PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گلف نسل 1 و2 بهتر هست یا آمریکایی های قدیمی(پونتیاک)

hessam_ts
06-03-2010, 23:48
سلام.
من الان یک پراید دارم و میخوام یک ماشین دیگه برای پنج شنبه و جمعه ها جمع کنم:21: اول نظرم روی بی ام و 2002 بود ولی از وقتی ماشین هایی مانند کامرو و پونتیاک و چلنجر رو دیدم دیگه نظرم راجع به بی ام و عوض شد.:13:

بعد چند نفر بهم گفتند که اون ماشین ها تو طرح ماشین های فرسوده افتادند و بیرون بیاری مامور میگیره(ساکن شمال تهران هستیم)

بعد چندتا گلف اسپرت دیدم از اونا بدم نیومد (چون از لحاظ قطعات و مصرف سوخت و...بدک نیست) اسپرت شدش هم خیلی قشنگ میشه:5:
در ضمن سقف هزینه ام 7یا 8 تومان هست

نکته==>من خودم علاقه زیادی دارم مکانیکی را یاد بگیرم ولی الان زیاد از مکانیکی ماشین سرم نمیشه

نکته مهم==>میخوام یک ماشینی باشه که مشتری اول و آخرش خودم نباشم(چند سال دیگه بخوام بفروشم بتونم)

rami_hemi
07-03-2010, 08:29
اولا شما باید یه بودجه مشخص کنید و ببینید چرا این ماشین رو میخواید
ماشین آمریکایی عشق میخواد و به این سادگی ها نیست نگهداریش اگه هم قرار شد براش شماره بگیرید ماشینی اسقاطی حساب میشه که نتونه معاینه فنی بگیره الان خیلی از ماشینهای آمریکایی رو داریم که به راحتی توی خیابون تردد میکنن .
گلف هم یه آلمانی اصیل هستش پس حتی میشه اون رو توی رده کلاسیک مدرنها گذاشت .
میتونید با تعویض موتور یه موتور قویتر و تقویت موتور تبدیل به یه جنگنده خیابانی بکنید و پتانسیل بالایی داره .ولی همه این کارها به این راحتی نیست کار خود مشا هم نیست بلکه کار متخصص این کار هستش اگه شما مایل باشید ما شما رو راهنمایی میکنیم .
البته این ماشینها مشتری های خاص خودشون رو دارن و کمی توی فروششون باید صبر کنید البته بعد چند سال که این ماشینها رو داشته باشید و توی جمع صاحبان و علاقمندان این ماشیها رفت و آمد کنید مشتری ماشین هم زود پیدا میشه .
حالا هدف شما از جمع کردن این خماشینها بازسازی و تیونینگ هستش یا فقط یه ماشین خاص میخواید ؟

hessam_ts
07-03-2010, 21:28
سلام مجدد
اول من یک تشکر کنم از تمامی مسئولان این سایت چون من 1هفته هست که دنبال چند تا کارشناس بودم برای مشورت.

من هدف اصلیم جلب توجه مردم و به عبارتی گاو پیشونی سفید بودن هست و میخوام که در میان ماشین باز ها سهم کوچیکی داشته باشم
این را هم اضافه کنم که من یک عدد پراید مدل 86 دارم و آن ماشین را برای دانشگاه و کار های روز مره میزارم و این ماشین را برای پنج شنبه و جمعه ها یا نهایتا شبی 1 یا 2 ساعت باهاش بیرون باشم

بودجه کل جهت اختصاص دادن به پروژه:در ابتدا با 3 تا 5 میلیون و در کل تا 8یا 9 میلیون (البته من سریع جوگیر میشم و اگر ببینم نیاز هست هرچی داشته باشم براش خرج میکنم)

انتظارات من از ماشین:
در بین ماشین باز ها حرفی برای گفتن داشته باشم
جایی پارک میکنم مردم با نگاه کردنش لذت ببرند
با اصالت باشه
قدرت و سرعت بالا(به صورتی که بتوانم جواب ماشین های دیگه را بدم و کم نیارم)
زیبایی (البته به صورتی که هر 100متر یک پلیس به من ایست نده)
اطمینان(چون من خودم در میکانیکی زیاد مهارت ندارم جوری باشه که هر دقیقه و وسط خیابون خراب نشه)
جوان پسند باشد(دختر و پسر)(به طوری که یک جوان میبینه نگه طرف عجب .... هست)
مصرف سوخت (با توجه به وضع بنزین الان در هر 100 کیلومتر بیش از 20 لیتر نباشه)
قطعات(قطعات آن در تهران موجود باشد)

