PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا باتری لپ تاپم به دیار باقی شتافته است ؟!!

aliqq
03-03-2010, 19:05
دوستان،سروران،تاج سران سلام و عرض ادب !

خوبین ؟!

ببینید من تقریبا 6 ماه پیش یه لپ تاپ گرفتم ،بعد از اینکه برای اولین بار 24 ساعت گذاشتمش زیر شارژ (یعنی همون شارژ اولیه !) بعدش دیگه چون بیشتر لپ تاپم تو خونه بود از شارژ درش نیاوردم:31:

یعنی میشه گفت 99% اوقات توی این 6 ماه دستگاه به شارژرش وصل بوده و هممونم میدونیم که وقتی باتری فول(100%) بشه و هنوز به شارژر وصل باشه اتوماتیک باطری از مدار خارج میشه ولپ تاپ مستقیم از برق شارژر استفاده میکنه نه باتری !

امروز وسط کار بودم که یهو برق رفت :19:(:دی) خوب مسلمه که لپ تاپم رفت روی باتری ،سریع موس رو دراوردم ،وایرلس و بلوتوث هم که خاموش بود ،نور صفحه نمایشم آوردم پایین (کلا روی حالت power save ) گذاشتم ،داشتم یه متن میخوندم حتی موسیقیم گوش نمیکردم ،بعد از 15-20 دقیقه یدفه زد 7% بیشتر باتری نداری!!:18:

یعنی شما فکرشو کنین من هیچ کاری مثل گوش دادن به موسیقی یا حتی زیاد باز و بسته کردن درایو ها یا ... هیچ کاری نمیکردم فقط یه متن جلوم بود داشتم اونو میخوندم،حتی با موس تاچ خود لپ تاپم کاری نداشتم

اولشم که رفت روی باتری دیدم که باتری رو زده 100% ،بعد یهو بعد از 15-20 دقیقه باتری خالی بشه

به نظرتون باتریم کارش تمومه ؟!!:37: یعنی دخلشو آوردم ؟:34:

مرسی

r_22009
03-03-2010, 21:26
چه مدته استفاده می کنید؟ اگه کامل شارژ بوده و اینجوری شده احتمال زیاد باید عوض شه

aliqq
03-03-2010, 21:36
چه مدته استفاده می کنید؟ اگه کامل شارژ بوده و اینجوری شده احتمال زیاد باید عوض شه

عرض که کردم ،تقریبا 6 ماهی میشه دستگاه رو گرفتم

البته ناگفته نمونه مثلا 2 ماه پیش یه سفر رفتم با خودم بردمش مثلا 2 ساعتو نگه میداشت اما الان نه دیگه !

Microsoft24
04-03-2010, 13:12
دوستان،سروران،تاج سران سلام و عرض ادب !

خوبین ؟!

ببینید من تقریبا 6 ماه پیش یه لپ تاپ گرفتم ،بعد از اینکه برای اولین بار 24 ساعت گذاشتمش زیر شارژ (یعنی همون شارژ اولیه !) بعدش دیگه چون بیشتر لپ تاپم تو خونه بود از شارژ درش نیاوردم:31:

یعنی میشه گفت 99% اوقات توی این 6 ماه دستگاه به شارژرش وصل بوده و هممونم میدونیم که وقتی باتری فول(100%) بشه و هنوز به شارژر وصل باشه اتوماتیک باطری از مدار خارج میشه ولپ تاپ مستقیم از برق شارژر استفاده میکنه نه باتری !

امروز وسط کار بودم که یهو برق رفت :19:(:دی) خوب مسلمه که لپ تاپم رفت روی باتری ،سریع موس رو دراوردم ،وایرلس و بلوتوث هم که خاموش بود ،نور صفحه نمایشم آوردم پایین (کلا روی حالت power save ) گذاشتم ،داشتم یه متن میخوندم حتی موسیقیم گوش نمیکردم ،بعد از 15-20 دقیقه یدفه زد 7% بیشتر باتری نداری!!:18:

یعنی شما فکرشو کنین من هیچ کاری مثل گوش دادن به موسیقی یا حتی زیاد باز و بسته کردن درایو ها یا ... هیچ کاری نمیکردم فقط یه متن جلوم بود داشتم اونو میخوندم،حتی با موس تاچ خود لپ تاپم کاری نداشتم

اولشم که رفت روی باتری دیدم که باتری رو زده 100% ،بعد یهو بعد از 15-20 دقیقه باتری خالی بشه

به نظرتون باتریم کارش تمومه ؟!!:37: یعنی دخلشو آوردم ؟:34:

مرسی

به نام خدا ،

با سلام به شما دوست عزیز ،

ببینید درسته که وقتی باتری 100% شارژ بشه ، از مدار خارج میشه!

اما شما در حقیقت 6 ماه باتری رو تو شارز نگه داشتید! و این اشتباه محضه!

تمام کارخونه های سازنده ، بارها تاکید کردند ، که حداقل یکبار در ماه باید از باتری تا صفر درصد استفاده و بعد شارژش کرد!

اگر شما این کار رو میکردید ، الان مشکلی نداشتید ، چون خودم یکساله که همین کار رو میکنم و تا الان مشکلی ندارم!

به نظر من این باتری کارش تمومه! و به فکر خرید باتری باشید!

مدل و برند دستگاه رو مشخص کنید؛ تا ببینم شاید راهی باشه!

Penryn
04-03-2010, 13:24

H@mid-Vista
04-03-2010, 13:45
خوب در مورد باطری باید بگم باطری هم باید مثل هر چیزی دیگه كار كنه تا سالم بمونه
باید اقلا 10 روز یكبار واقعا سیكل تخلیه رو طی كنه و گرنه خراب میشه

اینجا گفتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

aliqq
04-03-2010, 14:55
به نام خدا ،

با سلام به شما دوست عزیز ،

ببینید درسته که وقتی باتری 100% شارژ بشه ، از مدار خارج میشه!

اما شما در حقیقت 6 ماه باتری رو تو شارز نگه داشتید! و این اشتباه محضه!

تمام کارخونه های سازنده ، بارها تاکید کردند ، که حداقل یکبار در ماه باید از باتری تا صفر درصد استفاده و بعد شارژش کرد!

اگر شما این کار رو میکردید ، الان مشکلی نداشتید ، چون خودم یکساله که همین کار رو میکنم و تا الان مشکلی ندارم!

سلام

ممنون از پاسختون

اینم برند و مدل دستگاه

Acer Aspire 5738G

ببینم حالا چند چوقی باید پیاده بشیم ؟!! :دی

Green.Son
04-03-2010, 15:30
منم دقیقا همینو دارم فكر كنم 65 تومنه