PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید mp4 (بدون محدودیت قیمت)

sh_sh881
05-03-2010, 11:24
دوستان عزیز سلام.
من یه Creative Zen با حجم 32 GB داشتم که گم شد :41: حالا2 هفتس بدون اون داره جونم در میره! :19: می خوام یه جایگزین براش بخرم (بخصوص برای اینکه تو عید نباشه که دیگه مُردم!) با شرایط پایین که ممنون میشم برای خرید بهم کمک کنید:

1- علاوه بر موسیقی باهاش فیلم و کلیپ هم میخوام ببینم
2-باتریش هم خوب باشه که مجبور نباشم هی فرت و فرت بزنم شارژ
3-میدونم الآن همه چی لمسی شده اما من تاکیدی روش ندارم فقط اگه لمسی نبود صفحه اش کوچک نباشه که بشه باهاش فیلم دید
4-ترجیح میدم 32 گیگ به بالا! باشه (حتی اگه جای کارت SD هم داشته باشه)، باید خیلی چیز توپی باشه که به 16 راضی بشم.
5- تو جیب جا بشه!
6-از Bluetooth، TV-Out و Built-in Speaker به شدت استقبال می کنم!
7-قیمتش مهم نیست، یعنی ترجیح میدم وقتی دارم هزینه می کنم بهترین گزینه ی موجود رو بگیرم.

نمی خوام ذهنتون رو محدود به این گزینه ها کنم اما خودم به Cowon S9، Ipod-Touch و Cowon O2 رسیدم (البته هیچ تاکید و تعصبی روی Ipod-Touch ندارم و اصلا برام مهم نیست که میگن کلاسش بالاتره!)
(ضمنا اگه تونستید قیمتش رو هم بگید که محشره!)

اگه دوستان بتونن راهنماییم کنن خیلی ممنون میشم. :11:

seymour
05-03-2010, 19:52
دوستان عزیز سلام.
من یه Creative Zen با حجم 32 GB داشتم که گم شد :41: حالا2 هفتس بدون اون داره جونم در میره! :19: می خوام یه جایگزین براش بخرم (بخصوص برای اینکه تو عید نباشه که دیگه مُردم!) با شرایط پایین که ممنون میشم برای خرید بهم کمک کنید:

1- علاوه بر موسیقی باهاش فیلم و کلیپ هم میخوام ببینم
2-باتریش هم خوب باشه که مجبور نباشم هی فرت و فرت بزنم شارژ
3-میدونم الآن همه چی لمسی شده اما من تاکیدی روش ندارم فقط اگه لمسی نبود صفحه اش کوچک نباشه که بشه باهاش فیلم دید
4-ترجیح میدم 32 گیگ به بالا! باشه (حتی اگه جای کارت SD هم داشته باشه)، باید خیلی چیز توپی باشه که به 16 راضی بشم.
5- تو جیب جا بشه!
6-از Bluetooth، TV-Out و Built-in Speaker به شدت استقبال می کنم!
7-قیمتش مهم نیست، یعنی ترجیح میدم وقتی دارم هزینه می کنم بهترین گزینه ی موجود رو بگیرم.

نمی خوام ذهنتون رو محدود به این گزینه ها کنم اما خودم به Cowon S9، Ipod-Touch و Cowon O2 رسیدم (البته هیچ تاکید و تعصبی روی Ipod-Touch ندارم و اصلا برام مهم نیست که میگن کلاسش بالاتره!)
(ضمنا اگه تونستید قیمتش رو هم بگید که محشره!)

اگه دوستان بتونن راهنماییم کنن خیلی ممنون میشم. :11:
اولاً که تسلیت میگم! .. پلیر خیلی خوبی بود..

ipod که میره کنار ، چون در مقابل گزینه های بهتر برای صدا و تصویر حذف میشه... S9 و xfi2 از کریتیو میان توی یه رده بخاطر سایز ... و O2 میره توی یه رده بالاتر، باز بخاطر سایز ...