مقایسه گلف با آمریکایی ها از نظر من

گلف+:
مصرف پایین بنزین
تقویت فوق العاده موتور
موجود بودن قطعات در اکثر نقاط تهران
گرفتن معاینه فنی آسان
ارتفاع زدن

گلف-:
زیاد بودن در سطح شهر
جمع و جور بودن و عدم جلب توجه مردم
فعالیت ماشین بازان زیاد بر روی این ماشین

آمریکایی(کامرو)+:
صدای فوق العاده زیبا
هیکلی بودن ماشین
کمیاب بودن(اسپرت شده)

آمریکایی(کامرو)-:
مصرف سوخت بالا
نیازمند علم مکانیک
کمبود قطعات

D r i v e r
07-03-2010, 23:33
سلام
خیلی خوشحالام که به ماشین و ماشین بازی علاقه خاصی دارین
ولی چند نکته هست که باید یاد آور بشم
معمولا علاقه مندان به ماشین چند دسته هستن
این دسته بندی اولویت خاصی نداره
دسته اول گروهی هستن که به ظاهر ماشین بیشتر میرسن ، چه ظاهر داخلی و چه خارجی و چه داخل موتور
خوب نمیشه گفت این کار هزینه نداره
مثلا به طور مثال برای گلف نسل 2 یه سپر جلوی آلمانی بلند حدود 250 آب میخوره
جلو پنجره هست کاسه چراغ ها هست و......
رینگ ها هستن که اگه شما مثلا برای ماشینی مثل گلف رینگ های چینی و ارزون قیمت استفاده کنید مطمئنا حرفی برای گفتن ندارین
اگه هم بخواین رینگ های اصلی مثل BBS و OZ و.... استفاده کنین هزینتون خیلی بالا میره
از نظر داخلی هم صندلی ها و داشبورد و.... هست
کلا یه گلف خوشگل و شاخ رو زیاد با 9 تومن روش حساب نکنین
مگه اینکه سراغ نسل یک برین
دسته دوم دسته ای هستن که به فنی ماشین توجه میکنن و البته ظاهر ماشین رو هم خیلی شیک و ساده درست میکنن
از موتور گرفته تا سیستم تعلیق و ... مورد دستکاری و تقویت قرار میگیره که واقعا هم هزینه بر هست
برای این مورد هم با 9 تومن نمیتونین یه گلف نسل 2 شاخ داشته باشین
البته در مورد نسل 1 بحث جدا هست
دسته سوم هم دسته سیستم صوتی باز ها هستن
البته یه سیستمی که حرفی برای گفتن داشته باشه حدود 3 - 4 تومن حداقل آب میخوره
که اینم زیاد با یه گلف 2 امکان پذیر نیست
ولی با گلف 1 میشه یه کارایی کرد
افرادی هم هستن که با توجه به بودجشون شاید در هر 3 دسته قرار بگیرن
اینارو گفتم که اگه واقعا یه گلف جمع کنین بهتره که به نسل 1 فکر کنین
لذت سواری گلف هم به اینه که از نسل یکش شروع کرد
موتور و .... هم برای گلف زیاد هست
چندین مدل BMW هم هست که ولی زیاد توصیه نمیشه
فکر کنم با 8 - 9 تومن هم بتونین E30 بگیرین البته یه E30 ساده
آمریکایی ها هم که دردسر های خاص خودشون رو دارن و قیمت های نسبتا نجومی مه من واقعا میترسم حتی ازشون حرف بزنم!
اینارو گفتم اگه میخواین یه ماشینی داشته باشین که نسبتا حرفی برای گفتن داشته باشه باید با ماشین های 2 - 3 تومنی شروع کنین
مثل گلف 1 ، BMW 2002 ، BMW E21 ، رنو ، چند مدلی بنز که جای کار زیاد ندارن

hessam_ts
08-03-2010, 09:36
ممنون از توجه شما

من خودم هم میخوام با ماشین 3 یا 4 تومنی شروع کنم
فرق نسل1 و نسل 2 گلف تو چی هست؟
قیمت نسل 1 و نسل 2 چه فرقی داره؟

