PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کنید خیلی فوریه نمیزاره ویندوز نصب کنم

iman84
15-03-2010, 11:36
دوستان سلام
من یه لپ تاپ dell inspiron 6400 دارم وقتی که گرفتم روش ویندوز XP سرویس پک 2 نصب بود تا اینکه امروز دیدم ویندوزم خراب شده و بالا نمیاد میخوام ویندوز رو عوض کنم ولی چون توی درایو c اطلاعات دارم برای همین ویندوز رو روی یه درایو دیگه میخوام نصب کنم اما وقتی که سی دی ویندوز رو میزارم و به قسمتی میرسه که میگه درایو نصب ویندوز رو انتخاب کن من روی هر کدوم از درایو ها که میزنم نصب نمیشه و این پیغام رو میده ( شاید عکس مشخص نباشه متنشو نوشتم)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

To install Windows XP on the partition you selected , setup must write some startup files to the following disk :
152626 MB Disk 0 at Id 0 on bus 0 on atapi [MBR]
however this disk does not contain a Windows XP -compatible partition
to continue installing windows XP , return to the partition selection screen and create a windows XP-compatible partition on the disk above .
If there is no free space on the disk , delete an existing partition , and then create a new one

دو سه بار هم ریست کردم و دوباره گزاشتم برای نصب بعد از انتخاب درایو دوباره همین پیغام اومد حلاصه اعصاب برام نزاشته
لطفا کمک کنین یه راه حلی بدین

Pami
15-03-2010, 13:29
شما اگر درایو ریکاوری لپ تاپ رو دستکاری نکردید و بهش آسیبی نرسیده میتونید از روی هارد ریکاوری کنید ( ویندوز اصلی دستگاه )

دستگاه رو Restart کنید و بعد از لوگو دل ترکیب CTRL+F11 رو مرتب بزنید تا وارد محیط ریکاوری Symantec بشید .

بعد از اونجا درایو C رو میتونید ریکاوری کنید .

در مورد ارور بالا شما ناچار هستید پارتیشن ها رو فرمت کنید تا بتونید ویندوز نصب کنید .
غیر از درایو C بقیه درایو ها رو فرمت کنید و یک پارتیشن جدید بسازید ( NTFS ) و دوباره امتحان کنید .

iman84
15-03-2010, 14:14
شما اگر درایو ریکاوری لپ تاپ رو دستکاری نکردید و بهش آسیبی نرسیده میتونید از روی هارد ریکاوری کنید ( ویندوز اصلی دستگاه )

دستگاه رو Restart کنید و بعد از لوگو دل ترکیب CTRL+F11 رو مرتب بزنید تا وارد محیط ریکاوری Symantec بشید .

بعد از اونجا درایو C رو میتونید ریکاوری کنید .

در مورد ارور بالا شما ناچار هستید پارتیشن ها رو فرمت کنید تا بتونید ویندوز نصب کنید .
غیر از درایو C بقیه درایو ها رو فرمت کنید و یک پارتیشن جدید بسازید ( NTFS ) و دوباره امتحان کنید .

اینطوری اطلاعات درایو C پاک میشه دیگه ؟ درسته ؟
حالا من اگه بخوام روی یه درایو دیگه ویندوز نصب کنم چکار کنم من حتی درایو E رو delete کردم و دوباره همونجا پارتیشن ساختم ولی باز هم همون پیغام اومد چطوری میتونم روی یه درایو دیگه ویندوز نصب کنم و به غیر درایو C که fat 32 هستش بقیه درایو هام همه Ntfs هستن

Pami
15-03-2010, 14:46
خب این خیلی بد هست که درایو C شما FAT32 هست ، پیشنهاد میکنم از طریق برنامه های بوتیبل یا سیستم عامل هایی که از روی USB لود میشن وارد بشید و اطلاعات درایو C رو بکشید بیرون و بعد از نو پارتیشن بندی کنید .

شما اول باید پارتیشن ها رو همسان سازی کنید ، همه NTFS

سعی کنید اطلاعات مورد نیازتون رو از روی هارد بردارید و از نو پارتیشن بندی کنید ، حواستون باشه دستگاه شما 2 تا پارتیشن مخفی داره ( اگر قبلا دست نزدید ) ، درایو X که حاوی نرم افزار Symantec , Norton Ghost هست و ریکاوری و درایو Z که برای Media Direct هست ، اینها رو نباید دست بزنید .

iman84
15-03-2010, 15:03
ممنون که به این سرعت جوابمو دادی و فکر کنم آخرش هم باید همین کاری که شما گفتی رو انجام بدم
ولی من نفهمیدم چرا اینطوری شده من که همه درایو هام ( D, E . F, G ) به غیر C فرمتشون NTFS هست پس چرا نمی تونم روی اونا ویندوز نصب کنم و همچین اخطاری میاد و اگه دوباره پارتیشن بندی کنم از کجا مطمئن بشم به همچین مشکلی دوباره نمیخورم چون اگه دوباره پارتیشن بندی کنم باز هم چند تا درایو با فرمت NTFS میسازم ( یعنی همین چیزی که الان هست )

Pami
15-03-2010, 16:58
من خودم یه زمانی Dell 6400 داشتم ، اینها رو از روی تجربه خودم میگم ، من بعد از بدسکتور گرفتن هارد پارتیشن ریکاوری ام از دست رفت و مجبور شدم خودم ویندوز بریزم که به این مشکل شما برخورده بودم ، خودم پارتیشن بندی کردم و 3 تا درایو NTFS درست کردم
مطمئن باش درست میشه