بنابراین شما باید الان به این فکر کنی که سایز واسه ات چقدر مهمه .. O2 مدل 32 گیگش که حافظه هم میخوره 370 تومنه ... S9 هم 32 گیگش بالای370 تومنه ظاهراً... اگه فرض کنیم قیمت واسه ات مساله ای نیست، O2 قطعاً برای ویدئو مناسب تره بخاطر صفحه بزرگتر/بهتر و پشتیبانی بهتر از فرمتهای ویدئویی... اسپیکر هم داره ..

هرچند کلاً اسپیکر و وایرلس رو میشه از بحث کنار گذاشت.. چون یا موجود نیستند یا اینکه در حد استفاده جانبی هستند . مثلاً s9 بلوتوث داره، اما صرفاً برای هدفون بلوتوث... تبادل داده نداره.

sh_sh881
06-03-2010, 00:56
با عرض سلام مجدد، :20:
قبل از هر چیز ممنون از راهنماییتون و وقتی که گذاشتین... باز چند نکته به نظرم رسید که گفتم بپرسم:

1-به جز این مدلهایی که اشاره شد:
Cowon S9، Ipod-Touch و Cowon O2 و
xfi2مدل خوب دیگه ای نیست؟
2-
میره توی یه رده بالاتر، باز بخاطر سایز .. O2 چقدر بزرگتره؟ اینقدر هست که نشه راحت تو جیب اینور اونورش برد یا حتی باهاش ورزش کرد؟ (اگه جوابتون مثبته S9 چی اونم همین طوریه؟)
CNET گفته:

The Cowon O2 is a little thick for a media player that uses Flash memory, but it's small enough to fit in your pocket. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3-
قطعاً برای ویدئو مناسب تره بخاطر صفحه بزرگتر/بهتر و پشتیبانی بهتر از فرمتهای ویدئویی... اسپیکر هم داره .. اگه O2 واقعا از S9 بهتره، که با مشخصاتی که من دیدم حداقل روی کاغذ اینطوره چرا S9 گرون تره؟
4-در 2 مدل O2 و S9 یکم Release Date شون قدیمی نیست؟ (O2:10/30/2008 S9:12/19/2008 ) این رو از 2 جهت می گم یک اینکه تکنولوژیشون قدیمی نشده باشه دوم اینکه محصول جدیدی تو راه نباشه...
5- یکم بد نیست که O2 رادیو و بلوتوث برای هدفون بلوتوث نداره؟ (رادیو رو موبایلم داره و بدون اون هم جایی نمی رم)
6-سایت CNET درباره O2 گفته:

The good: The Cowon O2 is an affordable and powerful portable media player with outstanding audio and video format support, a large touch-screen display, impressive battery life, and SDHC memory expansion.

The bad: Screen resolution is disappointing on the Cowon O2; menus lack ID3 tag sorting; DRM-protected WMA and WMV formats won't play; videos must be bookmarked manually; there's no FM radio; no video recording; and the player's all-plastic construction is thicker than we'd like.

The bottom line: The Cowon O2 isn't flashy, but it's an incredible value for a convenient way to take your video library on the go without the hassle of converting files.

واقعا کیفیت صفحه اش پایینه؟ بعد هم
menus lack ID3 tag sorting یعنی چه؟

7-Cowon تو ایران گارانتی معتبر داره؟ (مثل شاب برای کریتیو؟) چون من وقتی مرحوم Creative Zen رو داشتم 2 بار صفحه اش سوخت 1 بار هم باتریش باد کرده بود (عین چیزیه که خودشون گفتن درست و غلطیش پای خودشون:31:) و ... که شاب بدادم رسید، حالا اگه از این بلاها با Cowon سرم بیاد کسی هست کمک کنه؟
8-فکّ کنم اگه مشکلم با سوال های 1 و 2 و 6 و 7 حل بشه همون O2 رو بگیرم... در کل انتخاب خوبی هست؟