rami_hemi
08-03-2010, 16:45
با این توصیفات شما اصلا آمریکایی توصیه نمیکنم
میخوام رک باشم باهاتون شما یه کامارو تمیز هم بدن در عرض 1 ماه ماشین رو حتما جایی میزنید .
اگه حداکثر میخوای 10 تومن خرج کنی یه کم سخته همچین ماشین تکی پیدا کنی یا جمش کنی .
مخیواستم بگم روی طرح یه ماشین زاپنی خاص کار کن ولی اونم مثلا یه گالانت GTI بخری 10 تومن خود ماشین میشه یا یه مزدا 323 و بعد تقویتش کنی نزدیک 20 تومن تیونینگ پایه خرج میبره .
خب اول که گفتم چرا آمریکایی نخر چون نمیخوام به این ماشینا خیانت بشه .اصالتی که توی این ماشینها هستش با کل کل و این چیزا از بین میره .شما بهتره همین پراید رو هم بفروش و یه لنسر بخری بعد اون 9 تومن رو روی اون خرج کنی با یه موتور 4g63 براش پیدا کنی و سوار کنی با کمی رسیدگی به ماشین و نصب یه توربو و با هزینه ای نزدیک 10 تومن شما صاحب یه Evo میشی
البته زیاد ظاهر خاصی ماشین نداره ولی با این هزینه همین مورد یا تقویت یه هوندا سیویک تا خرخره یا همون تقویت گلف و تبدیل کردنش به یه R32 .البته یه نکته دیگه بهترین ماشین بازها ماشینشون خیلی هم جلب توجه نمیکنه یعنی یه اسلحه مخفی هستش تا اینکه مثل گاو پیشونی سفید باشه ولی خب با کمی تغییر چهره و بادی کیت میشه خیلی به ماشین رخ داد .
اگه کمی هزینه بالا میرفت توصیه من یکی از معدود ماشینهای میشد که تا حالا توی ایران روش کار کردن و اونم تبدیل یه 190e یعنی اتاق w201 مرسدس معمولی به یه مدل EVO یا کاسورٍث یا AMG .البته این ماشین با یه اتقا تمیز و سر پا بالای 12 تومن قیمت داره .
اینایی که من گفتم بیشترشون کاربرد روزانه هم میتونن داشته باشن .

hessam_ts
08-03-2010, 20:46
من فکر کنم منظورم رو اشتباه رسوندم.
من نظرم اینه که یا یک آمریکایی تمیز باشه (نه برای کل کل) برای دل خودم به صورتی که توی ماشین میشینم از ماشین لذت ببرم
یا اینکه یک ماشین وحشی داشته باشم که توی خیابان با کسی کل کلم شد کم نیارم
در کل ماشینی میخوام که عادی نباشه یا کلاسیک آمریکایی باشه یا وحشی اروپایی(مثلا 206 فابریک دوست ندارم)

در مورد هزینه میخوام در با 8-9 تومان قابل حرکت باشد و تر و تمیز و به مرور زمان به یک ماشین تک تبدیلش کنم

درضمن چون من هر روز از تهران برای دانشگاه میرم به رودهن باید پراید را داشته باشم

حالا نظر شما چیه

rami_hemi
09-03-2010, 01:09
چی بگم با این قیمت آمریکایی زیاد تکی نمیشه پیدا کرد ولی کامارو تمیز میشه پیدا کرد .
ولی خب نمیشه گفت ای رو بخر حتما خوبه .چون یه ماشین خاص به این راحتی نیمشه گفت چی بخری واقعا خاص میشه .
بازم باید بگردی به این انجمن هم سر بزن tuningtalk .com

hessam_ts
09-03-2010, 18:21
یک کامرو پیدا کردم(اتفاقی) قرمز رنگ.فکر کنم 5سالی میشه خوابیده با وجود اینکه از مدلش زیاد سر در نیاوردم فکر کنم lt باشه.
(عکساشو چند روز دیگه میزارم)
یک مشکلی که داره چون جلوی خونش بوده زیر برف و بارون مونده و رنگ سقف و کاپوت ترکیده ولی مشکل اساسی اینه که بعضی جاهاش زنگ زده
میخواستم بدونم این زنگ زدگی عامل پوسیدگی ماشین شده ؟ ارزش پول خرج کردن رو داره یا نه؟:18:

