ها بی خطر نیستند و بعضی از سایت ها از طریق همین کوکیز ها میتونند پسورد های شما رو بدزدند و یا کدهای جاوا اسکریپت و یا Exploit و تروجانها رو به داخل کامپیوتر شما بفرستند, پس پاک کردن کوکیز ها و داشتن کنترل روشون از لحاظ امنیتی بهتره. از طرفی هم با زیاد شدن حجم پوشه های temp بعد از مدتی هم سرعت اینترنت و هم سرعت کامپیوتر کاهش پیدا میکنه و از این جهت هم پاک کردن کوکیز ها و temp ها میتونه هم فضای اشغال شده ی اضافی رو در هاردتون خالی بکنه و هم در سرعت تاثیر مثبتی داشته باشه.

با توجه به توضیحات بالا به نظر من آزاد گذاشتن کوکیز ها برای سایت هایی که میشناسید و احتیاج به وارد کردن پسورد دارند و ممکنه تعدادشون خیلی کمتر از اون چیزی باشه که فکرش رو میکنید خیلی بهتر از آزاد گذاشتن تمام کوکیز هاست. برای داشتن کنترل روی کوکیز ها هم میشه از طریق مرورگر ها عمل کرد و هم پلاگین هایی که روی بعضی مرورگر ها مانند Firefox نصب میشه. اما نکته منفی که وجود داره اینه که اگر از طریق مرورگر ها و پلاگین ها عمل کنید شما فقط کوکیزهایی رو که از طریق مرورگر ها دانلود میشند رو کنترل کردید و نمیتونید روی کوکیز هایی مانند رادیو های آنلاین پخش شده از طریق winamp, Media Player, Real Player و غیره نظارتی داشته باشید. همچنین نمیتونید بر روی کوکیز های برنامه های دیگه ای که از طریقی ممکنه وارد سیستم شما بکنند نظارت داشته باشید مانند Java Update, Adobe Update, Yahoo messenger, MSN Messenger, PowerDVD و و و...

برای بستن تمام کوکیز ها و آزاد گذاشتن تعدادی از سایت هایی که خودتون تعیین میکنید بهترین نرم افزار میتونه استفاده از فایروالی باشه که بشه توسط اون بر کوکیز ها نظارت داشت. چون وقتی در همچین فایروال هایی تعیین میشه که هیچ کوکیزی رو بغیر از سایت هایی مانند p30world, gmail و غیره.. باز نکنه, هیچ کوکیزی دیگه ای از هیچ طریقی نمیتونه دانلود بشه و به عبارتی وارد سیستم شما بشه.

2 تا از فایروال هایی که این قابلیت رو دارند ZoneAlarm Pro و Outpost Pro هستند.

آپدیت ویندوز یا برنامه هایی مانند آنتی ویروس: آپدیت هم نوعی دانلود حساب میشه. پس اگر دلتون نمیخواد که حجم دانلودی شما بالا بره بهتره که اتوماتیک آپدیت ویندوز رو یا بر روی Manuel یعنی دستی قرار بدید و یا اگر میبینید که احتیاجی بهش ندارید کلا اون رو غیر فعال کنید. همراه با سرویسش. آپدیت برنامه هایی مانند آنتی ویروس را هم از اتوماتیک دربیارید و سعی کنید که اون رو بر روی حداقل هر 4 ساعت یک بار و یا هر 12 ساعت یک بار قرار بدید تا هر دقیقه خودش رو با سرورش چک نکنه. چون همین چک کردن برای پی بردن به اینکه آپدیت جدیدی وجود داره یا نه خودش از پهنای باند شما کم میکنه اما حجم دانلودی زیادی نداره گاهی 2 تا 10 کیلوبایت.

سرویس های اضافی: در ویندوز سرویس هایی وجود دارند که بر خلاف موارد بالا که اکثرا عمل دانلود را انجام میدادند, آپلود بیشتری دارند.این سرویس ها به قول مایکروسافت وقتی مشکلی برای سیستم پیش بیاد, log اون رو همراه با اطلاعات سیستم مانند برنامه های نصب شده و غیره به مایکروسافت میفرسته. اما به عقیه بعضی ها و همچنین دادگاه عالی اروپا که مایکروسافت را به جاسوسی متهم کرد این سرویس ها کارهای جاسوسی را انجام میدن و به جای فرستادن error ها به مایکروسافت اطلاعات شخصی کاربران را بصورت رمزی شده میفرستند. دادگاه عالی اروپا از مایکروسافت خواست تا رمز این اطلاعات را برای اتهامی که بهش وارد شده بود در اختیارش قرار دهد تا اگر موردی وجود نداشت از دادگاه تبرئه بشه و شاکی را هم متهم و جریمه کنه. اما مایکروسافت بعد از ماهها کلنجار رفتن با دادگاه از دادن همچین اطلاعاتی سر باز زد و زیر بارش نرفت. به همین دلیل مایکروسافت هم متهم شد و هم قرار شد که در نسخه های جدید ویندوز مانند ویندوز 7 نه Windows Media Player و نه Internet Explorer را قرار دهد و نسخه های ویندوز 7 اروپا را بدون این 2 برنامه ارائه کند وگرنه حق فروش در اروپا را نخواهد داشت. البته قضیه IE در اینجا فرق میکنه و اتهامش بر میگرده به رقابت آزاد در میان مرورگر ها و نه جاسوسی.