ببخشید که سرتون رو درد آوردم، و بازم ممنون از وقتی که گذاشتین. :11:

osmaan
06-03-2010, 07:45
سلام
درمورد خوب و بد بودن مدل ها که خوب دوست عزیزم سیمور بهتون مفصلا جواب داده
اما در مورد گارانتی کوون باید بگم که بله داره و گارانتی کنندش شرکت امرتات هست که معرف همه هم هست و از پشتیبانی خوبی هم برخورداره

peaceful1
06-03-2010, 14:32
بعد هم یعنی چه؟

menus lack ID3 tag sorting

. :11:
این لینک رو شما میگی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
هر چی گشتم چیزی درباره id3 tag ندیدم
ID3 tag استانداردی هست که اجازه میده شما مشخصات آهنگ رو ببینی
اسم خواننده------- سال انتشار آلبوم -----اسم آلبوم ---شماره آهنگ---- اسم آهنگ--- شرکت منتشر کننده کننده آلبوم
و کلی هم ورژن داره
اگه یک آهمگ مشخصات id3 tag داشته باشه خیلی مسائل رو راحت تر میکنه

sh_sh881
06-03-2010, 18:31
این لینک رو شما میگی

هر چی گشتم چیزی درباره id3 tag ندیدم
ID3 tag استانداردی هست که اجازه میده شما مشخصات آهنگ رو ببینی
اسم خواننده------- سال انتشار آلبوم -----اسم آلبوم ---شماره آهنگ---- اسم آهنگ--- شرکت منتشر کننده کننده آلبوم
و کلی هم ورژن داره
اگه یک آهمگ مشخصات id3 tag داشته باشه خیلی مسائل رو راحت تر میکنه

سلام ممنون از راهنمایی تون
راستی لینکی که من توش دیدم اینه:

بازم ممنون :10:

peaceful1
06-03-2010, 18:56
اگه شما مشخصات ID3 tab رو درست وارد کرده باشی پخش کننده لیستی داره که بر اساس
سال انتشار آلبوم
به ترتیب حروف الفبا
سبک آهنگ
اسم خواننده
ترتیب ریخته شدن در پلیر(قدیمی و جدید البته این اخری ربطی به ID3 TAG نداره)
آهنگ ها رو مرتب کرد
این میگه O2 تو بعضی از این مدل چیندن مشکل داره
ولی خب O2 مشکل نرم افزاری خیلی داشت که تو فرم ویر های بعدی که آپدیت شد حل شد
من چون O2 ندارم به صورت جزءی دنبال نمیکنم که بدونم کدوم حل شده و کدوم نشده.

seymour
06-03-2010, 22:01
با عرض سلام مجدد، :20:
قبل از هر چیز ممنون از راهنماییتون و وقتی که گذاشتین... باز چند نکته به نظرم رسید که گفتم بپرسم:

1-به جز این مدلهایی که اشاره شد: و مدل خوب دیگه ای نیست؟
2- چقدر بزرگتره؟ اینقدر هست که نشه راحت تو جیب اینور اونورش برد یا حتی باهاش ورزش کرد؟ (اگه جوابتون مثبته S9 چی اونم همین طوریه؟)
CNET گفته:

3- اگه O2 واقعا از S9 بهتره، که با مشخصاتی که من دیدم حداقل روی کاغذ اینطوره چرا S9 گرون تره؟
4-در 2 مدل O2 و S9 یکم Release Date شون قدیمی نیست؟ (O2:10/30/2008 S9:12/19/2008 ) این رو از 2 جهت می گم یک اینکه تکنولوژیشون قدیمی نشده باشه دوم اینکه محصول جدیدی تو راه نباشه...
5- یکم بد نیست که O2 رادیو و بلوتوث برای هدفون بلوتوث نداره؟ (رادیو رو موبایلم داره و بدون اون هم جایی نمی رم)
6-سایت CNET درباره O2 گفته:

واقعا کیفیت صفحه اش پایینه؟ بعد هم یعنی چه؟

7-Cowon تو ایران گارانتی معتبر داره؟ (مثل شاب برای کریتیو؟) چون من وقتی مرحوم Creative Zen رو داشتم 2 بار صفحه اش سوخت 1 بار هم باتریش باد کرده بود (عین چیزیه که خودشون گفتن درست و غلطیش پای خودشون:31:) و ... که شاب بدادم رسید، حالا اگه از این بلاها با Cowon سرم بیاد کسی هست کمک کنه؟
8-فکّ کنم اگه مشکلم با سوال های 1 و 2 و 6 و 7 حل بشه همون O2 رو بگیرم... در کل انتخاب خوبی هست؟