D r i v e r
10-03-2010, 17:49
یک کامرو پیدا کردم(اتفاقی) قرمز رنگ.فکر کنم 5سالی میشه خوابیده با وجود اینکه از مدلش زیاد سر در نیاوردم فکر کنم lt باشه.
(عکساشو چند روز دیگه میزارم)
یک مشکلی که داره چون جلوی خونش بوده زیر برف و بارون مونده و رنگ سقف و کاپوت ترکیده ولی مشکل اساسی اینه که بعضی جاهاش زنگ زده
میخواستم بدونم این زنگ زدگی عامل پوسیدگی ماشین شده ؟ ارزش پول خرج کردن رو داره یا نه؟:18:
باید عکس ها رو دید تا بشه بهتر نظر داد
ولی اگه شما بخواین یه ماشینی داشته باشین که ازش لذت ببرین باید به فکر یه دست رنگ کردن ماشین باشین
توی این رنگ کرردن ماشین قبلش صافکاری میره و اگه ضربه ای فرو رفتگی ، زنگزدگی و پوسیدگی و... داشته باشه بر طرف بشه
بعد میره نقاشی و موج گیری و .... میشه و رنگ میشه
زیر ماشین و داخل گلگیر و ها و غیر هم در صورت نیاز عایق بندی و موم پاشی میشه
داخل ماشین هم کفش اگه خواستین عایق بندی میشه
بازم میگم باید عکس ها رو دید
تا حد امکان هم اگه میتونید از داخل ماشین هم عکس تهییه کنین
در مورد گلف نسل 1 هم فکر میکنم با 3 تومن یه نمونه نسبتا تمیزش رو جور کنید
با 2 هم میشه میتونید اون 1 تومن هم هزینه صافکاری و رفع موج و رنگ ماشین کنین
موتور هم هرچی بخواین هست
نسل 1 و 2 هم فرقشون زیاده نسبتا
یه نسل 1 با سپر های فلزی و رینگ های BBW یا مینی لایت چه شود!
فکر کنم قشنگ ترین رنگ نسل 1 هم قرمز باشه :46:

rami_hemi
12-03-2010, 20:22
اولا دوستمون هم گفتن ماشین باید دیده بشه تا نظر بدیم
و ماشینهای بدتر از این وضعی که شما گفتی بازسازی شده اگه عشقش رو دارین بله ارزش خیلی زیادی داره ولی به این سادگی ها نیست ماشین رو اگه خریدین بعد اون کم کم مراحل بازسازیش رو براتون تشریح میکنم
البته من بازسازی صحیح رو میگم نه روش ساده و خرابکارانه .
مثلا خیلی ها میارن و با بتونه جاهای پوسیده رو درست میکنن که کاملا اشتباه هستش .
ولی خلاصه کاری که برای ماشین باید انجام بشه اینه
1-باز کردن تمام قطعات ماشین بعد از انتقال به یه گاراژ سر پوشیده از جمله صندلی ها تو دوزی و تمام قسمتهای کرم کاری شده و پلاستیکی
2-باز بینی بدنه توسط یه متخصص صافکاری و آهنگری در صورت نیاز ماشین باید بدنه سند بلاست بشه و تمام رنگش ریخته بشه
3-بعد این مرحله باید تمام بدنه صافکاری و آهنگری بشه
4-توی مدت صافکاری ماشین شما باید تعمیر و بازبینی موتور و گیربکس و دیفرانسیل رو انجام بدید و دنبال قطعات تزعینی بدنه و داخل ماشین که احتمالا خراب یا کلا نیستن باشید
5-بعد از صافکاری بدنه رو یه لایه لعاب میزنن بعد اون آستر و بعدش عایق کاری جاهایی که لازم هستش .
6-بعد همه این کارا شما میارین موتور و گیربکس و کلا فنی ماشین رو که تازه تعمیر کردین و شاید هم یه رنگ روش زده شده روی بدنه سوار میکنید .
7-بعد این مرحله نوبت میرسه به رنگ اصلی رنگ اصلی رو که زدن ماشین آماده نصب تزئینات میشه
8-بعد ازاین شما سیمکشی ماشین رو تکمیل میکنید و هر جا لازم بشه سیم میکشید و در صورت نیاز دینام ماشین رو هم عوض میکنید تا نیازهای شما رو تامین کنه .
9-در این مرحله میرسیم به تودوزی که باید سعی بشه مثل روز اولش در بیاد از روی عکسها میشه این کار رو انجام داد و تا حد امکان بهتره از تغییر در رنگ و فرم تو دوزی پرهیز کنید .بعد اون هم رودری ها و داشبورد ماشین اگه احتیاج به ترمیم داشته باشن و ترمیمم میکنید و نصب میکنید
10-بعد این مراحل شما تمام تزئیناتی رو که پیدا کردید رو مکیارید و روی ماشین سوار میکنید و البته قبل همه اینها باید شیشه ها و چراغهای ماشین رو نصب کنید.
حالا شما یه کامارو دارید که شکل و شمایلش تقربا مثل روز اولی هستش که لاستیکاش از وری ریل خط تولید اوده پایین و سطح زمین رو لمس کرده .
اگه حوصله این مراحل رو داری من تتوصیه میکنم اصلا تعلل نکن و اون کامارو رو بخر .
9-بعد از تکمیل تو دوزی نوبت