پس هم برای اینکه آپلودی نداشته باشید و هم برای اینکه جاسوسی در سیستم انجام نشه بهتره سرویس هایی مانند error Raporting و 2 سروویس مدیا پلیر در ویندوز 7 را از طریق Control Panel> Administrator Tools> Services کاملا Disable کنید.

همچنین ارتباط اینترنتی خود Windows Media Player و Windows Media Center را هم توسط فایروال قطع کنید. با غیر فعال کردن این سرویس ها و قطع کردن ارتباط اینترنتی شون اختلالی در کارکرد برنامه بوجود نمیاد و شما میتونید مثل سابق با این برنامه ها کار کنید.

بسته های نرم افزاری آفیس: برنامه های ورد و کلا بسته های نرم افزاری آفیس در هر بار باز شدنشون اطلاعاتی رو هم دریافت میکنند و هم میفرستند. پس اگر شما به ترجمه ی آنلاین که در ورد وجود داره احتیاجی ندارید و کلا احتیاج شما با بسته های آفیس در حد تایپ هست بهتره که ارتباط اینترنتی این برنامه ها را هم با اینترنت از طریق فایروال خود قطع کنید.

بستن تبلیغات اضافی: تبلیغاتی که با عنوان ad شناخته میشوند هم مصرف اینترنت شما رو بالا میبرند. وقتی وارد سایتی میشید و میخواهید فقط خبر های اون سایت رو بخونید, با باز کردن اون سایت متوجه میشید که از هر 4 طرف سایت بالا و پایین و چپ و راست داخل تبلیغات اجباری سایت ها گیر کردید و این تبلیغات گاهی بصورت فلش, گاهی عکس های متحرک و حتی گاهی ممکنه در قالب فایل صوتی ظاهر بشند.

قبل از بستن تبلیغات

بعد از بستن تبلیغات

اگر مورد اول یعنی کوکیز ها یادتون باشه و فراموش نکرده باشید, گفتم که با باز کردن هر سایتی تعدادی فایل وارد کامپیوتر شما میشه یعنی در واقع شما اون رو توسط مرورگر دانلود کردید. حالا حساب کنید در سایتی وارد میشید که پر از تبلیغات بیخود هست. همه این تبلیغاتها به ناچار دانلود شده و پهنای باند شما رو میگیرند. حتی اگر شما کوکیز هاتون رو هم برای این نوع سایت ها ببندید باز هم نمیتونید جلوی باز شدن این تبلیغات ها رو بگیرید. پس یا باید از پلاگین هایی که بر روی مرورگر ها وجود داره و یا بعدا میشه براش دانلود کرد استفاده کرد و یا باز هم دست به دامان فایروال و یا نرم افزار های ad blocker بشید. در اینجا باز هم فایروال ها برتری خودشون رو نشون میدند چون نه تنها میتونند جلوی باز شدن تبلیغاتها در مرورگر ها قبل از دانلود شدن را بگیرند بلکه میتونند تبلیغاتهایی رو که از طریق نرم افزار های دیگه مانند یاهو مسنجر, پلیر Winamp و غیره باز میشند رو هم ببنده و شما رو از شرشون راحت بکنه.

قبل از بستن تبلیغات

بعد از بستن تبلیغات

بهترین فایروال هایی که برای بستن ad ها خوب عمل میکنند Kaspersky Internet Security, Outpost Pro و Zone Alarm Pro هستند. در این فایروال ها بعد از نصب باید این قابلیت فعال بشه چون بصورت پیش فرض غیر فعال هست.

ویروسها و تروجانها: ویروس ها و تروجانها یا کرمها و همچنین Adware ها و Spyware ها دلیل دیگه ای برای مصرف پهنای باند شما میتونه باشه. پس سعی کنید همیشه از یک آنتی ویروس آپدیت شده و فعال در سیستم خودتون استفاده کنید و همچنین همیشه در کنار آنتی ویروستون از برنامه های مخصوص Spy Remover و یا Anti Spyware استفاده کنید چون هیچ آنتی ویروسی وجود نداره که بتونه در مقابل Adware ها و Spyware ها بخوبی برنامه های مخصوصی که برای این کار وجود دارند عمل کنه. مثلا برنامه های رایگانی مانند...

MalwareBytes Antimalware

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدSuperAntiSpyware Home Edition - FREE

دیگه من مورد دیگه ای فعلا به ذهنم نمیرسه که اشاره نکرده باشم. اگر هم موردی رو یادم رفته اشاره کنم بزارید به دلیل خستگی و مطلب تقریبا زیادی که تایپ کردم. دوستان دیگه محبت میکنند و اونها رو هم میگند تا پهنای باند شما بیخودی هدر نره و بتونید استفاده ای رو که واقعا لازم دارید ازش بکنید.

برای بهتر متوجه شدن توضیحات بالا میتونید میزان دانلود و آپلود نرم افزار هایی را که در عکس زیر وجود دارند با هم مقایسه کنید.
در عکس زیر براحتی متوجه میشید که هر برنامه ای میتونه ای دانلود و آپلود داشته باشه و دانلود کردن فقط توسط برنامه های دانلود منیجر صورت نمیگیره.

موفق باشید.

فایل PDF شده ی مطلب بالا. حجم 993 کیلوبایت.