ببخشید که سرتون رو درد آوردم، و بازم ممنون از وقتی که گذاشتین. :11:
1. مدلهای PMP رده بالا محدود هستند.. دیر اومدی در واقع! .. مثلاً 2-3 سال پیش، سالهای بهتری بود برای PMP ها .. یادش بخیر .. سری A از cowon هم عالیه و هنوزم گیر میاد بازار رضا .. سری X سونی فوق العاده اس اما بیشتر بحث اش روی کیفیت صداست...

2. خودت دیگه گفتی و توی عکس هم مشخصه اندازه اش چقدره .. برای گذاشت توی جیب چندان مناسب نیست .. برای گذاشتن توی کوله مناسبه .. مشکلی از نظر تحرک و تکان خوردن نداره -- اما خب بهرحال واسه فرضاً ورزش، هرچی جمع و جورتر باشه بهتره ..

3. بهتر و بدتر بودن کامل یه مساله نسبیه .. آیا سایزر بزرگترش بهتره لزوماً؟ .. آیا چون فرمت بیشتری ساپورت می کنه بهتره؟ ... الان ما پلیرهایی داریم که با 100 تومن از O2 هم مشخصات کاملتری دارن و فیلم هم می گیرن واسه ات!! ... کیفیت مهمه .. کیفیت صفحه ، کیفیت تاچ اسکرین ، طراحی، جنس بدنه و منوها و ... که ممکنه نهایتاً باعث بشه این سوال برات پیش بیاد.

4. نه - نگران نباش ... یکسال زمان قابل قبولیه و اینا تازه رسیده شده ان... نه فن آوری شون کهنه حساب میشه و نه به نظر میاد در این رده خبر فوق العاده ای برسه ..

5. اونقدرها بد نیست -- جدا از اینکه بلوتوث اساساً کمیابه .. این یه سیاست کمپانی هاست که همه چیز رو در یه محصول قرار ندن .. خب اگه اونطور بود که میرفتن یه محصول می ساختن با تمام امکانات و خلاص! .. میان از قصد این کار رو می کنن تا کاربرها مجبور به انتخاب باشن .. بحث رادیو رو هم که خودت میگی همیشه روی موبایلت هست .. و ضمناً به قصد پایین آوردن هزینه هم بوده..

6. بیشتر بحث اش در مقایسه بوده که درست هم هست .. یعنی آدم زورش می گیره که O2 بعنوان پلیر رده بالای cowon صفحه اش همچنان با رزولوشن پایین (480*272) باشه، در حالیکه بعضی پلیرهای با سایز صفحه کوچکتر هم 800*480 هستند .. این انقدرها هم فاجعه نیست البته ... فقط می تونست بهتر باشه.

*اون بحث تگ هم که رفیقمون گفت و مساله مهمی هم هست .. برمی گرده به سلیقه خودت .. اگه با فولدر مدیریت می کنی فایل هات رو مشکلی نداری .. اما روش مدیریت حرفه ای تر که براساس تگ ها هستش، در این پلیر دچار مشکل میشه .. (دوباره همون بحث که چرا ارزونتره!)

7. بذار اینطوری جمع بندی اش کنیم که O2 بیشتر یه پلیر ویدئویی هستش (اصطلاحا video only !!) .. یعنی تاکیدش روی پخش ویدئو خیلی بیشتر از صدا هستش.

fabio montari
07-03-2010, 14:54
سری x سونی حرف نداره بگیر ضرر نمیکنی

peaceful1
08-03-2010, 20:38
سری x سونی حرف نداره بگیر ضرر نمیکنی
هه هه دوست عزیز پولش هم حرف نداره ببخشید ها همه مثل شما مایه دار نیستند
راستی چند خریدی ؟
چند گیگ؟