PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : الکتریسته بدنه لپ تاپ

scorpion818
06-03-2010, 23:23
سلام به همه بروبچ کار درست بخش لپ تاپ!! مخلص همگی!
دوستان یه موردی برای من پیش اومده. الان چند وقتیه که فهمیدم بدنه لپ تاپم برق داره فقط هم وقتی که به برق هست این طوریه. می خواستم ببینم این طبیعیه یا نه؟ اگر نیست چه مشکلی ممکنه داشته باشه و چه جور میشه بر طرفش کرد. در ضمن چند روز قبل (قبل از اینکه بفهمم برق داره) هم لپ تاپم افتاد زمین (البته خوشبختانه چیزیش نشد!)

Pami
07-03-2010, 02:09
سلام علی جون ، این مشکل برای خیلی از لپ تاپ هایی که بدنه فلزی دارند پیش میاد . نمونه اش سری CR سونی که دور تا دورش وقتی به شارژر وصل هست به دست و بدن برق وارد میکنه .
تغذیه شدن لپ تاپ از محل شارژر با محلی که باتری وصل شده متفاوت هست و به همین دلیل هست اکثرا وقتی شارژر وصل میشه این اتفاق میفته ، لپ تاپ شما متاسفانه امکان داره ( خیلی کم ) بر اثر ضربه ای که خورده در ناحیه ای توسط پیچ های مین برد و دیگر قطعات اتصال کوتاه شده باشن و به همین دلیل جریانی که از شارژر وارد لپ تاپ میشه رو به بدنه انتقال بدن ، البته میگم این احتمال ضعیف هست و بیشتر این مشکل به خاصیت اصلی لپ تاپ و مشکلات طراحی داخلی و فشرده بودن قطعات پیش میاد .

marmolak99
12-03-2010, 22:36
سلام

منم لپتاپم dell studio xps 1340 هست و الکتریسیته روی در و اطرافش جمع میشه ....فکر کنم به خاطر وجود فلز منیزیمی هست که دورشه ...ولی یک مشکلی باهاش دارم اینه که وقتی توی شارژ باتری هست اگر ازش به طور معمول کار بکشم cpu بازی میکنه و سرعت کند میشه ... مشکلش با عوض کردنه ویندوز هم رفع نشد ...چی فکر میکنید؟ برای همه ی لپ تاپ ها طبیعیه؟
:13:

Pami
14-03-2010, 00:38
وقتی توی شارژ باتری هست اگر ازش به طور معمول کار بکشم cpu بازی میکنه و سرعت کند میشه ... مشکلش با عوض کردنه ویندوز هم رفع نشد ...چی فکر میکنید؟ برای همه ی لپ تاپ ها طبیعیه؟

کاملا طبیعی ، لپ تاپ ها برای جابجایی ساخته شدن و به همین دلیل برای اینکه شما مدت زمان بیشتری از باتری استفاده کنید در حالت بدون شارژر میزان استفاده از پردازنده و دیگر سخت افزار ها کاهش پیدا میکنه تا مصرف باتری کمتر بشه