PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور ارم يا نوشته را مرتب بچرخونيم

abbasa
14-03-2010, 18:58
با سلام اين سوال رو تو اديوس گذاشتم اي جوابي نگرفتم دليل اينكه انجا گذاشتم براي اين بود كه با اديوس كمي كار كردم ولي افتر افكت رو فقط اسمش رو شنيدم
پس اگه اقاي كرديد و اين سوال من رو خواستيد جواب بديد با يك ادم كاملا مبتدي طرفيد لذا خواهشمندم با جزييات كامل بگيد

سوال : يك تيزيري براي ادارمون ساختم با يوليد و اديوس حالا ميخوام ارم ادارمون پايين كار يك گوشه در تمام طول پخش تيزر هي دور خودش بچرخه مثل ارم برنامه هاي تلويزيون يا علي

reza2kn
14-03-2010, 20:40
سلام دوست عزیز ، شما فقط میخوای لوگو رو تو After Effects بچرخونی و بندازی رو ویدئو؟؟
ویدئو رو قبلا ساختی؟؟؟
اگه میخوای لوگو رو اینجا بذار با تصویر بهت توضیح میدم:40:
موفق باشی:11:

PaRkOr
14-03-2010, 23:16
سلام دادا
این کاری که شما می خواهید بکنید، با پریمیر خیلی راحت تره.
چون با افتر باید هم دوربین بسازی و هم نول آبجکت و .... (اووووووووووووووووووووو)
برو دادا به اینجا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یا هوووووووووووووووووووووووو ووووو

reza2kn
15-03-2010, 11:57
مطمئنی دوست عزیز؟؟؟
دوربین برای چی میخواد؟؟ Null Object چرا؟؟؟
فیلم و لوگو رو باز میکنن ، لوگو رو میذارن روی فیلم و تو فریم اول برای Rotation یک Keyframe میسازن و تو آخرین فریم هم باتوجه به زمان ویدئو دور Rotaion رو تغییر میدن که مثلا 10 دور بزنه...
تموم شد ، دوربین نیاز نیست :40:
موفق باشید:11:

abbasa
16-03-2010, 16:05
سلام دوست عزیز ، شما فقط میخوای لوگو رو تو After Effects بچرخونی و بندازی رو ویدئو؟؟
ویدئو رو قبلا ساختی؟؟؟
اگه میخوای لوگو رو اینجا بذار با تصویر بهت توضیح میدم:40:
موفق باشی:11:

حالا شما ارم يك سازماني چيزي رو بگذار جون هركي دوست داري براي ما دردسر ميشه فكر كن بانك ملت چي ميدونم يك ارم بانك در پايين صفحه هي دور خودش بچرخه مدت زمان كليپ رو هم 20 دقيقه فرض كن ممنون

reza2kn
16-03-2010, 22:17
حالا شما ارم يك سازماني چيزي رو بگذار جون هركي دوست داري براي ما دردسر ميشه فكر كن بانك ملت چي ميدونم يك ارم بانك در پايين صفحه هي دور خودش بچرخه مدت زمان كليپ رو هم 20 دقيقه فرض كن ممنون
سلام دوست عزیز:10:
آقا مگه شما تو پریمیر انجام ندادی اینکار رو؟؟؟
مگه مشکلت حل نشد؟؟؟:23:

abbasa
17-03-2010, 10:33
با بدبختي فروان تو پريماير انجام دادم اما يك مشكلي كه دارم ان سرعتي كه من ميخوام رو نداره خيلي كنده كلا خيلي با پريماير حال نكردم حالا اگه با افتر هم ياد بگيريم كه بد نيست شايد شروعي باشه كه افتر افكت رو ياد بگيريم

reza2kn
17-03-2010, 12:02
سلام دوست عزیز امیدوارم که بدردتون بخوره:11:
بابت سایز بالای عکسها شرمنده فتوشاپم باز نمیشد که بخوام با حجم کم بذارم...
اول After Effects رو اجرا کنید و با استفاده از منوی File > Import > File یا با درگ کردن ویدئویی رو که میخواین روش آرم بندازین رو وارد افترافکتز کنید. بعد کلیپ رو بگیرید و روی آیکن "Make New Comp" (سومی از سمت چپ) بندازین :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الان شما یه پروژه با اندازه دقیق ویدئوتون دارید ، حالا دوباره با همون راها های بالا لوگوتون رو وارد افترافکتز کنید و دوباره اون رو درگ کنید ولی این بار توی پروژه ، لوگو رو بگیرید و بالای لایه ویدئویی قرار بدید...

بعد از درگ باید این شکلی بشه:

اگه سایز لوگو خودش تنظیم هست که هیچی ، اگه بزرگ هست ، روی لایه لوگو قرار بگیرید و کلید S رو بزنید ، و با کم کردن عدد 100 لوگو رو کوچیک کنید و جایی که میخواین باشه بذارنیش :

خوب حالا کلید R رو بزنید تا مشخصات چرخش لوگو ظاهر بشه:

قانونا الان تو اول ویدئو هستین ولی اگه نیستین با استفاده از این دسته زمان رو به ابتدا ببرید:

حالا روی ساعت کنار کلمه Rotation کلیک کنید تا یک Keyframe ساخته بشه:

به آخر پروژه برید و مقدار 0x رو هرچی دوس دارین بذارین ، 40,30

خوب کار ما تموم شد و و با زدن کلید 0 میتونید یک پیشنمایش از کار ببینید که چجوری شده ، حالا به خواسته خودتون تغییر بدین ، اگه خیلی تنده عدد رو کم کنید ، اگه هم کند هست عدد رو زیاد تر کنید...:11:
برای خروجی گرفتن هم از منوی Composition گزینه Add To Render Queue رو انتخاب کنید:

حالا بستگی داره که بخواین با چه فرمتی خروجی بگیرین ولی بیشترین کیفیت رو Mov داره ، حالا هرجور خودتون صلاح میدونید ، برای تعیین کردن نوع خروجی روبروی کلمه Output Module روی Lossless کلیک کنید تا پنجره مورد نظر باز شه :

بعد میتونید از لیست Format نوع خروجی تون رو انتخاب کنیدو اگه کارتون دارای صدا هم هست ، تیک گرینه Audio Output روهم بزنید و Ok بزنید:

روبروی کلمه Output To روی Not yet specified کلیک کنید و محل ذخیره خروجی رو انتخاب کنید:

دکمه Render رو بزنید و منتظر بمونید تا تموم شه... (میتونید برای سریع تر شدن کار ، کلید Caps Lock رو روی Keyboard بزنید تا تو رندر کردن پیشنمایش رو نشون نده و سریع تر رندر شه)

(البته پیشنهاد من این هست که با همون Mov رندر بگیرید و بعد در صورت نیاز با Convertor ها به فرمتی که میخواین تبدیل کنید)
سوالی بود در خدمتم:40:

علي طهماسبي
17-03-2010, 15:25
آق رضا دستت درد نكنه تازگيهاي فقط منتظر يه آموزش از افترم و ديگه اديوس و پريمير برام جذابيتي ندارند :11:

PaRkOr
17-03-2010, 19:16
سلم
ممنون از آموزش جامع و کاملت
یا هووووووووووووووووووو

abbasa
17-03-2010, 21:05
دستت درد نكنه اقا رضا فقط دوتا مشكل كوچك دارم دكمه پلي نرم افزار براي پيش نمايش كجاست يا استوپ و غيره

دوران من شمال جنوب شد در حالي كه من شرقي غربي دوران ميخوام يا هردوتاش اين رو چكار كنم

در ضمن افتر افكت من sc4 ميباشد ممنون

reza2kn
17-03-2010, 23:03
سلام دوست عزیز...
برای پیش نمایش میتونی دکمه 0 رو روی کیبورد بزنی و برای stop هر جای میخووای کلیک کن!
راجع به دکمه های پیش نمایش هم توی پنل Preview هستن که به طور پیشفرض تو افترافکتز هستن و اگه هم شما نداریشون میتونی از منوی Winow گزینه Preview رو بزنی. اینم عکسش ( به جای مشخص شده دقت نکیند اون مربوط به مسئله دیگه ای هست...) دکمه اولی از راست هم برای RAM-Preview هست:

منظورتون رو از شرقی غربی هم نفهمیدم:13:این دور کامل به دور خودش میزنه....
بله افترافکتز من هم CS4 هست...:40:

abbasa
18-03-2010, 13:30
با سلام دوست عزيز ممنون از پاسخگويي .... منظورم از شرقي و غربي و شمال و جنوب اين بود كه ارم يا همون لگوي من در محور y ميچرخه يعني سرو ته ميشه در محور x نميچرخه اصلا شايد كسي بخواد در هر دو محور ارم رو بچرخونه ميشه در اين مورد توضيح بدهيد
فرض كن ارم شبكه سه سرونه ميشه و سروته ميچرخه در حالي كه من ميخوام دور خودش بچرخه

reza2kn
23-03-2010, 19:29
سلام دوست عزيز ، آقا شرمنده دير جواب دادم نبودم يه مدت...
شما براي اين كار اول بايد لوگوت رو با زدن تيك 3بعدي (يه مكعب كوچيك) 3 بعدي كني ، بعد ميتوني با ايزار Rotaion يا همين روش دور خودش هم بچرخوني:40:
موفق باشي:11:

racy1
13-04-2010, 14:39
رضا جان خیلی خوب داری توضیح می دی ، من که تا حالا محیط افتر افکت رو ندیدم ، کاملا می فهمم چی می گی ، البته من با پریمیر کار می کنم ولی مشتاق شدم یه سری بزنم به این نرم افزار ....:10:راستی دارم یه گزارش رو تدوین می کنم ، واسه وله امکانات پریمیر یه خورده کمه ، بهم کمک می کنی توی افتر درستش کنم ؟:46: یه چیز دیگه موزیک بی کلام ملایم و آرام بخشم می خوام واسه موزیکه روی وله . یه وقت نگی چه قدر پرویی ، اگه تونستی به این درخواستا رسیدگی کن . مرسی دوست من .

reza2kn
13-04-2010, 20:43
رضا جان خیلی خوب داری توضیح می دی ، من که تا حالا محیط افتر افکت رو ندیدم ، کاملا می فهمم چی می گی ، البته من با پریمیر کار می کنم ولی مشتاق شدم یه سری بزنم به این نرم افزار ....:10:راستی دارم یه گزارش رو تدوین می کنم ، واسه وله امکانات پریمیر یه خورده کمه ، بهم کمک می کنی توی افتر درستش کنم ؟:46: یه چیز دیگه موزیک بی کلام ملایم و آرام بخشم می خوام واسه موزیکه روی وله . یه وقت نگی چه قدر پرویی ، اگه تونستی به این درخواستا رسیدگی کن . مرسی دوست من .
سلام دوست عزیز...
خواهش میکنم وظیفه بود:10:
اگه میشه خواسته هاتون رو تو یه تاپیک جدید با موضوع مناسب قرار بدید ، اگه کاری از دستم بر بیاد در خدمتتون هستم:40: